Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) solfilo


solfilo
veterán

Megjött a ph-s cikk is az Athlon 200GE-ről.


solfilo

(#2852) Bici válasza vipisti (#2850) üzenetére


Bici
félisten

Most pihen, mert hulye voltam es nem vettem figyelembe, hogy tulorazos nyaram lesz, es ugysem lesz idom otthon meg tobbet gepezni - plane nyaron...
Linux kernel szempontjabol ez pont kapora jon, de a gari porog, az arak meg szep lassan csokkennek. :U
Viszont jo, hogy ezt felhoztad, mert az Ubuntu vonalat nem probaltam meg ki rajta (alaposan) egy kisebb idoszakot leszamitva.

A napokban visszajelzek, es ha Ubival fasza, akkor nincs akadalya szamodra sem a megvetelnek. :)

Viszont en foleg az LTS Ubuntukat preferalom.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2853) vipisti válasza Bici (#2852) üzenetére


vipisti
tag

Köszi a tesztelést, akkor azt megvárom! A munkagépemen én is az LTS-t preferálom (még 16 van rajta) és általában a supported kerneleket. Ennél a gépnél kiegyeznék a rendszeres upgrade-del is, ha azon múlik, vagy akár más disztróval. Persze ha kijön a 18.10, akkor a 18.04-en is elérhető lesz repóból a kernele HWE-vel (már ha az egyáltalán segít rajta).

Gnothi seauton.

(#2854) Bici válasza vipisti (#2853) üzenetére


Bici
félisten

Oks, legkesobb hetvegen megcsinalom.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2855) Anaren91 válasza #92006144 (#2821) üzenetére


Anaren91
senior tag

Majd ha lesz kis időm rálesek mit tudok még kihozni a ramból. Amikor feltoltam 2800 mhz re akkor alapból cl 20 at állított be , azért tettem egyből 17 re, mert alap 2400 on is annyi volt. Meg kell majd egy budget hűtő a procira mert ebben a nagy melegben így húzva szeret 70 fok főlé menni.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#2856) kireka válasza Anaren91 (#2855) üzenetére


kireka
tag

Én sem bírtam ki és rendeltem egy freezer 33-at 6600ft-nak megfelelő valutáért, ami meglehetősen akciós ár, szinte lopás :) Még ugyanilyen márkájú tartalék ventim is van a másik oldalára és adják a felfogatót is... abszolút felesleges, de ki tudja lehet ki tudok facsarni extra 50MHz-t ami ugye elképesztő 1,3%-os gyorsulás a mostani 3850-hez, aztán még 15.000Ft beruházással (víz) újabb 1,3% meglehetne :D
Néztem 3000 és 3850 között jól látható és mérhető a különbség tesztprogram nélkül is, szóval minden Hz számít mert ssd mellett erősen procilimites a windows és alalmazások futása, sőt 100Mbites nettel még a böngészés is az. (gondolom az ubuntu is :) ).
Egyébként azért 3000MHz, mert ez a szoftveresen beállítható minimum szorzó, alatta csak a P-state 1 - kb2300-2800 és 2 1600 fix állapotok vannak, ami ha jól tudom csak néhány ASUS lappal piszkálható meg.

A játékok érezhetően belassultak a BIOS reset óta, hiába a rekord 1500-1550-as IGP orajel, ha memória alap 2400-on ketyeg...szóval ujabb BIOS mókolás kell, ennél jobb volt a 1260-as IGP 2933-as RAM-mal.

(#2857) #92006144 válasza kireka (#2856) üzenetére


#92006144
törölt tag

Mi értelme van játszani a P-state-ekkel és az üresjárati órajelekkel? Üresjáratban mérési hibahatáron belül fogyaszt "tuning" (inkább finomhangolt) állapotban (pl.: 3800mhz 1,2-1,25V). Csináltam egy rövid tesztet erre vonatkozóan, és summit ridge-nél sem volt másképp.

(#2858) tzabo válasza kireka (#2856) üzenetére


tzabo
tag

Nekem is Freezer 33 hűtő van a gépben. Ár/érték arányban szerintem szuper.

(#2859) kireka válasza #92006144 (#2857) üzenetére


kireka
tag

Alacsony órajelen nagyon hűvösen és hatékonyan lehet számolni, esetleg arra is jó, ha valamit össze akarsz hasonlítani melyik program/algoritmus a gyorsabb: akkor kisebb órajelen nagyobb a különbség.
A pstate tényleg kezdi értelmét veszteni.
Azért nem lenne baj, ha szabadabban lehetne állítani az órajelet lefelé is a 3000@1Volt nem rossz, de biztos megnézném hány tizedvolt kell, hogy meginduljon :)
Amúgy hogy vannak ilyen alacsony feszültségeid, irigy vagyok, jó hűtés? Vagy csalsz az LLC-vel ami terhelésre titokban felpumpálja? Nálam 3800@1.35 még hibázik prime-ban, kell az 1.375.

tzabó:A freezerre azt mondják jobb is, mint a bajnok 212 evo, olcsóbb is és jár am4 felfogatás, 10mm-el alacsonyabb is, nem volt nehéz választani :D
Sokkal többet meg nem nagyon érdemes levegőre költeni csak kivételes esetben (pl egy gyönyörű hűtőre ablakos házban), a viz is megfizethető és nem lehet befogni dinnye méretű léghűtővel sem :D

Akkor sem tetszik, hogy intel IGP szintre butítják a Vega3-at még akkor sem ha notiba kerül, az hogy ha még le is lock-olják az már mindennek a teteje. Nagyon emlékeztet a kék vállalat politikájára. Nem is látom igazi értelmét, miért kell totál kiherélni, főleg hogy a userbenchmarkon is 0.0% a részesedés, csalogatni kellene a vevőket, ha mással nem megy jó grafikával. A 2200 és 2400 jól fogy és egészen kiegyensúlyozottan is, mindkettő megtalálja a célközönségét, ha jól láttam már reálisabb azaz kisebb az árkülönbség. Intel bácsinál viszont eléggé elszálltak mostanában az árak, főleg a k sorozatnál: 61.838Ft egy i3-asért, tele buggal (spectre,meltdown,lazy fpu,Foreshadow és ezek alfajai) ? Az igaz, hogy úgy veszik mintha ingyen adnák.

(#2860) solfilo válasza kireka (#2859) üzenetére


solfilo
veterán

Mennyi legyen userbechmarkon a részesedése, ha még meg sem jelent? :DD
Csalogatásra ott az árcédula, olcsó beugrónak pont jó lesz AM4-re, meg netezős gépbe anyunak és apunak. Akinek több kell, ott a szintén nem drága Ryzen 3 2200G.

solfilo

(#2861) paperboy válasza kireka (#2859) üzenetére


paperboy
senior tag

Érdekes ez a cpu fesz dolog, eddig én is 1.38V-on tudtam járatni 3.8Ghz-en stabilan, 1.30-1.34V között vagy el sem indult vagy összeomlott hamar a Windows. Itt olvasva a dolgokat mondom megnezem már én is 1.3V alatt, erre 1.2V-on szépen felállt a rendszer, még használható is volt csak tesztprogiba írt hibát (Aida stresszteszt), de így se omlott össze a rendszer, most 1.25V-on megy a rendszer és úgy néz ki stabil.

Szóval valami nem kóser itt ezzel a dologgal :)

[ Szerkesztve ]

(#2862) #92006144 válasza kireka (#2859) üzenetére


#92006144
törölt tag

2200G-nek 1,2V környékét adtam (talán 1,216), a 2400G-nek már 1,25V kellett a 3800 mhz-hez. Az előbbit gyári hűtővel is használtam, utóbbit csak shuriken-nel hűtöttem. Nálad nagyon soknak tűnik az 1,375 V, ezt gyári hűtővel nem is lehetne hűteni, szóval ha azzal használtad, akkor akár azért is hasalhatott el a teszt. Ebben a hsz-ben találsz pontos beállításokat, mást nem állítottam (llc, p-state, stb). Gyakorlatilag szorzó és feszültség lett csak állítva proci oldalon, amivel automatikusan lekapcsolja a c&q energiatakarékos funkciót, aminek nagyjából semmi értelme sincs a fogyasztásmérős tesztelés eredményei láttán. Már az első szériás ryzen-eknél emlegettem (smt off miatt nem volt alvó mód), hogy fölös p-state és egyéb dolgokkal küzdeni, ha az üresjárati fogyasztás miatt aggódik valaki (talán az X-es procik kivételek). Engem az sokkolt, amikor külön hangkártyát raktam a gépbe, és kb 30%-kal megdobta az üresjárati fogyasztást (35->45 w). Azóta amúgy is vga-ból megy a hang 1 kábellel, de számomra meglepő volt.

[ Szerkesztve ]

(#2863) kireka válasza #92006144 (#2862) üzenetére


kireka
tag

hatvan néhány fokon elindulnak a fagyások, aztán ha túl vagyok rajta megy a 80 fok is, ami érdekes, hogy terhelésre kilő a hőfok, azután beáll egy alacsonyabb szintre, mintha a hűtő észbe kapna, vagy throttingolna, de ahhoz túl hideg. gyári venti egy 3 csöves, 9cm-es toronnyal.
Visszament 3333ra a RAM és jönnek a vonalhibák, de amúgy stabilnak látszik.
Nekem a GPU-hoz is kell a 1.225V, láttam nálad elég oda is az 1.2V.

Most látom hogy jön még két kicsi Athlon az idén, akkor talán csak azért kellett enyire lebutitani, hogy jöhessenek az okosabb testvérek.
A vega 3 már megjelent egy ideje,de amikor ránéztem a notiárakra hajmeresztően drágák voltak a V6 és V10zel szerelt gépek, V3 meg szinte nem is holt kapható.
Addig bénázik ez a két cég, hogy tényleg betörnek az ARM laposok.

Bejelentettek egy 7nm-es SoC-t a TMSC-n szóval, minden jó úton halad, hogy meglegyen a 4,5GHz, ami 5nek számít az IPC uplift miatt :)

(#2864) libit


libit
tag

Udv! Olyan kerdesem lenne, hol lehet beallitani MSI B450M mortar lapon (vagy mas MSI lapon) a 2400G 45W-os cTDP-jet.

A kisebb APU vegett irom ide, mert nincs szandekomban a 2200GE-ert 140 fontot adni 10Wos TDP kulonbsegert 2200G - 95€ elleneben.

vagy melyik B450-es alaplapban lehet egyszeruen TDP keretet allitani - bar ez mar tenyleg inkabb alaplapos topikba tartozik...

[ Szerkesztve ]

(#2865) fauv


fauv
őstag

Tiszteletem !

Urak azt szeretném kérdezni, hogy 2400G procihoz melyik lap a jobb választás a ASRock B450M Pro4 vagy az
GIGABYTE GA-AX370M-GAMING 3 ?

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2866) tzsolesz válasza fauv (#2865) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hát ha nekem kéne választanom az Asrock-ot venném, az újabb chipkészlet miatt. Szerintem a tuning is jobb az új lappal, de majd a többiek megcáfolnak. :))

(#2867) kireka válasza fauv (#2865) üzenetére


kireka
tag

Igy tényleg nehéz, hogy mindkettőn 3 monitor port van :)
Úgy látom az újabb lap sem sokkal szegényesebb, mint a nagy öreg.
Nekem jól jönne a Giga cool idle VRM-je, mert az enyém ugyanolyan meleg az msi-n üresjáratban, mint terhelve. Nem gondoltam, hogy pont a mosfetek fogják feleslegesen zabálni a wattokat.

ez a cTPD az egy millió dolláros kérdés...biztos ránk földi userekre is vonatkozik, nem csak az OEM-ekre? Esetleg békülj ki a 65W-os TDP-vel vagy lődd le a tubót, esetleg overclock+undervolt-old...bele fog férni a keretbe, és a teljesítmény is jó lesz, nagyon takarékos chip, ha nincs szétclockolva és nem 0-24 CPU+GPU burn programokat futtatsz, burn programoknál csak a tdp segít, vagy annyira le kell butítani hogy 22wattba beleférjen külön a CPU és a GPU is, de még ez is megoldható. Bios, vagy akár szoftveres: 3200@1.1V+1000MHz@1V-on összejöhet és még mindig jó lesz a tempó és normál intenzív használlattal (játék,munka) a 35W-ba is belefér egy böngészéshez, 4k videóhoz meg overclockolva ha eszik 35W-ot.

Srácok aki még nem szerezte be az intel masináját siessen, mert már olvastam is hogy szűkös a 14nm+++-os kapacitás és tényleg elszállnak az árak. AMD-nél sincsenek jó hírek, nekünk csak akkor jut 7nm-es chip, ha már a szerver piacra nem kell több...meg gondolom GPU fronton is kész az összes gépi tanulós GPU, az új APU (majd egyszer) meg vélhetően 12 vagy 14 nanométeren jön, ebből adódóan, nem? zen 2 magokkal és nem is túl új vegával-navival. Azért remélem átültetik a Vegát 12 nm-re vagy legalább a zen+-t butitják 14 nm-re, bár ez már morbid lenne :D Meg kell hagyni nem jut mindenre idejük, jó ezt látni, mobil fronton is kéne nyomulniuk, de kezdek lemondani róla.

(#2868) Shin Chen válasza kireka (#2867) üzenetére


Shin Chen
tag

Nem elég a memória hiány már a SoC csippek is elszállnak? :((

Btw az amd új-regi mobil chippjei jönnek még , nem?
[PH! cikk- alacsony fogyasztású raven ridge 35w mobil frontra]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#2869) kireka válasza Shin Chen (#2868) üzenetére


kireka
tag

Nem tudom mit értesz SoC chip alatt? Szeintem intel oldalon nincs a procikban sata, usb, mint a 2400g-ben. Az intenél van kapacitáshiány, az csak kisebb mértékben emeli pl az AMD árát ... de kétségtelen, ha az intel emel arra az AMD nem csökkentéssel fog reagálni :D

Van kedve valakinek kipróbálni, hogy működik-e nála a következő .bat fájl rendszergazdaként futtatva?

cd c:\Program Files\AMD\RyzenMasterSDK\AMDRyzenMasterCLI\bin-prebuilt
@rem AMDRyzenMasterCLI -a setgfxclock 1500 1.225
AMDRyzenMasterCLI -a getcurrentgfxclock
AMDRyzenMasterCLI -a getvddcr_soc
timeout 9

Kell hozzá telepített Ryzen Master temészetesen, a bátrabbak a "@rem"-et kitörölve felhúzhatják a gpu-jukat, amihez az kell, hogy auto SOC és Auto IGP (GFX?) feszültség legyen beállítva a BIOS-ban az 1500 MHz és 1.225 Volt természetesen módoítható.

Fontos, ha manuális SoC feszültség van beállítva a BIOS-ban, a processzor nem lesz képes módosítani a feszültséget, míg esetleg az órajelet igen, ami természetesen instabilitáshoz, fagyáshoz, kék halálhoz vezet, ugyanúgy ne állítsunk be 1500 MHz-et ha a chippünk nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#2870) Shin Chen válasza kireka (#2869) üzenetére


Shin Chen
tag

Igazad van összekevertem a kettöt.

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#2871) Byga007


Byga007
aktív tag

Szóval alakulgat a vas rendesen most màr véglegesen nállam az álom proci még a héten megtörténik az àtàllàs az ám 1 -es gépről és utàna lesz egy pár teszt is . A képeken lévő hőmérséklet egy artic freezer 13 hűtővel hozza màsfél óra biosban való járatás után természetesen a hűtőn nincs venti

[/1][/L] 1 . [L:/dl/upc/2018-09/10/259541_ridngazix9pkpfsg_20180909_152154.jpg](IMG:/dl/upc/2018-09/10/259541_ridngazix9pkpfsg_20180909_152154.thumb.jpg)[/2][/L] 2 . [L:/dl/upc/2018-09/10/259541_qg9vdgt3s4zf2tpo_20180910_150052.jpg](IMG:/dl/upc/2018-09/10/259541_qg9vdgt3s4zf2tpo_20180910_150052.thumb.jpg)[/3][/L] . 3 Abszolút nem melegszik igaz ez csak a bios . Munkàrsam elmondásából ítélve a fogyasztásához képest igen combos.

[ Szerkesztve ]

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#2872) Byga007


Byga007
aktív tag

Abszolút nem melegszik igaz ez csak a bios de azért passzívan szép

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#2873) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok! 15 éves fiúnak immáron kezd kevés lenni az A10-7870-es APU 2X4GB 1600Mhz Rammal, win10-el. (Net, online akció játékok) Komoly előre lépés lehet a Ryzen 5 2400G APU?

Bevált bestbuy lapra hozzá és memóriára kaphatnék javaslatot? Minimális tuningnál nem kell több, gyári hűtővel. Thx!

Xiaomi Redmi 3

(#2874) solfilo válasza Lesliegold (#2873) üzenetére


solfilo
veterán

Komoly előre lépés lenne igen. Adatlapomon van lap és RAM is, XMP-vel megy a 3200MHz, de qvl-en nincs rajta, szóval nem garantált.

solfilo

(#2875) solfilo válasza solfilo (#2819) üzenetére


solfilo
veterán

Végül cserélték a monitort (sivatagosék nagyon korrektek), ACER Nitro VG270bmiix lett a Dell SE2717H helyett. Azóta van post/bios, megszűnt a hiba, pedig ugyan úgy HDMI-vel van összekötve minden.
Megoldást nem találtam az alapproblémára, a monitorcsere segített.

solfilo

(#2876) tzsolesz válasza solfilo (#2875) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Gratulálok az immár tökéletes rendszeredhez. Használd megelégedéssel. :K

(#2877) consono válasza solfilo (#2875) üzenetére


consono
nagyúr

Ez mekkora szívás, bennem fel sem merült, hogy egy monitor tud nem teljesen kompatibilis lenni... Utoljára talán Amigán volt ilyen tapasztalatom :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#2878) solfilo válasza consono (#2877) üzenetére


solfilo
veterán

Nem tudom, hogy a Raven Ridge küld e nem megfelelő jelet ki a HDMI-n, vagy ennek a Dellnek nagy falat a post/bios alatti jel, neten sem találtam megoldást sajnos(ez mondjuk nem zárja ki, hogy nincs is). De szerencsére a monitorcsere megoldotta.

utókornak:
DisplayPort: Dell U2312HM + Ryzen 5 2400G (MSI B450M Mortar) = mindig van kép
HDMI: Dell SE2717H + Ryzen 5 2400G = no post/bios, csak Win logintől van kép
HDMI: Dell SE2717H + A8-7600 (MSI A78M-E45) = mindig van kép
HDMI: Acer VG270bmiix + Ryzen 5 2400G = mindig van kép

(#2876) tzsolesz: köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#2879) #92006144 válasza solfilo (#2878) üzenetére


#92006144
törölt tag

Tippre valamiért nem szeretni az 1024x768-as felbontást a monitor :F , mert ilyen képet küldi ki az uefi screenshot alapján.

(#2880) tzsolesz válasza #92006144 (#2879) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ez mekkora blama lenne ha igaz lenne. :Y

(#2881) palfitom válasza solfilo (#2875) üzenetére


palfitom
félisten

:Y Furcsa, de a lényeg, hogy már jól működik a konfigod.
Sok örömöt hozzá!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#2882) Bici válasza solfilo (#2878) üzenetére


Bici
félisten

A Dell monitorokkal amugy is talalkoztam furcsasagokkal mas teruleten is.
Pl. linuxos (intel vagy nV GPU) vagy Mac-es (intel GPU) geprol a melohelyi 24 colos 2560x1440 felbontasu monitor csak fullHD-ben hajlando mukodni. Azt mondja mindket gep, hogy ennyi a max felbontasa.
"Custom resolution"-t kell beallitani, es akkor mukodik.
Windows alatt is ez van, de ott van monitor driver, amit ha felteszel, akkor mar jo lesz, es magatol is felismeri.

Erdekes modon a Benq vagy ASUS monitoroknal nincs ilyen gond meloban ugyanazokon a gepeken.
A 4K-s Medion markaju TV-t is lazan felismeri mindegyik.

Termeszetesen minden esetben HDMI 2.0 kimenetrol van szo.

Szoval a DELL szerintem nem szabvanyosan csinal ezt-azt.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2883) PetAd


PetAd
tag

Sziasztok!

Még monitorvásárlás előtt állok és egy Dell P2217H a kiszemelt 2400G-s procimhoz, de ez a Dell-es probléma elbizonytalanított, van valaki aki használja ezt a kombinácót HDMI-vel?

(#2884) solfilo válasza PetAd (#2883) üzenetére


solfilo
veterán

SE2717H (visszaküldött monitorom) input timing-ra keresve elég sok találat jön fel: [link]
P2217H input timing-ra keresve: [link]
Hirtelen nem látom, hogy jelentették volna ezt a fajta hibát a kinézett monitorral, meg ahogy írtam, nálam is ment DP csatival a régi monitorom és az új gépem, pedig az is Dell (U2312HM).

Netes vásárlásnál van 14 nap elállás, ha gond lenne.

Ez volt nálam a hibaüzi, ezért kerestem az input timingra: "The current input timing is not supported by the monitor display. Please change your input timing to 1920x1080, 60hz or any other monitor listed timing as per the monitor specifications."

(#2882) Bici: igazad lehet, hogy egy két dolog nem szabványos náluk, túl misztikus az egész. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#2885) kireka válasza Lesliegold (#2873) üzenetére


kireka
tag

Ez az a A10-7870k nem is olyan impotens.
+60% CPU, durván 2x-es GPU? Az A10 a GTA 5-öt is viszi 55fps-el minimumon.
Ez a rendszer még nem teljesen reménytelen egy GPU-val való megtámogatásra.
8GB nem rossz, a proci még simán elvinne egy 1050-1050ti kártyát, a 1060-at már kissé visszafogná, de még csak egy kicsit lenne túlzás.

A cpu még éppen élhető szerintem és egy 1050-el 4x-es grafikai gyorsulás lenne, nem 2x, ha nincs még benne ssd attól megint csak szárnyakat kapna.

Ezzel nem mondtam, hogy ne lenne érdemes beruházni egy AM4 rendszerbe, vagy hogy a buldozer gyors és hatékony CPU. A legtöbb esetben a 2200g a jobb ár-érték arány, játéknál mindenképpen.

(#2886) consono válasza kireka (#2885) üzenetére


consono
nagyúr

Igazad lehet, egy 1050 (de még talán a 1050Ti is) olcsóbb mint egy AM4-es lap plusz a 2400G és játékokban jobban teljesítene. Persze nyilván el lehet adni a mostani konfigot, de még talán akkor is, mert a DDR4-es RAM is drága...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2887) kireka válasza consono (#2886) üzenetére


kireka
tag

A 1050 ára a 2400g, a lap árából egy kigyúrt SSD. Amúgy is gép fejlesztést mindig SSD-vel kezdünk (ha nincs), ha van akkor meg a grafika lesz a kevés szvsz, az a proci nem lehet olyan gáz, próbáltam 8350-est, 4 magos konfigurációban is és ha nem is egy villám még jól állja a sarat - csak magasabb az az órajel, mint bármelyik Ryzennél.
Nagyon sűrűn előkerül a kérdés, hogy kell-e már cserélni a régi fx-eket és mindig az van, hogy kéne-kéne de még mindig nem fájdalmasan lassú.
Valóban az a RAM a legnagyobb gond, bár az árak picit jöttek lejjebb, de nem sokkal. Amint leesnek mindannyian buktuk a befektetést :(
Vigasztal a tudat, hogy a Raven Ridge jól tartja majd az árát, egyszerűen nem adhatják olcsóbban és sokkal jobbat nem tudnak kiadni 12nm-en (nem fér el sokkal több mag vagy CU) a 7nm meg egyszerűen drága lesz egy ideig. Intel bácsinak is még 5 év mire beérik :D

(#2888) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Sziasztok!

Asrock AB350M-HDV lapba rendeltem Ryzen 3 2200G-t és parázok, hogy az alaplapon lévő BIOS nem túl friss ahhoz, hogy kezelje majd a processzort. Ebben az esetben mit lehet tenni?
Nem akarok most ezért venni még egy processzort BIOS-t frissíteni.

(#2889) Bici válasza Gombinyó (#2888) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem legjobb kolcson kerni valakitol. :U
Vagy bizonyos boltok megoldjak par ezresert.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2890) #92006144 válasza Gombinyó (#2888) üzenetére


#92006144
törölt tag

Először érdemes leírni, hogy merre laksz, így a segítőkész fórumtársaknak könnyebb dolguk lesz.
Amúgy az első szériás ryzen topikban érdemes egy off kérdést feltenni, hogy ilyen-olyan megyében valaki tudna-e segíteni.

(#2891) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Köszi a gyors válaszokat! Akkor kell egy ideiglenes proci mindenképp, ha nem lenne elég friss a BIOS.

(#2892) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Kollégám leadta a rendelését, végül Gigabyte AX370 Gaming 3 alaplap lett az optikai kimenet miatt, 2400G proci, és 2x4GB Kingston 3000MHz DDR4. Reméljük jövő héten tesztelhetjük a rendszert.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#2893) RootOfOrigin


RootOfOrigin
csendes tag

Örömmel jelentem, most már hivatalosan is a Raven Ridge-esek táborát gyarapítom :D A végleges konfig így néz ki:

- Ryzen 5 2400G
- Gigabyte GA-A320M-S2H (tuning nem szempont, ezért lett A320-as)
- G.Skill Aegis 2x8 GB 3000 MHz RAM
- Adata SU650 120 GB SSD
- Thermaltake Smart SE 530W moduláris táp

Viszont máris problémába ütköztem, miszerint a Radeon Settings azt írja ki, hogy nincs illesztőprogram telepítve/az illesztőprogram nem működik megfelelően, amin kicsit vakarom a fejem. Chipset driver van telepítve, a legfrissebb APU-hoz ajánlott Radeon driver van telepítve úgyszintén, viszont minden flottul működik (játékkal még nem játszottam mondjuk, friss Windows telepítés után persze nincs rajta egy se). Szerintetek mi lehet a gond?

Xperia tipo -> Xperia E4 -> Redmi 5 3/32 -> Redmi Note 7 4/64 -> Redmi Note 12 Pro 5G 6/128 /// Pentium E6300 -> Ryzen 5 2400G ///

(#2894) nyikszi válasza RootOfOrigin (#2893) üzenetére


nyikszi
őstag

Ha nem az AMD oldaláról töltötted le a drivert, akkor szedd le onnan. Ha igen, akkor a Gigabyte oldaláról próbáld meg leszedni. Valószínűleg win 10 leszedte ami szerinte a legjobb és a többi nem érdekli.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2895) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sry rossz topik. :W
Sziasztok! Kinek van ilyen memóriája? CMK16GX4M2B3000C15 Corsair ver5.31 SKHinyx-es?
Nagyon gondolkodok gépügyben, Asrock X470 Taichi(a sima) lenne a kiszemelt, 2700x társaságában, anno volt 1800X-em, és ezt a fajta memóriát az X370 Prof Gaming még 3000-ren se vitte... csak 2666-on...
És félek belevágni ismét a Ryzen vonalba...mert ilyen memó árak mellett nemigen szeretnék dobálózni a ramokkal.
:R

[ Szerkesztve ]

(#2896) #92006144 válasza Walter_White (#2895) üzenetére


#92006144
törölt tag

Az a kellemetlen amikor vásárlás után egy hónappal később jelenik meg az asus qvl listában a várásolt memória verziószáma, és nem olyat vettél...
Most random apróról guberált 2400cl17 ramot használok 3000cl16, szóval javult a helyzet.

(#2897) RootOfOrigin válasza nyikszi (#2894) üzenetére


RootOfOrigin
csendes tag

AMD oldaláról szedtem le a chipset és a grafikus drivert, de már a hajam tépem lassan. Számtalanszor letöröltem és újraraktam a drivert, kikapcsoltam a Windows automatikus driver frissítését, sőt, még játékban sem működik rendesen a gép (League of Legends-ben gyakorlómódban 10 fps alatt), már nem tudom, miért nem jó, mi nem jó. Annyit még el tudok képzelni, hogy mivel még nincs aktiválva a Win 10 (a laptopomról kéne letörölni, hogy a licencet tudjam aktiválni), lehet ez okozza a gondokat - nem tudott frissülni az oprendszer, ami bekavarhat a drivernek esetleg.

Xperia tipo -> Xperia E4 -> Redmi 5 3/32 -> Redmi Note 7 4/64 -> Redmi Note 12 Pro 5G 6/128 /// Pentium E6300 -> Ryzen 5 2400G ///

(#2898) consono válasza RootOfOrigin (#2897) üzenetére


consono
nagyúr

DDU-val szedd le a drivert és tedd fel újra, lehet, hogy csak valami összekeveredett.

"In God we trust. All others must bring data"

(#2899) RootOfOrigin válasza consono (#2898) üzenetére


RootOfOrigin
csendes tag

DDU-val is próbáltam, de az sem hozott megoldást sajnos erre a "Radeon Settings szerint nincs driver telepítve" problémára. Támaszpontnak annyit tudok még megadni, hogy az Eszközkezelő a GPU-nak a 12-es hibakódot dobta ki (lehet hogy itt lesz a kutya elásva).

Xperia tipo -> Xperia E4 -> Redmi 5 3/32 -> Redmi Note 7 4/64 -> Redmi Note 12 Pro 5G 6/128 /// Pentium E6300 -> Ryzen 5 2400G ///

(#2900) kireka válasza Walter_White (#2895) üzenetére


kireka
tag

CMK16GX4M2A2400C14R fut nalam 2400@3333 a qvl lista környékén nem volt, de nem is kockáztattam nagyot, mert 2400-on még a tesco gazdaságos ram is elmegy :D
Először nálam sem ment 2666-on aztán 2933-on elindult, talán mert ott már 2T a def. command rate, szóval ha nem is pont a gyári számokon megy, de egy jó ram tuti nem fog megakadni 2666-on.
Van egy tonna ram beállítás kb. 50?, sőt a CPU SoC-t (memóriavezérlő) is lehet tekerni.
A helyzet sokat javult az 1xxx szériánál az ujabb agesa microcodokkal - viszont azt a pletyát hallottam, hogy a 2xxx sorozatnál tulajdonképpen nincs is már ram mizéria.
A qvl listát én is böngésztem, de aztán feladtam, nincs abban semmi ami kapható is és normális áron van, szóval megvettem a legolcsobb ramot ami volt akcióban.
Annyira, hogy a ramot vettem meg először és akkor még az sem volt biztos hogy 8600k+x gpu legyen vagy 2200g és majd zen2+7nm GPU mire pontosan körvonalazódik az igény is. Sajna azóta megváltoztak a dolgok és még nem biztos hogy jövőre lesz jó áron zen2+7nm GPU... de egyelőre a megpiszkált 2200g megüti a minimum elvárt szintet. Akkor bányászláz volt, most kapacitáshiány, mindig van valami ami miatt fent vannak az árak...

más: Javítom magam a négy magos buldozerhez mégis erős túlzás a 1060, szinte soha nem hagyja kifutni kártyát. Az nem 4 mag ,csak 2 mag +2 db 60%-os hatékonysággal működő CMT? - az smt combosabb verziója, szóval nem nyujtja azt amit a 4 modulos egységek olyan játékokban amit 2 magnál többet használnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.