Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) BerserkGuts válasza idegen lény (#2239) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Van benne valami de ha segítséget kérsz meg új windows-t telepíted megfelelően az új driverrel akkor most már működik.
Régebbi verziós driverrel vagy rossz chipset telepítéssel én is jártam már hasonlóan de ha itt kérsz segítséget elmondják mit honnan kell letölteni meg telepíteni mert nem olyan egyszerű mint a nv driver hogy csak rákeresek auto-n és letölti felrakom és kész működik.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#2252) idegen lény válasza TeeJay (#2250) üzenetére


idegen lény
őstag

+ BerserkGuts :R

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2253) tomic válasza BerserkGuts (#2251) üzenetére


tomic
addikt

Összefoglalóban benne lehetne.

(#2254) Jokerdapro válasza BerserkGuts (#2251) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Én is csak feltoltam egy friss winfost meg egy bios frissitést és nulla anomália volt eddig. Driver ügyileg az amd adrenalinra gondolsz? :)

Szerk.: Érdemes figyelni a lapoknál a bios dologra, ugye volt hír is róla, hogy van plecsni a dobozon ha ryzen 2000 ready. (Meg a lap honlapján is feltüntetik. :) )

[ Szerkesztve ]

(#2255) whYz


whYz
addikt

Sziasztok

Most vettem egy 2400g-t es egy msi X370 Gaming Pro Carbon-t. A lap sajnos 2017 decemberi, szoval meg regi bios van rajta.

A bolt ahol vettem nem volt hajlando frissiteni a bios-t, mert nem nyithatjak ki a dobozt. Probaltam keresni boltot ahol megcsinaljak, de a legolcsobb arajanlat amit kaptam az 30 ezer forint lett volna (a vilag egyik legdragabb helyen lakok :( ).

Nagyon bonyolult a boot kitet kikerni az amd-tol? Az alaplapgyartoval mit kellene beszelnem? A telefont se hajnaldoak felvenni az MSI-nel. Az gond, ha nincs szamlam a procirol?

(#2256) Bici válasza whYz (#2255) üzenetére


Bici
félisten

Apron szerezz egy Bristol Ridge procit, es vagy add el, vagy add kolcson masoknak tobbszor!
En az elobbit tettem.

Ha lesz idom akkor en is veszek meg egyet es 1000Ft-ert fogom kolcsonbe adni akinek kell.
De barki beelozhet ezzel, aki konnyen megkozelitheto helyen lakik. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2257) whYz


whYz
addikt

Koszi, hat ezt probaltam elkerulni. Gondolkodtam, hogy rendelek neten, frissitem a biost, majd visszakuldom, de nyitott doboznal mar problemazhatnak, meg jo nagy kibaszas lenne a bolttal. Esetleg itt nincs valakinek ilyen procija kolcson?

(#2258) Erdei88 válasza whYz (#2257) üzenetére


Erdei88
veterán

Az Alza-nál van bontott, azt megveszed, frissítesz és visszaküldöd. Azért a 30 ezer forint mégiscsak nevetséges :N

(#2259) TeeJay


TeeJay
félisten

én compker-ben rendeltem most és a szerviz azt mondta 2ezerért frissítik a BIOS-t
ha már friss van rajta akkor meg nem számláznak ki semmit pluszban
mondjuk tényleg jó lenne ha a gyártók a dobozon feltüntetnék milyen BIOS van a cuccon akkor nem kellene variálni :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2260) tzsolesz válasza whYz (#2255) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Sovány vigasz, de a PCX-nél asszem 2500Ft ért frissítették a biost. Van olyan bolt, ahol a beérkezéskor frissítik az egész raklap alaplap biosát.....

(#2261) Jokerdapro válasza TeeJay (#2202) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

A bios frissítés margójára csak későn jutott eszembe: giga lap oldala lejjebb görget nagy betű Amd ryzen desktop 2000 ready ez az én olvasatomba azt jelenti hogy alapból oké a buli. :B :DDD

szerk: akár a #2259re is lehet válasz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2262) solfilo válasza Jokerdapro (#2261) üzenetére


solfilo
veterán

Readynek ready, ha megfelelő bios van rajta, támogatási lista (angol, a magyar oldal nem mutatott semmit) szerint az F10 biostól kezdve.

solfilo

(#2263) TeeJay válasza Jokerdapro (#2261) üzenetére


TeeJay
félisten

ja csak valaki írta hogy vett A320M Giga lapot ami még 2017 49. heti gyártás volt és az még pont az F10 BIOS frissítés előtt jött ki, nem is indult neki a Raven Ridge procival
ha már 2018-as a lap akkor nem kell frissíteni csak ugye jobb lenne ha a dobozra nyomtatnák a serial alá hogy ilyen BIOS van a cuccon akkor ki se kellene bontani

de tudtommal az Asrock laphoz is kell BIOS frissítés
gyökér az a bolt aki nem tudja megoldani főleg mennyit eladnak belőle...
egy legolcsóbb AM4-es procit tarthatnának és tényleg aki raven ridge procihoz kéri x pénzért frissíteni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2264) Jokerdapro


Jokerdapro
senior tag

Uhh srácok nem nyitottam le a bios fült, csak a főoldali kiirást néztem meg. :B :B

(#2265) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Segítséget szeretnék kérni.
Ezt a ramot néztem ki: Patriot Viper 4 8GB (2x4GB) DDR4 3000MHz PV48G300C6K
De a választott alaplap (ASROCK AB350 PRO4) qvl jében nem találtam, használja valaki ezt a kombót?

(#2266) TeeJay válasza Dareiosss (#2265) üzenetére


TeeJay
félisten

ilyet rendeltem Giga A320M-S2H laphoz
ott benne volt a támogatott RAM listában :R
holnap kiderül hogy szuperál majd vele :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2267) Dareiosss válasza TeeJay (#2266) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Közben megtaláltam, a magyar oldalon fent volt qvl listában, míg az angolon nem. De lehet mégsem az a lap lesz, kicsit utánaolvastam és van vele baj bőven. :(
Pedig az ára jó lett volna :(((

(#2268) tzsolesz válasza Dareiosss (#2267) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Meg figyelj, hogy a B350 es lapokat is frissíttetni kell.

(#2269) solfilo válasza Dareiosss (#2267) üzenetére


solfilo
veterán

Nem az AB350M Pro4 lapokkal volt az a sok gond? Nekem úgy rémlik, hogy a sima ATX méretűvel, mint amit te kinéztél, azzal nincs gond.

ipon meghibásodási arány:
AB350M Pro4 - 15,2%
AB350 Pro4 - 1%

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#2270) gabi123 válasza solfilo (#2269) üzenetére


gabi123
senior tag

Jól mondod! :K

Forza Ferrari!

(#2271) Dareiosss válasza solfilo (#2269) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Na ezt nem is figyeltem, az fain akkor lehet mégis az lesz, bár lecsökkent 28 ra az ASUS Prime B350-PLUS, így ez most jobb vételnek tűnik. Jövőhét szerdán rendelek meg mindent, majd akkor kiderül melyik lesz. :)
Vártam a B450 es lapokat, de csak nem jönnek.....

[ Szerkesztve ]

(#2272) tomic


tomic
addikt

Sikerült kitesztelnem a gpu részét a procinak.
1600 felett értelmetlen hajtani.
1600-at viszi 1.1375v stabilan. Idestova egy hete. Ez feljebb van àllîtva mint a legalsó érték amin a tesztek lefutottak,de én îgy szeretem biztosra tudni a stabilitást.
Egyébként 1760- on felàlt a rendszer. ;)

Ha valakit érdekel lehet megvàlnék tőle. Vga-ra való vàltàs miatt. Többit priviben.

(#2273) idegen lény


idegen lény
őstag

Erre nem volt válasz. Mi lehetett itt a probléma forrása? Talán nem lett frissítve az alaplap?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2274) tomic


tomic
addikt

Mivel a napokban volt a driverekről szó engem is érdekelne ki mit tesz fel a működéshez.
Amit én felteszek az elsőre a chipset driver
Majd a grafikus driver.
Ti hogy szoktátok?

(#2275) tzsolesz válasza tomic (#2274) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ugyan ez a sorrend. De szerintem ez a helyes.

(#2276) tomic válasza tzsolesz (#2275) üzenetére


tomic
addikt

18.7.1 nálam nem akarja a jót. Zöld kép ugrik néha fel képváltáskor. 18.5.1 -nél semmi probléma nincs.

(#2277) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Kollégának lassan élesedik a gépvásárlás. Agyaltam a bios frissítési mizérián, és arra gondoltam, hogy mivel optikai kimenetes lap kell neki, ezért nem a Giga AB350 Gaming 3 lapot veszem, plusz 2500Ft-ért bios frissítéssel, hanem 3000Ft-tal drágábban ott az AX370 Gaming 3, ami elvileg F1-es biossal is ismeri a 2400G-t... :K

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#2278) Jokerdapro válasza elfelejtette (#2277) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Jó döntés nekem az M-es kistesó van. :C Milyen rammal lesz használva?

(#2279) elfelejtette válasza Jokerdapro (#2278) üzenetére


elfelejtette
veterán

A SR tulajok a Kingston/Corsair/G.Skill triót mindenféle órajeleken használják, még nincs eldöntve, de valószínűleg Kingston lesz.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#2280) tomic


tomic
addikt

Megy ez. :)

(#2281) TeeJay


TeeJay
félisten

na ma raktam össze a hölgynek a Ryzen gépet
Giga A320M-S2H, compker frissítette a bios-t úgyhogy ment szépen
Ryzen 3 2200G
Crucal 250-es SSD
Patriot 3000-es Viper RAM
hasított mint a huzat, gond nélkül frankón ment minden
eléggé tetszik a dolog igaz nekem i7-4790K procis gépem van itthon de abba erősebb volt a GPU rész
végülis amire kellett (Sims3) azt fullHD-ban csutka minőségben röhögve viszi
úgyhogy tökéletes kis rendszer lett :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2282) idegen lény válasza tomic (#2274) üzenetére


idegen lény
őstag

A Windows 10 nem találja meg a jó drivereket hozzá?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2283) paperboy válasza TeeJay (#2281) üzenetére


paperboy
senior tag

Én pl egy i5-4670K-ról váltottam :)

(#2284) tomic válasza idegen lény (#2282) üzenetére


tomic
addikt

Én manuálisan szeretem egyenként feltenni hozzà. Win esetében van,hogy régi drivert szed le.

(#2285) idegen lény válasza tomic (#2284) üzenetére


idegen lény
őstag

De ha utána felteszed a Windows 10-et, az nem fogja lecserélni a szerinte jóra?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2286) tomic válasza idegen lény (#2285) üzenetére


tomic
addikt

Én Win 10-et használok megjelenése óta.Tehát nincs ami cserélje. ;)

(#2287) tomic


tomic
addikt

18.7.1 drivert hasznàlja valaki?

(#2288) lsc válasza tomic (#2287) üzenetére


lsc
nagyúr

Használtam, nem volt vele gond.

Más: Vettem egy 380-at a gépbe, azért ez a videokártya még elég gyengus. 560 környéke lenne az igazi.

Az élet kegyetlen .

(#2289) OutSider17 válasza tomic (#2287) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Én jelenleg azt használom. :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#2290) tomic


tomic
addikt

Akkor nálam lesz valami a Windowsal. Ha felteszem ezt a drivert ugrál a kép. Ha az előzőt akkor hibátlanul fut. Épp azzal próbáltam az MW3-at online játszani és fasza volt vele.

(#2291) TeeJay válasza tomic (#2287) üzenetére


TeeJay
félisten

én is azt raktam a 2200G-hez és frankón ment
semmi baja sem volt
win10 x64 1803

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2292) Sundesz


Sundesz
őstag

Sziasztok. Minap beújítottam egy 2200G-be MSI B350M Mortar mellé. Egy kékhalálom már volt is (kb. 5 éve nem volt). :DDD

Kérdésem, hogy normális hogy terhelve 80 fok köré kerül a CPU diszkrét VGA és Be Qiet Pure Rock Slim mellett (igaz azt sajnos csak horizontálisan lehet elhelyezni). Az számít, hogy a prociból kb 1 mm a hűtő talpa alól kilóg?Előtte Ryzen 5 1600 volt benne gyári hűtővel de az hűvösebb volt.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#2293) OutSider17 válasza Sundesz (#2292) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Hát nem hiszem hogy ez normális jelenség lenne. Gondolom gyári mennyiségű pasztával raktad fel a hűtőt. Vagy esetleg ha te kented fel a pasztát akkor lehet kicsit sok lett, nem fekszik fel rendesen a hűtő a processzorra, vagy csak nincsenek megfelelően meghúzva a csavarok. Ezzel nem azt akarom mondani hogy szakítsd szét a csavarok menetét félre ne érts!
Egyébként a venti forog a hűtőn?

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#2294) Krtek81


Krtek81
csendes tag

Sziasztok,

Segítségetek kérném alaplap választásban egy Ryzen 3 2200G-s procis és Hynix 2*4Gb 3000Mhz DDR4 rammal szerelt konfigomhoz.
Sajnos a már nem garanciás Asrock AB350M Pro4 lapom egyre gyakrabban(kb. fél-egy óránként) elfelejti a rá kötött sata eszközöket és kifagy,
ezáltal nem tudom használni, több bios up- és downgrade ellenére sem.
Érdeklődnék, hogy milyen alaplapot ajánlotok abszolút tuningmentes, főleg netezős/filmnézős használatra?
Ami fontos, hogy hűtőbordás legyen a VRM áramkör és min. 6db sata port legyen rajta, valamint az ára 30k alatt maradjon.

Köszi

(#2295) palfitom válasza Krtek81 (#2294) üzenetére


palfitom
félisten

mATX kell mindenképp?
6 db Sata port kell mindenképp?

Ha igen, akkor nincs sok lehetőséged. Pl. GIGABYTE GA-AB350M-GAMING 3

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#2296) Krtek81 válasza palfitom (#2295) üzenetére


Krtek81
csendes tag

Szia,

Nem ragaszkodom a mAtx mérethez, a sima atx is megfelelne/beférne, a 6db sata port és hűtött vrm lenne a legfontosabb.
Asus Prime B350 Plus-t és a Gigabyte B350 Gaming 3 tipusú lapokat említették nekem, mindkettő bátran ajánlható?

(#2297) idegen lény


idegen lény
őstag

A MicroATX-ek egyébként jellemzően hamarabb mennek tönkre? Nem ez az első, hogy panasz volt itt rájuk.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2298) lsc válasza Krtek81 (#2296) üzenetére


lsc
nagyúr

Asus biztosan, nálam lassan fél éve megy.

Az élet kegyetlen .

(#2299) Mercutio_ válasza idegen lény (#2297) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor mehetnek tönkre gyakrabban, ha túl kicsi/rosszul szellőző házba teszik, nem gondoskodnak a megfelelő hűtésről. Mivel a kisebb lapon közelebb vannak az alkatrészek így a termelődő hő is könnyebben megreked.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2300) idegen lény válasza Mercutio_ (#2299) üzenetére


idegen lény
őstag

:R

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.