Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26751) zebra_hun válasza PuMbA (#26749) üzenetére


zebra_hun
addikt

Igen, és nem.
A lenti két kép ugyanazon a gépen készült, ugyanaz a hardver.
Lehet rossz is, és lehet jó is.
Sokan tévedésben vannak, azt hiszik, hogy hú de jó cuccot vettem. Aztán a Frametime vonal full tüske, mert elcsúszik valahol.
Ezt mindenkinek saját magának kell kimérnie. Az az igazi, mégiscsak azt a gépet használjuk.
Mérd csak meg a tiéd ;)

(#26752) ScomComputer válasza zebra_hun (#26751) üzenetére


ScomComputer
veterán

:D ;]
..
#26753zebra_hun... :K ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#26753) zebra_hun válasza ScomComputer (#26752) üzenetére


zebra_hun
addikt

Igazam van :DDD

Lehet a gépemben egy 8999xtxtx is, ha vmi bibi van, és nem úgy megy.
Yt nem izgat, az viszont igen, amit használok, bámulok.
Saját mérés a fontos ;)

(#26754) PuMbA válasza zebra_hun (#26751) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt értem, de ha a videóban lévő 6700XT képes volt sima frametime-ot csinálni a minimum frekvencia módosítása nélkül, akkor nálam is képes, ha a CPU, memória engedi és a beállítások helyesek :) A változó ebben az egyenletben nem a VGA, mert az nekem is ugyanaz, hanem az alaplap, CPU, memória, driverek. Megnézem magamnak azért, de ugyanígy teljesen sima frametime-ra számítok a minimum frekvencia birizgálása nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#26755) zebra_hun válasza PuMbA (#26754) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nagyon szereted a szponzorált Yt videókat ;)

Megmutatom a Youtube-on azt, hogy ezt hogyan kell.

Játék betölt, akkor mehet a "Start mérés", játszol 10-20 percet, aztán gyorsan MSI AB Detach. Előtte persze beállítod az ablakot

[FH5 20 perc a jútúbon :) ]

20 perc óriáskör, unalmas, tekerd át. Utolsó 2 perc a lényeg. Ott az elemzés.

(#26756) PuMbA válasza zebra_hun (#26755) üzenetére


PuMbA
titán

MSI AB-t nem akarok felrakni. Azért váltottam 6700XT-re, hogy ne kelljen megint használnom :) RTSS-sel tudtam kirakni frametime grafikont, már csak a idő hosszát állítom át valahogy, aztán töltöm fel a képet (HWInfo nélkül ;] )

[ Szerkesztve ]

(#26757) Eagle16 válasza zebra_hun (#26748) üzenetére


Eagle16
addikt

A "minden részét optimalizálod" az mit takar?

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#26758) zebra_hun válasza Eagle16 (#26757) üzenetére


zebra_hun
addikt

Amit csak lehet.
Proci, videokártya, memória, és windows.
Mindenhol kevesebb feszt adok hogy hűvösebb maradjon.
Értelmes oc, de nem extrém.
Röviden ennyi.

(#26759) PuMbA válasza PuMbA (#26756) üzenetére


PuMbA
titán

Sikerült felvennem a videót: [link] Vaj sima a frametime-om mindenféle külön optimalizálás nélkül, gyári Windows energiagazdálkodási beállítással, gyári alaplap BIOS beállítással, csak simán undervoltolva a VGA-m és 500MHz-en hagyva a minimum GPU frekvenciát. Nem is vártam mást :)

[ Szerkesztve ]

(#26760) zebra_hun válasza PuMbA (#26759) üzenetére


zebra_hun
addikt

Köszi a videót, de pont a 0.1 és 1%-ot nem pipáltad ki.
Valóban egyenes, ez jó, de a számoknak ott volna a helye.

Mindegy, csak a 0.1%-os témába kapcsolódtam be, off-ba is tettem magam a zöld vga-mmal.
Én sem csinálok amúgy a Control Panelen semmit, idle 210MHz, ha 3d játék, akkor meg megy az UV profillal.
Zöld is ugyanaz, csak picit másabb, lényeg hasonló.
Én bírom a vöröset is, azért is olvasok itt.
Nem kell video, elég az MSI grafikon. Nem nekem, topiknak.
Szerintem egy nagyon hasznos kép tud lenni.
Fogyasztás, hőmérséklet, stb meg hwinfo. Azok szoktak lenni.
Ha hozzárakod a 0.1 és 1% kijelzést, nem veszítesz vele semmit.
Azokhoz kell a Bench ablakon Start gombot hozzárendelni.

Szerk.:

Ahh, utálod az MSI-t..., RTSS-rel nem tudom, hogy hogyan kell. Lehet azzal is.

[ Szerkesztve ]

(#26761) PuMbA válasza zebra_hun (#26760) üzenetére


PuMbA
titán

Ó, tényleg, jó hogy szóltál. A topik érdekében odarakom a 0,1 és 1%-ot, lehet hogy az már kevésbé lesz fényes :) A baj, ahogy írtam, hogy MSI AB-t nem rakok fel, így marad sajnos ez a rövid videós megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#26762) KAMELOT válasza PuMbA (#26761) üzenetére


KAMELOT
titán

1. nincs hwinfo
2. 0.1% és 1% minimumok hol vannak
3. adatlapod nincs kitöltve
4. milyen felbontás ez?
5. milyen beállítások vannak a játék alatt?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#26763) ScomComputer válasza KAMELOT (#26762) üzenetére


ScomComputer
veterán

piócás ember+ ecetesbalta... :K :D
.....
#26758zebra_hun....venned kéne gy rx6900-t ..mit tudnál kihozni belőle MPT+társaival...ha kitanulnád a szakmát ezen az oldalon is... :)

[ Szerkesztve ]

(#26764) zebra_hun válasza PuMbA (#26761) üzenetére


zebra_hun
addikt

Van egy másik progi, CaptureFrameX.
Szigorúbb az MSI-től, de sztem jobb.
Nem annyira elterjedt, csak megszállottaknál.

[RTX3080 OC FH5 1440 Extreme Preset]

[Bench log]
Ez itt a Benchmark mérése egy sima 3080-nal.
Ingyenes ;)

Scom Master:
Most próbálok leállni a "beteges" csere-beréimről :))
Megállok, de piszkálja a csòröm.
A Gsync monitorom a probléma, ez nem is a kompatibilis verzió.

[ Szerkesztve ]

(#26765) PuMbA válasza KAMELOT (#26762) üzenetére


PuMbA
titán

Most csinálom :) Sikerült betennem egy framerate grafikont is, valamint az 1% és 0,1%-os minimumokat: [link] Az viszont mitől van, hogy ha a GPU minimum frekvenciát átállítom a maximum - 100MHz-re, akkor is ezek a 1% és 0,1% minimumjaim vannak?

4. milyen felbontás ez? 1080p
5. milyen beállítások vannak a játék alatt? Magas grafika. GPU limit van, hiszen a videón láthatod, hogy a GPU teljes erővel dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#26766) bobalazs válasza PuMbA (#26765) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Miért, ha emeled a minimumot akkor más lesz az 1%od?

(#26767) PuMbA válasza bobalazs (#26766) üzenetére


PuMbA
titán

Ennek járunk elvileg most utána :) Mert feleslegesen én nem emelném az 500MHz-ről, ha nem látok magamnál javulást.

zebra_hun: Megnézem ezt a CaptureFrameX-et.

[ Szerkesztve ]

(#26768) bobalazs válasza PuMbA (#26765) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem ilyenre van lőve az RTSS. [link]
MSI AB szerintem sablonos, unalmas.
Van hwinfo is :DDD
[kép]

(#26769) PuMbA válasza zebra_hun (#26764) üzenetére


PuMbA
titán

Király ez a progi, kösz :)

Ilyen eredményeket kaptam. 2500MHz minimum frekvenciával:

500MHz minimummal:

bobalazs: Elég dizájnos :D

[ Szerkesztve ]

(#26770) bobalazs válasza PuMbA (#26769) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ebből most mit kell értelmezni, mert nagyon hasonlóak az értékek.

(#26771) jimpo válasza bobalazs (#26770) üzenetére


jimpo
aktív tag

Ez mérési hibahatáron belül van. Ergó jelen esetben mindegy hogy mennyi a minimum frekvencia. :K

Stryd Next Gen

(#26772) zebra_hun válasza PuMbA (#26769) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ez az, CFX, nem hazudik.
Az érték egyébként nagyon jó.

Fh4 vagy 5 benchmarkod van? Nem lényeges annyira, a 90 avg-hez a 60 0.1% jó.
A magas fps-es játékoknál zavaró az fps drop 50-60 fps-re.
Pl 150-180 avg, és a min beesik hozzá.

Ez egy profi análizátor :)) CFX

Megj.:
Ha széthúzod picit, beugrik egy "hwinfo" szerű tábla, az is hasznos :K

[ Szerkesztve ]

(#26773) R0GERIUS válasza PuMbA (#26769) üzenetére


R0GERIUS
tag

Ez a CFX iszonyat jó.
Én is lefuttattam 1440p UW / Ultra minőség mellett a CP2077 benchmark-okat.
Ryzen 5 5600X a processzor.

Min 500:

Min 2500:

Amint látszik, még próbáltam light load-dal is, de a 20s alap timernél a random beakadása annak az elátkozott Unity megoldásnak értelmezhetetlenné teszi az eredményt.
Elöljáróban, ott valószínűleg pont nincs különbség a 500 és 2500 között, de mivel iszonyatosan stutter-el alapból is sok helyen PC-n, így mérni elég vacak...

[ Szerkesztve ]

(#26774) PuMbA válasza R0GERIUS (#26773) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem is 5600X procim van :) Ja, neked a 0.1% elég alacsony, bár nekem tényleg semmi program nem fut a háttérben.

zebra_hun: Egyik sincs meg sajnos. Értem, ha ez jónak számít, akkor oké. Játék közben én is azt érzem, hogy sima minden, nem észlelek apróbb akadásokat sem, VRR megjelenítővel :) A régi időkben Playstation 2-vel és az első Xbox toltam CRT-n, szóval szerencsére tudom milyen az atomstabil 50 vagy 60 fps érzés.

[ Szerkesztve ]

(#26775) xtremist


xtremist
senior tag

Egy kérdés, hátha valakinek van már ilyennel tapasztalata. Egy olyan rx6650xt kártyánál aminél vissza van véve a power limit 150w-ra, (msi mech) ha mpt-vel megemelem mondjuk az eredeti 180w-ra, okozhatok kárt a kártyában, vagy csak azért rakták bele a limitet hogy legyen miért megvenni a drágább kivitelt?

(#26776) R0GERIUS válasza PuMbA (#26774) üzenetére


R0GERIUS
tag

Egyrészt megoldottam a 0.1% Low gondom, másrészt én sem értem, hogy hogyan.
A kártyám 1120 mV-n van és gyári Power Limiten (303 W).
Javítottam a fenti gráfokon, levágtam a nagy kiugrást a benchmark végén és így néz ki a javított verzió.


Egybevág a fentivel, +10 FPS 0.1 Low-on a minimum beállítva 2500-ra.


Ezt a mérést viszont nem értem. A tényleges órajel 2600-as értékeken mozog ugyanúgy, de pont a fordítottját produkálja, ha a max 2800 mellett beállítok egy 2500-as vagy 2700-as minimum-ot.
Ráadásul a 2800-at sosem éri el ténylegesen, hiába az a maximum van megadva.

Összegezve:

[ Szerkesztve ]

(#26777) zebra_hun válasza R0GERIUS (#26776) üzenetére


zebra_hun
addikt

Hűha, mennyi jó kis teszt. Egész jót alkottál a végére.
[Ez a kép viszont "brutálisan" akadós lehetett.] Ezt már lehet érezni, mert a 28fps már kifut a sync-ből is.
Ráadásul "magas" fps-ről zuhan.
Bocs, nem akartam nagyon megkavarni a topikot, de a témához ez passzol. Ezzel lehet mérni mindent is. Jól is használod :K
A Sensor Data is hasznos, érdemes helyet csinálni neki.
Összehasonlítások is szuperek.

Ahol én megfordulok topikok, ott lőtéri kutyát sem érdekli a hőmérséklet, fps, mérések, stb., semmi.

:C :R

[ Szerkesztve ]

(#26778) Lendova


Lendova
őstag

312 wattból Wattmanben

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#26779) Rowon válasza PuMbA (#26774) üzenetére


Rowon
veterán

"Nekem is 5600X procim van :)"

Kicsit offos kérdés, de mivel hűtöd?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#26780) PuMbA válasza Rowon (#26779) üzenetére


PuMbA
titán

Arctic Freezer 34 CO, de most már az utódja, a 35-ös van a boltokban. Maguk a hőcsővek érintkeznek a pasztával, így 66 fok fölé nem megy teljes terhelésen, nyáron sem alacsony fordulat - 1200RPM - mellett.

[ Szerkesztve ]

(#26781) spleenszuru válasza zebra_hun (#26777) üzenetére


spleenszuru
őstag

"Ahol én megfordulok topikok, ott lőtéri kutyát sem érdekli a hőmérséklet, fps, mérések, stb., semmi."

Látod, milyen jó topikban jársz, itt a hőmérséklet is nagyon érdekel minket! :C

Malaka!

(#26782) R0GERIUS válasza zebra_hun (#26777) üzenetére


R0GERIUS
tag

Mindegyik akadós volt a legjobb kivételével, mert a FreeSync range csak 48-75 Hz a monitoromon, így az összes többi kicsúszik belőle.
A linkelt kép pedig nagyon észrevehetően produkálta ezt.

Eredetileg Port Royal-lal nézegettem a tuning lehetőségeket és a fentinél (Min 500 / Max 2800 / Voltage 1120 / Power Limit 0) az tűnt föl, hogy vajsima volt Port Royal alatt annak ellenére, hogy nem ugrott nagyot a score.
Ott volt egy olyan sejtésem, hogy ebben az esetben a minimumok javulhattak nagyot, azért gyorsan le is mértem CP2077-ben CFX-el.
Sensor Data alapján a maximum kb a gyári 2660 környéke lehetett, hiába a 2800-as beállítás. Kb 30 MHz a difi a mérésekben, így az nem változott a fentivel lényegesen (de később azokat is bedobom) és pont ezért nem értem a jelenséget.
Csak arra tudok tippelni, hogy a curve-ön állítódott valami olyan módon, hogy sokkal ideálisabb lett.

(#26783) zebra_hun


zebra_hun
addikt

Off

Kérdés a CP2077 benchmakkal kapcsolatban.

Nem ismerem a játékot, de bench-ként megtartom. Milyen presetet érdemes használni?

Kipróbáltam a családi gépünkön, ez 1080 Gsync, 11600k, és egy 3080.
A bench hibás, ugyanis a végén nem leszabályoz, hanem kapcsol egy brutálisat. Sajnos ezt bele is méri. Így a vége előtt amikor a háznál megy le a kamera, nyomtam egy mérés állj-t.

Majd lemásolom az 1440-es gépemre is később.
Minden alapértelmezett, csak a preset-et raktam át "High"-ra.

2 mérés a napi UV profillal, egyik egy 140 fps limittel, ugyanis így használom a 144Hz miatt.
Másik pedig egy szabadjára engedett, limit nélküli beállításon. Gsync is off a másodikon.

11600k/RTX3080/napi UV, 140 fps limit, Gsync on:

Limit nélkül, Gsync off:

Alapon a RT Ultra vagy hogy volt, megfogta rendesen. Ha jó, ha nem, ez ilyen, nekem bejövős a kis 6 magos vakarcs gépem :)

On

(#26784) PuMbA válasza zebra_hun (#26783) üzenetére


PuMbA
titán

Ultra preset. RT Ultra preset azért nem minden esetben jó, mert az RT CPU-t is eszik, tehát gyengébb CPU esetén CPU limit bukkanhat elő, amit VGA tesztelésnél nem biztos, hogy akarunk. Én egyébként nem a játékba épített benchmark-kal mértem, hanem van egy mentésem és ott levezettem ugyanazt az útvonalat :)

Akit érdekel, itt le lehet tölteni ilyen szép adat kiírást CapFrameX-hez: How to configure the CapFrameX game overlay. Én megcsináltam magamnak, bár csak egyszer szoktam megnézni, ha új játékkal játszok, mert kevés időm van rá, szóval csak a legnagyobb játékokat tolom.

[ Szerkesztve ]

(#26785) KAMELOT válasza PuMbA (#26784) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor te miért nem így csinálod?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#26786) xtremist válasza xtremist (#26775) üzenetére


xtremist
senior tag

Senki semmit?

(#26787) ScomComputer válasza xtremist (#26786) üzenetére


ScomComputer
veterán

"okozhatok kárt a kártyában"...180W-ra emelés...nem okoz semmit...
közben monitorozd a "GPU VR VDDC Temperature"- ha nagyon magas 90fok akkor visszaveszed 170W-ra...kb. ennyi.. :)

(#26788) xtremist válasza ScomComputer (#26787) üzenetére


xtremist
senior tag

Köszönöm szépen! A kártya meglepően jól szerepel annak ellenére hogy a mech hűtést mindig is az ipari hulladék kategóriába soroltam, valószínűleg enged teret ennyi tuningnak.

(#26789) Kleroo


Kleroo
veterán

Nna, nem kedvel annyira az AMD (anno 5800x is szivatgatott), de másnap benyomtam a gépet, nem nyitottam meg semmit, csak RDR2. Tökéletes némaságban nyomtam le 1 órát, nuku CW :C brutál fluidság mellett (korábbi 42höz képest legalabb 60, vagy ki tudja mennyivel, több, semmilyen progit nem mertem nyitni :DD ) Szóval vagy SW glitch, éa jobb egyelőre meg se nyitnom az adrenalint, vagy a táp kedvétől függ. Remény mindenestre így már van, frankó lesz, epicjová visszatitulálom a kis ördögöt. :D

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#26790) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok erősen olvasom a fórumot és arra vagyok kíváncsi,ha nem allìtgatok semmi nagy beállítást ,teszek nagy kárt a processzorba ? Persze a melegedésre,venti zùgàsra, én is érzékeny vagyok am4 be is állítok pár dolgot. vagy esetleg találok valami listát,amit pontosan csinálják meg? Persze végig bogarászom az egészet ,ha kell. :R

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#26791) ScomComputer válasza Pokesz007 (#26790) üzenetére


ScomComputer
veterán

" processzorba ?"...ez vga topik....rossz a házszám... :P :DDD
....
#26788xtremist...
Nem lesz vele gond nálam is volt ilyen vga, én nem de tudom egyik tulaj próbálgatta és, és megemelt TDP+egyéb MPT buherával használja...eddig hibátlanul... :)

[ Szerkesztve ]

(#26792) kolopele válasza ScomComputer (#26787) üzenetére


kolopele
nagyúr

"GPU VR VDDC Temperature" Ilyet a Devil - nél nem ír ki a HWINFO. Látom, a 6650XT - k esetében ott van a legtöbbször, furcsálltam is.
Más téma, mindenkinek írom: Azt gondolom észrevettétek, hogy kevesebbet vagyok itt pár napja (ennek páran tudom, nagyon örülnek). Sajnos valami gáz van a szememmel, pár napja volt egy szédülésem, és azóta ha nem pont a monitor közepét nézem, akkor fejfordításnál úgymond jönnek velem a betűk kissé mosódva, plusz ferdül a monitor széle, szemüveg nékül meg az egyenes vonal sem egyenes. Voltam szemészeten pénteken, de ott semmi különöset nem láttak. A fejem is többet fájdogál (talán a sok éjszakai ébrenlét, a sok játék, a három szemüveg cserélgetése, mivel a multifokálist képtelen vagyok megszokni, na meg a lassan 56 éves kor), de mindegy is. Remélem nincs nagyobb baj, jövő héten elmegyek egy agyi MRI vizsgálatra, már lebeszéltem egy klinikán. Lehet ennek egy jó oldala is, elég lesz a 22" - os FHD 75 HZ - es monitor meg a másodgépem a 6700XT - vel meg a 10700 - as procival, mert nagyobbat jelenleg nem látok be rendesen 70 cm - ről ha középre nézek (ennyiről tudom használni a monitor szemüveget), és nem kell azon agyalnom cseréljek e állandóan konfigot vagy ne ;] Jó, annyira persze nem vicces a dolog, de egyelőre nem tudom mi történt. Mindenesetre ha felkerül az adatlapomon található konfig netalán eladásra, jó eséllyel azért lesz mert már nem fogom tudni használni.....Azért remélem, semmit nem találnak majd, de az sem lenne a legjobb ha így maradna (azt mondanák korral jár), hanem mert másban is zavar a jelenlegi állapot, főleg vezetésben, meg úgy általában is. Elnézést a hosszabb monológért, csak gondoltam megírhatom mindezeket ennyi év itt lét után.

[ Szerkesztve ]

(#26796) bobalazs válasza kolopele (#26792) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Én 4k 144 Hz.ről 1080p 75 Hz.re, ha kirohadna a szemem is, se váltanék. Nagyon nagyok a különbségek, és biztos hogy zavarna.

(#26798) PuMbA válasza KAMELOT (#26785) üzenetére


PuMbA
titán

A beépített benchmarkra gondolsz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.