Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Egy bevallalos 3700X-3800X tulajt keresek, lehetoleg gyors ramokkal, aki tud csinalni Cinebench R15-R20 merest, all es single core. Elso merest flat 95W -ra korlatozott TDP -vel, teljesen alapbeallitason, memoriat is beleertve. Majd ugyan ezt unlimited modban, a legerosebb setuppal, ami meg 24/7 is stabil lenne.
Koszonom!

Don't Tread On Me

(#17602) arnoldito válasza Archttila (#17600) üzenetére


arnoldito
senior tag

Amúgy ez érdekes. Lazább időzítésekkel, magasabb trfc-vel, kisebb MHz-n többet csinál neked mint nekem. Ez vajon mitől van? Lehet ennyit számít a x570 lap és a 3900x proci?

(#17603) Kupszi válasza MPowerPH (#17601) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Megakarod nézni mekkora a különbség a 2 cpu közt? Vagy hogy megéri-e az árkülönbözetet?

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#17604) Archttila válasza arnoldito (#17602) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szerintem a proci

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#17605) fudi2002 válasza Archttila (#17600) üzenetére


fudi2002
veterán

Aida benchénél nem, de valós használat, min és max fps, memet használó progik, tömörítők, ott van. Nem egetrengető, de kimutatható.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17606) MPowerPH válasza Kupszi (#17603) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem. :DDD Teritek a Coffee lake topikban. En nagyjabol tudom, mire szamithatok a 3900X utan. Csak szeretnem par write only embernek megmutatni, hogy a fizetett youtube dia -k es tesztek nem mondanak semmit.
Ha beleolvasol a topikba, lathatod, hogy mirol folyik a vita. Van aki szerint az Intel 14 nanon meg mindig jobb fogyasztas/perf -et produkal, mint az AMD 7 nanon. Es ugyan innen jon az is, hogy a TDP korlatozassal a teljesitmeny csak 15% -ot esik, igy folosleges tolni a magas frekit.

Itt vannak a 9900K -s eredmenyek.

Alap & Max CO.

mod: Latom Neked 3800X -ed van. Jo lesz azzal is. :D

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#17607) fudi2002 válasza MPowerPH (#17606) üzenetére


fudi2002
veterán

Sztem Alpit keresed, ő lesz az embered erre.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17608) arnoldito válasza MPowerPH (#17606) üzenetére


arnoldito
senior tag

Itt van R15 és R20 full PBO kitolt tdp-vel. 3800X-m van. :)

(#17609) Alpi. válasza MPowerPH (#17606) üzenetére


Alpi.
addikt

95W-os limittel, erős setuppal vannak méréseim. Igazán egyik sem, de mindkettőből van egy rész. :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#17610) MPowerPH válasza Alpi. (#17609) üzenetére


MPowerPH
félisten

Johet mindegyik. :)

arnoldito: Koszi. Beszedes, nagyjabol erre szamitottam, de lohetnel egy 95W -os merest is. :D Mennyi volt a cpu fogyasztasa?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#17611) R3laX válasza Archttila (#17600) üzenetére


R3laX
addikt

3900X-el könnyebben el lehet érni 60000-es értékeket is, ott jól megnyomja a proci.

(#17612) Lukitomi válasza R3laX (#17611) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Annyira nem könnyű, de 3600-on már elérhető!
Sajnos feljebb nem megy az IMC miatt!

(#17613) Alpi. válasza MPowerPH (#17610) üzenetére


Alpi.
addikt

[Ez mind 95W-os limitel ment a második felében a vidnek] . :)
Így használom azóta is a cpumat, szóval ha esetleg szeretnéd, így tudok készíteni mérést.
Ez meg egy nagyjából a leginkább kitolt pbo-s runom valaha.

Ui. : Ha netán valaki tovább szeretné vizsgálgatni a 95W-on is !
[45 W] -os setup.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#17614) MPowerPH válasza Alpi. (#17613) üzenetére


MPowerPH
félisten

45W -on a coffee be sem roffen, ne viccelj mar. :DDD

Koszi szepen, mar ez is megteszi. :K Mekkora frekin ment itt a CPU?

Egyebkent brutal. :R Fogyasztasi kb. mennyi volt igy?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#17615) Alpi. válasza MPowerPH (#17614) üzenetére


Alpi.
addikt

A max boost elérte a 4.700-at [Geekbench 3 alatt] , Cb R20-nál picivel alatta marad, de olyan 3,650 körül mehettek, a multi tesztnél valahol 4,350+, inkább 4,4 környékének kellett lenni a pontból ítélve. Sajna hwinfos képet nem csináltam erről.
Fogyi 150W-ot szvsz simán kiadott, hiszen Geek3 run maximum értéke is 120W !
Amennyire jól néz ki, hogy konzerválja a teljesítményt alacsonyabb fogyasztás mellett is, annyira hirtelen ugrik meg felfele a plusz teljesítményhez képest. Nem igazán kap többet, mint a 95W-os limittel látott mérésnél. Még 10% sincs, a fogyi meg közel a duplája.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#17616) MPowerPH válasza Alpi. (#17615) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem gond. :N Csak tudnam, miert el az a hit, hogy a Ryzen erosebb IPC -ben. Mikor a 5.2GHz-s single core eredmenyem csak hajszalnyival jobb, mint a Tied.

Don't Tread On Me

(#17617) Alpi. válasza MPowerPH (#17616) üzenetére


Alpi.
addikt

Ja, ezek az élet nagy kérdései ! Sztem a játék fpsekből indulva és / vagy a korai boost-os botlazodások után valaki erre a konzekvenciára jutott, leírta, úgyhogy most egy 50-100 évig ebből nem jövünk ki. :D

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#17618) MPowerPH válasza Alpi. (#17617) üzenetére


MPowerPH
félisten

Koszonom a segitseget. :)

Don't Tread On Me

(#17619) Ribi válasza Alpi. (#17617) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem aki ezt írja rendszerint nem igazán tudja mi is az az IPC és hogy miért gyorsabb picivel a zintel játékokban.

(#17620) Alpi. válasza MPowerPH (#17618) üzenetére


Alpi.
addikt

Mondjuk egy 9900K-t a tdp értékén megfogni fogyasztás oldalról szűk lehet neki, nem ?
Ugye egy ideje az alap tdp és az ahhoz tendáló fogyi előtt egy jóval megengedőbb, PL2 szakaszba "kell beleférnie". Mondjuk sose nézegettem ilyesmi teszteket igazán, de szvsz a 95w-ba valahol 4 ghz közeli all-core tuszkolható be, mondjuk 24/7-be egy erős 8 magos cpun az "all-core" terhelés pont semmi. Szal' nem biztos, hogy említésre méltó csökkenést ad a limit, valóban.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#17621) MPowerPH válasza Alpi. (#17620) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nagyon szuk neki. Pont arra eleg, hogy az orajel a 3.6-4GHz kozott ugraljon. Hiaba, itt 5Ghz -nel es felette boven 200W+ -os fogyasztasrol beszelunk.
Watt/Perf mutato a beka segge alatt. De ahogy nezem, nem csak az.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#17622) Alpi. válasza MPowerPH (#17621) üzenetére


Alpi.
addikt

Ryzenek igazán nagy előnye szvsz ebben rejlik ! Nem a 7nm vs 14nm, fogyi vagy ilyenek ami nyitja az ollót. Igazán már most is, de ez nagyon sokszor még nem annyira nyílvánvaló. Elég egyenes és gyors tolódás van a sok magos procik irányába az elmúlt években. Ezt egyébként egy tökéletes világban már rég kéne lássuk a tesztekből, review-kból, stb., de elég nyílvánvaló, hogy ami anno olyan pompásan működött valós használatnál is. 1-2 magos prociknál, ma már többé kevésbé idejét múlt. Egy teljes terheléses teszt eredménye nem sok egzakt, normál használat mellett látott helyzethez hasonló. Ezért aztán egyre fontosabb lesz, hogy a kikapcsolt állapot és a 24 órás avx-es prime teszt közt elterülő helyzetekben, mennyire képes a lehető legjobb formát tartani, előhúzni valami kis figurát, apró kis okosságot ,trükköt ! És pont ezekben mutat a zen2 olyan ötletekkel teli, okos dolgokat, ami bár egyenként nem is igazán látható plusz, de a végén csak kiadja a már most is jól látható végtelen formában, felhasználható, akár mekkora mag szám mellett gyártható alapot. Nem csak, hogy felvállalható szinten marad a végletek fele tolva, hanem egyre jobb és jobb az eddig ismert típusokhoz képest. (gondolok itt akár mobil cpukra, akár a kisetom' mondani hány magos Tr-ekre, Epyc-ekre).

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#17623) snecy20 válasza Alpi. (#17613) üzenetére


snecy20
veterán

Épp azt nézegetem, hogy teljesen vállalható dolgokat produkál 8 mag 45W-on.
Keményebb all-core terhelésnél már behuzan a történet 3400-3500Mhz körül, természetesen, de pl. az egyszálas boost mit sem változik, ami pl. így játékra több mint jó, mert megáll a történet 45W alatt, és közben néhány magon megkapjuk a 4400-4500-4650Mhz-es órajeleket. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17624) Alpi. válasza snecy20 (#17623) üzenetére


Alpi.
addikt

Igen, ott én is beejtettem az államat egy-két látott dolognál elég mélyre , mikor tesztelgettem !
Gta V-nél folyamatosan limitnek tolódott, de megoldotta, Rdr2-be épp csak limit alatt, tökéletes produkcióval zárt, az ,hogy Geekbench-be a EDC-s forszírozott max 4,600- 4,650 mhz-es max boostok és az ezekből kapott single pontokat csorbulás mentesen leszúrta 45w-on is igen beteg lelki-világra vall. Ebből amúgy sejthető, hogy különösebb fojtogatásokon túl is, játokok alatti vagy egyéb kisebb terheléses helyzetekben se balf#Xkodhat túlzottan. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#17625) snecy20 válasza Alpi. (#17624) üzenetére


snecy20
veterán

Igen, azon én is csak lestem egy nagyot, hogy megvan a max. boost 45W-ból is...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17626) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Nézegettem ezeket a memoria cseszegetéseket, arra jutottam hogy a Photoworxx tesztben latott kulonbsegek siman hozhatóak, annak ellenere hogy DRAM calculator mit mond, tRRDS-tRRDL-tFAW értékeket be tudtam csokkenteni hiba nelkul 4-6-18as értékekre igy 23Mpxl-ről 28Mpxl-re ugrott a mért érték a jelenlegi beallitasaimmal. tFAW 16-on mar hozott latszolagos megakadásokat, igy lett magasabb.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#17627) RECSKA válasza Lukitomi (#17612) üzenetére


RECSKA
veterán

gdm, gdm mindenhol XD

csak kerdrm en, ha ez annyira jo lenne, miert kapcsolja ki minden nagyobb teszteket keszito oldal? Teljesen mas ertekeket produkal a ram gdm on mellett...

Pl az en csoresz micron ramjaim 3800c14et tol GDM on-nal. Ha kikapcsolom mar csak 3800c16on stabil...

Nalam pl megszuntek a mikrolaggok, es az fps is jobb lett mindenhol, pedig benchekben lassabb, ha kikapcsolod... 3800c14 rol vettem le 3600c14re.
megis, mindenki irja, hogy ki kell kapcsolni, jobb lesz a teljesitmeny. De figyelem, a kitesztelt idozitesek nem fognak menni GDM Offal...

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#17628) Palinko


Palinko
tag

Sziasztok, még tavaly nyáron boldog tulajdonosa lettem egy 3900X-nek egy Noctua D15 társaságában. Mostanában azonban sűrűn újraindul a gép rendereléskor és már kevésbé vagyok boldog ilyenkor, először a grafikus kártyára gyanakodtam mert pl CPU rendereléskor minden jó volt GPU-nál viszont azonnal összeomlott, azonban mostanság kiírja hogy túlmelegedett a CPU azért volt a restart és menjek a Biosba, ez után monitoroztam a CPU hőfokát és arra lettem figyelmes nagyon gyorsan elér 90°-ig, régen nagyon hosszú stressztetnél sem ment jóval 80 fölé. Mivel egy Fractal Design Define S2 házam van most ideiglenesen megoldottam azzal hogy levettem a tetejét de még néha így is eléri a 90° et de így azért 5-10 fokot tudtam nyerni. Azonban ezt a megoldást hosszú távon nem alkalmaznám a porosodás miatt.

Mi lehet ennek az oka? Ilyen rosszul tettem fel a hűtőt? Mikor applikáltam mind a CPU felületére mind a hűtő lapkájára egyenletesen kenegettem az NT H1-ből, amiről meg voltam győződve hogy 5 évig jó lesz minimum. Vagy egy kiporolás ennyit számítana? Pár hónapja arra nem került sor.

Meg tudom esetleg nézni valamivel hogy pontosan mi okozza a crashelést? Mert annyi oka lehet, ki tudja lehet a GPU sem viselkedik a legjobban.

(#17629) arnoldito válasza MPowerPH (#17610) üzenetére


arnoldito
senior tag

103W volt elvileg CB20 Multiba. Ez volt a legmagasabb érték amit Ryzen Master kiírt. Single bench alatt meg 22W. Az hogy ez valós e, mindenki döntse el maga. :) HWinfo meg 132W meg 45W írt.

[ Szerkesztve ]

(#17630) fudi2002 válasza arnoldito (#17629) üzenetére


fudi2002
veterán

Finoman szólva, kiengedted a lovakat. :)
A 8magosod, a 12 magosom korlátjaival. Nem félsz, hogy gond lesz?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17631) arnoldito válasza fudi2002 (#17630) üzenetére


arnoldito
senior tag

001 beállítást használom, full automata. Játékra használom, ott meg 58-62 fokon elvan, ha ettől baja lesz akkor kihajítom az elsőről. :D

(#17632) fudi2002 válasza arnoldito (#17631) üzenetére


fudi2002
veterán

Hmm ,fura. Aztán csak lehet én zavarodtam be. Ppt 140 tdc 95. Nálam is. Azt hittem, hogy Nálad a ppt 105w lesz. Ugyanakkor 103wot írtál, tehát a limit műxik. De a master nem azt írja.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17633) Atish19 válasza Palinko (#17628) üzenetére


Atish19
őstag

Miért tettél pasztát a processzorra és a hűtőre is? Ha túl sok a paszta már inkább szigetelőként viselkedik, mint vezetőként. Rakd fel újra a hűtőt úgy, hogy csak a processzort pasztázod.

(#17634) Simi37 válasza Atish19 (#17633) üzenetére


Simi37
őstag

Nem igazán tudsz rá túl sokat rakni, a fölöslegnek ki kell préselődnie a leszorítás hatására. Persze nyilván nem előnyös ha tocsog a proci környezete a pasztától. Én érzésre nem teszek rá sokat de mégis minden szétszedésnél a proci oldalára van folyva végig egy adag paszta.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#17635) fudi2002 válasza Simi37 (#17634) üzenetére


fudi2002
veterán

Nálam az mx4 elég sűrű, azt nem paszírozod ki alóla. Én úgy szoktam hogy pötty a procira és ujjal szépen elkenem azt vékonyra.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17636) Simi37 válasza Simi37 (#17634) üzenetére


Simi37
őstag

Én is mx4-et használok nekem a fölösleg kipréselődik, legalábbis a nagy része biztosan.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#17637) Qtya123 válasza MPowerPH (#17601) üzenetére


Qtya123
őstag

Nekem egy mérésem van 3600X-el.

A proci beállításai:
- Global C-state Control = Enabled
- Power Supply Idle Control = Low
- Current Idle CPPC = Enabled
- CPPC Preferred Cores = Enabled
- AMD Cool'n'Quiet = Enabled
- PPC Adjustment = PState 0
- PBO auton van.

(#17638) Lukitomi válasza RECSKA (#17627) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Majd teszek egy próbát!

(#17639) Caliber92


Caliber92
csendes tag

Ez meg egy fapados 3600-as.

(#17640) hokuszpk válasza fudi2002 (#17632) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a 65W -s procik pptje 88W, a 105W -s procike 140 korul.

https://www.gamersnexus.net/guides/3491-explaining-precision-boost-overdrive-benchmarks-auto-oc

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#17641) badb


badb
tag

Sziasztok!
Visszább vettem 4200 1,25 v stabil volt olvasgatom a hozzászólásokat. hogy biztos ne nyírjam ki a procit, ez így remélem már biztonságos:

a Gépem:MSI B450 TOMAHAWK MAX , AMD Ryzen 5 3600 , Crucial Ballistix BL16G32C16U4B 2x16GB 3600 , Inno3D GeForce GTX 1070 iChill 8GB , Patriot VPR100-256GM28H ssd , Arctic Freezer 34 eSport DUO , FSP 700W Hyper K 700 , SilentiumPC Signum SG1 TG

(#17642) fudi2002 válasza hokuszpk (#17640) üzenetére


fudi2002
veterán

Éétem, nem tudtam. Köszi az infót. Arnoldito akkor nemszóltam! :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17643) fudi2002 válasza fudi2002 (#17642) üzenetére


fudi2002
veterán

Télleg, de akkor miért állt meg neki cb20 103won? Nálama 140es limitet vagy a 95a kimaxolja. Nála sem ezt, sem azt a kép alapján.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17644) gaben88


gaben88
őstag

MSI X570 Ace es Unify tulajok. USB-C csatit lehet hasznalni kep kivezetesre, pl egy 3400G-s APU-val? Csak erdekesegkeppen kerdezem, hiszen ezen a lapokon nincs DP es HDMI. Es ha igen, akkor pl a Freesync mukodik? :U

Lassan dontenem kene, de nem tudok donteni a fenti ket lap es az X570 Taichi kozott (X570 Tomahawk csak nem akar jonni, lap meg mar lassan kene, hiszen az Aorus Elite-em elkelt...)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#17645) Caliber92 válasza gaben88 (#17644) üzenetére


Caliber92
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#17646) hackeeeee válasza Nokedli92 (#17499) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pontban ennél többet tud nálam a 3700x.

4300-on ~5200 pont körül hoz R20-ban, igaz, 3800-on mennek a ramok.

4375 a teteje, 1.3625, vagy 1.37V-n, ott 5400 pont körül hoz, de ott már elég meleg a drága.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17647) gaben88 válasza hackeeeee (#17646) üzenetére


gaben88
őstag

CCX0 4.4/CCX1 4.2-vel nem probalkoztal meg?

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#17648) Palinko válasza Atish19 (#17633) üzenetére


Palinko
tag

Igazából ezt a tanácsot kaptam, mert elvileg ha nyomok egy nagy borsónyít a közepére akkor a sarkaira nem jut már paszta, de mások szerint meg a közepére a legjobb, mások szerint szétkenve stb. Szigetelőként nem tudom hogy tudna-e viselkedni mert a hűtő odahúzza magát szóval kinyomja az extrát ami emgint nem szerenscés.

Viszont épp az imént újraindult ismét, pedig épp hogy leállítottam a terhelést, szóval lehet más lesz itt a hiba. Olyan jó lenne ha készült volna valamilyen program ami logolná hogy miért voltak ezek a nem szabályos rendszer leállások. Mert ez épp bármi lehet. Van hogy csak elsötétedik a kép villog a monitor és újraindul van hogy megfagy az egér de tovább megy pl a youtube hang, van hogy nem klikkelhetőek az ikonok már majd megfagy az egér a vége mindig a restart. Van esetleg általánosabb topic erre? Mert lehet nem is processzor a baki helye csak mivel ezt írta ki legutóbb hogy overheat gondoltam ezen indulhatok el.

(#17649) Chaser válasza badb (#17641) üzenetére


Chaser
titán

az a pontszám kevéskének tűnik nekem, 4,2-n majdnem 490 a reális
tolj rá még 20mv-ot és lesd meg úgy
attól hogy stabil, teljesítményben még nem feltétlen hozza a kötelezőt

szerk:
Palinko
a "borsózás" is jó, az x-elés is, szétkenés is, mindhez kell némi rutin
ha az nincs akkor nem ilyen cpu-val gyakorolnék ( :
a d15-tel small fft- is vían tudnia kell a cpu-nak 85 fok alatt, lehet 80 alatt is megfogja

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17650) fudi2002 válasza Palinko (#17648) üzenetére


fudi2002
veterán

Kezdhetnénk egy bios default változattal? Még xmpt se lőjj be. Ha van ryzen master bármi babrálásod, akkor a progiban resetelj.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.