Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#201) Csicsóka válasza Vladi (#200) üzenetére


Csicsóka
őstag

Aztán nemsokára már xorg sem lesz... :(
Legalább is az ubuntuban.
Akkor lesz majd csak igazi káosz, ha wayland alá kell belőni vmi új vga-t.
Erre mit fog lépni majd az AMD, mikor még rendes xorg támogatás sincs?

(#202) zsolt501 válasza Csicsóka (#201) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ettől tartok én is hogy hiába lesz jó a hardver, ha a szoftveres rész nem használja ki a hardverben rejlő lehetőségeket és pont ezért nem fogják sokan ezt a hardvert választani holott magával a hardverrel nincs is gond, de ezt valahogy nem értem a cég részéről mert bizony a két dolog szorosan függ egymástól, vagyis az egyik a másik nélkül nem létezik.

Bízok benne hogy a cég változtat eddigi hozzáállásán a szoftverfejlesztésén, vagy lecseréli a szoftver fejlesztőit, mert bizony a konkurencia ezen a téren előrébb jár.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#203) zsolt501 válasza zsolt501 (#202) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Megjegyzem az ismerősöm is pont azért nem választotta ezt az alaplapot mert ő linuxos fájl szervernek használta volna, de mivel szoftveresen még nem az igazi ezért adta nekem az alaplapot mert őneki a linux lett volna fontos és nem a win támogatás, driverrel meg nem akart szórakozni.
Én nekem meg pont jól jött mert le akartam cserélni a gépem, mivel kissé sokat fogyasztott ahhoz hogy 24/7-ben működjön.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#204) Kendek válasza zsolt501 (#203) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egyedül a GPU-val lehetett volna gondja, de az nem is érdekes egy fájlszervernél. Én rendesen használom asztali gépként Ubuntu Maverickkel, a stabil 2.6.37-es kernellel is jól megy, és a 2.6.38-assal is frankó. Utóbbival belehet üzemelni a nyílt drivert, azzal van 3D gyorsítás is, bár azért valóban érdemesebb az fglrx-et használni, az funkció gazdagabb és a legújabb verza már tearingmentes (már ha bekapcsolja az ember). Most találtam patch-et is hozzá, így már befordul a 38-as kernelbe is, teljesen elégedett vagyok vele. Persze nem mondom, nem Debiant kell rárakni, főleg nem Lenny-t, új vashoz ezek az újabb szoftverek kellenek.

<-ƘƘ->

(#205) DBob válasza zsolt501 (#203) üzenetére


DBob
őstag

Fájlszerverhez továbbra is jobb az Atom, hát még ha egy gsejtet tudna szerezni valahonnan.

(#206) Csicsóka válasza Kendek (#204) üzenetére


Csicsóka
őstag

"2.6.38-assal is frankó. Utóbbival belehet üzemelni a nyílt drivert, azzal van 3D gyorsítás is,"

Megy vele rendesen a mplayer+vaapi?

Mert akkor tennék még 1 utolsó (sokadik) próbát a HD 4200-al.
Amikor utoljára próbáltam a nyilt driverrel, (még 2.6.35 alatt) a vainfo nem talált semmit, csak fglrx-el ment. Ekkor szépen kilistázta a paramétereket, látszólag minden rendben volt, de mégsem működött.

(#207) Csicsóka válasza DBob (#205) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nálam már jó ideje dolgozik egy ilyen lap, 13W-ot fogyaszt.
Tökéletes erre a feladatra, gigabites LAN + G-s Wifi kártya dolgozik most benne.

(#208) Kendek válasza Csicsóka (#206) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem, a nyílt meghajtóval nincs hardveres gyorsítás a videókhoz egyelőre, az csak fglrx-vel van. Ha van lehetőséged, akkor ez utóbbival próbáld ki, mindenképpen magadnak fordítsd, figyelj a csomagokra. Ha nem ad képet, akkor valamit nem jól csináltál.

<-ƘƘ->

(#209) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Na hát akkor Linux alapon felejtős a Brazos HTPC egy ideig :) Win 7 alatt azért minden megy rendesen nem?

Találtam egy pikotápos Lian Li házat. Tápal együtt azt mondom megéri ha hifibe kell integrálni és nem lehet elrejteni a cuccot.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#210) zsolt501 válasza Kendek (#204) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Arról nem tett le hogy majd ilyen gépe legyen, csak még kivár, meg gondolom más oka is lehetett hogy most nem volt neki fontos a gép, de ezt nekem nem részletezte, no meg én sem nagyon faggattam ez ügyben mert azt az árat amit kért érte rammal azt nekem megérte.
Linuxban nagyon nem vagyok otthon maximum feltelepítem és használom de a mélyebb dolgokat nem konyítom.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#211) zsolt501 válasza DBob (#205) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem azt mondta az atommal kapcsolatban hogy ott is vannak gondok főleg nagy számú kapcsolat esetén illetve kis fájloknál nagyon belassul.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#212) canniball válasza M@trixfan (#209) üzenetére


canniball
nagyúr

Tudtommal PicoPSU-t nem adnak ház mellé, max. paneltápot, de ebben flex táp van, kérdés van-e aktív hűtése, az meglehetősen zavaró lehet.
Amúgy (relatíve) nem drága és pofás, de:
- lehetne szellősebb az oldala/teteje
- elfogadom hogy praktikusak az előlapi csatik, de nem értem miért nem tudják a "kedves" gyártók ajtó mögé rejteni őket :W
- milyen megoldás már ez a fedlapi rögzítés...
- lehetne benne a slim helyett 3,5" ODD-nek hely.
Más bajom nincs. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#213) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok,

szeretnék egy htpc-t építeni ASrock E350M1 köré.
A következő alkatrészeket néztem ki hozzá:
1. Kingmax 2GB/1333MHz DDR-3 PC3-10600
Az lenne a kérdésem, hogy milyen memóriát ajánlotok?
Ez megfelelő, elég gyors e a videokártyának és a porcinak?
Láttam hogy egyelőre csak 1066-os RAMot támogat a lap, de hátha majd egy új bios támogatni fogja a 1333-t is.
2. ViaLAN EPC2 mini-ITX számítógép ház
Ehhez nem kell külön táp, igaz? Ezt dughatom direkt a 220-ba?
Illetve tudtok e olyan vékony házat amibe normál ODD megy?
3. DVd író, kérdéses.
Milyen slim DVD írót ajánlotok, illetve ha van olyan mini ITX slim ház amibe megy normál DVD író, akkor milyet ajánlotok?
4. Benq GL941M monitort.
Erről a monitorról mi a véleményetek, illetve mit ajánlanátok?

Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

(#214) canniball válasza zsolt320i (#213) üzenetére


canniball
nagyúr

2. A paneltáp ott az elejében, de azt nem írják hogy a külső adapter is járna hozzá. Tuti ami fix vásárlás előtt én rákérdeznék.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#215) M@trixfan válasza canniball (#212) üzenetére


M@trixfan
addikt

Most vettem észre, hogy ebből kétféle van. A flex tápos a Q09f, a sima Q09 paneltápos. Bagóért lehet kapni BR olvasót, tényleg meg kell fontolni a limitációkat, kösz az észrevételt!

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#216) DBob válasza zsolt501 (#211) üzenetére


DBob
őstag

Én az Atom kapcsán csak a saját tapasztalatomat tudom leírni.
Egy gsejtben lévő mobil-atom (tehát még csak nem is a kétmagos desktop) nálam ~1000 torrentet futtat, több kapcsolatos openvpn-t kezel (játékra), miközben 1.5tb-os külső hdd-t rajta érem el..nagyon sok kis fájllal.

Erre jó. Ha ennél több kell az ismerősödnek, vegyen Xeon-t :K

(#217) zsolt320i válasza canniball (#214) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Sztem kell majd külső táp ami kinyom min 60 W-ot, de majd rákérdek..
A többiről (memória, ODD, HDD (habár ezt elfelejtettem megemlíteni), monitor) mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

(#218) canniball válasza M@trixfan (#215) üzenetére


canniball
nagyúr

A paneltáp valóban néma lesz. :K

zsolt320i!
Ajánlom figyelmedbe, ennél olcsóbban nem nagyon kapsz. ;)
A többihez azért nem szóltam mert nem értek hozzá.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#219) zsolt501 válasza DBob (#216) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem kell félteni van neki az is :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#220) Nudlee


Nudlee
aktív tag

Sziasztok!
Holnap azt hiszem rendelek egy ilyen ASRock lapocskát.
Bár nem olvastam, de kezeli ez vajh Dual-channel -be a ramokat?

(#221) GerykO válasza Nudlee (#220) üzenetére


GerykO
aktív tag

Nem. Sajna csak single 64 bites memvezérlője van. Szerintem vissza is fogja, főleg ha cpu+gpu load van. Viszont azt írták már többen, hogy 1.5V-on is viszi a memót rendesen, 1333MHz a hivatalosan támogatott sebesség, célszerű alacson időzítéssel gyorsítani. ;)

Tényleg, tuningolni nem lehet? Csak kíváncsiságképpen, meg órajelcsökkentés is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#222) Nudlee válasza GerykO (#221) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Köszönöm az infót. :R
Milyet ajánlanál? Egyenlőre 1x2GB modult akarok bele...nem túl drágát, csak netezni + filmnézésre használnám a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#223) Kendek válasza GerykO (#221) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

1066 a max. és 1,3 V a minimum fesz, annyin is megy nekem. A tuningolás kimerül a RAM időzítéseinek állítgatásán, meg visszalehet venni 800 MHz-re ha azt szeretnéd.

<-ƘƘ->

(#224) zsolt320i válasza zsolt320i (#213) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Valaki tudna segíteni a (#213) bejegyzésben felvetettekben?
Főleg a memória, ODD és a monitor érdekelne.
ODD-ből közben ezt szemeltem ki, ki mit tud erről:Samsung SN-S083C?

(#225) Sethdobaloah válasza zsolt320i (#224) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nekem is ilyen kingmax van. Jó bele :) ODD nem is kell... mikor használod? (legalábbis DVD-t mire? :) )

...csak én vagyok helikopter?

(#226) zsolt320i válasza Sethdobaloah (#225) üzenetére


zsolt320i
senior tag

néha DVD-t írni, filmet nézni, zenét hallgatni :)
szal egy dvd író-olvasó az kell, de milyen, az itt a kérdés ? :DDD

(#227) canniball válasza zsolt320i (#226) üzenetére


canniball
nagyúr

Szerintem teljesen mindegy melyiket veszed, de Milyen DVD-írót vegyek? topik. Monitorra Milyen monitort? A-tól Z-ig, a legkisebbtől a legnagyobbig topik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#228) Nudlee válasza zsolt320i (#226) üzenetére


Nudlee
aktív tag

9K -tól már kapsz slim sata -s írót. HDD -ből 2,5 -es vagy valami hűvösebb 3,5 -es (WD Green, Seagate Pipeline HD) amennyiben ennél a háznál maradsz.

(#229) gyiku


gyiku
nagyúr

ha most vennem, ez lenne:

ASROCK E350M1 - 24375
KINGSTON 4096Mb DDR3 1066Mhz CL7 - 10062
LCPOWER 1360MI 75W - 11426
NEC AD-7700S Fekete Slim Notebook - 7813
WD 500GB GP 5400rpm 32MB SATA2 WD5000AADS - 9687
ossz: 63393.-

viszont husvetig raerek, no meg kivancsi vagyok a passziv megoldasokra is.

zsolt320i: nezd meg ezt az lc power hazat, es monitorbol inkabb 21-22" fele nezegess.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#230) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Nah, meglestem, hogy mit tudok kihozni a RAM-okból, ha már csak azt lehet állogatni. Ezt sikerült összehoznom, nem tűnik olyan rossznak: :)
1066 MHz, 1,36 V, 6-6-6-15-1T-20-5,110 ns,4-4-4-16
Ha más nem, ezért érdemes volt 1600 MHz-est venni a "Gaming" szériából. :DDD

(#229) gyiku: Én ezt az 1600 MHz-es RAM-ot vettem kb. annyiért, biztos, hogy nem adtam volna lejjebb. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#231) GerykO válasza Kendek (#223) üzenetére


GerykO
aktív tag

Igazából az APU órajeleinek állítási lehetőségeire lettem volna kíváncsi.

Honlapon mintha 1333-at olvastam volna, de könnyen meglehet, hogy most keverem valamivel. :B

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#232) gyiku válasza Kendek (#230) üzenetére


gyiku
nagyúr

vilagos.

hüllő

(#233) Domi_Jani


Domi_Jani
tag

Hali, Nem tudna valaki küldeni egy win 7 élményindexet? :D
Csak ugy megközelítőleg, mert kiváncsi vagyok a mostani géphez képest mit mutat.

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

(#234) Chaser


Chaser
titán

Nem tudjátok mikorra várhatók asrockon kívül többi gyártótól brazos lapok? Az asrock árban jó, de usb3 nincs rajta- persze sata3 igen:D-, meg azt se bánnám ha passzív lenne. Asuson kívül van más passzív lap is?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#235) GIJoe


GIJoe
addikt

Szállingóznak az első fecskék... Ez a HP Pavilion dm1 igen barátságos!

(#236) CyDoN válasza Chaser (#234) üzenetére


CyDoN
senior tag

Ami biztos, hogy a GB és az MSI lapok nem passzívak! És ahogy én tudom az árakat a GB lapok nem lesznek 40k alatt :(
GB-ről nincs információm, hogy mikor érkezik, az MSI az még 2-3 hét!

(_._)

(#237) toldy válasza GIJoe (#235) üzenetére


toldy
őstag

Itt van róla egy kis teszt is, nekem nagyon bejön ez a gép. :K

Az élet nem habostorta.

(#238) gyiku válasza CyDoN (#236) üzenetére


gyiku
nagyúr

ok, akkor ra kell allni, hogy az asrock passziv legyen :)

hüllő

(#239) gyiku válasza toldy (#237) üzenetére


gyiku
nagyúr

azert vantageban a 2418 pont nem gyenge :N
a szarrahuzott 5400+@3332, ddr2@952, 2600xt @891/1998, configom volt 1830 pont, es vigan cod4 + crysiseztem :K

hüllő

(#240) Oliverda


Oliverda
félisten

GIGABYTE E350N-USB3 Fusion Benched, Overclocked and Examined

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#241) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

Gigabyte még Award BIOS-t használ, Asrock már UEFI-t.
Tudja valaki, hogy az ASUS mivel futtatja az E35MI-I Deluxe lapját?

(#242) CyDoN válasza Ric4m0nd (#241) üzenetére


CyDoN
senior tag

Én biztosat nem tudok, mert nem találok hivatalosan semmit a delux-ról! Viszont a E35M1-M és E35M1-M PRO az EFI BIOS(EZ Mode)-t használ!

(_._)

(#243) Oliverda


Oliverda
félisten

"Well its strange there are actual Fusion based platforms in my country (ex Emachines d644 im selling this here) and Acer doesn't ship it to America or Europe where it can make a great impact for AMD's new fusion platform.

I asked a marketing manager of the distributor for Emachines why? "Lots of pressure and gifts" is what he said. He wont elaborate further, but i get that a carrot and a stick approach is in force by a major CPU maker.... carrots for gifts and sticks for discipline... I realized that this major CPU supplier can still exert a heavy hand and rewards system outside of America where the majority of platform manufacturers are. (desktop and mobile - china and taiwan)"

[link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#244) Kendek válasza Oliverda (#240) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Basszus, azért ez nem ér, abban lehet állítani mindenféle órajelet, feszültséget, miegymást, míg az ASRockban meg azt sem tudom, hogy mit állítanak ezek a +1V Voltage, FCH Voltage meg +1.8V Voltage-k, semmi értelmük. :DDD
Remélem adagolnak még bele valami hasznosabb tuningolási lehetőséget, mert ez tényleg nem sok.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#245) stratova válasza Oliverda (#240) üzenetére


stratova
veterán

Bocs erre ment volna.

Ez nem is olyan rossz eredmény:

In our tests with the screen brightness set to 70%, wireless active while refreshing a website on regular 60-second intervals, and Windows 7 set to the Balanced profile, the HP Pavilion dm1 continued running for 6 hours and 49 minutes.

[ Szerkesztve ]

(#246) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Kíváncsi lennék kinek mennyire sikerült egy kis plusz teljesítményt kicsikarni ebből az asrock alaplapból, és azt milyen beállításokkal és milyen memóriával.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#247) Ric4m0nd válasza zsolt501 (#246) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Idézet a tomshardware oldaláról:

Update (1/16/2011): After our original story went up, many of you asked for results with AMD's E-350 overclocked. Bad news. According to ASRock, the APU gets its clock from the A50M, just like Intel's Sandy Bridge-based processors and P67/H67. As a result, overclocking is completely locked out. Even with an external clock generator, the chip's scalability is limited to around 3%, ASRock's engineers say. Don't get your hopes up on this one.

(#248) Kendek válasza zsolt501 (#246) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nos, nekem eddig ment el a RAM:
1066 MHz, 1,46 V, 6-5-5-15-1T-20-5, 90 ns, 4-4-4-16
Az időzítések mind a padlón vannak, kivéve a CAS Latency-t, annak 5 lenne az alja, azt nem bírja már. Ezt vettem bele egyébként, nincs 10.000 Ft. sem már, nagyon megéri. :-)

<-ƘƘ->

(#249) zsolt501 válasza Ric4m0nd (#247) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Akkor csak a memóriával lehet csak játszani sajnos.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#250) Ric4m0nd válasza zsolt501 (#249) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Bízzunk benne, hogy belső tesztelés után előállnak egy BIOS (uEFI) frissítéssel, ami lehetővé teszi az órajelállítást. Találkoztunk már hasonlóval AMD-s alaplapoknál amikor X3-as processzorban BIOS-frissítést követően engedélyezni lehetett a 4.-ik magot. ;)

"ASRock's engineers say. Don't get your hopes up on this one."

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.