Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#451) Lamair


Lamair
aktív tag

üdv
olvasgatom a hozzászólásokat és kb a 2-300adik környékén házat kerestek mini táppal
én Ion rendszereket EME házzal "szoktam" összerakni, eddig minden probléma nélkül, remélem valakinek segítettem

most majd kipróbálok egy ilyen lapot is

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#452) Chaser válasza CyDoN (#450) üzenetére


Chaser
titán

Én megvárok egy dell csodát, de lehet le is mondok a brazosról ha ideér a SaB :B

Lamair: Én is ezt néztem ki, kicsit széles de nem mély és nem magas, 3.5-es hdd, 5.25-ös optika és a lényeg:FSP táp.Nem lc power szutyok meg modecom amik alig olcsóbbak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#453) Lamair válasza Chaser (#452) üzenetére


Lamair
aktív tag

eddig bevált az összes gépnél amit összedobtam, kicsit drágábban van belőle még kisebb is

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#454) Chaser válasza Lamair (#453) üzenetére


Chaser
titán

Csak a kisebbek aktív táposak meg magasabbak, ha egyre gondolunk.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#455) eperfagyi


eperfagyi
csendes tag

Asus E35M1-M PRO lapot szeretnék venni az IEEE-1394 csati miatt. [link]

Itthon hol tehetem meg ezt ? :)

(#456) Kendek válasza eperfagyi (#455) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amíg az árgép nem dob találatot rá, addig maximum otthon (már ha lehet kapni külföldön), a székedben ülve (megrendeled).

<-ƘƘ->

(#457) Chaser válasza eperfagyi (#455) üzenetére


Chaser
titán

Másik topikban is mondták, még nem lehet kapni. Read only üzemmódot off pls...

szerk: illetve a write only-t kéne off-ba rakni :DD

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#458) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

Gigabyte E350N-USB3 teszt és összehasonlítás.

AMD Brazos E350 vs Intel Atom D510
AMD Radeon HD6310 vs nVidia Geforce9500GT(ion2)

(#459) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

No, nem bírtam ki, vettem egy másik Asrock E350M1 lapot :DDD
A led dolog ennél is rosszul működik, de azt csináltam, hogy a HDD ledet a Power ledre tettem, és a Power leded meg a HDD led-re és így jól működik.
Magam sem értem miért, de majd utánanézek hogy milyen fesz kell a piros és a kék led nyitásához.
Ami egy kicsit aggaszt, az az hogy 50-51 fokos a proci 10-perc netezés vagy filmnézés után. :F
Nálatok mennyi?

(#460) Nudlee válasza zsolt320i (#459) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Ezt már én is próbáltam (működik is) csak esetembe bután néz ki...nagy villogó kék kör meg a pici piros PW led középen, viszont a "PW led" + és a "dummy", (ami GND) közt 2,6V van amivel már világítgat a PW led. A "PW led +" és "Pw led -" közt 2,4V körül van...viszont amikor kikapcsolom megfordul a polaritás és ott figyel az 5V.

[ Szerkesztve ]

(#461) Sethdobaloah válasza zsolt320i (#459) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

tuti nekem is hibás, de nem is emlékszem mikor kötöttem be utoljára power ledet :D (vagy egyáltalán bármelyiket... power switch, esetleg reset és már kész is)

Nekem 18-20 fokos szobában, 25 fok körülit mond. Mondjuk a kicsi venti 1-esre van állítva, és egy 12-es támogatja :D

...csak én vagyok helikopter?

(#462) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tud valamit a laptopos változatokról?
Konkrétan hogy mikor lehet megvenni kishazánkban?

Már egy hónapos ez a cikk:
[link]

És én már nagyon vennék egyet...

:DD

(#463) Oliverda válasza mckay (#462) üzenetére


Oliverda
félisten

pl.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#464) gyiku válasza Oliverda (#463) üzenetére


gyiku
nagyúr

szep crysis2 reklam :DDD

hüllő

(#465) Abu85 válasza Oliverda (#463) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

500 darab USB porttal instant get. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#466) gyiku válasza Abu85 (#465) üzenetére


gyiku
nagyúr

vegre felbukkantal. mit tudsz, mikor jonnek mart a cuccok kis hazankba?

hüllő

(#467) Nudlee válasza Abu85 (#465) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Ha 501 lenne rajta már rendelném is :D

[ Szerkesztve ]

(#468) HeavyToys válasza zsolt320i (#459) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nekem 41-2 fok, 21 fokos szobában, de van a házban egy 8cm-es venti, és kifelé fúj. Szóval szerintem kb reális, ha zavar mellé felé, valahogy illessz be egy 12-eset, mint ahogy írták.

(#469) gyiku válasza HeavyToys (#468) üzenetére


gyiku
nagyúr

nyomnal 1 vantage tesztet pls?

hüllő

(#470) at100 válasza zsolt320i (#362) üzenetére


at100
csendes tag

Szia!

Nekem is van ilyen problémám, kb. minden 4-5-ik alkalommal nem sikerül bootolnia, utána nem tudom kikapcsolni.

Ubuntut CD-ről a 4. nekifutásra sikerült feltenni, DVD-s verzió nem megy fel, partíciók kialakítása közben leakad.

(#471) gere


gere
tag

ASUS E35M1-M mATX 244 x 183mm
ASUS E35M1-M Pro mATX 244 x 183mm +2 x USB 3.0
ASUS E35M1-I DELUXE mini-ITX 170 x 170mm +2 x USB 3.0 +WLAN W54 b/g/n

Ugy látom más egyezik...

Sokszor a drága olcsóbb...

(#472) gere válasza gere (#471) üzenetére


gere
tag

Van más különbség is.

Sokszor a drága olcsóbb...

(#473) zodes


zodes
aktív tag

Sziasztok!
Na tegnap megvettem az Asrock E350M1-es alaplapját! :)
Első érdekesség (sehol nem találtam róla leírást) van egy u.n. ANT1 csavaranyás kötési hely, a lap PS2-es sarkán.
Mi lehet az?

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#474) atti_2010 válasza zodes (#473) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az ANT az antennának a egyezményes jelölése (pl wireless).

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#475) Kendek válasza zodes (#473) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szokott az úgy lenni, hogy egyféle NYÁK-ot terveznek és készítenek többféle laphoz, aztán az olcsóbbik verzióról kihagynak alkatrészeket. Ebből a lapból például hiányzik a vezeték nélküli hálózat vezérlőjének hardvere, így a hozzávaló antenna is. Ha jobban megnézed, akkor abban a térségben több üres hely is van különféle chipekhez, melyek nem lettek beültetve.
Neked egyébként így néz ki, vagy tényleg be van forrasztva a csavaranyás cucc?

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#476) zodes válasza Kendek (#475) üzenetére


zodes
aktív tag

Igen! pontosan....akkor ha jól látom a wifi chip is hiányzik?
Akkor már értem, Köszi! :R

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#477) mckay válasza Oliverda (#463) üzenetére


mckay
aktív tag

jah-jah, nem rossz és tényleg brazos, meg minden
de persze én a C-50 procis laptopokra gondoltam
vagyis amiben az APU 9W-ot fogyaszt, nem 18-at
egy ilyen brazos-os laptopban/netbookban talán pont ez lenne a lényeg
ebben különbözik a többitől, ezért várjuk

de azért persze nagyon köszi a linket: reményre ad okot, hogy talán 9 wattosok is jönnek lassan...

(#478) GerykO válasza mckay (#477) üzenetére


GerykO
aktív tag

A link lényege inkább az irónia volt, az 500db usb csatlakozóval, ;] mire ABU is rávilágított, :C persze az ár sem rossz, ha az újdonság hatása lecseng és 90 környékére, inkább alá be is áll.
Don't worry, be happy! ;)

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#479) mckay válasza GerykO (#478) üzenetére


mckay
aktív tag

:DD
észre sem vettem !
no mondjuk nem is értettem ABU hozzászólását, de amilyen rohanós napom volt megint, hát nem is nagyon méláztam el rajta
szóval a linket és a poént is köszönöm
:C

(#480) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

Olvasmány: "Zotac ZBox Blu-Ray AD03 Plus és Gigabyte E350N-USB3 tesztelve"

link

(#481) zodes


zodes
aktív tag

Na tegnap beüzemeltem a HTPC-met!
Kisvártatva lefagyott a mosoly az arcomról.....úgy néz ki az Asrock Brazos alaplapja szar :O
Olvastam a Brazos klubban, hogy gondok vannak vele....gondoltam én leszek a kivétel!......Hát nem :W

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#482) Kendek válasza zodes (#481) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mennyire rossz a helyzet?

<-ƘƘ->

(#483) zodes válasza Kendek (#482) üzenetére


zodes
aktív tag

A VGA csati valószínűleg kontakt hibás, mert mozgatásra újra indul a rendszer.
A kábel ezer százalék jó, mert a laptopomat is azzal használom már fél éve.
De már jeleztem a kereskedőnek, remélem hamarosan csere.....ma, vagy holnap.

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#484) D34L3R


D34L3R
tag

Hali midnenkinek! Bocsi hogy offolgatok de szeretnék segítséget kérni a CPU hőmérséklet topic-ban a (#2157) bejegyzéshez! Kétségbe vagyok esve! Köszöntem! :R

Három a magyar igazság! Fű, papír, olló! ;) <-----> Ideje leszállni a magas lóról és ráülni egy pónira! xD

(#485) sarpba válasza zodes (#483) üzenetére


sarpba
csendes tag

Igazból én is problémásnak érzem picit az alaplapot ebből a szempontból. A VGA (d-sub) csati túl magasan van, és viszonylag kicsi az alapterülete, ha kicsit agresszívebben dugja be az ember fia a dugót, akkor az akár az alaplap sérülésével is járhat.
Szerencsére én ezt a problémát kb. az első pillanatban észleltem, és óvatosan, a csavarokkal húzattam be a csatlakozót a helyére.

Szerintem ez okozhatja a relatíve sok panaszt az asrock lapra.

(#486) zodes válasza sarpba (#485) üzenetére


zodes
aktív tag

Szerintem alapvető tervezési hiba! Vagy csak így fér el. Nagyon magasan van a csatlakozó, tehát a kivezetés ami lemegy az alaplapra egy hosszú erőkart képez. Nem kell brutálisan bedugni. Én speciel nagyon óvatosan bántam vele és még a csavarokat is meghúztam (pedig sosem szoktam). Mégis a többi csatlakozót, kivezetést teljesen stabilnak, fixnek éreztem a D-sub, vga csatit pedig nagyon instabilnak. 1 szóval fos :)

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#487) sarpba válasza zodes (#486) üzenetére


sarpba
csendes tag

Mivel gyakorlatilag tele van csatikkal a lap hátoldala, ezért máshova nem nagyon kerülhetett ez a csati. Jobban jártak volna, ha lehagyják a d-subot és a dvi-hez adnak egy átalakítót.

(#488) zodes válasza sarpba (#487) üzenetére


zodes
aktív tag

Mivel HTPC-nek fogom használni és ezért gyakorlatilag csak HDMI kábellel, 1 pillanatra az én fejembe is megfordult, hogy hagyom. Nem cserélem ki úgy se fogom a VGA csatit használni sosem. De aztán elvetettem. Elvégre sose lehet tudni mit hoz a jövő. Most még ingyen kicserélhetem......vagy zsé vissza. Akkor meg megint agyalhatok egy másik alaplapon, platformon. Nem valami jó kilátások. Mindenesetre, ha meglátásom helyes lesz akkor nálam az Asrock egy életre leírja magát :)

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#489) Sethdobaloah válasza zodes (#488) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

rossz meglátás. Soha semmiből nem szabad első szériásat venni. Kockáztattál, nem jött be :)
Itt szerintem mindenki belátja, aki panaszkodik, hogy magának kereste a bajt :)

...csak én vagyok helikopter?

(#490) Kendek válasza Sethdobaloah (#489) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én leírtam, hogy tapasztaltam a problémákat, de nem panaszkodtam miattuk, nekem ezek az apróságok nem jelentenek igazi gondot. :)
Mert hát az, hogy nem indul a gép, az nem nagy probléma, mert aztán meg mégis megy. :DDD

<-ƘƘ->

(#491) zodes válasza Sethdobaloah (#489) üzenetére


zodes
aktív tag

Valaki első, valaki nem. :)
Mi vagyunk a crash test dummy-k!! :DD
Egyébként én úgy gondoltam a XXI. században 2011-ben ha valamit kitalálnak, megcsinálják az 92 százalékban jó. Mert tesztelik, stb. ... hát nem :D
De hát az elektronika világában minden megtörténhet, sőt az ellenkezője is :)

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#492) Nudlee válasza zodes (#491) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Nagyon sietett az ASRock, hogy első legyen. Nálam egyenlőre csak a pw led -es hülyeség van.

[ Szerkesztve ]

(#493) CyDoN


CyDoN
senior tag

remélem ha meglesz az MSI-m,,,azzal nem lesznek ilyen gondok!

(_._)

(#494) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Aki Ubuntut rakott fel sikerült a skypot beüzemelni?
Mikrofon probléma nem lépett fel?
1080p-s filmeket le lehet játszani akadásmentesen és dolbyba SPDIF-en keresztül?
Nekem nem jött össze :(

(#495) GIJoe


GIJoe
addikt

(#496) stratova válasza GIJoe (#495) üzenetére


stratova
veterán

Bizony, derék az üzemidő is. :K

(#497) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ti tudtok 64 bites operációs rendszereket virtuális gépen futtatni? Mert nekem nem megy, Windows 7-el kékhalál, Debiannal meg segfault például. A 32 bites rendszerek gond nélkül mennek. Természetesen a gazda rendszer 64 bites és engedélyezve van a hardveres virtualizáció mindenhol (UEFI, VBox).

<-ƘƘ->

(#498) GerykO válasza Kendek (#497) üzenetére


GerykO
aktív tag

És milyen progit használsz virtuális géphez? Maga a program támogatja a 64 bites környezetet? Én még a kőkorszakban(2001) foglalkoztam ezzel celeron 3-ak idejében, vmware alól linuxoztam, meg linux alól win. De akkoriban nem igazán merült még fel a 64 bit. Mára kicsit megkopott a tudásom a témában.

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#499) Kendek válasza GerykO (#498) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ubuntu 10.10 (2.6.38-rc5) 64 bit a gazda rendszer, rajta VirtualBox 4.0.4 r70112. Támogatja 100% a 64 bites rendszereket, és Phenom 2 procival teljesen jól is működött. Ugyanazok a telepített rendszerek viszont már nem indulnak el E-350-el. :F

<-ƘƘ->

(#500) zhagyma válasza Kendek (#499) üzenetére


zhagyma
őstag

Előfordult már ilyesmi velem is Windows x64 környezetben. Személy szerint korábbi működő verzióra visszaálltam és megvártam egy újabb Vbox verzíót ami már jól működött. Mivel az okot nem "nyomoztam ki" csak feltételezem, hogy ez a kiadás is egy "rossz verzió" ilyen szempontból.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.