Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Busaf válasza mpierre (#1804) üzenetére


Busaf
tag

Ha megoldható immár néhány milliárd tranzisztor elhelyezése néhány négyzet-centiméternyi - helyesen köbmilliméternyi - felületen (pontosabban térfogatban), akkor ez a lábkivezetéses dolog - bár elismerem, lényegesen eltérő technológiát igényel - sem esélytelen.

Egyszerűen nem foglalkoztak vele és kész.
Persze nyilván a nyákon lévő foglalatnak eleve a definíciója is módosulna, ha alkalmaznák azt a módszert, amit pár napja ötlet szintjén felvetettem, és biztos, hogy lennének nehézségek, de szerintem a számítástechnikában nagyobb problémákat is áthidaltak már.

Ismét csak hangsúlyozni tudom: a figyelmet a 2x-es hőleadó felület és az ezzel járó "jóság'" felé kellene fordítaniuk a gyártóknak, mivel ez FOLYAMATOS könnyebbséget jelentene, viszont az általad vázolt problémákat csak EGYSZER kell megoldani.

Én látok benne fantáziát. :R

"A kézzelfogható világ - kisiklott a tudomány hálójából" - Alfred North Whitehead; A gondolkodás módozatai

(#1902) Busaf válasza radi8tor (#1893) üzenetére


Busaf
tag

Régen dolgoztam erdőn, és a megakalóriás favágószendvicsem volt ilyen vastagságú, kb. :D

Szép darab, de viccet félretéve: CF-be mekkora valószínűséggel menne be a konfigomba, ha egymás melletti slotokat használnék?

Félek, ez a valószínűség tart a nullához... :U

Esetleg lehetne úgy, hogy egy ilyen, egy ref.?

[ Szerkesztve ]

"A kézzelfogható világ - kisiklott a tudomány hálójából" - Alfred North Whitehead; A gondolkodás módozatai

(#1903) radi8tor válasza Busaf (#1902) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Be lehet tenni az alaplapodba, de olyan közel nem jó nekik.
Láttam ma képet arról hogyan néz ki a kettő szorosan egymás mellett. Biztos nem fáznának úgy összebújva.
CF-be mehet a ref. modellel persze, kérdés van-e értelme mert a másik kártya jóval hangosabb.

⭐ Stella

(#1904) Cybertrone válasza radi8tor (#1903) üzenetére


Cybertrone
veterán

Neked sevlesz sok hely!:) kb 1cm vagy annyi se.. 580dcubol kiindulva;)
En megint uton vagyok:D...

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1905) radi8tor válasza Cybertrone (#1904) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet, hogy beérem egy kártyával egyelőre. :P

⭐ Stella

(#1906) Laraxior válasza Cybertrone (#1904) üzenetére


Laraxior
titán

Lassan jobb ha új csaj után nézel, mert a mostani nem éppen hardverbarát :DDD Kettélöki a kopoltyúd ha belenéz a gépbe... tolj egy függönyt az oldalára :DD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1907) Cybertrone válasza Laraxior (#1906) üzenetére


Cybertrone
veterán

Szerencsere nem tudja mi micsoda... Te meg nem adhatol felvilagositast, igy is kaptam a Sparos kaland miatt!:)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1908) Busaf válasza radi8tor (#1903) üzenetére


Busaf
tag

No igen, a brutálvastag kártyák hátrányai párban sejthetőek is voltak...

Eme - első blikkre értelmetlennek tűnő - vegyes páros ott nyer értelmet, ha valaki - mint pl. én - hét közben nem ér rá gamelni, hét végén viszont... :)) :DD

Hét közben használnám a tuning-hűtéses kártyát = csönd; hétvégente meg beficcene mellé a ref.-változat (no és a hosszabbítók egérhez, monitorhoz, billentyűhöz, hogy a gépet áttolhassam a lakás másik szegletébe; a zajt nem állom!!!), és akkor jöhetnének az FPS-esek, nagy FPS-sel! ;)

[ Szerkesztve ]

"A kézzelfogható világ - kisiklott a tudomány hálójából" - Alfred North Whitehead; A gondolkodás módozatai

(#1909) Petyyyyy válasza Busaf (#1908) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A zajra csak annyit...mire való az 5.1/7.1 hangrendszered? ;]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#1910) Cybertrone válasza Petyyyyy (#1909) üzenetére


Cybertrone
veterán

Akit bant a hang vizezzen... el van tevedve az aki azt hiszi a dcu hutes hangtalan... nem suvit viszont kopter hangja van az biztos!:)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1911) radi8tor válasza Cybertrone (#1910) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én a módosított áramkör miatt veszem. ;)

⭐ Stella

(#1912) Cybertrone válasza radi8tor (#1911) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ugy mar mas! Bar a ref is tudja azt amit a dcu tuningba!:) gondolom en!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1913) Tökmindegy válasza Cybertrone (#1910) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Te hogy nem vagy barátja ennek a DCII es hűtésnek.:)))) Micsoda kampányt folytatsz mindenhol ellene:XD
De van akinek bejön,neked nem ,hát ez van:)
Én pl ref et nem vennék semmi pénzért sem. Az süketeknek való:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#1914) helkis válasza Tökmindegy (#1913) üzenetére


helkis
addikt

csak idővel mindig kiderül, hogy a ref. karikkal sosincs annyi gond.. :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1915) Busaf válasza Petyyyyy (#1909) üzenetére


Busaf
tag

Az 5.1-es Creative-t negyed hangerőre szilveszterkor mertem feltekerni, akkor is csak rövid időre.

A panellakás nem ilyesmire való :K.
Ha kicsit hangosabban kockázom a hagymát a konyhában, már átkopognak a csöveken.

De hát végül is: kultúra, meg dolgozó emberek vagyunk..., sza'l én ezt is megértem. :K

"A kézzelfogható világ - kisiklott a tudomány hálójából" - Alfred North Whitehead; A gondolkodás módozatai

(#1916) Tökmindegy válasza helkis (#1914) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Nekem ezzel sincs:) De ez szvsz nem kérdés,van aki ezt van aki azt szeresse.
Olyan ez mint a Nő. :) Tényleg. Ref vagy fullos nővel van e több gond?:XD

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#1917) Busaf válasza Cybertrone (#1910) üzenetére


Busaf
tag

Egyetértek!
Viszont itt jövök én a képbe pájzerral, csákánnyal: a hűtőborda marad, a ventiket szépen lebarmolom, irány a kuka, és rádobok két böszme Noctua-t, amik 800-as RPM-en elviszik az egészet, és no fordulatszám-szabályozás.

Az "akit zavar a hang, az vizezzen" teljesen okés, de a vízhűtés sem a síri csendről szól.

"A kézzelfogható világ - kisiklott a tudomány hálójából" - Alfred North Whitehead; A gondolkodás módozatai

(#1918) radi8tor válasza Busaf (#1917) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

de a vízhűtés sem a síri csendről szól.

Pedig mindig erre utalnak. ;]

⭐ Stella

(#1919) helkis válasza Tökmindegy (#1916) üzenetére


helkis
addikt

a marketinggel minden fogyasztó meg van vezetve..
ha van egy kocsin egy pöpec alufelni az fog hamarabb elkelni szemben egy gyári állapotban lévővel, ezt garantálom..
ahogy a csajoknál is, amelyik ki van fenve egy hétvégi dugásra, azt valszeg meg is dugják hétvégén, kérdés ki meddig és mire akarja használni.. :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1920) radi8tor válasza helkis (#1919) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerinted semmit nem ér az átdolgozott áramkör és a 10 csatornás DIGI VRM+ ?

⭐ Stella

(#1921) helkis válasza radi8tor (#1920) üzenetére


helkis
addikt

de, eladja a kártyát.. :)
a tuningnak a hűtés szab határt, és a fesz, amit mersz neki adni.. :K

egy referencia karira szó nélkül fejlesztenek FC-blokkot, mert sok fog elkelni belőle, míg egy átdolgozotthoz (ami nem minden esetben jelenti azt, hogy jobb is (pl gigabyte utóbbi csúcskártyái, amiből ki van spórolva az anyag, hogy nagyobb legyen a nyereség)) nagy ritkán szokott lenni FCblokk..
vízzel egyértelmű hogy jobban be lehet hűteni egy kártyát, így már nagyobb a tuningpotenciálja is, mint amennyi egy levegősnek..

az ilyen fullos kariknak akkor van jelentőségük szvsz, ha valaki tényleg halk-an akar nagy teljesítményt, illetve nem akar vizezni, illetve olyan végleteknél, amikor már LN2-vel tolják a népek a kártyát -150fokon, ott talán már jobb egy átdolgozott jobb tápellátású kártya, mint egy referencia..

+épp most hétvégén toltam pár benchet gtx580SLIvel, egyik egy dcu2-es asus kari, a másik egy gigabyte ref, erre került egy FCblokk, az asusra meg egy univerzális +alá még pár nagy légszállítású venti.
eredmény: levegővel az asus jobb volt. vizzel az asus alig ment feljebb, míg a giga szárnyra kapott. vagyis valszeg a vrm-ek vizes hűtése dobta meg a tuningpotenciált)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1922) SzlobiG válasza radi8tor (#1920) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha nincs kilőve a 300W-os limit akkor fabatkát se ér. Meg amúgy is mire nem elég a ref CF a maga tuningolhatóságával főleg hogy jókat fogtál is ki? Gondolom csak az újdonság,kipróbálási vágy ami miatt váltani akarsz mer akkor megértem.:D

(#1923) radi8tor válasza helkis (#1921) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem akarok én LN2-zni. :D
Régóta álmodoztam egy DCUII-ről most meg kiderül ASUS le is áll a ref. kártyák forgalmazásával miután megjelenik a DCUII. Valamint annyira új még ez, hogy viszonylag keveset buktam rajt(uk).

SzlobiG: Szerintem csak hetek kérdése és kiadnak olyan BIOS-t amiben nincs korlátozva. Sőt, eleve azt írták DCUII-re, hogy 375W-os TDP-je van. :K (2x8pin táp)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1924) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Hála a forint folyamatos erősödésének, elindultak lefelé az árak :C

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1925) SzlobiG válasza Shkiz0 (#1924) üzenetére


SzlobiG
félisten

Bizony-bizony reméljük marad a tendencia a tavalyi érték még messze van. :))

(#1923) radi8tor1 Na kíváncsi leszek rá hogy fog menni legalább lesz aki leteszteli. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1926) Cybertrone válasza radi8tor (#1923) üzenetére


Cybertrone
veterán

Megy is fel majd a bios a refekre ha kijon:)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1927) Petyyyyy válasza Busaf (#1915) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Pardon, nem tudtam, hogy panel pecóval applikálsz. Így a te esetedben érvénytelenítem az előző hsz.-t. :))
(#1924) Shkiz0: Ezt csak halkan! :D

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#1928) helkis válasza radi8tor (#1923) üzenetére


helkis
addikt

egyébként optikai vagy LN2 tuningra nagyon baba a DCU2-es, bejövős nekem is, olyan élőben mint egy bálna.. :))
én sem akarok ln2-zni, viszont az otthoni körülmények között szeretem a maxot kicsikarini a hw-ekből.. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1929) - = Zk = - válasza Shkiz0 (#1924) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen? ezt jó tudni :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1930) jozsef m. válasza Shkiz0 (#1924) üzenetére


jozsef m.
tag

Csak így tovább.. :K

(#1931) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Iszonyat macera most nekem ez a cf... Szopok mint a torkos borz! :K Szakadna anyukájába a feje aki a zero coret kitalálta... Fasza hogy álla kari de jó... tuningnál meg befagy! :W

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1932) Tökmindegy válasza Cybertrone (#1931) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

No. Mi törtémt?

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#1933) Def26


Def26
félisten

No, úgy néz ki powercolor lesz. Elég sok mindent adnak hozzá a dobozban. [link]

Ahogy nézem, hdmi -to-dvi, mini display -to-dvi. Ez azt jelenti, hogy megvan a három dvi kimenet és rá tudok kötni 3db monitort? Ennek a kártyának van elég ereje, hogy egymaga meghajtson 3db monitort?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1934) Shkiz0 válasza Def26 (#1933) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Már a 6950 is képes egymaga elvinni 3 monitort.
Itt van róla több infó. [link]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1935) SzlobiG válasza Def26 (#1933) üzenetére


SzlobiG
félisten

Meghúzva szerintem simán, meg annyira nagy lassulás nincs eyefinity-vel.

(#1936) alibaba78 válasza Def26 (#1933) üzenetére


alibaba78
őstag

Ne felejts el active mini dp to dvi adaptert venni, kulonben nem fog menni az eyefinity.

[ Szerkesztve ]

(#1937) Def26 válasza alibaba78 (#1936) üzenetére


Def26
félisten

Ilyet adnak mellé.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1938) radi8tor válasza Cybertrone (#1931) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Képzelheted mennyit szívtunk 4 kártyával !
CAP-ot ne felejtsd el felrakni.

⭐ Stella

(#1939) jozsef m. válasza alibaba78 (#1936) üzenetére


jozsef m.
tag

(#1940) alibaba78 válasza Def26 (#1937) üzenetére


alibaba78
őstag

:B A 6xxx szerianal is volt atalakito, de nem volt active.

jozsef m.: Elsore is megertettem, koszi. Meg vki?

[ Szerkesztve ]

(#1941) Cybertrone válasza radi8tor (#1938) üzenetére


Cybertrone
veterán

Először az miatt szívtam... Aztán a lapozó file miatt szívtam... :U Szlobi kolléga segített zömében köszönöm neki! :K Egyenlőre alapfeszes tuning van csak cf-nél, mert a 2. kari a zero core után alap viddel ébred, és belefagy a tuningba... ezt remélem később javítani fogják! :K A teljesítmény az kitűnő... skálázódás nála 99%-os mind a 2 kártyán! :K
Ja és NEM HANGOS... netezés közben kussol! ;)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1942) keIdor válasza radi8tor (#1893) üzenetére


keIdor
titán

Nekem nem tetszik, ronda egy óriás.:) Persze ez csak egy szubjektív vélemény, kíváncsi leszek hatékonynak mennyire lesz hatékony. GTX-580 beszámolók alapján nem dobtam hátast. Nálam ha nem ref. akkor legyen víz, akkor már lépjünk nagyot.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1943) subaruwrc


subaruwrc
félisten

Now MSI Afterburner displays target VID instead of real voltage sensor reading on "GPU voltage" graph on graphics cards equipped with CHL8228 voltage regulators. These changes are implemented to avoid confusing the beginners and prevent the hysteria about voltage drop on AMD RADEON 7970 series graphic cards spreading across different discussion forums. Experienced users, understanding the difference between target and real voltages, may still unlock the previous real voltage monitoring mode via editing the hardware profiles

ennyit arról hogy droppol a fesz újabban a 7970-es kártyákon. idáig is droppolt mindegyiken csak akkor az AB a kiválasztott VID értéket mutatta végig,nem a valós feszültséget.
vaklárma on

(#1944) Cybertrone válasza subaruwrc (#1943) üzenetére


Cybertrone
veterán

Akkor most honnan tudjuk kimérés nélkül a feszt? :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1945) Pug válasza subaruwrc (#1943) üzenetére


Pug
veterán

Ez funny :DDD

(#1946) subaruwrc válasza Cybertrone (#1944) üzenetére


subaruwrc
félisten

ha lefut a teszt - ok
nem fut le - nem ok

(#1947) Cybertrone válasza subaruwrc (#1946) üzenetére


Cybertrone
veterán

Jah... akkor a csuszkát a világba lehet tolni? :DDD Csak mert akkor oly mind1 mit mutat a progi, ha úgy sem annyit kap... :K Egyre gyatrább ez az AB... lehet felteszem holnap az asus voltage tweekjét... az is tud mindent, kérdés hogy supportolja e a zafír refet... mert az asus refet biztosan...

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1948) subaruwrc válasza Cybertrone (#1947) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem értem mi a probléma tárgya. ugyanazt tudja mint az eddigi 256 féle verzió, legalább sűrűn frissítik és próbálnak maximális supportot nyújtani. másik programmal se lesz tovább stabil a kártya.

(#1949) Cybertrone válasza subaruwrc (#1948) üzenetére


Cybertrone
veterán

Engem nem is a max tuning érdekel... ha nem a zero core kiiktatása... mert rohadjak meg ha értem de miért nem kapja meg a 2. kari is a beállított feszt amikor felkapcsol 3D-be :(((

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1950) gombcomp válasza Cybertrone (#1931) üzenetére


gombcomp
senior tag

Na én iss ezzel szívok egy hete... :O

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.