Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40151) Raggie válasza HSM (#40150) üzenetére


Raggie
őstag

:Y :Y :Y
Azta,ezt nem is tudtam. Ez mondjuk elég kemény... :(((

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#40152) HSM válasza Raggie (#40151) üzenetére


HSM
félisten

Igen. És nem is szeretik a memóriák a 80 fok körüli üzemi hőfokot. :N
Bár problémát nem okozott, de látványosan elkezdenek HWiNFO-ban is szaporodni a memory error-ok, ha 80 fok fölé engedem.... ;) Persze, a javított hibákat is jelzi, de azért látványos, hogy míg hűvösebb kártyánál alig vannak, ha hagyom gyárilag, akkor a nagyon sokszorosa....
Persze, ez BF4, ami nagyon memóriaintenzív játék, de a lényeget jól mutatja....
Nem véletlen írtam, mindenki úgy süti meg a kártyáját 90 fokon, ahogy jólesik neki. ;]

[ Szerkesztve ]

(#40153) GAbre


GAbre
veterán

Ugy ertem,ha ,h a gorbe labak,miatt,nehezebben tudja vezerelni vagy valami(Mert szivtam vele,h nem mind1ik memoria slot volt jo,vagy nem akart elindulni gep,ha 2000 felett volt memoria),ès jobban megterheli alaplapot,axem kartya alatt a deli hid van,bar az nem vezerel se feszelosztast,se cpu-t vagy memoria-t ha jol tudom.
Eddig -0.125val ment 4Ghz-en proci.
Most 4,2ön -0.060al.
4,4 hez +60 kell kb,de ott sincs kulonbseg csak magok mennek fel 90-100fokra.
Sapphire trix-nek az 1ik legjobb hutese van,meg ugy altalaban sapphire-nak,ahogy tapasztaltam.
Viszont vrm-ek nagyon jo huvosek

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#40154) GAbre


GAbre
veterán

Kicsit gondolkozok most,hogy melyik a jobb,ha a táp és a vga szembe vannak 1mással,és a táp kiviszi a meleg levegőt,vagy ugyebár mind2 szívóhatást gyakorol,ezáltal rontva a házban a légáramlást?
Zalman z3 plusz+sappire trix

Avatar

(#40155) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok!

Ma végre letudtam ülni játszani, sikerült 2 órát tolni és egyszercsak fekete képernyő volt. Bekapcsolás után ilyen dolgok fogadtak:


Azután csökkentett módban elindítottam, DDU-val letöröltem a VGA driver-t, bekapcs rendesen, majd indítom a VGA driver telepítőt és amikor teszi az illesztőprogramot "szürke / fekete halált" dob és csonttá fagy a gép. Jelenleg csökkentett módban írok nektek, így megy, de ahogy felpróbálom tenni a drivert kifagy a gép. Alig használtam a VGA-t amit egy R9 290X Tri-X. A konfig pedig: Foxconn X58 Bloodrage, 16GB RAM, i7 980X

Miért vannak ilyen felkiáltójelek? Az alaplapi BIOS-szal is gondok vannak vagy VGA memória gondok lehetnek? Most vettem a kártyát 1 hónapja és csak próbagari volt rá, de nem volt vele gond.

Várom a véleményeket! :R

Vannak dolgok...

(#40156) Milka 78 válasza ricshard444 (#40155) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pedig ez nagyon memóriahibának tűnik,nekem is van egy 4830-om ami ezt a felkiáltójeles hibát produkálja,igaz megfejeli néha egy-egy pikk jellel is.

(#40157) ricshard444 válasza Milka 78 (#40156) üzenetére


ricshard444
veterán

Igen az, nem tudom életre kelteni akárhogy próbáltam. Szóval most ismét több hónap gépmentes élet jön, míg nem jön újra össze egy VGA-ra a pénz, már nagyon unom ezt a PC-s szenvedést... :(

Vannak dolgok...

(#40158) HSM válasza ricshard444 (#40157) üzenetére


HSM
félisten

Megbízható tagoktól kell megbízható, lehetőleg garis cuccokat venni.... :( Főleg ha anyagilag nincs sok szórnivaló. A VGA ráadásul az egyik legkönnyebben bekrepáló alkatrész, ha nem megfelelően van használva.

[ Szerkesztve ]

(#40159) Blue Thunder válasza ricshard444 (#40157) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Én azért tennék egy próbát...rakd bele másik gépbe ha lehet a vga-d hogy mit reagál. És ha netán jó akkor a következő lépésem az alaplap illetve azon belül a proci foglalatot nézném meg, nincs e véletlen láb elhajlás vagy törés. Illetve vedd ki a karit és nézd meg hogy akkor csinálja e ezt.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#40160) HSM válasza Blue Thunder (#40159) üzenetére


HSM
félisten

X58-nál nem a prociban van a PCI-E vezérlő, ha valamelyik lábnak baja lenne, másnak is minden baja lenne. :U
Sőt, integrált VGA sincs benne, dedikált VGA nélkül tesztelni.

De ja, érdemes lenne más gépben is kitesztelni, bár sok reményt nem fűzök hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#40161) GeneraL_XTX válasza HSM (#40158) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Szerintem nem kioktatást kért, hanem tanácsot.... :U

(#40162) HSM válasza GeneraL_XTX (#40161) üzenetére


HSM
félisten

Talán mégis egyszer hasznára válik a tanácsom... Nem kioktatásnak szántam. Már másodszor szívja meg VGA-val... :(

(#40163) GeneraL_XTX válasza HSM (#40162) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Megvan annak a nyomós oka, ha valaki gari nélküli cumót vesz(leginkább pénzügyi) gondolom én ha lehetősége lett volna rá Ő is garisat vesz, már ha 290-ből talál még ilyet :D

(#40164) ricshard444 válasza GeneraL_XTX (#40163) üzenetére


ricshard444
veterán

Így van, sajnos nem volt keretem garisra (+20% lett volna a felár...)

Nem gond, ismerem HSM kollégát, megértem az álláspontját. Csak nem jókor jött ez mikor minden a nyakamba szakadt (magánélet, pénzügyek, tartozások...) és így eléggé rosszul érint ez a VGA halál.

Vajon mennyiért lehetne így eladni? :N

Vannak dolgok...

(#40165) GAbre válasza ricshard444 (#40164) üzenetére


GAbre
veterán

Javítás esetleg?Anno lecnek volt valami ismerőse,és azt hiszem volt még 1 szaki itt ph-n.

Avatar

(#40166) HSM válasza GeneraL_XTX (#40163) üzenetére


HSM
félisten

Amikor ki voltam centizve anyagilag, egy Sapphire 7870 XT-t vettem, gari nélkül, 30K-ért, mert tudtam, hogy ha be is szarik, ennyit le tudok nyelni. 290X-ből viszont nekem feltétel volt a gari, pedig ennyiért lehetett volna egy fullos nyálcsorgatós Vapor-X-em is gari nélkül, de inkább vettem ezt a kotvány DC2 Asus-t még másfél év garival... Ez már fájna, ha kimúlna, így pedig még sokáig nyugodt lehetek. :B

(#40164) ricshard444: Hát sajnálom a dolgokat! :( Mielőbbi talpraállást kívánok! :R

[ Szerkesztve ]

(#40167) #92888064 válasza ricshard444 (#40164) üzenetére


#92888064
törölt tag

nekem csak az fura, hogy a vevői értékelései nagy részét hibás vga vásárlásért kapta az eladó...

(#40168) Casoli válasza #92888064 (#40167) üzenetére


Casoli
őstag

Hát mert ez is egy reflowolt kártya lehet. Nem csoda, hogy tönkrement.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#40169) GeneraL_XTX válasza Casoli (#40168) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

hát ha erre előre nem figyelmezteti a vevőt, akkor egy csaló, fel kell jelenteni :Y

(#40170) GAbre


GAbre
veterán

Van valakinek sapphire nitro kártyája 390x?
Tuningra vagyok kiváncsi,esetleg intel procival 3dmark time spyra pl.
Illetve,hogy ez is szenved kicsit zörgéstől,mint a tri-x vagy valami másik bajtól?

Avatar

(#40171) asaca válasza GAbre (#40170) üzenetére


asaca
tag

Sima 390 nitro. 1170/1700 a vége. Nem cicereg, halk.

BF3: aSaca-Hun

(#40172) Habugi válasza GAbre (#40170) üzenetére


Habugi
addikt

Nálam 390X Tri-X.., ha ez megfelel.

Zörgés? :F :Y

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#40173) GAbre válasza Habugi (#40172) üzenetére


GAbre
veterán

Trix-em van 290ből.40-50% fordulaton zörög a venti(tipikus trix hiba)
Persze azért a pontok,tuning értékek jöhetnek :)

Avatar

(#40174) Habugi válasza GAbre (#40173) üzenetére


Habugi
addikt

Ezek szerint megúsztam egy tipikus hibát mert teljesen hibátlan a kártya.

Firestrike: [link]

TimeSpy: [link]

Valley: [link]

Van még ahonnan ez jött mert szeretek benchelni de ezek a legáltalánosabbak, az órajeleket látni az összesen.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#40175) GAbre válasza Habugi (#40174) üzenetére


GAbre
veterán

290 és 290x-nél volt ez reméltem rájöttek már,hol rontották el,avagy nem lett valami hasonló baki.

Avatar

(#40176) GAbre válasza Habugi (#40174) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi elég lesz.
Csak próbálom belőni,hogy mi pluszt adhatni gépem erejéhez.
Mérlegelni,h 290x-emnek van 1 kis kopása,mennyiért tudom igy eladni majd,illetve,hogy megéri-e ráköltenem + 20ezret kb ezért az erőért+ fél év gariért.
Hosszú és eredményes életet karidnak! :C

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#40177) Habugi válasza GAbre (#40176) üzenetére


Habugi
addikt

;)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#40178) MrChris


MrChris
nagyúr

Kártyát keresgélek és lenne egy kérdésem, hogy az R9 390 4k-s h264 kódolású filmet le tud játszani? Azaz van benne erre hardveres támogatás?

[ Szerkesztve ]

(#40179) olle válasza MrChris (#40178) üzenetére


olle
senior tag

Le tud... sőt még egy r7 250, 260, 270.... is letud.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#40180) MrChris válasza olle (#40179) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez jó hír, eddig azt az infót kaptam, hogy ilyen filmet a 380-assal tudom nézni, mert az R9 390 nem tudja a hw-es gyorsítást h264-ben.
Talán legegyszerűbb ha leírom mire is kéne, hátha tud valaki megfelelőt ajánlani, vagy hol kérdezzem. Keretem kártyára ~30-50ropi. 4k h264 filmlejátszás egyenlőre fhd monitoron, de majd cserélem nagyobbra, valamint Vegas videószerkesztőben editálnék és azt kéne gyorsítani. Aminél elsősorban a hangsúly az editálás (timeline-on) van, nem a renderingen. Nem a maximálist keresem, nv660ti már viszonylag jól vitte, 750ti viszont gyenge erre. Valszeg a pixel shaderek szám a fontos, nem az ilyen-olyan játék látvány technológiák. Vagyis onkább a shader szám legyen nagyobb, mint a frekvencia. Vramból ritkán megy 1GB fölé a Vegas a gpu-z szerint.

(#40181) olle válasza MrChris (#40180) üzenetére


olle
senior tag

Na szóval neked az RX 460 4GB való. :) 44K :R De minden továbbit a milyen videókártyát topicban. :) :R

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#40182) MrChris válasza olle (#40181) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi szépen! Megsasolom hogy mit írnak róla. :R

(#40183) GAbre


GAbre
veterán

Nem nagyon szeretem asus-t.
De több garit ad,és jó áron tudok szerezni.
Asus strix r9 390x-e van-e esetleg valakinek?
Nekem jobban tetszett a trix hűtése,mint direct cu I és II.
Vajon a 3 milyen?

Avatar

(#40184) Blue Thunder válasza GAbre (#40183) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Nekem sima Asus r9 390 strixem van az is 2db :)
Én meg vagyok elégedve vele, szerintem korrekt, akkor kezd el dolgozni amikor "muszáj"

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#40185) GAbre válasza Blue Thunder (#40184) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi.
Tuningot mennyire tudják ezek(gpu),ahogy néztem sapphire +100 vagy több mhz-et is tud menni?
Viszont asus annyira nem,bár nem is sok találat volt rá.

Avatar

(#40186) Blue Thunder válasza GAbre (#40185) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Igazából ha jól emlékszem tán egyszer vittem feljebb az órajelet és azt hiszem pont 100-al, de nem igen tapasztaltam változást. Mondjuk azt hozzáteszem hogy nem is mértem semmilyen progival. Viszont így hogy most CF-ben mennek, meg egyébként se lenne sok értelme :D

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#40187) GAbre válasza Blue Thunder (#40186) üzenetére


GAbre
veterán

Gondoltam,h abban van,cf-et nem szoktak tuningolni.
De nem tudtam,h később lett még1,vagy nem,vagy nézted-e.
Minden esetre köszönöm információid.

Avatar

(#40188) deadwing


deadwing
addikt

Segítséget kérek.
390 CF van most. Hol tudok hozzáférni az előre renderelt képkockák beállításához? Lehet itt a baj.
Nvidia alatt megvolt, alkalmazásvezérelt volt a legjobb, ami kb 4. AMD alatt úgy tudom, hogy ez 1.
Anno kipróbáltam nvidiával az 1-et és kicsit nekem röcögős volt. Most kb ugyan az, illetve sokkal rosszabb. Úgy szaggat a BF1 mint a picsa. A 2 gpu usage összevissza mozog, van hogy 10-20%-ra leesik az egyik.
980 Ti volt eddig, sokkal jobban ment. Össze se lehet hasonlítani.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#40189) GRaul válasza deadwing (#40188) üzenetére


GRaul
őstag

Nekem is ugyan ez volt a bajom a 480as cf-el.

Bf 1 jobban ment 1 gpuval mint 2vel :D

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#40190) Blue Thunder válasza deadwing (#40188) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Amd crimson-t megnyitod, beállitások, játékok és ott tudod külön igény szerint

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#40191) deadwing válasza Blue Thunder (#40190) üzenetére


deadwing
addikt

Nem találok ilyen opciót.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#40192) Blue Thunder válasza deadwing (#40191) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Megnyitod a radeon beállításokat, bal első JÁTÉK azután van olyan hogy globális beállítás illetve amik fel vannak telepítve játékok ott külön is be tudod állítani, legalsó sor ott állítod amire neked szükséged van...illetve még például nekem FC!-nél bekapcsoltam a beállításoknál a V-Sync-et az is sokat javított

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#40193) deadwing válasza Blue Thunder (#40192) üzenetére


deadwing
addikt

Ez nem az sajnos. :(
Az előre kiszámolt képkockák száma kellene, ami 1-től 5-ig állítható nvidia driverben.
Ezt keresném... :)

Vsync pedig egér lagot okoz, sosem használom.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#40194) colossal89 válasza deadwing (#40193) üzenetére


colossal89
tag

"Vsync pedig egér lagot okoz, sosem használom." Csak akkor laggol ha beesik a monitor képfrissítési sebessége alá az előállított képkockák száma. Viszont latency növekedést okoz engem csak az zavar benne, később reagál a kép az egér mozgásra, picike időről beszélünk de számomra mindig is olyan volt mintha vontatott lenne a kép Pl reflex shooter-nél. Van aki észre sem veszi én igen és zavaró is, ezért csak azoknál a játékoknál kapcsolom be ahol nagyon látványosan rontja a játékélményt a tearing, és a késleltetés sem számít számottevően pl RTS nél.

(Adatlapomon van a gépem)

(#40195) Raggie válasza colossal89 (#40194) üzenetére


Raggie
őstag

Ugyanarról beszéltek. :D

(egér lag = input lag = latency lag =/= lag )

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#40196) Blue Thunder válasza deadwing (#40193) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Dehogynem az! Ott van a legalsót beállítod hogy mennyi legyen az FPS azaz az előre kiszámolt képkocád! Mondjuk 60 FPS, máshol nem tudsz ilyet állítani vagy a játéknál vagy a globális beállításnál!

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#40197) Raggie válasza Blue Thunder (#40196) üzenetére


Raggie
őstag

Nem ugyan az!
Amiről te beszélsz az nem előre kiszámolt képkocka! Az a fix FPS limit! Az csak annyit tesz, hogy az itt beállított képkocka/másodperc feletti képkockákat inkább nem számolja ki a hardver. De semmit sem csinál előre emiatt.

Amiről deadwing kolléga kérdez az a Crossfire-nél az előre kiszámított képkockák száma. Ez biztosan nem lesz 55-60 körüli! :D Max 1-5 között szokott állítható lenni.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#40198) deadwing válasza Raggie (#40195) üzenetére


deadwing
addikt

Igen!
(#40197) Raggie: ez is igen :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#40199) Raggie válasza deadwing (#40198) üzenetére


Raggie
őstag

Az a baj, hogy az én kezeim között is elég régen volt már CF, szóval most nem tudom neked előkeresni a Crimson-ban, hogy hol van ez a beállítás!
Esetleg proci985 kollégára dobj egy privit, neki 290X CF-je van!

Clint Eastwood FTW

(#40200) Blue Thunder válasza Raggie (#40197) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Igaz! Én néztem be! :U

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.