Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8751) petipetya válasza RootRulez (#8744) üzenetére


petipetya
nagyúr

A megfelelő beállításokkal a k9mail is egyből jelzi az új leveleket:
- telón beállítások / fiókok és szinkronizálás / háttéradatoknál maradjon bent a pipa, míg az auto szinkronizálásból vedd ki.
- ezután a k9mail-ben az opciók / settings / network / background sync-nél ezt jelöld be: when background data is enabled
- telefont indítsd újra - ez kell, nálam addig nem működött

Tesztelve, működik.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#8752) legiaap válasza chros (#8741) üzenetére


legiaap
nagyúr

Most lehet, hogy a progi szar, vagy én csesztem el valamit a beállításoknál?
Mert amikor hívtak, vagy hívtam, akkor nem hallottam a másik felet, viszont ők hallottak engem.
Mit ronthattam el?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#8753) andicar válasza hanati1 (#8677) üzenetére


andicar
csendes tag

Nincs magyar forditása mível nem ismerem kellőképpen a magyar szakkifelyezéseket (nem magyarorszagi lakos vagyok). Viszont bárki lefordíthatja mert az AndiCar egy nyilt forráskódu alkalmazás.

PS: Viszont én (a fejlesztő) magyar vagyok.

(#8754) St3ven válasza TRob1 (#8747) üzenetére


St3ven
addikt

Nem lehet, hogy az ékezetes karakterek elküldése android szintű beállítás kérdése? (Mondjuk a stock sms beállításaiban láttam ilyet, hogy „korlátozott” meg „szabad”.)

Csak mert nekem pl. a GO SMS veled ellentétben még soha nem vont le 80-90 karaktereket, mert „á”-t írtam volna. Mondjuk nem is küldi el, csak ha balra dőlnek az ékezetek.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#8755) Luissimo válasza St3ven (#8754) üzenetére


Luissimo
veterán

csinálj már a GO SMS-el egy próbát, így , ahogy írom:
Őzpőrkőlt !!!
hosszű Ő vel mindet !!!
Mennyi karaktered marad?
nekem az első Nagy Ő-re a 160 visszaugrott 100-ra !!!!

Kérhetek egy visszajelzést ??? :Y :Y

(#8756) TRob1 válasza St3ven (#8754) üzenetére


TRob1
veterán

Én amennyit sms-ezek, tőlem aztán lehetne 1 karakter is 1 sms :D Csak próbaképp volt fenn, de ha jól emlékszem, csak a nagy betűknél, és csak a jobbra dőlő ékezetűeknél csinálta, elküldeni nem küldtem el, csak próbálgattam. Handcentnél viszont nem csinálja ezt (legalábbis nálam nem, mert vkinél igen).
De nekem inkább az a furcsa, ha más progi (pl. a fent említett Handcent) meg "normálisan" kezeli ezeket a karaktereket, mivel mióta csak léteznek a jobbra dőlő ékezetek, voltak ilyen problémák, Nokiánál, Samsungnál, Sony-nál...stb. is.

1-2 idézet régebbről:
"Az unicode SMS küldése közismerten betünként 2 byte-on kerül küldésre"
"az umlautos és néhány ékezetes karakter átmegy 1 byte-on is"

"Nokiánál ha ékezetes betűket használok miért küldi el több sms-ben?" --> "Mert ékezetesnél Unicode formátumban küldi úgy pedig csak 70 karakter fér bel egy SMS-be" --> "Egy kicsit leegyszerűsítve az előző, választ (ami egyébként tökéletes)
Amikor az sms szabványt kitalálták, nem kalkuláltak az országonként eltérő egyedi karakterekkel (mint nálunk pl az ékezetes betűk) és amikor erre szükség lett, utólag integrálták bele a már meglévő rendszerbe, ennek eredményeképpen az ékezetes betűk 2-3 karakter helyet is foglalnak, de te ebből nem érzékelsz semmit, csak azt, hogy több sms-ben küldi el."

És még lehetne folytatni, sőt, 2003-ban már voltak ezek a problémák. Egy érdekesség: [link]

¤ R'n'R ¤

(#8757) TRob1


TRob1
veterán

És ez a mai napig probléma, mint olvasom. Handcent pl. tuti kikapcsolja az unicode-ot és úgy küldi tovább (próbaképp el kell küldeni egy szöveget, és megnézni a fogadó telón hogy a jobbra dőlő ékezetű karakterek hogy néznek ki. Valszeg balra dőlnek :D) Vagy (rosszabbik eset) 1-nek számolja, de mégis több sms-ként küldi el.

Mert sajon olyan NEM LÉTEZIK, hogy unicode-os karakterekkel megpakolt sms ugyanúgy menne át, és csak 1 sms árát vonják le.

¤ R'n'R ¤

(#8758) St3ven válasza Luissimo (#8755) üzenetére


St3ven
addikt

Kérhetsz visszajelzést, kedves kiabálós barátom. Kapsz is. Az egyébként két súlyos helyesírási hibát is tartalmazó példádat beírva összesen 151 karakter maradt. Küldjek róla screenshotot, mielőtt azt hiszed, csak szívatlak?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#8759) TRob1 válasza St3ven (#8758) üzenetére


TRob1
veterán

A kiabálás az a NAGYBETŰ :D Gondolom a példa kedvéért van benne a 3 hosszú ő. :D
Screenshotot akarunk! :))

Na még 1 utolsó idézet:
"a gsmabc kódlapra nem fértek fel a magyar karakterek, csak a balra dőlők (olasz, stb). ez van. magyar ékezeteket akkor tudsz csak küldeni, ha unicode kódtáblát hazsnálsz, akkor meg uyge egy karakter nem 7 (vagy 8?) bites lesz, hanem 16, tehát feleződik a rendelkezésre álló karakterszám is.
vannak olyan telefonok, amik engedik, hogy magyar ékezeteket írj, aztán átkonvertálják 7 bites kódolásra a küldésnél, hogy ki tudd hazsnálni a 160 karakter, de amennyiben nem unicodeot használsz, a fogadó teleonján nem fognak megjelenni, akárhogy írod be."

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#8760) St3ven válasza TRob1 (#8759) üzenetére


St3ven
addikt

OK, telón nem működnek rendesen ezek a gombok, de itt látható a screenshot:

mobilarena.hu/dl/upc/2011-04/07/217814_pg4bcg2wthsezfks_151.png

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#8761) TRob1


TRob1
veterán

Na most kipróbáltam. Handcent alapból, automatikusan átalakítja ezeket az unicode karaktereket normál gsm karakterré (ezért is mutatja valósan a karakterszámlálást).

Küldtem egy üzenetet a páromnak: "Helló, ez egy próba." És még néhány nagybetűt: jobbra és balra dőlő, Ó,Í, Á,..

A kis ó-kat a szövegben balra dőlőként kapta meg (és nekem is így jelzi már a telefonban), a nagy jobbra dőlő ékezetek helyett meg nagy ékezet nélküli karakterek lettek (a balra dőlők maradtak ahogy voltak) És az én telefonomon is már így írja az elküldött üzenetnél :K

(#8760) St3ven
: Csak vicceltem, de köszi azért. Ha van lehetőséged rá, küldd el most ezt az sms-t valakinek, aki ott van melletted, és nézd meg utána a te telódban, és az övében is, hogy jeleníti meg.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#8762) St3ven válasza TRob1 (#8761) üzenetére


St3ven
addikt

Már kipróbáltam nem egyszer. :) Ékezet nélkül küldi, és egy sms-ben. Nálam pedig marad úgy, ahogy beírtam.

De a hosszú "ő" amúgysem a legjobb példa, mert még azt sem mondanám, hogy balra dőlővel átmegy. :D Az á, í, ó, ú átmegy, csak egy pár kattal több a billentyűzeten, és balra dőlnek.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#8763) Luissimo válasza St3ven (#8758) üzenetére


Luissimo
veterán

egyrészt:
- nemvagyunk barátok ! :DDD :N
demég lehetünk :))
másrészt !
1,
-nem kiabáltam, csupáncsak próbáltam felhívni a figyelmet a mondókámra (azért is volt kivastagítva), merthogy délután már egyszer kértem ezt valakitől, aki nemreagált.
De legalább TE reagáltál, ezis valami. :C
2,
-a szerinted "helyesírási" hibák direkt voltak benne, merthogy énis eddig a GO SMS-t használtam, és múltkor tűnt csak fel a probléma, mikor hossssszzzúúúú Ő-vel kezdődő szöveget írtam be, hogy hirtelen csak 60 karakterem maradt !!
3,
-akkor kérdeztem a sorstársakat, hogy ők mit használnak, aztmondták Handcent SMS-t.
Na ottis volt egy ilyen probléma, miután lecseréltem a GO SMS-t arra, hogy a hosszű Ő-t a szöveg elején 100-nak számolta ( a szövegen belűl már nem)
4,
-aztán az egyik srác megtalálta a megoldást a Handcent SMS-nél, hogy a küldési beállításoknál az mms-re való konvertálást kikellett kapcsolni és utána a telot ujraindítani (ZTE BLADE)) és akkor már nemhibázott !
5,
-sajnálom, de a GO SMS-nél nemtaláltam meg az ekvivalens beállítást, ami megoldja a problémámat.
6,
-de valoszínűleg van valami másik kakukktojás is benne, merthogy ezekszerint NÁLAD a GO SMS nem használ el a hosszú kezdőmagánhangzóra felesleges karaktereket !!

Remélem kielégítő választ adtam nyelvőri problematikádra, ami hasogassa a füledet ;) :DDD

UI:
- mostjutott eszembe, miután elküldtem, hogy még azislehet, hogy BILLENTYŰZET DISZKREPANCIA VAN A DOLOGBAN.
Amit én használok az az AnySoft Keyboard, magyarítva... :F

[ Szerkesztve ]

(#8764) TRob1 válasza Luissimo (#8763) üzenetére


TRob1
veterán

1: #8747-ben ezzel: "Előtte GoSMS olyan volt, ahogy írták is előttem, pl...." - rád utaltam. :K
4: Nálam be van kapcsolva az mms-re való konvertálás (ahogy alapból is volt), és nem vesz le plusz karaktert. :N
6: Nincs jelentősége hogy kezdőbetű vagy későbbi karakter, ha unicode-ként számolja, akkor teljesen mind1 hogy a szöveg elejére, végére, vagy a közepére írod (itt inkább a nagy jobbra dőlő ékezeten van a hangsúly), illetve ha már 1szer levonta a neki kellő karakterszámot, utána írhatsz ugyanolyan karaktert, már csak 1-nek számolja.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#8765) Luissimo válasza TRob1 (#8764) üzenetére


Luissimo
veterán

Bocsi de nemolvastam kia gondolataidból(ből) hogy rámgondoltál.

ezért írtam , hogy lehethogy billentyűzetgond, merthogy sehol sem lehet kikapcsolni, hogy ne unicode-ként számolja.(eztmég a winmob. is tudta nálam előtte, ugylátszik , ebben a droidos világban is szükséglenne rá) :DDD
Vajon mi magyarázza, hogy csak a kezdőkarakternél hibázza el?? :F

(#8766) schmo07


schmo07
tag

Na milyen jó, hogy felhoztam a problémát, ugye? :)

Engem amúgy az nem zavar, ha a jobbra dőlő ékezeteimet átvariálja balra dőlővé, és úgy menti el, illetve a fogadónál is balra dőlővel látszik majd. Csak hadd írjak ékezetes betűkkel... SlideIT-et használok, és ennél csak jobbra dőlő ékezet van.
Most viszont - a magyar pack leszedésével , majd reinstall - úgy tünik, megjavult. Úgyhogy én örülök most nagyon.

(#8768) RootRulez válasza petipetya (#8751) üzenetére


RootRulez
félisten

Végül is azóta letöröltem, feltettem, most jó... :D

═════════════════════════════════════════

(#8769) Luissimo válasza RootRulez (#8768) üzenetére


Luissimo
veterán

figyeljmán, nem eredeti az idézeted.
szerintem azt tuti nem Petőfi mondta.

inkább Aranyra gyanítok. :-) :-)

(#8770) RootRulez válasza Luissimo (#8769) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor se lehet tudni, hogy valóban ő volt-e... :U

═════════════════════════════════════════

(#8771) dokee78 válasza body007 (#8734) üzenetére


dokee78
félisten

Szeva.
Te paranoiás vagy?
Vagy még nem nőttél fel?

(#8772) DonMedve válasza dokee78 (#8771) üzenetére


DonMedve
addikt

Sok filmet néz! ;] :DDD

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#8773) chros válasza legiaap (#8752) üzenetére


chros
őstag

Hhmmm... En talan 2.1-en hasznaltam ... Lehet, hogy ez a baj nalad?

(#8774) CoolBoy323 válasza DonMedve (#8772) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

vagy csak nem vagytok tisztában az NBH hatáskörével :P

(#8775) body007 válasza philoxenia (#8750) üzenetére


body007
addikt

Köszi, így már világos :)

(#8736) Z0C!: hasznos cikk, köszi

(#8771) dokee78: lentebb leírtam, h nem engem érdekel a téma, én "csak" meg kérdeztem...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#8776) DonMedve válasza CoolBoy323 (#8774) üzenetére


DonMedve
addikt

De szerintem tisztában vagyunk!De ha arra kiváncsiak,és pazarolják az időt,meg a pénzt,hogy egy öt családos ember,hazafele menet megkérdi a feleségét mi kell a boltból,akkor csak hajrá.A nagykutyák meg közben kilopják a szemünket. :(

ON: Kameraprogit ki mit használ?Nézegettem itt a fórumot,olvastam a Camera Pro-ról,meg valami 360 Ultimate-ről,érdemes lecserélni a gyárit?Nexus S-em van,tehát full alap androiddal. :R

body007: Komoly az aláírásod,megengeded,hogy Én is berakjam?Ez valami brutális! :C :DDD :O

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#8777) CoolBoy323 válasza DonMedve (#8776) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

a nagykutyák telefonos-dobozzal járnak :D:DD

amúgy az "átlag" embert is figyelhetik, de nem jellemző, értelem szerűen a "gyanús" alakokra vannak ráállva ;)

(#8778) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

klezsoca fele sved romra kellene valami jo billentyuzet, ami rendesen kezeli az ekezetes betuket. 2.2 froyo

(#8779) aggleány válasza Luissimo (#8740) üzenetére


aggleány
addikt

Bocs, igazad van. :B SMS-ben nem szoktam hosszú ő-t és ű-t írni, mert egy csomóan nem tudják fogadni. Nekem is levesz 100 karaktert, de utána már csak egyet-egyet.

Nem akartam félrevezetni senkit :( , sorry :U

(#8780) body007 válasza DonMedve (#8776) üzenetére


body007
addikt

Tedd, én már úgyis unom, 2006 óta ez van, majd nézek vmi mást :)

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#8781) aggleány válasza Luissimo (#8763) üzenetére


aggleány
addikt

Kedves Luissimo!

Gondolom, az fel sem merült Benned, hogy azért nem válaszolt valaki, mert nem volt netközelben. Pl. azért, mert miután elment a munkahelyéről, egyenesen szervízbe vitte a telefonját, az otthoni net pedig a szerencsétlennél jelenleg életképtelen.

Amint azt az előző (#8779-es) hozzászólásomból láthatod, első dolgom volt, hogy válaszoljak Neked, még azelőtt, hogy tovább olvastam volna a fórumot, mivel én úgy tudom, hogy illik válaszolni minden kérdésre, akármilyen stílusban is érkezik.

Felettébb boldoggá tesz, hogy Neked mindig és minden körülmények között van lehetőséged figyelni a fórumot, sajnos én nem vagyok ilyen szerencsés.

[ Szerkesztve ]

(#8782) Luissimo válasza aggleány (#8781) üzenetére


Luissimo
veterán

Álljállj, frontvan?
mieza tulérzékenység?
bántott Téged valaki?

nem rajtad kértem számon a választ, hanemugy általában jelezyem a problémát.
de látod, érdemesvolt, mert nálad is gondvan vele.

hjakérem, aki cdak rövid magánhangzókkal operál, annak nincs is gondja.
ezis egy megodás
ezekszerint nem jelenthető ki egyértelműen, hogy a GOsms nemhibázik.

(#8783) aggleány válasza Luissimo (#8782) üzenetére


aggleány
addikt

Hát persze, hogy front van. Tegnapelőtt még fűteni kellett, tegnap már nem. A fene sem érti! Lehet, hogy ez már a klimax nálam? :F

Amúgy teljesen magamra vettem, mivel én nem válaszoltam rögtön, ahogy szoktam, ha van rá lehetőség. Hogy a többiek mit írtak Neked, azt nem figyeltem. :N

Részemről próbálok rászokni arra, hogy ne írjak ékezeteket az sms-be, mert a legtöbben úgysem kapják meg, de elég nehezen megy, és az időt is csak pazarolom vele.

Emlékszem, anno a régi telefonokon még... Hát ott elment ékezetekkel az sms, de legalább be lehetett írni rendesen... (Nokia 3310 :DDD ) Meg a hosszú üzemidő... OFF-ot befejeztem :DDD

(#8784) kungzi válasza kungzi (#8778) üzenetére


kungzi
veterán

találtam :C

(#8785) rep3at


rep3at
őstag

Tudna nekem valaki olyan launchert mondani ami elég gyors is és lehet vele saját témát csinálni (géppel).

Egy normális MP3-lejátszó progi is érdekelne, a Mixzing néha már az agyamra megy, legszívesebben a dt-t használnám csak hát ugye abban nincs EQ, nekem ez pedig feltétel.

Forward thinking. كرر

(#8786) canniball válasza rep3at (#8785) üzenetére


canniball
nagyúr

Mi a gond a Mixzing-gel?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8787) Balinov


Balinov
félisten

Hasznal valaki Time Lapse programot a droidjan? Time Lapse lite-ot probaltam, de hiaba mondja, hogy 2.2 and up, kell neki az Adobe Air, ami csak ARM v7-re van, Legend v6-os procijara meg nem.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8788) llaszlo válasza rep3at (#8785) üzenetére


llaszlo
veterán

Témát bármelyikhez tudsz csinálni vagy inkább módosítani.

(#8789) rep3at válasza canniball (#8786) üzenetére


rep3at
őstag

Hát igazából csak a felületével, na meg azzal hogy ha lejátszok egy zenét a Songs mappából akkor csak azt az egy számot rakja be lejátszási listába, ki kell jelölni külön-külön. Nemrég kiírta hogy van elérhető frissítés de éppen nem voltam wifiközelbe. Amikor meg ott vagyok akkor meg akármit csinálok nem jön elő az üzenet.

Forward thinking. كرر

(#8790) RootRulez válasza rep3at (#8789) üzenetére


RootRulez
félisten

Én Foldert állítok be és a mappát játsza le szépen. :K

═════════════════════════════════════════

(#8791) rep3at válasza RootRulez (#8790) üzenetére


rep3at
őstag

Hát ez sem hülyeség, ki is próbálom hazafele :)

Gondoltam még az Astro Playerre, ezt ismeri valaki?

Forward thinking. كرر

(#8792) DonMedve válasza body007 (#8780) üzenetére


DonMedve
addikt

:R :R Be is raktam!

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#8793) hanati1 válasza andicar (#8753) üzenetére


hanati1
csendes tag

Köszönöm a válaszod és remélem valaki nekiáll és lefordítja minél előbb.

(#8794) canniball válasza rep3at (#8789) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez a frissítés érdekes dolog: nekem legutóbb akkor szólt amikor se mobilnet se wifi nem volt...szóval vagy korábban talált rá vagy bug... Itthon viszont nem tudom sehogy sem frissíteni, mindig valami hibát talál.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8795) janes74 válasza DonMedve (#8776) üzenetére


janes74
senior tag

Camera 360 és Camera 360 Ultimate.Az első fent van a marketen a másik fizetős.(pü)Szerintem jó,én Spican ezt használom.

(#8796) Gork


Gork
tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. Az olyan progiknál, mint pl. a Spectrek (http://www.appbrain.com/app/spectrek/com.spectrekking.full), ami GPS-alapú játék és a Google maps-et használja, lehetőség van a Google maps-et kiváltani pl. MapDroyddal? Tehát az egyébként Google Maps-et használó progik áterőltethetőek pl . egy ilyen offline térképre?

(#8797) llaszlo válasza Gork (#8796) üzenetére


llaszlo
veterán

Nem valószínű.

(#8798) Gork válasza llaszlo (#8797) üzenetére


Gork
tag

Szomorú vagyok... :) :F
Azzal kapcsolatban esetleg tudsz infóval szolgálni, hogy ha jól tudom, akkor a Google Maps letölti az adott hely koordinátáit, majd ha később ugyanazon a helyen vagy, akkor nem újra letölti, hanem a nagy részét a gyorsítótárból szedi elő. Ez tényleg így van? Illetve ha igen, akkor gondolom, hogy nem javallott a Cache Cleaner használata, ha csökkenteni szeretném az adatforgalmat. 100 Mb-os net van a telefonomon és nincs kedvem átlépni, ha nem muszáj... :D

Előre is köszi a segítséget!

(#8799) RootRulez


RootRulez
félisten

sziasztok! mondtok nekem egy vízszint Mérő progit? üdv

═════════════════════════════════════════

(#8800) philoxenia válasza RootRulez (#8799) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát olyat, ami vízmérték helyett is jó, nehéz, mivel a telefonodon múlik a pontosság..
Ez nagyjából alkalmas.[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.