Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21651) schawo válasza Z10N (#21634) üzenetére


schawo
titán

és HSM

A 110 egy varázsszám. "Tipikus fogyasztás" Nesze semmi, fogd meg jól. TDP 150 W, ezzel számolj, ne a bullshittel, a csúcsértékeket is ki kell szolgálni. És nem kell elmennie 300-ig, a 2x6 limitje 225W, afölött 8+6 kell.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21652) gbors válasza Z10N (#21638) üzenetére


gbors
nagyúr

Még ki is emelted bolddal az 1070-et, akkor hogy nem a konkurenciáról van szó? :)
De mindegy, igazából csak arra utaltam, hogy ezek a számok nem relevánsak sehová. Érdekességnek jók lesznek ezek a megpakolt kártyák, másra nem nagyon.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#21653) Z10N válasza schawo (#21651) üzenetére


Z10N
veterán

Ok, time will tell.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#21654) Z10N válasza gbors (#21652) üzenetére


Z10N
veterán

Ebbol indultam ki: "20-25% OC-tartalék a konkurenciánál is van". Az arazas volt a fo hasonlat, az adott teljesitmenyhez. Persze a gtx1070 meg tuninggal hozza a $220-ral dragbb gtx1080-t. Mondjuk sajat magahoz kepest lehet nem lesz annyira jo $199 vs $299, hiaba +4gb. Fentebb irtak a ref is hozza a 1400-t.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#21655) jani04 válasza Z10N (#21654) üzenetére


jani04
aktív tag

Ezeket mind,mind meglátjuk MAJD ha lesz valós teszt stb.
Ezen kb annyira felesleges rugózni mint a régi kártyák árain......

[ Szerkesztve ]

(#21656) Ren Hoek válasza Z10N (#21634) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szerintem az a kérdís a 65% milyen RPM-ből jöhet... de simán utalhat egy 200-220 wattos kártyára Beast moódban.

(#21657) gbors válasza Z10N (#21654) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, pont ezért felesleges a tuninggal foglalkozni. Ja, biztos hozza a ref 480 is az 1400-at, ahogy a ref 1070 is hozza az 1860-at.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#21658) Z10N válasza jani04 (#21655) üzenetére


Z10N
veterán

Ki rugozott rajta? Ez egy talalgatos topik. Ha most tevedtel be, akkor lehet neked ez ujdonsag. A regi kartyak arat pedig le fogja nyomni kegyetlenul, amd es nv oldalon is egyarant, ez teny.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#21659) Z10N válasza Ren Hoek (#21656) üzenetére


Z10N
veterán

A blowernek mar megjon a hangja 60% korul, ezt tanusithatom. 6850 Toxic-nal (6870 gyari huto) mar a 70% hangos volt, foleg a 100% "porszivomod" :DDD Ezert is engedtem csak 50%-ig.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#21660) Ren Hoek válasza gbors (#21657) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ebben igazad van. Ha a szénné húzott verziót vesszük, akkor az 1070 tuninghoz hasonlítsuk.

Amúgy lehet csak placebó, és bírná a GPU, de hosszabb távon van hátránya egy ekkora tuningnak? Élettartamban.
Vagy olyan mint egy K-s procit 4.5 GHz-en járatni? Kutya baja nem lesz tőle.

(#21659) Z10N: Főleg ha az a minimál blower lesz benne... de szerintem ez a 65% non-ref. Azért ott már a G1-nek is megjött a hangja. Bár nem rémlik, hogy ilyen %-ot elért volna játék közben.
Tegyük hozzá, hogy itt Furmark terhelést kapott a GPU és még így is hűvös volt.

[ Szerkesztve ]

(#21661) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom velem együtt mindenki dx 11 teljesitményre lenne kiváncsi, nincs ezzel kapcsolatban semmi?
a 3dmark eredmények, dx12-ben készültek? Lehet alapozni erre valamit, játékos szempontból?

(#21662) Z10N válasza gbors (#21657) üzenetére


Z10N
veterán

Nem, pont itt erdemes foglalkozni a tuning verziokkal, mivel hivatalosan is tamogatva lesznek. A 6pines referenciatol elegge messze van a 8+6pin es erre az amd rabolintott. Sot hivatalosan is mas kategorianak veszi a $299-ral. Az nv is azzal reklamozta a gtx1080-t, hogy batran tuningoljanak majd a FE-nel. Egyebkent meg mar ezt bszeltuk. Tul nagy lesz a gap a lapkak kozott es ezzel szepen ki lehet tomni a teljesitmeny kulonbseget, csupan szabad kezet kell adni egy funkciora. Ezert is lesz uj oc-tool hivatalosan az amd-hez (fesz szabalyzassal egyutt!).

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#21663) HSM válasza schawo (#21651) üzenetére


HSM
félisten

" 2x6 limitje 225W"

Az ATX stabvány ennyit jelöl meg, de ez olyan szinten túl van biztosítva, hogy az valami hihetetlen. Legrosszabb esetben is ez 4db 12V-os érpár, darabonként legrosszabb esetben a leggagyibb dugótípussal is folyamatos 8A-re méretezve. Namost az ATX szabvány 12V-ra legalább 11,4V-ot ír elő, szóval ha kiszámolod, ezzel bőven 225W felett lehet etetni egy VGA-t. ;)

Szerintem tuning szempontjából az egyszem 6-ossal szerelt referencia kicsit ki lehet centizve (értsd durvább húzásnál kevés lehet), de két 6-ossal már szerintem az ember addig húzza, amíg nem szégyelli. ;)

Saját tapasztalatom is az (jobbféle 7950-el +furmark), hogy simán lehet 2db 6-pines csatlakozón ~300W-al etetni egy VGA-t.

[ Szerkesztve ]

(#21664) Ren Hoek válasza bobalazs (#21661) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Sokat nem lehet tudni, és a 3DMark11 sem túl releváns... Firestrike is DX11 még... ezekben - ha igazak a grafikonok eléggé jót megy. Talán az újratervezett részek csökkentik a DX11 hátrányt NV-hez képest.
Elméletben egy 390-390X körül mocorog egy 480 alapórajelen. (1266 MHz) - Abu szerint is.

10 nap van a hard launch-ig, úgyhogy én nem értem miért nincs még semmi leak. Népszerű DX11 game-kkel főleg.

(#21663) HSM: Írták is, hogy ne nagyon adjanak neki sok feszt :D
Amúgy nem értem mi ez a rugózás a csatlakozókon... Ennyire át kell hozzá tervezni a nyákot? VRM stb? Mondjuk egy 6+6 Pin helyett 6+8 Pin? Mert ha semmibe se kerül, csak két műanyag pöcök, akkor rakják rá aztán kész.

[ Szerkesztve ]

(#21665) Venyera7


Venyera7
senior tag

(#21666) HSM válasza Ren Hoek (#21664) üzenetére


HSM
félisten

6+6 helyett 6+8-at tenni nem kerül kb. semmibe, de sok értelme se lenne. Ezekre szerintem untig elég lesz a 6+6 is.

Viszon ha megnézed a gyári referencia NYÁK-ot, arra gázos lett volna hely szempontjából még egy csatit tenni: [link]. Itt ahogy nézem, minden mm-t kihasználtak.
A hosszabb NYÁK egyfelől drágább, másfelől hosszabb hűtő kellett volna rá, ami megint drágább. :)
Mondjuk kicsit erőlködhettek volna, hogy egy 8-as elférjen az egy hatos helyett, akkor nem lenne most miről beszélgetni, az bő 220W-ra tökéletes lett volna. :) Persze, lehet az is benne volt, hogy nem erőltették a 8-as csatit, hogy ha már viszonylag olcsón kihozzák a népeknek az alap kártyát, akkor legyen tényleges előnye a tuning verzióknak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21667) =WiNTeR= válasza Venyera7 (#21665) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Megy az még lejjebb is :DDD

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#21668) Gerr'y válasza Malibutomi (#21644) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Itt direkt nincsen feltunteve a score?

(#21669) jani04 válasza Z10N (#21658) üzenetére


jani04
aktív tag

Az,hogy most nyilvánítok véleményt nem jelenti azt,hogy"most tévedtem ide".
Unalmas már,hogy valaki a vágyait valaki meg egész más irányú érdekeit firkálja le ide.(Akinek nem inge....)
Aztán van pár józan ember aki próbálja lehozni a társaságot a földre.
Lehet találgatni.Azért van ez a topik,de ésszerű keretek között kellene véleményem szerint különösen ebben az érzékeny időszakban.
Amúgy igazad van ha azt mondod semmi közöm a 470,480-as kártyákhoz.
Örülnék egy gtx 1070 szintű amd kártyának de ahogy elnézem szépen be fog b...ni a 480 így is az nv-nek.
Amúgy nem kioktatásnak szántam csak amennyi hozzáértés és energia van a társaságban itt is,nem vágyálmokat kellene leírni.
Elég lenne ide a puszta realitás véleményem szerint. :R

(#21670) Picco válasza jani04 (#21669) üzenetére


Picco
addikt

+1

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#21671) Malibutomi válasza Gerr'y (#21668) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Itt csak az 1607MHz a lenyeg.

(#21672) schawo válasza HSM (#21663) üzenetére


schawo
titán

Ez így van, persze, átmenne kevesebb dróton is az amper, de egy gyári kártya gyári tervezett teljesítmény esetén be kell, hogy tartsa a szabványt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21673) Ren Hoek válasza HSM (#21666) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Kicsit tartok attól, hogy pont annyira lesz feláron már ez az OverCocked verzió, hogy ár-értékben semmivel nem jobb mint az 1070. Lehet "túl jól" sikerült a 480, ezért most próbálják szanaszét húzva eladni, mint 1070 követő - pedig totál nem ez ellen kéne menjen. Az eddigi AIB tapasztalatokból kiindulva... képesek egy kis tuningért +100 eurókat elkérni (arányaiban itt kisebb persze), és pont valamelyik tesztben olvastam NV-nél, hogy a gyári tuningos többet vett vissza az órajelből később, tehát semmi értelme - mondjuk ez az NV Boost dologból adódik.

Lehet ez a Beast a hülyéknek készül, mint én akik nem tudnak várni Vegáig :)). Gondolom a kis Vega porrá veri majd ezeket mire kijön. Egyre inkább egy normál áras, custom 8 GB felé húz a szívem, moderate tuninggal max.

[ Szerkesztve ]

(#21674) schawo válasza Ren Hoek (#21664) üzenetére


schawo
titán

Engem is aggaszt, hogy nincs leak. Félek, hogy megint túl nagyok lesznek az elvárások, és túl kicsik az eredmények, aztán jönnek az igéretek, hogy majd, amikor a ...

A potenciál benne van a kártyában, az az adatokból látszik, kérdés, hogy kijön-e belőle, vagy örök igéret marad.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21675) MrPetya19 válasza HSM (#21666) üzenetére


MrPetya19
addikt

Tudtommal a ref hűtő hosszabb, mint a NYÁK.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#21676) Ren Hoek válasza schawo (#21674) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen, kezd számomra egyre aggasztóbb lenni ez...Többek között azért, mert pontosan "Paper launch" előtt 10 nappal, május 17-én már komplett 15 játékos tesztekkel volt tele a net 1080-al (TPU pl)... Akkor volt NDA lejárás.
Itt meg SEMMI. Nem hogy teszt, de egy játék szivárgás sem... Tudom 29 az NDA, de leaknek akkor is kéne jönnie.

Mindegy engem nem érint már, ha 70K körül legalább egy 970-et hoz, akkor "ingyen" modernizáltam egy vadi új kártyára :)) Akkor van ciki, ha azt se hozza. No sebaj, akkor IGP-zünk Vegáig. Vagy sakkozok apámmal, annak több értelme van úgy is :B

[ Szerkesztve ]

(#21677) DeckardCain válasza Ren Hoek (#21673) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Na ezen gondolkodtam en is. Custom verzio, nem beast. Legyen dx11 alatt kb a r9 r390hez kozel. Tuninggal menjen egy 1400-1450et. Ha ez megvan es lement a kezdeti orulet es lesz tapasztalat a kartyakrol akkor szemptemberben johet egy Asus strix v. Msi gaming.

(#21678) HSM válasza schawo (#21672) üzenetére


HSM
félisten

Természetesen igen, viszont tuningnál nem a szabvány a döntő, hanem hogy mit bír a drót. ;) Márpedig ugye a kétszer 6 pin már erősen a tuning célú kártyák területének ígérkezik. :R

(#21673) Ren Hoek: A BEAST vagy miatúró kártyák esetén teljesen érthető, hogy jóval drágábbak lesznek. A csatlakozó ugyan nevetségesen olcsó, hogy 6 pin helyett 6+6, viszont ha hozzáveszed, hogy új NYÁK-ot tevrezni hozzá, gyártatani hozzá, forgalmazni, reklámozni, tesztelni, elkönyvelni a sanszosan magasabb selejtarányt, és ehhez vélhetőleg a volumen is relatíve pici lesz, így a jó sok pluszköltség alapból indokolja a felárat.

Ezzel szemben lesznek a sima referencia 480-ak, amik relatív olcsó NYÁK-al, olcsón gyártható volumenben fognak készülni. Ennek nyilván az ára a kisebb tuningpotenciál lesz. A vásárló meg dönt, mi kell neki. Jó ez így. :R

(#21675) MrPetya19: Jó tudod. :K A ventilátor lelóg. Viszont ha meglesed ezt a nemrégi képet [link], mégegy csati mellett sanszosan hátrébb kellett volna tenni az egész légkavarót, hogy ne lógjon bele.

[ Szerkesztve ]

(#21679) t72killer válasza HSM (#21666) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon tuningos verzióhoz egyedi NYÁK kell, tuningtűrő VRM-mel és punktum. Ha meg egyedi tervezésű, akkor rakhatnak rá 4db 8-as csatit is. "alap" tuninghoz (<30%), amennyire az átlag gémer kockáztatni szokta a cuccát, elég lesz ezekszt az egy db 6-os csati is. Nem a takarítónő tervezi a nyákokat az AMD-nél;]

#21673: Nyilván megpróbálják a lehető legnagyobb piaci szegmenst lefedni a legyártott chipekből, válogatott, 1700-on stabil GPU-k, erősebb NYÁK = új GPU nélkül kiszolgálható egy igényszint, alkalmasint támadható a ref 1070. Azonos árazás viszont nem valószínű, az AMD kicsit ktg-hatékonyabb szokott lenni, lévén pár extra hiányzik/hiányos a supportja, pl 3dvision vs HD3D, freesync vs g-sync.

#21678: Engem amúgy meglep ez a Beast-ezés, általában a kártyagyártók (sapphire, giga, stb) szokták kidobni a táposabb-tuningosabb verziókat az adott gpu+vram kombóra. Nagyon ütős tuningpotenciálnak kell lennie az alap GPU-ban ahhoz, hogy új SKU-t csináljanak rá:U. SzVSz így a beast nem lesz jó üzlet a vásárlónak, inkább egy szerencsésebb alappéldány, amit felúz az ember beast közeli szintre.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21680) Ren Hoek válasza HSM (#21678) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Gondolom iszonyú erőforrásokat emészt fel egy PCB designerben arrébbhúzni 1 centivel egy vonalat, és rárajzolni +6 drótot :D Jó gondolom erősebb tápáramkör is kell, meg minőségibb alkatrészek... de egy 200-220 Wattos szegmensben egy óra alatt összedob egy mérnök egy ilyen designt, annyi tapasztalat van már ezekben.

Kicsit szerintem jogos a lehúzás szag, ha 50 eurót elkérnek ezért... Vagy ahhoz képest, hogy a GPU kerül kb annyiba, a teljes fejlesztési költségekkel együtt.

... de ilyen ez, ha kifizetik a népek akkor kifizetik. AMD-re csak azért haragszom, mert nem bírták rárakni a ref design-re azt a rohadt 8 pinest alapból, ahogy a Nano-n volt, vagy legalább a helyét.

[ Szerkesztve ]

(#21681) füles_ válasza Ren Hoek (#21676) üzenetére


füles_
őstag

Nem tudom hol voltál az elmúlt hetekben,de kismillió szivárgás volt a teljesítményéről
Megkönnyebbítem az életed pár betű bepötyögtetésétől és 2 kattintástól:
[link] [link]
Körelbelül a várható teljesítmények:
RX 470-970/290
RX 480-980/390X

(#21682) HSM válasza t72killer (#21679) üzenetére


HSM
félisten

"Nagyon tuningos verzióhoz egyedi NYÁK kell, tuningtűrő VRM-mel és punktum. "
Semmi ennek ellentmondót nem írtam. :R Viszont ezt meg kell fizetni. Eddig is meg kellett.

Szerintem az egy csati+30% OC-val nagyon-nagyon optimista vagy, de legyen igazad. :P

(#21680) Ren Hoek: Igazából +6 drót sem kell, csak kb. a tápkör lemezét arrébhúzni. :D
Azért szerintem egy ilyen 6-8 rétegű NYÁK-ot megtervezni azért nem egyórás projekt. Meg tesztelni, prototípusozni, mindenféle engedélyeket és megfelelőségi papírokat beszerezni hozzá....

(#21683) t72killer válasza Ren Hoek (#21680) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ne parázz, lesz itt pár egyedi NYÁK és nem az AMD-től;)

#21682: igen, kicsit drágább. Bár ha pl a Sapphire csinál új nyákot, az lehet olcsóbb lesz, mintha referenciaként jönne az AMD-től.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21684) Ren Hoek válasza füles_ (#21681) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Imádom a 3DMark-ot, 300 órám bennevan már. Grafika mellékes, és főleg a sztori ami leköt. Mellékküldetések is királyak, bár túl sokat kell farmolni a gearért :))

Viccet félretéve, átfogó játékteszt lenne jó, vagy legalább egy videó ahogy benne van a kártya és közben meg egy FPS számláló a sarokban. Valódi DX11 játékok, Fallout 4, Witcher3, GTAV, Division stb... Persze erre rá lehet vágni, hogy a driver nem támogatja még. NDA ide-oda, Pascal előtt 10 nappal már robogott a Hype TGV full Techpowerup tesztekkel.

(#21682) HSM: Persze, ebben lehet neked van igazad... de tekintve, hogy eddig sokkal többet fogyasztottak a kártyák, ennél sokkal brutálisabb tápköröket kellett tervezni. Gondolom egy szinttel lejjebb azért van már eléggé sok tapasztalat.
Mondjuk sietni sem lehet, mert elvileg a 970-ek is azért ciceregtek, mert siettek a nyáktervezéssel, és csomó mindent nem teszteltek ki.

[ Szerkesztve ]

(#21685) füles_ válasza Ren Hoek (#21684) üzenetére


füles_
őstag

NDA van,azt meg tudod hogy az AMD milyen szigorúan veszi.Majd lejár aztán lesznek játéktesztek.Nem várhatod el senkitől hogy megkockáztassa akár az állását

(#21686) sutyi^


sutyi^
senior tag

;]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#21687) füles_


füles_
őstag

Basszus,mostanában mindig megelőznek :W ;]

[ Szerkesztve ]

(#21688) HSM válasza t72killer (#21683) üzenetére


HSM
félisten

Amikor egy egyedi NYÁK-os kártya olcsóbbra jön ki, mint a referencia, ott mindig gyanút fogok, hogy valahol a minőség nem lesz olyan... ;]

(#21684) Ren Hoek: Csak arra akartam utalni, hogy azért nem mindig olyan egyszerű, ami annak tűnik.
A 970-nél elvileg az alultervezett tápkör volt a hunyó, hogy az Nv kisebb TDP-t adott meg, mint amin ténylegesen mentek utána a karik.

(#21689) t72killer válasza HSM (#21688) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

prémium refnyákra gondolok itt, ha közvetlen az AMD-től jönne a Beast. SzVSz egy toxiccal nem hiszem, h gondok akadnának.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21690) Ren Hoek válasza füles_ (#21685) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Tudom én azt, épp ezért nem értem, hogy miért egy napon jár le a hard launch-al? Fel kellene hergelni a népet a tesztekkel, hogy sátrazzanak az AMD székház előtt... (Vagy előrendelések pl? Foglalások?)

Amúgy ha 3DMark eredmények szivárognak az nem NDA sértő? (Ezen logikát követve, ha 3DMark eredmények szivárognak, akkor más is "jöhetne"... eddig 100%-ban csak DX12 játék leak jött, mintha tudatosan erre lennének bekorlátozva a források. Ez az ami aggaszt kissé - hogy DX11-ben mégsem hozza az óriási igényeket, amik itt kialakultak.)

[ Szerkesztve ]

(#21691) HSM válasza t72killer (#21689) üzenetére


HSM
félisten

Persze, egy TOXIC-al nem szokott baj lenni. De nem is lesz soha olcsóbb, mint egy ref. Megnézed pl. a 280X-nél.. [link]
GPU-nak 6 helyett 8 jóval durvább fázis, memóriának meg 1 helyett 3. :DDD
Az AMD-féle OC 7970-nél is durvább volt [link], azon volt 7 gyengébb fázis. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21692) Dancs Ákos


Dancs Ákos
csendes tag

Üdvözletem.

Mit gondoltok arra van valami esély,hogy az RX 480ból július eljsején referencia modell az alap verzióból érkezik.

A tuningoltabb 2 tápcsatlakozós verzióból érkezhetnek egyedi példányok a start során??
Referencia modellt nem szeretnék.

A custom verziók mikorra várható leghamarabb??
Mert ha reffel együtt nem érkeznek simán augusztusra is elcsúszhat a rajtjuk.
Az RX 480 Nirorol láttam a neten 2 ventis verziót.Jó lenne ha az a reffel együtt startolna.

Van erre bármi esély??

Tudom senki nem jós ebben a topikban.Csupán hátha valaki tájékozottabb mint én. :R

(#21693) Venyera7 válasza sutyi^ (#21686) üzenetére


Venyera7
senior tag

Milyen lebuj ez a gyártósor. ;] Egyébként ez venti alul-felül tudja majd szívni a levegőt?

(#21694) Ren Hoek válasza Dancs Ákos (#21692) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Semmit nem tudunk... még tesztek se jöttek :)) Én semmiképp nem mennék bele ebbe a buliba rendes kitesztelés nélkül. Főleg a customok tuninggal, mit bír, mennyit fogyaszt stb...Az itteni 'nemreklámozom' úr azt mondta, hogy a Customok később jönnek hozzá. Ebből szerintem az jön, hogy nem startra jönnek :( ... Ezek a superOC verziók meg lehet még később... de ez jósgömb.

Annyi fix, hogy launchra én tuti nem venném meg a kártyát, se előrendelést nem adnék le. +2-3 hét inkább. Júli vége...Augusztus eleje is lehet.

(#21693) gollo91: Pont ezt néztem én is :D Tiszta lebuj... szerintem valami elmaradott dél-vietnámi gyárban rakatják össze ezeket proteinkockákkal etetett rabszolga-kisgyerekekkel, akik a gyártósor alatt alszanak, kis vörös plédeken... fontos a spórolás.

[ Szerkesztve ]

(#21695) sutyi^ válasza Venyera7 (#21693) üzenetére


sutyi^
senior tag

Csomagoló sor. ;)

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#21696) Simid válasza Ren Hoek (#21690) üzenetére


Simid
senior tag

Nem igazán értem min problémázol. Szerintem több info van most 480ról, mint az új nvidia kártyákról volt az NDA lejárta előtt. Akkor sem voltak több oldalas tesztek és most sem lesznek NDA ideje alatt. Ha jól emlékszem egy szem játék eredmény volt másik oldalon (nem tudom már mi volt), 470ről is kaptunk párat.

Az AMD egyelőre ennyit ígért, hogy egy kiváló ár/érték arányú 390 körüli teljesítményű, olcsó VR kártyát kapunk 150W alatti fogyasztással, illetve láttunk egy grafikont, hogy egy DX12 játékban két 480 elver egy GTX1080-t. Nem beszéltek sem tuningolhatóságról, sem arról hogy elveri az 1070-t húzva stb.
Ha "csupán" azt kapjuk, amit ígértek, akkor ne az AMD legyen már a "szemét hazudós", mert egyesek ennél sokkal többre számítottak mindenféle kamu leakek alapján...

[ Szerkesztve ]

(#21697) Ren Hoek válasza Simid (#21696) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jó hát akkor add le az előrendelést most :D Engem még mindig főleg a DX11 érdekel, mert a Deus Ex-en kívül egyetlen olyan cím nem jön, ami biztosan DX12 és érdekelne. (De ha vannak tippjeid meghallgatom)

Csupán a két helyzetet hasonlítottam össze NDA-tól függetlenül:

GTX 1080 - 10 nappal launch előtt: Full 15 játékos DX11-DX12 tesztek

Radeon 480 - 10 nappal launch előtt: Pár 3DMark bench, amit már kifejtettünk, hogy miért nem ad sokszor valós adatot... és pár DX12 teszt, ami bármennyire is fáj bevallani, nem sokat ér most a gamerek nagy részének. (VR sem túl aktuális, mert mire lejön ebbe a szegmensbe az ezer év... és akinek lesz pénze rá, nem ezt fogja venni, hanem Vega szintű kártyát, ami tényleg Premium VR, nem csak maszatolás)

(#21698) Malibutomi: Nem írom le minden nap, most se én hoztam fel... csak egyetértettem a kétkedő kollégákkal. Ennyi... Nem mindenkin van vörös szemüveg, és jobb ha kritikusak vagyunk, mint benyeljük a ..dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#21698) Malibutomi válasza Ren Hoek (#21697) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Attol mondjuk nem fog valtozni hogy ezt naponta leirod.

(#21699) Televan74 válasza Ren Hoek (#21697) üzenetére


Televan74
nagyúr

AMD -nek nem kell bizonyítani semmit.Főleg nem ebben a kategóriában.Csak az lesz a kérdés,tudnak e megfelelő mennyiségben a polcokra rakni belőle. :DDD

Nvidia hogy a túlárazott top kártyá(i)val mit csinál,itt senkit sem izgat. :N

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#21700) Simid válasza Ren Hoek (#21697) üzenetére


Simid
senior tag

Szóval a tesztek érkezési idejét, ami jelenleg csak az NDA-tól függ, te ettől függetlenül értékeled? Hát gratulálok... :F

Legkorábban nyár elején fogok kártyát venni, szóval nem érdekel az előrendelés. Nem hogy örülnél, hogy minden jel szerint, amint megtudod milyen a cucc már veheted is. Vagy te tényleg jobban örülnél egy NV féle indulásnak? Két héttel az NDA lejárta után, akkor is készlethiányokkal? Az meg hatalmas kamu, hogy eladás tekintetében ezen bármi is múlna. Ha jó lesz, akkor azt bőven elég a megjelenés napján megtudni, ugyanis jelenleg ezen a szinten nincs konkurencia.

Olyan vagy mint egy durcás kisgyerek, akinek nem mondják meg mit fog kapni karácsonyra... Majd megtudod ha itt az ideje.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.