- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- KRTLPC: Ki és hogyan élt túl? Volt ám fennakadás
- Meggyi001: RTX 5060 - Az új népkártya?
- bigyo108: A vén PC-Főnix újjászületése
- Napkollektor - csak úgy
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
LOGOUT
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
fchris82
csendes tag
Sziasztok!
Lakásfelújításban vagyok éppen, és ha már újra lesz kábelezve az egész ház, szeretném okosítani a világítást. A készen vásárolható smart home megoldások nem pont azt tudják, ami nekem kellene - vagy nem akadtam rájuk. (A SmartHome topikban már feltettem a kérdésem, ott nem igazán kaptam választ, valszeg azért, mert a kérdésemhez kapcsolódó és értő emberek itt lehetnek inkább)
Érintésre működő villanykapcsolókat szeretnék, amikkel fényerőt is tudok állítani, és szeretném, ha néhány lámpa mozgásérzékelővel egybekötve kapcsolódna, időponttól függő fényerővel. Pl ha hajnali 3-kor lebotorkálok a konyhába vmiért, akkor csak 20%-on kapcsolódjon fel, illetve szeretném, ha este 10-kor automatikusan levenné a fényerőt a legtöbb helyen, ezzel mintegy "alvó üzemmódot indítva".Elindultam ilyen "csináld magad" irányba, eddig az az elképzelés, hogy:
- Csinálnék egyedi villanykapcsolókat. Itt találtam egy jó példát: https://www.youtube.com/watch?v=3KQd9F0P6PI PIC16F627A mikrokontrollert használ.
- A kapcsolóktól a "központig" lenne egy busz rendszer. A kapcsolók erre a rendszerre kapcsolódnak és küldik a jelet a "központba", ami aztán az idő és a kapott "kód" alapján felkapcsolja/lekapcsolja/dimmeli a megadott világítást. (a kapcsolók "küldenének" egy kb 2 byte-os integert, melyik kapcsoló, melyik blokkban, melyik funkcióját nyomták meg - fényerő növelés vagy csökkentés)
- A központban lennének a relék, az összes lámpa csillag rendszerben onnan lenne kábelezve (ahogy éppen összeszámoltam, 20-25 világítási zóna lenne).A legnagyobb kérdés a középső rész: milyen buszrendszer legyen és a kapcsólók hogyan küldjenek jelet, meg minek?
Jelenleg az RS485-tel szemezgetek, de kaptam egy olyan javaslatot, hogy elgondolkozhatok a CAN-en is. Mindkettőnek 2 ér kell, 4 eres kábel pont jó lenne, 2 az adatnak, 2 a 24V-os tápnak, amit a végeken down stepelnék a szükséges feszültségre - ezen keresztül kapnák az áramot az USB-s biztonsági kamerák is. Azt gondolom jelenleg, hogy egy vagy több Arduinoval vagy ESP32-vel (vagy mással) ez könnyen megoldható. Tudna itt bárki adni egy kis kapaszkodót, hogy:
- Melyik bus rendszert javasolná? Vagy melyiket biztosan nem.
- Hogyan kerülne a jel a bus rendszerre, ha ilyen dip switch-csel szeretném megoldani a kapcsolóktól érkező jel "programozását'? (lásd kép) Vagy jobban járok, ha inkább mindegyik mikrokontrollerbe beleprogramozom a dolgokat?
- Az Arduinót megfelelőnek tartjátok erre a feladatra, vagy vmi egészen mást javasolnátok inkább?Tudok az RS485 32 node-os limitjéről, de mivel emeletenként lenne egy-egy bus, ez még összesen is elég lenne, hát még ha emeletenként van. Ez így újraolvasva nagyon menőn hangzik, mintha nagyon sok emelet lenne, valójában van egy földszint, meg egy emelet
Én nagyon nyitott vagyok a tanulásra is, szóval ha tud vki vmi könyvet, vagy bármilyen oktató anyagot javasolni, ami kapcsolódik a témámhoz, azt is nagyon szívesen venném.
Új hozzászólás Aktív témák
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Combos kis mini PC-vel jelentkezett a GMKtec
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Milyen autót vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- RAM topik
- World of Tanks - MMO
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- DOOM - The Dark Ages
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- AKCIÓ! Apple iPad Pro 13 2024 M4 512GB Cellular tablet garanciával hibátlan működéssel
- Új Asus F16 TUF WQXGA 165Hz G-Sync i7-14650HX 16mag 16GB 1TB SSD Nvidia RTX 5050 8GB Win11 Garancia
- DOKKOLÓ BAZÁR! Lenovo, HP, DELL és egyéb más dokkolók (TELJES SZETTEK)
- iKing.Hu - Nubia Z70 Ultra 5G Black Használt, karcmentes állapotban 12 GB RAM / 256 GB tárhely
- Steam, EA, Ubisoft és GoG játékkulcsok, illetve Game Pass kedvező áron, egyenesen a kiadóktól!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest