Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 16:05:16

LOGOUT.hu

Ebbe az összefoglalóba kerülnek át azok a kérések amelyekhez nem sikerült időben megfelelő forrásképet találni!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) Bjørgersson válasza Peterson_ (#3149) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Már jó, de éppen jobb oldalát még mindig van 2-3 pixelnyi üres rész. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3152) Peterson_ válasza Bjørgersson (#3151) üzenetére


Peterson_
addikt

Az mára már ottmarad:D
Egyébként is csak mustrára tettem, hogy egyáltalán jó lesz-e.
Nem tudom miért van...amíg nem töltöttem fel, nem volt egy deka fölös hely sem.:(

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#3153) gbors válasza Peterson_ (#3145) üzenetére


gbors
nagyúr

aha, sejtettem, hogy van valami trükk :)

részemről a #3149-ben beszúrt verzió teljes happyness - köszönöm :R

kell még a kicsit verzió is az engedélyeztetéshez, vagy ezzel már szaladhatok? :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3154) Peterson_ válasza gbors (#3153) üzenetére


Peterson_
addikt

Kicsi mindenképp kell, illetve még ránézek holnap erre a technikai malőrre.
De ez már semmi perc alatt megvan.
Aztán remélem meg is pecsételik:)

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#3156) Peterson_ válasza #32839680 (#3155) üzenetére


Peterson_
addikt

Igen.
Ha keresel egy másik forrást. :DDD

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#3158) Peterson_ válasza #32839680 (#3157) üzenetére


Peterson_
addikt

Persze, hogy sok idő.
A másik nem tűnik rossz forrásnak. :K

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#3160) .LnB válasza #32839680 (#3159) üzenetére


.LnB
titán

Várjatok egy kicsit, rajta vagyok az Imperius témán (mert nekem is tetszik) bár úgy nézem nem lesz egyszerű. Szal várjátok meg miket találok.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3161) Peterson_ válasza .LnB (#3160) üzenetére


Peterson_
addikt

Hát kapkodni én sem akartam, csak annyit mondtam, hogy a másik egész jó(főleg az előzőhöz képest).
Átrajzolok én sokmindent, de az idő, és mindig benne van a rizikó, hogy a végeredmény egyszerűen nem lesz megfelelő arcképnek(függetlenül attól, hogy nagyban hogy fest.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#3163) Peterson_ válasza gbors (#3153) üzenetére


Peterson_
addikt

-
Elvileg mehetsz., ha neked is megfelel ;)
Ja..és ugye nincs hely? :DDD

morgyi:
-Nem kell azonnal beváltani, maximum újra kell linkelni az engedélyt(ha közben nem változott semmi)
De azt javaslom nézzetek utána.
Aztán hátha lehet vele valamit kezdeni... :K

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#3165) .LnB válasza #32839680 (#3162) üzenetére


.LnB
titán

Nem jött össze (szerintem). A korona alapból problémás, de azt kisebbre lehet venni talán. Most már belinkelem amiket találtam, de szerintem nem lesz jó. Esetleg Peterson láthat az egyikben fantáziát (akarom mondani 3óránál kevesebb elkészítésit időt :D) Az az ötletem lett volna még, hogy a Wrath animált rövidfilmből keresni egy 1080 vagy annál jobb minőségű változatot, és abból kimenteni képet. Mert az jó lenne alapnak, de nem találtam belőle jó minőségű képet, csak ilyet:

[link] és egy még rosszabb minőségűt [link].

Ezek mellett pedig ezeket:

[link]

[link] Ez nekem nagy talány, ez setleg jó lehet? :F

Ez szerintem gagyi: [link]

Szóval szerintem ezekből is csak rengeteg munkával lehet kihozni valamit. Csak azért linkeltem be, mert jó pár percig keresgéltem. Mondjuk ha lát valamelyikben valaki fantáziát annak csak örülni tudok :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3166) Peterson_ válasza .LnB (#3165) üzenetére


Peterson_
addikt

Pedig szerintem az utolsó két forrás a legjobb.
A lebegő korona pedig erősen felejtős.
Nem mondom, hogy lehetetlen, de a legnehezebb az egészben azt lenne megcsinálni, sok helyet is foglal.
Lejjebb kellene hozni, felére-negyedére csökkenteni a méretét, de kis méretben szerintem csak rontana az összképen.
Neki kellene állnia valakinek, hogy pontosabban kiderüljön, hogy miként lehet megoldani, ha meglehet.
Én részemről passzolom, jelenleg két arckép is lóg a levegőben, azokat szeretném letudni.

Pár napig nem is leszek, utána elég sok lesz a melóm.
De ha senki nem csinálja meg addig, akkor esetleg nekiállok(de inkább koronát mellőzve.)

Szerk.
Pedig az arculatba is az illeszkedne a legjobban, de ezen nem veszünk össze :DDD

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#3168) .LnB válasza Peterson_ (#3166) üzenetére


.LnB
titán

Utolsó előtti szerintem is jó, bár én nem tudtam eldönteni milyen lehet olyan képpel dolgozni. Az utolsó oké, hogy jó forráskép, de szerintem alapból gagyin néz ki :P

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3170) Peterson_ válasza #32839680 (#3169) üzenetére


Peterson_
addikt

Gyors dolgoztam ratjta egy kicsit, és csináltam belőle egy gifet.
Nekem nem különösebben tetszik.

Elég hülyék az arányai, hatalmas a szája.
Nem azt mondom, hogy nem látszik, de nem mutat túl jól.
...elég kockafejű...
Persze ez magánvélemény.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#3172) Ndruu válasza Peterson_ (#3170) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ilyen esetben fel szoktuk darabolni a képet. Mivel általában a fej a lényeges, a testet le lehet kicsinyíteni.
Kivágod a fejét egy új rétegre, a háttérben lévő testét pedig átméretezed a megfelelő méretűre.
Itt most az állkapocs is elég nagy, úgyhogy a nyelvvel együtt azt is kivághatod új rétegre és tetszés szerint lekicsinyítheted. Liquify toollal kicsit egyszerűbb művelet, de az csak Photoshopban érhető el (Gimpben IWarppal lehet próbálkozni).

Harrrr!!!!

(#3174) Peterson_ válasza Ndruu (#3172) üzenetére


Peterson_
addikt

Maradjunk a fotóboltnál, abban legalább már tanítottatok valamit.
Az állkapcsából így is szedtem le, de nekem nem is ez a bajom.
Tényleg olyan böszme és aránytalan feje van, viszont ha átszabom, akkor már ennyiből egy tök más farkast is lehet keresni.
Meg olyan...szóval tényleg, nekem szögletes az egész.
Karikatúrában én is kb ilyen stílusban rajzolok, az sem tetszik, ezért nem is próbálkozok vele :DDD

morgyi:
-Szerintem tök jó lett, de mondjon véleményt hozzáértő is.
A korona viszont továbbra is fura.
Bár aki ismeri a karaktert, az lehet, hogy máshogy látja.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#3176) .LnB válasza #32839680 (#3171) üzenetére


.LnB
titán

Az a korona tuti nincs középen :D és kéne neki test is. Nekem tetszene, de nekem itt nincs beleszólásom a dolgokba. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3178) .LnB válasza #32839680 (#3177) üzenetére


.LnB
titán

meme, nem lehet alap. Félreérthető.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3180) koxx válasza #32839680 (#3175) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem 50px a max. De ez igy ebben a formaban meg messze van a jotol.

(#3182) gbors válasza Peterson_ (#3163) üzenetére


gbors
nagyúr

tökéletes, köszönöm - már szaladok is :R

ja, és nincs felesleges hely a széleken.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3184) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Na most jön az, hogy ez egy kicsit off az off-ban... :B

Van pár régi képem, vannak kisebbek, vannak nagyobbak, de meglehetősen megviseltek. Két dolog érdekelne engem igazán. A kicsiket fel lehet nagyítani bármivel úgy, hogy a kontúrok megmaradjanak? Láttam már elborult amcsi filmekben pár hajmeresztő megoldást ilyesmire, de valahogy az én számítástechnikai szintem leragadt ott, hogy ez lehetetlen... vagy mégsem? :B

A másik dolog. Ha van pár mostani referencia képem arról, hogy színvilágában hogyan néz ki most az a környék (egy számomra igen kedves helyről van szó, csak éppen cc.60 évvel ezelőtti képeken), akkor mennyire nehéz fekete-fehérből színesre megcsinálni egy ilyet? Tételezzük fel, hogy a kép nem túl részletgazdag persze...

(#3186) Keeperv85 válasza #32839680 (#3185) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én ebben nem vagyok ennyire 100%-ig biztos. Azért nem, mert videó szerkesztőben láttam olyat, ami mobil kamerás hulladék fényhiányos videót konvertált minőségben felfelé teljesen élvezhetőre. Persze nem HD-re, de így néztem utána >> :Y

Rendkívül összetett és kiforrott algoritmusok vannak, egyre jobbak és jobbak. Nem tudom eldönteni mennyire jók, az a nagy baj, mivel nem foglalkozom ezzel. Én konkrétan látni szeretnék valamit jelen pillanatban, amiről egyetlen fénykép van és nincs élő ember, aki el tudná mondani milyen volt egyben. Egyszerűen leheleten rekonstruálni, mert vagy meghaltak akik látták, vagy túl idősek és már összefolytak az emlékek, vagy teljesen másra emlékeznek, mint ami még a racionalitás határán belül van... Hiábavalóan keresek csaknem 10 éve már válaszokat, mert az előző ~80 év túl sok volt itt. Két világháború, konkrétan érintett fasiszta támadással a terület a másodikban. Nem is egyszer gazdát cserélt, az eredeti tervezők utódai külföldön... csak töredék információ minden felé és egyre több kérdés, amire nem lehet választ találni...

(#3187) crey válasza Keeperv85 (#3186) üzenetére


crey
MODERÁTOR

ebben az esetben sem csinálnak egyebet, csak interpolálják a már meglévő pixeleket, és "okosítva" klónozzák ugyanazt a pixelt és az azt tartalmazó információt, a forrás pixel köré az upconvertnek megfelelően. Nincsenek nagy csodák, egy scaler sem tud mást csinálni...

Szóval adott mennyiségű információból nem tudsz többet kihozni. :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#3189) vond válasza Keeperv85 (#3186) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Két-háromszoros nagyításokat esetleg meg lehet csinálni viszonylag jól, de az is fos lesz az eredetihez képest. És ugye az sem mindegy, hogy mekkora a forráskép. 4 pixelből kell-e dolgozni, vagy van egy több megapixeles képed ahhoz, hogy felnagyítsd.

Lehet bármilyen jó upconverter, csodákra egyik sem képes.

Azokon a filmes húzásokon meg csak röhögni tudok, mikor pl. egy ótvar utcai webkamerának a képén észreveszik, hogy valakinek az utca túloldalán a napszemüvegében tükröződik az épp vele szemben álló faszi telefonja, amit felnagyítanak, kiélesítenek, és megnézik, hogy milyen számot hívott... S hasonlók... :)

Avatar: "Nagyítsa! Élesítse!" :D
(Ezt idézzük a feleségemmel minden egyes ilyen trükknél.)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3190) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Hogy mutassak valami konkrétat is... egyik kép amit jó volna nagyobban látni. [link]

Természetesen hiába van nálam az egyetlen példány, a negatív... nos.. nem tudom ki készítette, egy kidobott fotóalbumban találtam rá, csoda hogy ez is megvan...

(#3192) Keeperv85 válasza #32839680 (#3191) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nagyon eltérünk a topic tárgyától. A fényképen láthatóan 3(?) ember sétál a mozdony felé, ami a háttérben áll. Szerettem volna olyantól tudni élnek-e még, aki akkor itt dolgozott. Hátha tudnak a képről, így talán arról is ki készítette. Sajnos mivel gyakorlatilag lehetetlen felismerni őket, így hamar feladtam ezt a törekvést. Egyébként a környék azóta gyökeresen megváltozott. Erre már nincsen vasút, csak az egykori mozdonyszín padlója alatt pár darab. 72-ben lerobbantották a hidat is, amin átment és felszedték az utolsó részeit is.

(#3194) Ndruu válasza Keeperv85 (#3190) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR


[ + ]

Itt találtam, 105-ös számú kép. Hogy ki készítette, ne kérdezd, de talán a bányászattörténeti múzeumban vagy valamelyik helytörténeti múzeumban meg tudják mondani.

Harrrr!!!!

(#3195) Keeperv85 válasza Ndruu (#3194) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Bizonyára abból az albumból van (vagy arról a negatívról készült ez is), ami nálunk van egy ideje. Voltam már az alapítványnál. Kevesebb anyaguk van mint nekem sajnos... :(

Amúgy kösz! :R

(#3196) vond válasza Chiller (#3139) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bocs, de csúszni fogok pár napot. Nagyon sok melóm lett hirtelen, de amint lesz egy kis időm, befejezem az arcképedet. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3197) Chiller válasza vond (#3196) üzenetére


Chiller
őstag

No problem, eddig ráértem, ezután is rá fogok. Köszi a visszajelzést :K

(#3198) TomWexX


TomWexX
addikt

Bocs, de ezt crey miatt muszáj.

;]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3199) vond válasza Chiller (#3197) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Készült két változat... ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3200) crey válasza TomWexX (#3198) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Harmadjára esett le csak... :O

Sarcasm: just one of the many services I offer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.