- gerner1
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Luck Dragon: Új energia- és akkumulátor-címke az okoseszközök dobozában
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Szólánc.
- Graphics: Hello Moto! - Kipróbáltam a Motorola Moto G55 5G-t. (videó is)
- bobalazs: 5700x3d+4070S fogyasztása, alulfeszelése
Új hozzászólás Aktív témák
-
Lackooo84
nagyúr
válasz
daver88 #4098 üzenetére
Jogszabály írja elő, hogy garanciális eljárásban a fogyasztót semmilyen plusz költség nem érheti, szóval nekik meg kell utólag téríteniük az odaküldés költségét. Akármit hablatyolhatnak, az a jogszabályt nem írhatja felül, orruk aá kel dugni. Volt már erről párszor szó.
"Ha a fogyasztó a forgalmazóhoz fordul, a termék szervizbe való eljuttatásának költségeit nem köteles viselni. Ha választása szerint a szervizhez fordul, az eljuttatással kapcsolatos költséget viseli, viszont megalapozott jótállási/szavatossági igény esetén a visszajuttatás költségeinek viselésére a FOME álláspontja szerint nem kötelezhető."
Szóval írjál szépen vissza nekik, hogy az a kutyát sem érdekli, hogy ők mit "tudnak" biztosítani, a jogszabály szerint nekik kötelező a visszaküldés költségét is állni.
-
DJGABI
addikt
válasz
daver88 #4098 üzenetére
Igen, nekem legalábbis ezt írták vissza:
"Üdvözöljük!
Köszönjük a türelmét.
Sajnos ingyenes futárt már nem tudunk biztosítani.
A termék(ek)et behozhatja bemutatótermünkbe személyesen, vagy postai úton is visszaküldheti. Kérjük, a szállítással járó sérülésveszély miatt, lehetőség szerint eredeti csomagolásába, minden tartozékával együtt gondosan csomagolja be a terméket.
Bemutatótermünk címe: 1134 Budapest Róbert Károly krt. 54-58.
Begyűjtés a Magyar Posta által:
Az alábbi linken válassza a "Csomag visszaküldés" lehetőséget, töltse ki az űrlapot és a kiválasztott Postán lesz lehetősége leadni a csomagot:
https://webcik.posta.hu/Bejelentkezes.aspx
A szállítás igénylése során a címzett az Alza.hu legyen, a cím pedig a következő:
1134 Budapest Róbert Károly krt. 54-58.
Fontos információ: A fizetési mód kiválasztásánál, kérjük NE válassza az utánvétes módot, ugyanis ebben az esetben cégünk nem veszi át a Magyar Postától a csomagot.
Csomagolással kapcsolatos tudnivalók:https://cdn.alza.hu/Foto/imggalery/LandingPages/AlzaServis/src/manuals/Alza.hu-v2.pdf
A termék visszaküldése/leadása előtt, kérjük az alábbiakat figyelembe venni:
- Amennyiben telefon/tablet/e-book olvasó/számítógép visszaküldése előtt áll, az eszközről történő adatmentésről Önnek kell gondoskodnia. A terméken el kell végeznie a gyári beállítások visszaállítását (hibás készülék esetén, amennyiben a jelentkezett hibából kifolyólag ez nem oldható meg, akkor ennek a lépésnek az elvégzése nem szükséges). Ha az eszköz le van védve bármilyen kóddal, amely blokkolja a készülék feloldását, akkor azt szintén törölni kell a készülékről. Androidos készülék esetén, kérjük a készüléket távolítsa el a Google fiókjából. iPhone/iPad/MAC készülék esetén, kérjük a "Find My Phone" funkció kikapcsolását az iCloud-ban.
- Kérjük gondoskodjon arról, hogy a SIM kártyával műkődő készülékek esetén, az eszközben lévő SIM kártya eltávolításra kerüljön a készülékből.
- Azon készülékek esetén, melyekben elhelyezhető memóriakártya, pendrive, egyéb kiegészítő tartozékok, kérjük fokozott figyelmet fordítsanak azok eltávolítására, mert azokat nem tudjuk pótolni, visszaküldeni, elektronikai hulladékként kerülnek kezelésre.
- Amennyiben garanciális ügyintézésre kerül sor és a készülék rendelkezik kijelzővel, melyre felhelyezésre került kijelzővédő fólia/üveg, akkor azt kérjük a készüléken hagyni, amennyiben a készülék cserére, vagy javításra kerül (és a fólia/üveg károsodik), akkor azt cseréljük, vagy kompenzáljuk.
- Amennyiben a visszakűldendő termék XBOX játékkonzol, vagy annak valamilyen gyári tartozéka (kontroller, fejhallgató, kinect) és a Microsoft felé is el lett indítva reklamáció az ügyben, akkor azt kérjük sztornóztatni a Microsoftnál a termék visszaküldése előtt
Garanciális ügyintézés esetén: A készüléket továbbítjuk a szervizbe, a szervizelés lezárultát követően, értesítjük annak eredményéről. Céges vásárlás esetén maximum 40 nap, magánszemély nevére történő vásárlás esetén maximum 30 napon belül várható az eredmény.
Ha bármilyen további kérdése lenne, forduljon hozzánk bizalommal.
Tisztelettel,
Bálint Szabó - Alza.hu"
-
daver88
aktív tag
Üdv!
Garanciás ügyintézésben kérhetek egy kis segítséget?
Van egy karácsony előtt vásárolt JBL fejhallgatom, ami most nem veszi fel a töltést.
Beregisztráltam a fiókomban a javítás iránti igényemet. Viszont jól értem, hogy nekem kell visszajuttatni hozzájuk saját költségen?
köszi!
-
Tomassy00
senior tag
válasz
FireFox1996 #4084 üzenetére
A karácsonyi "akció" után már ingyen póstát se adnak még nagy összegnél se... Decemberbe akkora forgalmuk volt szerintem hogy leszarják az akciókat, megélnek abból az egy hónap bevételéből, a következő Decemberig
-
Zsol7i
csendes tag
Hát az én történetem ezzel a webshoppal nem túl vidám. Én inkább arra buzdítanék mindenkit, hogy ne vásároljanak tőlük, SOHA! Többször is rendeltem, amíg nincs gond és a termék működik addig minden szép és jó. 3 vásárolt termékből azonban egy meghibásodott nem sokkal a 14 napos elállási határidő után. Egy mobiltelefonról volt szó, aminek a garanciális javítását (meghibásodott a kijelző) élből elutasították. Kértük, hogy azért vizsgálják meg, hiszen tudtuk, hogy nem érte sérülés. A telefont nem javították meg, vizsgálati jegyzőkönyvet nem küldtek, az igényünket elutasították. Se pénz, se telefon így a Békéltető Testülethez fordultunk. Ekkor már küldtek "szakvéleményt" de az nem igazolta, hogy a hiba miből adódik így a Testület megállapította, hogy a jótállási kötelezettség terhére javítsák meg. Nem tették. Azóta is folyik a levelezés, keresik a kibúvókat (már valószínűleg többet elköltöttek ügyvédre mint a telefon ára), nem vetik magukat alá a Békéltető eljárásának, magyarul tesznek a Testület döntésére és a vevőjükre is nagyívből. Valószínűleg perre kell vinnünk az ügyet, mert jelenleg hiába van egy döntés a kezünkben a társaság egyszerűen nem teljesíti a jótállási kötelezettségét. Miután szerződésszegésre hivatkozva elálltam a vételtől a vételárat sem fizették vissza. Még pár hónapom biztosan rámegy erre a történetre, de biztosan végig viszem. De tényleg mindenkit a legnagyobb jószándékkal arra intek, hogy inkább fizessen pár ezer forinttal többet mint, hogy ettől a cégtől rendeljen.
-
-
citkar
addikt
válasz
Red@Arc #4089 üzenetére
(#4090) DJGABI :
Köszönöm, kód is van igen. Abban se voltam biztos, hogy az dátum, vagy valami csomag (doboz) kód.
Akkor ma át is veszem, örüljenek, biztos kell a hely másnak is.Átvétellel kapcsolatban: ezeknél beírom a kapott kódott és kinyílik a doboz, vagy van ügyintéző? a 25.04. után van 03.14, ez utóbbi számjelzés óra, perc lenne vagy valami azonosító?
-
citkar
addikt
Üdv!
Alzaboxba rendeltem valamit és jött ma egy SMS, benne egy kóddal és annyi, hogy "átvételre előkészítve 25.04." Ez azt jelenti, hogy már átvehető, vagy 25-én lesz átvehető? Ragozás nélkül neken nem egyértelmű.
-
bobace
addikt
Valaki garanciáztatott már másodkézből vásárolt árut Alzán? Ilyenkor ugye nincs a termék az én fiókokban, nem tudom reklamációt indítani onnan. Számitanak ezek? Vagy csak írni kell emailt?
-
Benhill
senior tag
"hiba leírása: furcsa hangot ad"
Nem tudom ki írja a reklamációkat alzán, de ilyen egyszerű és nagyszerű megfogalmazást rég láttam. Én írok nekik litániát, ők meg 3 szóval elintézik a szerviznek.
-
huskrie
újonc
Sziasztok! Szeretnék rendelni számítógépes alkatrészeket az alzáról. Nemzetközi diákigazolvánnyal "Akár 10% kedvezmény mindenre!" érhető el. Az érdekelne, hogy próbálta már valaki? Mennyi a tényleges kedvezmény? Mert ha megéri, akkor igényelnék. 4000-be kerül egy ilyen igazolvány. Persze megkérdeztem tőlük, de annyi volt a válasz, hogy regisztráció után láthatóvá válik... szóval feltűnően kerülik a témát
-
FireFox1996
őstag
Vennék egy SSD-t alzától, van vmi kupon vkinek?
-
nubreed
veterán
Srácok, rendeltem kb 8 napja 2 terméket az Alzától, házhozszállítással, és ki is lett online fizetve kártyával a megrendeléskor. Azt írták, 16 -án azaz tegnap megtörténik a kiszállítás a címemre. Ehhez képest nem történt semmi, nem kaptam semmit, csomag nyomonkövetése linken (magyar posta...) még mindig a legelső, azaz a felvétel az aktív. Ez most kinek a hibája, az Alzáé vagy a magyar postáé?
-
GZoli7
senior tag
-
GZoli7
senior tag
válasz
Chris1983107 #4073 üzenetére
A jogszabály szerint cégnek nincs elállás, de ettől függetlenül a kereskedő visszaveheti. Egy kérdést megér...
-
válasz
zeus_2k14 #4069 üzenetére
Szia!
Ha csak kipróbáltad, és nem cég névre vitted, akkor valószínű vissza fogod kapni a pénzt. Ha viszont használatba vetted és látszik is rajta, akkor valószínű amortizációs díjat kell megfizetned miatta, ha el akarsz állni a vásárlástól. Kérj ingyenes futárt a segito@alza.hu mail címen, és azzal juttasd vissza a terméket.
-
Chris1983107
tag
Sziasztok az előző kommentelőhöz csatlakoznék én is.
A következő kérdésem lenne azokhoz akik már küldtek vissza 14 napon belül terméket az Alzához. Melyik a legegyszerűbb és leggyorsabb módja, hogy visszajutassuk a terméket? Olvastam az ÁSZF-t, de hátha van itt valaki aki már ezt végicsinálta és van tapasztalta. A lényeg, hogy rendeltem egy fegjhallgatót, ami egyébként hibátlan és gond nékül meg is jött két napon belül a boxba. Azonban közben rájöttem mikor már kipróbáltam, hogy mégis csak a fekete lenne jó nekem, mivel a teljes setupom fekete. Ez viszont fehér. Már amikor rendeltem is hezitáltam, bár amúgy elég prémimum kinézete van ennek is, de mégis csak csak a fektetét szeretném. Akkor amikor rendeltem még nem nagyon volt a fekete elérehtő, most viszont már látom az Alzánál is, hogy 30-án lesz belőle, meg közben máshol is megjelent.
Szóval azt szeretném kérdezni, hogy ha visszaküldöm visszakapom-e a pénzt illetve, hogy mi a legegyszerűbb módja, hogy visszaküldjem vagy személyesen visszavigyem? Előre is köszönöm! -
zeus_2k14
senior tag
Sziasztok
Olyan kérdésem lenne, hogy rendeltem az Alzatól spirálózó gépet, dokumentum le fűzésre. Most ha én annak dobozát ki bontottam, és a gépet használtam , de nem jött be, akkor 15 napom van elállni a vásárlástól?( Tehát ha még bele férek a 15 napba) Vagy hogy van ez? Igazából csak a gépet használtam, a többi dolgot, ami járt hozzá, ki sem bontottam.
Gergő
-
lacy86
addikt
Hello,
Tegnap este óta nem tudok rendelni az oldalrol.
Azt irja, hogy sajnaljuk de a fizetes sikertelen volt.Valakinek esetleg info?
Koszonom
-
Benhill
senior tag
-
S@c@
őstag
Sziasztok,
Garancialis ugyintezes most hogy zajlik az Alzanal? Mikor lehet bevinni a termeket?
-
válasz
BusinessGuy #4058 üzenetére
Nincs.
-
BusinessGuy
őstag
Sziasztok itt nincs most esetleg akár valami egyszerű kupon akció, akár 5%..?
-
Egy decemberi rendelésemet nem vettem át anno és azóta is úgy jelzi a felület jogosult vagyok 12k vissza térítésre. Ez másnak is jött már elő?
-
McReay
aktív tag
Sziasztok!
Rendeltem több terméket is az Alzatól egy pácban. Megjött minden, viszont az egyik termék repedve érkezett. Eddig ment a reklamáció elbírálás. Az lett az eredmény, hogy vigyem vissza a bemutatóterembe a terméket és kapok újat vagy visszakapom a pénzt. Ezzel nem is lenne semmilyen gondom, hogy ha nem vidéki lennék. Felhívtam őket, hogy ez így nem kerek. Azt mondta a nő, hogy jelenleg a futár szolgálat nem megy a koronavírus miatt.
Küldjem vissza én postán a terméket.
Micsoda?
A postázási költséget bukom vagy mi van ilyenkor?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Politika
- Sorozatok
- Vége: a kínai platformok nem adják vissza a pénzt visszaküldött áru nélkül
- Melyik tápegységet vegyem?
- Nők, nőügyek (18+)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Elektromos (hálózati és akkus) kéziszerszámok, tapasztalatok/vásárlás
- Filmgyűjtés
- Milyen okostelefont vegyek?
- BestBuy topik
- További aktív témák...
- JBL PartyBox 200 használt bluetooth hangfal! Erőteljes hangzás!
- AKCIÓ ÚJ Bontatlan Macbook Pro 16 M4 Pro 14CPU/20GPU 24GB/512GB SSD Magyar billent Azonnal átvehető.
- Lenovo ThinkPad P15 Tervező Vágó Laptop -50% 15,6" i7-10850H 64/512 QUADRO T1000 4GB
- Lenovo ThinkPad P15 Tervező Vágó Laptop -50% 15,6" i7-10850H 32/512 QUADRO T1000 4GB
- EJJ! Dell Latitude 7330 -65% "Kis Gamer" Üzleti Profi Ultrabook 13,3" i5-1245U 16/256 FHD IRIS Xe
- LG 27GP850P-B - 27" NANO IPS - 2560x1440 - 180Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - AMD FreeSync - HDR 400
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 16/32/64GB RAM RX 7700XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! MSI B550 R7 3700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Rampage SHIVA Seasonic 650W
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 2000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- Intel Processzorok sok db : Xeon E5-1620V3, Pentium G4400T, i3 6100, i3-4130, i3-2140T
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest