- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Steven: Sokat utazó kávéfüggők ide!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Pajac: tpm.msc
- M0ng00se: Hardvert áruhitelre?
Új hozzászólás Aktív témák
-
senki66
senior tag
4 GHz -ig nem kell külön hűtő, nekem legalábbis a gyárival megy szépen, de e fölött feltétlenül! Én is most filózok, hogy elégedjek e meg ennyivel, vagy áldozzak rá kb 10k-t, hogy kicsit tovább pörgessem. Tényleg, jó hűtövel meddig lehet 750K-t húzni? A RAM -ot nem tudom, de valszeg nem lesz vele gond, A Kingstone szinte mindennel kompatibilis de lehet a Corsaire bizonyos esetekben jobb (nekem legalább is ) 1600-as 2133 MHZ-en fut.
-
-
szacsee
nagyúr
2x4Gb ram elég ma minden általános célú feladatra és játékra is bőven.
Ha még nincs meg a deszka akkor vagy teljes ATX méretű Asrock-ot végy, vagy MSI-t vagy Asus-t.
Pár napja már rágom a fórumot és sajnos az mATX-es /ITX-es Asrockok korán halnak... túl korán.
Lehet már verziócserével combosítottak a proci tápellátó áramkörén, de nem biztos.
MSI és ASUS mATX deszkák bírják és 3 év gar van rájuk, ha gond adódna.
ASUS-t jobban lehet tuningolni olvasottak alapján.
Nagyából ennyit szűrtem le a fórumon olvasottakból.
Ez nem azt jelenti, hogy törvényszerűen le kell hallnia az Asrock mATX deszkáknak idővel, csak lehet egy szállítmány VRM nem olyan minőségű és amelyik lapra abból a szériából kerül, annak kuka. Az már más kérdés, hogy ilyenkor a táp védelem semmit sem ér, mert a proci mellett van és a túláramot simán benyelheti, ha keletkezik. -
jeni
félisten
2x4GB adnak 2400Mhz memót,kisebb időzítéssel.
Geil 2133Mhz 2x4GB másik 16GB szerelésben 1866Mhz
2x8GB jó lenne de abban nincs olyan nagy frekis ram,kicsi időzítéssel.
Igazából van de az már 60000 Ft-s kategória. -
StSanya
senior tag
Szerintem az A85 annak éri meg, aki sok HDD-t, illetve RAID5-öt akar. Adatbiztonság miatt ez ok, merevlemezelérés gyorsítása miatt manapság már inkább SSD vásárlás javasolt.
Méret az attól függ itt is, hogy akarsz-e több bővítőkártyát beledugni a lapba, illetve esetleg több VGA-s rendszert kiépíteni. Ha nem, illetve helyszűkében vagy, akkor nyugodtan meg lehet venni egy mikroATX-s lapot. Házból lehet ilyenkor kisebbet is venni, bár én abból az ATX méretűt javaslom, hogy kényelmesen lehessen szerelni, illetve legyen légtér is benne. Gondolni kell arra is, hogy ha veszel egy normálisabb CPU hűtőt (pl. Coolermaster TX3 vagy hasonlót) az elférjen. Meg esetleg később egy külön VGA-val se legyen probléma, soha nem lehet tudni.
-
StSanya
senior tag
Az A85 összesen 8 SATA3-at támogat (A75 6-ot) és tudja a RAID5-t is. Van, akinek kellenek ezek, de szerintem nem jellemzően.
Az alaplap (chipset) nem tartalmaz VGA-t, az a CPU-ba lett integrálva. Jelenleg van két FM2-es processzor, az Athlon X4 740 és 750, amiben nincs VGA, ilyenkor külön VGA szükséges a lapba.
-
StSanya
senior tag
Éppen 20k alatt...
USB3 miatt mindenképpen A75 chipsetes lapot vennék, az A55 csak nagyon olcsó gépekbe javasolt. Az A85-sök meg már 23k körül vannak, pl:
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
AMD "Trinity" APU topik
- FM2 tokozás
- Négy vagy két mag
- Integrált DX11 Radeon GPU
- Integrált PCIe 2.0 vezérlő
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes "K" modellek
* Trinity (Piledriver & VLIW4):
A10-58xx/57xx, A8-56xx/55xx, A6-54xx, A4-53xx
- Milyen egeret válasszak?
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Poco F5 - pokolian jó ajánlat
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Apple Watch
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Google Pixel topik
- Formula-1
- BestBuy topik
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- További aktív témák...
- AKCIÓ! MSI Z790 i5 14600KF 64GB DDR5 512GB SSD RTX 3070 8GB Rampage SHIVA Enermax 750W
- Apple iPhone 14 Pro 128GB Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
- Motorola E40 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- LG 27GR95QL - 27" OLED / Limitált LoL Edition / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync
- AKCIÓ! ASRock B85M Pro4 B85 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest