Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#401) Kendek válasza zsolt320i (#400) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem tudom, de szoftveresen nem lehet még különbség ugye. Ezért gondoltam, hogy hardveresen esetleg lehet, erre fényt deríthetne ez a szám.

<-ƘƘ->

(#402) zsolt501 válasza Kendek (#399) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ezt a számot az alaplapon hol találom, mert kerestem de idáig nem találtam meg.

Közben megtaláltam Rev. G/A 1.00
Szóval egyre érdekesebb a dolog.
Nálam a bootolással sincs és még nem is volt gond szerintem ti kifogtatok egy hibás darabot mert ezek az itt felsorolt hibák Pl. led, nem induló monitor vagy HDMI kimenet, vagy nem be bootolás egyszer sem fordultak még elő.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#403) Kendek válasza zsolt501 (#402) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Fönt az E350M1 és a DDR3 között. Ezeknél kevésbé feltűnő, kisebb méretű.

<-ƘƘ->

(#404) zsolt320i válasza zsolt501 (#402) üzenetére


zsolt320i
senior tag

mázlista :))

(#405) zsolt501 válasza Kendek (#403) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Megjegyzem hogy ebből az alaplapból 2 típus is létezik.
1 amin van Irda kimenet az USB mellett közvetlen (fehér) és egy másik amin ez a kihagyták.
Nekem az a típus van ami ez ki van hagyva vagyis nincs beforrasztva az Irda kimenet.
Szóval mégis csak 2 típus létezik ebből az alaplapból, de a másiknak nem tudom a verzió számát.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#406) sarpba válasza vegyszer (#389) üzenetére


sarpba
csendes tag

Az összes samplet szépen lejátszotta.

(#407) zsolt501 válasza zsolt320i (#404) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Lehet hogy mázlista vagyok, de ezt tényleg nem értem mert már több mint 3 hete használom ezt a gépet és egyszer sem fordultak még elő ezek a hibák. Szóval valami gond lehet hogy nálatok van, vagy nektek nem volt szerencsétek :))

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#408) Kendek válasza zsolt501 (#405) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nálam az USB8_9 alatt ott van, be van forrasztva a CIR csati.

<-ƘƘ->

(#409) zsolt501 válasza Kendek (#408) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen ott kell lennie.
Nos akkor meg van a különbség, mert az enyémen nincs ott vagyis nincs a kivezetés beforrasztva.
Lehet hogy pont ez a kis plusz okozza nálatok a gondot?
Jó lenne tudni.
A másik hogy akiknél még fenn áll a gond hogy azoknál is van e ez CIR csatlakozó, mert akkor egyre közelebb kerülünk a probléma egyik lehetséges okához.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#410) Kendek válasza zsolt501 (#409) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tehát azt mondod, hogy forrasszam le a lapról ezt a tűsort? :DDD
Egyébként az UEFI Setupban ott van ez a CIR, tudod kapcsolgatni? Nálam ki van kapcsolva, mert nem használom.

<-ƘƘ->

(#411) zsolt501 válasza Kendek (#410) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem mondtam ilyet hogy forraszd le, rossz vicc is volna.
Az enyémben nem emlékszem hogy lenne ilyen lehetőség, most nem tudom megnézni mert dolgozik a kicsike :)
Holnap megnézem neked hogy ott van e és lehet e kapcsolgatni.
De mindenesetre az biztos hogy a te problémás alaplapodon ez a CIR rajta van az enyémen viszont nincs.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#412) Kendek válasza zsolt501 (#411) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azért is érdekel, mert csak egyféle UEFI verzió van, elméletileg akkor mint opció meg kell, hogy jelenlen a Setupban. De az is lehet, hogy ez már annyira modern, hogy felismeri, ha nincs jelen a hardver és nem jeleníti meg ilyenkor a beállítást. Egyébként nekem régebben volt olyan Abit alaplapom, amiből hiányzott az integrált hálózati interfész, a BIOS Setupban viszont lehetett kapcsolgatni, mert elvileg a felszereltség részét képezte. Ha bekapcsoltam akkor meg is jelent az eszközkezelőben, bár lehet felkiáltójeles volt, erre már nem emlékszem.

<-ƘƘ->

(#413) Nudlee


Nudlee
aktív tag

Enyém is 1.0
Rámértem, 2,4V körüli fesz van a PW LED -nél.
Na ezt az ifrás dolgot megnézem holnap (már összeraktam a gépet) de mintha nálam is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#414) Nudlee válasza Nudlee (#413) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Megnéztem a manualt...szóval igen most már emlékszem, nálam is van CIR foglalat.

(#415) zsolt501 válasza Nudlee (#414) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Vigyázz mert a manulaban nálam is ott van de az alaplapon már nincs beforrasztva, szóval a manual nem nem pontosan mutat mindent.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#416) Nudlee válasza zsolt501 (#415) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Tuti ott van, emléxem rá...beugrott amikor a manualt néztem.
Szerencsére a LED gondon kívül nem tapasztaltam rendellenes működést.

[ Szerkesztve ]

(#417) rATdrAgOn válasza Chaser (#340) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Mert talán nem sokkal kerül többe mint mondjuk 2G? :)
Akkor meg miért is ne? Ártani nem árt. És ez az atommal ellentétben tud szép VT-t.
(Atomokat is - amit lehet - 4G alatt nem szerelek fel soha, mert annyival nem drágább, de _SOKKAL_ használhatóbb a bármire is. Erős desktop pécét pedig általában a speckó tetejére tömök tele rammal, de ennek az az oka, hogy komoly melóra kell, nem 7/24-es üzemre :D)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#418) Chaser válasza rATdrAgOn (#417) üzenetére


Chaser
titán

4 vs 8 G viszonyáról volt szó. 4GB-t megértek, én is raknék bele annyit főleg ha 64 bites W7 az OS. De többet nem, ez a gép-alap nem munkára való. Mindenki maga tudja, nekem végül is mind1.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#419) rATdrAgOn válasza Chaser (#418) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Nos, alkalmas rá. :)
Próbából ráraktam az egyik tesztkörnyezetemet, elbírja. Igaz, nem olyan gyors mint az x4-es phenomon, de vállalható. És közben tizedannyit fogyaszt. Nagyon nem mindegy.
Tehát, szerintem simán jól jöhet. Egyébként is a szoftverek olyanok, mint a gáz. Kitöltik a rendelkezésre álló teret (memóriát). :D

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#420) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

Overclock3D.net tesztje az ASUS E35M1-PRO alaplapról.

(#421) zsolt501 válasza Ric4m0nd (#420) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem rossz ez az Asus, csak hát én nem engedhetem meg magamnak az ára miatt.
A tesztben is elfogadhatóan szerepel.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#422) GerykO válasza Ric4m0nd (#420) üzenetére


GerykO
aktív tag

Csak a giga lapban tuningolható? :O
Pedig nekem annyira ez jött be, passzív hűtés, megfelelő mennyiségű bővítőhely...
Miért nem létezik olyan alaplap, ami minden igényemet kielégíti és nem kell kompromisszumokat kötni? :(((

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#423) gyiku válasza Ric4m0nd (#420) üzenetére


gyiku
nagyúr

itt mar csak p1000et irnak vantagera, mig regebben a hp thinkpadra p2000et :F
vki toljon mar 1 vantaget pls ;)

hüllő

(#424) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Ez hasznos mindenkinek aki Brazos lapot akar vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#425) zsolt320i válasza zsolt320i (#424) üzenetére


zsolt320i
senior tag

nekem az msi lapja nagyon megtetszett ;)

(#426) zsolt501 válasza zsolt320i (#425) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Viszont nekem szerelhetőség és az elem miatt nagyon nem tetszik, illetve hiányzik a DVI csatlakozó ami nekem fontos.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#427) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Az MSI lapja 40k.. Remélem lesz ez olcsóbb is.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#428) Chaser válasza rATdrAgOn (#419) üzenetére


Chaser
titán

Ezen ne vitatkozzunk, munkára lassú. Munka alatt értem aki abból él amit a gépen csinál. Persze videot is lehet vágni brazossal, mért ne lehetne? Csak hát nem arra találták ki, de néha-néha aki nem direkt arra használja annak megfelel.

Látom elég elszállt árak lesznek lapok terén, az asrockkal mi a helyzet? Olvastam itt problémákról ami nem túl biztató. Mik is voltak és orvosolhatóak-e? 30k-nál többet nem szándékozok adni egy ilyen lapért, úh marad az asrock ahogy látom.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#429) zsolt320i válasza Chaser (#428) üzenetére


zsolt320i
senior tag

németbe 27-28K körül van az msi lapja.
az normális ár.
itt miért drágább 12-13K-val?

[ Szerkesztve ]

(#430) Vladi válasza Ric4m0nd (#420) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jááá fincsi. :C A venti alap hozzá a fehér, vagy csak rádobta a cikkíró?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#431) Sethdobaloah válasza zsolt320i (#400) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

- nem figyeltem, túl régire válaszoltam... és feleslegesen :) -

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#432) M@trixfan válasza Chaser (#428) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ez kb olyan mint Brazos-t tuningolni :) Komolyra fordítva én is ezért nem vettem az elsők között mert annyira nem olcsó még és építhetek egy Athlon X4-es HTPC-t is ami még szoftveresen is elvisz mindent. Akinek nem szerver vagy hasonló annak a fogyasztás sem számít. A driverekben bízom valamennyire, mégis csak egy full integrált platform. Eredetileg NAS-HTPC a cél, de a tapasztalatok alapján Win 7 kell és nem vagyok arról meggyőződve, hogy Windows kezelje az összes adatomat.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#433) Chaser válasza zsolt320i (#429) üzenetére


Chaser
titán

Ez magyarisztán :((( mind1, ha a többi lap drága lesz akkor asrock. 1 dolgot nagyon nem értek, valaki itt írta hogy az egész gépp full terhelve konnektorból 20-30W. Mindegyik tesztben idle 40, load 50 körüli értékek vannak, ami hát nem lenne jó, a mostani gépem is annyi majdnem jóval erősebb cpu-val. Lehetséges hogy a tesztoldalak bazi nagy tápokkal hajtották a lapot? tápot feltüntetni nem is láttam ha jól emlékszem.

M@trixfan: Nekem 2700mhz-es athlon2 van, az is elvitt minden 1080p-t sw-esen. az újabb fícsörökhöz' tényleg w7 kell, ami nekem se tetszik. Gondolkoztam veszek egy 8GB körüli SSD-t rendszernek, hdd meg a külső usb-s lenne amit nemrég vettem és hangtalan gép lehetne paneltáppal. De már 32 bites W7 is min 5GB környéke + programok...xp meg beéri 2 alatt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#434) tlac válasza Ric4m0nd (#420) üzenetére


tlac
nagyúr

itt van egy silentpcreview-os teszt is a lapról

picopsu-val mért fogyasztás

(#435) gyiku válasza Chaser (#433) üzenetére


gyiku
nagyúr

ennyire kell az usb3? kulonben asrock is megteszi.
a lap 18w load, 3.5 green hdd 5.4w, 2.5ben 2.6w, +ram +odd. lc power 1320 vagy 1360 haz, 75w kulso tappal, szerintem az egesz config ehet max 40w-ot load alatt.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#436) sarpba válasza tlac (#434) üzenetére


sarpba
csendes tag

A saját méréseim nem igazán igazolják az oldalon megjelent méréseket egy az egyben. Az idle fogyasztás kb rendben van, de nálam nem ugrik ekkorát a teljesítményfelvétel filmlejátszás közben. (a teljes rendszer 19w idle, max 23w filmlejátszás közben).

Egyébként én sem értem a tesztoldalakat. Úgy látom, mintha ezen a téren szándékosan ferdítenének. Ezeket a configokat normál asztali gép tápjával és egyéb részeivel (HDD, CD) mérni eléggé nemtörődöm tesztelésre utal... (nem a feljebb linkelt cikkre gondolok, hanem az összes többire)

[ Szerkesztve ]

(#437) atti_2010 válasza sarpba (#436) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Persze mert ezeknek a teszt oldalaknak a zömét megvásárolta az Intel, amikor megjelent az i3 i5 sorozat csodás IDLE fogyasztást mértek, amikor meg megvettem az I3 konfigot sohasem sikerült reprodukálni ezeket az adatokat, és lényegében alig fogyaszt kevesebbet mint az AMD x3 720 konfigom.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#438) gyiku válasza sarpba (#436) üzenetére


gyiku
nagyúr

le vannak fizetve.

hüllő

(#439) canniball válasza atti_2010 (#437) üzenetére


canniball
nagyúr

Szvsz semmi köze az Intelhez, anno az Atom procis lapokat is rendszerint többszáz W-os tápokkal tesztelték. :W

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#440) Oliverda


Oliverda
félisten

Guru3D AMD Brazos platform tested - The E350 APU review

tbreak AMD Fusion E-350 Review

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#442) gyiku válasza GIJoe (#441) üzenetére


gyiku
nagyúr

nah, 15,6", 108k kezdo ar, alakul.
+freedos
-hdmi

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#443) Oliverda válasza gyiku (#442) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintük van rajta HDMI is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#444) GIJoe válasza gyiku (#442) üzenetére


GIJoe
addikt

12-13"ba lenne jó barátnőmnek...

(#445) gyiku válasza Oliverda (#443) üzenetére


gyiku
nagyúr

a kep alapjan is van. na, akko e orom.

hüllő

(#446) gyiku válasza CyDoN (#267) üzenetére


gyiku
nagyúr

errol mar lehet tudni mennyibe fog kerulni? 108k egy 15,6os noti, es az is ~108k amit en raknek ossze confot 22es monitorral.

hüllő

(#447) Chaser válasza gyiku (#435) üzenetére


Chaser
titán

Nemrég vettem egy terás usb3-as vinyót, ha már usb3használnám azon:) De most némi számolgatás után vettem inkább egy notebookot, majdnem annyiba jönne ki a gép mint ez a noti volt, igaz ott hdd nagyobb és22" monitorral számoltam, meg GB házzal, van nekik direkt htpc-be való FSP passzív táppal, lc power-rel én nem szórakozok. Fogyasztás itt tuti ok, mobil is a gép, cpu jóval erősebb -P6200-, szóval egyelőre marad ez. Talán majd ha kijön egy normálisabb gép is brazos-sal akkor átváltok.

GIJoe: Nem rossz, csak a PB gúnya nem az igazi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#448) CyDoN válasza gyiku (#446) üzenetére


CyDoN
senior tag

Mivel még kb 1 hónap míg beérkezik ezért nagyon nehéz megállapítani, de az én számításaim alapján 145-155e körül lesz az ára bruttó!

MoD: A PB-re 1 év gar van!

[ Szerkesztve ]

(_._)

(#449) Chaser válasza CyDoN (#448) üzenetére


Chaser
titán

És annyi is lesz, a 2010. okt. 1. után gyártott gépekre már csak 1 évet adnak...a brazos gépek nyilván utána készülnek/tek. Tudtommal garanciabővítést se lehet rájuk venni, szóval felejtős kategória.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#450) CyDoN válasza Chaser (#449) üzenetére


CyDoN
senior tag

igen PB-re 1 év gar, és nem is lehet kiterjeszteni,,jól tudod!

Az MSI Brazos all-in-one meg 2 éves pick up-return garral versenyez! Drágának tünik, de az árban benne van az MS adó és egy 22"-os Multi Touch-os monitor!

(_._)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.