Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#251) Televan74


Televan74
nagyúr

Ne haragudjon rám senki, de minek a húzás. Mikor ezt a terméket nem erre találták ki.Hanem arra amire én is vettem.Szüleimnek pasziánszozni meg böngészni a világhálót,és a videó lejátszást se hagyjuk ki a sorból.
Meg egy két régi játékot futtatok rajta. És mind ezt viszonylag alacsony fogyasztás mellett.
Anti tuning a cucc. :W

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#252) gyiku válasza Televan74 (#251) üzenetére


gyiku
nagyúr

jo, de aminek van orajele, azt meg is huzzuk kicsit :B

hüllő

(#253) GerykO válasza Televan74 (#251) üzenetére


GerykO
aktív tag

Engem olyan szempontból érdekelne a tuning lehetősége, hogy nyugodt legyek, ha a szoftverek miatt elfogyna belőle a szusz, akkor tudjam hogy az alacsony fogyasztás rovására van esélyem még egy jó ideig használni, mielőtt cserére szorulna. Értelemszerűen jelenleg megkeresném azt a legalacsonyabb órajelet, amin még kielégíti az igényeim, ezáltal addig is leszorítanám a fogyasztást.
De ez az én személyes indíttatásom... :R

(#252) gyiku: na igen, már csak az e-penis miatt is :K

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#254) erdoke


erdoke
titán

Olcsó laptopok szállingóznak már ezzel a platformmal? Ha tényleg az atomos cuccok ellen indítják, csak elérhető lesz nagyobb kijelzővel is, akkor a 150e alatti kategóriában kellene a nagy többségnek landolni. Egyelőre nem nagyon találtam ilyen gépeket. :F

A legjobb aláírás a héten

(#255) Oliverda válasza erdoke (#254) üzenetére


Oliverda
félisten

...ha ez igaz akkor még egy darabig nem is fogsz találni itthon ilyeneket.

Az Acer, a HP és a Sony gépei már kaphatóak az USA-ban néhány hete.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#256) Ric4m0nd válasza Televan74 (#251) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Számomra azért lehet hasznos egy minimális tuning (amihez még nem kell extra hűtés), mert BOINC kutatóprogramokat tervezek futtatni rajta. Ha alacsony marad a CPU hőtermelése maximális kihasználás mellett, akkor a VGA részét is munkára fogom.

Jelenleg egy ATOM D510-est használok HTPC-nek erre a feladatra, amivel a 2 mag 4szálon futtatja a projekteket passzív hűtéssel. A PassMark tesztje szerint a 350-es Brazos felülmúlja teljesítményben még az 1.8Ghz-en működő D525-öt is! Hasonló órajelen még több erőforrást lehetne felszabadítani Brazosból.

[ Szerkesztve ]

(#257) erdoke válasza Oliverda (#255) üzenetére


erdoke
titán

Hmm, a HP nem tűnik rossz konfigurációnak, persze kérdés, mire használná az ember. Két akksival 665 dollárért vihető, az kb. 170e Ft lesz. Olcsónak éppen nem mondanám...

A legjobb aláírás a héten

(#258) Oliverda válasza erdoke (#257) üzenetére


Oliverda
félisten

Plusz $60.00 csak az extra akksi. Mondjuk nekem bőven elég lenne az $529.99-es konfiguráció is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#259) gyiku válasza Oliverda (#255) üzenetére


gyiku
nagyúr

magyarul ha jol ertem, akkor az intel tartja vissza a brazost a nagykereknel?

hüllő

(#260) Diablo18


Diablo18
senior tag

ha drága még nem érdemes bele vágni nem?
igaz alacsony a fogyasztása
de ha alig jó valamire
170 ért én még mindig maradok az asztali gépeknél
ezek a laptopok stb cuccok drágák és alig jók valami
üzlet embereknek kiváló
meg a facebook mániákusoknak stb :D
v nagy forumózóknak hordozható
lehet írni akármikor akárhonnan
meg egyetemistáknak
de sima felhasználók szerintem 1 olcsóbb laptop
meg 1 jó asztali pct
ki hoznak 200 k ft ból
és nagyon jól járnak :R

(#261) Oliverda válasza gyiku (#259) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha igaz amit ott írtak akkor gyakorlatilag ugyanez a történet folytatódik mintha mi sem történt volna.

"A vizsgálatban feltártak szerint mindezt úgy, hogy részben vagy teljesen titokban, szerződésekben nem dokumentált módon kedvezményeket adott a PC-gyártóknak (az Acernek, a Dellnek, a HP-nek, a Lenovónak és az NEC-nek) azért, hogy azok kizárólag vagy szinte kizárólag tőle vásároljanak x86-os processzorokat, és a kiskereskedelmi láncoknak is (köztük bizonyíthatóan a Media Saturn Holdingnak) fizetett azért, hogy azok kizárólag az általa gyártott chipekkel szerelt számítógépeket forgalmazzák. Másrészt a cég fizetett azért a PC-gyártóknak, hogy azok mellőzzék, vagy legalábbis késleltessék a rivális AMD processzorait használó számítógépek piaci bevezetését.

A határozat szerint ezek a praktikák azt a célt szolgálták, hogy az Intel megőrizhesse a részesedését az x86-os processzorok piacán – abban az időszakban is, amikor az AMD jó eséllyel amortizálhatta volna azt. Az EB álláspontja szerint az Intel ezzel a gyakorlattal a fogyasztók választási lehetőségeit is korlátozta."

Itt van még némi adalék.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#262) gyiku válasza Oliverda (#261) üzenetére


gyiku
nagyúr

az a story ok. megis folytatjak? :F (hányássmile)

ha mar valogatunk, akkor nekem a vaio jon be.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#263) Oliverda válasza gyiku (#262) üzenetére


Oliverda
félisten

Figyelj, ha többet tudnak nyerni rajta mint amennyibe fájna nekik a büntetést, akkor a többire szerintem magasról tesznek.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#264) gyiku válasza Oliverda (#263) üzenetére


gyiku
nagyúr

es acer, sony, hp-nak ez nem gaz? arbevetel es presztizs+imidzs? szalanom, hogy a penz beszel, gerinctelen mind. ez van.

hüllő

(#265) Oliverda válasza gyiku (#264) üzenetére


Oliverda
félisten

"Az EB vizsgálatában érintett PC-gyártók az Acer, a Dell, a HP, a Lenovo és a NEC volt. A döntés megállapítja, hogy az Intel úgy alakította ki a kedvezmény- és ösztönzőrendszerét, hogy a riválisának esélye nem volt azzal versenyezni. Például – áll a határozatban – előfordult, hogy az AMD egy alkalommal egymillió processzort ajánlott ingyen az egyik gyártónak. Ha az ezt elfogadta volna, elveszítette volna az Intel-kedvezmények jó részét, és összességében anyagilag rosszabbul járt volna. Ezért végül csupán 160 ezer chipet vitt el ingyen."

Ez mindent elmond szerintem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#266) gyiku válasza Oliverda (#265) üzenetére


gyiku
nagyúr

:(

hüllő

(#267) CyDoN


CyDoN
senior tag

Március közepén érkezik az MSI-től az első Brazos All-in-One PC

AE2050/Brazos E350/HD6310/2GB/500GB/W7HP/Multi-touch

(_._)

(#268) Oliverda


Oliverda
félisten

Tegnap kijött a Flash Player 10.2. Érdemes lenne kipróbálni vele a youtube-os 1080as videókat. Már akinek van rá lehetősége...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#269) Kendek válasza Oliverda (#268) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Kipróbáltam. Ha akadozva is, de mennek. Gondolom inkább Windowszal működik a hardveres gyorsítás, így ezen annyira nem is csodálkozok.

<-ƘƘ->

(#270) zsolt501 válasza Kendek (#269) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én is kipróbáltam, és sajna nálam 64bit-es WIN7 alatt borzalmasan szaggatott, jobban mint az előző verzióval.
2 böngészővel is leteszteltem explórerrel és google chrome 10.0.648.45 verzióval is ami már tartalmazza az új flash-t de nem tetszik amit láttam nagyon nem. :(

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#271) Oliverda válasza zsolt501 (#270) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor ennyit az Adobe újabb remekművéről. :))

Persze lehet, hogy nem ártana frissíteni a legújabb Catalyst-ra...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#272) zsolt501 válasza Oliverda (#271) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Lehet, de sajnos a legújabb viszont nálam fagyasztotta a gépet, de lehet hogy nem jó verziót tettem fel de ha valaki ad egy jó linket ami biztos hogy jó azt megköszönöm.

Viszont ez a szaggatás valami botrányos volt és nem jöttem rá hogy miért mert az előző verzióval azért ennyire nem szaggatott ugyan az a film.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#273) Oliverda válasza zsolt501 (#272) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#274) Kendek válasza zsolt501 (#270) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én Operával és Chromiummal (10.0.648.18) néztem, kb. hasonlóan teljesítettek. A 720p még úgy ahogy elmegy kisebb akadásokkal, de az 1080p-ben már vannak olyan nagyobbak, amik élvezhetetlenné teszik az egészet.
Azért fagyni nem fagyott le a gép szerencsére, ez amúgy sem jellemző.

(#271) Oliverda: Amúgy nekem a legújabb van fent.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#275) zsolt501 válasza Oliverda (#273) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az OPEN CL-t érdemes feltenni?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#276) zsolt501 válasza Kendek (#274) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A 720P az nálam is elment úgy ahogy, de az 1080p már botrányosan szaggatott, a fagyást meg úgy értettem hogy mikor feltettem a drivert el kezdett elég érdekesen működni és a Control Centerr nem indult vagy ha el is indult akkor volt hogy egyszerűen leállt a működése hibával.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#277) GerykO válasza zsolt501 (#275) üzenetére


GerykO
aktív tag

Annyira visszavenné a legújabb catalist, hogy az a kis ventilátor lefagyasztaná a gépet? :)) ;]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#278) zsolt501 válasza GerykO (#277) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ezt most hogy érted?????

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#279) GerykO válasza zsolt501 (#278) üzenetére


GerykO
aktív tag

Hát leveszi az órajelet, a feszültséget, a ventilátor meg fagypont alá viszi a hőmérsékletet. :DDD De poén akart lenni, de látom nem ült. :N
De szerintem lassan itt lesz a februári catalist, ami teljesen támogatni fogja a platformot, és minden ilyen probléma meg fog szűnni. Legalábbis az én meglátásom szerint, de lehet, hogy egy hot-fix beelőzi. :U

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#280) Oliverda válasza Kendek (#274) üzenetére


Oliverda
félisten

Na jó de az Linux. Nem tudom, hogy Linux alatt mennyire megy a Flash gyorsítás.

zsolt501: Rakd fel. Baj nem lehet belőle.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#281) Kendek válasza Oliverda (#280) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Viszont itt az OpenCL tanulmányozása közben ráakadtam erre a frankó PPA-ra. Ezzel a VLC-vel így, plusz a legújabb xvba-video csomaggal frankón elmegy most az összes 1080p-s trailerem, még az is, amit elvileg nem is gyorsít. Eddig az mplayerrel próbálkoztam, volt is eredménye, de közel sem ilyen jó, kiváló. :C

<-ƘƘ->

(#282) zsolt501 válasza Oliverda (#280) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Feltettem, a legújabbat (most érdekes módon működik gond nélkül eddig), de semmi javulást nem tapasztaltam win 7 alatt.
Lehet hogy kipróbálom egy Nvidia 8500GT-vel ami fúl passzív hogy mit művel mert ez így kissé gyenge.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#283) rATdrAgOn válasza Televan74 (#251) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Konkrétan nem is lehet húzni. :)
Lehet erőlködni rajta, meg spekulálni. Tapasztalat, nem lehet. :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#284) stratova válasza Kendek (#281) üzenetére


stratova
veterán

Apránként csak összeáll ez a kis platform Linux alatt is :)
Kendek nem tudod véletlenül, hogy az aktuális xbmc live 10.0 Ubuntu MID vagy Debian alapú?
Szép lassan csak összebarátkozom vele, csak azok a fránya driverek... Mostani gépemen (cuccok) minden egyes Ubuntu vagy Debian próbálgatásnál pofozgatni kell, hogy kezelje a jacket vagy eleve magát a hangot (sajnos xbmc live alatt nincs hang). Lehet, hogy szerencsét kellene próbálnom Fedoraval is.

Kellemes meglepetés volt, hogy xbmc live kb. úgy vitte (akadozva ugyan sajnos, de már nem diavetítésként) az 1080p-t (Pentium M 760 2.0 GHz), mint eddig windows alatt bármi (VLC és MPC-HC) más a hardverigényesebb 720p-t (Pentium M 745 1.8 GHz).
Kellemetlen, hogy procicsere után windows alatt most csak 1500 MHz-ig megy max. terhelésen az M 760, Ubuntuval 2 GHz-ig kezeli rendesen (biosban is ennyinek látja bootolásnál).

[ Szerkesztve ]

(#285) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Ma vittem vissza az ASRock Fusion E350M1 lapot.
Bekapcsoláskor nem volt kép se HDMI-n se DSUB-on.
A venti felpörgött, de utána se kép se hang.
Kikapcsolni nem lehetett csak ha 5s-ig tartottam nyomva a kikapcsoló gombot.
Cserélni nem akarták mert állítólag a nagyker egyelőre nem szállít több lapot minőségi okok miatt.
Tud erről valaki valamit?

(#286) Nudlee válasza zsolt320i (#285) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Faxa, nekem elvileg holnap jön meg az E350M1...remélem nem lesz vele gond.

(#287) Kendek válasza stratova (#284) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem használom én azt, ezért sajnos fogalmam sincs róla. Nekem sima asztali gépnek kellett, asztali operációs rendszerrel. :)
(#285) zsolt320i: Hát ez nem valami jó hír. :(
Nálam is előfordul egyébként, hogy reggel lekapcsolom, mire délután jövök haza és beakarom kapcsolni, akkor nem ad képet, semmit, csak pörögnek a pörgettyűk. A bekapcsológombot én hiába nyomom hosszan, arra ilyenkor nem reagál, a tápot kell kikapcsolnom meg vissza, utána már jó. Annyira nem zavart a dolog, lehet, hogy a visszavett memóriaidőzítések miatt nem indul néha pöcre, de lehet, hogy általános gond, talán javítják egy későbbi EFI verzióban. Ez utóbbiban reménykedem, nézem-nézem mindig az ASRock honlapját.

<-ƘƘ->

(#288) zsolt320i válasza Kendek (#287) üzenetére


zsolt320i
senior tag

... háát te tudod, én azért vittem vissza mert 3 napon belül voltam.
Az elején nekem is elindult, felnyomtam a Mint-et, elég jól ment, de ma reggel ugyanaz a jelenség volt nálam is mint nálad.
Visszavittem, megnézték a boltban, náluk sem volt kép.
Mondták hogy kuka, és hogy adják is vissza zs-t.
Kérdem, csere nem lehetséges?
És akkor mondta hogy egyelőre nem, mert a nagyker egyelőre nem szállít mert állítólag sorozathiba van a lapokkal.
Nem tudom, hogy ebből mi igaz és mi nem, azért kérdeztem tőletek is, hogy ti hallottatok e valamit?

[ Szerkesztve ]

(#289) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Olvastam hogy nemsokára a Giga lapja is startolni fog.
Kíváncsi vok mennyit fognak érte kérni, de sztem olyan 40K körül lesz.
Azért gondolom ezt mert most az MSI lapja is kb 40K-n van, és általában MSI és Giga azonos árkategóriát képvísel.
Amit nem értek mi/miért kerül annyival többe az Arock-nál?
Ha jól látom csak az USB3-al tud többet az MSI lapja, ez nekem ennyit nem ér. :(

(#290) GerykO válasza zsolt320i (#289) üzenetére


GerykO
aktív tag

És a márkanevet is megfizettetik veled. :((( Mocskos egy kapitalista világ... ;]

Engem speciel az asus m-ATX méretű deszkái vonzanak, mert tele akarom tömni a slotokat minden földi jóval, hogy igazi házi mindenessé váljon. De semmi hír felőlük. :O

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#291) gere válasza GerykO (#290) üzenetére


gere
tag

Lehet, hogy a "márkás" lapokból kevesebbet visznek vissza mint az ASRock-ból.
Én is az Asus-t várom, feb.15-re igérték.

Sokszor a drága olcsóbb...

(#292) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

A Youtube videogyorsításban addig nem fogtok változást tapasztalni, amíg a videoportál nem aktiválja a Stage Video szolgáltatást. A FlashPlayer 10.2 nem csak kliens oldalon változott.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#293) CyDoN válasza zsolt320i (#289) üzenetére


CyDoN
senior tag

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a GB nem lesz 40k alatt, míg az MSI nem lesz 40k felett!

(_._)

(#294) Csicsóka válasza stratova (#284) üzenetére


Csicsóka
őstag

XBMC Ubuntu alapú.
Ha magadnak forgatod svn-ből még gyorsabb és a vasra optimalizált lesz.
vaapi-t nem láttam a live-ban, v a csomagból felhúzottban.
Ha forgatod szépen belefordul, és onnantól van hw gyorsítás.

(#295) GIJoe


GIJoe
addikt

MSI X-Slim X370
Asus tablet

Várom a C-50es Asrock miniITX lapokat:P

:C

[ Szerkesztve ]

(#296) stratova válasza Csicsóka (#294) üzenetére


stratova
veterán

Köszönöm :R
A live-ot ismerkedés céljából próbáltam, végleges használatra nem szánom, csak kíváncsi lettem volna merre induljak el.
Pendrive apps egyik telepítőjével, elvileg fel lehet tenni a penre úgy live isot, hogy a módosításoknak is teret/helyet enged. Majd megnézem.
Keresgéltem tőled xbmc-vel kapcsolatos bejegyzéseket, úgy látom az Atom-klubban tevékenykedsz. Lehet, hogy egy-két közzétett beállításod még hasznomra válik, köszönet értük.
Örömmel olvastam, hogy nálad a kis pc egyszerre lát el mediacenter és hálózatos funkciókat.
Meg tudnád esetleg mondani, hogy mikor mennyit fogyaszt?
- lekapcsolva
- hálózati feladatokat ellátva (NAS stb.)
- HD lejátszáskor vagy esetleg ha még olyat is tud, akkor műsorfelvételkor.

(#297) gyiku válasza GIJoe (#295) üzenetére


gyiku
nagyúr

rendben vannak azok az msi notik, magyar aruk is lehetne mar.

hüllő

(#298) Oliverda válasza Abu85 (#292) üzenetére


Oliverda
félisten

Mi az a stage video?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#299) stratova válasza Oliverda (#298) üzenetére


stratova
veterán

Ha a kérdés költői, akkor tárgytalan; ha nem klikk esetleg klikk.

GIJoe: Azokra (C-50 APU) akár pico atx-es lap is épülhetne nem? :)

[ Szerkesztve ]

(#300) GIJoe válasza stratova (#299) üzenetére


GIJoe
addikt

dede :P +Új hír! :C

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.