Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) Kupszi válasza gaben88 (#17699) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Valamiért a Gigánál aktiv az EDC és minnél magasabbra boostol annál kevesebb a CB pontszám, most én is mókoltam, +200 limit és 4x scalarba még annál is kevesebb pontot ad. Nem tudom miért van, hogy csaz a CB pontszám kevés, miközbe a játékokba több a képkockaszám

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#17752) Kupszi


Kupszi
aktív tag

CPU advance alapbeállítás
EDC1
PBO scalar 4x
+200mhz PBO
-0.500Volt Dvid

Furcsamód a CB kivételével minden más progiban előjön a magasabb órajel.
Tesztelem, ha bevállik ez a setup marad, szinte az órajelhez nem is kellett nyúlnom,de BFV alatt fel-fel ugrik 4400Mhzre is elég sűrűn.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#17753) fudi2002 válasza Kupszi (#17752) üzenetére


fudi2002
veterán

Negatív offset is sokat tud rontani. Főleg a kevésszálason.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17754) Kupszi válasza fudi2002 (#17753) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Mindegy hova pakolom az offsetet, az eredmény ugyanaz.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#17755) Strezi válasza Yany (#17749) üzenetére


Strezi
őstag

Nem PH Team, nemá ;] Szép dolog a céges elhivatottság, deazé :P

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#17756) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Tavaly építettem egy Ryzen 3600 konfigot, NZXT H510 házikóba. A gyári hűtő helyett egy Hyper TX3 Evo került beépítésre. A ház jól szellőzik, a CPU idleben 35-52°C között ingadozik, a mobo 40°C alatt van, GPU hűtés pedig csak akkor indul ha játékot indítok.
Zajosnak nem mondanám, de azért szívesen feszegetném a határokat a csendesség irányába. Mennyire érdemes a CPU hűtési görbét lejjebb tolni, aminek a következménye némileg magasabb idle temp., de kisebb cooler RPM? Szerintetek mi az a CPU hőmérséklet ami elfogadható még idle, illetve terhelt állapotban a Ryzen 5 szériánál?

Xbox GT: nozsolt

(#17757) fudi2002 válasza Kupszi (#17754) üzenetére


fudi2002
veterán

Én kiteszteltem a scalarokat és offset játékot, de nem cb20 alatt, hanem adott játék alatt, pályabetöltés utáni frekik nézegetésével. Az offset kivétel nélkül hátrányos volt.

UI: fel kéne hagynotok a cb20 rejszolással(nem csak Neked szólt), ugyanis az amit pont 10 emberből 9 életszerűen nem él meg. Max fütyiméregetésre alkalmas a topikban. Ha meg tömörítetek és azért rugóztok rajta, akkor vegyetek ti is 12-16 magost és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17758) milszab válasza nofi (#17756) üzenetére


milszab
senior tag

Nálam egy hyper tx 2 van rajta, igaz már nem a gyári de egy 8cm-es ventivel. Per pill 700-as fordulaton megy, de a max 1000-et is akkor hallod ha a házhoz totál közel hajolsz. Na most így 45 fok alapban, játéknál se láttam 68 fok fölött eddig. Egy 14es ház venti van még 500-as fordulattal és ennyi.

(#17759) nofi válasza milszab (#17758) üzenetére


nofi
őstag

Arra gyanakszom, hogy a fapados Asrock B450 alaplap nem kezeli elég jól. "Silent" módban nálam 1100 a fordulat, a házé 700 de sokallom. Csak azon gondolkoztam mielőtt hozzányúlok a görbéhez meddig engedhetem elszabadulni a hőmérsékletet

Xbox GT: nozsolt

(#17760) Chaser válasza Brekkk (#17746) üzenetére


Chaser
titán

akkor nyilván mehet

Gróf...
mondjuk mert azzal garantáltan működik, és árban annyira elenyésző akülönbség hogy nem éri meg a bt nélkülit venni
az a bt magában szokik' 5-7e ft lenni, persze te tudod
részemről annyi volt hogy megnyomtam a bt-s vevő gombját és a kontollert, aztán megtalálták egymást

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17761) milszab válasza nofi (#17759) üzenetére


milszab
senior tag

Igen én x570-es lapon vagyok. Beállítottam fix 41re a magok szorzóját, és semmi mást nem állítottam. WIn-ben van még bekapcsolva Teljesítménycentrikusra a séma. Így alapjáraton, illetve terhelve is 0,95 - 1,1v-ot kap csak a proci.

(#17762) hackeeeee válasza gaben88 (#17699) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

PBO-val elég nehéz fentebb menni, vagyis 5000 fölé, ha azt nézzük annyira nem rossz..

Én kipróbáltam koppra kitolt limitekkel is, amit a RM állított be.. Vagyis a PPT valami 250 körül volt, de semmi, R20 alatt akkor is 4100-4150 mhz körül volt a max, és hasonlóan 4900 pont körül teljesített.

Ehhez képest, allcore-ban, nálam, 1.31V-n megy 4300-at a proci, ami terhelve 1.2-1.25V körül van, és úgy 5200 pont körül h oz.

fudi2002: Nekem a scalar csak inkább rontott, mint hozott.. Persze, hozott magasabb órajelet, viszont onnantól elkezdett instabillá válni a vas, pl. mindenhol stabil volt, de egy Kodi alatt megfagyott, és így tovább.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17763) nofi válasza milszab (#17761) üzenetére


nofi
őstag

Ez a windowsos séma a gyári alaplap alkalmazásban van nálad beállítva?

Xbox GT: nozsolt

(#17764) fudi2002 válasza hackeeeee (#17762) üzenetére


fudi2002
veterán

Érdekes dolog ez, csak a segítségetekkel jutnánk valamire, de nem jelentkezett senki.
3900x-eknél simán mennek a scalarok és hoznak. 3700x-nél már két emberről tudok, akinél működött, de idle eldobja magát a rendszer. Azok máshogy viselik, ki kéne deríteni az okát.

Scalar szinte csak a játékok alatti frekiket tolja meg, tehát az allcore és egyszálason nem fogsz észrevenni szinte semmit.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17765) hackeeeee válasza fudi2002 (#17764) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én 2-4 között próbáltam, a végeredmény annyi lett, hogy PBO-val eltolta a feszt 1.5V körülig, viszont idle-ben, és alacsonyabb órajel váltások között elszállt.. Ha leraktam auto-ra, akkor pedig 3900-3950-ig ment.

AKkor nem tudom, de ezeket vettem észre, mint különbség.

Viszont így sikerült a korábbi R20, 4200 körüli órajelet összehozni.

Ő.. Nekem scalar nélkül 4.3-4.4 között boost-ol doomban.

Nem jelentkezem, mert nincs sok időm ezzel foglalkozni, plusz, kb. 2 hetet vitt el, hogy meglegyen a mostani 24/7 setup... És örülök, hogy meglett a 4.3, úgy, hogy 3800-on megy a ram, mellette pedig 1:1-ben az UCLK, FCLK.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17766) arnoldito válasza fudi2002 (#17764) üzenetére


arnoldito
senior tag

Nem tudom olvastad e már, de nem rossz amiket a tag ír. [link]

(#17767) hackeeeee válasza arnoldito (#17766) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most már azért is l eírom.. :)

Én azt értem, hogy az X-es procik erre jók.. de..

Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy miért ennyire jó ezt kihegyezni, amikor sima allcore OC mellett, hozod ugyan ezt a szintet.. Persze úgy, hogy allcore-ban bux 1-2% teljesítmény különbséget..

Hozzáteszem úgy, hogy a fogyasztási dolog is kb. smafu.. mert pbo mellett, idle, 35-40W a proci, úgy, mint allcore 4300-on.. (HWinfo szerint).

Ezért fáradtam bele ebbe.. PBO tuning mellett nekem sehogy sem lett stabil, valamiben mindig belefeküdt... Ehhez képest allcore OC-val megy mint a szél, kevesebb fesszel... Persze, a Hő több, mert a fogyasztás itt már tabu, mert PBO-val is elmegy a proci terhelés mellett 130-140W-ig, simán..

Mindezt úgy, hogy kipróbáltam játékokban, 3Dmark-ban, korábban linkeltem is, hogy allcore-ban mindig jobban teljesített a proci, mindenhol..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17768) fudi2002 válasza hackeeeee (#17767) üzenetére


fudi2002
veterán

Rövid tömör válasz, mert allcore oc káros (lehet), pbo kevésbé.

Más:
Érdekesség képp, még finomhangolás alatt. Ballistix Singlerank 3200cl16-os memó.
Vdimm 1.47v (ne próbáld otthon, külön bordás és hűtést kapott tőlem)

Nem napi használatra, csak olyan nézzük a határokat játék :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17769) hackeeeee válasza fudi2002 (#17768) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Káros, ha kevesebb fesszel hajtom? Miért?

CR2? Hm..

Őőő.. az R9-nél már ugyan olyan gyors az írás, mint az előző gennél?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17770) fudi2002 válasza hackeeeee (#17769) üzenetére


fudi2002
veterán

Mert a kevesebb bizonyos helyzetekben több. Mennyivel megy most 4.3ghz?
Cr2, kíváncsi voltam. A szomszédban a coffee lake topikban a srácok javasolták, hogy 4000felett nézzem meg, nem sokat vesztek az 1tvel és nem szokik működni és tényleg. Olvasási értékben kb -800 mbyte/s és ennyi a hátrány. Többi érték változatlan. A valós használati értékét még finomhangolom, úgyhogy arról később.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17771) hackeeeee válasza fudi2002 (#17770) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Bios-ban 1.31250V, terhelve 1.2-1,25V max.

Hm, ez hasznos infó, l ehet megnézem a gskilleknél is, köszi a tippet.

Az írás lepett meg, hogy itt megint 40-50k felett van, mint nekem is volt a 2700x-nél, ugye a 3700x-el a ~30k hozható.

Véleményem szubjektív...

(#17772) fudi2002 válasza hackeeeee (#17771) üzenetére


fudi2002
veterán

Mondjuk az a fesz még úgy okés. A Te esetedben akkor nem kell piszkálni. Van aki 1.35öket ad és terhelve is llc miatt tarttatja vele az 1.35-öt, az pl egy avx terhelésnél nagyon sok lehet, ugyanis ott gyári beállítás esetén visszavesz 1.2v körülre. Normál használatnál még nem is lenne annyira vészes, de a legrosszabb esetre jó felkészülni szerintem.

SzerK: bár ezek mellett azért kíváncsi lennék, hogy az avx-es prime95 a legújabb tud-e futni nálad terhelt ("1.2-1,25V max") fesz mellett. Szerintem el fogja magát dobni. Nem úgy értettem, hogy 10 óra futtatás, próbáld ki, csak 5 perc, smallest fft.

Írás igen, itt jó. Bár hangsúlyozom, szerintem ember még nem szenvedett hátrányt azért mert ott "csak" 30.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17773) gaben88 válasza hackeeeee (#17762) üzenetére


gaben88
őstag

3800X esetén is ritka a PBO-s 5000+ pont?

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#17774) milszab válasza nofi (#17763) üzenetére


milszab
senior tag

Nem. A windows, vezérlőpult, erergiagazdálokás menü alatt.

(#17775) snecy20 válasza fudi2002 (#17768) üzenetére


snecy20
veterán

Nincs az all-core OC-ban semmi kár, meg kell találni azt a kompromisszumot, ahol még mindegyik mag bírja a tempót, meg hozzá belőni egy megfelelő, nem túl magas feszültséget. :)

Tényleg az a helyzet amúgy, hogy játékokban nem egy nagy világmegváltás az, hogy pillanatokra felvillannak ezek a magas egyszálas boost órajelek. Kicsit önámítás is, mert hiába tud a CPU mondjuk 4500Mhz-et, azt legfeljebb csak pillanatokra, tehát nem annyin járnak még a legerősebb magok sem. Tehát ezért van, hogy egy fix órajellel előrébb van az ember, ha bírja azt a proci. PBO-val melegebb a proci, és a fogyasztás is nagyobb.
Egy kellemetlensége van csak, hogy az energiagazdálkodást bukja az ember, nagyobb terhelésnél viszont már az all-core OC-nál van az előny, pláne ha az ember csak az 1.2 - 1.25V közötti tartományban használja.

Én mostmár vagy két hete hasonlítgatom, hogy mi éri meg jobban a 3950X-szel, PBO vagy all-core, és eléggé egyértelműnek látom mostanra az all-core előnyét.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17776) hackeeeee válasza gaben88 (#17773) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Attól függ meddig megy el.. Ha 4200 körül megy a proci R20 alatt folyamat, akkor már hozható konstans 5k felett. 4G körül nem. Ha nekem is minden auto-n van, semmit sem bántok, akkor 4600 körül hoz, ehhez képest allcore 4300-on ~5200-at.

fudi2002: A 4200-as órajelem 1.26V-n belőtt bios fesszel prime stabil is volt. Ez 1.2V alatt volt. Ezért is gondolkoztam, hogy akár le lehetne menni lentebb is, vagy tényleg hagyni az egész boost-ot úgy, hogy minden auto-n van, aztán kész.. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17777) gaben88 válasza fudi2002 (#17768) üzenetére


gaben88
őstag

Ha RM féle peak core(s) voltage-ot állít az ember, akkor miért károsabb a manual OC, mint a PBO? Nem véletlen lehet így állítani RM-ben a feszt, nem pedig fixálva...

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#17778) hackeeeee válasza gaben88 (#17777) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ennyi..

Sőt, az RM PBO mellett is képes olyan értékeket állítani, hogy csak na.. Ezért lettem bátrabb az allcore OC-val is.. Persze n ekem más, mert nincs LLC, de így is lőttem már 1.3V körülig, amikor 4.38GHz-n teszteltem.. De az csak bench volt, csak az R20 futott le, semmi más..

Véleményem szubjektív...

(#17779) hackeeeee válasza snecy20 (#17775) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hasonlóan gondolom én is.. még 4200-on is néhol jobb eredmények jönnek, mint pbo-val, ahol látok több magnál 4300-4400-as eredményeket is.

Véleményem szubjektív...

(#17780) snecy20 válasza hackeeeee (#17779) üzenetére


snecy20
veterán

Persze, mert lényegében a legerősebb magokat leszámítva csak ilyen 3600-3800Mhz-n fut a többi... háát, van aki kéri ezt, van aki meg nem. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17781) Palinko válasza Chaser (#17669) üzenetére


Palinko
tag

Az a csavar tuti nem lazult ki mert elég határozottan de nem állat módjára húztam meg, a gyári Noctua pasztát még az NH1 es volt ezért is vagyok meglepődve, mert ha valami no namet kenek rá és fél év alatt kiszárad arra azt mondom benne van de az ilyen minőségi paszták azt hittem húzzák 5 évig.
Szerintem később a héten lesz az újrapasztázás időpontja :D Meg kiporolom akkor már a házat is egy kompresszorral ha úgy is meg kell bontani, de szerintem nem csak ez van.

Ahogy a TDR-t feljebb vettem most már kicsit nehezebben crashel a gép, bár sikerült tegnap egyszer simán, de csinál most olyanokat hogy elfeketedik a képernyő, villog mintha ki lenne kapcsolva és visszajön a kép, szóval ahogy feltettem 60 secre biztos nehezebben crashel, de simán megcsinálta velem most este még aludtam azt is hogy abbahagyta a rendert egyszerűen befagyott biztos ilyen fél crash alkalmákor és nem folytatta utána.Azt is megfigyeltem mert filmeztem egy másik alkalommal hogy ilyen fél crash után pl csak fehér volt a VLC és nem játszotta le a videót még újra nem indítottam a gépet.
Viszont a grafikusra nincs is normális szoftver, vagy csak én nem hallottam róla, ami egy alapos tesztet csinálna rajta, furmarkot nyomhattam pl 1-2 óráig melegedett, persze hogy melegedett mikor egy Radeon VII de nem crashelt egyáltalán. Viszont mivel nem csak blenderben crashel, ezért gondolom nem szoftver specifikus a baj, de ez már nagyon nem CPU téma, van egy általánosabb segítségkérő topic? Nem vagyok annyira járatos Prohardveren sajna, magamtól próbáltam keresi de szerintem az amit találtam már nem esett be a hardveres topicokba.

(#17782) fudi2002 válasza snecy20 (#17775) üzenetére


fudi2002
veterán

Dobj egy teszteredményt, érdekel.

Srácok: rögtön leszögezném, nem használtam a peak vcore-t. De, ha jó a gondolatmenetem, és az is változtatja a feszt a nagy terhelés függvényében, akkor ugye ott van egy fixált pl 4.3-as órajel. Szépen megküldi 1.3-al mondjuk, laza terhelések minden heppi. Jön az allcore terhelés esik a fesz, még lehet hogy beleférős és heppi. De, ha durva terhelést kap és beesik a fesz pl 1.2 alá, ott kizárt hogy stabilan fog futni az az avx-es progi, erőltetett 4.3 x8 órajelen. Rosszul gondolom?

snecy20: persze, de ha jó a cppc akkor azokat a magokat nem is használja....

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17783) snecy20 válasza fudi2002 (#17782) üzenetére


snecy20
veterán

Dobok délután, de hozzávetőlegest már most tudok mondani neked.
CB R20 10.350 pont körül van fixált 4350Mhz-en, és ~8800 pont körül még a legjobban finomhangolt PBO beállítással is. Hiába a pillanatnyi boost, ami még felszökik akár 4725Mhz-re is, mert a magok többsége 3600-3800Mhz körül lógatja a lábát.

(#17782)

A végső órajelet és feszültséget mindig a legdurvább terhelési fajtához szoktam belőni... :)

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17784) gaben88 válasza fudi2002 (#17782) üzenetére


gaben88
őstag

Peak core(s) voltage: Megmondod neki mi a max feszt amit adhat, aztán a többivel játszik ő, ahogy kell terheléstől függően, ha lehet szépen visszavéve pl 0.8-ra is. Nyílván ki kell tesztelni, hogy stabil legyen mindenhol, de így nem hiszem, hogy károsabb lenne, mint a PBO, ami persze ritkán, rövid ideig és csak egy szálas terhelésnél, de megtudja küldeni a CPU-t 1.5V-vel is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#17785) fudi2002 válasza gaben88 (#17784) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem értem továbbra sem. Ha ugyanúgy változtatja a feszt az adott fixált órajelhez, az hogy lehet hogy minden, még a leghülyébb helyzetben is stabil marad?

snecy20: Az úgy már logikus, de akkor sokkalta kisebb órajel lesz a végeredmény, nem?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17786) Chaser válasza fudi2002 (#17772) üzenetére


Chaser
titán

röviden annyi, tudni kell mire használod a gépet
játék alatt 1,35 3600-nál oké, de komoly munkánál én sem erőltetném 1,2v fölött +1-200mhz-ért, mert ott már durván kúszik az áram

Palinko
ami csavar az meglazulhat, azért csavar, nem feltétlen történt ez, de lehet, rá kell próbálni, kiderül
itt elég durva hőfokok érik a pasztát kis felületen, szóval akár száradhat is, ezt meg kell nézni
zabás vga-knál nem ritka hogy bőven garidőn belül szétszárad a paszta, nem tudom mivel kenik, de top kártyáknál is láttam rá példát, silányaknál meg hajaj'

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17787) fudi2002 válasza Chaser (#17786) üzenetére


fudi2002
veterán

Akkor úgy működik, ahogy gondoltam. Ezzel én biztosan nem kívánok együtt éln, hogy ha épp avx-es progit tolok akkor kapcsolgassam, ha játszok kapcsolgassam, ennél kényelmesebb vagyok :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17788) hackeeeee válasza snecy20 (#17780) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jajaja, sima. :R Szerintem nekem is ezért koppan le 4300-on, sőt, sógornál is, ő megpróbálta fentebb, de nem ment..

Persze arról már nem beszélve, hogy így is fűt.. ezért érdekes, h 4200-n sokkal hűvösebb... Mert sokkal kevesebb feszt kér. :)

fudi2002: Akkor lemegyek 4200-ra, úgy 1.18V körül megy a proci terhelve (1.26, vagy 1.2565V-t kap bios-ban), és még úgy is kenterbe veri a z alap PBO-s eredményeket. :( És, játékok alatt is jobban muzsikál. Az 1.26V az Prime stabil is, az 1.25V csak cruncher 0,1,8 stabil.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17789) gaben88 válasza fudi2002 (#17785) üzenetére


gaben88
őstag

Próbáld ki, ha teheted. :) Nekem pl CCX0 4.4 és CCX1 4.2-vel nem vesztettem sehol, csak nyertem, amikor kipróbáltam.

(én is PBO-t használok amúgy, de ezt az RM féle manual OC-t, peak core(s) voltage-el eltudom hinni, hogy nem károsabb)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#17790) snecy20 válasza fudi2002 (#17785) üzenetére


snecy20
veterán

Kisebb órajellel lehet operálni, persze, de nem annyira vészes. Az all-core 4300-at már tudom a legkeményebb terhelésekhez is használni, lazább dolgokhoz a 4425 a vége. Az a -125Mhz az elengedhető. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17791) fudi2002 válasza snecy20 (#17790) üzenetére


fudi2002
veterán

Ha már kínlódtál vele, egy olyan tesztfélét összeállíthatnál. Nyitott vagyok az új dolgokra, meglesném szívesen. Az élettartam és megbízhatóság nálam viszont mindenek előtt van, ritkán cserélek hardvert.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17792) snecy20 válasza fudi2002 (#17791) üzenetére


snecy20
veterán

Az szempont nálam is, mert egy ideig tervezem meghagyni a 3950X-et, kell most a multi-core összteljesítménye. Az 1.3V-nál meg is álltam direkt.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17793) hackeeeee válasza snecy20 (#17790) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én direkt nem offset-tel hajtom allcore-ban, hanem kézzel adok neki feszt.. Igaz, ez kicsit nehézkesebb volt, de meglett a vége. :)

Véleményem szubjektív...

(#17794) Chaser válasza fudi2002 (#17787) üzenetére


Chaser
titán

persze, mert figyelnie kell a terhelés mértékét/mibelétét is, sokkal nagyobb áram tud úgy szaladni, ezért boostolnak fentebb game alatt, és ezért lentebb pl small fft alatt
de itt ennyi a "trükk", aki csak játszik annak ott a megoldás, aki vegyesen használja lentebb megy feszben/órajelben

hackeeeee
az a drop az nagyon sok, aszem' egyforma tápunk van, még avx alatt sem droppol annyit a lapom, pedig faék lapocska

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17795) hackeeeee válasza Chaser (#17794) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nincs LLC, ennyit tud.. Már megszoktam. :)

1.36250-ről droppol 1.3-ra terhelés alatt.

Véleményem szubjektív...

(#17796) Chaser válasza hackeeeee (#17795) üzenetére


Chaser
titán

nálam sincs, faék lapocska
az a drop sok sztem
terhelés mint game, blend, fft/avx? gamenél szinte nincs is nálam drop, blendnél már van, avx-nél a legnagyobb, de még ott sem ennyi
ennyit arról milyen car' a kis gb lap vrm-je ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17797) hackeeeee válasza Chaser (#17796) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A 4200-as lenti órajel az prime stabil, blend, és small fft egyaránt.

Kb, erre számítottam, annó a B250 mortar is ennyit droppolt, csak ott volt llc. :)

Véleményem szubjektív...

(#17798) Chaser válasza hackeeeee (#17797) üzenetére


Chaser
titán

lenti vagy fenti? ( :
nem a stabilitásról van szó, nagy a drop - sztem -
nálam 25-30mv max drop van, idle és avx terhelés közt 4,2 környékén, 4g-n kisebb alapfeszen annyi sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17799) hackeeeee válasza Chaser (#17798) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lefelé megy.

Idle pontosan annyit kap, ami be van állítva, minimális eltéréssel.. Ha terhelek, csak akkor droppol.

Az, hogy avx, vagy bármi más, az már szinte mindegy.

Véleményem szubjektív...

(#17800) Chaser válasza hackeeeee (#17799) üzenetére


Chaser
titán

nyilván lefelé, az nem annak szólt :) ( :
ha még nem is terhelés függvénye a drop az sztem még rosszabb, ses 450-es tápod van nem? ha igen akkor csak a lap hülyesége
ettől független együtt lehet élni vele nyilván

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.