Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

KB5006746 W11 Fix

Insider beta windows update most rakta fel.

Valamivel jobb lett tényleg. :D
Nem tiszta futás, megy pár dolog mellette.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16102) Chaser válasza hokuszpk (#16100) üzenetére


Chaser
titán

sztem igp verziókba nem fogják erőltetni a nagyobb cache-t, de kiderül
rdna2 lassan bekerülhetne igp-be, de gondolom nem olyan egyszerű az - és nyilván drága is lesz ha lesz egyáltalán, sajnos alaplapi ram nagyon visszafogná, még az új ddr5-ök is -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16103) hokuszpk válasza Chaser (#16102) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

pont ezert kellene az infinity cache, rakjanak ra belole 8 layert, es laposba senki se szerel tobbe kulonallo Geforce chipet :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#16104) Zsolty20 válasza Chaser (#16096) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Kicsit próbálkoztam vele, de rohadjak meg tuti elb@szok valamit. Az első képen [kép] felülről az első hatot átírtam arra amit te is írtál, illetve a második képen [kép] a kijelölt részt írtam át 1.050mv-re, de ott kakukk, csak a CMOS reset segített. Aztán másodjára csak az első képen látható felülről az első ötöt írtam át, mást semmit, de ugyan úgy. Elismerem, biztosan én vagyok béna, de lehet ez egy jelzés, hogy "nana, ne próbálkozz györök" :D

(#16105) palfitom


palfitom
félisten

#segítsetekTominakPLS!

Egy új gép építését fejezném be, de akadt 1 problémám: a gép nem tud leállni.
B550 Aorus Pro v2 / 5600X
Szóval leállításnál (és újraindításnál is) leáll a Win10, a monitor kikapcsol, de a ventik forognak, a fények világítanak. Csak a PWR SW hosszan nyomásával áll le teljesen.
Van ötlet rá, hogy mi lehet a gond?

+1: A Ryzen Master nem akar elindulni: "Ryzen Master unable to initialize. Hence aborting!"

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#16106) hokuszpk válasza palfitom (#16105) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

jol idozitetted, hetvegen mindenki inaktiv :D
a B350 kezdeten volt ilyen gondom, akkor a HPET letiltasa oldotta meg a kerdest.
Erdemes meg az acpi beallitasok kozott az "ERP Ready" kapcsolot megrangatn.
FM2 -es gepen volt még ilyen esetem, ott a memoria volt a bunos.
ha egyik tipp sem jott be, akkor tapegyseg :D

Ryzen master elso telepites ? Mert akkor passz, haviszont sokadik vagy update utan van, akkor le kell szedni es regedittel a HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\ alol az osszes "AMDRyzenMasterDriverVxx" bejegyzest torolni. Utana ujra felrakva mar megy.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#16107) Robi_73 válasza palfitom (#16105) üzenetére


Robi_73
őstag

Kapcsold ki a "Gyors rendszerindítást". ;)

Robi73

(#16108) Floyd80 válasza FollowTheORI (#16101) üzenetére


Floyd80
addikt

Ilyen volt win10 alatt

tegnapi win11 update:

És update előtt: csak erős idegzetűeknek: :DDD

[kép]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#16109) sb válasza hokuszpk (#16100) üzenetére


sb
veterán

Oda eléggé jó lenne a cache.
A 1030-nál viszont általában azért jobb. Gpu igényesebb játékokban ott is hagyja, a 1050-et közelíti inkább. Nyilván régebbi játékokban, ahol a kraft kevésbé kell, ott meg inkább 1030 és vastagon veri a 1050. A kérdés, hogy mire van inkább szükség... nomeg az ár. :)

(#16110) PuMbA válasza Robi_73 (#16107) üzenetére


PuMbA
titán

Inkább régi BIOS vagy driver gond. Hiányzik / nem friss a chipset driver vagy hasonló :) Jobb feltenni, ami hiányzik, mint kerülő megoldással nem megoldani a problémát, ami később további gondokat okozhat.

[ Szerkesztve ]

(#16111) Kobe


Kobe
veterán

5600x idle es terheles alatti hofokokat hogyan tudnek ellenorizni?
Kraken x62-vel idle 38 fok nem tudom normalisnak szanit e es csak raellenorznek

(#16112) PuMbA válasza Kobe (#16111) üzenetére


PuMbA
titán

Attól függ, hogy mennyire pörgeted a ventit ilyenkor. A processzornak a hőfok egy érték és nem számít, hogy épp idle vagy terhelés alatt van, hiszen maga a hőfok számít. Lehetőleg 65-70 alatt legyen. Ez a legoptimálisabb.

Aida64 stress test például, én azzal szoktam.

[ Szerkesztve ]

(#16113) hokuszpk válasza sb (#16109) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"A 1030-nál viszont általában azért jobb. Gpu igényesebb játékokban ott is hagyja, a 1050-et közelíti inkább."

no ha egyszer megoldottam a tvkartya problemat, majd nezunk az 5700G -vel nehany eredmenyt. :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#16114) Man0gatya


Man0gatya
aktív tag

Sziasztok jól látom, hogy az új msi lapokban nincs benne a dynamic oc vagy ahhoz hasonló?

(#16115) AtHoS válasza Man0gatya (#16114) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Miért? A régiekben benne volt? :F

read-only mode on the forum

(#16116) Aljasvip válasza Kobe (#16111) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Léghűtéssel (Freezer 34 Duo) terhelés függvényében 39-49°C között hintázik, szóval teljesen jó az a 38°C.
Játék alatt kellene 65°C alatt maradnia, akkor tuti nincs baj vele. (azért 65°C mert kicsi a CCD és 7nm a csíkszélesség)

(#16117) Floyd80 válasza Kobe (#16111) üzenetére


Floyd80
addikt

Kb. ennyi nálam is front radival. Az X3 van a procin 700-as fordulattal.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#16118) Man0gatya válasza AtHoS (#16115) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Nem, de a giga lapokban benne van...

(#16119) Chaser válasza Zsolty20 (#16104) üzenetére


Chaser
titán

ha jól látom a trcdrd-t nem írtad át 19-re, azt mondtam az nem megy lentebb ezeknél a chipeknél
ha úgy van akkor biztosan kakukk az eredmény
ne aggódj, volt nekem is épp elég cirmos clear mire _nagyjából_ megértettem mit csinálok....most sem értem jobban ( :
viszont amit belinkeltem német oldalt az nagyon pro, gyakorlatilag minden érték ott van ami kell, csak átmásolod - nem feltétlen működik minden ramnál, de esélyesen igen -

sb
ramtól is nagyban függ mit gurít az igp, sőt, attól függ leginkább

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16120) AtHoS válasza Man0gatya (#16118) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mi van a giga lapokban? :F

Véletlenül nem az Asus Dark Hero-ra és a nemrég kiadott X570-E Gaming WiFi II-re gondoltál?

read-only mode on the forum

(#16121) Man0gatya válasza AtHoS (#16120) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Active OC Tuner features Dynamic Change Between P.B.O. and Manual OC Settings
ez van benne az új giga lapokban

(#16122) rumkola válasza Man0gatya (#16121) üzenetére


rumkola
veterán

X570-ben maximum. De amúgy minek ez?

(#16123) Chaser válasza Man0gatya (#16121) üzenetére


Chaser
titán

ennél ha jól értem lehet ac setup és pbo is engedélyezve egyszerre, amik dinamikusan tudnak váltani?
és ha igen, akkor mi váltja őket? manual zen mester, vagy a win ahogy gondolja?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16124) Zsolty20 válasza Chaser (#16119) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Leírom, hogy miket állítottam, mert lehet elbeszéltünk egymás mellett. :D
DRAM CAS Latency: 16
Trcdrd: 16
Trcwdr: 19
DRAM RAS Pre Time: 16
DRAM RAS ACT Time: 38
Trc: 72
VDDCR SOC Voltage: 1.050mv

Így ezekkel az értékekkel kifagyott. Valószínű, hogy én rontottam el, de ha nem igazán nyerek vele csak mondjuk 5-6%-ot, akkor nem próbálkozok vele. :)

(#16125) palfitom válasza hokuszpk (#16106) üzenetére


palfitom
félisten

:)
Köszi, megpróbálom!

Igen, első telepítés, tök szűz a gép, minden új.

#16107 Robi_73
Köszi!

#16110 PuMbA
Minden driver friss, manuálisan telepítettem.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#16126) PuMbA válasza palfitom (#16125) üzenetére


PuMbA
titán

BIOS is?

(#16127) AtHoS válasza Man0gatya (#16121) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez jól hangzik, CPU áramfelvételhez kötik a PBO <-> Manual AllCore közötti váltást

Sajnos csak 3 lapot említenek gigáéknál, ahol van ez a lehetőség BIOS-ban
"X570S AORUS MASTER, AORUS PRO AX and AERO G models are particularly equipped with GIGABYTE’s newly developed the Active OC Tuner active overclocking technology"

Plusz az általam említett Dark Hero és X570-E Gaming WiFi II az Asus-tól

Ezek közül választhatsz. Bár, lehet több gyártó is belerakta már ezt a fícsört az Asus után, csak eddig nem igazán olvastam ilyen irányú infókat itt a topikban :B A giga is meglepő volt számomra, hogy meglépte ezt, de üdvözlendő.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#16128) Man0gatya válasza AtHoS (#16127) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Engem az lep meg, hogy a msi nem csinálta meg legalábbis nem olvasni sehol róla viszont az új csúcslapban is benne van az asusnál

(#16129) AtHoS válasza Man0gatya (#16128) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Asus az "úttörő" csak a Dark Hero lapjában volt ez a fícsör elérhető az X570S bejelentésig. Most a Giga lekoppintotta az "új" X570S chipsettel debütált néhány lapjában. Bár erről, ha nem írsz a topikba, akkor nem is hallok, annyira nem kapott hírt. Meg is lepődtem miért keresed ezt a lehetőséget msi lapokban, ráadásul gigára hivatkozva :B ahol nem volt eddig elérhető

Az Asus X570-E wifi II-ről is csak azért tudom, hogy benne van, mert nekem a korábbi X570-E lapom van és kíváncsi voltam mit változtattak az új verzióban :B

szerk.

Szoftveresen az 1usmus féle Hydra kínálja ezt a lehetőséget/ilyen lehetőséget, picit rádobva még a szoftveres háttér nyújtotta tágabb határokkal. Kipróbáltam, egész jól működik. Elvileg jövőhét elején...közepén jön egy újragondolt profilos verzió belőle. Meglátjuk, hogy mit okoskodott össze a Yuri "gyerek" az 1.0B-hez képest

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#16130) palfitom válasza PuMbA (#16126) üzenetére


palfitom
félisten

F10 volt, most frissítettem F14-re és megoldódott a probléma.
(én még ilyet nem pipáltam...)

Köszi mindenkinek az ötletelést! :R

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#16131) apollo12


apollo12
veterán

Hali vettem egy 5800x et PBO ba kéne segitség, alaplap egy ASUS ROG STRIX X470-I GAMING [link]

(#16132) PuMbA válasza palfitom (#16130) üzenetére


PuMbA
titán

Jó hír! Mondom én....ha a leállítás során a gép képtelen lekapcsolni hardvereket, akkor a BIOS valószínűleg nem ismeri rendesen az eszközöket és nem tud leállás parancsot küldeni nekik vagy a Gigabyte kefélte el a BIOS-t :) Gyorsindítás maradjon, nem véletlen van alapértelmezetten bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#16133) Timer válasza PuMbA (#16132) üzenetére


Timer
veterán

Gyorsindítás okoz néha anomáliákat, én pont a kikapcsolását javaslom, sebességben nem feltétlenül oszt vagy szoroz a különbözet, cserébe ez a hibrid alvás a melegágya a Windows-os problémáknak. Persze, ez csak "szerintem", de tényleg az a tapasztalat, hogy nem egészséges sok esetben. Céges gépeinken az összesen kilőttem, mert voltak belőle idióta dolgok (lassú DHCP címkérés, drive map problémák, WoL problémák).

(#16134) Aljasvip válasza Timer (#16133) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Ezt támogatom én is, a gyorsindítást - aki ért hozzá ennyire - érdemes kikapcsolni.
Valóban sok gondot okozhat a hibernálás, főképp beragadó, sok CPU-t evő folyamatok képében.

(#16135) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

WIN11 beakadó folyamat bug

5-10%-ra terheli a procit
ha bezárom, a tálca, és a háttérkép eltűnik, de utána pár másodperc és visszaáll :U

[ Szerkesztve ]

V6

(#16136) Chaser válasza Zsolty20 (#16124) üzenetére


Chaser
titán

ha zen timings screent mutatsz az átlátható, és kb egyből ki lehet szűrni ha valami disznóság van elméleti fronton
időzítésen lehet laítani, feszt emelni, ez egy játék, ha nincs hozzá affinitásod pihenj rá egyet
világot nem fog megváltani azt mondtam, de némi pluszt ad
sokkal macerásabb ramot hangolni mint egy cpu-t, fogd fel hobbinak mint én, akkor nem gond ha nem sikerül elsőre, meg másodjára, meg tizedjére sem amit akarsz ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16137) Zsolty20 válasza Chaser (#16136) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Már mutatom is a Zentimingot. :)

(#16138) Chaser válasza Zsolty20 (#16137) üzenetére


Chaser
titán

ezen már hackeltél valamit?
tcl-től lefele legyen ez:
16-16-19-16, többi maradjon
soc 1050mv - de lehet nyugodtan 1060mv is -, vdimmnek manual 1350mv - de feltolhatod 1400mv-ra is -, ha ez stabil akkor lehet lentebb vinni ram feszültséget pl
meg állítani a sub-okon majd, de ez legyen meg első körben
és mindenek előtt kapcsold ki a gdm-et, gdm off

szerk:
ha van a biosban valami ram energiatakarékossági okosság kilőheted azt is

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16139) Zsolty20 válasza Chaser (#16138) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Nem hackeltem én semmit rajta, ez az alapja. :)
Ram energiatakarékosság alatt mit értesz? Nem tudom ilyesmi opcióról az alaplapokban. :D

(#16140) Chaser válasza Zsolty20 (#16139) üzenetére


Chaser
titán

nálam gb és msi alaplapokban is volt ilyen, passz milyen néven, asus lap ezer éve volt nálam, nem ismerem a bios-ukat
ez mondjuk nagyon "furi" gyári setup

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16141) Zsolty20 válasza Chaser (#16140) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Nem tudom milyennek kéne lennie, de ez ilyen. :D
Nem hiszem amúgy, hogy az ASUS-nak lenne ilyen energiatakarékos opciója bios téren.

(#16142) AtHoS válasza Zsolty20 (#16141) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem hinni kell, hanem megnézni ;]
Mondjuk kapásból a Power Down Enable opció közvetlenül a Gear Down Mode alatt

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#16143) palfitom válasza PuMbA (#16132) üzenetére


palfitom
félisten

"a Gigabyte kefélte el a BIOS-t" - valószínűsítem :K

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#16144) sb válasza Chaser (#16119) üzenetére


sb
veterán

Függ, de elég alap ma már egy jó ram.
Az új cpu-knál ráadásul nem gyengus ramról indul a gyári támogatás sem, itt azokhoz képest már kisebb az előrelépés.

[ Szerkesztve ]

(#16145) Linem


Linem
senior tag

Vajon most mi indokolja az 5950x áremelkedését? :F
Pár hete 252k-ért vettem. Utólag kiderült, hogy most kivételesen szerencsém volt, és kifogtam a legjobb áron, mert jelenleg a legolcsóbb helyen is 282k. A forint azért 12%-ot nem romlott 3 hét alatt. :U

(#16146) MPowerPH válasza Linem (#16145) üzenetére


MPowerPH
félisten

Passz, en meg majdnmem eladtam bagoert.

Don't Tread On Me

(#16147) PuMbA válasza Linem (#16145) üzenetére


PuMbA
titán

Jön az év vége és már ürülnek a készletek meg lassú a szállítás :) Ha olvastál híreket, akkor ezek vannak. Nike vagy Apple-ről volt cikk mostanában, de ugye mindenkire hat a dolog. Nyáron mindenki nyaral / utazik, nem vásárol meg ül otthon. Hasonló lesz a helyzet, mint tavaly. Januárig nem érdemes venni semmit.

[ Szerkesztve ]

(#16148) Linem válasza PuMbA (#16147) üzenetére


Linem
senior tag

Igen, valamennyire ezek is közrejátszhatnak, de ilyen gyorsan? A készlettel és a szállítással eddig is voltak gondok, mégis lefelé ment az ár, és úgy látom, hogy jelenleg raktáron van a legtöbb helyen.
Az viszont tény, hogy év vége felé előfordult már ilyen.

MPowerPH: Pedig 200-ért vittem volna. :DDD

(#16149) SzlobiG válasza Linem (#16145) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem csak az drágult, hanem a többi is.

Apropó kezdem kiismerni az 5900-et most PBO-val -15 curve optimizerrel van beállítva és láttam több vidibe is, hogy egyenként kitesztelik melyik mit bír. Ezt mivel érdemes prime? Az mutatni fogja hogy melyik magot dobja el?

(#16150) apollo12


apollo12
veterán

Hali lenne egy ASUS strix x470 lapom, 5800x amit a hétvégén kapott meg, mai nap csak 5x ki fagyott, abból 3x úgy hogy minden alapon :( Battlefield 4 ben

ezeket a hibákat dobja folyton:


Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.