Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18652) penene válasza #32839680 (#18651) üzenetére


penene
őstag

Jó, mert adtál most ötletet a config többi részére is. :)
Ramot még nem néztem, de 3600-asat javasoltak (bár nyilván a 3200 is jó), ill. házat sem (Silent Base 600 tetszik most a legjobban, mert elférős és én nem szeretem az RGB-t + bekukucskálni se - csak attól tartok, hogy mivel Silent, ezért jobban melegszik :D ).
Meg még kell egy táp (most FSP GS700 van) és elvileg ennyi.

Most kimondottan zavar a házból kijövő kék és piros fény (főleg ha filmet nézek és hátrébb megyek, és rálátok a lábamnál levő házra, habár legutóbb mikor lanoztam, meg jó volt nézni a 1070 Ti-t).

A régi gépet meg megkapják szülők, ahogy szokták... :P

[ Szerkesztve ]

(#18653) duvi válasza penene (#18650) üzenetére


duvi
nagyúr

Teljesen igazad van, de van pár komponens, ami hosszútávon is kiszolgál. A jelenlegi 1070-ed mellé én a 3600-at választanám, egy Dark Rock Pro 4-el. Ez a hűtő bőven jó lesz a majdani procicsere (3700x, 3800x...) után is.

(#18655) penene válasza duvi (#18653) üzenetére


penene
őstag

:R
Igaz, megfontolom. Szimpi volt a Dark Rock Pro 4 teszt, de kinek ne tetszene ez a hűtő. :)

Amúgy még nem volt példa rá, hogy egy platformon belül váltsak procit, amikor váltottam (6-8 évente), akkor teljes platform frissítés volt.
És 99%-ban ment a teljes config a szülőknek, hogy nekik is frissüljön 6-8 évente a géppark. :D

Van egy olyan érzésem, hogy 6-8 év múlva már a gyerekek is igényt tartanak gamer PC-re, vagyis felpöröghet a biznisz. Persze mindig apa gépe lesz a top. :D Vagy nem.. majd meglátjuk.

(#18656) hokuszpk válasza penene (#18655) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

Dark Rocknak felszereles elott nezd meg az aljat, volt errefele par pupos peldany.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18657) penene válasza hokuszpk (#18656) üzenetére


penene
őstag

És az mehet vissza cserére, vagy el kell kezdeni csiszolni (csak hogy mire készüljek lélekben)?
Láttam a másik topikban, hogy figyelni kell alapvetően ilyenekre, eddig ilyen bajom hál istennek nem volt, biztos nem 100%-osan profin, de eddig sikerült jól szerelni/pasztázni.

Azt láttam a tesztből, hogy kicsit nehézkes felszerelni a Dark Rock állványát, de azért nem ez fog eltántorítani a vételtől.

[ Szerkesztve ]

(#18658) duvi válasza penene (#18657) üzenetére


duvi
nagyúr

"És az mehet vissza cserére, vagy el kell kezdeni csiszolni (csak hogy mire készüljek lélekben)?" Egyértelműen csere. Véletlenül se csiszold, mert bukod a garit!

(#18659) penene válasza duvi (#18658) üzenetére


penene
őstag

:R
Igen, ha egy mód van rá, nem próbálkonzék semmivel, csak ha muszáj. De akkor ezek szerint garanciális elem a tökéletes állapotú felület, mondjuk prémium termék lévén nem meglepő, de inkább rákédeztem, nem vagyok benne a folyamban.

Annyit beszéltünk itt a témáról, hogy most már alig várom, hogy leadjam a rendelést. :D Meg hát a 3700X felé hajlik már a kezem, pedig tudom, hogy valószínűleg most 0 különbséget tapasztalnék játékon belül a 3600-hoz képest és valószínűleg jó pár év múlva érezném csak a különbséget. Ez úgyis majd az utolsó pillanatban fog eldőlni.

Köszönöm a segítségetek! :R

[ Szerkesztve ]

(#18660) Bib válasza penene (#18657) üzenetére


Bib
őstag

Nekem semmi nehézséget nem okozott, sima van nem a pro. A mellékelt csavarhúzóval a hűtőt jól meg lehet és kell is húzni.

(#18661) Albigator válasza Aljasvip (#18641) üzenetére


Albigator
őstag

+1 a Scythe Mugen 5 rev B-nek.

Én anno azért vettem ezt a 2600X-hez, mert ez fért be a régi házamba: DeepCool Kendomen (max 160 mm fér, a Mugen pedig 155mm) és könnyű szerelni.
Nem top léghűtő de azért elég jó.

2600X-el próbálkoztam sokat és kb 1.4V-ig tudtam hűteni full load esetén is (160-165W).
3600X-el már más azért a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#18662) gaben88


gaben88
őstag

Na, próbálkoztam ma az új lappal és továbbra sem kerek nálam ez a EDC1, PBO. :DDD
BIOS-ban ezeket lőttem be:
Global C-state Control = Enabled
Power Supply Idle Control = Low Current Idle
CPPC = Enabled
CPPC Preferred Cores = Enabled
AMD Cool'n'Quiet = Enabled
PPC Adjustment = PState 0
és Ryzen DRAM Calculátorral fast 3733MHz-re a RAM-okat.

PBO-t bekapcsoltam és adtam neki egy ilyet:
EDC1
TDC70
PPT110, hogy legyen helye kifutni és 4x 200.
A frekik szépen is alakulnak, simán látok HWiNFO-ban egy szálon 4475 MHz-t is, és pl C20 alatt meg így all core 4150-4175 között ment ~1.280 CPU core voltae-el. Viszont a kapott eredmény meg gáz, kb full defaulton is 4600 pont körül kapok. Na, ez miért lehet? :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#18663) Timer válasza #32839680 (#18632) üzenetére


Timer
veterán

Volt már erre itt javaslat. Aztán két hétig azont ment a pörgés, hogy mi kerüljön apontosan az összefoglalóba, aztán pedig azért, mert aki megírta, a többiek szerint sz@rul írta meg. Ezért maradt félben az egész. És ahogy írtam is, nincs konszenzus, hogy mi a za beállítási kör, ami joker megoldás mindenki számára. Engem is zavar, de a helyzet itt már ilyen marad, szvsz. Ezért az összefoglalóba egyetlen dolgot kellene írni: olvass!

(#18643) morgyi: keress engem, ha venni akarsz egy nem széthajtott 3800X-et úgy másfél év múlva, az enyém garantáltan 1.21 alatt megy, mert rühellem, ha hangos a hűtés, meg azt is, ha melegszik. Inkább lemondtam egy picit single core teljesítményről...

[ Szerkesztve ]

(#18664) arabus válasza Alpi. (#18636) üzenetére


arabus
addikt

nem rossz 9900K kap 22000 pont körül.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#18665) R3laX válasza Alpi. (#18636) üzenetére


R3laX
addikt

Ja, jó az jó az. Nálam ilyen ;] 3600x.

(#18666) Bib válasza gaben88 (#18662) üzenetére


Bib
őstag

Szerintem a dram calculator az jó ramot belőni, aztán pbo auto és kész is a setup. 4900/510 körül hozni fog cb20 alatt és kész.

(#18667) TomiLi válasza fudi2002 (#18639) üzenetére


TomiLi
addikt

Az egyik egy X58 SLI mATX lap volt, ami egy prime teszt alatt az északi híd alól felcsapó fehér fényes szúró láng által elhalt, kinyírva a cpu-t is.
A másik lap egy Classifield volt, ami egy éjszakai állás után reggelre nem indult. Szétszedtem és a cpuval jött két láb a foglalatból... Itt sem tudom mi történt: Ügyes voltam :B

Bogyóka

(#18668) Timer válasza R3laX (#18665) üzenetére


Timer
veterán

Megidézett a 3D eredményed nálam is egy kis bencselést. Az érdekesség, hogy megvannak az eredmények a 4 Ghz allcore 3600-tól, illetve most a szintén allcore, de 4.3 Ghz-es 3800X-től. Minden más változatlan. Jó látni, hogy játékban tulajdonképpen a 3600 sem maradt el a nagytesótól a 2070 Super mellett.

(#18669) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Egy b450-es lapban üzemel 3600X társaságában 16 GB Ballistix Sport ram. Még az 1.7.0 DRAM Calculatorral lőttem be az értékeket 3733 CL16-hoz.
Ma láttam, hogy már 1.7.3 verziónál tart a calculator. Kíváncsiságból számoltam azzal is.

A késleltetések, feszültség, SoC lényegében nem változott, viszont a régi dram calculatárban az ajánlott ez volt:
procODT: 34.3 ohm
RTT_NOM: OFF
RTT_WR: OFF
RTT_PARK: 48 ohm

Az új, 1.7.3-as verzió viszont ezt írja ajánlottnak:
procODT: 53 ohm
RTT_NOM: 34 ohm
RTT_WR: OFF
RTT_PARK: 48 ohm

Kipróbáltam a változtatásokat kíváncsiságból, de semmilyen változás nem történt read/write/copy és késleltetés terén. Nem nőttek és nem is csökkentek az értékek.

A ramom atom stabil a korábbi beállításokkal hónapok óta, illetve az újabbal is teszteltem kicsit, de ott sem volt gond. Szerintetek érdemes az 1.7.3-ban eszközölt beállításokon hagyni, vagy jó a régi is?

[ Szerkesztve ]

(#18670) fudi2002 válasza TomiLi (#18667) üzenetére


fudi2002
veterán

Az azért durva. Pedig az én fejemben az van, hogy Evga a prémium prémiuma. Nem is olvastam még ilyeneket róluk. Nem biztos, hogy user error volt bármelyik, nem is jut eszembe semmi olyan, amivel ilyeneket felhasználó előidézhet. Talán a lábashoz, ha brutál fesszel megküldted tesztre és odaégett a procihoz a láb, talán ez. De északi hídra tippem sincs.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18671) GAbre


GAbre
veterán

Olyan létezik,amúgy,hogy elvileg 60-90 fok között ingadozik a cpu hőmérséklet(rivatunerben gamek alatt max 50-60) elvileg(hol felmegy,hol le prime alatt),de a radiátorból semmi hő nem jön ki?Még langyosnak se érzem levegőt.
De az ugyanakkora gpu radiátortól,ahol max 70 fokos a kártya viszont érzem szépen a kiáramló meleget(bár ott 4 venti van)
Illetve előző 2 napon ment szépen akár 1 órát is prime.4ghz 1.175/1.2V.
Ma már folyamat kb 10 perc után elkezdett hibázni 1-2öt illetve kékhalál.
Most 1.25V körül tud menni.
Kicsit sokallom feszt így már.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#18672) TomiLi válasza fudi2002 (#18670) üzenetére


TomiLi
addikt

Anno betudtam a saját hibámnak, csak már vissza ellenőrizni egyik esetet sem tudtam, hogy milyen paraméter(eke)t nézhettem be. Ezek után inkább óvatos vagyok, és az aranyközép utat keresem a "tuning" terén.

Bogyóka

(#18673) gabro0


gabro0
őstag

Hmm. Nézegetve az AMD honlapját ezt látom:

Lemaradtam valamiről vagy a B450 tényleg nem fogja az zen3-at támogatni? :F Esetleg lesz zen2+?

(#18674) chopin42 válasza gabro0 (#18673) üzenetére


chopin42
őstag

Jelen állás szerint intelest játszik az amd nem lesz támogatva a a zen3, avagy a 4000-res széria b550/x570 alatt. A socket ugyan az. "Egyéb" (alaplagyártók nyomása azt új lapok miatt) okok miatt (túl nagy bios fálj/bizonyos funkciókra nincs felkészítve) .

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#18675) gabro0 válasza chopin42 (#18674) üzenetére


gabro0
őstag

Ez nagyszerű :( Mondjuk alapból nem értem miért kell a BIOS-t túltolni, tegye fel a kezét akinek hiányozna a csillivilli. Ezért vettem MSI MAX-os alaplapot, hátha lesz 4xxx támogatás.

(#18676) Kupszi válasza gabro0 (#18675) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Ha meg még sem lesz, úgyis venned kell alaplapot, ha procit is akarsz újítani, bár ha lesz értelme váltani a jelenlegi 3xxx szériáról. Ugyanis nem bíztos hogy megéri a 4xxx széria sok embernél az alaplapcserét is.
Szerintem még játékok alatt is elenyésző lesz majd az FPS difi egy 3800X és egy 4800X közt, viszont minden másba biztosabb előrelépést hoz.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#18677) GAbre válasza gabro0 (#18673) üzenetére


GAbre
veterán

Én csak azon ámulok,hogy 570-esnél pl nem is támogatott az első ryzen.
Ha behal cpu és kell gyors 1 nem is tudok berakni 1 "occsót" ideiglenesen se. :W
Azon nem,hogy vegyél új alaplapot,ha majd ha a legújabbat akarod.
De,hogy visszafelé ennyit nem :(
snecy20:
Ha már azt mondom 1 kocsira,hogy a 4 hengeres csoportba tartozik,akkor a régi 4 hengeres is oda tartozzon.
És az új fejlesztések esetleg ne legyenek benne,hiába csak 4 henger,mert újabb átgondoltabb.
De hát mind1,úgyse tudunk mi semmit se tenni 1ik dologban se.El kell fogadni :)

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#18678) snecy20 válasza GAbre (#18677) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem az még úgy rendben is van. Egy alaplap az épp aktuális processzorokat támogassa, meg a jövőbelieket. Egy alaplaptól az csak bónusz, ha visszamenőlegesen is fogad egy vagy két generációval korábbi CPU-t.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#18679) haxiboy válasza GAbre (#18677) üzenetére


haxiboy
veterán

Húha, ez problémás lehet, az 1600 "AF" verzióval is lehetnek ilyen gondok vagy az más kategória?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18680) GAbre válasza haxiboy (#18679) üzenetére


GAbre
veterán

Gondolom itt maga a mag (summit ridge) miatt nem kompatibilis,avagy lusták megcsinálni.
A mag abba is ugyanaz,az,hogy kisebb alkatrészekkel csinálták,nem hiszem,hogy releváns lenne. De ha mégis úgyis jelezni fogják kompatibilitásoknál az adott lap oldalán.
Enyémen nincs.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#18681) penene


penene
őstag

Rákerestem a userbenchmarkon a 3600-ra, aztán a 3700X-re, és meglepetten tapasztaltam, hogy játékra eléggé lehúzták a processzort, az intelhez képest. Rossz memóriakezelés...

Ezt a 3700X-re írta, de a 3600-nál is pont ugyanezt feszegette.

"We had to use a fixed clock OC (rather than Offset/PBO) to avoid significant frame drops in Fortnite. With strong single-core scores, the 3700X should offer very strong gaming performance but in reality it is let down by its memory controller, which, although significantly improved over previous Ryzen iterations, still has limited bandwidth and high latency. The heavily hyped 3700X offers real world gaming performance comparable to the $80 USD entry level 4-core, 4-thread Intel Core i3-9100F. At $320 USD, the 3700X offers reasonable value to full time media encoders but general desktop users, gamers and even streamers should look elsewhere. Streaming with dedicated hardware such as NVENC or a separate stream PC will nearly always result in fewer dropped frames. The 3700X severely bottlenecks a 2070S: gamers should investigate the 9600K, which is both cheaper and faster."

Ehhez mit szóltok? Ti otthon vagytok a témában biztosan. :)
Egyébként a memóriatopik ajánlása alapján Crucial Ballistix 3200 Mhz-es memóriát terveztem hozzá.

Amennyire megörültem az AMD-nek az ajánlások alapján, annyira elbizonytalanodtam most. :) Nekem pont játékra kell, nem egyéb CPU durvaságra.
Akkor lehet mégis Intel felé nézzek? :)

Lehet a mostani igényeim alapján a 3600 is jó lenne (jobb, mint a 3570K), no de nem akarok magammal kiszúrni, ha amúgy hatékonyabb gamer PC-m lehetne (vagy azért mert olcsóbb proci hozza ugyanazt, vagy mert később jobban fogja bírni).

[ Szerkesztve ]

(#18682) Maelephant válasza penene (#18681) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Nézz utána, pl. a HardwareUnboxed többször, de talán TechJesus (GamersNexus) is egyszer szentelt videót annak, hogy ez az oldal mennyire nevetségesen és hazug módon elfogult, érdemtelenül lehúzó cikkeket ír az AMD-ről, vagy egyenesen az Intel zsoldjában állnak. Bocs, de nagyon későn van már, most nem keresem meg neked a videókat, YT/G a barátod.

Természetesen ha most veszel új konfigot és a jövőállóság legalább egy kicsit célod, szerintem mindenképp AMD és X570 vagy ha vársz, B550-es lap, én 3700/3800/3900X-et vennék, mert a jövő a 8 (8+) mag, de szerintem 3600/x-szel sem bánod meg. De majd az itteniek segítenek, mert nekem Inteles gépem van, amit lényegében igen olcsón, használtan vettem (főnökömé volt), új terméknek megvárom a következő Zen gent.

[ Szerkesztve ]

(#18683) duvi válasza penene (#18681) üzenetére


duvi
nagyúr

"játékra eléggé lehúzták a processzort, az intelhez képest"
Saját tapasztalatok alapján? Muhaha! ;] Már a 2600x is bőven jó volt játékra, egy 5700XT-vel, 1440p/144Hz-en! A 3700x, meg kb. malmozik játékok alatt, annyira ráér :) Haverom egy 1700-as Ryzennel, 32GB RAM-al és Vega 64-el játszik 1440p/144Hz-en. Kb. minden játéka max grafikával fut és ezért nem váltott még generációt. Ne a kinti árakat nézd! Itthon egyértelműen jobb vétel a Ryzen, ha ár/teljesítményben nézzük. Az Intel egy szálon valóban kicsit erősebb, de ki fejleszt manapság egy magra? Ez már a múlté! Játékokra is a többmagos prociké a jövő, ezen belül ajánlott legalább 6 magosban gondolkodni!

(#18684) penene válasza Maelephant (#18682) üzenetére


penene
őstag

Nem kell nekem extra bizonyíték, elhiszem Neked, nem tudtam, hogy ez megy azon az oldalon, durván hangzik. :)
így olvasson az ember tech szakértőket... Amit itt olvasok, Tőletek, azt is úgy gondolom, hogy azért írjátok, mert úgy gondoljátok, nem manipulálva. :R

Értékelem a jövőállóságra vonatkozó tanácsod, hajlok a 3700X felé, viszont szerintem nem fogok B450 Tomahawknál újabbat venni, mert nem győzött meg az ugyanolyan áron kapható X570-es "alsókategória", vagy akár a 60-70%-al drágább jobb társai...
Nem szoktam 2 évente gépet cserélni, a processzor nálam nem szokott annyira gyorsan elavulni. 5-6 év múlva meg ki tudja, mi lesz, amire épp várni kell, elképzelhető, hogy a mostani B450 Tomahawk és egy 100ks X570-es lap kb. különbözetéből már lapot is cserélhetek, ha nagyon akarok.

De ez mindig egy fogós kérdés. A személyes tapasztalatom, hogy 6-8 évente váltok configot, és akkor már annyira elavul az alaplapom, hogy abba már nem érdemes jobb procit berakni.
De tény, hogy a B450-el már pont egy "kifutó szériát" vennék, vagyis annál már tuti, hogy a következő upgrade is alaplapos.

(#18685) penene válasza duvi (#18683) üzenetére


penene
őstag

Köszi a megerősítést. :) :R

A malmozós procinak most örülnék, mert a 3570K 4.2 Ghzen is iszonyatosan szenved COD alatt, 12 playernél, a 60-100 fős játékról ne is beszéljünk (mondjuk azokat pont nem szeretem, tehát nem érint).

Kiteszteltem, hogy annyira levettem a grafikát, hogy a videókari GPU csak 50%-on ment, de mégis megállt egy olyan FPS határnál 12 playernél, ahol ugyanazon a pályán ugyanoda állva 4 főnél 20-al több volt, egy kisebb pályán meg akár 40-el (de még mindig full 100%-on pörögve).

És mivel tegnap érkezett meg a 2k/165 Hz-es monitorom, így szeretném, ha végre fellélegezne a gép és akkor izzadhatna rendesen a videókártya nem csak a szebb, de a gyorsabb megjelenítésért is. :D

[ Szerkesztve ]

(#18686) R3laX válasza Timer (#18668) üzenetére


R3laX
addikt

Jaja, szerintem 3600-tól felfele majd a jövőben jön ki a jövőállóság. Szépen teker a 2070S is. Azért kiadja az AllCore 4.4-et a Time Spy is.

(#18687) snecy20 válasza penene (#18681) üzenetére


snecy20
veterán

Rakjanak alá egy HT nélküli 6 magost a Battlefield V alá, aztán lehet nagyokat nézni a brutál FPS droppokon. ;}

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#18688) bozont válasza penene (#18681) üzenetére


bozont
veterán

Na ezért kell hanyagolni az ehhez hasonló oldalakat. :W
Van sok értelmes tesztoldal, vagy a YT-on rengeteg összehasonlító videó. Például.

(#18689) Aljasvip válasza penene (#18685) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Ne haragudj, hogy beléd kötök, de mi az a 2K?
Tudtommal ilyen nincs [Wiki link], hacsak nem a FullHD-t akarod ennek nevezni.

(#18690) jokeph válasza snecy20 (#18687) üzenetére


jokeph
nagyúr

BFV-nél amíg az r5 2600(x) lazít, az i5-9400f meg "izzad". ide az első értelemes CPU kék oldalról az az i7-8700(k), szerintem, brutális árazással. :U
A 3600(x) meg szó szerint malmozik és bármit is kihajt (jelenleg). ;]
A nagyobbak meg már csak pénz és felhasználás kérdése. :K

(#18688) bozont: :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#18691) fudi2002 válasza Aljasvip (#18689) üzenetére


fudi2002
veterán

[link] Rosszul tudod. Más kérdés, hogy ő a qhdre gondolhatott.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18692) Timer válasza R3laX (#18686) üzenetére


Timer
veterán

Hát igen, az látszik, hogy a 3DMark is a régi iskola szerint készült, feltűnően túlpontoz akár 100 MHz-es előnyt is. Ezért használok alapesetben inkább Superpositiont, az jóval nagyobb difi mutat a két CPU között. A 2070S-ben az a poén, hogy ez a default gyári beállítás, gyakorlatilag néma a kártya, innen még lehetne feljebb lépkedni, de igazából nem sok értelmét látom. VGA téren nálam az EVGA az etalon, ebben sem csalódtam (XC ULTRA).

(#18693) GIORGIONE76 válasza Timer (#18692) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

a "top" 5700xt-k köztudottan "enyhén" túlhúzottak, ha azok is a ref kártya szintjén vannak (UV,UC) járatva, azok is némák ;)
... csak nyílván akkor nem jön ki a kártya előnye :DDD

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#18694) snecy20


snecy20
veterán

2x16-os kiszerelésű G.Skill f4-3600c16d-32gtznc kittel jutott már valaki valamire az elmúlt hónapokban? Hynix chip-es, elég kevés mozgástérrel OC terén. Nálam kb. ez a vége.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#18695) r3v0Lut10n


r3v0Lut10n
senior tag

Szerintetek ezt: https://www.corsair.com/uk/en/Categories/Products/Memory/VENGEANCE-LPX/p/CMK16GX4M2B3200C16

erdemes erre: https://www.corsair.com/uk/en/Categories/Products/Memory/VENGEANCE-LPX/p/CMK16GX4M2B3600C18 ?

Nemi rafizetest megerhet ez, vagy inkabb hagyjam jelen konfig mellett? :D

3200CL16 > 3600CL18

be quiet! Silent Base 801 - Asus X570-Plus TUF Gaming - AMD Ryzen 5 5600X - be quiet! Dark Rock 4 Pro - Corsair LPX Vengeance 4x8 Gb 3200 CL16 RAM - PowerColor Hellhound 7900XT - Sabrent Rocket 1TB NvME - 2x 6TB Storage

(#18696) bozont válasza r3v0Lut10n (#18695) üzenetére


bozont
veterán

Kérdés hogy mi a cél. Ha XMP-vel használnád, nem ér annyit a csere. Ha tuning lenne akkor inkább ezt venném, nekem legalább is bevált (bár még keresem a végét, de csak szép lassan).
Én is LPX 3200c16-ról váltottam, de az enyémek egy minimális tuningot sem tudtak. :(

(#18697) hokuszpk válasza penene (#18681) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

jo, ha tudod, hogy az userbenchmark az a teszt, amit nemisolyanregen direkt megvaltoztattak, hogy az Intel prociknak kedvezzen.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18698) Aljasvip válasza r3v0Lut10n (#18695) üzenetére


Aljasvip
senior tag

RAM esetében nagyjából jól számolható a teljesítmény, itt egy chart ahol látod hogy mennyit nyersz vele: [RAM perf. index link] (kisebb érték a jobb)

Szvsz semmit nem nyersz vele, egy 3600CL16 lenne jelentős előrelépés csak. Ha plug'n'play a cél, akkor 50k körül vannak már Trident Neo 3600CL16-ok (non RGB vagy RGB verzió is).

[ Szerkesztve ]

(#18699) fudi2002 válasza hokuszpk (#18697) üzenetére


fudi2002
veterán

Már bocs srácok, de ezt a szart ti teszt kategóriába soroljátok? Ez egy semmitérő fos, nem teszt. Ráböffenteni hogy ez meg az nem jó, de nincs semmi alátámasztva 1% low vagy 0.1% low értékekkel sem.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18700) R3laX válasza Timer (#18692) üzenetére


R3laX
addikt

Superposition proci tesztre? :N

Nem meleg? Bevált? Palit Jetstream-et nézegettem, az elég csábító a 63 fokos működéssel. Van benne tartalék bőven.
Evga-ra 77 fokot láttam tesztekben.
Nálam a 5700XT Nitro+ sem vészes. 1600 körüli ventifordulat, max 70 fok 2070/1800-ra belőve 2010/1750 helyett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.