Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) MasterDeeJay válasza lacy86 (#100) üzenetére

Akár mikor lehet plotolni és farmolni. 100gb-os részekre van osztva, azaz akkora egy plot. Rakhatsz bele mármikor plusz helyet farmolásra és plotolásra.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#102) szazbolha válasza lacy86 (#100) üzenetére


szazbolha
addikt

Bármikor tudod változtatni a tárolási helyeket. Bővíteni vagy áthelyezni.
Win GUI-ban hozzá kell adni a mappát (fura módon plottolás fül jobb fent)
De az is elég, ha egy új plottolásnál az új helyet jelölöd meg célként. Automatán beállítja.

Az lenne a jó, ha csak 1 gép farmol, de több gépes rendszerben nem tudtam letiltani a plottoló gépeket, azok is farmolnak.

(#103) lacy86 válasza szazbolha (#102) üzenetére


lacy86
addikt

@Masterdeejay!

Koszonom :R
Akkor kikapcsolhatom addig nyugodtan a gepet amíg berakok “majd” vinyokat.

(#104) MasterDeeJay válasza lacy86 (#103) üzenetére

Igen csak ha van folyamatban lévő nem befejezett plotolás az veszik el. Bár annyi helyet kiplotolni nem lesz kevés idő.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#105) lacy86 válasza MasterDeeJay (#104) üzenetére


lacy86
addikt

Ez igaz.
De ez egy befektetés lesz. Meg kell probalni.
Nem lesz olcsob mulatsag mert egy teljes gepet kell osszerakni.
Min 700k HUF biztos lesz.
De aki nem kockáztat az nem is nyer 😊😊

Amugy ajanlottad az Enterprise HDD-ket.
Neztem WD Black es Gold -ot ( azert rendesen van áruk 😅 )
Akkor talaltam rá erre: Seagate Enterprise Capacity (Exos 7E8)
Ennek darabja 20k-val olcsobb.

(#106) MasterDeeJay válasza lacy86 (#105) üzenetére

Plotolásra gondoltam, és az 5-10eft-os használt kategóriát vagy esetemben a kukázott/céges selejtet. Újonnan mind túlárazott, nekem nem opció. WD Black totál fölösleges, nem ad annyival többet egy sima 7200-as bluehoz képest hogy megérje.
Következőképpen néz ki szerintem az optimális plotolás és ez szerint fogom építeni (részben már megvan). Hozzáteszem az én megoldásom teljesen barkács és inkább az olcsóságot helyezi előtérbe, de villannyal NEM takarékos!

1 plot fullra leterheli a hdd-t szóval egy darab hdd-re nem érdemes több plotolást elindítani mert konkrétan a fej ide oda mozogna a két plot között aminek semmi értelme.
Így hát egy plot egy hdd, de ez lassú szóval legyen kettő, azaz egy plot kettő hdd raid0-ba amivel már meg lehet közelíteni egy ssd teljesítményét de olcsóbban, és a lényeg az hogy hosszabb távra tartósabban anélkül hogy "kopna" az alkatrész mert egy sima hdd-nek 1tb írás az semmi.

Tehát 1 plot lesz 2 használt enterprise hdd (vagy gyors desktop hdd*) raid0-ban.
Nyilván több plotra van szükségünk egyszerre így hát annyi raid0-ás tömb kell ahány plotot egyszerre indítunk. Nem kell nagy HDD mivel a plotoláshoz kb 300-400gb hely kell szóval 2x250gb-os hdd is elég de lényeg hogy seq írás olvasás legyen 200-300mb/s körül, nekem ezzel adott ki 9 óra plotolási időt.

Igen ám de itt jön képbe az hogy kell majd több port is ha a lapunkon nincs elég sata. Aprón van 10eft körül de inkább alatta 8 portos sata vezérlő, ezek 4x-8x pcie portosak.
Később is jól jön egy ilyen vagy akár több ilyen kártya ha farmolni szeretnénk plot után mert teleagathatjuk nagy hdd-kel (használtnál oda kell figyelni hogy kezeljen 2TB-nál nagyobb hdd-t!)
Kis megjegyzés a vezérlővel kapcsolatban:
Ha lapunkon nincs szabad pcie 8x akkor NE rakjuk 1x slotba mert korlátozza a sávszélt (kivéve ha farmolunk és nem plotolunk mert akkor mindegy). Inkább dobjuk ki a francba a videókártyát a pcie16x slotból és menjen a helyére és ha szükséges (mert a lap nem támogatja a videókártya nélküli indulást) akkor azt rakjuk riserbe 1x slottal a vga-t mert úgyis csak képet kell adnia. Videókártya nélkül windows távoli asztalt kell engedélyezni és azon keresztül elérjük a gépet.

Magába a plotolás egyéb beállításaiba nem mentem bele, annyi biztos hogy 2 és 4 thread között nálam kb 5-10% előny van a 4 javára. Ram beállítást hagytam alapon.

Majd ha ér valami a coin akkor nyiván első dolgom lesz fejleszteni a rig-et de így értéktelenül nekem a max budget 100eft alatt kell hogy legyen.
Gondoltam rá hogy egy core2-es gépet rakok be farmernek (szintén 8 port sata kártyákkal) amire csak a nagy lassú hdd-k mennek aztán gigabit hálókártyákkal át küldi a plotoló a kész plotokat. Így a plotolás és farmolás dedikált gépet kapna.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#107) MasterDeeJay

Kevésszer lett indítva...6 év folyamatos üzem alatt. :DDD

Ez meg a 3tb-osom amelynél egy hiba miatt kiresetelődött minden smart értéke 0-ra egyébként fejpakolgatós faja és 300 ezer fejpakolgatása volt hasonló üzemidővel mint az enterprise. Ez miatt a hdd miatt NEM hiszek többet a smartnak. (később egy wb black csinálta ugyan ezt amely egy DRV-ben!! töltött több évet majd átraktam a gépembe és szintén 0 üzemidőt mutatott. Írtam is ezek ügyében a hdd sentinelnek és vezérlőhiba okozza a smart resetet, nem gyakori de előfordul.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#108) lacy86 válasza MasterDeeJay (#106) üzenetére


lacy86
addikt

En ugy “terveztem”, hogy 5x8TB lenne a gepben.
Mivel 100GB korul van egy plot -> amikor ez kesz akkor automatikusan pakolja ra a HDD-re
Mondjuk az elso 8TB-t addig rakja tele plottal amig tudja , utana megy a kovetkezore, stb…
De ha azt mondod, hogy egy HDD-n belul max 2 plot legyen akkor igy “teljesen felesleges” a 8TB bele.
Annyira lelassitaná ha mondjuk pl 700db plot lenne rajta :F
Ha raidbe is raknék párat az sem segítene :F

(#109) MasterDeeJay válasza lacy86 (#108) üzenetére

plotolás ez a legmegterhelőbb erre írtam hogy 1 plot egy hdd-t belassít és ssd-ket is meg tudja fektetni a ha több van indítva egy időben. (kb 300-400gb hely kell egy plotnak amíg dolgozik) - tehát plotoláshoz kicsi hdd is jó de legyen gyors. Több plotoláshoz meg több hdd kell.
farmolás - a kész plotok tárolása, gyakorlatilag akár milyen lassú hdd jó rá és akár mennyit rá lehet rakni lassulás nélkül azaz nyilván annyit amennyi elfér tehát minél nagyobb hdd kell (100gb/plot).

Azt mondom hogy csak plotolásra fölösleges a nagy hdd, de használhatod a farmolásra szánt hdd-t is plotolásra mert a farmolás maga nem lassít semmit csak a plotolás. Én csak azért kezelem külön mert féltem a farm hdd-met a fölösleges nagy terheléstől.

Nálam úgy van hogy két tömb végzi a plotolást és csak 1hdd van még farmolásra mert nem tellt meg.
A két R: meghajtó az szofteres raid (2x250gb), a P meghajtó meg hardveres (4x500gb) de ez a két tömb csak plotol és igazából csak 300gb van használva belőlük. A kész termék megy a D-re ami egy 3tb-os. Most még csak ennyi amíg meg nem tellik aztán kerül bele egy 2tb-os és arra mennek a kész plotok.

A kész teli plotos farmvincsiknek akarok építeni egy csak farmer gépet ami semmi más nem csinál csak farmol (mert plotoláshoz gyenge lenne), na ehhez elég akár milyen faék gép akár egy raspbery pi is. (van is egy zero-m de inkább valami core2-es fapad asztali gép lesz)

Te 5x8Tb-al indíthatsz 5db plotot maximum lassulás nélkül. Bár mint írtam én farmvincsin nem plotolnék csak farmolnék. Meg esélyes hogy a 8tb-os SMR vincsi lesz és az brutálisan szar írási sebességet ad.
1db 8tb-os árából valószínű kijönne sok kicsi és akkor több plotot indíthatsz egyszerre. Nyilván annyi sata port is kell (meg tápkábel).

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#110) szazbolha válasza MasterDeeJay (#107) üzenetére


szazbolha
addikt

5 db P300 6TB HDD-ből 1 volt fejpakolgatos. Percenként csinálta.
Mindenféle írás olvasás nélkül kivágta a fejet és hatalmasat fémeset kattant. Rossz volt hallgatni házon keresztül is. Ez a hang tompult, de a jelenség megmaradt.

Visszavittem kiskergarba. Szerintük ezzel nem lesz cserélve, mert írni olvasni lehet rá, Sentiel 100%-osnak mutatja. De azért ott hagytam. Addig fogok a nyakukra járni míg ki nem cserélik.

(#111) lacy86 válasza MasterDeeJay (#109) üzenetére


lacy86
addikt

Akkor en most lehet keverem a szenont a fazonnal 😅😅😅
En a plotolasra egy SSD-t hasznalnek. Ha itt vegzett a plotolassal akkor azt atrakja az egyik 8TB HDD- re, es igy tovabb …
Amiket atrak plotokat HDD-re azok fognak farmolni, nem?
Vagy innen még masolni kell valahova?

( koszonom a turelmed amugy :R :R :R )

(#112) MasterDeeJay válasza szazbolha (#110) üzenetére

Na akkor ezek szerint nem csak a WD csinált pakolgatósat. Egy időben a wd green volt ilyen hírhedt, gyári firmware-je volt így belőve de volt hozzá tool. Hozzáteszem nekem nem volt vele bajom mert nas-ban nem hallottam meg és amint látod még mindig működik nem is tudom hány év folyamatos üzemmel és pakolgatással. Asztali gépben is volt ott kikapcsoltam a szoftverével.
De már nyugdíjaztattam a nasból most farmol szerencsétlen.

lacy86
Jaa hogy ssd-vel plotolsz az úgy jó ha nem zavar a tbw növekedés. Nem tudom mennyit lehet egyszerre plotolni egy ssd-vel 2-4? talán passz.
Teljesen jó ahogy gondolod. Én a költséghatékonyság szempontjából írtam hogy kis de gyors hdd-vel plotolok és nagy lassabb hdd-vel farmolok.

Legyen valami fogalomtár összefoglalóba:

plotolás az a farm előkészítése nagy erőforrásigénnyel nem jár coin érte. Gyakorlatilag telek kijelölés. Magyarán megyünk a földesúrhoz telekért.

farmolás meg a már meghúzott teleken gazdálkodás amiből jön a coin

vizuálisan úgy képzelem el hogy a plotolás a telek kijelölésem, magok elvetése, farmolás meg már a növekmény és betakarítás

oZone762
Nálam a farmos vincsi meg sem moccan (7db kész plotom van), de írták hogy egy raspbery pi is képes faromolni szóval nagyon minimális.

Csak ráírta a kész plotot és unatkozik. (telepítés ótát ne nézd mert indulás elött le kellett mentenem ami rajta volt) Tehát olyan 100mb olvasott adat van ma rajta. :DDD Többit a plotoló írta rá.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#113) oZone762


oZone762
tag

Sokan USB-s külső hdd-n farmolnak (WD elements desktop - ezt dobja fel a chia calculator is). Vajon van a külön uC-s ethernetportos WD Cloudra már farmoló program, amivel PC nélkül is tudna működni? Egyáltalán, a farmingnak mekkora az erőforrásigénye? (én még mindig plottolok folyamatosan)

[ Szerkesztve ]

(#114) szazbolha válasza oZone762 (#113) üzenetére


szazbolha
addikt

87 plottnál tartok és gyak 0 hardverigénye a farmolásnak.
Igaz nem is kaptam egy darabot se coinból.

A HPOOL-ba is farmolok. Ott még nagyon küzdök a hardverrel
7 plotnál tartok és 0 mikrocoint kaptam. Lehet valami nincs jól konfigolva.

(#115) gyurma888 válasza szazbolha (#114) üzenetére


gyurma888
aktív tag

A weboldalon megjelent a minereknél, hogy mekkora tárhellyel farmolsz? Jönnie kéne pedig folyamatosan...

(#116) oZone762 válasza szazbolha (#114) üzenetére


oZone762
tag

Lehet kiteszem a rigbe a farmolást, hátha elbírja egy 2 magos pentium.

[ Szerkesztve ]

(#117) oZone762 válasza gyurma888 (#115) üzenetére


oZone762
tag

Te már kaptál coint a HPOOL-ból?

Ha teleplottoltam végre a 6 TB-t veszek új hdd-t, lehet azon HPOOL-t farmolok.
Valaki próbálkozik a 6-8TB-nél nagyobb HDD-vel is?
Azok mind 7200-es hangos darabok?
WD-n kívül van valami ajánlott márka?
A Toshiba P300-ról lehetett olvasni, hogy kattog idle-ben.

[ Szerkesztve ]

(#118) szazbolha válasza gyurma888 (#115) üzenetére


szazbolha
addikt

Valamit elrontottam. Látszik a tárhely, de 0 a coin_ [link]

(#119) szazbolha válasza szazbolha (#118) üzenetére


szazbolha
addikt

A configban meg ezt látom: [link] Így kéne kinézni?
Ez meg a farmoló progi: [link]
Egyszer már bindeletem. Viszont az API-keyt szerintem nem használtam fel. Csak a PPK meg az FPK kulcsot.

szerk: A Binding Check viszont üres: [link]

[ Szerkesztve ]

(#120) gyurma888 válasza szazbolha (#119) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Akkor az lesz a hiba, nálam így néz ki: [kép]

(#121) lacy86


lacy86
addikt

Paralell plottolas a jobb vagy a queue?

(#122) szazbolha válasza gyurma888 (#120) üzenetére


szazbolha
addikt

És vajon ezt a check-et hogy lehet beállítani?

(#123) szazbolha válasza lacy86 (#121) üzenetére


szazbolha
addikt

Szerintem a több que. Gyak az is paralel és napokra előre be lehet löni.

(#124) cyber86


cyber86
őstag

Frissűlt a chia

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#125) gyurma888 válasza szazbolha (#122) üzenetére


gyurma888
aktív tag

A chia-plotter-gui-v0.11 /Signature részt kell bemásolni

(#126) MasterDeeJay

Na megjavult a kukás raid0, valószínű javította hibás szektorokat. De mindenképpen szétszedem, és kukázom ami nem megy legalább 100mb/s-et vagy a rosszakat.
Bár még mindig lassabb mint az enterprise:
4x500gb vegyes 460mb/s lett de sztem acces time rossz a vegyes miatt
Total time = 38196.967 seconds. CPU (88.090%) Sun May 2 08:02:26 2021
10 és fél óra

2x250 WD RE 270mb/s
Total time = 33567.901 seconds. CPU (98.650%) Sun May 2 06:33:41 2021
9 és negyed óra

Lesz egy új jövevény Samsung F1 320gb-os kb 100mb/s írás olvasás, ilyenekből kellene 4db és máris meglesz 8-9 óra között. Régen egy jó széria volt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#127) arabus válasza cyber86 (#124) üzenetére


arabus
addikt

És hogy lehet frissiteni?
Vagy ujra kell telepiteni?

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#128) szazbolha válasza gyurma888 (#125) üzenetére


szazbolha
addikt

Szerintem ezt megcsinálta és bindeltem, de újra próbálom. Úgy is leállt a plotter gépem.
1 db PCIe/NVMe halt le, a 2 db SSD ment tovább. Lehet melegedet.
De a másik gépben semmi baja...

(#129) szazbolha válasza MasterDeeJay (#126) üzenetére


szazbolha
addikt

Alaplapi RAID0 nagy fájloknál kb. azonos volt a Win10 csikozottal, de kis fájloknál legalább 50-80%-ot rávert.

Amit teszteltem raid0-ban: 2xwd250 és 2xSeagate barracuda 500 mindkettő 18-19 órás plottolási időt adott i7-2600-al. Majd éjjel i5-4690-el is letesztelem. De lehet 3-4-et kéne összecsíkozzak, bár sejtésem szerint akkor sem menne 12 óra alá a plott.

(#130) szazbolha


szazbolha
addikt

6 napja használok egy NVMe SSD-t szerintem 15 sikeres és 3 megszakad plott készült vele.
85%-on van: [link] TBW=450, átlag hőfok 49, legmagasabb 59.

kb. 100-120 plotrta terveztem, utána eladom. Akkor még nem használta el a fele TBW-t sem.

(#131) cyber86 válasza arabus (#127) üzenetére


cyber86
őstag

Letöltöd és telepíted. De nem vágom, hogy miért nincs benne frissítő rendszer.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#132) szazbolha válasza gyurma888 (#125) üzenetére


szazbolha
addikt

Már meg is jött az első microcoin HPOOL-on, de ez szerintem még nem az enyém.

Ez pontosan mit jelent? "Undistribute Mined"

(#133) MasterDeeJay válasza szazbolha (#129) üzenetére

Lehet mégis a proci számít, azaz a xeon bazinagy gyorsítótára segít.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#134) arabus válasza cyber86 (#131) üzenetére


arabus
addikt

Akkor gondolom megint végig szinkronizálja a blokkláncot. :(((
Marad ez.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#135) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#43) üzenetére


fatpingvin
őstag

meg kell hagynom kicsit folyik a nyálam erre a setupra :D még akkor is ha vindóz meg kicsi régi lemezek, mindkettőt lehet cserélni

ja és amúgy subscribe a témára

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#136) MasterDeeJay válasza fatpingvin (#135) üzenetére

Ez a legalja konfig x99-ből. Tervezek egy nagy atx lapot mert a raid vezérlőknek kell azért a 4x-8x slot.
De ha tényleg működik a farmolás akkor 8db ddr3 slotos x99 lap lesz 12 magos procival. 16gb-os ramok 4500ft aprón. Nemrég vettem párat de megy egy eladó konfigba.

Ramdisk lenne az igazi de ahhoz dual lap kellene meg 32gb-os ramok. Nem tudom mennyi idő alatt vegezne 8 csatora rammal (kb 90-100gb/s)
Szerverek irányába gondolkozom mint mindíg.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#137) tasiadam


tasiadam
veterán

Tehát akkor most kell erős proci, vagy gyors és sok HDD meg sok ram? Vagy mi számít igazán? Mondjuk így, hogy nincs a coinnak még ára... (úgy igazán)

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#138) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#136) üzenetére


fatpingvin
őstag

nincs ezzel baj.

ramdiszkre plottolást viszon csak akkor ha ECC RAM. oké hogy az oprendszer is keres hibát de na.

amúgy meg kell neked itt feszítened a sok ramoddal :D nekem az összes gépemben együtt nincs ennyi, bár a Fujitsu TX200 S5-be gondolkoztam két hatmagos procin meg 8G RAM modulokban...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#139) arabus válasza cyber86 (#131) üzenetére


arabus
addikt

Kiléptem elinditottam az uj progit és befrissült indult egyből magától minden megmaradt.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#140) MasterDeeJay válasza tasiadam (#137) üzenetére

Nekem se erős procim, se sok ramom, se gyors hddm nincs. :DDD
Procimat egy 2600-as ryzen leveri, ramom 2x8gb 2133 ma már nem sok, hdd meg kukából van mind kivéve a 3tb-os mert az régről vettem amikor olcsó volt újannan 24eft nemtom sok éve.
Talán a nagy cache?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#141) tasiadam válasza MasterDeeJay (#140) üzenetére


tasiadam
veterán

Hat de most ha fogok egy b85 vagy valami hasonlo game lapot, belerakok valami i3mat, rakas hddt akkor az eleg? Vagy akar ITX passziv alaplap? Mi az, ami hozza a a sebesseget? Mert van ssd, akar nvme is, mondjuk cachelni.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#142) cyber86 válasza arabus (#134) üzenetére


cyber86
őstag

kb 5 perc vagy annyi se ilyenkor

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#143) lacy86


lacy86
addikt

Ha keszen van a masina akkor a szoftver telepites es beallitas mennyire nehez ?
illetve milyen wallet -et erdemes hozzáadni ?

(#144) MasterDeeJay válasza tasiadam (#141) üzenetére

Minden elég haswellből. Nem kell erőmű, a plotoláshoz kell erőforrás, farmoláshoz nem. Ha nem zavar hogy lassabban töltődik fel a farm.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#145) tasiadam válasza MasterDeeJay (#144) üzenetére


tasiadam
veterán

Akkor a plot megy CPU-bol, ha tele a hdd, akkor simán elmegy idle. Az elég jó. Elgondolkodtam most. Kérdés, megéri-e :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#146) MasterDeeJay válasza tasiadam (#145) üzenetére

Pontosan. 100gb plot létrehozása kb 6-16 óra géptől függően.
De külön gépen is csinálható a plot és a farm.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#147) tasiadam válasza MasterDeeJay (#146) üzenetére


tasiadam
veterán

Ú. Van egy 2700X-em. Befogom plotra akkor :D vagy bérelhető nálam magonként :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#148) MasterDeeJay

SMR-es hdd nem alkalmas plotolni. Kemény 6-8mb/s írásra képes plotolásnál ami kb a 10-20gb-os hdd szintje.
Erre figyeljetek!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#149) tasiadam


tasiadam
veterán

Redditen olvasgattam a topicot, nem keves embwr panaszkodott hogy abszolut semmit nem kaptak, tobb szaz TB riggel sem. Mas a plotolasra panaszkodott.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#150) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#148) üzenetére


fatpingvin
őstag

most az jutott eszembe hogy a WD Purple diszkeket mintha erre találták volna ki... folyamatos írás, azt nem tudom mennyire fontos ha egy-egy bit off.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.