Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40351) deadwing válasza Raggie (#40342) üzenetére


deadwing
addikt

Kis hozzáfűznivalóm van csak ehhez.
A golyózás pont hogy nem a bányászós kártyáknál adja meg magát, mert a hőterhelés konstans így nincs hőingadozás/hőtágulás ami tönkretenné azt. Egy gamer kártya hamarabb beszarik, ami egyszer 80 fokos aztán meg 20... ráadásul ez naponta többször történik meg vele. :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#40352) #92888064 válasza Gaboman (#40350) üzenetére


#92888064
törölt tag

ilyen táppal használok egy ref 290x-et alulfeszelve, szóval illene vinnie az egyágas tápodnak a vga-t. az más kérdés, hogy a proci miatt amúgy is malmozni fog.
viszont alapvetően nem javaslom senkinek, hogy ilyen "gyenge" táppal hajtson ilyen étvágyú vga-t. még az első fűtési szezonban a fogyasztásmérő érkezéséig nem mertem terhelni a vga-t, azóta már a 3. szezonban használom fűtés rásegítésnek.

[ Szerkesztve ]

(#40353) Gaboman válasza #92888064 (#40352) üzenetére


Gaboman
nagyúr

De én nem reffet vennék, pont a hűtés és a hőmérséklet végett.
Mivel egy jobb példány 70 fokra úszik csak fel terhelésnél.
Látom te 290X-et hajtasz, nekem sima 290 lenne, a fogyasztása is kevesebb.
A tápom is 50W.al többet enged, akkor igazság szerint el kellene vinnie?
Legalább ki lenne használva a tápom, a processzorom nem lényeges mivel így is a GTX950-hez képest bő 50% amit kapnék.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#40354) HSM válasza Gaboman (#40350) üzenetére


HSM
félisten

Elég jól be lehet ezeket a VGA-kat lőni, hogy ne fogyasszanak sokat. Én írtam hozzá BIOS-t kitesztelt feszekkel, és 950/1350Mhz-en használom, és így elég barátságos, 200W alatt elvan, és elég jól megy, halkan.
A zabagép húzott (4Ghz) hatmagos procival is elvan pl. BF4 Mantle alatt mérve konnektorból 380W-al így.

Szóval okosan belőve a kártyát és a procit szerintem bele lehet férni a tápod határaiba, kérdés, mennyit akarsz ezzel foglalkozni.

Abba viszont ne éld bele nagyon magad, hogy a sima 290 kevesebbet fog enni, mert a jobban sikerült csipek az X-eseken vannak. Nem véletlen ugyanannyi a gyári TDP-jük.

[ Szerkesztve ]

(#40355) Gaboman válasza HSM (#40354) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ebből a PH tesztből indultam ki.
Igaz hogy minimálisan de kevesebbet eszik.
A processzorom 3300Mhz-en megy tehát nincs hajtva.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#40356) deadwing válasza Gaboman (#40355) üzenetére


deadwing
addikt

"a processzorom nem lényeges mivel így is a GTX950-hez képest bő 50% amit kapnék."

Nem kapnál. Saccra kb 30-40%-on fog menni a kártyád azzal a cpuval. A helyedben olcsóbb/gyengébb vga-t vennék, aztán ha lesz másik proci, akkor vennék erősebb kártyát. Sőt, akkor már olcsóbban is megkapod mint most.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#40357) Gaboman válasza deadwing (#40356) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Rendben, értem és köszönöm a segítséged!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#40358) deadwing válasza Gaboman (#40357) üzenetére


deadwing
addikt

Nincs mit. De várd meg a többiek válaszát is, valszleg lesz még infó. Nekem nincs tapasztalatom a prociddal, csak gyanítom, hogy nagyon gyenge lenne egy 290-hez.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#40359) HSM válasza Gaboman (#40355) üzenetére


HSM
félisten

13W, az szinte semmi.

(#40356) deadwing: Igen, ebben van valami. :K Bár az nagyon nem mindegy, mivel játszana, és az mennyire processzor igényes. A GTX950 azért elég soványka, a 290 meg ahogy írod, meg kicsit a túlzott véglet a procihoz képest...
Mondanám köztes megoldásnak a 280X-eket, de elég öregecskék már, a 4GB 380-ak meg kicsit túlárazottak szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#40360) deadwing válasza HSM (#40359) üzenetére


deadwing
addikt

Sztem a 950 pont jó ahhoz a procihoz. Én a helyébe nem cserélném amíg nincs alatta erősebb cpu.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#40361) Gaboman válasza deadwing (#40360) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Lehet így is teszek, majd ha továbbfejlesztem a gépet akkor fogok komolyabb VGA-t venni.
Ez azért tűnt jó dolognak mert nagyon jó áron lehet már őket venni és NV oldalon tényleg az 1050Ti ami ilyen áron kapható, a 290 pedig annál jóval erősebb.
De ha nem lenne komolyabb előrelépés akkor felesleges.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#40362) Chapel


Chapel
addikt

Sajnos a tv topikjában nem lett válasz, valakinek van ötlete:

Pc-ről, hdmi kábellel van összekötve a tvm.
A gondom, hogy random kihagy a hang. Legyen az játék, film, zene, bármi.
Friss driverek, msi r9 290 G, volt kábel csere jobbra,semmi változás.
Órákig semmi, máskor pár mp-enként jelentkezik...kissé idegesítő.

Teszt megvolt, sd kártyáról és lejátszóról nincs hiba; a tv saját hangszóróit használom.

:F

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#40363) struszi


struszi
aktív tag

Nos a mai nap nem hozott eredményt. :( Egy pillanatra már megörültem, hogy van javulás, de hiába. Az alaplapi IOH feszültség emelés hatására tökéletesen működött minden, de azután már arra sem. Holnap kiveszem a kártyát és megnézzük egy másik gépben mert már nincsenek ötletek. A táppal nincs probléma, mert egy másikkal is ugyanezek a gondok léptek fel pedig azt tartottam ludasnak.
Lehúztam minden működéshez nem feltétlenül szükséges fogyasztót. Kivettem a memóriákat. Végigjátszottam slotonként mindent. Driver le-föl. Le-föl. Sajnos nem sikerült megoldani. :(
Már csak két dolog lehet rossz. Az alaplap, vagy a kártya. Holnap ez kiderül. Gyanús volt, hogy az IOH feszültség hatására hirtelen ment minden ahogy kell. Gyanús na!
Azután csak egy modullal a lapban feszültséget is csak kisebbet kellett adni. De kellett. Azután visszamentek a memóriák és jött is a halál. Megint nem ment semmi. Szóval már a lap is gyanús. Ha a cimbora gépében hibátlanul megy akkor meg tuti.

És mindebből mi a tanulság? Ha valami működik ne akard megjavítani. Hűtéscsere. :W :W :W
Mondjuk ha a lap a ludas akkor annyira nem fogok haragudni magamra mert lehet, hogy már a halálán volt. Csak így kellemetlen a szitu. :Y :Y :Y

Minden esetre köszönök minden segítséget! Jelentkezem majd. :) :R :)

"Hűségem a becsületem"

(#40364) Raggie válasza struszi (#40363) üzenetére


Raggie
őstag

Részvétem a kálvária miatt...
Gondolj inkább arra, hogy ha pl a lap a hibás, akkor még mindig jobb így megtudni, mint ha majd csak akkor ha valamelyik alkatrész elfüstölt volna... :)

Clint Eastwood FTW

(#40365) struszi


struszi
aktív tag

Köszönöm! Igen. Ebben teljesen igazad van. Ha nyár lett volna akkor annyira nem zavar mert egy picit már eljárt felette az idő. De én ilyenkor szoktam játszani. :(
Meglátom mi lesz a vége és nézegetek, hogy milyen platformmal járok jól.

[ Szerkesztve ]

"Hűségem a becsületem"

(#40366) Omli85 válasza Gaboman (#40361) üzenetére


Omli85
őstag

960T-t próbáltad hatmagosítani ? Van azokban azért egy kis extra kraft főleg újabb játékoknál ahol működik a többszál. A deszka elvileg tudná nekem anno a 870 Extreme3 R2.0 tudta gondolom az újabb is tudja.
Mindenesetre a táp eléggé határeset egy 500-550-es ajánlott lenne egy 290 mellé meg egy phenom 2 mellé. Főleg ha működik a magfeloldás mert akkor kel neki egy kis extra kraft meg egy értelemes hűtővel még valamennyi OC-t is bírna :)

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#40367) Gaboman válasza Omli85 (#40366) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Próbáltam hatmagosítani de, sajnos sikertelen próbálkozás volt, kifagy a rendszer tőle.
Nem kísérletezem vele, max ha lesz konfig csere akkor lesz erősebb kártya.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#40368) GAbre


GAbre
veterán

Nagy örömömre kipróbáltam ma 1 új tápot.
Persze,h tönkretette a ventilátor vezérlést,folyamat 100%on megy.
Gondolom nincs rá valami gyógymód...?

Avatar

(#40369) Renok válasza Raggie (#40316) üzenetére


Renok
senior tag

Vettem ma új tápot: Corsair RM750i (jövendő gépembe amúgy is ezt néztem ki előre).
A táp frankó, bár picit nagy, de minden oké, a Corsair Link is műxik vele.

És a VGA (MSI R9 290x Lightning) most még rosszabbul megy vele, mint a régi táppal (adatlapomon). :W
-5%GPU órajel és -1% Power Limittel fut a Furmark legalább 5 percig fagyás nélkül.

Régi táppal -3%GPU órajel elég volt ehhez.

Aida stress teszt GPU-val 5-10 másodperc alatt hal ugyanúgy, mert nem veszi figyelembe az Overdrive beállításokat, ugyanúgy 1080Mhz-en van a GPU.

Teljesen mindegy, hogy 2 vagy 3 PCIE tápcsatit kötök a kártyára, az eredmény ugyanaz.

Kérdéseim:
1. Miért megy rosszabbul az új táppal? Ennyivel rosszabb állapotva került azóta a GPU?
2. Tuti a VGA a tré? Az alaplap nem lehet ludas (4,5 éves)? Bár az AIDA stress tesztet GPU nélkül simán bírta a gép.

[ Szerkesztve ]

(#40370) HSM válasza Renok (#40369) üzenetére


HSM
félisten

Grat, ez igen jóféle táp. :K

Nem hiszem, hogy lenne lényeges különbség a -3 és -5% között. Amúgy simán a tápcsati-csere miatti birizgálás is hathatott rá.
Nem tuti, de elég gyanús, hogy a VGA nem okés. Ha esetleg nem garis, megpróbálhatsz rá írni egy kisebb órajeles, feszültséges BIOS-t, hátha azzal még sokáig elmegy.

(#40371) Renok válasza HSM (#40370) üzenetére


Renok
senior tag

Köszi. :B

1,5 év gari van még rá.

[ Szerkesztve ]

(#40372) HSM válasza Renok (#40371) üzenetére


HSM
félisten

Akkor azért olyan nagy vész nincs, ha majd tudod egy hónapot nélkülözni, akkor le kell garizni... :K

(#40373) struszi


struszi
aktív tag

Üdvözletem!

Nos megvan a végső diagnózis. Legalábbis minden erre enged következtetni.

Valószínűleg tényleg a hűtőcsere okozhatta a problémát, mivel sajnos cimborám gépében is ugyanazt műveli. A referencia hűtő leszerelésekor megszakadhatott valami ezen az érzékeny jószágon és innen eredtek az anomáliák. Sziklakemény volt a gyári paszta és elég nehezen jött le. :F
Megpróbálom szervizeltetni. Reballozni. Gari már nincs rá, de ennek azért adok egy esélyt.

"Hűségem a becsületem"

(#40374) GAbre


GAbre
veterán

[link]
Aerocool tápról mi a véleményetek?

Avatar

(#40375) Blue Thunder válasza GAbre (#40374) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Személy szerint én nem igazán ajánlom az ilyen"edison" belű tápokat, szerintem jobban járnál egy kisebb watt számú, márkásabb, magasabb hatásfokú táppal. De leginkább ITT nézz, kérdezz utána! :U

Ui.: ráadásul ahogy a linken látszik egy 750W-s bronze max 600W ad ki? Kicsit elgondolkodtató :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#40376) Picco válasza GAbre (#40374) üzenetére


Picco
addikt

nem ismerem az aerocool-t sajnos, de akar meg jo is lehet. ennyiert tuti kapsz egy rendes 500-osat, ami a komponensek csokkeno fogyasztasi tendenciajat nezve untig eleg lehet.

Blue Thunder: az csak egy rosszul megirt hirdetes, nem 600W a maximalis leadottja.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#40377) Blue Thunder válasza Picco (#40376) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Igen hasonlót mondtam én is neki :))

Igen most néztem amit linkeltél képet....csakkérdés az hogy az megfelel e a valóságnak vagy csak kimásolta valahonnan.....mert az szerintem megint nem lehet hogy 750w-os bronz 750w-ot tol ki...ergo szerintem az sem valós. De a lényeg hogy jobban jár kisebb, márkásabb cuccal :K

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#40378) HSM válasza Blue Thunder (#40377) üzenetére


HSM
félisten

A tápra azt írják rá, mit tud leadni! A hatékonyság viszont azt határozza meg, mennyit vesz fel ehhez! :W

(#40379) Blue Thunder válasza HSM (#40378) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Ez odáig rendben is van....de én most a képre utaltam hogy az csak egy "képmetszés" véleményem szerint nem az adott tápról készült. ;)

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#40380) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!
Van egy MSI 390 Gaming 8GB-os kártya.
Ismerősöm gépben csíkoz,szemetel.
Saját gépemben viszont hibátlanul megy.
A tápegység ugyan az,viszont az ő pci-e kábele utángyártott.
Okozhatja ez a problémát vagy más lehet a háttérben?

06-3o/9759I39

(#40381) olle válasza Találtgyerek (#40380) üzenetére


olle
senior tag

Hmmmm

Próbáljátok ki az ő gépében a te tápoddal.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#40382) Blue Thunder válasza olle (#40381) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Vagy esetleg a te nem utángyártott kábeleddel...vagy másik csati nincs a tápon? Az is egy próba lehet

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#40383) Picco válasza Találtgyerek (#40380) üzenetére


Picco
addikt

Mi a tapegyseg pontos tipusa? Jo lenne tudni hogy hany 12V-os aga van illetve hogy milyen kabelrol beszelsz pontosan.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#40384) TeeBee73 válasza Találtgyerek (#40380) üzenetére


TeeBee73
addikt

Ugyanez a VGA-m, adatoknál szereplő táppal semmi gondja.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#40385) Találtgyerek válasza Picco (#40383) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Cooler Master Silent Pro 700W (Nekem is ugyanez van)

Blue Thunder : Hétvégére én is ezt tervezem,ma nem volt már rá idő.
Nálam hibátlanul megy,órák óta nyüstölöm.

06-3o/9759I39

(#40386) Tomko78


Tomko78
őstag

16.12.2 driverrel 20 percig ha nem nyúlok a géphez , elkezd a vga pörögni elég rendesen , pedig a képernyő kikapcsolás 2 órára a allvó álapot meg kikapcsolva , lehet a driver a lúdas ?

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#40387) GAbre


GAbre
veterán

Ezért szeretem a jó öreg sapphire kártyákat.
Jobb tuning,halkabb,hüvösebb.
Nem mondom,h asus strix nem néz ki állatul,meg jó a led is.
De még meglátjuk mit tud majd az új táppal,sajna csak jövőre.
Boldog karit mindenkinek.

Avatar

(#40388) mpierre válasza GAbre (#40387) üzenetére


mpierre
veterán

Látom neked is összejött a megterhelő time spy. :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#40389) Picco válasza Tomko78 (#40386) üzenetére


Picco
addikt

Nekem a chrome csinal furcsasagokat mostansag amikor imguron egy gif-en felejtettem nyitva egy oldalt. Max orajelen ment, igaz nem forrosodott annyira mint jatekok alatt.
Ha eddig nem volt ilyen es mosta relive utan elkezdte, akkor valoszinuleg az lesz a ludas.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#40390) Tomko78 válasza Picco (#40389) üzenetére


Tomko78
őstag

Foobard 2000 zenelejátszó a lúdas , már 45 perce hozzá se nyúltam és minden okés :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#40391) juve600


juve600
nagyúr

üdv

MSI R9 390 GAMING -nak milyen a hűtése ?

(#40392) Gtaati válasza juve600 (#40391) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Az MSI hutese szerintem a legjobb az R9 390-ek kozott. Szemelyes tapasztalatom nincs csak a tesztek leirasok alapjan tudom mondani. Varj meg azert egy msi tulajt is:)

(#40393) weri


weri
senior tag

Driverbe mi ez a feszultseg ingadozas beallitasa a kijelzo reszlegnel (144hz Displayport) ? Valaki tudja mit allitok itt ? :K

[ Szerkesztve ]

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#40394) Találtgyerek válasza juve600 (#40391) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nálam 78 fok volt eddig a max.
Véleményem szerint elég jól szellőző házban. :)

06-3o/9759I39

(#40395) olle válasza juve600 (#40391) üzenetére


olle
senior tag

Szerintem. Sapphire > Asus> MSI > XFX > Gigabyte

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#40396) GAbre válasza olle (#40395) üzenetére


GAbre
veterán

Nemrég raktam fel sapphire-ról képet,mennyire hűvösen tartja kártyát.
Asus volt előtte,hát nagyon durván melegedett(bár talán tűrhető),pedig direct cu III-as volt.
A többit nem tudom.
Jól néz ki msi-jé de nem várok túl sokat csak 2 ventis.

Avatar

(#40397) olle válasza GAbre (#40396) üzenetére


olle
senior tag

Nekem a Gigabyteal sincs semmi bajom. Huzamosabb 100% terhelés alatt ami miner 40% ventillátorral 75 fok.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#40398) TeeBee73 válasza juve600 (#40391) üzenetére


TeeBee73
addikt

Afterburner-el 60 C°-on 60℅-on megy a kari. (Grid alatt mértem). A ház szellőztetés szvsz. megfelelő, a hangerőről nem tudok érdemben nyilatkozni, 25 éve reptéren dolgozom, minden reggel 9-kor van a Gripenek keszi felszállás. :DDD
Szóval, ami másnak hangos, nekem még "elmegy"... :)

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#40399) juve600 válasza TeeBee73 (#40398) üzenetére


juve600
nagyúr

gtx 970-em volt belőle az full csendes volt

(#40400) TeeBee73 válasza juve600 (#40399) üzenetére


TeeBee73
addikt

Ez sem zajong. a Giga 280OC-m hangosabb volt. :K

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.