Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39701) Picco válasza digo00 (#39699) üzenetére


Picco
addikt

felbontas fullHD?
En procira gyanakodnek ennel a jateknal ha a tied nincs huzva.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#39702) digo00 válasza antihero0112 (#39700) üzenetére


digo00
tag

Pl szeretnem az MSAA-t 8X ra rakni jelenleg 4X en van.A többi beállítást pedig ultrára amit leht azok very high-en vannak.Felűl írja,hogy 2966 MB ot eszik a kártya.De 8Gb-os kártyánál ez egy kicsit kevés szerintem.A jelnlegi beállításokkal kb 45-58 fps-en megy. Ha mindent felhúzok maxra akkor leesik 20-30 fps-re.Meg az is zavar,hogy ha megyek kocsival akkor a meszebb lévő tárgyak csikoznak.Meg a szembe jövő járművek hütőrácsai is,szegélyek stb.Gondoltam ha egy kicsit feljebb lehetne húzni a karit akkor ki tudnám küszöbölni ezeket a hibákat.

(#39703) digo00 válasza Picco (#39701) üzenetére


digo00
tag

A felbontás 2560 X 1080 75 HZ re van állítva 21:9 es freesynces monitorom van.A procim nem K-s nincs húzva.

[ Szerkesztve ]

(#39704) energy4ever válasza digo00 (#39703) üzenetére


energy4ever
addikt

Ezek a kartyak normalis tuningot nem birjak vizhutes nelkul, az alapbol is nagy TDP miatt. Tapasztalat.
+25%-os OC-nal nalam kb 10perc utan elkezd trotlingolni (390X Asus DC2)
Amennyit lehet rajta tuningolni gyari hutessel, az meg nem hoz pluszba annyi fps-t, hogy ami akad, az majd onnantol ne akadjon!

(#39705) HSM válasza energy4ever (#39704) üzenetére


HSM
félisten

Azért komolyabb hűtésekkel feljebb lehet menni. Pl. a Sapphire Vapor-X, vagy a 390-eknél a Nitro.
Nálam a 290X DC2-esen is a fő limit a hűtője, nem valami izmos, nincs benne sok tartalék. Örülök, ha a gyári OC órajelén (1050/1350) meghűti viszonylag halkan (<2000 rpm), elfogadható hőfokokkal (<80 fok). :B
1100/1400 körül meg már teljesen elszabadul a pokol kis plusz teljesítménytől, pedig az még szinte semmi. :D

(#39706) antihero0112 válasza digo00 (#39703) üzenetére


antihero0112
tag

8X-os élsimítás nem fog menni, ha normális FPS-t akarsz. Valószínű hogy elfogy alóla a proci, ha nagyobb grafikára rakod fel. Esetleg próbáld meg MSI Afterburnerrel megnézni, hogy mi fogy el a leghamarabb. Nekem 6700K-val megy fullon 4x-es élsimítással fix 60 FPS-en, de ha mondjuk az advanced graphics fülön beállítok ezt-azt, akkor ez már 40 körül van.

(#39707) Raggie válasza digo00 (#39703) üzenetére


Raggie
őstag

Monitorozni kellene a játék közben a géped különböző komponenseinek kihasználtságát.

Pl.: hwinfo, aida64 vagy MSI Afterburner segítségével.

Valószínű, hogy a processzor-odat is húzni kellene kicsit.

Egyébként MSI Afterburner-ben tudod húzni is a kártyádat.
Javaslom a jó házhűtést, mert fűteni fog rendesen, ha megcibálod.

A kártyához meg először +50% power limit-et neki és nézd meg 5-10 MHZ-es lépésekben felfelé lépkedve hogy meddig bírja. Ahol elhasal vedd vissza egy lépcsőt és az a teteje amit alapfeszen bír.
Ha a feszültséggel is babrálni akarsz, akkor olvass utána a topikban, mert azt csak akkor ajánlom, ha komolyabban érdekel az OC, mert könnyen kártya füstölés lehet belőle.

@(#39706) antihero0112 : neked R9 309X-ed van, neki sima 390. És ő 2560*1080-ban játszik, nem sima FullHD-n! Nem lesz annyi FPS-e soha neki, mint neked sztem.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#39708) HSM válasza Raggie (#39707) üzenetére


HSM
félisten

Hiába ajánlgatjátok neki a húzást, a sima K-nélküli i5-ösét nem fogja tudni húzni sehova. :N

(#39709) antihero0112 válasza Raggie (#39707) üzenetére


antihero0112
tag

Annyi különbség nincs a két kártya között, ami az ennyi FPS különbözetet indokolná, csak a proci. Húzni meg tök felesleges a videó kártyáját, nem nyerne vele túl sokat. Procit meg nem is lehet. Monitorozáson kívűl nem nagyon tudunk segíteni, vagy hogy ha nem küld mondjuk egy képet miket állítgatott be a GTA-ban. Vakon nehéz...

(#39710) Raggie válasza antihero0112 (#39709) üzenetére


Raggie
őstag

Amennyiben te is 2560x1080 felbontáson játszol akkor valóban. Ha viszont te FullHD 1920x1080 felbontáson tolod, akkor az Ő kártyájának pont kétszer annyi pixel-t kell kiszámolnia... :)

Elnézést de nem tudom most az FPS-ekből hogy mi az életszerű, lévén nincs meg a játék ezért nem tudom milyen felbontáson milyen FPS a reális.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#39711) HSM válasza Raggie (#39710) üzenetére


HSM
félisten

Az a duplaannyi pixel nálam +33%. :D Legalábbis matematikailag végigszámolva ekkora difi a pixelek között az említett felbontások között.

[ Szerkesztve ]

(#39712) digo00


digo00
tag

Este tudok képet küldeni.MSI afterburner fent van.

(#39713) Speed® válasza digo00 (#39702) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ilyen igényekhez a Hawaii/Grenada karcsú. OC 290el Grass/Tess 1 lépcsővel csökkentve, egyebek maxon (kitolt látótávolság is), AA nélkül toltam szintén 2560x1080ban, így nem esett be vidéki ramazurikban 40 alá, többnyire 50-55 körül tartotta.
Az AA hibás egyébként a csíkos témában, játékhiba, nem tudom azóta frissítések rendbehozták-e, de nem VGA/driver tehetett róla.
Ha komolyabb tempóra vágysz, 1200 körüli OCval van esélyed, de a 8xAAt felejtsd el, komolyabb karikat is kifektet.

(#39714) antihero0112 válasza Raggie (#39710) üzenetére


antihero0112
tag

Virtuális szuper felbontás ;]
Full HD-ban tolom, kipróbáltam 2560x1440-ben is nálam nem volt FPS-ben eltérés, vagy nem annyi, hogy észrevegyem. :DDD

(#39715) Raggie


Raggie
őstag

Okés, a pixeleket tényleg elszámoltam "csak" +33%, de az is elég jelentős.

(#39714) antihero0112: Amennyiben VSR-el te is feltoltad, akkor releváns a komment, jogos! :R

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#39716) mpierre válasza HSM (#39705) üzenetére


mpierre
veterán

Tessen csak vízzel hűteni, oszt máris csak 60°C lesz az a nagyon max... ;] a venti meg nyóccszázo' pörgettyűdzik.

Én is most fogok nekiállni összerakni a vizet a gépre... Csak mintha hely szűke lenne a házban. Mérni kék, majd megint. :DDD

Pedig a DC2-eket nagyon dicsérték még a 6950/70 kártyán. Jól is hűt, meg csendes is. Lehet sok neki az eldiszipálandó (250-280W) hő?

Pl az msi-t (sima 390) eddig csak 70-75°C tudtam hergelni szőrősfánkkal. Na ott már van hangja rendesen. Vagy javítottak a gyártáson a 290-hez viszonyítva.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#39717) energy4ever válasza mpierre (#39716) üzenetére


energy4ever
addikt

250-280W TDP? Az megse kottyan a DC2-nek. Az enyem 340-350W TDP-nel kezd trotlingolni 10perc utan. :D

(#39718) digo00 válasza HSM (#39708) üzenetére


digo00
tag

Amúgy is megérett már a proci csere i7-esből milyent javasoltok?

(#39719) asaca válasza digo00 (#39718) üzenetére


asaca
tag

4770k Azt a lapod is támogatja. 4,2-4,4 kacagva meg van. Manapság mindenre elég.

[link]

[ Szerkesztve ]

BF3: aSaca-Hun

(#39720) antihero0112 válasza digo00 (#39718) üzenetére


antihero0112
tag

Sok választásod nincs, ha maradsz ennél a foglalatnál. 4790, ha meg váltasz foglalatot akkor 6700K vagy 7700K. :D

(#39721) Speed® válasza asaca (#39719) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

B85ben semmi OC nem lesz, minimális javulást tapasztalna. Esetleg egy 4790K, ami alapból 4G, de kb. jobban járna a platformcserével. Viszont a GTA5 gyorsabb procitól nem fog meglódulni nála..combosabb VGAval többet nyerne :U

(#39722) energy4ever válasza Speed® (#39721) üzenetére


energy4ever
addikt

Igazad van, ott kozel sincsen CPU limit.
Nekem 4670K van, es sehol sincs CPU limitem. Foleg nem akkora felbontasban ahol o jatszik.

Nalam ha huzva van a proci rendesen(4,6GHZ) akkor atlagba jatekonkent 20-23% kozott ugral a cpu, nagyritkan felugrik par masodpercre 80-ra, es ennyi.

390X 5760x1080

(#39723) asaca válasza Speed® (#39721) üzenetére


asaca
tag

Lehet. :) De ezt kérdezte. A tuning-ot nem vágom abban a deszkában. Lehet hogy 0.Költséghatékony tipp volt. :R Jobb lenne egy graphics setting reset.Ha droppol v-sinc off.Ha úgyis akkor elfogyott a kiss 4-magos.
Nálam a v-sinc kavart be állandóan(setting default 2560x1080).Monitorozva okosabbak lennénk az tény.

BF3: aSaca-Hun

(#39724) HSM válasza mpierre (#39716) üzenetére


HSM
félisten

Megfordult a fejemben, főleg anno a sima 290-esemnél, amit 900-on kellett járassak, hogy kedvemre való módon csendben dolgozzon. De mindig az jött ki, hogy sokkal jobban megéri kicsit visszavenni a kártyából, mint levizezni. :B Még a házi mókolós játékvizes barkácsolások is legalább 20K...

A 6950/70 DC2-esek még jók voltak, nagy monstrum 3 slotos hűvővel... Ezen már másmilyen van, csak 2 slot. Nem mértem meg, mennyi kakaót bír el, de ez pl. egy kör BF4:

Látszik, hogy így még szépen elbírja, de ez ahogy nézem, a GPU oldaláról csak olyan 140W.... Pedig itt se a VRM, se a ramok nem melegítik a GPU hűtőjét. Tuningnál pedig hiába húzom fel a ventit 3000RPM-re, nem igazán teszi meg a hatását.
Erre még a szőrösfánkot rá se mertem engedni... :D De gondolhatod, ha a BF4 így megkergette, mi lenne szőrösfánk alatt, hát nem 75 fok. Az MSI elég korrektül összerakta a 390-esét, szerintem annyival jobb az a hűtés.

(#39717) energy4ever: 350W TDP? :DDD Hahaha... :C Megnézném én azt, mit művel egy 350W terhelésen....

(#39718) digo00: Nekem a kedvencem a 990X. :D

(#39722) energy4ever: Attól függ, mivel játszol.. Kipróbálnál egy GTA4-et, vagy BF4 multit máris ritkán látnád 80% alatt. :DD

(#39725) energy4ever válasza HSM (#39724) üzenetére


energy4ever
addikt

350Watt TDP-nel egy furmark benchmark sem fut mar le trotling nelkul, 100%-os ventifordulaton sem. Probaltam ugyis, hogy a kep bekapcsolasa utan, egybol(kihult szobahomersekleti allapotbol), es igyis tulmelegszik es jo ha a benchmark 3/4-eig eljut trotling nelkul. :DDD

Hidd el, ekkora felbontason mar nem szamit szinte semmit se a proci. Pl Steam VR benchmark ami arra(is) lett kitalalva, hogy kijelzi a cpu alltali kepkocka/masodperc veszteseget, meg azis 100%-os VGA limittel futott le.

(#39726) HSM válasza energy4ever (#39725) üzenetére


HSM
félisten

Bocs, de nem hiszem el, amit a prociról írsz. Totál játék függő tapasztalataim szerint. GTA4-ben pl. a fejem teszem rá, hogy nem hajtja ki, hiába nem látod 100%-on a procit. De a BF4 is necces. Korábban a 4,4Ghz-es i5 4690K-m éppenhogy kihajtotta a 900Mhz-es 290-em, 16GB 2133Mhz rammal...

Az, hogy van +33% pixel FHD-hoz képest az segít a VGA felé billenteni a limitet, de csak 33%-al.

[ Szerkesztve ]

(#39727) Habugi válasza HSM (#39726) üzenetére


Habugi
addikt

Egy jó kis Arma3 kéne oda, nagyobbik szigeten Altison.., az a +33% annyit jelentene, hogy nem 40-45% között kotlik a GPU hanem kb 44-48%-on.. :DDD :C

(#39728) energy4ever:

Szerintem még digo00 kapcsán lett kiszámolva 2560* mellé..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#39728) energy4ever válasza HSM (#39726) üzenetére


energy4ever
addikt

"Az, hogy van +33% pixel FHD-hoz képest az segít a VGA felé billenteni a limitet, de csak 33%-al."

Nem tudom most mirol beszelsz. hogy jott ki neked a 33%? 5760x1080 Az 300%-a az 1920x1080-nak.

(#39729) HSM válasza energy4ever (#39728) üzenetére


HSM
félisten

Azt hittem, továbbra is 2560*1080 felbontásról beszélünk.... Az 5760 persze, más tészta. Az már inkább +200%, nem 33. :DDD

(#39730) weri


weri
senior tag

Az miert van hogy jatekban 1500-on teljesen stabil a memoria, de winfosba egy ido utan befagy a rendszer, es csokkentett modban kell visszaallitani alapra mert nem tolt be teljesen a rendszer (fekete kep win logo utan). Alapon volt huzva semmi feszultseg nincs allitva rajta. :F :F

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#39731) digo00 válasza digo00 (#39718) üzenetére


digo00
tag

Alaplapot már cseréltem erre msi Z97S SLI Krait edition.Csak még nem volt átírva.

(#39732) Raggie válasza weri (#39730) üzenetére


Raggie
őstag

"Alapon volt huzva semmi feszultseg nincs allitva rajta."
Lehet ezért! :) Próbálj meg az Aux Voltage-re 5 mV-ot adni.

Clint Eastwood FTW

(#39733) abridabri


abridabri
veterán

Mennyi plusz feszt erdemes adni 24/7 re max egy sima 390 nek ? vizzel van hutve .
Es a memoriat is erdemes huzigalni vagy nem hoz sokat a konyhara ?

(#39734) digo00


digo00
tag

No sikerült pár percet játszanom.Csináltam pár screenshotot az msi afterburnel.

[ Szerkesztve ]

(#39735) digo00 válasza digo00 (#39734) üzenetére


digo00
tag

Ezekkel a beállításokkal megy jelenleg a GTA V.

(#39736) mpierre válasza HSM (#39724) üzenetére


mpierre
veterán

:Y "se a VRM, se a ramok nem melegítik a GPU hűtőjét" ez azért nem szép dolog... A ram se gddr3, de a vrm sem 24 egységből pakolja ki a szükséges delejt a gpu-nak, ram-nak.
A víznek a legnagyobb hátránya, hogy egy jó drága kártya harmadát, negyedét rá kell még költeni egy új blokkra, hogy rendesen legyen hűtve. (Fc blokk.) Néha lehet használtat is kifogni, ami sokkal olcsóbb. De a játékvíz, hááát olyan félig megoldás. :DDD

140w hő, ~2000-es venti mellett 78°C a vrm... Ejha. Akkor erősen túlbecsültem a dc2-s hűtést. De jó a ház szellőzésed, mert nem fő meg a deszka.

Off: Ezeket a csinos grafikonokat hogy sergeted ki a HwInfo-ból? :F

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#39737) HSM válasza mpierre (#39736) üzenetére


HSM
félisten

Bizony nem szép. És a usernek se éppen jó, mert ha nem figyel oda a hőfokokra (plusz nálam venti is rásegít hátulról a PCB-jét hűteni!) akkor egyből jönnek a GPU Memory Error-ok és előbb utóbb a képhibák. Ilyen gondom sosem volt előtte a Giga WF3-as 290-emmel, amin rendesen hűtötték a ramokat is. Hát, ez van, tudtam róla, hogy ez ilyen. Szerencsére ki lehet küszöbölni a gondokat belőle, de nem épp elegáns megoldás.
Ja, igen, és ezek még nyitott oldallappal készültek. No, mondjuk a hátszellőzésem is jó, csak most pár motyó rá van kívülről kötve, amitől nem tudom most becsukni. :DD

A grafikonok... Elindítod sensor only módban, és az értékre rákattintasz jobb egérgombbal és "Show graph" opció egyből kidobja a grafikont. :K

[ Szerkesztve ]

(#39738) Hunork


Hunork
veterán

Üdv Szakik!

Ismét jelentkezek. Mi más, mint GPU/VRM értékek...stb. Mérés Aida64 log file. Játék közben meg Afterburner, de a két értékhalmaz egyezik.
Én ugyebár nemrég vagyok 390 tulaj, abból is az Asus Strix verzió susog a gépben. Házcsere is volt. Hőmérséklet és VGA venti rpm felől érdeklődnék, kérdeznék.
BF Hardline: GPU max 57 fok, VRM max 52 fok - Ultra (ez nekem meglepő, többre számítottam, két fejezetet toltam végig)
Crysis 3: GPU max 82 fok, VRM max 70-77 fok - Very high és High keveréke (Welcome to the Jungle pálya, mi más :) )
Mindez az új házban (Aeneas - remélem a róla készült cikk hamarosan megjelenik itt), és 43%-os fordulaton megy a VGA venti /1700 rpm. (ez nem semmi infó) Mindeközben a PCH értéke 58-61 fok volt.
Metro LL Redux benchmark nem érdekes, mert alapból hevít, de ott is 5 fok mínusz volt, 89 fok a max
Fiam közben nyivákol, hogy R6 Siege alatt 43%-os ventivel 75-83 fok a GPU.

Csak annyit kérdeznék, hogy akkor ezek ugye teljesen elfogadható értékek? Figyelembe véve, hogy standard 1700 rpm a fordulat. És azért ez a ház már másik kategória (legalábbis nekem), mint a Zalman Z3.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#39739) Raggie válasza Hunork (#39738) üzenetére


Raggie
őstag

Szerintem rendben vannak a hőfokok teljesen. Én személy szerint kicsit feljebb venném a ventit, hogy a 80 fokot inkább alulról nyaldossa, de 90-ig nem árt meg neki semmi. :)

Clint Eastwood FTW

(#39740) Speed® válasza Hunork (#39738) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az Aeneasban el lehet tolni a szellőzést, ha nem variálja meg rendesen az ember..nekem is volt, elvoltam vele, de a végére megutáltam a szerelési nehézségeket, ill. az mATX limiteket maxitorony méretben :S

(#39741) weri válasza Raggie (#39739) üzenetére


weri
senior tag

Nekem a Trix-em sajat profillal 1120-on 72-76°C kozott tartja :d

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#39742) Hunork válasza Raggie (#39739) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm a válaszokat! Szerintem is normális értékek.
Speed: Nálam az Aeneas bejött, bár valóban érdekes a szerelés, elkészült egy házbemutató cikkem, talán a héten megjelenik. Én az ODD keretet kiszereltem a VGA applikáció idejére, így lényegesen könnyebb, csak hat csavar kellett hozzá.
Venti: az Asus 50% felett nálam már zavaró (tudom, minek akartam R9 390-et) :) És az alapvetés a halk PC volt, ami rendben is van. Szeptemberben a nagy melegben is csak plusz 5 fokot dobott a mostanihoz képest.

Plusz:
Pasztázáshoz a GPU-nak is tökéletes az MX4? Itt is ugyanolyan rétegben kell, mint CPU esetében?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#39743) Speed® válasza Hunork (#39742) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nekem egy Triton került bele fronton, a hátsó ventivel együtt blokkolták a tető szellőzést (fél centit kellett volna rátervezni hosszban és nincs gond..). A HAF XB alsó nem szellőző részlegéhez képest persze jobb volt a vinyóknak, de pár szerelési szívás után ragequit volt :) Ha nem sűrűn nyúlsz hozzá, elleszel vele..fronton ganajul tud kinézni idővel a por, azt nem fogod szeretni, de persze ez ilyen más sajtreszelő előlaposoknál is..

[ Szerkesztve ]

(#39744) Raggie válasza Hunork (#39742) üzenetére


Raggie
őstag

MX-4 nagyon jó paszta GPU-hoz is! Én is azt használok javarészt(amikor nem CLU-t).
Kb ugyanannyi kell belőle, de az a tuti, ha csinálsz próbahelyzést(felteszed a hűtőt, rányomod jól és leveszed, hogy megnézd milyen a paszta terülése. Egy kenésnyi paszta lehet megy miatta a levesbe, de utána tuti jó a pasztázás és nyugodt a lélek! Megéri! :)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#39745) Hunork válasza Raggie (#39744) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm! :R Akkor majd tavasszal megküldöm a nagy meleg előtt, addig nekem jó ez az átlag 65-75 fok. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#39746) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

-

[ Szerkesztve ]

(#39747) Hunork


Hunork
veterán

Hali!

Nincs Furmark topik :N Erről vélemény? 1080p, mert a monitor adott...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#39748) energy4ever válasza Hunork (#39747) üzenetére


energy4ever
addikt

Mire vagy kivancsi?
Az a kartya jeg hideg az enyemhez kepest... :D
Nekem huzas nelkul a 390x DC2 80fokos a 1080-as furmark bench utan...

(#39749) Hunork válasza energy4ever (#39748) üzenetére


Hunork
veterán

Hát hogy jó, milyen a pontszám? Még soha nem foglalkoztam ezzel, csak a szokásossal, amikkel a cikkeimben is.
Meg én is meglepődtem, hogy csak ennyi volt a GPU max hőmérséklet. Nagyon a neten sem találtam viszonyítást.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#39750) Habugi válasza Hunork (#39749) üzenetére


Habugi
addikt

Nem jól csináltad, szerencsére, teszem hozzá.. :B

Játékban is átlép/eléri néha a kártyád a 80 fokot, ne Furmarkolj és ne nyomozd ki hogyan érdemes vele tesztelni, nyugodtan töröld le.

Pár hete linkeltem egy 10perces Valleyt, HWInfo64 társaságában, ha a hőmérséklet van terítéken és kártya gyilkolászás nélkül szeretnél tesztelni/összehasonlítani akkor ajánlom azt az ominózus postomat, majd reprodukáld. Sokkal valósághoz/felhasználáshoz közelibb & reálisabb eredményt ad és nem gyötörsz vele shemmit. :R

ExtremeHD Presettel elindítod, utólag ablakba teszed, mellette megy folyamatosan a HWInfo64 SO és mindezt hagyod 10percig menni, GPU-Z nem is kell, vannak szenzorok amik nem szeretik ha egyszerre több softver firtatja őket.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.