Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) MasterDeeJay válasza oZone762 (#898) üzenetére

Sztem egyszerűbb kikapcsolni a buffer kiürítést és rábízni a windowsra, úgyis felhasználja az összes ramot gyorsítótárnak.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#902) oZone762 válasza MasterDeeJay (#901) üzenetére


oZone762
tag

Már elindítottam 1 plotot, megmérem mit tud. Elvileg gyors HDD van alatta (WD RED 8TB CMR)

(#903) kigyi_23 válasza r3dsnake (#899) üzenetére


kigyi_23
addikt

Igen meg lehet csinálni volt itt már róla szó kb 2 oldallal ezelőtt sajnos én nem tudom pontos módját, de éppen ezért egy videó lett linkelve a hogyanról.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#904) kigyi_23 válasza Mr.Csizmás (#897) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nagyjából 18 TB hozna 0.05-0.07 coint/nap ha jól gondolom, de ugye ez elmélet, mert nem tudsz azonnal kezdni mivel legenerálni a plotokat iszonyat munka a gépnek és idő. És csak akkor ennyi, ha telis tele van tolva. Amire megtelik ez a helyzet változhat 0.04-0.05-re tippelném amire megtelne.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#905) Roniroll


Roniroll
csendes tag

Hdd berendelve, vagyis az első 18TB-os. Már csak egy SSD kell, de nem nagyon tudom mit keresek. Vagy inkább hol. Ugye írás és olvasás mellett a TBW lenne a lényeg, na de hol van olyan oldal, hogy melyik TBW értéke magas. Milyet lenne érdemes venni? :R

"Nem kívánok sokat csak egy puha ágyat, pár kedves szót és korlátlan hatalmat."

(#906) Ereshkigal válasza Roniroll (#905) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Lehet kapni? :DDD

Más. Farm diszkre a kliens ugye nem ír semmit?

(#907) Mr.Csizmás válasza kigyi_23 (#904) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jól számolom, hogy 0.05 az olyan 40-50$/nap lenne? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#908) Begi válasza r3dsnake (#899) üzenetére


Begi
senior tag

Szia!

A hetvegen csinaltam 2 plotot a “gyari” sw-vel, probakeppen. Aztan mikor kiirta, hogy 8 ev alatt talan szerencsem lesz, akkor gondoltam hagyom az egeszet.
De ratalaltam erre a topicra es a Hpool leirasra, uh regeltem. Megadtam a minernek a plotok helyet es ugy nez ki, hogy mukodik siman.

[ Szerkesztve ]

(#909) sittes79 válasza Roniroll (#905) üzenetére


sittes79
addikt

Honnét?

(#910) Ereshkigal válasza Begi (#908) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Jó nézni, ahogy fogynak az évek. :D

(#911) r3dsnake válasza kigyi_23 (#903) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi!

A temp mappához minimum mennyi helyet kell üresen hagyni? Az megvan, hogy kb. 1,4TB-t ír, de gondolom hely az kevesebb is elég.

Amúgy ha 3 szálon plotolok, akkor is csak 8-9GB ramot eszik a 32giga ramomból. Mennyit adjak neki kézzel? 4 magos i7-en hány szálon érdemes plotolni, ha mondjuk 3-at szeretnék egyszerre?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#912) kigyi_23 válasza Mr.Csizmás (#907) üzenetére


kigyi_23
addikt

Kb, de ugye ez árfolyamtól függ nem tudjuk, hogy mennyire szakad be, vagy éppen mennyire száll el pár napra. Ez is egyfajta lottó szóval az előző értekezésünkhöz hozzáfűzném, hogy a Solo lottó és az árfolyam is hozzá szóval még nagyobb a rizikó :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#913) SonicZ


SonicZ
csendes tag

Én attól tartok beszoptam a kiutalást. Nem tudom mennyi idő alatt kellene átérnie upholdra a váltóról de a váltón már hajnal óta minden success. Upholdon meg meg sem nyikkan semmi, se pending se semmi :/

(#914) erer1000 válasza SonicZ (#913) üzenetére


erer1000
őstag

nyugtass meg hogy nem egybe a 2 coint akartad.
ha ismeretlen hellyel találkozik az ember, épp ezért csak a minimálisan áttolható töredék coinnal kell próbálkozni, ha megy, akkor a többivel.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#915) SonicZ válasza erer1000 (#914) üzenetére


SonicZ
csendes tag

természetesen egybe mindent. A két coint átváltottam usdt-be és azt akartam átküldeni uphold usdt kártyájára de semmi

(#916) Roniroll válasza sittes79 (#909) üzenetére


Roniroll
csendes tag

Csak 1db volt készleten.
Most ép az SSDvel küzdök. Sehol se találok. :(( :(

"Nem kívánok sokat csak egy puha ágyat, pár kedves szót és korlátlan hatalmat."

(#917) kisza25 válasza Zsohi (#333) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Lehet nem bányászni akar, hanem kereskedni a hdd-vel, ha felment az ára :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#918) corvin1984


corvin1984
tag

Van aki futtat ket full node-ot egy halozaton (NAT mogott). A config.yml fajlban tobbszor is szerepel a 8444-es port - gondolom mindent at kell irni valami customra, igaz? Ezen kivul van barmi mas port, amit meg kell valtoztatni? Mondjuk a 8447 vagy a 8449?
Koszi

[ Szerkesztve ]

(#919) Ereshkigal válasza kisza25 (#917) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Tegnap pont ezen gondolkodtam. Lehet nagyobb biznisz lett volna felvásárolni a nagy vinyókat, és most felárral árulni. :)

[ Szerkesztve ]

(#920) Begi válasza corvin1984 (#918) üzenetére


Begi
senior tag

En ugy tudom a 8444-es port szukseges az official app-nak a szinkronizaciohoz.
(Legalabbis nekem baromi lassan szinkronizalt, aztan rakerestem a neten es ott irtak, hogy ezt meg kell nyitni neki. Es valoban, utana felgyorsult minden)

Itten van
"If you are behind a NAT, it can be difficult for peers outside your subnet to reach you when they start up. You can enable UPnP on your router or add a NAT (for IPv4 but not IPv6) and firewall rules to allow TCP port 8444 access to your peer. These methods tend to be router make/model specific."

Es itt

[ Szerkesztve ]

(#921) Ereshkigal válasza Begi (#920) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nekem nincs megnyitva (sajna melóban esélytelen), de így is működik. Persze baromi lassú volt, mire 0-ról felszinkronizált, de aztán már nincs vele gond.

(#922) corvin1984 válasza Begi (#920) üzenetére


corvin1984
tag

Igen, de ez akkor igaz, ha egy full node-od van. Ha futtatni akarsz egy masik full node-ot is, akkor csak az egyik hasznalhatja a 8444-es portot. Ez a port tobb helyen is szerepel a config.yml fajlban, gondolom mindegyik helyen at kell irni, de nem vagyok benne biztos, illetve ott van meg a 8447 es a 8449 is.

(#923) Begi válasza Ereshkigal (#921) üzenetére


Begi
senior tag

Igen, nalam is ment nelkule is, csak ki kell varni :)
@corvin1984: Esetleg itt? Bar alapbol nem javasoljak a tobb full node-ot ebben faq-ban.

[ Szerkesztve ]

(#924) corvin1984 válasza Begi (#923) üzenetére


corvin1984
tag

Bocsanat, kimaradt egy fontos igeny, ami miatt ezt tennem. Nem ugyanazt a privat kulcsot hasznalnam, akkor nyilvan a full_node/harvester megoldas lenne a jo. Amire nekem most igenyem van az a kovetkezo:

1. Atterni HPoolra, amint teliraktam a most hasznalt diskeket. Ez nagyjabol 2-3 nap mulva lenne esedekes. Ezt ugy tennem, hogy a mostani walletemrol (amihez a plotok tartoznak) elutalnam a chiat egy "cold walletra", igy lenne egy 0-as walletem, viszont a plotok jok lennenek a HPoolhoz. Ezt - gyakorlatilag farmolast PI4-en tervezem.
2. Hetfon, amint elerheto a pool support (ami jelenleg csak azt fogja jelenti, hogy azok a plotok mar jok lesznek solora es poolra egyarant), elkezdem telirakni az uj diskeket es plottolok/farmolok onnan.

A cel az, hogy a vegen minden plotom poolra is jo legyen, viszont ez ido, addig pedig maximalizalni szeretnem a nyeresi eselyeimet. Tehat idovel, ha teliraktam az uj ropogos diskeket, valoszinuleg kettesevel kiveszem a regi diskeket es plottolok a hivatalos poolra.

De addig ket gepet kulon kulccsal kell futtatnom.

(#925) AeSDé Team válasza corvin1984 (#924) üzenetére


AeSDé Team
őstag

A Pi4-re hogyan kötsz rá ekkora kapacitású HDD mennyiséget?

[ Szerkesztve ]

(#926) oZone762 válasza AeSDé Team (#925) üzenetére


oZone762
tag

Gondolom USB, de az nem baj, hogy az csak 2TB partíciókat eszik meg?

[ Szerkesztve ]

(#927) corvin1984 válasza AeSDé Team (#925) üzenetére


corvin1984
tag

3 db kulso usbs hdd tarton (axagon adsa) keresztul gondoltam

(#928) sittes79


sittes79
addikt

Elkezdtem 1 plot 4 óra kB de mellette fut eth mining is, 970 evo plus 5800x 8 szálat adtam neki, sorba megyek mert párhuzamba meghal a kicsikém :O

Kérdés ha sorba megyek hol lehet megadni delayt mert az ssd csak 1 plotot bír egyszerre nincs több hely?

(#929) szazbolha válasza r3dsnake (#890) üzenetére


szazbolha
addikt

"Ha egy plotot legeneráltam solo farmoláshoz, azt át tudom vinni HPOOL-ba is?"

Ha még nem kaptál erre választ:
Igen, sőt vissza is tudod mozgatni. Elvileg oda farmol, amelyik felcsatolja a plot mappáját.
Természetesen előtte a HPOOL-nak megadtad a tárcád mester kulcsát....

De egy tárcán belül létrehozhatsz kölünbözö PRIVÁT kulcsokat, azok is simán farmolhatók HPOOL-al még BIND-el sem kell.

Teljesen külön tárcát (tehát nem csak másik PRIVÁT kulcsot ) én csak másik gépen tudtam létrehozni.

(#930) AeSDé Team válasza corvin1984 (#927) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Itt nem él majd a kolléga által említett 2TB-os partíció limit? Én csak kérdezem, nem foglalkoztam még ezzel :)

Maga a Raspberry Pi 4 + USB HDD kombó elég stabil és gyors a faroláshoz?

Nekem is van egy itthon kihasználatlanul, és tök jó lenne később a megtömött HDD-ket abba átpakolva farmolni :)

(#931) AeSDé Team válasza sittes79 (#928) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Korábban írták hogy nem minden esetben érdemes ennyit szálat adni neki mert belassulhat. Szerintem nézz utána hogy téged érint-e. Itt: #887

Sorban plotolva nem kell delay, indíts el egy queue-t, és ott állítsd be hogy nem 1 hanem több plotot szeretnél.

Már futó plottolás esetében is hozzá tudsz még adni további plot-okat a queue-hoz, csak arra figyelj hogy a queue-nak van egy neve (alapból azt hiszem "default"), ezt ne módosítsd. Így a mostani mögé fognak kerülni az újonnan hozzáadottak.

[ Szerkesztve ]

(#932) r3dsnake válasza szazbolha (#929) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szuper, kösz a választ!

Amúgy ha két gépen plotolok egyszerre ugyanazzal a wallettal, akkor a farmolás is mehet így? Vagy érdemes a farmolást egy gép/kliens alá átmozgatni?

SonicZ: Hol váltottad át USDT-re?

[ Szerkesztve ]

(#933) szazbolha válasza r3dsnake (#932) üzenetére


szazbolha
addikt

Chia GUI-val - igen mehet mindkettőn a farmolás, de ilyenkor nem adódik össze a plottok száma. Ez lehet rontja az esélyeket
Hálózati megosztással nem tudtam megoldani, hogy ne egyszerre a 2 gép farmolja.
PC1-en van X plot, PC2-ön Y. PC2 mappáját megosztom, hogy PC1 lássa.
Ha mindkettön plottolok automatikusan elindul a farmolás is.
PC1 X+Y plottot farmol, PC2 csak Y-t. Szerinte ez így nem jó.

HPOOL-nál külön van a farmoló szoftver, ilyen probléma nincs.

Egy idő/méret után lehetetlen 1 gépen farmolni. Meg kell oldani a megosztott mappák farmolását.

(#934) kisza25 válasza Ereshkigal (#919) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én azért rendeltem most egy 4TB-t, mert most még nincs rá nagy szükségem, de lehet úgy járnok, mint VGA-val ;]
50- ért jött, 150 ért ment ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#935) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Néztem nagyker oldalát mostanra minden ami 2TB felett volt eltűnt talán WD 3TB-os van még aztán vége. Rendelhető a státuszuk, de ki tudja amire megérkezik mennyi lenne és egyáltalán a valóságban mikor...
0.01 coint elértem lol hát ez így lassú lesz :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#936) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Most találtam rá, nagyon jó :DDD

r/ChiaMemes

és ez se rossz:

r/RedneckChiaFarmer

Nálam is kb. így néz ki most a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#937) SonicZ válasza r3dsnake (#932) üzenetére


SonicZ
csendes tag

Gate.io-n

(#938) endrogeri


endrogeri
csendes újonc

ooo
holnap lehet osszerakok egy gepet, X5450 xeon, 6 hdd hely, 16gb ram, igazabol csak porosodik a szerver a teremben
valoszinuleg SSD megy majd egy kulon SATA3-as esata-s kartyarol, meg a pool generalas is ;)
kivancsi vagyok win10 telepito mit szol a 10 eves szerverhez...

B opcionak van egy 4 HDD-s ujabb gep is 32gb rammal, de abban csak E5620 van :D viszont tuti megy bele 2 SSD is csont nelkul es nem kell esata-zni se feltetlenul

(#939) corvin1984 válasza AeSDé Team (#930) üzenetére


corvin1984
tag

Hasznaljak igen.

(#940) sittes79 válasza AeSDé Team (#931) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi szépen nagyon jó infó :R tényleg lehetne egy rendes topik is már, így gazdatlanul vagyunk :O

(#941) MasterDeeJay válasza endrogeri (#938) üzenetére

X5450 az core2 quad szóval minden probléma nélkül menni fog rajta, régebbin is megy. Plotolásra gyenge már, nincs se avx se aes-ni. Farmra még alkalmas de sync lassú lesz.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#942) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Sziasztok :R

Átbogarásztam a totyikot. A fejemben teljesen összeállt minden :U Viszont arra nem kaptam választ vagy csak átsiklottam felette, hogy ha a NAT meg anyámkínja mögött vagyok és nem tudok portot nyittatni akkor mi van ? Szinkronizálni szinkronizál de elég lassúcska. Ha beindulnak a poolok akkor már nem lesz szükség erre a nyitogatásra? Vagy a plot készítéshez ez elengedhetetlen? Illetve tudom 87x volt mostanában de akkor jövőhét hétfőn nyit(hat) a többi pool?

Köszi :R

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#943) corvin1984


corvin1984
tag

Poolrol annyit, hogy 17.en valoszinuleg jon a pool plot, viszont poolok varhatoan csak a honap vegen. Most faj a csapat feje ket problema miatt, a legutobbi bug, amit az 1.1.5 ben javitva lett, illetve "feltortek" az oldalukat es bizonyos dolgokat kompromitaltak. Errol lesz hivatalos report.

(#944) ga_-bor


ga_-bor
tag

Van értelme 2db szar öreg 500Gb-os 5200-as notebook vinyót raid-ba kötni? Vagy annyira lassúak, hogy mindegy is.

BTW 128gb ssd-vel lehet plottolni, ugye?

(#945) corvin1984 válasza ga_-bor (#944) üzenetére


corvin1984
tag

Lehet csak nem k32-t, hanem kisebbet. RAID-be kotni? Vegulis, megprobalhatod. Eredetileg az volt a Chia koncepcioja, hogy minden rissz-rossz elfekve hardware-en alapuljon a network... Erre elkezdtem az emberek venni 4800x-et :S

(#946) endrogeri válasza MasterDeeJay (#941) üzenetére


endrogeri
csendes újonc

ah kozi, lehet akkor az E5620 lesz azon mar van AES legalabb

(#947) r3dsnake válasza szazbolha (#933) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi, egyelőre megpróbálom a farmot egyetlen gépre koncentrálni. Gondolom ha ugyanazzal a wallettal plottolok két külön gépen, simán átmásolhatom a plotot az egyikről a másikra, farmolni ugyanúgy tudja majd.

(#948) MasterDeeJay válasza ga_-bor (#944) üzenetére

Nálam csak régiek plotolnak. Nagyrész 10 éves cuccok kukából.
6db 500db, 4db 320gb, 4db 250gb
Annyi hogy raid0-ba kell kötni ha a tárhely kissebb mint 500gb. Illetve nekem mind párban raid0-ások

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#949) AeSDé Team válasza JohnyBlue (#942) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Ha nem bukkansz fel pár napon belül akkor rád írtam volna hogy te hogyhogy nem vagy itt :D Üdv! :)

Úgy értelmeztem hogy a NAT csak a gyors sync-hez kell, én sem nyitottam neki portot, és sync-elt vagy fél napig. De miután egyszer már leszinkronizált mindent onnantól kezdve nem volt vele gond.

--
Illetve azt vettem észre, hogy a HPOOL-hoz mintha nem is kellene sync :F Ezt jól gondolom? Amikor elindítottam akkor a hivatalos kliens még nem végzett a sync-el, ennek ellenére a HPOOL-ban már ment a bányászat. Tehát ott nem is biztos hogy szükséges a port nyitás.

[ Szerkesztve ]

(#950) endrogeri válasza MasterDeeJay (#948) üzenetére


endrogeri
csendes újonc

lehet most nyertek ertelmet a SAS diszkjeim akkor plotolni raid0-ban :D

hany gigas a legkisebb ami jo erre amugy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.