Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32047) janos666 válasza zack (#32039) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem, ha ennyire nehezedre esik dönteni, akkor vedd az X-et, mert így már valószínűleg később is piszkálni fog a gondolat.

Nálam régen sok sima 290 és X is megfordult. Először racionális gondolkodással egy simát tartottam meg játékra, aztán mégis X végezte a játékos gépben. Most megint lenne alkalmam visszaváltani X-ről, de egyrészt alig van már annyi árdifi, amennyit mástól a szerelésért elkérnék (vizet leengedni és visszatölteni, csavarozgatni, pasztázni a méregdrága MX4-el...), így ennyit már megér a "placebó előny" is.

Igaz, én 2013 őszén-telén fizettem bruttó 110-120k közt értük (összeszedtem a használt X-eket és mellé pár simát boltból), nem 2015 őszén. Borzasztó is így belegondolni ebbe, hogy 2 év után gyakorlatilag ugyan annyiba kerülnek még a nagyjából ugyan olyan kártyák. Teljesen megállt az idő.

Persze a konkurenciánál sem jobb a helyzet, sőt, ott minden konstans drága, itt legalább néha olcsó ez-az... Most már nem vennék 980-at. 970-et még talán, ha valamitől annyira megutálnám a 290X-et, hogy kötelezőnek érezném lecserélni. Lassan talán csak jön már egy tisztességes generációváltás és remélhetőleg vele némi árverseny is (vagy legalább a mostani generáció lesz tényleg olcsó). Illetve lassacskán elválik majd az is, hogy tényleg lesz-e lángja is a füstölgő DX12-nek milyen mennyiségben jönnek játékok és tényleges játékokkal is hoz-e előnyt az AMD hardware-nek).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.