Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#532) Simid válasza Cathulhu (#530) üzenetére


Simid
senior tag

Oké, értem én, hogy úgy általában mi a gyorstárazás előnye. Akkor pontosítok kicsit: Mi értelme egy IF-en keresztül elérhető L4 cachenek ebben az esetben?
Itt most lehet én értem félre az IF működését (illetve erről az új fajtáról nem sokat tudunk), de a probléma eddig az volt, hogy vagy a CCX saját cache-ben volt az adat vagy az IF-en keresztül kellett azt bekérnie, ahol viszont a többi CCX L3$ adataihoz is hozzáfér. Most ez annyit változott, hogy már a RAM hozzáférés is minden esetben IF-en keresztül történik, cserébe nagyobb a cache és szélesebb lett egy-egy IF link.
Ebből nekem az jön le, hogy bármit is csinál az I/O die, azt IF-en érkező utasítások alapján csinálja. Egy itt elhelyezett nagyméretű cache is csak az IF-en keresztül lesz hozzáférhető és semmivel nem lesz gyorsabb mint egy másik CCX L3$-éhez való hozzáférés. Akkor viszont felmerül a kérdés, hogy ha már több cachet szeretnének, akkor miért nem a CCX mellé rakják azt? Így legalább az adott CCX gyorsan érné el, de a többinek is gyorsabb lenne mint a RAM. Persze, értem én, hogy 7nm vs 14nm és SRAM vs eDRAM, szóval rohadt drága lenne. De az sem mellékes, hogy így legalább több die-on lenne elosztva egy hatalmas tömb helyett és ez viszont költség csökkentő tényező.
Lehet pont ezért duplázták meg a magonkénti L3 mennyiségét, mert hasonló módon gondolkodtak.

Ha jól értem, ti azt feltételezitek, hogy az I/O die-on keresztül elérni egy másik lapkát nem olyan közvetlen elérés mint most a zeppelin esetében, hanem valami két lépcsős folyamat (CCX-I/O majd I/O-CCX). Így valóban lenne értelme a két lépcső közé cachet rakni. Én viszont úgy képzeltem ezt (megintcsak laikusként, lehet teljesen hibásan), hogy az I/O die egy IF switch, hasonlóan mint az NVSwitch. Ebben az esetben az IF-en keresztül bármi elérhető közvetlenül és így késleltetés szempontjából az hogy I/O die-on lévő L4 vagy egy másik CCX L3-a, az tök mindegy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.