Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15151) solti válasza tildy (#15146) üzenetére


solti
senior tag

Mi lányunk ~2,7 évesen szokott le a pelusról kb 1 hét alatt, és utána kb 1 hetet vártunk az éjszakai pelussal. Gyakorlatilag a bölcsi utolsó heteiben történt, teljesen magától, dadus jelezte, hogy sokszor száraz a pelus, és gyakran mondta hogy mikor kell pisi/kaki.
Szóval mindenféle praktika nélkül ment magától a dolog.

(#15152) Real_Necro válasza tildy (#15146) üzenetére


Real_Necro
veterán

Fiam és lányom is valamikor 3 éves koruk után 1-2 hónappal, de 2,5 éves koruktól nappal már nem kellett, pisilés ment bilibe meg wc-be. Jellemzően nyáron álltak erre át.

Mi bilikönyvet olvastunk nekik sokat...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15153) tildy válasza Real_Necro (#15152) üzenetére


tildy
nagyúr

Nálunk még éjszaka és nappal is kell neki. PEdig reggel is , este is viszem wc-re, napközben is próbálom rávenni. Március végén lesz 3.
A fiam akkor szokott le, mikor ovit kezdett, első hónapban volt pár összepisilt nadrág, de utána rendben volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15154) Napfénysüti válasza lorcsi (#15138) üzenetére

Nekünk a Charlie Banana Organic vált be mert eléggé érzékeny a kislányunk bőre.

Més que un club!

(#15155) mirci18 válasza lorcsi (#15142) üzenetére


mirci18
addikt

A mosipelus miben jobb szerinted?
A folyamatosan mosni kell amihez egy vagon víz kell.
Emellett a mosásnál és a szárításnál egy csomó áramot használhatsz.

Vegyél ha akarsz ilyen pelust de én biztos nem szívnék vele. Főleg hogy egy jó mosipelus szett sem olcsó. Plusz ha utaztok mit csinálsz a koszos pelusokkal?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#15156) Drughi


Drughi
addikt

Ismerősnek kellene:
Isofix 0-18kg ülés egy jelenleg 2 hónapos csemetének

Valakinek jó tapasztalat valami típusra?
100e alatti kategóriában

(#15157) ZiD válasza Drughi (#15156) üzenetére


ZiD
tag

#2 :)

(#15158) L4mie válasza ZiD (#15157) üzenetére


L4mie
veterán

Gratula :) Sok sok egészséget!

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#15159) DeFranco válasza ZiD (#15157) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Gratulálok, jó egészséget!

Milyenek voltak a kórházi körülmények a így a covid közepén? A látogatási tilalmon kívül érzékeltetek valamit?

(#15160) bugizozi válasza ZiD (#15157) üzenetére


bugizozi
őstag

Gratulálok, jó egészséget! :)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#15161) ZiD válasza DeFranco (#15159) üzenetére


ZiD
tag

Köszi Mindenkinek :)
@DeFranco: 1 valami volt érzékelhető, hogy akivel minden ok volt, azt minél hamarabb próbálták "kiszórni" Nekünk pl a 48 óra leteltével készen állt a zárójelentés, és mehettünk is. Ezt pozitívumként éltük meg :)

(#15162) tboy93 válasza ZiD (#15157) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gratula!

Tavaly covid elején minket is kiszórtak kb 2 nap után, Én a császár után nem örültem neki, nyugodtabb lettem volna ha bent tölt még 1-2 napot.

(#15163) mirci18 válasza ZiD (#15157) üzenetére


mirci18
addikt

Gratulálok jó egészséget kívánok nektek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#15164) mirci18 válasza ZiD (#15161) üzenetére


mirci18
addikt

Örülj neki manapság nem szerencsés kórházban lenni.
Nem semmi milyen állapotok vannak.
Nemrég én átestem a Covidon. Utána megkapta a feleségem majd az édesanyám.
A gyerekeknél meglátjuk mi lesz ott állítólag van 2-3 hét eltolódás.
Sajnos ahogy olvasom ha ők betegek lesznek sokkal erősebb tüneteik vannak.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#15165) f4lcon válasza Drughi (#15156) üzenetére


f4lcon
őstag

2 hónaposnak még hordozó való

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#15166) tboy93 válasza f4lcon (#15165) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1

Én onnantól javaslom az ülést, hogy már magától tud ülni a gyerek.

(#15167) Drughi válasza f4lcon (#15165) üzenetére


Drughi
addikt

Az van, de egy fapados.
Végül egy Kinderkraft Vado ülést vettek, külföldön eléggé dícsérik. Itthon csak a brandon sajátmárkásak voltak vagy chippolino 80k alatt.

30 percet ebbe is ellesz a baba, fektethető és 3x biztonságosabb mint egy alap hordozó

(#15168) DeFranco válasza Drughi (#15167) üzenetére


DeFranco
nagyúr

majd arra azért kíváncsi lennék, hogy ez a 3x-os szorzó hogy jött ki :DDD

(#15169) tildy


tildy
nagyúr

Mar kezdtem meginogni majd 6 ev kitarto trambulinellenesseg utan, mivel a gyerekeknek hatalmas mozgasigenye van, es hónapokat bezárva éltünk,azt hiszem ez pont jokor jott

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15170) mirci18 válasza tildy (#15169) üzenetére


mirci18
addikt

Mi használjuk mint kiegészítő játékot.
A fiam 4 éves köszöni szépen jól van.
Bele van kódolva ebben a sportban is a balesetveszély.
Mint a fészekhintában vagy a görkoriban még sincsenek betiltva.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#15171) Elemental válasza tildy (#15169) üzenetére


Elemental
addikt

Köszönjük!
Majdnem elfelejtettem. Kezdek is nekiállni összerakni.

(#15172) f4lcon válasza tildy (#15169) üzenetére


f4lcon
őstag

érdekes, hogy valamire azt mondjuk akrobatikus sportszer, valamire meg azt, hogy ja, az csak bicikli. mert az egyensúlyozás az nem akrobatika :F

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#15173) Drughi válasza DeFranco (#15168) üzenetére


Drughi
addikt

:F

(#15174) DeFranco válasza Drughi (#15173) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kiváncsi lennék hogy számolták ki a [3x] biztonságosabb mint [egy] hordozó értéket.

- mi a biztonság mértékegysége
- milyen értéket ért el az [egy] hordozó
- a hordozó értéke az összes releváns hordozó értékének módusza, mediánja, átlaga vagy más képzett értéke
- milyen értéket ért el az a 0-18-as ülés (ami ugye kicsinek nagy nagynak kicsi) és ez valóban háromszorosa az [egy] hordozó értékének
- ki és milyen módszerrel határozta meg ezeket az értékeket
- ki és milyen módszerrel ellenőrizte ezeket

vagy ez a 3x -os érték olyan mint az intelligens mosópor...

(#15175) Elemental válasza DeFranco (#15174) üzenetére


Elemental
addikt

Lehet rá van valahová írva. Semmire nem jó, de megnyugszik tőle a szülő :)

(#15176) DeFranco válasza Elemental (#15175) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, hát ha nyomtatott betűvel van írva, akkor igaz.

(#15177) Drughi válasza DeFranco (#15174) üzenetére


Drughi
addikt

Szimplán csak így gondolom.
Egy 20e ft-os "noname" babahordozó vs egy isofixes talpal rendelkező normálisan bevizsgált autós ülés rendesen kipárnázva.
TFH, hogy mindkettőt előírásnak megfelelően kötöd be:
-Szerinted ugyanannyi esélye van egy ütközéskor egy gyerkőcnek mindkettőben?

Szerintem nem.

Nem kell túlpörögni a dolgot, nem egy prospektusba volt leírva, hogy ezt vedd meg, mert ez 3x biztonságosabb mint a másik.

(#15178) solti válasza Drughi (#15177) üzenetére


solti
senior tag

pedig valszeg de. Sőt, egy hordozó talán még jobban védi mint egy ülés, azzal hogy lejjebb van picivel és jobban körülveszi a babát. De mindegy, hitvita...

ui: az megvan, hogy az isofix semmivel sem biztonságosabb, mint a nem isofixes jól használva? csak nehezebb rosszul bekötni, tehát a user error valószínűsége kisebb.

(#15179) koxx válasza solti (#15178) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

MaxiCosi Berylünk van és az elég komolyan körbeöleli a gyereket.

(#15180) sutirablo


sutirablo
csendes újonc

Sziasztok!

Kerti játszóteret szeretnék fából, csúzdával, mászófallal, jó lenne, ha modulos lenne és azok tetszenek jobban, amik faházasak, hogy be tudjanak bunkizni a pulyák. 300.000 HUF fölé nem szeretnék menni fa kezelésével (ezt megoldom házilag, ha kell), szállítással együtt.
Van valamelyikkel tapasztalatotok? Aldis, auchanos van valakinek? Esetleg tudok ajánlani céget, ahonnét érdemes rendelni?
Mennyire bonyolult ezeket összerakni? Advanced IKEA, vagy igényel valamilyen szaktudást?

Köszi előre is a válaszokat!

Próbáltam a játszótér/játszóház kombóra keresni a topicban, kevés sikerrel.

(#15181) mirci18 válasza sutirablo (#15180) üzenetére


mirci18
addikt

Aldi Auchant nem ajánlom.
Vannak az ilyen játszóterekre szakosodott cégek.
De a munka nem áll meg abban hogy megrendeled és lerakják a cuccot hozzád majd lekezeled.
Hiszen itt ásni kell fúrni a földbe majd betonozni.
Mert egy jó alap kell hozzá.
Szóval ha ehhez nem értesz akkor érdemesebb olyan céget keresni aki ki is tudja telepíteni a vásárolt játszóteret.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#15182) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!
Kisfiam most 8 hónapos és kicsivel több mint 9kg és 71cm. A lába már kilóg a hordozóból, hozzáér az üléstámlához. Jól gondolom, hogy ez azt jelenti, hogy kinőtte és érdemes cserélni?
Egyébként már stabilan ül a gyerkőc :)

The Truth Is Out There --->

(#15183) f4lcon válasza Corsa02 (#15182) üzenetére


f4lcon
őstag

igen, jól gondolod :) megfontolandó a csere
bár a legtöbb hordozó egyébként 12-14 kilóig jó (nekünk Pebble Plus i-Size van, 75 centi vagy 13 kiló) szóval ki még valószínűleg nem nőtte
abban viszont ne ringasd magad, hogy a gyerekülésből majd nem fog az autóülés háttámlájához érni a lába (azoknál, amik megfordíthatóak, és menetiránynak háttal beszerelhetőek)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#15184) Corsa02 válasza f4lcon (#15183) üzenetére


Corsa02
őstag

Furcsáltam is a dolgot, mert 85cm-t és 13Kg ír az ülés cimkéje, ezt ugy még bőven nem érte el a gyerek, de el sem tudom képzelni, hogy ebbe, hogy fér bele ekkora gyerek??!! a lába már egy jó 7-8cm-t kilóg...

Egyébként van valami ajánlott ülés a hordozó után közvetlen?

The Truth Is Out There --->

(#15185) f4lcon válasza Corsa02 (#15184) üzenetére


f4lcon
őstag

attól még, hogy a lába kilóg, biztonságosan ül/fekszik benne, és ez a lényeg :)
mondom, a gyerekülésből is ki fog érni a lába :D

ha kell a forgatás, akkor 100+ ezer egy új, ha nem kell, akkor 50-60 körül már vannak használtan talppal Maxi Cosi 2Way Pearl-ek vagy Britax Römer Dualfix-ek, érdemes Facebook-on mindenféle mami csoportokba belépni, sok termék ki se jut még Marketplace-ig sem, nemhogy jófogásra vagy vaterára

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#15186) Corsa02 válasza f4lcon (#15185) üzenetére


Corsa02
őstag

Lehet akkor hagyom még pár hónapot, aztán figyelgetem a csoportokat...egyelőre jól, kényelmesen ül benne, ha meg kilóg a lába a másikból is akkor felesleges kapkodni.
Bár nem értem miért csinálják ezt igy, hogy a lába nem fér el? :))

Köszi az ajánlásakot! :R

The Truth Is Out There --->

(#15187) 6030D válasza Corsa02 (#15186) üzenetére


6030D
Ármester

Nekünk a forgatós ülésben is végig éri a lába, pedig nem nagy a leányzó (14 hó, 75 cm :) ), ráadásul bejött a cipős időszak, és a gumi talp nem csúszik olyan könnyen az ülés(védő)n, mint az overál. :DDD Nem baj, már csak 1 hónap, és 180 fokos fordulatot vesz az élete. :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#15188) Corsa02 válasza 6030D (#15187) üzenetére


Corsa02
őstag

Értem, köszönöm. Akkor ez ilyen, ezek szerint. :) fura világ ez :D

The Truth Is Out There --->

(#15189) Real_Necro válasza sutirablo (#15180) üzenetére


Real_Necro
veterán

Rönkbútor shop: [link]

Én velük készíttettem egyedi méretben az óriás dupla hintát. Tartós lesz, nem nyárfából, nem kellett betonozni (mert meglehetősen nehezek a rönkök), valamint lenolajjal kell max lekezelned tél előtt. Elég sok a megrendelésük, nekünk kb 2 hónapra tudtak teljesíteni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15190) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Új gyerekülést keresek 9-36 kg kategóriában. A friss ADAC teszteket elnézve, a jók közül a legtöbb nem saját biztonsági övvel van megoldva hanem védőpajzs van elől, mint például ez is: Cybex Pallas B-Fix. Van valakinek tapasztalata az ilyen ülésekkel, kicsit fura ez nekem, hogy nincs saját öv, mennyire biztonságos és kényelmes? Illetve tudtok jobbat ajánlani a fent említett ülésnél hasonló árban? Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#15191) solti válasza Csaby25 (#15190) üzenetére


solti
senior tag

Biztonság és kényelem sokszor nem kompatibilis... Mi ezért nem vettünk ilyen pajzsos ülést, kínzás lehet órákon át belerohadni... aztán lehet, hogy jó..

(#15192) Napfénysüti válasza Csaby25 (#15190) üzenetére

Nekünk pont Cybex Pallas van, nagyon jó ülés a kislányunk imádja.

Més que un club!

(#15193) TheMarci válasza Napfénysüti (#15192) üzenetére


TheMarci
addikt

Nekunk is, nagyon bevalt, az ovvel csak a baj volt, hogy vagy szoros volt neki, ha laza, akkor nem fogott semmit, a pajzsos ulest nagyon szereti.

Do You Dream?

(#15194) Napfénysüti válasza TheMarci (#15193) üzenetére

Az igazság az hogy leeglső alkalommal sírás volt a pajzsmiatt. De aztán nagyon hamar annyira megszokta hogy utána már ő maga húzta a helyére a pajzsot.

Més que un club!

(#15195) Zola01


Zola01
tag

Sziasztok!
Első babánkat várjuk, és felmerült, hogy kell e nekünk pelenka tároló kuka, ami becsomagolja a kidobott belust. Elég drága maga a kuka és kell hozzá az utántöltő kazetta, ami szintén nem olcsó.
Mi a véleményetek erről, Ti használtok ilyet?
Köszi
[Kuka]

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#15196) zsoltzsolt válasza Zola01 (#15195) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Újabb környezetterhelés ez a plusz zacsizás. De praktikusnak tűnik

(#15197) Thoty válasza Zola01 (#15195) üzenetére


Thoty
senior tag

Libero pontokért "vettünk" ilyet, de amint elfogyott a hozzá adott zacskótekercs, nem vettünk hozzá újat. Szerintem felesleges. Meg szerintem amilyen kevés fért egy tekercsbe, nagyon drága. DM, Rossmann, egyéb helyeken lehet venni illatosított pelenka zacskókat, az jobban bejött. De akár egy sima zacskó is elég lehet, csak össze kell kötni a füleit.

[ Szerkesztve ]

(#15198) koxx válasza Zola01 (#15195) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mi nagyon szerettük, kb 8 hónapos koráig használtuk. Eszedbe se jusson gyári kazettákat venni horror áron, mi rendeltünk egy ilyen tekercset, iszonyat mennyiséget meg lehet tölteni vele.

(#15199) DeFranco válasza Zola01 (#15195) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekünk volt, szerettük, ha lakásban laktok akkor szerintem jó dolog, mert egy kicsit kevesebb logisztika a pelenka kidobálás.

gyári betétet szerintem nem vettünk bele egyszer sem, kaptunk a kukához párat, párat innen kaptam az egyik fórumtárstól (ez úton is köszönöm), aztán utántöltöttük megfelelő kukazsákkal.

kertes házban ahol egyszerű kivágni az udvariba nem biztos hogy van annyi hozzáadott értéke amennyibe kerül, ebben nincs tapasztalatom.

(#15200) AssAssynn válasza Zola01 (#15195) üzenetére


AssAssynn
őstag

Gondolkodtam rajta, de végül egy sima lábbal kinyitós, 60l-es kukát fogtunk be pelenkakukának. Akkor ürítem, ha teljesen megtelt, ami 1 hét alatt történik meg. A kiságy mellett tároljuk, ami a hálónkban van.
A lényeg, hogy egyszerűen sosem büdös. Ha jól tudom az anyatejes babáknak amúgy sem büdös, de ha a kész pelust összehajtod, és rázárod, akkor meg végképp nem jön ki belőle. A 60l-es zsákot meg kb. 15 ft-ért veszem.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.