- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Argos: Szeretem az ecetfát
- zebra_hun: Hűthető e kulturáltan a Raptor Lake léghűtővel a kánikulában?
- Gurulunk, WAZE?!
- eBay-es kütyük kis pénzért
-
LOGOUT
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
kesztió
aktív tag
Kedves fórumlakók,
Egy Arduino Nano ki- és bemeneteire szeretnék csatlakozni szalagkábellel. A legelegánsabb megoldás a szabványos, tisztességes verzió, azaz a tüskesorra húzott szalagkábel-csatlakozó, de egyrészt nem nagyon van erre helyem, másrészt kissé pazarlásnak érzem az oldható csatlakozást olyan helyre, ahol erre semmi szükség nincsen. A legegyszerűbb pedig az, ha a szalagkábelt direktben, szálanként beleforrasztom a furatokba. Ez viszont mechanikai szempontból aggályos, és az az igazság, eléggé amatőr megoldásnak tűnik.Én valami ilyen megoldásban gondolkoznék:
Ez nem túl olcsó alkatrész ahhoz képest, hogy csak egy pin, de fogjuk rá, hogy még éppen belefér. Viszont számomra a műanyag szigetelés is pocséklást jelent, az elhagyásával is nyernék másfél millimétert.
Van valami alternatív javaslatotok? Egyáltalán, mi ebben a helyzetben a bevált megoldás (ha nem oldható módon szeretnék NYÁK-ra forrasztani egy szalagkábelt)?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- BESZÁMÍTÁS! Asus B760M i7 12700KF 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800 16GB Rampage SHIVA FSP 700W
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- Asus ROG G20AJ - Intel Core i7-4790, GTX 980
- DELL PowerEdge R730xd 26SFF rack szerver - 2xE5-2680v3 (24c/48t, 2.5/3.3GHz), 64GB RAM, 10G, H730p
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest