Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) #16820480 válasza Bici (#2445) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tűnt ránézésre deformáltnak. Mikor legutóbb leszedtem róla a hűtőt, akkor eléggé kitolta a pasztát oldalra (kicsit több került rá, mert a gyártó által javasolt, heatpipe-onként egy csíkot raktam rá): [kép], [kép]
Szóval szerintem felfekszik rendesen.

Nimda: Megnézem még azt majd, de csak holnap.

Írtam amúgy a boltnak, hogy tudnak-e valamit kezdeni vele, de csak bevizsgálásra tudom elküldeni, ami 2-4 hét lehet. Persze jobb híján az marad, de nem tudom mennyire fogják hibásnak látni ezt, hogy melegszik, de még a gyári (105 fokos) határon belül marad.
14 napos elállást persze buktam, mert amikor bebootolt, és működni látszott minden, akkor kidobtam a dobozát :U

(#2452) paperboy válasza audi100td (#2450) üzenetére


paperboy
senior tag

Érdekes, én például, eddig csak Intel konfigokat használtam, mondom kipróbálom ezt a Ryzen vonalat, mert megtetszett amiket olvastam, láttam róla, eladtam az i5-öt, és berendeltem mindent az új AMD konfigomhoz. Nem kellett labort felállítanom, beledobtam a régóta használatban lévő Fractal házikóba a cuccokat és minden flottul elsőre ment... Én nem csalódtam az AMD rendszerében, sőt azóta is nagy megelégedéssel használom, a régi rendszeremhez képest pörgősebb rajta a meló, és még el is tudok rajta játszadozni, mint koca játékos...

Szóval az, hogy mivel ez a fórum elsősorban azért is van, hogy az esetleges felmerülő problémákat megbeszélhessük, nem csoda, hogy itt találkozni pár problémával, de ezen kívül gondolj csak bele, hányan vannak akik nem írogatnak ide, mert minden rendben van a rendszerükkel...

(#2453) Nimda válasza audi100td (#2450) üzenetére


Nimda
addikt

Valószínűleg kifogtál egy hibás példányt, ez mindenkivel előfordulhat. Vagy nem néztél utána a témának alaposan mielőtt vásárolsz. Ehhez nem kell labor, szabadidő viszont annál inkább.

[ Szerkesztve ]

(#2454) audi100td válasza Nimda (#2453) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kerlek meselj vagy tanits mester, megoldas tovabbra sincs a prolemara.

Összeraktam eletembe par gepet, ezzel beszoptam, tanultam belöle, tudom mit nem szabad többet venni, AMD-t. Akinek bejött hasznalja egeszseggel. Nem kell velem egyeterteni.

+Minek is kellett volna utanaolvasnom?

Vasaroltam egy rendszert papiron egymashoz passzolo komponensekkel, ja, hogy nem müködik, igy jartam.
AMD supportnak külön dicseret, hogy 24h megfogalmazni nekik emailenkent egy valaszt es az sem tartalmaz semmi erdemit, alja ceg, leirtam öket örökre.

[ Szerkesztve ]

(#2455) Bici válasza #16820480 (#2451) üzenetére


Bici
félisten

Igen, ez jonak nez ki.
Mar en is csak proci forrasztasi hibara tudok gondolni.

Valami ismerosnek nincs AM4-es szerkezete a kozelben, akinek ki lehet probalni, hogy az alaplap vagy a proci a hibas?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2456) OutSider17 válasza #16820480 (#2444) üzenetére


OutSider17
senior tag

Ekkorra hőmérsékleten már égetni-e kellene a kezdet a hűtőnek. Az meg hogy langyos az csak arra enged következtettni hogy ott bizony fals értékeket mér a szenzor.
Régebbi biost esetleg próbáltál már? Lehet a biosz van csak ennyire gatyán megírva.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#2457) Nimda válasza audi100td (#2454) üzenetére


Nimda
addikt

Próbáltunk segíteni, meséltem és tanítottam :) rengeteg opció le lett írva. Annak kellett volna utánaolvasni, aminek mi is. Vagy legalább azt, amit írtunk neked.

Most igazából magadra vagy dühös.

Ámen.

(#2458) Bici válasza OutSider17 (#2456) üzenetére


Bici
félisten

Kiveve, ha a proci valoban forro, csak nem adja at a hot a hutonak, pl. hibas forrasztas miatt.
Egyebkent nekem is gyanus hogy a lap is lehet a gond forrasa... :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2459) tzsolesz válasza audi100td (#2448) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Azok valószínű driveres problémák voltak. Ez egy vadiúj rendszer egy elég összetett erős gpu-val. Nem is csoda.
De a te eseted, hogy nem indul el, az azért elég egyedi. Ilyen még itt nem volt, max azért mert régi bios volt fennt, de az nem amd sara. Eddig csak intel platformjaim voltak. Ez életem első amd asztali rendszere, de eddig nálam jelesre vizsgázott. Egyszerűen Intel ehhez az APU-hoz képest fika teljesítményt nyújt..... Nem alternatíva....

(#2460) OutSider17 válasza Bici (#2458) üzenetére


OutSider17
senior tag

Igen ez is lehet egy opció. De ha jól tudom akkor ezek pasztázottak, nem pedig forrasztót procik.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#2461) audi100td válasza Nimda (#2457) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mond mar meg konkretan mit irtal amit nem probaltam meg? Kerlek, most mar tenyleg k*rvara megokosodnek.

tzsolesz: #2436, driver problema, ugye?

Had ne kelljen mar visszakeresnem hanyan szamoltak csak itt be problemas elsö inditasrol. Azt megertem, hogy akinek müködik az elegedett, de had legyen mar tele a f*szom az egesszal ha nem er sz*rt se amit vettem, söt minuszba vagyok. Most tenyleg erröl kell vitatkozni? Pont leszarom.

[ Szerkesztve ]

(#2462) OutSider17 válasza audi100td (#2461) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Megkérdezhetem esetleg hogy melyik bios verzió van fent a lapodon?

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#2463) audi100td válasza OutSider17 (#2462) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerinted? :)

(#2464) OutSider17 válasza audi100td (#2463) üzenetére


OutSider17
senior tag

3203?
Féltem hogy le harapod a fejem nekem is. :D

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#2465) Nimda válasza OutSider17 (#2464) üzenetére


Nimda
addikt

Én ezt már kérdeztem tőle és azt is, hogy a ramjai szerepelnek e a QVL listában...nem jött válasz. A másik opció, nem tudom van e ilyen lehetőség, hogy bios reflash. Vagy a procit is elvihetné kipróbálni valahová, erről is volt szó, hogy kizárjuk ezt a hibát. Ha a proci jó, akkor továbbmehettünk volna, ram+alaplap+táp hármasra.

[ Szerkesztve ]

(#2466) solfilo válasza audi100td (#2450) üzenetére


solfilo
veterán

A bolt végül megnézte a procid, hogy nem hibás e? Kíváncsiak lennénk sokan szerintem. :)

solfilo

(#2467) OutSider17 válasza Nimda (#2465) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz Nimda!

Valahogy van egy olyan érzésem hogy a bios frissítéssel van csak ott gond azért nem indul.
Olvastam már ilyet hogy egyből a legfrissebbel nem ment mert nem volt benne valami ami az az előtti verzióban benne volt és ezért nem akart menni a rendszer. Ezért is kérdeztem hogy megnézzem hogy lehet-e ez a probléma. Ha régi procival ment a lap akkor csak proci vagy bios lehet a ludas mivel azt írta ha jól emlékszem! Hogy az upgrade idejére kapott R3 1200-assal minden szépen indult és ment. így csak a bios updatettel lehet szerintem valami probléma.

Ui: Processzor típus lehet nem stimmel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#2468) audi100td válasza Nimda (#2465) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor olvass mar vissza legyszives, nem egyszer leirtam, hogy a legfrissebb BIOS van rajta. QVL listan mit nezegessek amikor a korabbi ryzen cpu-val megy a rendszer, amit szinten belepattinottam. Hozzatennem 3500Ft-omba került.

"Vagy a procit is elvihetné kipróbálni valahová, erről is volt szó, hogy kizárjuk ezt a hibát. Ha a proci jó, akkor továbbmehettünk volna, ram+alaplap+táp hármasra."

Szerinted napi 10+ ora munka mellett erre a bohockodasra van idöm?

Vissza sem olvasod miket csinaltam vegig, de osztod nekem, hogy mekkora barom vagyok.

solfilo: Nem nezte meg. Elmagyarazom miert, hogy erthetö legyen. Munkabol leleptem hamrabb, hogy 17.30-as zaras elött vissza tudjak vinni a kölcsönprocit. Szerinted? Ott dölt el, hogy hagyom a picsaba az egeszet.

[ Szerkesztve ]

(#2469) OutSider17 válasza audi100td (#2468) üzenetére


OutSider17
senior tag

Egy dolgot meg próbálnál még hogy ki zárhassam a bios problémát? :)

Nincs valaki egyébként sopron környékéről itt aki tudna esetleg személyesen segíteni a kollégának? :U

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#2471) OutSider17 válasza audi100td (#2470) üzenetére


OutSider17
senior tag

Félre értettél! :D
Nem néztelek én semminek, főleg nem hülyének!
Én csupán azt írtam hogy lehet valami hiányzott a biosból a két verzió között és ezért nem indul.....
Ha esetleg te írtad hozzá a biost. Akkor igen, téged nézlek hülyének!

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#2472) Bohus78 válasza audi100td (#2468) üzenetére


Bohus78
csendes tag

feszített munkatempóban telhet a napi 10 órád ha ráérsz ennyit mérgelődni és szidni itt a vasat . ?)
Amúgy nekem asrock ab350m pro4 lapom van 2018-07-24 a legfrissebb bios ami mellé az van írva :
1. Frissítse a PinnaclePI-AM4_1.0.0.4 frissítést 2.A
PCIe észlelése a Raven Ridge CPU-val
3.Képjen az XMP beállítás után a rendszer visszaállítása a G3 állapotból.
* Ha a jelenlegi BIOS-verzió régebbi, mint a P3.40, kérjük, frissítse a BIOS-ot a P3.40 (Bridge BIOS) verzióra a verzió frissítése előtt.
lehet hogy erre gondolt OutSider17

[ Szerkesztve ]

(#2473) füles_ válasza Bohus78 (#2472) üzenetére


füles_
őstag

+1

(#2474) Nimda válasza audi100td (#2468) üzenetére


Nimda
addikt

Volt pár kérdés, amire nem kaptam választ, de még mindig arra sem, hogy melyik bios verzió van fent? A 3203 vagy a 4011? nem az volt a kérdésem, hogy a legfrissebb.

A korábbi ryzen proci az egy dolog hogy indult, de ez egy apu.

Szerinted napi 10+ ora munka mellett erre a bohockodasra van idöm?

Már megbocsáss, de nem vagyok médium, hogy lássam a munkaidődet. Én biztos megoldanám valahogy.

Nem osztok én semmit, csak megpróbálok segíteni.

(#2475) OutSider17


OutSider17
senior tag

Úgy látom elszabadultak kicsit az indulatok.....
Pedig tényleg csak segíteni próbálunk sokan.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#2476) elfelejtette válasza Nimda (#2474) üzenetére


elfelejtette
veterán

(#2366) tzsolesz válasza audi100td (#2365) üzenetére

A legfrissebb BIOS-t tetted rá?

(#2367) audi100td válasza tzsolesz (#2366) üzenetére

igen

Ez alapján gondolom a 4011.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#2477) Nimda válasza elfelejtette (#2476) üzenetére


Nimda
addikt

Jólvan látom neked sem megy a szövegértés.

Feladom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2478) Bohus78 válasza elfelejtette (#2476) üzenetére


Bohus78
csendes tag

he-he-he

Nimda válasza audi100td (#2437) üzenetére 2018-07-25 10:42:29

A RAM part. no szerepel a lap gyártó qvl-ben? Gyanús, hogy az lesz a baj. Amikor én vettem ezt a rendszert, kínosan odafigyeltem arra, hogy támogatott ramokat vegyek. Nem akartam én sem szívni vele, nem is volt így semmilyen gikszer. 3203 vagy a 4011-es bios van a lapodon?

[ Szerkesztve ]

(#2479) elfelejtette válasza Bohus78 (#2478) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nem tudom, mit nem lehet érteni azon, hogy LEGÚJABB???
Ez már tényleg a kötekedés szintje.
Miért kérdezel, ha nem tetszik a válasz. Azt kérdeztétek, a 3203, vagy a 4011. Azt válaszolta, hogy a legújabb, ami a 4011. Akkor miért nem jó a válasz? Mert nem számokkal írta ki?

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#2480) Nimda válasza elfelejtette (#2479) üzenetére


Nimda
addikt

Elmagyarázom a különbséget:

A gyártó oldalán az első bios ami támogatja a ryzen 5 2400G procit, az a 3203. Akár ezt is vehetné legújabbnak, ezért volt a kérdés.

Te meg ha bekapcsolódsz, inkább próbálj meg segíteni ;)

[ Szerkesztve ]

(#2481) OutSider17 válasza elfelejtette (#2479) üzenetére


OutSider17
senior tag

Nézted a kettő verzió közötti fájl méret különbséget is?

Version 4011 027.97 MBytes
Version 3203 257.54 MBytes

Ez a gyári honlapon fel tüntetett méretek. Szerinted póénból kérdezem? -.-

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#2482) solfilo válasza audi100td (#2468) üzenetére


solfilo
veterán

Értem, megértem.

#2481) OutSider17: ja lehet kimaradt a nagy lépcső, így hiába ment fel a 4011 (egy 3203 előttire), nincs benne valami, ami kell a procinak?
Megvárom a B450-et, mindjárt startolnak. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#2483) OutSider17 válasza solfilo (#2482) üzenetére


OutSider17
senior tag

Mivel MSI lapom van így nem tudom biztosan. De ekkorra fájl méretbeli különbségből csak erre tudok következtetni hogy valami nem volt benne ami miatt nem is indul el az egész...... Ha nem hibás a proci tényleg.

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#2484) Nimda válasza OutSider17 (#2483) üzenetére


Nimda
addikt

Én is anno úgy frissítettem, hogy szépen sorban végigmentem a verziókon, de sajnos arról nincs információm, hogy számít e ez, alakult e volna másképpen a dolog, elvileg nem szabadna. Én mindenesetre azzal kezdeném, hogy a procit kipróbálnám más lapban. Innen már el lehetne indulni valamerre.

Most csak találgatunk.

[ Szerkesztve ]

(#2485) Nimda válasza Nimda (#2484) üzenetére


Nimda
addikt

A ram (-ok) nem tudom, hogy ki voltak e próbálva más slotban, pl.

(#2486) Dareiosss válasza audi100td (#2468) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Bezzeg itt bohóckodni, alpári stílusban van időd offolni, érdekes munkád lehet.... Igazad van, küld vissza, sztem a bolt is jobban jár, mint hogy őket is órákig osszad gyaníthatóan a saját hibádból vagy a hozzá nem értésedből.

(#2487) OutSider17 válasza Nimda (#2484) üzenetére


OutSider17
senior tag

Ekkorra fájl méretbeni különbséggel biztosan van valami ami kimaradt és lehet hogy egy ennyire apró hiba már elég is volt ehhez az esetleges szoftver hibához.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#2488) Bici válasza OutSider17 (#2481) üzenetére


Bici
félisten

:))

Az ASUS elcseszte a weblapot.

Version 4011 2018/05/027.97 MBytes

A helyes ez lenne:

Version 4011 2018/05/02 7.97 MBytes

Version 3203 2018/01/25 7.54 MBytes

Eleg vicces is lenne ha a 128MBit-es (16Mbyte) BIOS taroloba 250+ MByte-os BIOs elferne. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2489) Nimda válasza Dareiosss (#2486) üzenetére


Nimda
addikt

Én megértem ha mérges valaki, a stílus egy másik dolog, de lehet én is a falhoz vágnám a cuccot (na jó nem) ha ennyi bajom lenne vele. A probléma az, hogy nem akarja vagy nincs lehetősége mozdulni valamerre, inkább eláll tőle. Nyilván és lehet, én is elsiklottam valami felett, de kérdezni sosem szégyen, úgy gondolom. Válaszolni meg illik rá, normálisan, ha már valaki segíteni akar.

Összefoglalva, egy Asus Prime A320M-K lap, Ryzen 5 2400G procival, 16GB Teamgroup 2400MHz a RAM. Bios frissítés történt pendrive-ról, az elérhető legújabb 4011-re. Azt viszont nem tudni, hogy melyik verzió volt fent előtte. Clear cmos is volt, de így sem indul az apu. Nem indul dvga-val sem. Elvileg másik táppal is próbálta.

Ami még nem volt tudomásom szerint: proci kipróba másik lapban, ramcsere vagy egy másik slotban próba, bios reflash ha lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#2493) OutSider17 válasza Bici (#2488) üzenetére


OutSider17
senior tag

Hát akkor jár nekik a keksz érte! :C :C

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#2494) consono válasza audi100td (#2468) üzenetére


consono
nagyúr

Rossz tapasztalat, leírtad az AMD-t, OK, lépj tovább. Jobb lesz neked is, nekünk is. Szerencsére a nagy többség a te szívásaidnál kevesebbel megúszta, nekem pl. BIOS-t sem kellett frissíteni, mert olyan lapot választottam, ami helyből kompatibilis volt. Szerencsére el tudtál állni gondolom a vásárlástól és már egy remek Inteles konfig fut az ismerősödnél.
Nekem ezzel nincs is bajom, egy dologgal van: ha kicsit is utána olvastál a Raven Ridge-nek, akkor miért nem 2x8 GB RAM-ot tettél bele az 1x16 helyett, illetve miért nem olyan, ami szerepel a lap kompatibilitási listáján? Az első pillanattól ismert, hogy háklis a RAM-ra a rendszer...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2495) BerserkGuts válasza Nimda (#2449) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Hát az intel azért az más ilyen szinten sokkal kevesebb anomália/probléma van itt az amd-nél ez előfordul bios frissítés instabilitás stb.... de ez belefér mert lelkes amatőrök szerintem ezt mindenki tudja és vállalja :DDD

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#2496) BerserkGuts válasza audi100td (#2468) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Az hogy megy a ryzen régebbivel 1.xx az sajna :( nem garancia én is rábasztam onnan néztem ki és csak 2666Mhz-en megy a 3200-as :W pedig ryzen 1-esel ajánlják de 2.xxG-hez nem sajnos.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#2497) idegen lény válasza consono (#2494) üzenetére


idegen lény
őstag

Amúgy aki nem ér rá utánaolvasni, vagy csak nincs meg a kellő tapasztalata ezekkel a merőben új processzorokkal, mint például nekem, az miért nem bízza a rá a konfiguráció összerakását az egyik boltra? Háromezerért összerakják bárhol, és csak az ő idejük és idegeik mennek rá. Ennél többe került a csereprocesszor.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2498) tomic válasza audi100td (#2397) üzenetére


tomic
addikt

Hamarabb lesz itt user error szerintem de nem személyeskedésnek szánom ne értsd félre.
Vagy ha mégsem, akkor vissza kell küldeni és kérni,hogy indîtsák el neked. Ott sokkal gyorsabban kiderül mi nem okés. Ha a procid gyári hibás akkor meg cserélik és mindenki boldog.

Hogy soha többé AMD.... :F . Intel után váltottam.De Intel legközelebb majd akkor lesz,ha egy foglalat legalább addig bîrja mint itt. Vagy az IGP legalább ekkorát domborît.

(#2499) tomic


tomic
addikt

Azt nem îrtad,hogy a biosig eljut-e,vagy én siklottam àt felette. Ha eljut egy ötlet,hogy fixàld 1.35v a ram feszt. Nehogy az kavarjon. De akàr a prociét is rakhatod 1.3v-ra.De ha be sem lép akkor tàrgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#2500) Nimda válasza tomic (#2498) üzenetére


Nimda
addikt

Már nem fog válaszolni, banánt kapott. Az utolsó hozzászólásaiban igencsak eldurvult, pedig még részlehajló is voltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.