Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Abu85 válasza deicide (#1098) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD azt írta nekünk, hogy lehet tolni a feszt, csak ésszel, mert a kártya lehet, hogy nem gyorsul tőle. A 300 wattos cap él, ami azt jelenti, hogy magasabb fesszel hamarabb belefut a termék a határba, aminek az órajel dinamikus csökkentése a vége. Ezért nem fagynak ezek 1200 MHz-en, mert ha a terhelés túl magas, akkor a kártya inkább visszaveszi az órajelet, mintsem, hogy fagyás legyen.
Ami nagyon fontos, hogy senki se cserélje le a GYÁRI BIOS-t. Ne is írjátok át, mert ez biztosítja a termék védelmét és a stabilítást. Kikapcsolt védelemmel gyorsan instabillá válhat a rendszer, vagy tönkre is mehet.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1102) radi8tor válasza deicide (#1098) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1.175V az alapfesz. Én most 1.2V-on próbáltam, de felébredt a párom és nem bírja el a két gépet a szünetmentes, ha tuningolok. :P
Holnap játszadozom még vele. Egyelőre ez volt az első 1200/1600 tesztem. Biztos mennek többet is. :K

⭐ Stella

(#1103) deicide válasza Abu85 (#1101) üzenetére


deicide
veterán

Azt semmiképp, 1.1V-ra gondoltam első körben és 1250/1650-ig kis lépésekben, aztán a 3DMark eredmény megmondja, hogy mikor ütközik bele a 300W-ba.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1104) deicide válasza radi8tor (#1102) üzenetére


deicide
veterán

Akkor nekem az Afterburner hülyeséget írt ki? Este kiderül, de nekem 1.048V rémlik.

Abu85: lehet, hogy a különböző kártyák különböző VID-esek, processzoros szófordulattal élve?

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1105) radi8tor válasza deicide (#1104) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Cybernek is 1.175V az alapfesze. Tegnap meg is írta. Mivel ezek még mind ref. kártyák, nem kéne másnak lennie nálad sem.

⭐ Stella

(#1106) Abu85 válasza deicide (#1104) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem az Afterburner még bugosan kezeli a kártyákat. Néha ír hülyeséget. Valszeg lesz még frissítés.
Az AMD azt mondta nekünk, hogy a Catalyst Overdrive-ot használjuk tuningolni. Ott úgy állították be a max szinteket, hogy a legkiegyensúlyozottabb legyen a termék temérdek program eredményét mérlegelve. Fölé mehetsz, de a tapasztalataik szerint ez esetenként inkább lassulást hoz, mint gyorsulást. Valahol persze gyorsulást jelent.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1107) deicide válasza radi8tor (#1105) üzenetére


deicide
veterán

Afterburner Beta10, ugye? Akkor most már kíváncsi vagyok, lehet, hogy én emlékszem rosszul.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1108) radi8tor válasza Abu85 (#1106) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nálam úgy néz ki gyorsult 510 pontot 3DMark 11 a CCC limithez képest.

deicide: Igen az, beleírva a cfg-be a megfelelő dolgokat.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1109) Abu85 válasza radi8tor (#1108) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valahol gyorsul, valahol lassul. A 3DMark 11 tipikusan nem terhelő, ha más alkalmazást is beleveszünk ebbe.
A gyorsulás attól függ, hogy a CCC limit fölötti órajel esetében a VGA eléri-e a 300 wattos limitet. Ha nem, akkor gyorsulhatsz, ha igen, akkor lassul a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1110) jones965 válasza deicide (#1104) üzenetére


jones965
Modder

Mielőtt az afterburnert elindítod, catalyst-ban nézd meg a feszültséget.
Az a jó. Azt hiszem 1,049V.

(#1111) radi8tor válasza jones965 (#1110) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Catalistben nem találok feszültségeket, csak a többit.

GPUz-vel monitorozva:
2D-ben: 0.900 V
3D-ben: 1.170 V

⭐ Stella

(#1112) kockaharcos válasza radi8tor (#1097) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Igen arra gondoltam! Köszi!

(#1113) radi8tor válasza Abu85 (#1109) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Abu85!

Nem azt reklámozták 7970-el kapcsolatban, hogy CrossfireX esetén a második kártya szinte nullára ki van kapcsolva?

Afterburner ilyen GPU használatokat ír netezés közben:

⭐ Stella

(#1114) Abu85 válasza radi8tor (#1113) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egészen pontosan 3 wattot fogyaszt majd. De előbb be kell építeni ezt a Catalystba. Azt nem tudom melyik drivert használod. Az is kérdés, hogy ez tuning mellett működik-e.
Mi a long idle-t ellenőriztük az default órajeleken ment. A CF-et nem néztük, mert még nem volt rá lehetőségünk.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1115) radi8tor válasza Abu85 (#1114) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

AMD oldaláról szedtem le a 7970-es drivert.

⭐ Stella

(#1116) becsitibi válasza radi8tor (#1113) üzenetére


becsitibi
senior tag

Az akkor fog 3 wattot fogyasztani ha kikapcsolod a monitort.

(#1117) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

BF3 1920*1080 minden ultra-n és maxon és hbao (kivéve motion blur).
150-170 FPS

⭐ Stella

(#1118) SzlobiG válasza radi8tor (#1113) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem kapcsoltad ki a 2.gpu hibernálás szolgáltatást? Mer 6900-nél ki kellett, ha AB-vel ki voltak tolva a limitek más különben fagyi volt mert ugye hibernálja autómatikusan a 2. vga-t.

(#1119) Petyyyyy válasza radi8tor (#1117) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az már derekas :Y Ezt 1200/1600 órajeleken?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#1120) Abu85 válasza SzlobiG (#1118) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lehet, hogy a ZeroCore is default órajelre van tervezve.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1121) radi8tor válasza Petyyyyy (#1119) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, ez CCC limittel 1125/1575MHz

Most voltam pár percet Karakandon, városban tankban 90 FPS, gyalog 130-160 FPS.
3100 MB VRAM használat. :Y

⭐ Stella

(#1122) peterm711


peterm711
aktív tag

Erről mi a vélemény? 517 euróért hozzá tudnék jutni :K

(#1123) SzlobiG válasza Abu85 (#1120) üzenetére


SzlobiG
félisten

Valszeg akkor igen, így meg nem sok haszna van mert kb mindenki tuningolva használja.

(#1121) radi8tor1 Azt a VRAM használatot felezd meg úgy valósabb az érték. ;)

(#1124) kockaharcos válasza radi8tor (#1121) üzenetére


kockaharcos
senior tag

elég durva :)
Nekem akkor esik be az FPS igazából, mikor felmászok egy magas épület tetejére, például : Sharqi Peninsula, HOTEL támaszpontnál, akkor már be-be szaggat.
Egy 7970 valószínű orvosolná ezt, vagy kettő kéne? :D :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#1125) csucsbicep válasza peterm711 (#1122) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ref, mint a többi.

(#1126) gbors válasza radi8tor (#1097) üzenetére


gbors
nagyúr

csak effektív számítási teljesítményben sokkal erősebb a 7970 (btw. ennyit arról, hogy a VLIW ALU-k jó hatásfokkal mennek - az elméleti különbség csak 40% közöttük :((( ) - a játékok azért a textúrázást meg a backendet is zabálják, abban pedig nincs akkora különbség.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1127) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Tegnap 1300/1600on hagytam abba a tesztelest 1.3v-on... kb 15 sec alatt fekete lett a kepernyo es visszaallt defaultra! Kicsit tobb fesszel meglehet kerdes hogy 24/7 egezseges e ez neki! Ami tuti az a 1200/1600 ott 2h utan meg se rezzent! ma raprobalok majd ujbol!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1128) BeLucZ válasza Cybertrone (#1127) üzenetére


BeLucZ
addikt

1300 már lehet sok neki léghűtővel! Főleg 1.3 V-on, ha több feszt adsz neki és el is viszi, szvsz az már 24/7-re nem túl egészséges szerintem, eléggé ki lenne taposva a lelke :D

(#1121) radi8tor1: AB az szerintem radeonoknál cfben összeadja a vram értékeket, illetve szerintem nem teljesene valós értékek azok, szoftveresen becsült ami nagyjából jó támpontot adhat, de semmiképp sem pontosat! Tapasztalat...

[ Szerkesztve ]

(#1129) Cybertrone válasza BeLucZ (#1128) üzenetére


Cybertrone
veterán

62fokos volt a gpu.. fasza ventiprofilt csinalltam nyugi!;)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1130) BeLucZ válasza Cybertrone (#1129) üzenetére


BeLucZ
addikt

Gondolod hogy kizárólag a hőfokon múlik a biztonság?

(#1131) Cybertrone : akkor jó, meg úgyis le van limitálva 300 w-ra a tdp, szal ha fejre áll az ember akkor se tud fölé menni, szerintem az az 1200as mag már nagyon korrekt, relatíve majd 300 mhz +, nem sok kari rendelkezik/rendelkezett ilyen tuningpotenciállal a felső kategóriában

[ Szerkesztve ]

(#1131) Cybertrone válasza BeLucZ (#1130) üzenetére


Cybertrone
veterán

Azon is... meg van vedelem a kartyaban ha sok default lesz es kesz!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1132) TTomax


TTomax
nagyúr

Meg nem csak a GPU melegszik... Radeonon általában a VRM szokta hamarabb beadni a kulcsot...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1133) Cybertrone válasza TTomax (#1132) üzenetére


Cybertrone
veterán

Rámérek majd a vrm-re... szerválok melóhelyről infrás hőmérőt :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1134) ViiiiktorOC válasza Cybertrone (#1133) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Egy kis segítség: XFX OC:

Minden tiszteleten a 7970 tulajoké! :) :R

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#1135) Cybertrone válasza ViiiiktorOC (#1134) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nekem van a kártya előtt 2db 12-es venti... gondolom kicsit számít! De köszönöm! :K KB minden kártya nnyire meleg hátulról, nincs ebben semmi! :D Látszik hogy a vrm rész dolgozik... álltalában 120c fokig nincs baj! ;]

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1136) Crytek


Crytek
veterán

Szégyelljétek magatokat sehol egy logout írás! :(

Next PC Upgrade: 2022

(#1137) Cybertrone válasza Crytek (#1136) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ne fogd vissza magad van még a boltba cucc :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1138) radi8tor válasza Crytek (#1136) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hétfőn érkezik a címoldalas. :K

⭐ Stella

(#1139) Shkiz0 válasza radi8tor (#1138) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Kedden meg még 2 kártya ;]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1140) - = Zk = - válasza Shkiz0 (#1139) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Zafír? ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1141) Crytek válasza Cybertrone (#1137) üzenetére


Crytek
veterán

Előbb saját lakásom legyen onnantól kezdve költök majd ilyenekre!Szóval 6 év múlva visszatérhetünk erre!

Next PC Upgrade: 2022

(#1142) Shkiz0 válasza - = Zk = - (#1140) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

PowerColor Dirt3 edition :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1143) Sontir Fel válasza Shkiz0 (#1142) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Varhato arukat lehet mar latni?

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1144) Anfänger válasza Crytek (#1141) üzenetére


Anfänger
őstag

Ott a PONT! :)

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#1145) Cybertrone válasza Crytek (#1141) üzenetére


Cybertrone
veterán

Na akkor várjál türelmesen, és ne mi szégyeljük el magunkat ;) :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1146) - = Zk = - válasza Crytek (#1141) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én előbb összeharácsolom a cuccokat, aztán spórolok kecóra ;)
lakás/autó/nő mellett nem lehet sprórolni. mindig ezt mondják nekem az öregek :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1147) Petyyyyy válasza radi8tor (#1121) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hát ez a VRAM használat...kicsit súlyos. Micsoda mázli, hogy 6 giga van belőle mi? ;]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#1148) SzlobiG válasza Petyyyyy (#1147) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megtévesztő a felét kell venni, szép is lenne full hd-n 3giga ramot enne a bf3.

(#1149) Cybertrone Ezer éves még is mindég előjön. :O

[ Szerkesztve ]

(#1149) Cybertrone válasza Petyyyyy (#1147) üzenetére


Cybertrone
veterán

Se cf-nél se Sli-nél nem adódik össze a vram... mert mindegyik gpu a saját memóriájából számol... kb1000 éves téma... mint ahogy az is hogy a vram kimonitorozás fake! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1150) Petyyyyy válasza Cybertrone (#1149) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem is mondtam, hogy összeadódik. Csupán a két vga-val összesen 6 giga VRAM van. Ha a game optimalizált cf-re vagy sli-re, a kártyák majd megoldják maguk közt ki mit számol.
De javíts ha tévedek. :B

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.