Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4750) fpeter84 válasza szaszyka (#4748) üzenetére


fpeter84
senior tag

Jaja, a DHT-re értettem hogy butuskábbak, de azt hogy stabilabb e még nem tudom. Mindenesetre 2 darabbal mindjárt megnézem hogy melyik mit olvas, csak elő kellene kerülnie valahonnan a második modulnak is...

Ha neked nem kell légnyomásmérés csak páratartalom, akkor a HTU21 is jó választás lehet. Viszont a 3 darab párhuzamos olvasása tényleg felvet némi problémát! Ezek az I2C eszközök max 2 címet tudnak kezelni, a HTU csak egy fixet... A BME-ből van olyan modul is ami I2C-n 2 cím közül választható, vagy van olyan ami SPI-t is tud, ahol a CS láb kezelésével ugye tetszőleges számú eszköz olvasható párhuzamosan.

Szóval a köv verziókat tudom elképzelni a párhuzamosításra:

- I2C eszközök azonos címen egyetlen buszra felfűzve, de a tápot 1-1 dedikált GPIO biztosítja a moduloknak (kicsi áram, max 0.5mA), és mindig csak egyik modulnak adsz tápot és adsz neki pár mp stabilizálódási késleltetést
- I2C eszközök azonos címmel külön szoftveres I2C buszon, vagy olyan uC aminek ennyi külön hardveres busza van
- I2C eszközök azonos címmel olyan uC-n ami rendelkezik valamiféle pin-remap funkcióval, hogy lehessen váltogatni a végpontok között az 1 hardveres buszt
- SPI eszközök külön CS-el

Viszont ha az utóbbit választod akkor jól nézd meg melyiket veszed, mert szerintem az olcsóbb kínaiak keverik a BME-t a BMP-vel! nagyon hasonló a 2 tokozás, de a BME fémsapkája négyzet forma, a BMP meg kisebb téglalap, és az olcsóbb BME-nek árultakon én a téglalap formát látom... Persze lehet a "kép csak illusztráció" és tényleg BME-vel küldi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.