Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) daveoff válasza Abu85 (#20849) üzenetére


daveoff
veterán

Szóval 12.05.-én WHQL driver érkezik? :)

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#20852) Abu85 válasza daveoff (#20851) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én azt honnan tudhatnám. :D ;)

(#20850) Lapajbacsi: VGA nem javítja meg a random stall hibákat az AC Unityben. Ha azt akarod, hogy az jól menjen PC-n könyörögd ki az Ubitól valamelyik low-level API támogatását, hogy lássák hol ütközik limitbe a feldolgozás.
Az NV-nek éppúgy fáj, hogy az Ubisoft ilyen béna. Nem szerencsés a márkanevedet felrakni két ilyen fosra. Nem véletlenül kerüli az Ubit messzire az AMD és az Intel. Egyszerűen ma káros az Ubi produktumjait úgy reklámozni, hogy mi segítettük, hogy ekkora kupac barnamaci legyen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20853) MPowerPH válasza lowzor (#20846) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mar plafonon vagyok... Ha veletlen filmet akarok nezni, akkor nekem kell a moncsikat kihuznom. Utana szivok, mert a CCC neha nem jegyzi meg a setupot, es barmikor, amikor ujra akarom konfigolni, vagy lefagy, vagy nem csinal semmit. Neha persze okes.... Ha CCC-bol kapcsolom le, es valtok monitort, akkor az istenert nem tudom ujra konfiguralni, az hogy ujraengedelyezze pedig egyenesen lehetetlen. Neha 10 percet szivok, mire betudom allitani. Ez zavar a legjobban...
Mikrolagokrol nem beszelek... TRI CF-el volt annyi FPS-em az altalam hasznalt felbontason, mint masnak FHD-ben, megis elvezhetetlen volt a game. Crysis -ok, FC3, Metro-k, AC, Stalker-ek.... elegem lett, nah. :U Eros VGA a 290X, nem kerdes, de ekkora teljesitmenyhez ne egyen mar ennyi aramot. OC sem tul acelos. Haverom kis Zotac 970-e(ami majd fele olyan hosszu, mint a 290X, es kb. a fogyastasban is ez az arany) agyig huzva foldbe dongoli az 1230-on jaratott 290X-emet. Es o meg nem is vizzel huti... Nalam realisan leggel 1140 korul vege van a dalnak. Ugy nezve pedig meg rosszabb a helyzet.

Lapajbacsi: Nem en irtam. :D Csak itt paran leirtak elottem. Gondolom a fogyasztasabol kovetkeztetve, a teszteket pedig mellozve. Pedig feltetlen attol csucs vga egy vga, mert egy reaktor kell, hogy kiszolgalja.

Ellenben ha kijon az uj AMD vga, es versenykepes lesz, akkor visszaterek. Itt az NV oldalon csak a szinekkel van bajom, de ugy tudom, van ra profil, amitol minden olyan lesz, mint az AMD-nel.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20854) KillerKollar válasza Lapajbacsi (#20850) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Azért középkategóriás mert a GM 204-es chipre épült amit oda szántak.A felsőkategória majd a GM 200 lesz.Értem én hogy hajszálnyival gyorsabb mint a 290X,de egy generációval újabb is.Az R9 300-as sorozattal kell majd versenyeznie,a 980 pedig a 390X ellenfele lenne amire nem látok esélyt,hogy azt megfogja mivel a 290X-et is alig veri,ezért jön majd valószínüleg a GM 200-as 980 Ti,az viszont remélhetőleg mérföldekkel jobb lesz ennél,viszont NV-t ismerve megfizethetetlen is,de ebben ne legyen igazam.

(#20855) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Hát aki két ilyen fos konzolport miatt cseréli le a VGA-ját, akkor az meg is érdemli.

Driver téma:
Nekem biztos valami csodaVGA-m van,mert nekem az elmúlt 1 évben semmi bajom sincs a driver-ekkel (az alvásból nem visszatérés még előfordul ,de szerencsére ritkán).

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#20856) MPowerPH válasza mcwolf79 (#20855) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem aludni se megy el. Nah? CF-el pedig a jatekok nagy resze hasznalhatatlan.

KillerKollar: Hajszalnyival? Khm... :U Es ugye az NV most kezdte csak tolni a drivereket ehhez a genhez, szoval van meg benne boven tartalek, ahogy anno a 290X-ben is volt. Es nem gyozom ismetelni, OC, OC. Mar leirtam, itt volt a gepben egy 970-es, es huzva feltorolte a mostani VGA-al a padlot.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20857) KillerKollar válasza MPowerPH (#20856) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Felbontástól függően 10-20%-al,ennyit a Mantle is tud hozni ahol van támogatás,de mint mondtam:a 980-nak a 390X-el szemben kell majd helyt állnia,nem a 290X-el,ez egy több mint egy éves kártya,mégis mit vársz?

(#20858) lowzor válasza MPowerPH (#20853) üzenetére


lowzor
veterán

Hehehe...Nálam 1 monitort sem tudott rendesen kezelni. AMD-nél a több monitor/ GPU nem 1 életbiztosítás.

(#20859) MPowerPH válasza KillerKollar (#20857) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most annyi. Kesobb lesz tobb is, ahogy jonnek ki a driverek. Es a 10-20% nem nevezheto hajszalnyinak, tudva, hogy az NV-ben leggel van meg 300MHz, vizzel meg meg tobb is. Mantlet probaltam, szerintem mar leirtam rola a velemenyemet. :U Kenyes vagyok a latvanyra, es hat igy soha nem hasznaltam.
A 390X meg nagyon messze van(meg csak tippelni sem lehet), elobb jonnek a 8Gb-s 290X-ek. Szerintem egyebkent a 980Ti elobb kint is lesz.
A fejlodes pedig lathato, jelentosen kisebb fogyasztassal tortent egy hatalmas elorelepes. En ezt varnam az AMD-nel is, el kellene felejteni az ilyen 300W -os szornyeket.

Don't Tread On Me

(#20860) KillerKollar válasza MPowerPH (#20859) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Tudtommal Január,legkésőbb Február és itt is van a 390X.Az már nincs olyan húde messze.Ami a 980 Ti-t illeti 2 lehetőség van:Vagy kijön egy GM 200-as kártya mint 980 Ti normális de legalábbis versenyképes áron a 390Xhez viszonyítva és ezzel jól megszívatják azokat akik megvették a 980-at hogy pár hónappal később kiadnak egy teljes értékű gyorsabb kártyát nem sokkal drágábban,vagy kiadják mint Titan II és megfizethetetlen lesz,de legalábbis annyival biztos nem lesz gyorsabb a 390X-nél mint amennyivel drágább.

(#20861) daveoff válasza mcwolf79 (#20855) üzenetére


daveoff
veterán

Nekem sem volt igazából bajom AMD-nél a driverekkel, de nem is adtak sok drivert(volt idő amikor minden hónapban jött szépen a WHQL driver), és a telepítésnél figyelni kell, hogy minden klappoljon, de én már rutinos voltam ebben. Csak tudod az volt a fura, hogy egy hónapja váltottam NV-re, és ez idő alatt több új drivert kaptam, mint amennyit az AMD egész évben kiadott, és mind WHQL!

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#20862) HSM válasza lowzor (#20858) üzenetére


HSM
félisten

Nálam nem volt gond, mikor bekötöttem a kismonitorom a 280X-re. Ami nem egy életbiztosítás, na az a windóz asztalkezelője. De szót lehet vele érteni azért. ;]

A kedvencem az volt, mikor a Diablo3 a Bnet cset miatt ment az egyik monitoron, vártam egy spant, miközben a másik monitoron épp PlanetSide2-t játszottam, és mindezt ugyanazon egyszem 280X-en.

(#20859) BMW001: Fejlődés? :U Fogták a csipet, és atom módon kigyúrták energiahatékonyságra. Lehet ezt "fejlődés"-nek nevezni, de én nem notebook VGA-kat szeretnék a gépembe 2 év múlva, meg nagyranőtt Tegrákat. Igen, jó lett, de közben a fene tudja, mit butítottak le benne a sárga földig a színfalak mögött, hogy ezt elérjék. Jelenlegi címekben szuper, de visszanyalhat még ez a fagylalt később, nekem ez a véleményem. :R

(#20861) daveoff: Az miért jó, ha WHQL a driver? Én semmi hátrányát nem tapasztaltam a sima, WHQL nélküli bétáknak AMD-nél a rendes WHQL-ekhez képest. Ez csak egy fizetős minősítés a M$-tól, nem ettől lesz jó a driver....
Pedig rengeteget ment béta driverrel a gépem, még a 280X-el a 14.6 beta 2, aztán most a 290-el meg a 14.7 RC3 volt fenn sokáig. Nyilván, érdemes néha "Release notes"-ot is olvasni. :)

[ Szerkesztve ]

(#20863) Lapajbacsi válasza KillerKollar (#20860) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Így is úgyis szívatnak sajnos, elképesztő pénzeket bukunk el amiatt, hogy cserélgetjük pár havonta a vga-kat, hogy normálisan fussanak az új gamék... ez egy ilyen hobbi ma már, vagy megszokunk vagy megszökünk... :-s

(#20864) HSM válasza Lapajbacsi (#20863) üzenetére


HSM
félisten

Nem kell mindent maxra húzni, ennyi a trükk. :U
Persze, ha valakinek az anyagi csőd a hobbija, hajrá, félévente vehet valamit magának, amin újra és újra soktízezreket bukhat.

[ Szerkesztve ]

(#20865) lowzor válasza HSM (#20862) üzenetére


lowzor
veterán

Szerintem a jövőben is ugyanúgy a pénzen fog múlni, hogy mennyire futnak jól rajtuk a játékok.
Az ember amúgy sem a jövőre veszi meg a VGA-ját, hanem mostanra :U

(#20866) Lapajbacsi válasza HSM (#20864) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Az élsimításokról nemhogy max-on, hanem többnyire egyáltalán már évek óta le kell mondani annak aki nem csilliárdos, aki felfűz 3-4 top vga-t.... és én speciel fullhd fölé sem megyek... tehát a minden maxon-tól igen messze van ez... van aki úgy játszik hogy max élsimítás 3 monitor 4k 4 vga-val... szerintem ezt inkább nekik kellene javallani nem nekem, aki állandóan lemondok, mert nincsenek millióim vasra... de pár 10 ezret azért hajlandó vagyok bukni, hogy eme körülmények közt a lehető legjobb képminőséget kapjam.... a hobbizás már csak ilyen dili.... ;) Más meg horgászbotra ver el egy valag pénzt... :D :R

[ Szerkesztve ]

(#20867) HSM válasza lowzor (#20865) üzenetére


HSM
félisten

"Az ember amúgy sem a jövőre veszi meg a VGA-ját, hanem mostanra :U"

Ez alapesetben a legdrágább megoldás. ;) Ha nem gondolsz a jövőre, könnyen megszívhatod, ami a VGA-ba befektetett pénzed illeti. Egy jókor megejtett vásárlással meg le lehet tudni a gondokat jó hosszú időre olcsón. A legjobb VGA-m ilyen téren az 5850-es Radeonom volt, amit nagyjából 60 000 forintért vettem 1 hónaposan, és 25 000-ért adtam el bő 3 évvel később, miközben bármit tudtam szinte kivétel nélkül maxon, vagy majdnem maxon tolni. Persze, aki nem sajnált vagyonokat elkölteni, vehetett közben 6950-et, GTX580-at, 680-at, GCN-t.... :U

(#20866) Lapajbacsi: Én sosem mondtam le minimum 2X-es élsimításról. A felbontás nálam is FHD. Nekem teljesen elég volt a sima 290, pedig csak 850-900Mhz-en hajtottam.
Persze, nem mondom, lehet költeni, ha van miből, miért ne. Ha neked (vagy annak aki költ) megéri. :R

[ Szerkesztve ]

(#20868) daveoff válasza HSM (#20862) üzenetére


daveoff
veterán

Itt most nem is arról van szó, hogy hátrány-e a beta driver, vagy nem, akkor is csak beta, amivel nyugodtan takarózhatnak, ha hibák jelentkeznek vele. Itt megint az van, hogy az AMD azzal védekezik, hogy két hét kell a WHQL minősítéshez, ezért nem adnak ki WHQL-t(hogy mi előbb juthassunk driverhez), közben az NV egy hónap alatt kiad 4-5 WHQL drivert, ami átment a minősítésen, akkor hogy is van ez?

A fejlődésről meg annyit, hogy csináltak egy GPU-t, amit az energiahatékonyságra gyúrtak ki, közben meg szépen hozta a kötelező gyorsulást....

Nyilván, érdemes néha "Release notes"-ot is olvasni.

Igen nyilván mindig elolvasom, nem kell mindenkit lenézni, aki nem úgy gondolkodik, ahogy Te...

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#20869) mcwolf79 válasza daveoff (#20868) üzenetére


mcwolf79
veterán

Van valami forrás vagy lista erről?
Mikor adott ki az NV 4-5 WHQL driver-t 1 hónap alatt?? Ne szédítsetek már!

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#20870) daveoff válasza mcwolf79 (#20869) üzenetére


daveoff
veterán

Igen, pl ebben a hónapban....

http://www.afterdawn.com/software/version_history.cfm/nvidia_forceware_display_drivers_vista-7

Egy hónapja vettem a 980-at, akkor jött a v344.11 driver asszem.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#20871) #35434496 válasza mcwolf79 (#20869) üzenetére


#35434496
törölt tag

(#20872) daveoff válasza daveoff (#20870) üzenetére


daveoff
veterán

Elírtam v344.48 jött amikor vettem a kártyát.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#20873) Pacy válasza #35434496 (#20871) üzenetére


Pacy
aktív tag

1 hónap :U Szerencsére a fizetés nem így érkezik. Szept. 18 - Nov.18 egy havi fizuért. :DDD
Figyelmetlensééég :B

[ Szerkesztve ]

(#20874) DroiDMester válasza mcwolf79 (#20855) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Akkor nekem is CSODA VGA -im vannak, mivel(jelenleg) egyszerre 3 gép és 3 AMD kari!

1, Asus 7870 Dc2 v2,

2, Sapphire 7950 DualX

3, Giga OC WF3 290(X -esítve tökéletesen hibátlanul már 4.hónapja)

egyik kártyával sincs semmi gondom, mind a 3. tökéletesen működik ahogy a nagy könyvben meg van írva! :K

Nálam a driverek(beleértve az összes BÉTA -t) is mind jól működnek! (1-2. bétánál volt nálam is hogy, alvó módból nem ébredt fel, de most a legfrissebb 14.11.2 el ez is hibátlanul működik)

Nálam az FC4 is totálisan hibátlanul megy és semmi lagg vagy akadás!

És a beállítások!

Nem tudom hogy egyeseknél miért nem jó ez, vagy az, nem hinném hogy én(és még páran) vagy(ok)unk ennyire szerencsések, hogy soha semmi gondunk nincs, sem a driverekkel sem a VGA -val! :U

Féltem megvenni ezt az ótvar giga 290 OC kártyát, mert volt korábban több giga kártyám és egytől 1ig minddel megszívtam, mert mindegyikkel csak a probléma volt!

És most nagyon meg szerettem ezt a WF3 as oc 290 et, főleg hogy már 4.hónapja tökéletesen üzemel teljes értékű X -ként! és még így sincs semmi hiba vele!

A hűtését tudtam hogy, szar és gyenge, de ennek ellenére még X -esítve és egy kis +OC -val(1100/1400) is 80.fok alatt vagyok FC4 alatt is! :K

----------------------------------------------------------------------------------------------
#20861 daveoff : Az hogy 1.hónap alatt kaptál 5.db WHQL drivert az NV -től saját maga bénaságát jelzi, hiszen pont azért kell ilyen sok drivert kiadniuk, mivel mindegyikbe van hiba!

a piros oldalon meg inkább dolgoznak rajta többet, és nem kell hetente másik drivert kiadni! :C

[ Szerkesztve ]

(#20875) #35434496 válasza Pacy (#20873) üzenetére


#35434496
törölt tag

Okt 22 nov 18 egy hónapon belül 4 whql :C :P

[ Szerkesztve ]

(#20876) MPowerPH válasza HSM (#20862) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mindig is ez volt a baj az AMD/ATi -nal. Elvileg a jovore fejlesztettek, ami nem nagyon akart bejonni. Jelenben elunk, ott hasznaljuk a VGA-t, itt kell teljesitsen. Egyebkent van tapasztalhato fejlodest, ezt kar eroltetni. Nezd meg, hogy meg lett vagva a chip, es megis mit nott a leadott teljesitmenyben. Ha ez nem fejlodes, akkor mi az?

KillerKollar: Majd ha tenyleg megjelenik, akkor beszelhetunk rola. Egyenlore meg csak specifikaciokat sem lattunk. Szerintem ez megint csuszik q2, de talan q3-ra is.

DroiDMester: Tobb monitor, tobb VGA, tobb hibalehetoseg. En megjartam mindegyikkel... Pedig a CF-el regen elegedett voltam(jo kis HD4790 CF), ellenben azt kovetoen csak a csalodas. Eddig nekem sem volt problemam driverek teren, ellenben amiota a 3 monitoron kell megjeleniteni a dolgokat, allandoan szivok valamivel.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20877) daveoff válasza DroiDMester (#20874) üzenetére


daveoff
veterán

Nem, miről beszélsz? Azért adtak ki sok drivert, mert sok új játék jelent meg, és azonnal reagáltak. Ja, és én nem is írtam, hogy gondom lett volna AMD-vel, vagy igen? Egyszerűen azt mondom, hogy NV-nél jobb a driveres háttér, és ez így is van, ez miért fáj nektek?

Pacy: players111 leírta már a választ...

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#20878) lowzor válasza HSM (#20867) üzenetére


lowzor
veterán

Ez is csak szerencse kérdése.
Én 6870-el nyomattam akkor és már 2011-ben sok játékhoz kevés volt nekem, szóval szubjektív, hogy kinek mi a jövőálló. Megjelenéskor vettem egy 7850-et és klaszisokkal gyorsabb volt 1150-1200-ra húzva, szóval bőven megérte lecserélni.
Honnan tudod amúgy, hogy a 290-el is így járnál? Jelenleg nem felé billen a mérleg a hatalmas fogyasztásával, meg a konkurenciához képest gyengébb teljesítménye miatt.
Sok éve megy ez a spekuláció az AMD topikokban, hogy nem sokára a konzolok, meg még kitudja mi miatt földbe fognak döngölni mindent, de eddig mindig csak csalódás lett a vége.

[ Szerkesztve ]

(#20879) odorgg válasza ffodi (#20845) üzenetére


odorgg
addikt

A jelenlegi helyzetet nem vitatom, inkább álltalánosságban próbálom nézni a dolgokat.
Én évekig nem vettem ATI/AMD-t, a driver maszlag miatt. Oszt mikor megvettem a 4890 Toxic-ot annó, rájöttem hogy nincs itt semmi extra probléma, ami tuloldalt ne fordulna elő időnként, csak ott valahogy elnézőbb voltam én is, illetve azt mondogattam, hogy a piros biztos még roszabb :DDD .

A jelenlegi support lehet hogy jobb, de ez nem stagnál egyik gyártónál sem, vannak jobban és roszabbul sikerült driverek itt is ott is. Persze statisztika nincs erre vonatkozóan, de lehet hogy NV jönne ki nyertessen a dologból, ezt nem tudom.

Egyébként a 14.4 utánn feltettem egy két bétát, (müködtek) de közben volt win 7-win 8 váltás, és visszatértem 14.4-re. Azóta is el vagyok vele. Farcry 4 egy katasztrófa ahogy nézem mindennel, 980-al is mikrolaggol mint barom.

Mondjuk biztosan van ilyen, de nem is értem mihez kell a 14.4-nél újabb?

AMD le van maradva az kétségtelen, de ez az árazáson meg is látszik, illetve nem tudjuk mit fog lépni év elején, a Hawaii-hoz meg továbbra sincs értelme hasonlítgatni a Maxwelt. Nv jó irányba megy, nekem is tetszik a kevés fogyi+teljesítmény kombó az előző generációhoz képest, csak hát az árazás nem jön be. Mondjuk 970-re beruházhatnék, de annak nem lenne semmi értelme, a 980-at meg nem tudom meg fizetni. No meg amugy is a használt/kipróbált hardvereket szeretem. Csak NV-seknél mostanság nagy divat, a használt cuccokat, jobb esetben bolti nettó áron árulni.

Igazság szerint, az a legnagyobb problémám az, hogy a topik a teljes lehúzás irányába megy el. Ha újoncként olvasnám a topikot, kb az jönne át, hogy a 290/x-es sorozat egy használhatatlan szar, amit mindenki jól kerüljön el. Holott ez marhára nem így van. Legalább is nekem nem ez a tapasztalatom.
Igaz, nincs sok monitor, sem cf, se tv, sem egyéb extra sallang nálam.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#20880) DroiDMester válasza daveoff (#20877) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Persze hogy azonnal reagálnak és butítanak a driverben hogy a ződekkel gyorsabban menjen mint a pirosakkal!

BMW001 ez neked is szól a megnyirbálás neked fejlődés! végül is igazad van csak épp nem a gpu -t nyirbálják meg hanem magát a játékokat és hozzájuk ahány játék annyi driver! itt levesznek egy kicsit az árnyék minőségéből ott egy kicsit jobban elmossák és máris van +5-10.FPS -ed amit ha nem figyelsz alaposan észre sem veszel!

NV már 15.éve is ezt csinálta és azóta is így tud gyorsabb lenni olyan helyeken spórol a játékokban amit alig veszel észre, és máris nyernek néhány +FPS -t!

Csak rossz olvasni hogy ez nem megy az nem működik amaz akadozik! Érdekes módon nálam teljesen hibátlan minden! És ahogy fentebb írtam egyszerre 3.db eltérő márka, és típusú amd karim van és egyikkel sincs semmi gondom!

Node részemről vége az OFF -nak! :R

(#20881) Lapajbacsi válasza DroiDMester (#20874) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Ez csak akkor mehet így, ha a high end cpu-d van (valami core i7 extreme gaming kiadás és hozzá megfelelő lap, ami együtt 250 -300 ezer) illetve dual cpu-d... és windows 8.1-ed, ilyen körülmények közt persze hogy jobban megy a Far Cry 4, de nincs mindenkinek 200 e ft-ja processzorra, hanem be kell érjük 60-70 ezres cpu-kkal és inkább a vga-ra áldozunk kicsit többet, mert még mindig megússzuk olcsóbban....

(#20882) #35434496 válasza DroiDMester (#20880) üzenetére


#35434496
törölt tag

A semleges 3dmarkok? Ott vajon miért gyorsabb? :U

(#20883) MPowerPH válasza DroiDMester (#20880) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor rakj ossze egy CF-t, meg vegy meg 2db monitort. Aztan good luck. ;) De ne mond, hogy nem szoltam, en szabalyosan menekulok, mar rosszul vagyok, ha a CCC-t latom. Eddig azzal szivtam, hogy miert nem akar elaludni a gep. Nem jutottam vele semmire, most meg mar nem is erdekel. 1 eve kezdodott ez, addig nekem sem volt bajom semmivel sem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20884) Asbee válasza DroiDMester (#20880) üzenetére


Asbee
veterán

Ennyire ne akarjuk már megmagyarázni a dolgokat. Most komolyan olyan embernek magyarázzátok ezeket a hülyeségeket, aki megjárta mindkettő nevezett kártyát és nem is elfogult hanem a tapasztalatai osztja meg? Ezután meg jön a jövő, az erősebb chip stb stb konkrétum nélküli szöveg...

(#20881) Lapajbacsi: Te milyen dual cpu-ról meg 200 ezres cpu-ról beszélsz... ? :U Ha valamihez nem értünk akkor könyörgöm ne...

[ Szerkesztve ]

(#20885) Fail3D! válasza DroiDMester (#20880) üzenetére


Fail3D!
addikt

hat nekem a 7970 nel volt par problemam es sok markat hasznaltam, most volt mar 3 kul markaju 290-m de odaig nemjuottam, hogy megnezzem normal jatekok alatt mit tudnak akkor a csalodasom az amdben.. de azt is lekell szogezni, hogy ahany konfig letezik annyira kulonbozoek a tapasztalatok... bmwnek nagyon mas felbontasa es konfigja van mint neked, igy elkene fogadni, hogy lehet ebben az esetben a zoldek az o rendszerevel inkabb kompatibilisek. Az nvidia drivereivel is biztos vannak problemak, de szamomra nekem is boven kevesebb bajom volt veluk mint az amd vel... sli cf rendszert meg ossze se hasonlitanam. Bar 290 cf az elso olyan kartya amire azt kell mondjam, hogy ismerosnel nezve kellemes csalodas volt: nincs micro lag. 5970, 6990, 7990 mindel volt kompatiblitasi bajom, mikrolag.. Hiaba tobb az fps cf el egy nvidiaval szemben, jatekelmenyben tobbet ad az nvidia ezen a teren, 7990 ig bezarolag. Amugy meg ha az nvidia eszrevehetetlenul butit ugy a kepminosegen, hogy tobb fpst ad nincs driveres problema es nem veszed eszre az szerintem dicseretes. Bar allitolag az amdnek szebb a kepe, bar ezt se megcafolni se megerositeni nemtudom... egyszerre meg azonos konfig es monitor sosem volt keznel, hogy amd es nvidia kartyat egyszerre tudjam tesztelni ugyan azon beallitasokkal 1mas melett.

[ Szerkesztve ]

(#20886) Lapajbacsi válasza DroiDMester (#20880) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Bocs de igen nehéz elhinni, hogy a 7950-essel és a 7870-essel akármilyen proci mellé is tetted, a Far Cry 4 4x msaa-val játszhatóan megy... másoknál oc r9 290x-el is 20 fps körül megy 4xmsaa-val... még azt tán elhiszem hogy az r9 -essel valami extrém top cpu val és lappal vagy dual cpu -val kihozod a 67 fpst ultra grafikán és fullhd-ben... de az is szinte csodaszámba megy...

(#20887) gbors válasza HSM (#20867) üzenetére


gbors
nagyúr

teljesen igaz, amit leírtál az első bekezdésben, csak éppen nVidiára ugyanúgy, mint AMD-re.

lehet attól parázni, hogy az nV egyszer bedől, csak az elmúlt éveket nézve sok értelmét nem látom. engem először 2008 tavaszán hülyéztek itt le a témában, amikor a 9600GT-t vettem (mer'hogy kevés vót benne a séder). akkor annyit jegyeztem meg, hogy ha az nVidia be talál dőlni, akkor majd váltok Radeonra. azóta 6.5 év telt el...

a kispórolt Maxwellről meg annyit, hogy minden relatív. mi van, ha nem a Maxwell van túlzottan lebutítva, hanem a GCN feleslegesen okos?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#20888) daveoff válasza Asbee (#20884) üzenetére


daveoff
veterán

Köszönöm! :R Ráadásul gyökeres tagja voltam/vagyok ennek a topiknak az elejétől kezdve, szerintem írtam ide sok hasznos dolgot is, és a kemény mag talán ismeri az álláspontomat. Most leírom a friss tapasztalatokat, és ezt kapom...

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#20889) MPowerPH válasza Fail3D! (#20885) üzenetére


MPowerPH
félisten

Van kepminosegbeli difi, de en csak szinekben vettem eszre. AMD sokkal elenkebb arnyalatokat hasznal. De mar felvilagositottak, hogy az NV-nel is van erre profil, amit ha beallitasz, akkor olyan lesz, mint ahogy elotte mar megszoktad.
Nekem a 290X CF is gyorsan fuccsba ment, pont a mikrolagok miatt. Pedig jo lett volna, ha muxik. Akkor alapon eldocogott volna a ket kartya levizezve, es nem kellett volna kifizetnem a felarat a 980-ra.(mondjuk joval piaci ar alatt szereztem)

gbors: "a kispórolt Maxwellről meg annyit, hogy minden relatív. mi van, ha nem a Maxwell van túlzottan lebutítva, hanem a GCN feleslegesen okos?

Ez tetszik... Mert ugye nem mindenki banyaszni veszi a VGA-t.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20890) HSM válasza daveoff (#20868) üzenetére


HSM
félisten

Most őszintén, szerinted amikor az NV háromnaponta kiad új WHQL-t, az rendesen ki van tesztelve? :C Ugyanúgy leszarják, ha hiba van benne, majd kijavítják. Semmivel nem vagy előrébb.

Persze, szépet gyorsult, de azért vannak gyenge pontok... Pl. a Ryse, ami elég modern technika, és nem éppen szépen fut. [link]
Meglássuk, mennyire fogja hozni a kötelezőt, most még jó, de a jövője számomra kérdéses. Még a DX12 Tier 3 tervezetet sem tudja vatta új GPU létére, ami eléggé hervasztó.

Szerintem félreérttettél, véletlenül sem néztelek le. :N A Release Notes olvasást arra értettem, hogy bétákból nem érdemes mindet feltenni, akár Nv, akár AMD, hanem csak akkor, ha hoz valamit olyasmiben, amiben szükségem van rá. Én ok nélkül nem is szeretek 2-3 hónapnál rövidebb időn belül drivert-frissíteni. :N

(#20876) BMW001: Ez az előző generáció bénasága. Vannak benne ügyes trükkök, amik nagyon jól hatnak a sebességre, plussz ki is lett vágva pár felesleges (?) dolog, amire (általában) nincs szükség, de a nyers erő akkor is fájdalmasan hiányzik abból a kártyából.

(#20878) asdxv: Jó, hát a 6870... Az egy rakás szemét volt, az 5800-as széria butított, olcsósított gagyi utódja, egy forintot nem értek. :C

Ami engem illet, egyáltalán nem voltam csalódott a 290-emben. Picit nagyobb előnyt vártam volna a 280X-em után, de azért bőven megkaptam, amiért fizettem. Eszem ágában sem lett volna eladni, ha nem kellett volna pénz (és plussz szabadidő) valahonnan. :(

(#20879) odorgg: Igen ez egy hatalmas probléma, hogy ez folyik mindenhonnan, mennyire vackok a 290-ek, sokszor még a saját topikjában is, és ez igen szomorú.
Egyetlen valós gondja a nagyobb fogyasztás, miközben számtalan előnye van már ma is. Gondolok főleg a Mantle-re, a konzolos architektúrára, szerintem sokkal robosztusabb, időtállóbb az egész konstrukció. Innen ered a legnagyobb problémám a Maxwell-el, ezek a szuper-energiatakarékos dolgok sosem szoktak áldozatok nélkül járni, nekem egyáltalán nem tetszik ez a tudás-kopasztó irány. :N
Nekem sokkal megnyugtatóbb, hogy a 290-esben tudtam, hogy abban ott a nyers erő is, nemcsak a benchmark eredmények a jelenlegi alkalmazásokból.

(#20880) DroiDMester: Ezt amúgy én is nagyon hiányoltam, EGYETLEN képminőséggel foglalkozó tesztet sem lehetett találni a 970-es kártyákról, ami nálam azért minimum pár piros lámpát meggyújtott. Amúgy azóta sem.

Amit a GPU-nyirbálásról írsz, azt sajnos én is így látom. Lehet hozni a gyártástechnológián, a csip okos tervezésén, lehet pár alkatrészt kihagyni, de ennyire megnyírni.... Ennek valahol nagy ára kellett legyen.

(#20884) Asbee: Azt talán azért el lehetne fogadni, mint véleményt, hogy valakit nem csak az aktuális, jelenlegi játékok többségében elérhető teljesítmény érdekel? Én nem érezném jól magam egy olyan VGA-val, amiben nem látom a nyers erőt, és az időtállóságot biztosító tartalékokat, legyen jelenleg azok kihasználatlanok is akár.

(#20887) gbors: Köszi a kérdést, remek. :K A GCN feleslegesen okos a legtöbb mai játék elavult, régi motorjához. Sőt, mivel régebbi kártyákon sem akarják játszhatatlanná tenni a stúdiók a produktumokat, így ez eléggé nehezen változik. Ugyanakkor én az újgenerációs konzolok felépítése okán ezen a téren változásra számítok, ugyanis konzolokon a GPU okosságainak kihasználása nélkül nem lesz grafikai áll-leejtés. :N No, meg jön PC-re is a low-level megoldások, amik ha jobban belegondolsz, az utóbbi jópár év talán legkomolyabb fejlesztései. :K Szerintem komoly változások vannak készülőben. Persze, az idő továbbra is kérdés, ha biztos infóim lennének, a tőzsdén lennék, nem a PH-n. ;]

[ Szerkesztve ]

(#20891) DroiDMester válasza MPowerPH (#20883) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nekem nem kell 5000.es felbontás meg 3.monitor, amúgy se bírnám elviselni(volt alkalmam kipróbálni havernál, és nem gagyi cuccon a 3.monitoros buli-buli.t) a monitorok közötti fekete kávát!

Majd akkor kell 5xxx felbontás, ha lesz egyben ekkora monitor és nem 3.ból kell össze szenvedni! és lesz olyan VGA hozzá amiből 1.db elég és NEM fél milkóba kerül! :W

Én tökéletesen elvagyok 24" -on és FHD -n!

------------------------------------------------------------------------------------
Asbee : tudom hogy te is nem rég váltottál nV 9 -re! és próbáltad ezt is azt is!

Az igaz hogy én még nem próbáltam a 9.es nv karikat, de az előtte lévőket mindet, és még mindég azt láttam hogy már sima 2D -ben az asztalon is jóval MOSOTTABB az NV képe mint az AMD -é!

Ez játékokban is így van, és a színek sem olyan jók sokkal fakóbbak/mosottabbak mint amd -nél!

ezt sokan nem veszik észre ha valami fostalicska TN -es monitorral bámulják , de egy normális monitornál egyből észrevehető, bárki mondhat bármit ez így van! :K

---------------------------------------------------------------------------------
Lapajbacsi : miféle extreme gaming CPU -ra gondolsz? a képeimen láthatod OSD -n ott a cpu típusa is, i5 3570K 4400.MHz en alulfeszelve ketyeg! Alaplap pedig egy Asus Maximus IV Extreme, nem mai darabok, és ha a mostani árukat nézem 80.alatt megtudod venni a lapot+cpu -t
Ez mitől került 200.ba!? De nem mondtál hülyeséget, mert tényleg ott kezdődik a pc építés hogy van egy normális lapod, és szintén normális TÁP hozzá! akkor már túl nagy gondod nem lesz azokkal a dolgokkal amit bele pakolsz! :K

a másik gépembe pedig egy i7 4770K van de mégsem abban használom a 290X -et mert bőven elég neki a 3570K 4400.on, multit meg nem játszom így nincs olyan játék jelenleg amihez kevés lenne!
Ha majd lesz, át dobom a másik gépbe a 4770K mellé és no para!

---------------------------------------------------------------------------------
Fail3D! talán nem fostalicska asrock alaplapokat kéne használni sok embernek, és mindenki örülne mert 10.ed ennyi gondja lenne! :C Az se mentség hogy van egy ASUS lapja, ha abból is a létező leg leg olcsóbb vackot veszi valaki, nem hiába kerül az 1.ik 15 be még a másik 75.be! :)

[ Szerkesztve ]

(#20892) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

Az, hogy mennyire lesz hátrány az NV megnyirbált kártyáival játszani a jövőre megjelenő játékokban azt senki sem tudhatja. Szerintem azt kár találgatni. Lesz itt egy-két cím ami érdekes lesz hardver szempontból is (bár remélem inkább a játék szempontjából lesz érdekes). Nálam a GTAV lesz még mérvadó, ha az jól megy, akkor tovább fokozódik az örömöm. Nekem egyébként semmilyen driver hiba nem jelentkezett (14.9) a kártyával. A játékok amik engem érdekelnek tökéletesen futnak. :R Igaz amire nagyon panaszkodtak az ACU az pont nem érdekel, mint játék így nem tudok róla nyilatkozni.

Visca el Barcelona!

(#20893) Fail3D! válasza DroiDMester (#20891) üzenetére


Fail3D!
addikt

Hozza kell tegyem volt szerencsem 2560-as felbontasu monitorhoz es kepminosegileg jobban bejott:) Csak azt meg is kell hajtani, de meg ekkora ugrast meger, mert szuru nem kell es azert 1 csucskartyaval meg meghatjato elfogadhato szinten a kepminoseg meg erezheto... foleg neked ha ennyire latod a kulonbseget a 2 marka kozott.

[ Szerkesztve ]

(#20894) daveoff válasza HSM (#20890) üzenetére


daveoff
veterán

Ryse videóm, szerintem szépen fut....
http://youtube.com/watch?v=NofliSbRocI

A maxwell nyers erejéről csak annyit, hogy addig biztos nem fogod látni, amíg ki sem próbáltad...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#20895) Asbee válasza HSM (#20890) üzenetére


Asbee
veterán

Persze, hogy el lehet fogadni, de akkor mire kell a vga ha nem az aktuális játékokra? A jövő nagyon nem kiszámítható jelenleg, sosem jönnek be ezek a feltételezések. Persze az elkövetkező években lesznek nagy változások, ott tisztább lesz a kép de az nem egy hamar lesz, addigra egyik kari sem lesz már az élmezőnyben.

Ennyi pénzért meggyőzött engem a 970 és mivel gyakrabban cserélek vga-t, bár sosem a csúcsra, nem igazán zavar, hogy papíron gyengébb a chip. Ami döntő volt nekem az a hang-hűtés.

(#20891) DroiDMester: Én mosottságban nem igazán látok különbséget. Fakóságban van, azon driverben lehet segíteni. Én szerettem a 290-et, de ha most kéne új karit vennem, hogy nem ismerem egyiket sem, akkor 290-ből csak a vapor X ami szóba jöhet. Viszont nem látni annyira a jövőbe, hogy 290-et válasszam a jelenlegi 970-ek ellen.

(#20896) MPowerPH válasza DroiDMester (#20891) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az lehet, hogy Te elvagy, en viszont nem. A kavarol meg annyit, hogy game-k kozben eszre sem veszed, miutan hozzaszoktal. Nekem meg szenvedes lenne visszaternem 1 monitorra, foleg FHD felbontason. Ha azt tennem, akkor csakis 4K. De nem teszem, mert kell a 3 monitor.

HSM: Jelen allas szerint a banyaszaton kivul mi mas elonyet latod a nyers eronek? En semmit, csak azt, hogy forro, es 'lazabalja a gatyadat'.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20897) Fail3D! válasza Asbee (#20895) üzenetére


Fail3D!
addikt

Hat a 7970 is mennyire jovobe mutato kartya volt... igy megjelens utan mennyivel jobb egy 680 alias 770nel?:) konretan a 770 biost rarakom egy 680 ra es meg lehet meg is eszi. Pedig az is jovobe mutato vga volt:) Szoval a trollkodast, hogy emnnyivel jobb lesz kesobb majd a 290 hagyjuk. Inkabb arrol beszeljunk most milyen. Amugy ar ertekben jo, bar a bisztositekot kiverte nalam, hogy regebbi konfigokkal nem megy ( fagyogat). Ezert is latogattam a topikba...

[ Szerkesztve ]

(#20898) ffodi válasza DroiDMester (#20891) üzenetére


ffodi
veterán

Érdekes, én nem vettem észre különbséget a 290x után képminőségben..... Mosottabb már az asztal is, WTF?? :F És igen nem fostalicska TN előtt ülök, hanem tisztességes wide gamutos IPS-ek előtt 2560x1600-as felbontás mellett (természetesen kalibrálva). ;)

HSM:

Lehet mindig felhozni olyan dolgokat, hogy "hát igen ezt is tudja, meg azt is tudja a kártya, de ma még nem használjuk ki".......

Én a jelenben élek, most kell a nagyobb teljesítmény és a rendes driver támogatás, nem fél év múlva. Ha most x jobb, mint y akkor x-et veszem. Ha később megfordul a dolog, akkor váltok y-ra. Lehet hogy a 290x egy fejlettebb kártya és több nyers erő lakozik benne és még sorolhatnám, de amíg ennek nincs valódi előnye, addig nincs miről beszélni szerintem. Tegyük hozzá itt semmi lehúzás és ócsárolás nincs a 290-es széria irányába részemről, ezek szimplán tapasztalatok és tények. :)

Aztán ha a jövőben lesznek nagy előrelépések AMD-nél, akkor minden másra itt a Mastercard szekrényemben még a 290x. ;]

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#20899) MPowerPH válasza ffodi (#20898) üzenetére


MPowerPH
félisten

3db-ot hasznalsz? En is filozok a valtason, lepni akarok 1440p-re, csak ugye ott mar alap lenne a ketkartyas rendszer.

mod: Nekem eddig szepen vitte a tobb monitort is, nem FPS gondjaim vannak a 290X eseteben sem. GTX980 meg huzva annyira eleg lesz, hogy mehet a magasabb MSAA. Persze ha valtok 7680x1440-re, akkor borul az egesz, es kell a 2. VGA.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20900) ffodi válasza MPowerPH (#20899) üzenetére


ffodi
veterán

2db van "csak".

Ilyen felbontás mellé egy 290x vagy egy 980 gtx még épp határeset egy monitorral, épp ezért játékra csak 1-et használok altalában. 2-3 monitorhoz pedig alap a több kártya, de én azt kihagyom, nincsenek jó tapasztalataim SLI/CF-fel. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.