Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#701) Plazmacucci válasza stratova (#699) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én teljesen meg vagyok elégedve vele, ez egy 775-ös P4, van rajta 3 SATA vinyó, csak ne fogyasztana annyit... Na meg a hőtermelés. Télen sem kell radiátor.
Egy Brazos Asrock lapra neveznék be, vagy egy netbookra, azt meg rá a 22" moncsira.

(#700) GerykO: :R

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#702) madgie


madgie
titán

Kéne egy Boxee Remote ehhez a kis cucchoz. Nem tudja valaki, itthon lehet-e kapni? Ebay-en is csak két helyen látom, az olcsóbbik esetben is 13 ezer körüli ár jönne ki, meg hat hét szállítási idő :(

(#703) gyiku válasza D.Orion (#695) üzenetére


gyiku
nagyúr

aposom 1800+ bartonjat (vagy vmi hasonlo 1magos amd) akarom e350re lecserelni. win7+4db ram, erezheto kulonbseg lesz? fogyasztasban mindenkepp.

madgie: szep! :R

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#704) D.Orion válasza gyiku (#703) üzenetére


D.Orion
veterán

Még én se cseréltem le, csak tervezem. Netes tesztekből az jön le, hogy ami elment nálam a 2200+ Barton és NV6200 párosban az el fog futni E350-en is. Sőt még jobban is... A flash már erősen megakasztotta a Barcimat, de az E350-nél már ez is simább, és még jobb is lesz ennél, pláne a youtube.. Win7 mellé a 4GB ram biztos jót fog tenni neki, én egyenlőre csak 2GB-ot tervezek, aztán ha kevés, akkor kiegészítem 4-re.

(#700) GerykO: Én is a villanyon akarok spórolni. A mostani Barton-os konfigom ezzel a fos Nv6200LE-vel 100W-ot eszik + a monitor. :(((

[ Szerkesztve ]

(#705) GerykO válasza gyiku (#703) üzenetére


GerykO
aktív tag

Húgom laptopja ehhez képest annyiban különbözik, hogy 1.6->2.0 GHz van mellette egy 4570, meg 2 GB memória, 5400rpm-es notivinyó, és bizony péppé verte (prociteljesítménye majdnem 3szoros, játékban is pislogtam, hogy mit tud, az a kis "szutyok" kártya) a 2200MHz-n (3200+) üzemelő bartonom 6600-os nV és 2x1GB mem 7200rpm-es 3,5" vinyók, egyiken os, másikról swapolt, harmadikról futottak a progik. Ehhez képest az az 1800+, az Athlon lesz (mint ahogy az enyém is :K ), csak abban szerintem még palomino, jobb esetben thorougbredB mag bujkál, ami jelen esetben a barton 512-es L2-jéhez képest fele akkorát tartalmaz, 1600+palomino=1400MHz 100+onként 33MHz-vel számolhatsz. Palomino magosok max 1700MHz-ig mentek el, a tbredA 1900MHz-ig, a tbredB 2100MHz-ig, a bartonok 2300MHz-ig, értsd ezalatt normál léghűtést, és értelmes feszültségtartományt.
Akkor szerinted érezhető lesz? Ja a youtuberól nem is szeretnék nyilatkozni, vagy amig FF-el böngésztem azt is éreztem, ha egy flash-ekkel teli weboldal betöltött, hála égnek GC javított ezen.
Ezek alapján érezni fogja? :U

(#704) D.Orion: Én most pakoltam egy 150W-os HIPRO tápegységet a konfig alá, eddig egy eurocase500W-os hajtotta. :B Már csak egy fogyasztásmérő kellene, mert nagyon kíváncsi lennék, így mennyit fogyaszt. 350W-os acorp táppal evett 2800+Sempronnal (tbredB), 2 vinyóval, 1 cd-íróval 6600-al win alatt ~85W-ot, terhelés alatt 150W-körül. De néha voltam olyan elvetemült, hogy cd-írás közben nekiálltam játszani, háttérben ment a torrent. Persze nekem a speedfan, és a rmclock együtt csináltak c'n'q-et. :C Beszerzek egy fogyimérőt, és majd mondom mennyi a különbség az 500W-os, és a 150W-os táp között. Ezzel csak arra akarok rámutatni, hogy mindenképp kicsi tápot adjatok majd a Brazos alá! :K

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#706) D.Orion válasza GerykO (#705) üzenetére


D.Orion
veterán

Finnországban kint élő rokonommal fogok hazapostáztatni egy 250-300W-os Gold tápot a Brazos alá. Ott lehet ilyeneket kapni, nem úgy, mint nálunk... :U

[ Szerkesztve ]

(#707) atti_2010 válasza D.Orion (#706) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Miért nem 12V adaptert használsz annak sokkal jobb a hatásfoka?.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#708) D.Orion válasza atti_2010 (#707) üzenetére


D.Orion
veterán

Mert olyat meg még pláne nem találtam. :(

(#709) canniball válasza D.Orion (#708) üzenetére


canniball
nagyúr

Ebay. Elvétve akad itthon is, csak hát az ár...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#710) atti_2010 válasza D.Orion (#708) üzenetére


atti_2010
nagyúr

[link]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#711) Boxi88


Boxi88
őstag

Üdv.

Olyan kérdésem lenne, hogy ha vennék egy Fusion E350-el szerelt netbook-ot, azon win 7 alatt tudnék-e virtualbox-on keresztül még egy ubuntu 10.10-et is futtatni? Vagy ahhoz már kevés a CPU? :B

Köszi a válaszokat!

(#712) zsolt501 válasza Boxi88 (#711) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én virtual boxban win xp-t futtattam gond nélkül, szerintem a ubuntunak is el kell futnia.
Mondjuk azért nem árt ha minimum 4GB ram van olyankor.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#713) Kendek válasza Boxi88 (#711) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én Ubuntu 10.10 gazdán futtatok mindenfélét, elég jól mennek. Egyedül a 64 bites oprendszerek nem akaródznak menni, de nem tudom mi lehet a pontos probléma, viszont gyanús, hogy hardveresen maradt valami ki, ami ehhez szükséges.

(#712) zsolt501: Ha szépen megkérnélek, akkor nem próbálnál bebootolni egy 64 bites Live Ubuntut például? Nagyon hálás lennék érte, főleg ha leírnád a tapasztalataidat utána. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#714) atti_2010 válasza D.Orion (#708) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A linkelt cuccnak 96% a hatásfoka, annyit még egy platina táp sem tud.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#715) GerykO válasza atti_2010 (#714) üzenetére


GerykO
aktív tag

Igaz, de ez csak a dc-dc konverzióra igaz, ehhez add hozzá a ac-dc konverzió hatásfokát, ami a téglában hővé alakul... :R

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#716) D.Orion válasza atti_2010 (#710) üzenetére


D.Orion
veterán

Ez szép és jó, de ebből honnan veszek áramot a 2 winyómnak + a dvd meghajtónak? :U Kicsivel többe van a rendes táp és azt majd fel tudom használni esetlegesen a következő gépemhez is.

(#717) zsolt501 válasza Kendek (#713) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Kicsit részletesebben leírnád mire gondolsz, vagyis mire lennél kíváncsi.
Jelenleg egy 64Bit-es Win7 van rajta 4GB rammal és mivel muszáj volt vagyis nem akart néhány program ez alatt futni kellett a Win XP is ez igaz 32Bit-es verzió de ez eddig gond nélkül működik.
Ha lesz egy kis időm akkor kipróbálom a hétvégén neked az Ubut is, csak most kicsit el vagyok havazva a melóban.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#718) Boxi88


Boxi88
őstag


zsolt501

és


Kendek

kollégáknak nagyon szépen köszönöm a gyors választ sokat segítettek! :R

(#719) Kendek válasza zsolt501 (#717) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egy ISO-t kellene letöltened, azt berakni a virtuális optikai meghajtóba, majd bootolni róla. Elvileg rendben el kellene indulnia a telepítőnek (vagy ha azt választod, akkor a Live rendszernek). Nekem ehelyett csak hibaüzeneteket ír ki és nem megy. Kíváncsi lennék rá, hogy Windows 7-es gazdával menne-e. :R

<-ƘƘ->

(#720) atti_2010 válasza D.Orion (#716) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A bal oldali szálak arra vannak csak a dugasz már nem látszik, viszont ha későbbiekben cserélsz akkor jobb egy rendes táp.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#721) zsolt501 válasza Boxi88 (#718) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nincs mit, de mibe is segítettem? :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#722) zsolt501 válasza Kendek (#719) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Akkor hétvégi teszt részemről megvan.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#723) sarpba válasza D.Orion (#706) üzenetére


sarpba
csendes tag

Én egy pici LC Power 1360MI 75 wattos mini-itx számítógép házat vettem. Jár hozzá a 75 wattos paneltáp, illetve a 12 voltos adapter. Szinte ingyen volt a pico psu-hoz képest is, és hasonló hatásfokkal működik. (10.000 Ft körül) A teljes rendszerem (Asrock E350M1 + 2+1 GB 1333 DDR3 + 2,5" HDD + slim cd + 1 rendszetrhűtő venti) IDLE fogyasztása 19,5 watt. Szerintem nagyon korrekt.
(Az Atom D510-es rendszerem egy 90 wattos picopsu-val megy, csak a psu került annyiba mint ez a ház kompletten)

[ Szerkesztve ]

(#724) gyiku válasza GerykO (#705) üzenetére


gyiku
nagyúr

vayg 4x olvastam el, de meg mindig nem vilagos, hogy melyik vert el mit :) apose tb, az tuti.

hüllő

(#725) bittehilfmir


bittehilfmir
tag

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy létezik-e már olyan Brazos alaplap, amin 1.4 HDMI van? Felkészülve a későbbi 3D filmekre. Köszi

(#726) Kendek válasza bittehilfmir (#725) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem ha az egyiken HDMI 1.3b van, akkor az összesen.

<-ƘƘ->

(#727) bittehilfmir válasza Kendek (#726) üzenetére


bittehilfmir
tag

aham, köszi

(#728) GerykO válasza gyiku (#724) üzenetére


GerykO
aktív tag

Na a laptop verte az asztali gépet durván, ami amennyire lehet ki volt hegyezve teljesítményre. Mivel az én konfigom erősebb, mint amit apósod használ, ott is érezhető előrelépés lesz. És még én is jócskán meg fogom érezni a második mag áldásos hatását, nem beszélve a jobb utasításkészletekről, minden tartalom gpu-s gyorsításáról, és nyers számítási kapacitási előnyből fakadó sebességről, mind gpu, mind cpu szinten. Na meg a 64 bit előnyei sem elhanyagolhatóak. De amúgy az előző hsz-emből kimaradt ez a link. :B
Amint az Asus mATX lapja 30 alá esik, már le is csaptam rá. :K

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#729) GerykO válasza Kendek (#726) üzenetére


GerykO
aktív tag

Nem biztos. Matrixfan szerint is as asus lapja 1.4es hdmi-vel van szerelve. :K

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#730) gere válasza GerykO (#729) üzenetére


gere
tag

E35M1-M PRO is hdmi 1.4a

Sokszor a drága olcsóbb...

(#731) gyiku válasza GerykO (#728) üzenetére


gyiku
nagyúr

ok, mar vilagos.

hüllő

(#732) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Megjelent a Natty repo-ban az xvba-va-driver. Igaz telepíteni nem lehet mert feloldhatatlan függősége van. Az fglrx ami kéne neki, nincs még/már fent a szerveren.

xvba-va-driver:
Függ ettől: fglrx-driver (>=1:10-9) but it is not installable

Lehet h nemsokára már repoból telepítjük az egész vaapi cuccost?
Nem is lenne rossz!

(#733) Kendek válasza Csicsóka (#732) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt már lefigyeltem én is múltkor, hetekkel ezelőtt. :)
Eddig nem volt ilyen nevű csomag a tárolóban, hogy fglrx-driver, erre rácsodálkoztam én is. Nagyobb probléma mondjuk, hogy a Maverick tárolójában olyan libva csomagok vannak, amelyeknek nagyobb a verziószámuk a splitted-desktop oldalán levőknél, ahol viszont a működőek vannak.

<-ƘƘ->

(#734) bittehilfmir válasza GerykO (#729) üzenetére


bittehilfmir
tag

Viszont ahogy nézem az Asus E-350-ese nagyobb méretű lesz, mint az ASRock-é. Nem 17x17, hanem 24,4x18,3 centi.

[ Szerkesztve ]

(#735) canniball válasza bittehilfmir (#734) üzenetére


canniball
nagyúr

Mivel mATX (és nem mITX, mint az Asrock).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#736) bittehilfmir válasza canniball (#735) üzenetére


bittehilfmir
tag

Aham, csak a holnapon uATX-et írtak aztan bezavartak :)

(#737) Csicsóka válasza Kendek (#733) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez a baj pont az AMD-vel. Vacakolni, hegeszteni kell, h rendes hw gyorsítás legyen. Verziók közti anomáliákra kell figyelgetni... Egyszerű átlag user erre nem igen képes. Ezért olvasni mindenütt, h Linux alatt csak baj van vele, bezzeg az Nvidia....

Natty-vel most barátkozgatok, persze Unity nélkül, mert azt már most látom, hogy nem fogom szeretni. Az viszont örvendetes, h előbb utóbb lesz benne rendes xvba, vaapi.
Így talán ez is olyan next, next, ok szerü lesz, mint Win alatt.

(#738) GerykO válasza bittehilfmir (#734) üzenetére


GerykO
aktív tag

Van két mATX, és egy mITX lapja az asus-nak, de egyelőre csak a jobban felszerelt mATX kapható kishazánkban.

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#739) Boxi88 válasza zsolt501 (#721) üzenetére


Boxi88
őstag

Abban, hogy a munkámhoz, alkalmas e vagy sem egy E350-el szerelt netbook?! :B

(#740) zsolt501 válasza Boxi88 (#739) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ja most már rémlik... :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#741) Oliverda válasza Csicsóka (#737) üzenetére


Oliverda
félisten

Ott kezdődik az egész, hogy az egyszerű átlag user nem használ linux-ot. Win alatt meg nem kell hozzá nagy szaktudás, hogy működésre bírja valaki a gyorsítást.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#742) Kendek válasza Oliverda (#741) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hidd el, használnak egyszerű, átlag felhasználók is "Linuxot". Ha most nagyon kötözködni akarnék, akkor mondhatnám, hogy lehet a telefonodban is éppen az a rendszermag. De nem is erre gondoltam, hanem azokra az emberkékre, akik mindenféle (szak)tudás nélkül állnak neki Ubuntuzni például, közben meg mindenféle egyszerű és alap problémákkal írogatnak be a fórumba (nem feltétlenül ide). Van belőlük bőven...

<-ƘƘ->

(#743) Oliverda válasza Kendek (#742) üzenetére


Oliverda
félisten

Használnak persze, csak a 99%uk nem tudatosan, már ha pont felhoztad a telefonokat. Ez utóbbi pont más tészta mert ott egy jól beállított rendszert kapsz amihez nem kell driver-eket meg beállításokat vadászni a normális működéshez. Tudatosan PC-re op. rendszerként viszont elég kevesen választják. 1% körüli van a részük ha jól tudom.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#744) Csicsóka válasza Oliverda (#741) üzenetére


Csicsóka
őstag

Lehet h nem sokan használnak valóban Linuxot, de akti egyszer megfertőz, az már nem is néz vissza a dózerre. Nem megyek bele a szabad szoftver témába, bár ez sem mellékes, inkább stabilitás, és vasigény felől nézve, nagyon nem mindegy, h egy ilyen harmatos procin mint ez, böhöm nagy és erőforrás zabáló W7, v egy LXDE-vel egy Ubuntu fut. Hihetetlen a sebességkülönbség a mindennapi használat közben a két platform közt.

(#745) zsolt501 válasza Csicsóka (#744) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az volna a jó ha a linuxot sem kellene bűvészkedve driverekkel foltozgatni, mert nekem is bejönne a linux, de amíg bűvészkedni kell vele hogy egy USB-s szkenner és nyomtató páros tudjon menni rendesen, illetve a video kártyát is bűvölni kell hogy rendesen működjön, no meg az általam használt néhány ipari szoftver nem működik rendesen linux alatt addig számomra sajna ez egyenlőre csak egy játék ami bizonyos dolgokra jó, de nem mindenre.
Nem akarom a win-t védeni de a linux kissé le van maradva attól hogy egy általánosan mindenki által használható program legyen, az hogy cél hardvereken megtalálható az jó mert olcsóbba teszi, de ha változtatni kell valamit rajta megint ott a probléma mert lehet vele szórakozni.
Én is használok cél hardveren linuxot pl. router, telefon, tv, műholdvevő, telefon de azt hogy én mindent ezen, vagyis pontosítok azt hogy a számítógépen mindent ez alatt csináljak az sajnos még messze van még. Azt sem mondom hogy előbb vagy utóbb nem következik ez be de nekem már most is dolgoznom kell és nem várhatok a linuxra hogy minden pöpec módon működjön és nincs igazán sem türelmem sem időm arra hogy a drivereket és a programjaimat összebűvészkedjem hogy linux alatt is működjenek.
Ráadásul tanulni kellene a linux programozását és mélyebb használatát is mert merőben különbözik a win-töl.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#746) Csicsóka válasza zsolt501 (#745) üzenetére


Csicsóka
őstag

Egyet értek veled! Rengeteg idő, tudás, és kitartás kell hozzá. Akinek mániája annak való, kinek nem, annak csak kudarcokat termel. Ha ez az elhivatottság megvan, desktop rendszerben is szinte mindenre alkalmas, és nagyon ügyes rendszer tud lenni. Már legalább 10 éve nyúzom, látom a hibáit, és erényeit is.

(#747) Plazmacucci válasza zsolt501 (#745) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mi inkább az életet választottuk windózzal :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#748) zsolt501 válasza Plazmacucci (#747) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem feltétlen, de az tény hogy sok időt türelmet és hozzáértést kíván.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#749) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Amiben én kérem a segítségetek az az hogy ti mit ajánlotok az asrock távirányítására, vagyis olyasmi kellene amivel tudom irányítani pl. az xmbc-t mint egy média lejátszót vagy mint egy DVD lejátszót, mert a rádiós egér és a billentyű jó dolog, de nem az az érzés mintha egy rendes lejátszót használnánk.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#750) Plazmacucci válasza zsolt501 (#748) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én úgy látom, hogy jó pingvin szakember kevés van. De ahhoz, hogy az légy, sok éven át napi sok órát kéne vele foglalkozni. Én nem tudok olyan életet elképzelni.
Meg mondogatják, hogy a pingvin alapú szerverek stabilak meg jobbak stb... Én ezt nem kérdőjelezem meg. De amíg nem lesz mögötte pénz, addig nincs sok jelentősége. Szerintem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.