Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) idegen lény válasza Nimda (#2500) üzenetére


idegen lény
őstag

Igen, hiányzik pár hozzászólás. :K

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2502) #16820480 válasza Bici (#2455) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nincsen sajnos senki, akinek AM4 cucca lenne a környezetemben :( Esetleg ha valakinek innen van egy elfekvő, vagy van kedve/türelme segíteni, azért nagyon hálás lennék :R

OutSider1: Nem, mert nem voltam benne biztos, h lehet régebbit feltenni, meg aztán ha túl régit tennék fel, el sem indulna ezzel a procival a gép :D

(#2503) osii


osii
tag

Sziasztok,

Segítségért jöttem volna mert elvesztem ! :)

Vásároltam tegnap egy ryzen 3 2200g-t. Hozzá egy MSI b350M gaming pro (?) alaplapot és 2x4gb hyper X fury 3000mhz memóriát.

Gép összerak, bekapcsol, windows telepít minden rendben. Aztán jött az amd driver amit a hivatalos oldalon szedtem le az APU-hoz, feltelepítettem és azóta csak a bios-t látom. Ha engem tovább menni a gépet a bio után akkor ez a kép fogad :

https://prohardver.hu/dl/upc/2018-07/26/339357_qwd9bkzhgki4fuer_asdasd.jpg

Ez történik, ha az eddig monitorként használt TV-vel próbálom beüzemelni, DE ugyanezzel a HDMI kábellel és sima monitorral teljesen jól működik.

Esetleg arra gondolnék, hogy túl magas febontást vagy képfrissítést állít be, viszont a monitor is és a TV is FHD és tudtommal mind a kettő 60hz.

Szerintetek mi lehet ezzel a probléma ? (driver telepítésig nincs gond addig a tv-vel mászkáltam a windowsban, a bios kép is bejön az elején, de ahogy az eltűnik egyből átvált erre)

Előre is köszönöm, ha van valakinek bármilyen jó ötlete vagy találkozott ezzel a jelenséggel és tudja a megoldást! (nincs vga, dvi csati a tv-n)

[ Szerkesztve ]

(#2504) tzsolesz válasza osii (#2503) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Másik monitorral állítsd default-re az amd beállításokat. Ha nem jó, akkor próbálj meg telepíteni egy korábbi drivert. Hátha segít.

Nagyon fontos, a TV-n a bemenet választóban a címkét (bemeneti jelforrás típusa) állítsd PC-re, máskülönben durva anomáliák, felbontás, és méretezési problémák adódnak.

[ Szerkesztve ]

(#2505) osii válasza tzsolesz (#2504) üzenetére


osii
tag

Már telepítettem fel billentyű kombinációra beállítható felbontás beállító programot is a tv-n pedig csak annyi választási lehetőségem van, hogy kitudom választani melyik csatlakoztatott eszközt akarom használni, (HDMI, SCART, TV).

A fefault.re állítást még nem próbáltam, ha hazaértem megnézem.

(#2506) tomic válasza Nimda (#2500) üzenetére


tomic
addikt

Uhh ezt nem is figyeltem. Bár ahogy vissza olvasom nem is csodálkozom.
Segîtenek neki és a saját hülyeségét másokon tölti ki.

(#2507) tzsolesz válasza osii (#2505) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Milyen TV az? Az lehetetlen. A színes gombokra (piros, sárga, kék, zöld) szoktak funkciót rakni a bemenet választó menüben, aminek megnyomásával elérhető a bemeneti jel beállítása.

(#2508) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék egy kis tanácsot és infót is kérni. Ha ebben a topikban feltehetem, nem biztos, hogy ide tartozik. Ha tévedtem,akkor kérlek törölje a topikgazda :)

Jelenleg van egy E350-es konfigurációm. Ezt szeretném lecserélni egy 4 magos, kicsit erősebb, de még mindig keveset fogyasztó konfigurációra.
Jelenleg ez a konfiguráció tölti be az otthoni 0-24-es mini szerver szerepét (a teljesítmény másodlagos, a fogyasztás a lényeg). Agyonterhelve nincs a gép, de már érezhető, hogy eljárt felette az idő.

Találtam/ajánlottak nekem egy AM1-es 5150/5350-es konfigurációt,ami érdemi választás lenne (TDP 25 W).
Az AM1 ugye nem mai "gyerek" :)

A kérdés és a "problémám" ott van, hogy újabb generációs AM4-es AMD APU-k hasonló/jobb teljesítménnyel/alacsony fogyasztással létezik-e?! Esetleg a jövőben fog-e érkezni?!

Szóval a kérdésem az lenne, hogy az Ryzen 3 2200GE mennyire választható?
Mennyi lehet kb a valós fogyasztása?

Olvastam olyan pletykát/hírt, hogy a mobil platformra szánt APU-k meg fognak jelenni kereskedelmi forgalomban is, pl: Ryzen 3 2300U ez valóban így lesz, vagy csak leányálom?!

Tudtok nekem infót/tanácsot adni, hogy érdemes-e várni újabb alacsony fogyasztású Ryzen alapokon nyugvó APU-ra várni. ( A váltás nem sürgős).
Mégiscsak időtállóbb lenne egy DDR4-es konfig, mint egy régebbi DDR3-as.

Segítségeteket előre is köszönöm!

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#2509) solfilo válasza Tanisz (#2508) üzenetére


solfilo
veterán

Még az Athlon 200GE is játszhatna neked, 35W TDP-vel, de ezt sem kapni sehol egyelőre, mint a többi GE-t. Ez 2 mag 4 szál, de körbeveri az Athlon 5350-et is nagyon durván.
Notis Ryzenekről én is olvastam, hogy talán jönnek, de hogy így lesz e, s mikor, az jó kérdés.

solfilo

(#2510) HSNet válasza Tanisz (#2508) üzenetére


HSNet
aktív tag

Ha nem a teljesítmény a lényeg, akkor menj az AM1-re. Olcsó, e350-nél érezhetően gyorsabb, jobb az energy managementje.
Zen alapúaknál nem valószínű, hogy jövő tavasz előtt lesz bármi DIY low power cucc. Amit legyártanak, azt egyelőre mind elviszi a piac embended / noti vonalon.

Ha meg AM4-et akarsz, nyugodtan vedd meg a nem GE-seket is, idle fogyasztásuk nagyon baráti lett, és elég erősek ahhoz, hogy ne kelljen onnan kijönniük, ha eddig egy e350 elég volt a feladatra. B450-es alaplapokat várd meg, a chipset fogyasztáson sikerült faragni a 4xx szériánál.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#2511) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata, hogy a 2400G kb. milyen szintig boldogul a madVR alkalmazással. Esetleg megy neki az NGU is?
Köszi!

(#2512) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Játékos helyzetjelentés: Crysis 1920x1080, magas beállítások mellett 40-45fps átlag. Játszható. 2Xélsimítás 35 fps.
Viszont ha teljes képernyősre teszem, túl nagyra vágja, és hiányzik a széleiből kb 5-7%, vagy több.
Ilyenkor torzulnak az élek is, és mintha sötétebb is lenne a képe, meg élesebb. Nem tudom mire vélni. Ugyan ilyen a GTA5 is. Azt sem tudtam megoldani....

(#2513) Tanisz válasza solfilo (#2509) üzenetére


Tanisz
senior tag

Hajaj, de még mennyire :) Ez elkerülte a figyelmemet, köszönöm :C :R

Mivel nem sürgős, így ráérek várni, csak ugye, ha 1 év múlva lesz bármelyik (mobil apu, vagy 200ge) elérhető a piacon, akkor az szívás, de ha negyed éven belül, akkor az vállalható :)

(#2510) HSNet Köszönöm Neked is :) :R

Hát lehet még várok egy nagyon kicsit és meglátom hogy alakulnak a piaci felhozatalok, ha sehogy akkor vagy AM1 (mégiscsak olcsóbb egy DDR3-as memória, mint egy DDR4 jelenleg) :)
Tényleg a 2xxx szériás Ryzenek is válogatósak a RAM kapcsán?

Más:
Amúgy véletlenül nem tudtok olyan oldalt, ahol a tényleges fogyasztásoknak utána lehetne nézni és nem csak a TDP értékeket mutatják? :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#2514) solfilo válasza Tanisz (#2513) üzenetére


solfilo
veterán

Elsősorban oem-eknek mennek ezek a GE-k, de most már illendő lenne lassan a boltokban is megjelenniük. Egy év múlva elvileg már itt lesz a Ryzen 3xxx is, szóval inkább arra számítanék, hogy előbb jönnek.
Esetleg itt lehet hallott valaki valami pletykát: [link]

solfilo

(#2515) tomic válasza dhcodoki (#2511) üzenetére


tomic
addikt

Szia!
Én fullhd-ig használom tehát erről tudok csak nyilatkozni.
1080p NGU sharp high megy neki kb 18-22ms idővel.
Ha jól emlékszem chrispen van beállîva még hozzá. Ez megy neki egy alapon járatott igp-vel 3400-as ramokkal.

1080i Super xbr amivel garantáltan elboldogul. Kb 9-11ms. Ez ugye erőforrás igényesebb ez nálam 1600-as igp
és 3400-on futó mellett bîrja csak. Ha a ramot 2400- on illetve az igp-t alapon futtatom akkor màr nem bírja.

720 és alatta ha gondolod megnézem neked .

[ Szerkesztve ]

(#2516) dhcodoki válasza tomic (#2515) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Ezer köszönet! 1080p volt a lényeg!!! Nagyon örülök, hogy ilyen szépen elboldogul NGU Sharp high-on. :)
Közben meglestem a config-od is. Ez is nagy segítség.
:R

(#2517) tzabo válasza Tanisz (#2513) üzenetére


tzabo
tag

(#2518) osii válasza tzsolesz (#2507) üzenetére


osii
tag

Szia,

Megtaláltam a TV-n a beállítást amit ajánlottál (sosem találtam volna meg, ha nem mondod), de továbbra is ugyanaz a problémám. A drivert is alaphelyzetbe állítottam és így sem jó továbbra sem.

Esetleg nincs még valami tipped ? Ezt a lap is okozhatja ? Érdemes lenne rá egy bios frissítést megpróbálnom ?

(#2519) osii


osii
tag

Oké,

Bios update megoldotta a TV problémát, most működik rendesen.

Új problémám:

Olyan használni a gépet kb. mintha valamilyen távoli számítógép kezelővel próbálnék babrálni más gépén. Nagy a delay. Mintha interenten át használnám és lenne vagy 500-as pingem.

Van esetleg valami extra beállítás amit elkéne végeznem ? Több memóriát adni a GPU-nak vagy ilyesmi ?

Cuccok:
Ryzen 3 2200g
MSI B350M Gaming PRO lap (mostmár bios frissítve)
HyperX fury 2x4gb 2666Mhz
Kingston 120gb ssd.

(#2520) tzsolesz válasza osii (#2519) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Uhh, ilyet még csak nem is hallottam. Windows reinstall, ez a tuti.

(#2521) #92006144 válasza osii (#2519) üzenetére


#92006144
törölt tag

TV beállítás szokott ilyet csinálni, általában a képjavító funkciók között bújik meg a ludas. Régi philips tv-knél a "100hz" és az ilyen olyan motion beállítások okozták a durva késleltetést. Esetleg a hdmi beállításoknál pc mód vagy hasonló segíthet, illetve az összes hdmi bemenetet érdemes megnézni, hátha más van beállítva. Ha másik kijelzőn nincs ilyen "lag", akkor ne sz*pasd magad új rendszerrel. Bő 10 évig használtam tv-ket monitornak, tudom miről beszélsz.

[ Szerkesztve ]

(#2522) osii válasza #92006144 (#2521) üzenetére


osii
tag

Öcsém konfigján. (Valami Xenon+1050TI) nincs ilyen jellegű probléma ugyanezzel a tv-vel. A monitoron is érződött ez, de így nagyban jobban "kiüt"

(#2523) #92006144 válasza osii (#2522) üzenetére


#92006144
törölt tag

Amúgy driver telepítés előtt nem tűnt fel a dolog? Ahogy nézem 2 nap telt el a történések között, de bios frissítés és driver telepítés után tűnt fel.
Szóval mivel másik kijelzőn is ilyen, úgy már szoftver irányában mennék. Ettől függetlenül a tv beállításait nézd át ezzel kapcsolatban, és az összes hdmi-t próbáld ki.
Ezek után esnék neki DDU-val, és raknék új drivert. Mortar+2400g kombóval nem találkoztam ilyennel.

(#2524) RootOfOrigin


RootOfOrigin
csendes tag

Sziasztok!

Lassan én is egy Raven Ridge-es Ryzen büszke tulaja leszek (pontosabban egy 2400G-t fogok majd beszerezni) :) Ugyanakkor lenne egy-két kérdésem még, egyik a konfigra, a másik a játékra vonatkozik.

Első: ki az, aki G.Skill Aegis RAM-ot használ? Én a 2x8 GB-os, 3000 MHz-es kitet tervezem megvenni, és ez a PH!-s ajánlásokkal egybefügg, ahogy néztem (dual channel, CL16-os memóriakésleltetés), csak nem igazán találtam QVL listákban (pl. MSI B350M Gaming PRO-éban nem volt benne). Emiatt kicsit szkeptikus vagyok, hogy passzolni fog-e a cucc az alaplaphoz. Szerintetek jó lesz-e ez a fajta kit 2400G alá, a fent említett alaplappal?

A másik kérdésem a játékokra vonatkozik. Egy részük teljesen rendben lesz (League of Legends és a Closers gépigénye minimális), én kettő játékra lennék kíváncsi, hogy a Vega hogy birkózik meg velük:

- F1 2018
- Little Witch Academia: Chamber of Time

A képkockasebesség a lényeg számomra, a képminőség csak annyira, hogy ne folyjon ki a szemem. Szerintetek vinni fogja megfelelő beállításokkal a 2400G ezt a két játékot?

Xperia tipo -> Xperia E4 -> Redmi 5 3/32 -> Redmi Note 7 4/64 -> Redmi Note 12 Pro 5G 6/128 /// Pentium E6300 -> Ryzen 5 2400G ///

(#2525) solfilo válasza RootOfOrigin (#2524) üzenetére


solfilo
veterán

Egy 1500MHz-re húzott 2200G így viszi az F1 2018-at, gondolom akkor a 2400G is elbánik vele hasonlóan, alapon is.
A másik játék jobban terheli a gépeket, legalább is minimum GTX 750Ti-t írnak hozzá, míg az F1 2018-nál elég egy szutykos GT 640 is. Elnézve a grafikát nem értem ezt a nagy hardverigényt. :Y

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#2526) hokuszpk válasza solfilo (#2525) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Egy 1500MHz-re húzott 2200G így viszi az F1 2018-at, "

valamit beneztel, a linken az F1 2017 van.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2527) Bici válasza RootOfOrigin (#2524) üzenetére


Bici
félisten

Nekem ugyanazek a Ramok mennek a legolcsobb Gigabyte AM4 lapban hiba nelkul.
2933-on mennek valamiert alapbol, de ez nekem tokeletes.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2528) Atla


Atla
senior tag

Sziasztok. Sos. Rendelném a 2600 as processzort, de nem tudom milyen alaplappal vegyem?! Egy sima B350 es lapot ha veszek, akkor biost kell frissíteni ha jól tudom. Kérdés elindul e a gép a 2600-as processzorral, hogy le tudjam frissíteni a biost, vagy 1600as processzor kell hozzá?

(#2529) hokuszpk válasza Atla (#2528) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

boltban kerd, csinaljak meg a frissitest, ha nem olyan bios van rajta, nem fog elindulni a 2600.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2530) osii


osii
tag

Az volt a gond, hogy valamiért nagyon lassú volt a netem (központi zavar), de ahogy feltepültek a Windows updatek minden jó lett ! :)

Mindenkinek köszi a segítésgét !

Új kérdés. Ha AMD Ryzen Master-ben bármennyi kicsit próbálok húzni akár a cpu-n akár a gpu-n kékhalál és újraindulás és minden marad a régin. Esetleg küldene valaki egy képet a beállításairól ? (A feszültségeket nem piszkáltam csak a mhz-t)

(#2531) Atla


Atla
senior tag

Sziasztok.

Ez az alaplap benne lehet a hibás Asrock szériában? ASRock Fatal1ty AB350 Gaming K4 ? Köszi elore is.

(#2532) solfilo válasza Atla (#2531) üzenetére


solfilo
veterán

Az az AB350M Pro4 volt, az ATX méretű Pro4 pl nem is volt érintett.

solfilo

(#2533) Atla válasza solfilo (#2532) üzenetére


Atla
senior tag

Köszönöm. :)

(#2534) Bohus78 válasza solfilo (#2532) üzenetére


Bohus78
csendes tag

Nekem asrock AB350M Pro4 lapom van és hibátlan.
Gondolom kifogtam és szerencsém volt.Nem tudok rosszat mondani róla,véleményem szerint faxa kis lap.

(#2535) solfilo válasza Bohus78 (#2534) üzenetére


solfilo
veterán

Mikor vetted? Csak mert lehet már kijavították a szériahibát. :)

solfilo

(#2536) Bohus78 válasza solfilo (#2535) üzenetére


Bohus78
csendes tag

2018-01-24 -én vettem AQUA - ba. Bevallom kicsit megriadtam mikor vásárlás után olvasgatva annyi rosszat írtak róla.
sos kellett egy am4-es lap. Árban ez fért akkor bele, az árukeresőn pedig nem írták hogy baj lenne vele.
A pozitív hozzáállás és lám bevonzottam egy csudálatosat. :)

(#2537) solfilo


solfilo
veterán

Egyik webshopban megjöttek a B450-es lapok, lehet szemezgetni, máshol most nem néztem, vannak e már: [link]

(#2536) Bohus78: használd egészséggel! :)

solfilo

(#2538) nyikszi válasza solfilo (#2537) üzenetére


nyikszi
őstag

És akkor ezek mivel is tudnak többet? Azért annak örülök, hogy nem vártam ennyit.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2539) #92006144 válasza nyikszi (#2538) üzenetére


#92006144
törölt tag

Nem kell bios frissíteni, és elvileg a hdmi 2.0 miatt lehetne érdekes a raven ridge tulajoknak, de valamelyik b450 hír topikban 1.4-re panaszkodott valaki. Szóval minket nem nagyon érint, mert a b350 lapok nagy része amúgy is tudja a 4K 60hz-et hdmi-n.

szerk.: azt hiszem meg is találtam. De a gyártó is hülyeséget ír, mert még a b350m mortar is tudja a 4K 60hz-et.

[ Szerkesztve ]

(#2540) solfilo válasza #92006144 (#2539) üzenetére


solfilo
veterán

Gigabyte B450M SD3H tudja hivatalosan is elvileg a HDMI 2.0-t, anandtech írása szerint. Meg lehet több lap is, 25-ről írnak a cikkben. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#2541) tzsolesz válasza nyikszi (#2538) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hát a speckókat nézve dettó ugyanazok mint a 350 es deszkák. Az Asrock HDV szériánál a 450 es annyival jobb hogy hűtve vannak a VRM-ek.

(#2542) #92006144 válasza solfilo (#2540) üzenetére


#92006144
törölt tag

Az első szériás lapokat is tesztelték a userek, és meglepően sok tudja ezt.
Ezért írtam, hogy érdemi változás nem történt, ami minket érintene a raven képes bios-t leszámítva.

[ Szerkesztve ]

(#2543) solfilo válasza #92006144 (#2542) üzenetére


solfilo
veterán

Tudom, kíváncsi leszek a B450-esek közül melyik HDMI 1.4-esek lesznek valójában 2.0-sok. :)
A Gigát csak azért hoztam fel, mert hivatalosan tudja.

solfilo

(#2544) tzsolesz válasza #92006144 (#2542) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem arról van szó hogy csak új apu-kal megy a hdmi 2.0 támogatása?
Hogyan tudhatja otthon a júzer ezt?

[ Szerkesztve ]

(#2545) consono válasza tzsolesz (#2544) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, azt hiszem, ha tudja a 4K 60Hz-t, akkor 2.0...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2546) #16820480 válasza #16820480 (#2502) üzenetére


#16820480
törölt tag

A következetesség miatt beírom ide ide, hogy ugye kipróbáltuk (ezúton is még egyszer köszi :R), és a proci volt a hibás. Egy jó 2400G-vel ez a konfig max 65 fokot hozott 100% load mellett, ami nekem van az pedig 90-94 fokon volt.
Szóval valami gyári hibás darab lehet, megy vissza a boltba.

(#2547) OutSider17 válasza #16820480 (#2546) üzenetére


OutSider17
senior tag

Akkor szerencsére időben kiderült. :)
De lehet hogy csak szenzor hibás volt. Bár mind1 is hogy mi volt a baja. Mivel nem rendeltetés szerűen működött valami a processzorban.
Használd sokáig egészséggel az új processzorod! :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#2548) #16820480 válasza OutSider17 (#2547) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem teljes még az öröm és boldogság, mert még kerítenem kell egy műanyag tokot, amiben visszaküldöm a procit, csak azt sajna kidobtam persze (a dobozával együtt, de az szerencsére nem fog kelleni) :))
Illetve a 14 napos elállásból is kicsúsztam, így csak javításra veszik át, aztán gondolom cserélni fogják, ha minden jól megy.

(#2549) solfilo válasza tzsolesz (#2544) üzenetére


solfilo
veterán

Már milyen új apu-kra gondolsz? Raven is tudja.

solfilo

(#2550) Nimda válasza #16820480 (#2546) üzenetére


Nimda
addikt

Hát igen, viszonylag ritka a proci hiba, pláne ha új. De legalább kiderült, hogy minden más ok ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.