Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14751) Thoty válasza mirci18 (#14749) üzenetére


Thoty
senior tag

Nálunk mindkét gyerkőc szerette.

(#14752) hacki87


hacki87
senior tag

Marci nálunk eleinte max 5 percet volt el benne és utána hisztizett benne de szépen fokozatosan megszerette. Utána csak azt vettük észre, hogy nagy a csend és alszik.

Tápszer: nálunk tök ügyesen szopizott a gyerek de kb 3hétig volt teje a feleségemnek. Felírt neki a gyerek orvos milumil optimum 1 HA-t attól fájt a hasa a gyereknek, vettünk HA utótag nélkülit attól semmi baja és végig alszik este.

(#14753) f4lcon válasza mirci18 (#14749) üzenetére


f4lcon
őstag

laktózmentes tápszert használtok? nálunk a fiam Nestlé Beba Supreme-t kapott mert a feleségem durván laktózérzékeny, és a doktornő félt attól, hogy a gyereknél is kialakul, és hasonlóak voltak a tünetek: puki, nehéz elalvás, éjszaka forgolódás
aztán vettem inkább Humana-t, attól kicsit jobb lett a helyzet (meg gondolom nőtt is, szokta a helyzetet és anyjának is egyre több teje lett, az első hónap után úgy emlékszem már nem adtunk neki egyáltalán tápszert)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#14754) MC Pite válasza mirci18 (#14749) üzenetére


MC Pite
veterán

Kétélű dolog az elektromos hinta, mert több ismerősnek utána csak úgy nyugodott emg, hogy ringatták, nem tehették le (később sem, otthontól távol sem).

Nekünk tejmentes tápszer segített, és anyának sem volt ildomos sima tehéntejet inni (sajt, joghurt elfért). Ha ez a szitu, érdemes dokihoz menni, úgy nagyságrendekkel olcsóbb.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14755) tildy válasza mirci18 (#14749) üzenetére


tildy
nagyúr

Nalunk tapszer én a hipp ha1 meg milumil ha1 vált ve odahaza . 1 hónaposnak kicsit korainak tartom a pihenőszéket, nalunk a ferjem válla vált be;)
Egyébként kb 2 hét , és remélhetőleg nalunk is érkezik a pöttöm.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14756) koxx válasza mirci18 (#14749) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Milumil pepti pro naturát írt fel nekünk a doki, azóta semmi baja a picúrnak, receptre vmi 90%-os támogatottság van rá. Tej v tejfehérje érzékeny, ezt még egyelőre nem tudni pontosan, de reflux is van még sajnos.

(#14757) tboy93


tboy93
nagyúr

Rohadt szerencsésnek érzem magam az itt olvasottak alapján. Nálunk se a tápszerrel, se az altatással nem volt gond, egyik gyerkőcnél se. A nagyobbik a 3. nap után megaludta éjjel az 5-6 óráját, a fiamnak ehhez kellett ~3 hét. A 2.5 éves + 8 hónapos gyerkőccel már nagyon simák az éjszakák, mindkettő fekszik 8-kor (altatás nálunk nem létező fogalom) és reggel 7-8-ig alszanak :C

Biztos a jó gének, én is megzabálok mindent, meg aludni is jól tudok ;]

[ Szerkesztve ]

(#14758) f4lcon válasza tboy93 (#14757) üzenetére


f4lcon
őstag

ez tipikusan az, amit nem szabad hangoztatni a játszótéren, mert az anyukák elevenen felkoncolnak ;] :DDD :DDD

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#14759) solti válasza tboy93 (#14757) üzenetére


solti
senior tag

ez is olyan mint bármelyik tárgy/szolgáltatás vagy akár elv fóruma az Interneten: főleg a problémák látszódnak, akinek nincs, az nem ír 😀

(#14760) Ezekiell válasza f4lcon (#14758) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én, mint apuka, ki kérem ezt magamnak: én is felkoncolom azonnal, nem csak az anyukák :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#14761) tboy93 válasza solti (#14759) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nagy igazsag :D

(#14762) bugizozi válasza tboy93 (#14757) üzenetére


bugizozi
őstag

3 nap...? 3 hét...? :Y
Nekünk 1,5 éve (!!!) nem volt átaludt éjszakánk :O

Pedig én is úgy vagyok összerakva mint te: minden megeszek és bármikor tudok aludni.
(volt hogy hajnal 5 óra előtt kelt a gyermekünk, majd fél9kor úgy gondolta hogy tart egy 30 perces csendes pihenőt, én meg úgy döntöttem csatlakozom. Kicsit fura volt, ilyen korán újra aludni, de hát ki kellett használni)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#14763) tboy93 válasza bugizozi (#14762) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha megnyugtat nem vagy egyedül, munkatársaim többségénél az a jellemző ami nálad.

Mindig jól el is küldenek melegebb éghajlatra, amikor reggel megkérdem tőlük miért olyan fáradtak ;]

(#14764) mirci18


mirci18
addikt

Köszönöm a válaszokat.

6030D
Gimnasztikai labdát még nem próbáltuk.


hacki87
Sikerült venni féláron egy tavaly vásárolt elektromos hintát.
Zenél hintázik sok fokozatban.
Nagy sikere még nem volt de legrosszabb esetben később továbbadom.


MC Pite
Minden dolog kétfeléleképpen sülhet el.
Az első fiam a mi szobánkban aludt annó mert a saját szobája nem készült el.
9 hónapot bírt ki kiságyban majd köztünk aludt.
Jó ideje hiába van készen a szobája nem alszik benne inkább édesanyámmal alszik.

A második fiunk az elejétől köztünk alszik mivel az éjszakák elég hektikusak hiába van kiságya.

Tehát ha tényszerűen nézzük átestünk a ló túloldalára.
Meglátjuk a hintával mi lesz a helyzet.


tildy
Eddig comfort tápszert használtunk. Most újat írt a doktornőnk. Beba Expert Pro Sensiduo.
Szerintem ha az adamo hinta használható újszülött kortól ez az elektromos sem lehet rosszabb. Sokat altatjuk mi is kézben vállon vagy éppen egy párnában.
Nem meglepő módon a párnában kézben vagyis szűk helyen való alvás az egyik kedvence.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#14765) 6030D válasza mirci18 (#14764) üzenetére


6030D
Ármester

Azért jó a labda, mert könnyen tudtok rajta rugózni, nem megy szét a derekad, térded akár egy óra ringatástól sem.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#14766) koxx


koxx
MODERÁTOR

Nosiboo pro vagy go orrszívót használ innen valaki? kicsit zúzó árban vannak, kérdés, hogy megéri-e.

(#14767) mirci18 válasza 6030D (#14765) üzenetére


mirci18
addikt

Eddig úgy tűnik hogy a hason alvás ringatás sokszor nem válik be.
A legjobb a le fel mászkálás.
Egy biztos sokkal érzékenyebb a második a fiam a zajokra sokkal többet van ébren mint az első.

A feleségem sokszor nehezen viseli de pár perc és túl van rajta.
Én meg próbálok minél többet segíteni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#14768) solti válasza koxx (#14766) üzenetére


solti
senior tag

mi ismerősnél használtuk, gyengébbnek tűnt mint a porszívós megoldás, úgyhogy nem vettünk.

(#14769) koxx válasza solti (#14768) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A go változat tetszene, hogy nem kell hálózati kapcsolat, csak lekapom a polcról aztán használom. De az ára elég durca.

(#14770) tildy válasza koxx (#14766) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem használunk, de a nem porszívósak közt az a legjobb.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14771) koxx válasza koxx (#14769) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Közben felvilágosodtam, hogy ez egy magyar találmány. Babaszafarinál van 25%-os kuponom így már egy fokkal barátibb ára van, de még így is sok.

(#14772) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Kakis ruhákat hogyan és mivel mossátok?
Eddig sima mosópor + öblítő kombóval csináltuk, és kijött minden. Most viszont utoljára folyékony mosószert vettem ugyanabból a márkából, és ugyanazon a programon mosva nem jött ki egyikből sem. Lehet a szer hibája?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#14773) f4lcon válasza AssAssynn (#14772) üzenetére


f4lcon
őstag

durva foltokra mindig bevált a Frosch Baby Vorwash spray

atom drága, olyan szinten, hogy minden alkalommal szívom a fogam, amikor venni kell, de mondom, eddig minden kijött vele

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#14774) AssAssynn válasza f4lcon (#14773) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszi a tippet, lehet ránézek.
Különben tegnap este lement a persil folyékony mosószerrel egymás után 2db 2,5 órás program 60 fokon, és nem szedte ki a kakát. Végül betettem egy harmadik körre is, ugyanezen a programon, mert még találtam itthon "fehér és világos" ruhákhoz való persil mosóport. És láss csodát, kijött minden. :) Szóval sokkal jobb a por, mint a gél, ez már fix. Csak annyira ajánlgatták nekem más témában, hogy ugyanolyan jó a folyékony, de kiderült, hogy nem. Most kénytelen leszek újra port is vadászni.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#14775) Stylewars_kp válasza AssAssynn (#14774) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Mosógép nem szereti a port. Amúgy nekünk is jobb mint a gél.

(#14776) AssAssynn válasza Stylewars_kp (#14775) üzenetére


AssAssynn
őstag

Miért nem? Évtizedekig azt használták az emberek, a mi gépünk, meg a családban a többi gép is azzal van használva, de nem volt gond.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#14777) mirci18 válasza AssAssynn (#14776) üzenetére


mirci18
addikt

A mienk folyamatosan bedugult tőle nem szereti a poros mosó cuccokat.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#14778) Stylewars_kp válasza AssAssynn (#14776) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Volt kint nálunk fosógép szerelő. Kérdezte, hogy mivel mosunk. Mondom por. Akkor mondta, hogy javasolja a gélt. Bedobós kapszulát kerüljük el. A por nem oldódik fel rendesen és kiül az alkatrészekre. A kapszula héja nem oldódik fel és olyan helyekre ragad be ahova nem kellene. Én nem értek a lovakhoz, nem tudom.

(#14779) AssAssynn válasza mirci18 (#14777) üzenetére


AssAssynn
őstag

Értem, amit mondotok, de nálunk az egész család csak port használ régóta, és sosem volt ilyen gondunk, pedig van egy pár régebbi gépünk is.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#14780) mirci18 válasza AssAssynn (#14779) üzenetére


mirci18
addikt

Régebbi gépeinknél nekünk se volt gond. A mostani pár éveseknél már voltak dugulási problémák az adagolónál.


Stylewars_kp
Szerencsére az ára miatt nem veszünk kapszulás mosógélt. Ahogy kávét se.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#14781) AssAssynn válasza mirci18 (#14780) üzenetére


AssAssynn
őstag

Mondjuk én most egy 2 éves példányt nyúzok, de eddig hibátlan, hiába őrült mód vízköves itt a víz. Mivel sok helyen olvastam, hogy a gél árban ott van, elgondolkodtam rajta, de ezután a próba után tudom, hogy nem fogok váltani.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#14782) f4lcon válasza Stylewars_kp (#14778) üzenetére


f4lcon
őstag

az Ariel az egyetlen kapszula, ami 30 fokon is feloldódik, a többi nem, vagy csak 60 fokon illetve hosszú programokon
a mosóporok nagy része (a fehér rész, nem a színes pöttyök) jórészt mosószódaként is ismert nátrium-karbonát, szóval aki géllel most, vagy kapszulával, az vehet egy-két kilót a madaras tescoban 400 forintért, és nyert ügye van

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#14783) MC Pite válasza AssAssynn (#14772) üzenetére


MC Pite
veterán

Csak mosódió. A kicsik nem szeretik a mosószer szagát (még én sem). Plusz most két hete nem tudott párom venni, azóta megint folyékony mosószert használ, a pici hátán és sarkán meg piros foltok vannak és állandóan vakarja, doki szerint hamar váltsunk vissza mert könnyen lehet a mosószer is (nekünk eszünkbe se jutott). Meg én se szeretem hogy illatosítottak a párnahuzatok, ruhák, stb.

A Duna (nálunk oda engedik csoda gondos tisztítás után a szennyvizet, azokat leszámítva akik szennyvize direkt a folyóba megy), meg az alattunk lakók meg se a mosóport, se a mosógélt nem szeretik.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14784) CabalX válasza Stylewars_kp (#14778) üzenetére


CabalX
aktív tag

Nekünk anno a szerelő azt mondta amikor meg kérdeztem hogy mit lehet tenni azzal hogy néha "nyöszörög" a gép hogy váltogassam a mosószer típusokat - ha a portól csinálja akkor gél-t, vagy kapszulát vagy vice versa. Soha semmi gond nem volt sem porral, sem géllel sem kapszulával.
Mióta babánk van az Ő ruháit hipoallergén mosógéllel (Wash Taps) mossuk, a mi ruháinknál rotálunk ha kell.
15éves felültős Whirlpool - semmi gond a vízkővel - időről időre kitisztítom a szűrőit, illetve volt hogy meghúzogattam a csavarjait de megy, teszi a dolgát - remélhetőleg még egy jó darabig 🙂

(#14785) 6030D


6030D
Ármester

K*rva hangos zenélő játék halkítására mik a tippek? :) Műanyag ház, elemes működés. Ha valamivel betömöm a hangszóró réseit, azt ki fogja piszkálni.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#14786) Igric


Igric
tag

Sziasztok!
Autós ülést keresek a három hónaposomnak. A problematikánk az, hogy lejt az autó hátsó ülőlapja ezért a legtöbb ülésben/hordozóban teljesen ülő pozícióba kerül a pici. A kocsink se túl nagy (hyundai i20 2019es változat). Tudtok valamit ajánlani amiben biztonságosan lehet autózni a kicsivel, de tovább használható, mint a hordozó?

(#14787) Elemental válasza 6030D (#14785) üzenetére


Elemental
addikt

Mi celluxot használtunk.

(#14788) 6030D válasza Elemental (#14787) üzenetére


6030D
Ármester

Áldassék a neved, a széles cellux pont jó volt oda. Nem gondoltam volna, hogy ennyi elég. :R

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#14789) Stylewars_kp válasza CabalX (#14784) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Anyu mosógépe 96-os elektrolux. 1x kellett csapágyat cserélni benne. Csak port használ. Nem tudom ez mennyire városi legenda vagy nem, nem tudom. Mi átálltunk a gére. Mosó diót még nem használtunk.

(#14790) DeFranco


DeFranco
nagyúr

nekem semmilyen hitéleti problémám nincs egyik mosószerrel sem, de alacsony hőfokon mosunk (30-40) és ott a mosópor nem oldódik fel rendesen, sokszor teregetéskor pereg ki a ruhából, így gélt használunk, mindig mindenre elég volt.

ha nagyon makacs egy folt akkor vanish-sel kezeljük, esetleg beáztatjuk, de ez redes ügymenet mellett ritka, baba-baleseteknél volt jellemzőbb.

(#14791) MC Pite válasza 6030D (#14785) üzenetére


MC Pite
veterán

Ezen én is gondolkozom, asszony sminklemosó vattapamacsát tervezem beszabni a hangszórórács alá. Van a hangos, ás a rohadt hangos állása, előbbinbis alig lehet normálisan beszélni mellette( zongora féleség).

Igric: Mitek van most, dobsz egy képet higy fekszik benne most? Fura hogy ennyire lejten, pár fokot szoktaknszórni az autók, hordozóba meg relatív lapos szögben szokott lenni a pici.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14792) f4lcon válasza MC Pite (#14791) üzenetére


f4lcon
őstag

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#14793) Igric válasza MC Pite (#14791) üzenetére


Igric
tag

[kép] ez a hordozó, 3 in 1 babakocsihoz tartozik, holnap lefényképezem hogy van benne.
Isofix talpal használjuk amúgy, a lábát sem tudja teljesen kinyújtani mert hozzá ér a hátsó ülés támlához...

(#14794) w.miki


w.miki
veterán

Bébiőr-t tudnátok ajánlani, beteg nagymama figyelésre?
Ha lehet olcsón, akár használtan, 10e Ft alatt.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#14795) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Voltunk ma a Brendonba és megtetszett ez a babakocsi. Mennyire strapabíróak? Eddig használtan nézegettük, de hasonlók voltak ennyiért, illetve az új Lengyel babkocsik, de az érzésre minőségben alatta van. Jönne még hozzá egy isofixes talp +40k-ért.

(#14796) Thoty válasza w.miki (#14794) üzenetére


Thoty
senior tag

Igez, ez kicsit drágább (újracsomagolt olcsóbb, vagy talán használtan van még olcsóbban) de nekünk már 4 éve napi használatban van, és bevált:
[link]

(#14797) AssAssynn válasza MC Pite (#14783) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszi!
Néztem anno én is a diót, de hát elég drága, ezért elvetettem. :(
"környezetvédelem a gazdag országok hobbija", hát kicsit igaz a mondás.
Amúgy biztos, hogy a Dunába megy? Bezzeg még az Alföldön is kötelező a csatornaépítés, ahol házi pöcékkel megoldották.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#14798) mirci18 válasza flegga92 (#14795) üzenetére


mirci18
addikt

Nekünk lengyel van. Második gyerkőc nyúzza.
Nem kell félni tőlük masszívak.
Egy a lényeg ne ballonosat vegyél.
Az isofix-es talp neked megér ennyit.
Oké könnyebb vele az élet biztonságosabb de meddig használható?
Egy évig.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#14799) Peetta14 válasza w.miki (#14794) üzenetére


Peetta14
tag

Használtan valami Dect-es Avent.

(#14800) MC Pite válasza AssAssynn (#14797) üzenetére


MC Pite
veterán

A mosódió nálunk negyedévet kibír(kevesebb kell belőle mint a gélből), szerintem nem drága: [link]. Amúgy többször akciózzák ( a drogériákban, naturboltokba). De havonta 2000 se lenne olyan drága.
Milyen mosószert vesztek és meddig elég; hogy ez drága? Nyilván a környezeti hatással csináljunk úgy, hogy 'kit érdekel', csak forintosítást nézzük.

101% hogy a Dunában megy. Szerinted hova menne? :F
Dolgoztam szennyvíz telepeken (biocos rendszer beüzemelése), az országban van kb 6-7 olyan tisztító van, ami biológiailag is (kb) okés, a többi csak mechanikai szűrés, ülepítés és hipózás. Fantáziádra bízom hogy vegyi, hormonális és egyéb dolgok hogy vannak semlegesítve.
Tőlünk egy-két km-re az egyik csőből viszont tisztítatlanul megy be a Dunában a cucc. Habos, barna olajos, k..a büdös. Tippem szerint az a esővíz csatorna lenne, de páran belekötöttek. Tudja e az önkormányzat és a vizesek? Ha én látom 30(!) éve, akkor szerintem igen. Tesznek ellene valamit?...

Igric: 3 hónaposan nem lóghat ki a lába, valami nem oké. Nálunk Bogi 9 hónaposan kinőtte, kilógott a lába (9-10kg volt, de magas), így váltottunk Phoenixfix3-ra.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.