Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) Sundesz válasza OutSider17 (#2293) üzenetére


Sundesz
őstag

Persze forog a ventillátor. Arctic Cooling MX-4 paszta van rajta, pont amennyi kell. Majd megnézem gyári hűtővel, valószínúleg nem ideális a Be Qiuet vízszintes elrendezése. A VGA kivételével -5 °C-ot nyertem azért.

Hörcsög Powa'

(#2302) OutSider17 válasza idegen lény (#2297) üzenetére


OutSider17
senior tag

Hát nem tudom nekem még az overclockot is simán bírta az MSI B350M Mortar ARctic lapom. Pedig az R5 1400-as 1,38volttal cpu fesszel és 1.1 volt nb fesszel 4Ghz-et ment ebben a lapban 75 fokos vrm-el. :)
A jelenlegi proci pedig Fix 3.8Ghz-en megy jelenleg 1,25 volttal nb 1,1 volttal és 45-50 fokos VRM-el.
1éve és 2 hónapja lassan hiba mentesen teszi a dolgát. :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#2303) tomic válasza Sundesz (#2292) üzenetére


tomic
addikt

Én pont az miatt adtam el a szinte új True Spirit 90 hűtőmet, mert a proci kb 1/4 részéhez hozzá sem ért.Le sem fedte. MX4 pasztát használtam vele de hiába.A gyári jobban teljesített tőle.
Keress kimondott AMD-re való hűtőt és meglátod más lesz a kapott érték. ;)

(#2304) idegen lény válasza OutSider17 (#2302) üzenetére


idegen lény
őstag

Jó, de én nem a harmincezres kategóriában gondolkodom. Az Arcticnak már a neve is mutatja, hogy nagyon hűvös lap tud lenni, mert nagyon rámentek a hűtésre. Sundesznek meg egy új Mortarral lett kékhalála, ami gondolom, nem Arctic. Pedig az is 25 ezer forint.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2305) Sundesz válasza tomic (#2303) üzenetére


Sundesz
őstag

Egy NZXT Kraken X42-et tervezek a helyére, remélem az ellátja a dolgát.

Hörcsög Powa'

(#2306) tomic válasza Sundesz (#2305) üzenetére


tomic
addikt

Bár nem tudom mi a szàndékod ezzel de szerintem felesleges.

(#2307) Sundesz válasza tomic (#2306) üzenetére


Sundesz
őstag

Elsősorban a dizájn miatt. :B A gyári hűtő amúgy nagyon szép csak idegesítő a búgó hangja (7 lapátos sajna).

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#2308) idegen lény válasza Sundesz (#2307) üzenetére


idegen lény
őstag

Hol lehet öt lapátost szerezni?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2309) Sundesz válasza idegen lény (#2308) üzenetére


Sundesz
őstag

Úgy tudom, hogy teljesen random melyik kerül a csomagba.

Hörcsög Powa'

(#2310) OutSider17 válasza idegen lény (#2304) üzenetére


OutSider17
senior tag

Őőőő az arctic név csupán annyit jelent ennél a lapnál hogy hó fehér. :)
Hát jó lapot ólcson elég nehéz lesz venni. De ki tudja lehet egy jó árért ....... :D

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#2311) palfitom válasza Krtek81 (#2296) üzenetére


palfitom
félisten

Mindkettő mehet!
Hasonló áron én inkább az Asust venném.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#2312) palfitom válasza idegen lény (#2304) üzenetére


palfitom
félisten

"Az Arcticnak már a neve is mutatja, hogy nagyon hűvös lap tud lenni, mert nagyon rámentek a hűtésre." - Az Artic csak a színében tér el a simától, a fehér dizájn miatt lett Artic.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#2313) nyikszi válasza palfitom (#2311) üzenetére


nyikszi
őstag

Még egy szavazat az Asusra :) Eredetileg Gigabyte-ot akartam venni, mert az előző gépemben az van és szépen megy a mai napig, de az alaplap topciban azt írják, hogy mostanában nem az igaziak :( MSI-ről 0 tapasztalatom van, de az is ajánlott a fent nevezett topicban.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2314) tomic válasza nyikszi (#2313) üzenetére


tomic
addikt

Giga nem az igaz? :Y
Erre a felhasznàlàsra amire szerintem itt vagy 70%-ban hasznàljuk tökéletes. Biosa àtlàtható,procim,ramom hasît benne szépen.Mondjuk ahhoz kell proci is de csak a lapban megy. Nem úgy mint az Asrockban.
Olvass vissza. Raktam fel képet hogy megy a nem igazi Giga lapban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2315) palfitom válasza tomic (#2314) üzenetére


palfitom
félisten

Nyugi! :)

Van egy kis félreértés.
Szerintem a kolléga erre a hozzászólásra gondolt, csak nem szabad általánosítani, mert ott a Z370-ről volt szó, tehát nem AM4 platformról.

Ennek ellenére, mivel közel egy árban vannak (Gigabyte B350 Gaming 3 vs Asus Prime B350 Plus), inkább az utóbbit javasoljuk megvásárlásra a sok jó tapasztalat miatt.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#2316) tomic válasza palfitom (#2315) üzenetére


tomic
addikt

Nem hiszem,hogy nyugtatnod kellene. ;)
Utóbbi időben kezte felütni a fejét a "Giga már nem az igazi" hsz-ek irkálása. Nem értem miért,de igazából nem is érdekel.
Mióta pár éve egy jóbarátom felvilágosîtott miként működik a forumokon, az egy bizonyos gyàrtok felé terelgetések,màr megkérdőjeletek mindent amit nem próbáltam ki. Jah ,és ezért még pénzt is kaptak àllîtólag. ;)

(#2317) Jokerdapro válasza Sundesz (#2307) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Áhh ne is mond, rettenet hangja van. :(

(#2318) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Egyszerű kérdésem lenne, vagy nem.. : )

Ezek az új Gigabyte lapok : [link] , 2400G procival a lapon található HDMI porton keresztül, viszik e a 4K HDR tartalmat? (B450 AORUS PRO WIFI érdekelne talán.)

Vagy válasszam az ASUS-ROG-STRIX-B450-F-GAMING lapját mert az a tuti.

Köszi : )

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#2319) Kicsimix válasza Kicsimix (#2318) üzenetére


Kicsimix
őstag

Amúgy bocsi de azért ebben a topikban kérdeztem mert a gyártó szerint (Gigabyte) proci függő a Hdmi port képessége.
Az Asus-nál egyértelműnek tűnik, hogy a Hdmi 2.0b-vel adott amit szeretnék. A Giga lapja a wifi miatt tetszik de ott is kellene a 4k HDR Hdmi-n.

:R :R

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#2320) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
Ma rendeltem meg egy giga lapot + 2400G processzort.
Tényleg no tuning 3,9Mhz a vége és ennyi?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#2321) BerserkGuts válasza SirKero (#2320) üzenetére


BerserkGuts
őstag

x370-el nem hinném :DD

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#2322) SirKero válasza BerserkGuts (#2321) üzenetére


SirKero
őstag

Akkor reménykedem :P
Ezen elméletileg nem kell biost frissíteni ugye mert a gyári F1 ami rajta van az már kezeli ha jól értelmezem a támogatását :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#2323) tzsolesz válasza SirKero (#2320) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ki mondta hogy no tuning? Még olcsó Asrock lapokban is (AB350-től felfelé) megy a tuning.
Lemondják az Asrock lapokat, miközben nem olyan rossz a helyzet. A 2400Mhz-es ramjaimat 2800Mhz-en járatom XMP profil nélkül, úgy hogy semmihez nem nyúltam, csak kiválasztottam a 2800Mhz-et a listából.....

[ Szerkesztve ]

(#2324) Jokerdapro válasza SirKero (#2322) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Jól látod nem kell biost frissiteni, F1 egyből kezeli. (Bár 3 kattintás kb, winfos alatt is.) Nekem az m-es kistesó van ha följebb pörgetsz raktam be képet full alapon, amikor össze lett rakva a gép, hogy mit ment. :) Én még agyalgatok, hogy hogy kéne a hűtést felépíteni, addig nem akarom rángatni a bajszát. :DDD

(#2325) palfitom válasza Jokerdapro (#2324) üzenetére


palfitom
félisten

"Bár 3 kattintás kb, winfos alatt is." - Nem kötekedés, de kifejtenéd ezt bővebben?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#2326) SirKero válasza tzsolesz (#2323) üzenetére


SirKero
őstag

Én konkrétan a procira gondoltam. Azt olvastam,hogy 3.9Mhz a vége fesz emeléssel is.

Jokerdapro Nem a gyári hűtét akarom felrakni én sem. Van egy Cooler Master tx2 hűtőm ha rá megy.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#2327) palfitom válasza SirKero (#2326) üzenetére


palfitom
félisten

Az, hogy hol a vége, nyilván az adott darabtól függ, de 4GHz fölötti órajelekben ne nagyon reménykedj.
Egyébként mire számítottál?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#2328) SirKero válasza palfitom (#2327) üzenetére


SirKero
őstag

Akkor lehet,hogy én értem félre. Az alap 3,6 GHz órajelet lehet 4GHz-re vagy a 3,9GHz-et? Bár egyik sem sok :(

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#2329) palfitom válasza SirKero (#2328) üzenetére


palfitom
félisten

Mindegy honnan nézed, a vége 4 körül van.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#2330) SirKero válasza palfitom (#2329) üzenetére


SirKero
őstag

Gyárilag 3.9 akkor hol a tuning? 10% -ot a legsatnyább procin is lehetett húzni :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#2331) idegen lény válasza SirKero (#2326) üzenetére


idegen lény
őstag

Ha öt lapátos a gyári, akkor nem adnád nekem?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2332) SirKero válasza idegen lény (#2331) üzenetére


SirKero
őstag

Már nem a gyári ventilátor van rajta :(

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#2333) idegen lény válasza SirKero (#2332) üzenetére


idegen lény
őstag

Természetesen csak a ventilátorra gondoltam.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2334) lsc válasza SirKero (#2330) üzenetére


lsc
nagyúr

Ezen is lehet, 3.9 nem megy minden magon alapon, ha húzod akkor minden magon annyi, vagy mennyit tud.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2335) Jokerdapro válasza palfitom (#2325) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Az F1es bios legújabbra történő frissítésére gondoltam. :B (bocs ha az előző hsz-ben félreérthetően írtam. :B) Ennek a menete pedig gigabyte app center letölt-->@bios progi letölt telepít, megnyit --> itt azt hiszem lesz egy olyan hogy update file (vagy valami ilyesmi). Az előzőleg letöltött bios file-t kiválaszt leokéz, vár. Kb ennyi. :) Így emlékezetből csak így tudom leírni. Ha van rá igény, holnap leírom pontosan.

(#2336) palfitom válasza Jokerdapro (#2335) üzenetére


palfitom
félisten

OK, így már érthető.
Nem, nem kell, köszi! :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#2337) Jokerdapro válasza palfitom (#2336) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

:R :R

(#2338) vikk23


vikk23
csendes tag

Sziasztok!
A mai nap felkerült az AMD oldalára új driver.
Aki feltette és érzékelt valami különbséget akkor ne tartsa magában ;)

(#2339) tzsolesz válasza vikk23 (#2338) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Akkor mindjárt frissítem is. :K

(#2340) idegen lény


idegen lény
őstag

Valami nem világos nekem. Ugye a 2200G közelítőleg hozza egy GT 1030 erejét, ami 2GB. Akkor hogyan képes vinni a legújabb játékokat is, amikor azt mondják, hogy azokhoz már 2GB kevés? :F

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2341) BerserkGuts válasza idegen lény (#2340) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Az ajánlott gépigényről beszélsz? :DD :DDD :DDD

Az akkora kamu ilyeneknek nem szabad hinni.

pl:gta5-höz ajánlott 2GB a minimum 1GB és mégis elindul 512-vel is :C
Ott főleg az árnyékolás tükröződés SSAO HBAO stb... baromságok vitték el az erőforrás nagy részét azok letiltásával már 512-vel is elboldogult.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#2342) hokuszpk válasza idegen lény (#2340) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mert a vega 2GB <> gef 1030 2GB

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2343) Bici válasza idegen lény (#2340) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem az is közrejátszhat, hogy dx12/vulkan játékoknál tudtommal* a driver kihasználhatja az APU-k azon képességét, hogy ha kell neki valami a RAM-ból, akkor nem kell másvalamit kitörölnie, átmásolnia a PCI-e buszon keresztül, majd a kitörölt adatot vissza, amikor épp megint az kell, hanem simán kiolvassa a RAM-ból, mivel ugyanúgy hozzáfér.

* - erre egy megerősítés azért elkellene. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2344) tzabo válasza vikk23 (#2338) üzenetére


tzabo
tag

Nálam megakad a telepítés.

(#2345) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!
Használja valaki közületek 2D grafikai munkára (Photoshop, Indesign, CorelDraw, stb.), a 2200G-t, illetve a 2400G-t, csupán a proci IGP-jével? Van észlelhető előny mondjuk egy i3-8100-hoz, illetve egy i5-8400-hoz képest, amiket szintén ilyen feladatra használnék, szintén a saját UHD630-as IGP-jükkel? Magyarán: a VEGA besegít-e érezhető mértékben ilyen felhasználásnál a CPU-nak? (Mindenféle tuningot mellőzve mindkét platformon.)
Illetve az AMD-procik is gond nélkül dolgoznak VM-ekkel (Virtualbox alatt)?
Köszi!

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#2346) Bici válasza Pgraph (#2345) üzenetére


Bici
félisten

A megjelenítésbe besegít, de tudtommal az Adobe progik nem képesek kihasználni a közös címteret, vagyis ha a képed 2GB-nál többet foglal el a memóriában, akkor használhatatlanra fog lassulni a gép, akármilyen erős a proci, vagy az IGP.
Ezt a 2GB-os határt legkönnyebben bonyolult színátmenetes vektoros ábrákkal tudod elérni.
Itt csak a CPU mód, vagy a 2GB-nál nagyobb VRAM-mal ellátott GDDR5-ös VGA segít.
Az, hogy a vega gyorsít-e számottevően, nem tudom megmondani, mert nálam a legújabb CS6 is folyékony egy régi A10-5800K prociban lévő IGP-vel (igaz, csak 1920x1200-ban próbáltam) - amíg el nem érem a belassulási határt.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2347) solfilo válasza Bici (#2346) üzenetére


solfilo
veterán

Nem lehet több RAM-ot adni az IGP-nek?
Asrock oldalán pl ezt írják a graphics résznél:
- Max. shared memory 4GB

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#2348) Pgraph válasza Bici (#2346) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Nálam nem jellemző amúgy ekkora anyagokkal dolgozni. Zömében pár száz megás képállomány-manipulációim szoktak max. lenni. Vektoros cuccok meg azért (is) vektorosak, hogy ne egyék szét a memóriát. ;] Nem is a nagy képekre gondoltam elsősorban, hanem mondjuk ráengedek egy effektet egy képre, vagy egy több százezer objektumból álló vektoros cuccot kell mozgatni, kirajzolni. Bár ez utóbbi se mindennapos azért...
Most egy IGP-s i7-4790-el, meg 16GB RAM-mal dolgozom, hátrányát nemigen érzem, hogy nincs dvga. És ebben ráadásul gyengébb is az IGP, mint a fentebb említett Coffee Lake Intelekben.
Csak épülne egy másik gép is, és érdekesnek találom a VEGA IGP-ket, hátha hoznának valamit a konyhára.
Amúgy kicsit döcögősnek tűnik nekem ez az AMD vonal, kompatibilátási/stabilitási bajokról is olvasok, nekem nem pálya a tuning, nem tudom, megérné-e elhagyni az Inteles almot.

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#2349) Bici válasza Pgraph (#2348) üzenetére


Bici
félisten

Okés, hogy a végtermék kevesebb helyet foglal, mint a pixeles, de a RAM-ban valamiért mégsincs így, legalábbis nálam az egekbe szokott szökni a memória használat, amikor sok a színátmenetes vektor a képen. Egyébként nem mindig érdemes a .psd file méretéből kiindulni, a memóriában annál többet foglal.

Attól függ, mennyire lenne gond, ha esetleg (szoftveres támogatás miatt) nem hozná az elvárt szintet.
Gyanítom, hogy Adobe oldalon az intel+nV a nyerő, így mindenképpen látok kockázatot a dologban, mégha nem is használsz extra bonyolult file-okat.
Igazából itt nem a Vega képességein múlik az egész, hanem azon, hogy a grafikai progik mit használnak ki belőle.
Én már jó ideje 3d-zek linuxon, és ott tökéletesen megy minden az összes GCN-es IGP-vel, de ez nem sokat segít neked, gondolom. :B
A megmaradt windows-os gépen a CS6 tökéletesen fut az említett régi AMD IGP-n, így azért nics veszve minden, de itt elég keskeny és kemény a határ a hibátlan és a használhatatlan között (nálam max. 2GB adható az IGP-nek).

(#2347) solfilo: Hmm, akkor már ebben is fejlődött a Vega. Köszi az infót, ez nekem is új volt. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2350) hokuszpk válasza Pgraph (#2345) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nekem 1700 van, szoval az igp -s kerdesre nemtudom a valaszt, ellenben surun boxolom a virtualt, van a gepen vmware player es virtualbox is, eddig egyikkel sem volt gondom.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.