Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

MassLuminosity nyereményjátékot hirdet.
20000 résztvevő jelentkezhet rá.
Első díj: Sapphire HD7970

⭐ Stella

(#1052) keIdor válasza Cybertrone (#1021) üzenetére


keIdor
titán

B@sszameg, nagyon csabulok.:D egyelore az a velemenyem, mint Szlobinak, varok egy olcsobb arra, de olyan 130-ert most rendelnek belole.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1053) Cybertrone válasza keIdor (#1052) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ez a kártya húzva egy 6950 cf! :K És eddig nincs bug a driverrel se... sőt ez még a gyári cd-s driver! 1200mhz-es úgy megy mint a villám, nem kellet semmit sem visszavennek bf3-ban... a 307gb/sec büntet fater! ;]
Nem hittem a szemenek mikor elkezdtem tolni a gamet... abszolute nem érzem hogy 1 gpu! :N Így használat után azt mondom 150k-t ér! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1054) D-evil válasza HuTi.HUN (#923) üzenetére


D-evil
aktív tag

fu de okádék házad van.azt is cseréld le,szégyen ilyenben tartani egy 7970et :D

(#1055) D-evil válasza Cybertrone (#1044) üzenetére


D-evil
aktív tag

és árban?

(#1056) Cybertrone válasza D-evil (#1055) üzenetére


Cybertrone
veterán

120k minimum, vagy 450-500 dodó!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1057) keIdor válasza Cybertrone (#1053) üzenetére


keIdor
titán

Latom, hogy buntet, ezert must have!:D
Megvarjuk hogy alakul a huf/eur tovabbi tortenete, a napokban eldol. Remelhetoleg tavasz elejere mar ezzel rohangalok en is.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1058) D-evil


D-evil
aktív tag

hm most akkor ha jol látom 6950cf=6990=7970

árban: 7970--> 180k 6990--> 160k 6950cf-->120k

ugye?legalábbis ph-n most ezeket találtam.

(#1059) HuTi.HUN válasza D-evil (#1054) üzenetére


HuTi.HUN
tag

:C

(#1060) D-evil válasza HuTi.HUN (#1059) üzenetére


D-evil
aktív tag

gondolom a taps magadnak szolt :D mert tényleg okádék a házad,nem találok rá jobb szót :D

(#1061) HuTi.HUN válasza D-evil (#1060) üzenetére


HuTi.HUN
tag

Én így szeretem, legalább nem sejtik, mi van benne! :D

(#1062) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

No lehet mégis csak lesz még 2db powercolor :) :U

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1063) becsitibi válasza D-evil (#1054) üzenetére


becsitibi
senior tag

Hát azért....,ne haragudjál már,de ez nem volt valami szép...

(#1064) D-evil válasza becsitibi (#1063) üzenetére


D-evil
aktív tag

nem haragszok,nyugodtan alhatsz.

(#1065) keIdor válasza D-evil (#1064) üzenetére


keIdor
titán

Fejezd mar be, nem a jatszoteren vagy.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1066) TTomax válasza Cybertrone (#1042) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem rakhatnak rá 2GB memót,csak 1.5-et vagy 3-at,illetve ha 256 bites lesz akkor 1-et 2-öt vagy 4-et,de ezt én kizárnám... szóval 99%,hogy az is 3gb-os lesz,és akkor lehet benevezek egy CF-re én is 7950böl... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1067) subaruwrc válasza keIdor (#1065) üzenetére


subaruwrc
félisten

itt a pont ..

(#1068) SzlobiG válasza TTomax (#1066) üzenetére


SzlobiG
félisten

3Gigás lesz a 7950 szvsz tuti meg lesz 1.5gigás verzió is már csak ha a 6950-ből indulok ki..

Mod: Újabb driver a cd-n lévőtől, ha még nem lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#1069) Cybertrone válasza D-evil (#1058) üzenetére


Cybertrone
veterán

És fogyasztásban, meg melegedésben... okostolyás... Akinek CF-kell az min 850-es táppal induljon harcba... a 6990 meg egy kazán... :W Ezenkívül ez az újdonság nem azok, és ezt meg kell fizetni! A jövőben ha ilyen japán bölcsesség jut az eszedbe inkább írd le és dobd ki! :W

TTomax:
Reméljük hogy így lesz! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1070) TTomax válasza SzlobiG (#1068) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen,így gondolom én is...sajnos az 580-ból nem éri meg SLI-t építeni... amikor vettem még a látóhatáron sem voltak a 3GB-os modellek... na nem baj majd lesz 7950-böl,mert tápot nem szeretnék cserélni,és szerintem a HX850 lefeküdne a 7970CF-nek.. úgy mint ahogy az 580 SLI-t sem mertem bevállalni ezt sem merem...a kepler meg még nagyon messze van... túl messze... :U

(#1071) radi8tor1
Derekasan bevallom,azt a cd-t azonnal eldobom... :DDD Elég sokszor szívtam meg,hogy vacak volt ami rajta volt...
Jut eszembe nincs valami "release date" a 7950-re??Engem az jobban érdekelne. :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1071) radi8tor válasza SzlobiG (#1068) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én CD-n levőt sosem telepítek. :B

⭐ Stella

(#1072) Cybertrone válasza radi8tor (#1071) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hát oszt... ugyan az csak zafír gagyvasz jott be a telepítés elején... valami kellet, mert nem akartam kajtatni az meg kéznél volt :DDD
Mellesleg ez az új cata eléggé letisztult, olyan hülyebiztos felület lett...! :DDD

TTomax:
Februárt peccegetik... a végét vagy a közepét, de nem tudom, mert még specifikációkat sem közöltek! :(

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1073) TTomax válasza Cybertrone (#1072) üzenetére


TTomax
nagyúr

Pontosan,most nézem februárra ígérik... :U
Ezt találtam specifikációra...ezek alapjána 7950 is erősebb lesz a GTX580-nál... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1074) Cybertrone válasza TTomax (#1073) üzenetére


Cybertrone
veterán

És mennyi anyag lesz benne? SP száma ROP-ok száma stb stb stb! :R Mert azon áll vagy bukik a dolog! De amúgy biztos erősebb lesz, hisz ezek a karik jobban húzhatóak, és nem kizárt hogy a 7950 még jobban húzható lesz majd! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1075) TTomax válasza Cybertrone (#1074) üzenetére


TTomax
nagyúr


Aminek nagyon örülök,hogy a 32 ROP megmarad... tehát nem lesz kockásra herélve a Pro...

(#1076) Cybertrone
Mester te már egy hónapja élvezni fogod mire nekem meglesz a CF-em,vagy még több is .. ez megér 200 dodót... :K
Az XT-t amúgy sosem érdemes megvenni CF-re,csak hát most nem volt más választás,van elég redundáns terület a GPU-ban hogy megfelelő legyen a kihozatal,most nem kellett Pronak eladni az XT-t,mint a 6970-nél,árat is mernek rá írni...mert tudták erős a kártya... :U Vagy a CF lesz,vagy az ATOMIC ami alapon 1300 körül megy...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1076) Cybertrone válasza TTomax (#1075) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ahogy ezt nézem a 7950 lazán a nagytesóhoz húzható( Bár azért a 100 dodóért én jobban megheréltem volna a pro magot!), és specifikációk alapján a 7870-es lesz egy szinten a 6970-el, és a 7890 pedig az 580-al talán! :K Szép kilátások, és az árak sem vészesek szerintem! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1077) Cybertrone válasza TTomax (#1075) üzenetére


Cybertrone
veterán

Atomic jó cucc, csak a vizes megy 13xxmhz-et a levegős atomic 12xx-et megy... :K Úgy saccolom a 7970-ből egy cf kb 50-60%-ot is képes lenne meghúzva egy 580 sli-re verni... Ha azt nézzük ez nem kevés... és ha azt nézzük hogy az NV könyörög a 400-as TDP határért az nem biztos hogy ennyire húzható lesz, és ennyire hüvös is lesz! :K Arról nem is beszélve hogy szerintem nagyon sok rétegű nyákra fogják pakolni, így lehet aranyárban adni! KB 600 dodót fogok neki saccolni induló árnak, ami reális ha erősebb lesz a 7970-nél, viszont ha nem lehet így tuningolni, és zabál mint az állat az Ati a jobb mindenképp! Plusz behozza a hátrányát tuningal!
Én csak ma 275mhz-et emeltem rajta... (nincs még vége):U Ezt nem fogja tudni az NV ebben biztos vagyok!

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1078) TTomax válasza Cybertrone (#1077) üzenetére


TTomax
nagyúr

Itt nem is az a baj,hogy a kepler mit fog tudni és mit nem...a baj az,hogy MIKOR????Biztos vagyok benne,hogy 28nm-en be tudja fogni a radeont,de kit érdekel ez 4-5 hónap múlva amikor már a ráncfelvarott 7970-el találja magát szemben??Eddig mindig csak egy fél lépés lemaradást éreztem a két gyártó között..mostanra ért meg a helyzet egy teljes lépésre... ha lenne valahol a kanyarban kepler már nyomnák a reklámot ezerrel,nehogy megvedd a radeont egy-két hónap és itt vagyunk mi is... "by nV".. csakhogy ez nem igaz... Nem szabad leírni még az nV-t de most egy két három széria kell neki mire magára talál...
Az ATOMIC-nak saját hűtőrendszere van ha jól emlékszem nem?Remélem nem kell nekem még egy kört raknom a mostanira mert akkor mehetek radiátorért... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1079) Cybertrone válasza TTomax (#1078) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem csak egy blokk van rajta! Bezzeg most nem lelek róla képet, pedig egyszer láttam :W

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1080) TTomax válasza Cybertrone (#1079) üzenetére


TTomax
nagyúr

4870X2-böl így nézett ki egy ATOMIC...

Ez meg a 3870X2 volt...

(#1081) Cybertrone
Nohh igen,nekem a procimhoz komolyabb radiátor van... :DDD Remélem ezt a hibát nem követik el még egyszer... ;]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1081) Cybertrone válasza TTomax (#1080) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hát ez fix nem így fog... aranyos hogy arra a single radira kötöttek egy kazán vga-t meg úgy gondolták az még a procit is elbírja... lol :Y

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1082) Shkiz0 válasza TTomax (#1075) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Érdekes hogy a 7950-et is jan 9-re írja, azt még csak híre hamva sincs sehol. :U

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1083) TTomax válasza Shkiz0 (#1082) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen,hát mindenki együtt várta a Pro-t meg az XT-t... azért ilyen rajtot már régen láttunk hogy csak XT van,eddig párosával jöttek mint a rendőrök.. :DDD
Nem tudom mi lehet az oka talán kevés a selejt,illetve szerintem nincs még elég GPU egy tömeges rajthoz... azért 7950-et 100dolcsival olcsóbban többen vennének... főleg úgy,hogy alig lesz gyengébb.Gyakorlatilag mint eddig.. ahová a Pro kevés volt oda már az XT is... oda már CF kell,és azt akkor már a Proból építi mindenki (mint pl én).

(#1084) Shkiz0
Igen,hát pontosan ezt gondolom én is... ami lejön a szallagról az elkel XT-nek is 100dodóval drágábban,akkor minek kihozni a Pro-t,ha nincs felhalmozva semmi,és minden elkel jó drágán?Na ezt az időt kell kivárni... :))
Engem nem siettet semmi,nem égeti a pénz a zsebem, a GTX580al még nem elvagyok amíg nem telítődik a piac... pár hét,esetleg egy hónap,ha felfut a 28nm akkor szerintem lesz itt terítés rendesen AMD módra... a sarki kissrácok is ezt fogják tologatni csattogós falepke helyett... :DDD

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1084) Shkiz0 válasza TTomax (#1083) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

vagy szimplán betart az amd, hogy lássa, hogy viszik a 70-et.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1085) TTomax válasza TTomax (#1083) üzenetére


TTomax
nagyúr

"A nem-le-fel-ki-be stb kötőszavak helytelen használatáért félkómás állapotban felelősséget nem vállalok..
Mentem is inkább aludni..Elnézést,már nem tudtam javítani... :B

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1086) Cybertrone válasza TTomax (#1083) üzenetére


Cybertrone
veterán

Jelenleg az xt mindenhol alljaxa sarat!:) Meglep ez meg most is!:D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1087) jones965 válasza BeLucZ (#977) üzenetére


jones965
Modder

Full Hd-ról volt szó, azt pedig viszi a gtx 285 is.
Hiszem, mert látom.

(#1088) Gaboman válasza TTomax (#1083) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én a 7870re leszek kíváncsi, abból kettőt majd CFbe azt megint jóval olcsóbban kijövök vele mint egy 7970el, teljesítményben 40-50%ot hozok rajta.
Mint most a 6970 és a 6870CF aránya.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1089) MarcZ


MarcZ
senior tag

Miért érzem úgy, hogy a GTX 570-em kezd már elavúlni?

A man's got to do what a man's got to do.

(#1091) csucsbicep válasza Forestgreen (#1090) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ütősen néz ki.

MarcZ: Gyors fejlesztési tempó...

[ Szerkesztve ]

(#1092) Cybertrone válasza Gaboman (#1088) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ez nem a 7870 topikja... nyissatok neki ott okumlaljatok rola!:)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1093) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Meghúztam a fülit a kártyáknak: 3DMark 11: P15517

PH 1. hely. :Y

⭐ Stella

(#1094) Sontir Fel válasza radi8tor (#1093) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Osszessegeben mi a velemeny a vasrol. Szigoruan a teljesitmenyt nezve, erdemes a 6950@6970es cfxet lecserelni?

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1095) Callisto válasza Sontir Fel (#1094) üzenetére


Callisto
őstag

Szigorúan magánvélemény, de ha szigorúan a teljesítményt nézed akkor nem. Azonban számításba véve a CF problémákat, nyűgőket, fogyasztást, zajt stb. igen.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#1096) kockaharcos válasza radi8tor (#1093) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Nagyon szép eredmény, gratulálok :R
Ez ugye 1.02-es verzió?

(#1097) radi8tor válasza Sontir Fel (#1094) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az a véleményem, hogy egymagában is megállja a helyét 6970 CF-el szemben. (ezt valamennyire az ára is sugallja).
Számítási feladatokban duplája a 6970-nek. Hihetetlen mennyi erő van benne, sajnos ezt a játékok nem tudják kihasználni jelenleg. (úgy értem, hogy nem gyorsul 2x-re a játékban az FPS, pedig a kártya 2x annyit tud).
Alapfrekvencián nem sokat járattam a kártyákat (olyan 10mp-ig). Egyszerűen éheznek a magasabb órajelre.
1.2 V mellett sem melegedtek túlságosan, ez pedig azt jelenti van még benne tartalék bőven!

6950@6970es CfX-et akkor lehet érdemes lecserélni, ha 1 monitorod van.

kockaharcos: 3DMark 11 verzióra gondolsz? 1.0.1.0

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1098) deicide válasza radi8tor (#1097) üzenetére


deicide
veterán

Pont akartam kérdezni, hogy mennyi feszt állíthatok be bátran a kártyáknak, én 1.1V-ig gondoltam... :Y 1200MHz/1600MHz felett már próbálgattad?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1099) Sontir Fel válasza Callisto (#1095) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Szigoruan a teljesitmeny erdekel. Ar ertekben inkabb a nem eri meg kategoriaba sorolnam, ezert erdekel a teljesitmeny. Ahogy a 3dmark eredmenyeket nezem, a huzott 7970 hozza az alap 6950 cfxest.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1100) Sontir Fel válasza radi8tor (#1097) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Egy monitorom van és full hd. Nagyon matekolok a dolgon :(

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.