Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) Timer válasza edari (#17949) üzenetére


Timer
veterán

Nálam is lehet, hogy az AIDA+ ASUS kombó volt a ludas, de jött egy UEFI update, és problem solved.

(#17952) edari válasza hokuszpk (#17950) üzenetére


edari
őstag

"2 putty"

És miért nem ssh powershellből? :))

(#17953) RECSKA válasza hokuszpk (#17950) üzenetére


RECSKA
veterán

en nem hasznalom ennyire, csak egyszeruen a vilag legrosszabb 3600asat kaptam, igy nekem kell valtani. Irrital... Meghat elmeletileg picit jobb ramvezerlo is kell hogy jojjon vele, az meg fontos, ha mar a ramom vigan tudna 3800 felett is... :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#17954) snecy20 válasza RECSKA (#17953) üzenetére


snecy20
veterán

Írtam már, hogy a tiéd egy 2600-as, csak átcímkézte az AMD 3600-ra. :DD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17955) nyul105 válasza hokuszpk (#17950) üzenetére


nyul105
senior tag

Első olvasatra azt hittem ironikusan írsz, szerintem amúgy válts inkább intelre.
Most jönnek ki majd az ujjak, asszem ezt olvastam.

(#17956) hokuszpk válasza edari (#17952) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

gondolom a megszokas.
* igazabol fingom se volt rola, hogy powershellbol lehet siman sshzni.
** volt olyan is, hogy elfelejtettem, hogy linuxos desktop van elottem, letoltottem a puttyot... es winevel siman ment :D
a megjelenites (betukeszlet) mondjuk gyanus volt.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#17957) hackeeeee válasza snecy20 (#17944) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem, kevesebbet, 500 fölé még nem tudtam tolni allcore mellett a single pontot.

Viszont a +200mhz-t nem bírja, most levettem 0-ra, mert andom szinten elszáll.. De a ram sem jó így, mert meglassult mint a huzat..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17958) arnoldito válasza hackeeeee (#17957) üzenetére


arnoldito
senior tag

Nem lehet, hogy az alaplappal lesz valami. Írtad, hogy nagyon droppol a fesz, mivel LLC nem tud. Csak kérdezem, de ez nem normális, hogy ha kicsit oda lépsz neki, egyből reboot...

(#17959) edari válasza hokuszpk (#17956) üzenetére


edari
őstag

"volt olyan is, hogy elfelejtettem, hogy linuxos desktop van elottem, letoltottem a puttyot"
:N :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17960) hokuszpk válasza edari (#17959) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

kiprobaltam az ssh-t powershellbol.
marad a putty. van jopar profilom szerverenkent mas szinosszeallitassal, hogy ranezesre tudjam.:D
biztos meglehet oldani a szinezest is, de most nincs ra idom.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#17961) snecy20 válasza hackeeeee (#17957) üzenetére


snecy20
veterán

Komolyan mondom, ha már PBO, tapasztalatom szerint az működik még a legjobban amikor minden full auto-n van hagyva :) A scalar-hoz hiába nyúltam pl. semmi hatással nem volt semmire.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17962) fudi2002 válasza snecy20 (#17961) üzenetére


fudi2002
veterán

De, csak nem ott ahol kerested a változást. Msi afterburner, fps kiiratás, játék alatt lesd meg a frekit. Kb 4x az optimális.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17963) edari válasza hokuszpk (#17960) üzenetére


edari
őstag

azt én se, mezei user vagyok.

(#17964) fahrii


fahrii
őstag

Bepattintottam az új 3600x-et a 2700 helyére. Ilyet még nem láttam... laggol a BIOS. :(((

(#17965) fudi2002 válasza fahrii (#17964) üzenetére


fudi2002
veterán

Akkor msid van. Mehet fel a legújabb bios. :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17966) fahrii válasza fudi2002 (#17965) üzenetére


fahrii
őstag

Csináltam egy uefi resetet, most tölt a Windows... Már vagy 5 perce. De már ennek is örülök, hogy eddig eljutottam.

Újra merjem én ezt indítani? :F

[ Szerkesztve ]

(#17967) Albigator válasza fahrii (#17964) üzenetére


Albigator
őstag

Nálam is mintha rosszabbul lehetne "egerezni" (2600X-->3600X).

[ Szerkesztve ]

(#17968) Chaser válasza fahrii (#17964) üzenetére


Chaser
titán

milyen lap ez?
1600af helyére raktam 3600-ot, nem volt semmi ilyen, tavaly nyári bios volt a lapon, teszteltem igaz-e az am4 ready matrica, avvolt'

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17969) hackeeeee válasza hackeeeee (#17957) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az van, hogy nagyon elegem lett az egészből.. :DDD Kellett nekem nekiállni cruncher-rel tesztelni..

Most az van, hogy belőttem a gyári értékeket, 88/60/90, és 3600-ra a ramot, nagyjából xmp időzítésekkel, és hozzá a sub-ot, és fut a teszt.. 2. kör vége felé jár.. Igaz, így valami 4500 pont körül fog csinálni R20-ban, de nem érdekel, most így marad.. Ha ez így oké lesz, akkor holnap majd megpróbálom hozzá visszatenni a ramot, 3733 környékére, mert a ram tuti megy.. csak nem értem, hogy itt miért hasal el, a prime pedig pl. oké.. Persze értem, hogy más teszt, csak mégis..

Most böki a csőröm ez a fránya pbo, csak azért próbálgatom.. de ahh.. elegem van...

Kb. odáig jutottam, hogy eladnám az egészet, és vennék intelt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17970) Chaser válasza hackeeeee (#17969) üzenetére


Chaser
titán

egészen pontosan, mi is a probléma?
mondjuk amennyiért a 3700x van csak kicsit kell hozzátenni, és máris ott a non k 9700 8 maggal ht nélkül - legalább nem derül ki majd pár hónap múlva h még mindig car' valami ( : - , vagy még többet és már k verzió is van, nem is kell más csak 40-50-es lap és 20-30e-s hűtő, osztán' tiéd a világ
hajrá ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17971) fudi2002 válasza hackeeeee (#17969) üzenetére


fudi2002
veterán

Ne haragudj meg érte, de amennyire kivettem, egyszerre 2-3 dolgot állítasz. Így nem lehet tuningolni. Illetve lehet, keserű szájízzel.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17972) hackeeeee válasza fudi2002 (#17971) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nagyon nem.

Volt egy 24/7 fix allcore beállításom, ami prime, aida, r20, és minden más stabil volt, átraktam PBO-ra, full auto-n megcsuklott az egész.. Innen indult a lavina..

Allcore, A ram beállításom 3800on IBT blend stabil, cruncher pi számítás stabil volt.. ezzel a fullos benchel elvérzik.

Próbáltam hozzá igazítani a procit, PBO-val, semmi.. elszállt, vagy reboot, vagy error, mindegy. A pi teszt sem futott le.

Utána, proci vissza, PBO-ra, rammal játék, eljutottam oda, hogy minden ment, ment az r20 is, de asztalon random szerű reboot, pár perc után.

Hozzáteszem, a 24/7, IBT blend, és small FfT beállításom is elvérzik a 1 6 0-s cruncher teszt alatt..

Ez volt a mai nap.

Az, hogy nem írok le mindig, mindent, az nem azt jelenti, hogy 20 dolgot csinálok egyszerre..

Nem ma kezdtem.. :) Ehhez képest annó a 2600-al, és a b250-nel fél nap alatt megvolt a max OC beállítás..

Nem keserű a szájíz, csak az mondjuk egy vicc, hogy full auto beállítások mellett használhatatlan a cucc.. Persze, a Gskill rammal is 2-3 napig szenvedtem, mire hajlandó volt 3600-on menni, mire meglettek..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17973) fudi2002 válasza hackeeeee (#17972) üzenetére


fudi2002
veterán

"ram beállításom 3800on IBT blend stabil, cruncher pi számítás stabil volt.. ezzel a fullos benchel elvérzik."
Ez frankón nem stabil, lehetszépíteni, ez van. Amíg a memó nem stabil kár pbo meg feszekkel játszani. Ha már az xmp nem megy ami lássuk be elég meredek, akkor kéne hynix djr safe preset. Az hogy a lap auto beállításait rátolod nem jó 5let. Autot mikor az xmp auto szar, érti?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17974) Chaser válasza hackeeeee (#17972) üzenetére


Chaser
titán

"Nem ma kezdtem.. :)"
akkor talán venni kellene egy nagy levegőt, és elfogadni hogy _mindenből_ nem fogod tudni kihozni a maximumot egyszerre, ami meg nyilván nem az amd hibája
de egészen komolyan, sztem senki sem tart vissza, nyilván ha ott is ki akarod taposni a belit' mindennek, akkor sétagalopp lesz...vagy nem ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17975) hackeeeee válasza fudi2002 (#17973) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak mit takar ez a "nem stabil"? Érted.. kb. ebben volt 3 hét minden nap 2-3 óra modern warfare, és egyéb játék, fagyás nélkül.. És, tudjuk, hogy a COD kényes a beállításokra, mert volt olyan, hogy valami stabilnak tűnt, ott azonnal elszállt.

Én azt megértem, hogy heteket tesztelhetünk, hogy stabil legyen valami.. Nekem eddig erre 2 napom ment el, és nem tartok sehol, és egy olyan beállítást dobtam el, ami csak ebben a programban vérzik el, de mindenhol máshol ment 24/7, gond nélkül.. Játék, 3dmark, stb.

Chaser: Ez volt, ezért dobtam vissza mindent alapra, subbal, és most megy a teszt. Nem fogom eladni, mert nem.. mert nem szeretem feladni.. :) Most jön majd a ram, holnap, újra.. aztán meglátjuk. De ezek alapján, meg fog állni a ram 3600-on, és ennyi lesz, és jöhet hozzá a proci. De az is lehet, hogy így hagyom az egészet, csak kimaxolom a ramot. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17976) Chaser válasza hackeeeee (#17975) üzenetére


Chaser
titán

a sok bench közben már lehet kinyírtál valamit ( : :d
egyébként jah, full default, mindig egyszerre egy komponens b@sztatása
az itx lapok jók, de az a drop sem szép amit eleve művel, részemről 8 magot nem erőltetnék vele kinyomni' a lelkit' stílusban, tud enni ott rendesen a 3700x is, hiába 7nm, és hiába jó esetleg papíron a vrm, az itx lapokon minden össze van zsúfolva

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17977) fudi2002 válasza hackeeeee (#17975) üzenetére


fudi2002
veterán

Figy akkor másik tipp: proci, minden full auto.
Dram calccal egy safe Cdie preset, majd minimum 1 óra teszt. Ha ez oké, akkor mehet a pbo.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17978) hackeeeee válasza fudi2002 (#17977) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Annyira már rájöttem, hogy simán viszi az extreme presetet a ram, csak néhol annyit vettem észre, hogy a trc=tras+trp nem érvényesül, mert kevesebbre kalkulálja, erre szoktam figyelni.

Most 16-18-16-18-32-n megy, plusz sub, bár legalább már betöltött, de ezt most nem fogom megvárni, mert el kell indulnom, de majd leteszteltem.

Most ezt tettem 3600-on, 3 kör lefutott gond nélkül, ez kb. 40-45 perc volt.

Chaser: Ki lehet, 4300-on szépen duruzsol a proci, de most a gyári 65W-hez állított értékekkel, amit korábban a fórumtárs írt vagyis a 88/60/90, elég hikomat lett szegény, de ez van.. Most a nem érdekel kategóriánál tartok.. :) De igen, a dropp tényleg gáz..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17979) Chaser válasza hackeeeee (#17978) üzenetére


Chaser
titán

mivel én se ma kezdtem, ezt ha nem is fogadod el de gondold át:
pihenj rá pár napot, sok mindent állítgattál, ilyenkor beleveszik az ember
kell hagyni leülepedni, aztán tiszta fejjel neki újra
nekem ez mindig bejött, it-től függetlenül is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17980) Chalez


Chalez
őstag

Betettem a 3800X-et, sajnos még az AIO hűtő nincs meg, még pár nap mire megjön. Eddig egész jó, a 2600X után. Game boost ON, és így 4250-et megy all core, a 2600X 4050-en járt.
Nem merem jobban piszkálni, mert game alatt 70+ hőfokok vannak, sőt NFS Heat alatt 80-ra is benyalt. Hihetetlen smooth az egész, na nem mintha a 2600X sokkal gyengébb lett volna, de ez ahogy látom a Vega 56-ot jobban kihajtja, 98-99% körül van mindig a kihasználtsága.
Várjuk az AIO-t :C

[ Szerkesztve ]

(#17981) fudi2002 válasza Chalez (#17980) üzenetére


fudi2002
veterán

Game boost off. A leghülyébb találmány az msi lapunkon. :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17982) hackeeeee válasza hackeeeee (#17978) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szóval, sorban..

ProcODT -ről mi a biblia? Ugye dual rank a modul, a javasolt 38-cal meg sem moccan a gép.. Minél alacsonyabb érték kell? Ami calculator-ban van érték, a legalacsonyabb 48. Mennyek le addig, amíg elindul a vas?

Véleményem szubjektív...

(#17983) Archttila válasza Chaser (#17979) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ez jatekoknal is hasznos hint volt anno...:D (maiakban mar nem kell gondolkodni)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#17984) Chaser válasza Chalez (#17980) üzenetére


Chaser
titán

kicsit hangolod majd megy az többet is game alatt
a 3800x@4250mhz 2600x-nél 4675-4750mhz-nek felel meg, és smt is hatékonyabb a 3800-nál
sokkal jobb min és max fps-ek, előbbi miatt érzed szmusznak', beröccenést' is megfog

sati
ott is, de látom nem nyugszik csakazértse' ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17985) Chalez válasza fudi2002 (#17981) üzenetére


Chalez
őstag

A vízhűtő megérkezéséig marad így, aztán megnézzük auton és manual tuninggal is, egyelőre nekem ez is öröm. Nyóóc888 mag és 4250 :DDD
(#17984) Chaser Igen, pont ezért léptem tovább, sajnos nagyon érzékeny a szemem és az agyam ezekre a röccökre, bár néha átok inkább, mert nem kevés pénzbe kerül megfelelni magamnak ;] Az AIO-tól "csodát" várok, a Noctua NH-U12P már nem ehhez a teljesítményhez való.

[ Szerkesztve ]

(#17986) fudi2002 válasza hackeeeee (#17982) üzenetére


fudi2002
veterán

[link]
Amúgy próbáld ki amit írtam ma korábban.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17987) fahrii


fahrii
őstag

Új proci, legfrissebb BIOS, ujratelepitett Windows és továbbra sem bootol. Pörög a karika. :W :O

(#17988) edari válasza fahrii (#17987) üzenetére


edari
őstag

AHCI-ról nem állítottad el a sata vezérlőt? Nálam azt hiszem akkor csinálta ezt.

(#17989) fahrii válasza edari (#17988) üzenetére


fahrii
őstag

Megnéztem, nem nyert sajnos.

(#17990) Bib válasza fahrii (#17987) üzenetére


Bib
őstag

Nem azt írtad uefit reseteltél? Akkor mehet Windows telepítés.

(#17991) fahrii válasza Bib (#17990) üzenetére


fahrii
őstag

A következő sorban haladtam:
1. Uefi reset
2. BIOS Update
3. Win reinstall
4. Clear cmos jumper

BIOS lagg nincs, Windows továbbra is karikazik.

(#17992) Timer válasza fahrii (#17991) üzenetére


Timer
veterán

Secure bootot csapd ki. CSM-et (legacy) szintén. Ez csak egy tipp, de hátha. A SB tud szép szívást okozni. Ha mindez megvan, mehet a reinstall, de törölj minden előzőleg létrehozott partíciót a telepítővel (feltéve persze, hogy nincs az adott diszken adatod).

Más. CB20, fix 4.3, single core: 499, multi 5214. Ez egy 3800X, 12065 vcore mellett. Csak azért írom, mert fentebb valaki ilyesmit kért, ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#17993) fahrii válasza Timer (#17992) üzenetére


fahrii
őstag

Sajnos ez volt a default. Secure boot off, CSM(uefi).

(#17994) fudi2002 válasza fudi2002 (#17986) üzenetére


fudi2002
veterán

Ojé, most látom a linkelés nem sikerült telefonról.
[link] https://www.corsair.com/corsairmedia/sys_master/productcontent/Ryzen3000_MemoryOverclockingGuide.pdf

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17995) Timer válasza fahrii (#17993) üzenetére


Timer
veterán

Ehemm... memóriákhoz aktiváltál XMP-t? Ez MSI alaplapnál A-XMP, vagy ilyesmi néven fut. Ha igen, ne tedd első körben, nézzük meg úgy települ-e, belép-e.

[ Szerkesztve ]

(#17996) hokuszpk válasza fahrii (#17991) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a 3-as es 4-es pontot csereld fel.
ha visszateszed a 2700 -as procit, akkor mitortenik ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#17997) monosz válasza fudi2002 (#17893) üzenetére


monosz
őstag

All core 4,3Ghz. A (-25mV) az nem minusz,csak így jelzi a bios.Ezt hozzáadja terheléskor.
Idle állapotban a feszt visszadobja akár 0,4V-ra is,RM ben látszik,hogy a szorzót is csökkenti.CpuZ ben nem jelzi a szorzó visszavételt,de RM-ben igen.
[kép]
Hogy miért hasznos? Nekem ez a beállítás sokkal stabilabb,és magasabb Fps-t hoz játékokban,mint a Pbo-s beállítás.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#17998) fahrii válasza hokuszpk (#17996) üzenetére


fahrii
őstag

Megtörtént. Ujratelepitettem a windowst usbrol (most az nvme ssdre), ezúttal nincs Windows logo, csak egy nagy ronda villogó kurzor a bal felső sarokban. Megy vissza a proci mindjárt...

[ Szerkesztve ]

(#17999) hokuszpk válasza fahrii (#17998) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Megtörtént. "

ööö izé.
mitörtént meg ? a 3-4 pont felcserelese vagy a 2700 -as proci visszahelyezese ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18000) RECSKA válasza fahrii (#17998) üzenetére


RECSKA
veterán

Ilyenkor, mikor telepítgetsz, ugye mindig csak 1 meghajtó van a gépben?
Véletlenül sincs az, hogy 2 feltelepített windows 10 van 2 külön meghajtón...

Végigmegy a telepítő 1. része, és az 1. újraindulás után már nem indul? Az igen érdekes...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.