Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) palfitom válasza pubyy (#2600) üzenetére


palfitom
félisten

Ok.

"Meg kell nézni az alaplap speckóját." Ha kevesebbet írnak mint 4, akkor írni a support-nak, hogy wtf...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#2602) whYz válasza palfitom (#2597) üzenetére


whYz
addikt

Koszi szepen. Az en MSI X370 GAMING PRO CARBON-om meg a legujabb biossal se tud ilyet. Akkor nem is varhato 4GB memory valoszinuleg?

(#2603) palfitom válasza whYz (#2602) üzenetére


palfitom
félisten

Javaslom, hogy vedd fel a kapcsolatot a supporttal, ők többet fognak tudni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#2604) tomic válasza pubyy (#2600) üzenetére


tomic
addikt

Ha jól emlékszem 8gb amit àllítani lehet.

(#2605) stratova


stratova
veterán

Előbújt a Giga aktuális ITX üdvöskéje: B450 I Aourus Pro WiFi
Ezzel az ASRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
mellé katapultált.

[ Szerkesztve ]

(#2606) John Rose


John Rose
aktív tag

Ma szerelem össze az új üdvöskét (Asrock AB350M PRO4 + Ryzen3 2200g + 8gb Team group 2400Mhz), egyenlőre kikapcsokt igp-vel, mert marad a Sapphire HD7870XT vga. Szerintetek gyári hűtővel mennyire tudom emelni pluszban a proci órajelét? Jól szellőző Tt Commander Ms-1 házban van 1 alsó, 1 hátsó és 1 felső 12cm ventilátorral megtámogatva.

[ Szerkesztve ]

(#2607) #92006144 válasza John Rose (#2606) üzenetére


#92006144
törölt tag

A 2200G-t alulfeszelve (1,2V környéke) használtam 3800 mhz-n gyári hűtővel húzott IGP-vel, szóval ennyi bőven belefér szerintem. Érdemes kitesztelni a legkisebb stabil feszültséget az adott órajelhez, mert sokat számít hangban. Halkabb és hűvösebb lett húzva a gyári értékekhez képest, ami a gyári túlfeszelésnek tudható be.

[ Szerkesztve ]

(#2608) John Rose válasza #92006144 (#2607) üzenetére


John Rose
aktív tag

Köszönöm a tippet! Sajnos még várnom kell, mert akitől vettem az alaplapot második tulaja, tartalék lapnak vette meg úgy az első tulajtól, hogy legfrissebb bios-al adta! Hát nem, a fórumtárs lélekszakadva hozta a gépét ugyanilyen lappal és procival, kiderült az ő gépében a procim és a memóriám működik, így bebizonyosodott, hogy az alaplap nem ismerte fel a procit, most ő próbálja frissíteni majd másik procival a Bios-t. Mindkettőnknek nagyon kellemetlen a szitu.

[ Szerkesztve ]

(#2609) John Rose


John Rose
aktív tag

Segítségre lenne szükségem. Nem lenne valakinek Csákvár környékén kölcsön egy am4-es ryzen 2xxx előtti procija amivel bios-t tudnék frissíteni?
Előre is köszönöm a segítséget! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#2610) #92006144


#92006144
törölt tag

(#2609) John Rose:
Fehérváron csak a tőlem vásárolt 2200G-t látom, egy veszprémi fórumtársnál láttam első generációs procit aprón. Közelebb nem találtam, de a másik topikban esetleg megér egy off kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#2611) John Rose válasza #92006144 (#2610) üzenetére


John Rose
aktív tag

Köszönöm, több helyről nagyobb az esély...

(#2612) SECTORnooB válasza John Rose (#2611) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Beviszed fehérvarra a vizesboltba, pár ezerért tuti megcsinálják.

(#2613) John Rose válasza SECTORnooB (#2612) üzenetére


John Rose
aktív tag

Délután 4-5 óra között remélem megoldódik a problémám, egy nagyon segítőkész fórumtárs hoz magával egy Ryzen 1600-as procit. Már le is töltöttem a frissítéshez szükséges Bios fájlokat.

(#2614) #92006144 válasza SECTORnooB (#2612) üzenetére


#92006144
törölt tag

A helyi vizesek eladókat alkalmaznak, volt már belőle problémám új és gyári hibás terméknél. Gyakorlatilag egy videokártyát nem tudnak berakni egy pcie slot-ba hivatalosan amióta elment a hozzáértő figura. Mindent a központi szervizbe küldenek, és majd pár hét múlva lehet, hogy lesz valami, de érdemi választ nem tudnak adni semmire sem. Némi anyázás után sikerült gyorsítani a dolgon (közel 2 hét), miután elvégeztem a szervizesek munkáját is...

(#2611) John Rose
Nincs mit.

[ Szerkesztve ]

(#2615) John Rose válasza #92006144 (#2614) üzenetére


John Rose
aktív tag

Amit meg tudok oldani magamnak az a biztos. Pláne ha van segítőkész fórumtag is. Nem az a baj, hogy nem tudom mit kell csinálni, hanem az hogy nincs mivel.

[ Szerkesztve ]

(#2616) SECTORnooB válasza #92006144 (#2614) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Én nem ismerem a helyi helyzetet sohasem vásároltam ott nagyobb dolgot (sűrített levegő), utoljára Vega56-ot szerettem volna majdnem egy éve és megmertem kérdezni,hogy náluk mikor lesz kapható.Ők erre azt a választ adták,hogy ezt a legöregebb indián sem tudja,kicsit kiábrándultam :D

[ Szerkesztve ]

(#2617) #92006144 válasza John Rose (#2615) üzenetére


#92006144
törölt tag

Azért írtam a kis szösszenetet, nehogy befuss a csőbe. Ha hétfőig vártál volna a vizesek miatt, majd kaptál volna választ, hogy 2-3 hét és 5000 forint (random számokkal dobálózok), akkor lett volna meglepi.
Ezt akartam elkerülni, és ezért is írtam a veszprémi kollégát és az első generációs topikot (bolttal ellentétben), mert még mindig gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#2618) John Rose válasza #92006144 (#2617) üzenetére


John Rose
aktív tag

Sikerült 1600-as procival lépésről-lépésre frissíten a lap Bios-át egészen a 4.90 verzióig és az 1600-os proci simán ment is vele, viszont se az én 2200g-m, se egy eleve müködő gépből amiben ugyanilyen bios-al rendelkező ugyanilyen lapból áttett 2200g sem indult el Minden lehetséges és tanácsolt módon próbáltuk a kollégával működésre bírni, de sikertelenül. Az ő lapjában is kipróbáltuk a procimat és a memóriámat és tökéletesen üzemelt.

(#2619) Bohus78 válasza John Rose (#2618) üzenetére


Bohus78
csendes tag

Már szemezgetek a konnektorral,szerintem lassan belehugyozok. :O

(#2620) #92006144 válasza John Rose (#2618) üzenetére


#92006144
törölt tag

Leírás alapján a 3.40 bridge bios-szal kell kezdeni, ha 2xxx procis bios-t akarsz felrakni. Atyaég...
Amúgy rákeresve a hibás szériás lapról van szó, ráadásul ha tartaléknak volt félrerakva, akkor jó eséllyel a régebbi lehet.

(#2621) John Rose válasza Bohus78 (#2619) üzenetére


John Rose
aktív tag

Bajtárs fel ne add, most is kattog az agyam, de nem értem mi lehet a kehéje. Földim, RyzenSorsTárs, ne hidd, hogy kicsinalhat egy gép. Még nem adhatunk Nekik teret...

(#2622) Bohus78 válasza #92006144 (#2620) üzenetére


Bohus78
csendes tag

Azzal lett kezdve és sorba ment a frissítéssel.de egyszerűen nem akarja az igazt.

(#2623) John Rose válasza #92006144 (#2620) üzenetére


John Rose
aktív tag

Kezdem én is ezt gyanítani, abszolút megmagyarázhatatlan a jelenség. Lépésről-lépésre frissítettem, de már az eleve támogató 4.50 verziótól sem működött.

(#2624) hokuszpk válasza John Rose (#2618) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nemlehet, hogy a procicsere utan alapbol az igpvel akar mukodni ?
( irtad, hogy marad a vga. )

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2625) John Rose válasza Bohus78 (#2622) üzenetére


John Rose
aktív tag

De azért nem kívánhatom, hogy a frissen szerzett 1600-as tökéletesen müködő procidat rám pazarold :B

[ Szerkesztve ]

(#2626) John Rose válasza hokuszpk (#2624) üzenetére


John Rose
aktív tag

Arra sem volt reakció, eleve a billentyűzet se működött, jelezve hogy működne csak nincs kép
Nem adom fel, innen szép a dicsőség és juszt is lesz Ryzenem, bármennyire nem akarja az AMD :)
Tudom hogy büntet a Phenom II utáni Sandy Bridge kitérőmért. Méghogy nem kémkednek...

[ Szerkesztve ]

(#2627) John Rose válasza John Rose (#2626) üzenetére


John Rose
aktív tag

Segítsetek....Nem akarok kék maradni.....nem bírja a pénztárcám és az elveim

(#2628) tzsolesz válasza John Rose (#2627) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Az a baj, hogy itt igazából nincs mit tenni. Írtad hogy proci, memória le lett tesztelve egy ugyan ilyen lapban. Szépen fokozatosan lefrissítetted a BIOS-t is. Én azt mondom hogy a lappal gond van. Méghozzá olyan, amit valószínű nem tudsz megjavítani/megoldani otthon.... Nemrég volt egy tök ugyan ilyen eset itt. A fórumtársnak sem sikerült megcsinálni. Állítólag visszsváltott Intelre....
Én azt a lapot gariztatnám.....

(#2629) hokuszpk válasza John Rose (#2627) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

gondolom cmos reset is megvolt.
ha beleneztek az 1600 segitsegevel az uefi feluletre, stimmel a bios verzioszam ?
lehet egy reflasht még megerne a dolog.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2630) hokuszpk válasza John Rose (#2627) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

most gonoszleszek, esetleg bohus78 kollega tud segiteni, az ab350m-pro4 nem eppen ajanlott lap, de neki hibatlanul mukodik....

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2631) Bohus78 válasza hokuszpk (#2630) üzenetére


Bohus78
csendes tag

nem vagy gonosz de ez igaz,tényleg hibátlan az aqua-ban vásárolt pro4
ezért is vettem egy másik ugyan ilyen lapot,csak végül nem került felhasználásra,(anyagi gondok miatt).

(#2632) Bohus78 válasza hokuszpk (#2630) üzenetére


Bohus78
csendes tag

Még annyi hogy eszembe nem jutna hogy bárkit is megvezessek vagy kiszúrjak vele.
Úgy érzem ami tőlem telik mindent megteszek .
Lövésem nem volt hogy egy szar lapot adnak el nekem.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2633) John Rose válasza Bohus78 (#2632) üzenetére


John Rose
aktív tag

Így van, rengeteget segített és a 7végéjét is rááldozza. Ezt nem sokan tennék meg. Sajnálom Őt, mert önhibáján kívűl adott el egy olyan lapot, amiről már az előző tulajnak tudni kellett volna, hogy hibás.
Ha az 1600-as proci is random lefagy benne, akkor nem hiszem, hogy akitől vette és használta akkor ez a hiba nála nem jelentkezett.

[ Szerkesztve ]

(#2634) tzsolesz válasza John Rose (#2633) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Egy a lényeg. Ez a lap nem jó, tehát gariztatni kell.

(#2635) John Rose válasza tzsolesz (#2634) üzenetére


John Rose
aktív tag

Az is lesz.
Köszönöm a segítő szándékotokat, tényleg sokan próbáltatok segíteni. Lesz megoldás és este már újra az AMD oldalára állok a Ryzen 2200g-vel.

(#2636) tzsolesz válasza John Rose (#2635) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Várunk vissza a táborba. Sok sikert. :K

(#2637) John Rose válasza tzsolesz (#2636) üzenetére


John Rose
aktív tag

Beléptem! :C
A másik alaplappal tökéletesen üzemel a 2200g (1,2v 3800Mhz). :DD
Pillanatok alatt működőképes lett a rendszerem. Eddig semmi anomália, pedig a régi win10 fut rajjta.
Azért Driver Booster progival frissítettem a rendszereszközöket.

(#2638) #92006144 válasza John Rose (#2637) üzenetére


#92006144
törölt tag

Gratu hozzá. Feltételeztem, hogy cseréltetek lapot az eladóval, mert az ő procija megy a másik lapban.
3800 mhz fölé szerintem felesleges menni, mert kb ez az arany középút feszültség miatt. 4000 mhz-hez (5% különbség) általában már aránytalanul nagy feszültség kell, amihez combosabb hűtés is szükséges, jelenlegi formájában viszont bőven elég a gyári zajkeltő.

[ Szerkesztve ]

(#2639) John Rose válasza #92006144 (#2638) üzenetére


John Rose
aktív tag

Igen így van, alaplapot cseréltünk. A feszültség és órajel beállításokat többetek tanácsára is alkalmaztam. Régebben volt egy PhenomII X2 555 magfeloldott procim, ami ugyancsak csökkentett feszültséggel és emelt órajellel üzemelt tökéletesen.

(#2640) tzsolesz válasza John Rose (#2639) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mondani akartam akkor amikor mondtad ezt a kicserélős tesztet, hogy miért nem cseréltek lapot? Csak nem akartam belekotyogni.. De örülök neki hogy sikerült összehozni a cuccost.

Mik a benyomások, meg vagy vele elégedve?

(#2641) John Rose válasza tzsolesz (#2640) üzenetére


John Rose
aktív tag

Pörgős kis masina lett, mintha a videókártya is kicsit jobban menne benne, bár lehet csupán érzéki csalódás.Szuper az Uefi, bár sajnos belefutottam az oldalsó sata aljzatokba, ami az Asrock M3A785GXH/128M lapnál is nagyon zavart.Pont felfekszik rajta a hosszú Sapphire HD7870XT vga,
Összességében örülök neki, hogy sikerült beüzemelni és hogy ennyire egyenletes a gép teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

(#2642) SirKero


SirKero
őstag

Sikerült nekem is ki cserélni a ramokat olyanra ami benne van a lap támogatott memóriák listában + a lap megkapta a legújabb biost. Eddig megy szépen ( kopp kopp ) remélem most már nem lesz vele gond. :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#2643) John Rose válasza SirKero (#2642) üzenetére


John Rose
aktív tag

Ez volt a második Ryzenes gép amit összeraktam. Az elsőnél úgy jártam ahogyan Te! :K
Ennél direkt a procihoz illő memóriát rendeltem, erre nem az alaplap volt hibás? :B
Szerintem a harmadik gépnél procihibám lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#2644) SirKero válasza John Rose (#2643) üzenetére


SirKero
őstag

Sok szerencsét hozzá használd sokáig megelégedéssel :C Én most már elégedett vagyok vele kicsit játszogattam is ( Far Cry 5 ) gyönyörűen dolgozik :DD ( 40-60 % között mennek a magok ultra beállítások mellett ) :P

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#2645) tzsolesz válasza SirKero (#2644) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Milyen felbontáson tolod a Far Cry5-öt?

(#2646) SirKero válasza tzsolesz (#2645) üzenetére


SirKero
őstag

Full hd monitoron ultra graf. beállítások :DDD

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#2647) tzsolesz válasza SirKero (#2646) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Az durva, nálam már a FC4 is nagyon szarul ment, le is töröltem. Kell az a 4+4 szál, meg a Vega11 ezek szerint. Te nézted már a Far Cry 4-et? Laggolt,okádott nálam.....

(#2648) consono válasza SirKero (#2646) üzenetére


consono
nagyúr

Már csak az a kérdés, hogy milyen vidkarival :) Vagy ez az IGP?

"In God we trust. All others must bring data"

(#2649) SirKero válasza consono (#2648) üzenetére


SirKero
őstag

De hogy igp :N Jó is lenne . Egy gtx 970 volt mellette. :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#2650) SirKero válasza tzsolesz (#2647) üzenetére


SirKero
őstag

Ha minden klappol ma el megy a gtx 970 ( egy 1060 lesz helyette ) de előtte kipróbálom a vegaval is ;)

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.