Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#652) thon73 válasza thon73 (#645) üzenetére


thon73
tag

Nem tudok elszakadni a felszaporodó fragmentek problémájától...
Sehol nem írják ezt a megoldást, pedig nekem minden bajomat megoldotta. Sőt! Portrait-ból Landscape-be való visszafordításnál a másodlagos Fragmentben lévő adatok is megmaradtak! (Lévén ugyanaz a Fragment jelent meg máshol)

layout/main.xml

<FrameLayout
android:id="@+id/portrait"
... >
<FrameLayout
android:id="@+id/list_frame"
... />
<FrameLayout
android:id="@+id/edit_frame"
... />
</FrameLayout>

layout-land/main.xml

<LinearLayout
android:id="@+id/landscape"
... >
<FrameLayout
android:id="@+id/list_frame"
... />
<FrameLayout
android:id="@+id/edit_frame"
... />
</LinearLayout>

Vagyis: ugyanazok az id-k mind landscape,mind portrait módban. Természetesen portrait módban a két frame "átfedi" egymást, tehát a program logikájának kell megoldani, hogy hol az EDIT, hol a LIST fragment legyen felcsatolva a saját (átfedő) Frame-jébe.
Az egész program (ill. ez a része) csak KÉT Fragment Példányt tartalmaz. És egy Activity van (ez volt a cél)

Szól ez ellen a megvalósítás ellen vmilyen. érv? Nekem működőképesnek tűnik. Mivel a két layout egyszerre nem valósul meg, az id-k sem akadnak össze. Mindkét frame mindig a "saját" frame-jébe lesz bekapcsolva, mindig a saját tag-jével jelölve. Nincs változás, nincs hibaüzenet. Mivel nem a frame-ek kapcsolnak ki/be, az animációk ugyanúgy látszanak.
Mégsem olvastam ilyen megoldást sehol. Van ezzel vmi baj szerintetek?
Tényleg senkinek nem volt még nehézsége a fragmentek megvalósításával? Tényleg senkinél nem szaporodtak még fel az elforgatások során? :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.