Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16451) kovacsroli válasza Elemental (#16436) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Én is szájjal szívom az orrszi porszit. Simán jön a takony, mégcsak nagy tüdő sem kell hozzá.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#16452) f4lcon válasza updog (#16450) üzenetére


f4lcon
őstag

még egy utolsó, nem azért, hogy enyém legyen az utolsó szó, csak mert elfelejtettem az előző hsz-emből: az empátia szerintem egyébként visszafelé is kellene működjön: az egyéni (vélt vagy valós) problémák megértése és elfogadása ugyanúgy empátia, nem? ;)
nem összeveszni akarok, és megértem a problémád, mi is pont ugyan ezzel küzdünk. annyira, hogy a messenger csopiba egy anyuka be is írta, hogy "kedves szülők, ha beteg a gyerek maradjatok vele otthon" és majdnem meglincselték :D lám-lám, a fizetős bölcsi az elit környéken nem jelenti azt, hogy a szülő nem p*raszt.

hogy ON legyek: az orrszi-porszi mellé mi is adjuk a sós-tengervizes orrbafújót, de én nem látom értelmét ám... illetve azt vettem észre, hogy nem mindegy melyik orral kezdek, mert ha a ballal, akkor a jobban marad, de ha a jobbal, akkor a balban semmi.
ez biztos gyerek függő, ki kell tapasztalni

a héten már nem megyek dolgozni, a kéz-láb-szájat megúsztuk, de egy durva hurutos, mélyről jövő igazi felnőttes köhögéssel kezdődő (!) takonykórt csak hazahozott a gyerek 2 nap után, szóval remélem a hétvégéig össze szedi magát.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#16453) solti válasza f4lcon (#16452) üzenetére


solti
senior tag

kéz láb szájat mi beszívtuk pár hónapja... Más ismerőstől is hallottam... És nem a gyerkőcök, hanem a felnőttek.

Orrszizni tudtommal nem is nagyon ajánlott tengervizes cucc nélkül.. Nálunk a technika amúgy az, hogy több irányból többször mind a 2 orrlyuk... meglepő szögek tudnak eredményesek lenni

(#16454) 6030D válasza f4lcon (#16452) üzenetére


6030D
Ármester

egy durva hurutos, mélyről jövő igazi felnőttes köhögéssel kezdődő (!) takonykórt csak hazahozott a gyerek 2 nap után, szóval remélem a hétvégéig össze szedi magát.
Na, ez megy nálunk szept. 19 óta, pár napos megszakításokkal :) Nálunk úgy megy vissza a gyerek a bölcsibe, hogy a dokinéni meghallgatja, és ha nincs a tüdején semmi, és azt mondja, hogy mehet közösségbe, akkor megy. Én 10 éve HO-ban dolgozom, de nekem sem előny, ha itthon van a gyerek. :)
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, akkor nagy újdonság sehol sincs, majd győz az immunrendszer.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#16455) updog válasza f4lcon (#16452) üzenetére


updog
senior tag

:R

+(#16453) solti Ahogy írtam, kézlábszájat én nagyon enyhén, az egész család rajtam kívül pedig nagyon durván, alig egy hónapon belül kétszer megszívta, amúgy járvány lehet mert itt Zuglóban több oviból is jött visszajelzés róla, és a Novák Hunor csoportjában is hetekig megugrott az ilyen posztok száma (főleg Bp.-ről változó helyekről).

Ezt az orrszívózást van aki úgy csinálja hogy egyik orrlyukon fújja a sósat, a másikban pedig már be van dugva az orrszívó és on the fly :Y Állítólag ez a leghatékonyabb, de azért ez igényel némi logisztikát :D Szóval nálunk csak annyi hogy befújjuk, fekszik kicsit a gyerek hogy oldja a taknyot, aztán kiszívjuk ami kijön.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#16456) Ezekiell válasza updog (#16455) üzenetére


Ezekiell
veterán

Szegeden is kézlábszáj járvány van, több oviban is. Mi is elkaptuk, nyilván...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#16457) oszy válasza 6030D (#16390) üzenetére


oszy
veterán

Nekünk kettőt mondott a gyógyszerész... :F

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#16458) Elemental válasza Ezekiell (#16456) üzenetére


Elemental
addikt

Lányom két hete lett túl rajta. Iskolás.

(#16459) Elemental válasza f4lcon (#16452) üzenetére


Elemental
addikt

Nálunk a magán bölcsiben a vezető mondta, hogy ha folyik a gyerek orra, ne maradjon otthon, hozzuk csak nyugodtan, majd ők kiszívják.

(#16460) Dorian válasza Elemental (#16459) üzenetére


Dorian
félisten

Ha már taknyos, tök mindegy, a lappangási idő alatt úgyis össze vissza fertőzték egymást a többiekkel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16461) jansky1 válasza 6030D (#16454) üzenetére


jansky1
senior tag

Nálunk is ez van. Melyről jövő, hurutos köhögés hetek óta. Más baja nincs, orra nem folyik, de el nem múlik. Már van időpont gyermekpulmonológiára..

(#16462) f4lcon válasza Elemental (#16459) üzenetére


f4lcon
őstag

sajnos ez nem általános, nálunk a bölcsiben sok az új dadus, néha úgy tűnik, mintha elképzelésük se lenne mit kell csinálni egy 2,5 évessel...

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#16463) tildy válasza f4lcon (#16443) üzenetére


tildy
nagyúr

Felénk a gyerekek után nem jár táppénz . Kicsit folyó orral , kis köhögéssel megy bolcsibe , lázzal vagy fertőző gyulladással( kötőhártyagyulladás) , melyről jövő hurutos köhögéssel NEM megy .
A legkisebb eddig 5 napot hiányzott február óta, a nagyobbak kb 3-t 3-t.
De itt mindenütt meg van mondva, kis takonykor nem ok arra, hogy a gyereket otthontartsd. Mondjuk nem is nagyon betegesek az igaz.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16464) Dorian válasza tildy (#16463) üzenetére


Dorian
félisten

Kicsit folyó orral, kis köhögéssel itt is mennek. De őszi- téli időszakban ígyis többet van itthon, mint bölcsiben.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16465) tildy válasza Dorian (#16464) üzenetére


tildy
nagyúr

Nalunk nem. Lehet szerencsések vagyunk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16466) mirci18 válasza Dorian (#16460) üzenetére


mirci18
addikt

Sajnos így van.
Nagyobbik fiam taknyos volt de lázas nem.
A kisebbik elkapta tőle. Közben ez átalakult gyulladássá 40 fokos lázzal bent a kórházban.
A nagyobbik fiam szerencsére javulóban otthon.
Közben én is taknyos lett s mellette még hasmenés is szóba jött a családban.
Szóval az elmúlt két hét nem fülig öröm meg boldogság.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#16467) Dorian válasza mirci18 (#16466) üzenetére


Dorian
félisten

Mieinknél pár nap után csak a köhögés, takony maradt, de az hetekig. Ettől még ugyanúgy élénkek, jókedvűek, futkoznak, stb. Persze átadták nekünk, mi meg rottyon vagyunk tőle :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16468) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok,

valakinek van a topiktársak közül a családban lego boost esetleg?

felmerült hogy vennénk, de bizonytalan vagyok, vannak kérdéseim.

(#16469) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok.

Autós gyerekülés ügyben szeretnék segítséget kérni. Az ikreink 8 hónaposak, 7-7.5 kilósak és 70-72cm között van a magasságuk. Sajnos a hordozóból már kilóg a lábuk ezért nem érzem biztonságosnak velük a közlekedést.
Vidéki nagyvárosban élünk, helyben nincs túl nagy választék. Képek alapján pedig nem szívesen rendelnék.
Az autónk egy Renault Mégane 3 kombi, izofix rögzítés van és a jobb első légzsák kikapcsolható.
100 ezer forint alatt tudtok ajánlani valamit?

Előre is köszönöm.

Csend a lelke mindennek!

(#16470) f4lcon válasza gabikiraly2 (#16469) üzenetére


f4lcon
őstag

használt is?
én egyébként csak olyat vennék, ami i-Size
egyrészt nem árt, ha egy ideig még háttal vannak bekötve, meg jellemzően az ócskábbakból nincs is olyan, így tűrhetően kiszűri a szemetet
de leginkább FB Marketplace meg mami csoportok, első gyerektől származó Maxi Cosi Pearl 2 Pro FamilyFix talppal, és go

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#16471) gabikiraly2 válasza f4lcon (#16470) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Persze játszik a használt is. Csak jó lenne két egyformát összeszedni. Folyamatosan figyeljük a piacot, de így kicsit könnyebb,ha az ember nagyjából tudja mit keressen.
Köszönöm szépen a válaszod.

Csend a lelke mindennek!

(#16472) f4lcon válasza gabikiraly2 (#16471) üzenetére


f4lcon
őstag

én itt a topicban már többször kifejtettem az ellenérzésem a forgatós ülésekkel kapcsolatban (pedig van) és nagy rajongója vagyok a Pearl 2 Pro-nak (meg a simának) mert az is van és könnyű kezelni, remek az anyag, nem fakul, nem bolyhosodik, és a két rugó, ami eltartja az övet a világ legjobb találmánya, nem kell a gyerekkel a kézben legózni, hogy hogyan veszed elő a feneke alól az övcsatokat... és ugye teljesen automata, nincs az, hogy elfelejtetted az oldalába tűzni, hogy megálljon. a gyerek nagyobb korában már maga is bele tud ülni, és segít is összecsatolni.
az egyformaságra megoldás a huzat, ami sok színben kapható kifejezetten Pearl-re utángyártott is létezik millió-meg-egy, de gyári is van [link]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#16473) Dorian


Dorian
félisten

Égbolt projekt pipa.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16474) DopeBob válasza DeFranco (#16468) üzenetére


DopeBob
addikt

Szia,

ezzel Te haladtál előre? Nekem nagyon tetszik a készlet, de 9 éves lánynak vennénk. Legózni szeret.

MZ/X

(#16475) vans?


vans?
őstag

Van nalatok bevalt szokas a hisztikezelesre? Kislanyunk nyugodt tipus, nem akarnok, viszont egy ideje nem hajlando setalni, sem fel (es le)menni a lepcson. A bolcsiben csinalja ezeket gond nelkul, de velunk nem. Megall a lepcso aljan, es uvolt, akar fel orat is. Nem segit semmi.
Hetek ota hurcolom kezben, most meg megy, csak 10 kilo, de azert nem szeretnem hosszu tavon. Majd elmulik gondolom, de nem vagyok hozzaszokva ezekhez.
Barmi tipp johet. :)

btw ket hete megszuletett a kisfiunk :)

hábm bábm

(#16476) DeFranco válasza DopeBob (#16474) üzenetére


DeFranco
nagyúr

lego topicba nézz be, a nekem adott válaszok erről szólnak.

röviden: kifutó szett, elvileg nem lesz támogatva 2024-től, de ez még nagyon kérdéses, mit jelent, mert az app lementve még használható és van más specifikus lego és 3rd party app is, ami kezeli.

a boost appnál volt aki panaszkodott arra, hogy a telefon/tablet nem jól kezeli az appot, kilógnak elemek a képernyőből, nem lehet behúzni, de ezek kb. egyedi esetek voltak, vagy beüt vagy nem.

én megvettem a szettet, lesz majd egy köröm ismerősnél amikor teszteljük a telefont az ő szettjén, ha az működik rendesen, akkor megtartom és megkapja a gyerek, ha gond van, akkor elállok vagy eladom (ezért még egy tabletet nem fogok venni).

kézben fogva már a doboz is brutál, nem akartam letenni. nagyon, de nagyon nehéz lenne elengedni, mert ez valahol a lego teteje (van még a mindstorms, de azt is kivezetik, és hárommal fentebbi kávéház.)

(#16477) kovacsroli válasza vans? (#16475) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Szia,

2 éves volt a lányunk amikor megszületett a fiunk (júniusban). Nálunk is ugyanez történt. Nem akart lépcsőzni és sétálni sem nagyon, mindig azt mondta "fel kell venni", gondolom mert látta, hogy az öccsét hurcoljuk. A nappali szobatisztasághoz már nagyon közel voltunk, viszonylag korán elkezdett ügyesen bilizni. Na, ebbe is visszafejlődtünk, sokáig pelenkát kért "kisbaba vagyok" címszóval.
Eléggé nyilvánvaló volt, hogy a kistesó érkezése zavarta meg, ezért nem is erőltettünk neki semmit - cipletük ha kellett, illetve visszatértünk a pelenkához.
Aztán eltelt pár hónap, letisztult benne nagyjából, hogy mi történik körülötte és azóta újra helyreállt a világ rendje (egyelőre).
Ja és grat! :) kalappal

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#16478) vans? válasza kovacsroli (#16477) üzenetére


vans?
őstag

:R Nalunk mar a kisteso elott kezdodott.

hábm bábm

(#16479) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,
6 hotol jo gyerekulesre van tuti tipp? kezdi kihizni a holgyemeny (5 ho) a maxi cosi pebble pro-t. jobb minosegu kellene, sokat autozunk
elore is koszonom
meg nem astam bele magam a temaba

(#16480) kerxy válasza kovacsroli (#16477) üzenetére


kerxy
senior tag

Nálunk is dettó ez volt (a pici most négy hoajps) és mi is így kezeltük, nem erőltetjuk hiába ment jól előtte.

(#16481) kerxy válasza eastsider (#16479) üzenetére


kerxy
senior tag

Hány kg? Nálunk az autós hordozó után már több mint egy éve a BeSafe iZi Comfort X3 van, bevált teljesen, többen is ajánlották már a topikból.

(#16482) vans? válasza vans? (#16475) üzenetére


vans?
őstag

Jo, hogy beirtam ide, ma felment a lepcson unszolas nelkul. :C

Mas: ket gyerekules kozott ul nalatok a masik fel, vagy elol, vagy mashogy van megoldva? Most van egy DuoPlus hatul meg egy sima Maxi Cosi kagylos hordozo, a felesegem viszont nem fer be kozejuk (60kg), foleg nem hosszutavra. Evente tobbszor megyunk 2x1000km-t, ugyhogy valahogy ki kell talalni ezt. Elore is rakhatnam a hordozot azt hiszem, de akkor ki kell kapcsolni a legzsakot, plusz eltereli a figyelmet a vezetesrol, ami a nemet autopalyan 170+-nal nem elonyos. Ha a felesegem elore ul, akkor ugye nem latjuk igazan, mi tortenik a hordozoban, nem tudunk cumit betenni, stb.

hábm bábm

(#16483) eastsider válasza kerxy (#16481) üzenetére


eastsider
nagyúr

6.6 most. 6 hosan is 8 alatt lesz

(#16484) 6030D válasza vans? (#16482) üzenetére


6030D
Ármester

Attól is függ milyen kocsi (VAG rémlik, talán a barna Octavia?), meg kell-e az isofix, de egymás mellé a két gyerek? Így a középsőt nem biztos, hogy lehet isofixszel rögzíteni, illetve autófüggő, hogy a másikat lehet-e, ha van középen bekötve egy hordozó/ülés. A háttal utazó gyerek figyelésére tök jó a fejtámlatükör, a menetirány szerintire meg anyósról a sminktükör, vagy vezetőnek az anyós napellenzőjére csíptethető kis tükör. Nem takar ki semmit. És akkor anya ülhet akár hátul, vagy elöl is. Utóbbi esetben a cumi is berakható megnyugtatás képpen... ;] Bocsi.... :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#16485) Dorian válasza vans? (#16482) üzenetére


Dorian
félisten

Gyereket hátra ültetünk. Az anyósülés az autóban a legveszélyesebb hely.
Ha vmit kell a gyerekkel csinálni, megállunk egy pihenőben és ott tesszük meg.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16486) kovacsroli válasza vans? (#16482) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Mi elől, a gyerekek hátul ülnek. A kicsi háttal van, őt tükörrel figyeljük. Ahogy Dorian írja, mi is a biztonsági szempontok alapján rendezkedtünk így be.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#16487) solti válasza vans? (#16482) üzenetére


solti
senior tag

le akartam írni, hogy felesleges hátulra ülni hozzájuk meg szerintem még a tükör is felesleges, de felesleges okoskodni. :U
Viszont ha a kicsi miatt asszony mindenképpen hátra akar ülni, akkor esetleg tegyétek előre a nagyot. Imádni fogja, nézelődhet, kinyílik a világ. És mivel csak hátrafordított ülésnél kell kikapcsolni a légzsákot, így ez se probléma.

(#16488) f4lcon


f4lcon
őstag

sok Volvo-ba és a legtöbb 2006 utáni Volkswagen típusba utólag is beszerelhető (ha már nincs eleve) az első ülésre az isofix.
ez persze csak akkor, ha a légzsák kikapcsolható

nekünk is elöl ül a gyerek és imádja
lehet, hogy nem annyira biztonságos, mint hátul, de én nem is megyek 170+ sebességgel még a német pályán sem....

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#16489) vans? válasza 6030D (#16484) üzenetére


vans?
őstag

A hordozo csak siman az ovvel van bekotve, kozepre is tehetnenk talan, de nem igazan fer oda a masik melle... Octavia 3 FL kombi az auto egyebkent.
Koszi az inputokat, atgondoljuk.

hábm bábm

(#16490) f4lcon válasza vans? (#16489) üzenetére


f4lcon
őstag

ez a gyári első isofix adapter az üléshez: [link]
nem nagy meló megcsinálni

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#16491) vans? válasza f4lcon (#16490) üzenetére


vans?
őstag

Koszi! Kicsit azert bennem van a Dorian altal is emlitett "anyosules a legveszelyesebb" dolog...

hábm bábm

(#16492) DeFranco válasza vans? (#16491) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én sem ültetném előre hosszabb úton. Városon belül sem optimális, de ott még OK.

Mi úgy voltunk vele, hogy semmi baja nem lesz hátul, ha valami van, megállunk.

(#16493) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok,

Bejött az overálos időszak és hirtelen kicsi lett a 0-18Kg-os Cybex ülésünk.
A gyerkőc nincs 2 éves és 16 kg ruha nélkül.
Szerintetek milyen típusú ülést nézzünk neki következőnek, ami kiszolgálná addig, amíg már elég lesz egy magasító neki?
A cybex nagyon bejött, de más is szóba kerülhet. Félő, hogy egy 15-36Kg-os ülésbe még kicsi lenne az övhöz.
Szerintetek?

A másik: A nagyobbik gyereknek ülésmagasító kellene. van értelme ezek közül izofixeset venni 2x-3x annyiért?

(#16494) föccer válasza Drughi (#16493) üzenetére


föccer
nagyúr

nem lesz kicsi neki. Van hozzá szivacsos betét, illetve más bekötéssel kellett kötni az ilyen súlycsoportba használt ülésünket anno, amikor ekkora volt a nagyobb lányom. Ülésmagasítóra szerintem simán a polisztirolos 2000 forintos cuccot használtam, illetve a nagy ülés szétbontható volt és annak volt a karfás ülésmagasítós verziója. Egy ideig jó volt az is, de a karfa rész miatt egy idő után már kényelmetlen volt. Ülésmagasítónál már 100%-ban az öv tartja a gyereket, nincs jelentősége az isofix rögzítésnek.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16495) föccer


föccer
nagyúr

Egyébként hello, 1000 éve nem írtam ide. Olyannyira, hogy nem is meséltem, hogy a második lányom holnap lesz 2 éves. :D

Illetve lett közben 2 lízingelt terminátor is az életemben, így 12-11-10-2 a felhozatal. Nagyon kiskamaszok, teljesítenek a suliban, sportban, itthon meg megy a feszkooldás. :D Többet esznek fejenként mint én. 1 gyros simán lecsúszik nekik és még keresik, hogy mit lehet enni. 1 zacskó rizs, megpakolva lecsóval, 1 natúrszelet csirkecsöcs hopp eltűnik a tányérukról, mire pislogok kettőt. :Y :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16496) 6030D válasza föccer (#16495) üzenetére


6030D
Ármester

A lányom néha megeszi a 32 centis pizza harmadát. 3 éves lesz februárban, 94 cm/12,5 kg, szóval nem husi. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#16497) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Tudnátok ajánlani valami erős, stabil, megbízható hintát?
Az a bajom a legtöbbel, amit a boltokban látok, hogy ilyen gagyi műanyag kapocs zárja le a kötél végét, és az tartja a kötelet, hogy ne csússzon ki a hintából. Magyarán elég sok teher van rajta, és ha eltörne, máris kicsúszna a kötél és leesne a gyerek. Félek ettől, valami olyat akarok, amibe évek múltán is nyugodtan beleültethetem, mondván, hogy nem fog semmilyen műanyag eltörni, megrepedni és nem potyognak majd ki a gyerekek.
A játszótéri hinták nagyon masszívak, de azok neten 50 ezrek. :DDD Így ha nem muszáj, addig nem mennék el.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#16498) föccer válasza AssAssynn (#16497) üzenetére


föccer
nagyúr

Vedd meg az olcsót és szoríts rá egy bilinccsel, vagy valamivel megerősíted.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16499) tildy válasza 6030D (#16496) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem nagy növésű , az biztos. Nekem 2 kész hónap végén a legkisebb, de 90 cm,13.5 kg.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16500) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Hogy vegyük rá a gyerekünket, hogy amikor hazaérünk a cipő levétel és kézmosás legyen az első két dolog amit megcsináljon? :U
Eddig a szép szó nem nagyon segített, hiába mondtuk hogy nézd, én is ezt csinálom, ne taposs össze mindent a saras bakancsoddal, meg én is megyek a fürdőbe, gyere velem. :(
Persze mikor felhúzom magam, elviszem kezet mosni, akkor utána meg 10-30 perc hiszti h ő nem akarja/akarta, meg utólag izél hogy ő anyával akart, menjünk ki, koszoljuk össze a kezét hogy újra megmoshassa anyával :W

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.