Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#351) sarpba válasza atti_2010 (#348) üzenetére


sarpba
csendes tag

Készítettem egy pici albumot:
https://picasaweb.google.com/116626068215955177181/MiniITX?authkey=Gv1sRgCLnUxY6jvui2cA#

(#352) atti_2010 válasza sarpba (#351) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Lehet nem nekem címezted de nagyon tetszik!

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#353) sarpba válasza atti_2010 (#352) üzenetére


sarpba
csendes tag

Most hogy mondod, Gyikunak. Kissé vakond vagyok ezekszerint :D

(#354) at100 válasza sarpba (#351) üzenetére


at100
csendes tag

Szia!

Milyen oprendszer alól fut az XBMC?

at100

(#355) Nudlee válasza canniball (#328) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Sikerült szereznem mini IDE -> SATA panelt...remélem működni fog és tudok telepíteni...nameg, hogy elfér a házba :)
Pendrive -ról még sosem próbáltam telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#356) sarpba válasza at100 (#354) üzenetére


sarpba
csendes tag

Egyelőre XP, de épp most kezdem telepíteni a 10.10-es ubuntut. Linux alatt szeretném összehozni a végleges rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#357) gyiku válasza sarpba (#353) üzenetére


gyiku
nagyúr

koszi! :R

hüllő

(#358) canniball válasza Nudlee (#355) üzenetére


canniball
nagyúr

Sok sikert! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#359) _Orbi_ válasza Chaser (#340) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

A világ nem csak játékokból áll.
Delphi+firefox+torrent+foobar+minecraft és hoppá, maradt 200MB szabad memóriám a 4 GB-ból (még az i7-esemnél)
4GB nekem nem elég, nem akarom állandón azt hallani, hogy a vinyó éppen mikor van a halálán. :)

(#360) _Orbi_ válasza _Orbi_ (#359) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Bocsi, lejárt az időlimit, de csak most jutott eszembe:
Miért nincs Aero win7 64-biten ennél az asrock lapnál? Szépen fel van téve minden driver...
Meg van még egy olyan furcsaság, hogy alapesetben én nem vagyok rendszergazda és nem tudom, hogy miért nem.
Érdekes dolgok ezek...

(#361) Csicsóka válasza sarpba (#356) üzenetére


Csicsóka
őstag

Várjuk a tapasztalatokat! :K
Különösen az fglrx+ vaapi+ xvba megvalósítását illetően xbmc alatt, ezen a vason.
Kitartást hozzá! :R

(#362) zsolt320i válasza sarpba (#356) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Szia,

megkérdezhetem honnan vetted, melyik boltból?
Mert ahonnan én vettem (és azóta visszavittem mert nem bootolt) egyelőre nincs mert állítólag valami gikszer van a lapokkal és nem kapnak új szállítmányt.
Nálad nem fordult elő hogy nem indult el, és ki sem sikerült kapcsolnod?

(#363) sarpba válasza Csicsóka (#361) üzenetére


sarpba
csendes tag

Kelleni fog a kitartás, azt már látom. Nem lesz egyszerű menet.
---
Csak pár napja tesztelem a lapot, de eddig nem tapasztaltam indítással, leállítással kapcsolatos gondot. Anno atomos rendszereknél (még a legelsőnél) volt ilyen gondom. A problémát a nem megfelelő tápegység okozta (Emko házba épített táp).

Egyébként nem akartam írni, hogy hol vettem, eszem ágában nincs reklámozni őket, de így hogy konkrétan rákérdeztél: ipon.

Remélem nincs baj a alaplappal, sajnálnám ha tényleg valami típushibája lenne.

[ Szerkesztve ]

(#364) Vladi válasza sarpba (#363) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az asrock lapon a venti mennyire visít? Lehet könnyen leszuperálni róla?
megmég:
Akkor ebben is van radeon hang? :F Vagy hogy van ez?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#365) Nudlee válasza Vladi (#364) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Elég csendesnek tűnik, csak 4 csavar fogja :)

canniball: hááát nem jött össze. Ráapplikáltam a sata átalakítót az odd-ra, összedugtam, bakpacs, ASRockocska befagyott tőle. Rádugtam az asztali gépemre, az ofkórsz nyélből felismerte az átalakítós optikát. Na mondom nem tolsz ki velem...elővettem az USB->IDE,miniIDE, SATA átalakítót, azt rádugtam a SATA átalakítóval felszerelt slim odd -ra...így felismeri az ASRock (mint USB -s optikai meghajtó), hogy verjem bele :DDD
Szóval holnap telepíteni fogok...jövőhéten meg veszek egy SATA -s slim írót.

[ Szerkesztve ]

(#366) Oliverda válasza Vladi (#364) üzenetére


Oliverda
félisten

Úgy tudom, hogy van ebben is HDMI HD hang. Illetve a már megszokott analóg is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#367) Kendek válasza Vladi (#364) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha úgy állítod be, akkor szinte semmi hangja sincs, de könnyen le is lehet operálni ha az kell. Először én is ez utóbbit tettem, de aztán visszaraktam, szebb úgy.

<-ƘƘ->

(#368) canniball válasza Nudlee (#365) üzenetére


canniball
nagyúr

Ne verd bele, mert esélyes hogy nem tetszene neki! :DDD

Tőled is várjuk a tapasztalatokat! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#369) Vladi válasza Nudlee (#365) üzenetére


Vladi
nagyúr

usb? Nem nagy cucc összehozni egy telepítőt, van leírás windowsra a logouton biztos.
Utána csak bootolsz róla és kész.

többiek: köszi az infókat. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#370) zsolt320i válasza Vladi (#369) üzenetére


zsolt320i
senior tag

de egy slim író mindig jó.
én is vettem és tökéletesem működik, igaz a lapom meg nem :D

(#371) Nudlee válasza Vladi (#369) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Tudom olvasgattam, most perpill nem tudom kivitelezni a "bootolható pendrive" elkészítését...a zabszem meg bent van, próbálnám már az alaplapot. :)
Azt hiszem így, hogy felismerte külső USB -s meghajtónak már jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#372) Nudlee


Nudlee
aktív tag

Valaki azt hiszem kérdezte, hogy mennyi az "élményindexe" (vagy mi) win7 alatt az E350M1 -nek.Nos, 3.9 (2gb ram -mal). Az A330GC lapomnak 2.3 volt.

(#373) GIJoe


GIJoe
addikt

(#374) 78zolika válasza Nudlee (#372) üzenetére


78zolika
senior tag

Sziasztok ! Jó reggelt mindenkinek
Azért ez az élményindex 3,9 nem is rossz ( ha lehet hinni ezeknek a számoknak )
Nekem van Laptop : Acer : T4400 CPU 2,20 GHZ : 5.5 :::
2 GB ramm Őszesem .:::: 3,3
Van még egy asztali gépem : 5 éves . Pentium 4 , 3,06 CPU
1 GB Ramm Összesen : 3,5

Más :
Tervezem az asztali gépem lecserélését . Csak tanácstalan vagyok hogy mit vegyek ,?
Ezek a Brazos lapok tetszenek az alacsony fogyasztás miatt ( mostani gépem 125 W )
,csak nem tudom hogy a 1,6 CPu menyire gyors a mostanihoz képest ? ( vagy nem gyorsabb ?) Szóval valami energia takarékos gépet szeretnék
Vagy vegyek AMD Athlon II X2 250 , X2 260 , vagy II X3 445 + hozzá 880 alaplap Ez a konfi kevesebbet eszik mint a mostani ?
Vagy Intel
Intel Core i3 3.06GHz + valamilyen lap ? Szóval : kéne tanács hogy mit vegyek ,
Mire használnám , Internet , letöltések , filmnézés
Elvárások , Energiagazdaságos, és azért teljesítménybe se legyen gyenge ( nekem a mostani gépem teljesítménye is megfelel ,úgy hogy ez a szint érdekelne )
Ja és nem tervezem jövőre lecserélni ( a mostani 5 éves )
Ezer köszönet :

Menyiből lehetne kihozni egy Brazos csodát ??? Alaplap,ramm , táp , ház , videokártya nem kell

(#375) Nudlee válasza 78zolika (#374) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Alaplap a jelenlegi állás szerint 24-25K (a legolcsóbb ASRock)
Legolcsóbb 2GB DD3 1333 modul kb. 4,5K
A ház ára attól függ mennyire vagy perverz :D (belerakhatod akár egy nagyATX -esbe, vagy valami pofásabb mATX, ITX.

(#376) 78zolika válasza Nudlee (#375) üzenetére


78zolika
senior tag

Köszönet :R
A teljesítménye érdekelne Ha Win 7 + védelmi program mire számíthatok gyorsaság tekintetébe Kb ez a teljesítmény mihez hasonlítható ??

(#377) Oliverda


Oliverda
félisten

Aki tuningolni is szeretne annak a Gigabyte lehet a nyerő: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#378) zsolt501 válasza Oliverda (#377) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szépen fel húzta.
A hőfokokra azért kíváncsi lettem volna, mert ez már jó kis hő termeléssel jár.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#379) Vladi válasza 78zolika (#374) üzenetére


Vladi
nagyúr

A felhasználás célja is számít. Esetleg az e-s amd procikat tudom még ajánlani.
A perifériák számát is csökkentheted, az is sokat jelent, tehát mondjuk 4 hdd helyett csak 1, meg nem kell bele 4 ram modul, elég az 1 is. stb.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#380) csstriker86 válasza Oliverda (#377) üzenetére


csstriker86
csendes tag

A GPU-val mi a helyzet, szerintetek lehet azt is gyorsítani?

(#381) Csicsóka válasza 78zolika (#374) üzenetére


Csicsóka
őstag

AMD Athlon II X2 250 van most az asztali gépemben, egy 785-ös lapban. Üresben 42W-ot eszik. 300W-os chieftec táp eteti. Semmilyen plusz kártya nincs benne. Jól megterhelve 100W körül áll meg. Ereje brutális a brazoshoz képest. Intel Core i3 még ennyit sem eszik, nyugalmi állapotban 28 watt, de sokkal drágább. Mérlegelj mi a fontos, a nyers erő, v az alacsony fogyasztás. A kettő együtt ui nem létezik.

[ Szerkesztve ]

(#382) GerykO válasza zsolt501 (#378) üzenetére


GerykO
aktív tag

47,5%-ot emelt az órajelen, és csak az ION fogyasztásáig kúszott fel a fogyasztás. :Y Hmmm GPU tuningpotenciálja is érdekelne. Illetve a kettő mennyire fogja vissza egymást az összeadódó hőtermelés végett.
Szerintem az Asus sem marad ki a tuningból, a honlapjukon is írják, hogy a passzív hűtéshez jár egy 6cm-es venti, ha tuning is belép a képbe. :C
Már csak fincsi árakat, és mielőbbi megjelenést várom.

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#383) 78zolika válasza Csicsóka (#381) üzenetére


78zolika
senior tag

Ezer köszönet :R :R Ilyen válaszra vártam :Y a lényeg benne van köszönet érte
Sőt még a te géped is fel van tüntetve Pl képen Ere gondoltam :C :C

(#384) 78zolika válasza Vladi (#379) üzenetére


78zolika
senior tag

Ezer köszönet Amit tervezek bele Min 2 GB ramm ' 1 db merevlemez " 1 db DVD iró és kész :C

(#385) Chaser válasza Csicsóka (#381) üzenetére


Chaser
titán

Alul kéne feszelni a procit, 100W maxon nagyon sok, annyi x4-gyel volt nálam. x2-seknél max 60-70W alulfeszelve. Nekem most x2 235e procim van, athlon2 2700mhz, az prime alatt 60W alatt van alulfeszelve. Az igp meg max kb 10W-ot fogyaszthat ha tervelve van maxon.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#386) sarpba


sarpba
csendes tag

Kicsit tovább teszteltem egyelőre windows fronton (linux alatt még sok dolguk lesz a fejlesztőknek). Win7 + XBMC + DXVA2 engedélyezve = 1080P-s mkv fileok lejátszása folyamatosan, kifogástalan minőségben 20-30% cpu terheltség mellett. (11.1 AMD driver)
Viszont az origi blu-ray diskeket nem eszi egyelőre.

Egyre inkább úgy érzem hosszú ideig a TV-m mellett lesz ez a pici Asrock E350M1 config.

[ Szerkesztve ]

(#387) Oliverda válasza sarpba (#386) üzenetére


Oliverda
félisten

Mivel próbáltad a blu-ray lejátszást?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#388) sarpba válasza Oliverda (#387) üzenetére


sarpba
csendes tag

XBMC.

Power DVD-vel valószínű menne, de jobb szeretném, ha egy program alatt működne minden :).

(#389) vegyszer válasza sarpba (#337) üzenetére


vegyszer
addikt

Szervusz!

komolyan mondom, ezzel a lelkemből szóltál...
Asrock E350M1+LC-power 1360mi
Én is ezt tervezem összerakni.
A képekért meg külön köszi
:R

kérdések:
-mivel a táp, amolyan laptopos cuccos, van annak hangja? mert volt már a teljesítmny függvényébe cictergős táphoz szerencsém :(( Remélem ez nem olyan :B
-ha a proci ventit lekapná az ember, egy slim ventit (akár szilikonnal, vagy kétoldalú ragasztóval is), de fel lehet a házon lévő rácsokra kreatívkodni, hogy a levegőt direktbe ki/be tudja fújni?
-mennyi a venti magassága kb, és mekkora feletta a légtés?
-x264_killa_sample.mkv megy rendesen?
-és az itt lévő többi videó?

Köszi a válaszokat!!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#390) Kendek válasza vegyszer (#389) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én az ott lévő videókat megnéztem mind, és az összes ment szépen a speckó VLC-vel Ubuntu alatt. :)

<-ƘƘ->

(#391) Nudlee


Nudlee
aktív tag

Nem világít a PW LED -em (vagyis csak nagyon haloványan). Ha átdugom a HDD Led helyére ott jó, valamint az előbb nem kapcsolta az alaplap az APU coolerét. Remélem egyéb meglepetés nem lesz :U

(#392) Kendek válasza Nudlee (#391) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah, a Power LED nálam sem világít, de ez legyen a legnagyobb baja. :DDD

<-ƘƘ->

(#393) zsolt320i válasza Kendek (#392) üzenetére


zsolt320i
senior tag

fordítsd meg a polarítást és akkor fog kikapcsolt állapotban :D
ez komoly, nekem is úgy volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#394) Nudlee válasza zsolt320i (#393) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Ezek szerint ez széria tulajdonság...remek :C
Majd bekötöm valahova máshova.

(#395) zsolt320i válasza Nudlee (#394) üzenetére


zsolt320i
senior tag

ez vot az első ASrock alpom, és nagy csalódás.
lehet hogy ez egyedi típús hiba, de akkor is elég nehéz megértenem, hogy hogy sikerült nekik a 3-ik helyre feljönni eladott lapok számában.
pedig az ára milyen jóóóóó :K

[ Szerkesztve ]

(#396) Kendek válasza zsolt320i (#395) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jó, nálam az előző ASRock lapomban a RAM foglalatok fele ilyen, a másik fele meg amolyan kialakítású volt, színben és formában is eltérőek voltak (de DDR2 ment mindbe). Eleinte zavart a dolog, de aztán megszoktam, mondom kit izgat. :DDD
Itt meg van ez a LED-es dolog, van a nem mindig indul előre dolog, ezeket is megszoktam. Egyébként az esetek nagy többségében elindul pöcre, ritkán van, hogy nem ad képet.
Szal jó ez. :D

<-ƘƘ->

(#397) Nudlee válasza zsolt320i (#395) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Nekem az elődje az atomos (330GC) pl. teljesen rendbe volt. Na mind1 csak más baja ne legyen.
Kendek: az azért volt, hogy lásd dual channeles az alaplap...nehogy a 2 dimm -ből rossz helyre tedd a ramokat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#398) zsolt501 válasza Kendek (#392) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez érdekes mert nálam nincs gond a power leddel.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#399) Kendek válasza zsolt501 (#398) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor érdekes. Neked is Rev. G/A 1.00. van a lapra írva? Mert ha egyformák, akkor fura jelenség.

<-ƘƘ->

(#400) zsolt320i válasza Kendek (#399) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Sztem az volt, de én már visszavittem szerdán vagyis másnap. :D
Van már rev g/a 1.1 is vagy rev g/a 2 ?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.