Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Cold3 válasza erer1000 (#447) üzenetére


Cold3
tag

Nagyon erősen meglepődnék, ha akármennyit is tudnál tömöríteni rajta. Valószínűleg az egyik phase a tömörítés és az is valószínű, hogy a ha tömöríted akkor picit többet fog foglalni. Minden esetre azért írd majd meg.

(#502) sittes79 válasza szazbolha (#500) üzenetére


sittes79
addikt

Itt egy videó elvileg működik a hpool hoz adás a már létrehozott plottal

[link]

(#503) BeZol válasza BeZol (#427) üzenetére


BeZol
őstag

i7-8700K @4.7GHz AVX0, 2x8GB 3200MHZ CL16-18-18, 1TB SSD 2000res írás/olvasással:
- plotmennyiség: 3nak a szorzatai (esetemben most 15)
- delay: 130 perc
- memória: 12GB
- szálak száma: 12

Plotok ideje (HDD-re másolással együtt!, tehát total + copy a logból): /copy 450-600sec/

1. plot total: 18.575 amiből 7800tól már a 2. plot is dolgozott, ill. 15.600nál a 3. is beindult

2. plot total: 20.976 amiből 10.775 sec 1. plot is, 7800tól 3. plot is bejött, majd 15.600nál beindult a 4. plot is, tehát 7800-ig 1.+2. ment, 7800-10775 között ment 1.+2.+3. is párhuzamosan, 10775től 2.+3. ment, de 15.600-től ment 2.+3.+4.

3. plot total: 23.942 amiből első 2975sec 1.+2.+3., 2975-7800között 2.+3., 7800-13176között 2.+3.+4., 13.176-15.600között 3.+4., 15.600-23.400 3.+4.+5., ÉS 23.400-23.942-nél már 3.+4.+5.+6.!!!

Ergo a 130 perces delay praktikusan elvérzett, mert 1TB-os SSD-re 4 plot nem fér el egyszerre, és idővel ez csak ennél is jobban összecsúszhat, tehát kevés a 130perces késleltetés.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

i9-10900K @4.9GHz AVX0, 4x8GB 3866MHZ CL17-17-17, 1TB SSD 2000res írás/olvasással + 1TB SSD 3000res írás/olvasással:
- plotmennyiség: 3nak a szorzatai (esetemben most 15+15)
- delay: 150 perc + 150 peerc
- memória: 12GB + 12GB
- szálak száma: 10 + 10

Itt meg azt látom, hogy sok a 150perc, mert kb. mindig csak 2 plot megy egyszerre... :D
De érdekességnek max annyi, hogy a lassabb SSD most éppen 67% + 30%-on áll 2 plottal, míg a gyorsabb SSD 90% + 31%-on áll 2 plottal. A delay ugyanaz, csak utóbbi gyorsabb, ezért így x plotnyival később már ekkora eltérés van közöttük %-okban.

(#504) satazz


satazz
csendes tag

Sziasztok! Végig futottam a topicot és számomra is vannak még nem túl egyértelmű részek.

Van jelenleg 8db dell-lenovo brand gépem (i5 4-6gen) 8gb ram és ebbe 2tb hdd mindegyikbe,
illetve van egy szerverem amibe rendelkezésre áll 20-30tb. win10 alatt a gyári chia kliens egyenlőre szerencsét próbálva solo farmingba

1. Ha mindegyik asztaligépre felteszem a chia klienst és elkezdek plotokat gyártani akkor azokat simán át tudom másolni a szerver gépre ahol már csak farmolni szeretnék vele vagy valamire figyelnem kell még?

2. az asztali pc-ken ugyanazzal a walettal kell belépnem midenhova (memoric 24 szavas cuccal?)?

3. illetve azt olvastam, hogy át lehet msáolni egyik gépről a másikra a kész plotot de annak mi a pontos és szakszerű menete vagy mi az ajánlottabb?

4. ha egy gépen létrehoztam egy új walettet akkor az abban legyártott plotot nemtudom egy másik walett alá berakni farmolásra?

bocsi ha olyat kérdeztem ami már volt vagy baromság :D
köszi a válaszokat előre is :)

Steam: /id/sataZ | Battletag: seriakillaz#2723

(#505) szazbolha válasza satazz (#504) üzenetére


szazbolha
addikt

1 Igen
2 Igen
3. A HDD-t átrakod és nem kell másolni. vagy csak a másolás idejére rakod be.
4 Nem

(#506) satazz válasza szazbolha (#505) üzenetére


satazz
csendes tag

köszi szépen a gyors válaszokat :)

tehát akkor a lustaságom miatt amit eddig legyártottam más walettekből plotot azok kukák magyarul és minegyikre be kell írnom a 24 szót és úgy legyártyani a plotokat?

Steam: /id/sataZ | Battletag: seriakillaz#2723

(#507) Isten88 válasza satazz (#504) üzenetére


Isten88
senior tag

Szia!
1. Igen, csak 1 walletből gyártsd le az összes gépen a plotokat, és a szerver gépen is az a wallet legyen. Ha Hpoollal csinálod, akkor véleményem szerint csinálj egy "kiutalós" walletet, mert onnantól a plotter walleted a kínaiak számára hozzáférhető lesz.
2. Igen, és a szerver gépeden is. A létrehozott plot tudtommal csak azzal a wallettel használható, amivel létrehoztad.
3. Leállítod a farmolást, feladatkezelőben is kinyomod a Chia-t és onnantól kézzel oda másolod, ahogy szeretnéd.
4. Tudtommal nem, ezért plotolj csak 1 tárcából.

(#508) szazbolha válasza satazz (#506) üzenetére


szazbolha
addikt

Igen a 24 szót kell átvinni (vagy másolni az adatbázist, lásd MasterDeeJay írása)

(#509) szazbolha


szazbolha
addikt

3x6TB betelt a "saját" plottolással. Maradt az 1 hónap winráta. Itt befejeztem. [link]

(#510) Beasttel válasza szazbolha (#482) üzenetére


Beasttel
csendes újonc

Itt egy dolog kimaradt, a pool 50% fee-vel dolgozik. Persze ez nincs kiírva, csak kvázi mindenki ezt tapasztalja.
Tehát "60 TB tárhely = 0,06 PB => 0,06 * 2531 USD/nap = 151 USD." osztva 2-vel
Ami 75,5 USD ~ 22K HUF / nap.

Ami még mindíg nem rossz elvileg.
Sőt! Ahhoz képest, hogy solo-ba szinte 0 az esélyed, kimagasló :D

(#511) fasyrt válasza szazbolha (#509) üzenetére


fasyrt
őstag

Kivancsi vagyok, hogy mekkora tarhely lesz egy honap mulva a rendszeren, mert oke hogy most egy honap az eselyed (ami 1000-es aron szamolva több mint barati), de ugye ez folyamatosan olvad. Izgalmas.

En itt tartok most 3700x / Micron 1600 GB 7300 max / 32 GB ram
5 plot, parhuzamosan, idöeltolas nelkül, 5 vinyora
3 thread plotonkent
3408 MB ram plotonkent

P1 10604 s
P2 3963 s
P3 8130 s
P4 630 s
SUM 23362 sec ~ 6,5 h

A következö lepes hogy felveszek egy 6. plotot, mert az ssd-re elfer es eltolom egymason egy oraval.

Ja, es ebben a setupban a proci a szük keresztmetszet es nem az ssd. Az elso fazisban teljesen ki van hasznalva a power limit, de utana is ilyen 80% körül van leterhelve.

(#512) erer1000 válasza fasyrt (#511) üzenetére


erer1000
őstag

hát amúgy nagyon jó kérdés.
az exponenciális bővülés nem tartható fent, mert már most kezd HDD hiány lenni.
eddig a 8-10-12-16-18TB HDD-k kezdtek elszállni, de egy este alatt majdnem 30%ot drágultak idehaza a 4TB-osok is.

előbb utóbb ez a 2 és 1TB-re is le fog szivárogni, és eljön az ami GPU fronton is van.
na onnantól a winrate leolvadásának sebessége is szerencsénkre le fog lassulni valamelyest

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#513) gyurma888 válasza Beasttel (#510) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Milyen mindenki?. Pool power 1360 PB. Írja is, hogy daily output kb 1707 XCH, ami jelenleg kb. 2,14 XCH/PB:

Chia kalkulátor alapján a pool winrátája 1 perc. Az 1 nap 24x60= 1440 XCH kb. Tehát a poolon írt adatok stimmelnek:

1 terával jelenleg napi 0,00214 XCH-t lehet kapni. Én ma léptem át a 6 terát, folyamatos növelés mellett eddig napi 0,01 fölött kaptam. 5,8x0,00214=0,0124 XCH. Így néz ki az eddigi income-jaim:

Én nem látom az 50%-os fee-t...Az hogy dollárban meg mennyit ér, majd ha eljutok az átváltásig...

(#514) szazbolha válasza Beasttel (#510) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi a kiegészítést, nem tudtam hogy 50% a fee.
Neked már volt kiutalásod?

(#515) szazbolha válasza fasyrt (#511) üzenetére


szazbolha
addikt

Arra számítok hogyha ilyen magas marad az XCH ára, akkor sokan belevágnak, gyorsul, de semmiképp nem lassul a Network Space növekedése, vagyis a winrátám havonta feleződni fog. Azaz 2-4-8 hónap lesz nyár közepére.

Ha leteszteltem a "saját" plotok HPOOL-ba mozgatását, akkor csak idő kérdése mikor csatolom oda azt a 161 db sajátot. De lehet megvárom, hogy legyenek más poolok, jobb kondicókkal. Tegnap levált egy nagy termelő.... valahova biztos csatlakozott és tuti jobb feltételekkel

(#516) fasyrt válasza szazbolha (#515) üzenetére


fasyrt
őstag

Amit te irsz, hogy elöbb utobb lesznek (publikus) poolok es amit a kollega, erer1000 ir, hogy csak horror aron lesz uj vinyo, biztat nagyon. :)

(#517) gyurma888 válasza gyurma888 (#513) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Fú kicsit belekavarodtam, nem néztem hogy 1 win az 2 XCH-t ad :D
24x60x2 = napi 2880 XCH a poolnak, nem tudom az az 1707 akkor mi akar lenni. Tehát 2880 XHC/1360 PB pool power = napi 2,12 XCH/PB

(#518) szazbolha válasza fasyrt (#516) üzenetére


szazbolha
addikt

Rediten volt egy értekezés a HDD helyzetről. Magát bennfentesnek mondó ember írta, hogy 10 EiB-ig biztos nem lesz hiány és drasztikus áremelkedés sem a gyártóknál, és utána is csak kismértékben, időszakosan.
Én hozzáteszem, hogy a kereskedői láncon végigfutó többlet kereslet lesz ami árfelhajtó lesz, de ez is hullámzóan.

2 hete vettem olcsó P300 6TB HDD-ket. Aztán felment az ára 20-30%-al, majd újra kapható lett. Persze szinte azonnal elfogyott. Azóta 2x rendeltem, mindkétszer visszamondták.

Most nincs sehol, de jövő héten valószínűleg újra olcsó lesz, de a kereskedő már észnél lesz betáraz (lásd AQUA) és eleve 10-20%-al drágább lesz. Aztán lesznek páran akik még régi áron adják + elfogy+nemisvolt, aztán a nagyker is betáraz mert látja a fogyást.
Aztán jönnek a drágább HDD-k, amin fogyást generálunk és azok is el kezdenek drágulni.

De hogy mennyivel? Mekkora a magyar nagyker és európai puffer? Ki mikor drágít?
Én nem tudom.
Mennyien bányászunk és mennyi HDD-t veszünk / hét?
Mennyivel toljuk meg a keresletet dupla? 10x?

(#519) fasyrt válasza szazbolha (#518) üzenetére


fasyrt
őstag

Arra a reddites posztra gondolsz, ahol a kollega a harom ertekesitesi csatornat vazolta fel?
A sima retail az ugyanolyan nyomas alatt lesz valoszinüleg, mint a vga-k eseten. Most is van vga raktarrol - van az a penz.
A figura is irta, hogy nincs akkora kinalati rugalmassag, hogy egy ekkora igenynek utana tudjanak menni. Szoval csak a chia aran mulik, hogy mennyire lesz lukrativ vinyokat kilora venni, mint vga-kat.

Ha a coin ara lepest tartana valamelyest a dologgal, az persze olaj lesz a tüzre.

(#520) Danex válasza szazbolha (#518) üzenetére


Danex
addikt

Én még kedden vagy szerdán tudtam alzán venni 5 év garis 8tb-os disket 63e-ért, most pénteken egy helyi boltban sikerült lefoglalnom 2db 4TB-os p300-at 53e-ért összesen, de már ott is láttam, hogy az új készletre már inkább 31-32e/db áron lesz. De több vinyót biztosan nem veszek már, hpool elég shady, illetve kb 1 hét már csak elvileg a normális poolokig.

Amúgy plotolásnál a temp foldernél a másodlagos hely, az arra lenne jó, hogy ha teszem az elfogy az elsődleges helyen a hely akkor a maradékot a másodlagosra rakja?

Mert van egy 250gib-es sata ssd-m, az nvme drive-omon meg a 2 ploton felül lenne még kb egy 2/3 plotra elegendő így akkor azt elvileg befoghatnám?

(#521) Beasttel válasza gyurma888 (#513) üzenetére


Beasttel
csendes újonc

Köszönöm, hogy megcáfoltál!
Sajnos akik írtak eddig erről (és panaszkodtak a fee-re) nem részletezték ennyire.
A mostani és készülő plotjaimat nagyon elgondolkodtató, hogy átrakjam.

Amúgy a poolok elvileg május 17 után jönnek:


Eddig 99% hogy ha valaki poolba akar menni oda újra kell plotolni :(

(#522) BeZol


BeZol
őstag

Plotolási mennyiség nálam végül így néz ki:
8700K-val 9,6 plot/nap
10900K-val 9,5 + 12 plot/nap --> 21,5 plot/nap
Összesen kb. 31 plot/nap

Egy lehelettel gyorsabb a 10900K-val a plotolás egy ugyanolyan SSD-n, ami a 4.7 vs 4.9GHz és a 3200MHz CL16-18-18 vs 3866MHz CL17-17-17 memória különbsége lesz, ill. a 8700K-nál 12GB RAM + 12 szálat adok, a 10900K-nál 12GB RAM + 10 szálat per 1TB SSD.

Egy 1TB-os 2000rel író/olvasó SSD-vel kb. 135-145perces delay-t kell alkalmaznom.
A 150 túl lassú volt (mindig csak 2ő ment), a 130 pedig túl gyors (itt már egyszerre 4 plot is megindult).

Most a 3ezres sebességű SSD-nek 120percet, a 2ezresnek 135öt adtam a 10900K-n, a 8700K-n pedig 145öt a 2ezresnek. Ez így esélyesen már olyan lesz, hogy tényleg nem kell hozzányúlni, magától teljesen jól fel fogja tölteni a HDD-ket mindkét PC.

Tehát a 8700K legutóbbi gyengesége az újrasyncelés miatt volt.

Azt nem tudom h hány GB RAM és hány szál az, amennyire lejjebb lehetne menni hasonló sebesség elérése mellett, de mivel 3 és 4szállal már teszteltem és hozzájuk 4 ill. 6GB Rammal, DE ott meg úgy, hogy egyszerre 3 plot lett indítva, tehát egyszerre ment 3 plotnál az 1. fázis, nem pedig csúsztatva, ami sztem így kevésbé hatékony, na az jóval lassabbnak tűnt.

Egy biztos, hogy az én esetemben a fő limitáló tényező az SSD sebessége, mert tulajdonképpen 3 plotot indítva egy 2ezres sebességűvel plotonként lesz 667mb/s, egy 3ezressel pedig 1000mb/s, viszont ez a +50% sebességelőny mégsem jelenik meg, inkább csak 25-30% környéke van meg belőle.

2 külön db 1TB-os 2ezerrel író/olvasó SSD pedig egyenlő egy 4ezerrel író 2TB-os SSD-vel olyan szempontból, hogy előbbiek esetén 3+3 plot menne párhuzamosan, utóbbi esetében pedig 6 (de 7. is mehetne rajta).

HA valaki 2db 1TB-os 2ezerrel író/olvasó SSD helyett 1db 2TB-osat vesz ugyanilyen sebességgel, az hiába tud egyszerre 6-7 plotot is felrakni az SSD-re, a rendelkezésre álló sebesség visszont nem 3felé, hanem 6-7felé fog oszlani... Na az nem lesz jó, esélyesen hiába megy majd egyszerre 6-7, ha fele olyan gyorsan fognak menni, akkor az ugyanolyan gyors lesz, mint 1TB-on 3 plot.

Úgyhogy PCI-E 4.0-ás SSD-k előnyben, és akkor abból érdemes lehet 2TB-osat is venni, igen ám, de ahhoz hogy 6-7 plot menjen rajta párhuzamosan, ahhoz már 32GB Ram kell (ebből 24-28at adva a dolgoknak), ill. sztem a proci sem lesz mindegy, de nem tudom h erőforrásügyileg meddig "lehet" lejjebb menni, mert ahogy korábban is írtam nálam 10-10 szál van kiadva, ergo 20at adnék brutál gyors SSD esetén, de h most egy 6 vagy 8magos proci 12-16száljával mekkora lassulás lenne, az passz, ahogy az is passz, hogy vajon egy pl. 6-8magos procival és ilyen brutál gyors SSD-ből 1TB-os esetén vajon mennyire jönne ki a total időben az, hogy 2-3szor gyorsabb SSD-vel lett levezényelve a plotolás.

Kinél van brutál gyors SSD? :U 120perces delay-es eredményeket megnéznék egyszerre mondjuk 6-9-12+ párhuzamos plotot indítva érdekelne, hogy a 3. plot milyen időket produkál :)

(#523) Rolly válasza BeZol (#522) üzenetére


Rolly
veterán

mivel állítod a delayt? s a párhuzamos plotok alatt a plotting-n értéket érted?

(#524) BeZol válasza Rolly (#523) üzenetére


BeZol
őstag

Így állítom be, delay pedig a korábbi hozzászólás szerint alakul.

(#525) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Sokan írtátok hogy rendeltetek mostanában HDD-t, és visszamondta az oldal. Honnan próbáltatok rendelni? Lehet hinni a kiírt készletinformációknak?

(#526) Danex válasza BeZol (#524) üzenetére


Danex
addikt

Memoria mennyire fontos? mert most GPU bánya miatt az 5600X PBO off és memoria is alap órajelen ketyeg, de ha kell akkor + 15-20W szerintem pöröghet a 3800mhz-en a ram, procit pbo-t is felküldhetem.

Amúgy most írok egy kis appot ami magától indítaná a plotokat, ha jól értettem úgy a legideálisabb, hogy a phase1 időszakára lehetőleg csak 1 plot fusson, ezt úgy néz ki sikerült megcsinálni, hogy figyelem folyton az outputot a chia plotternek és amint megkapom, hogy phase1 complete akkor inditja is a következőt.

(#527) Rolly válasza AeSDé Team (#525) üzenetére


Rolly
veterán

készlet infónak nem lehet hinni :) nagyker készletet ír ki mindenki...

(#528) Rolly válasza BeZol (#524) üzenetére


Rolly
veterán

köszi én hpoolra plottolok ott más a program :( de köszi

(#529) sittes79


sittes79
addikt

Tudtok ajánlani egy ár/értékes 2tb ssd-t? köszi

(#530) lacy86


lacy86
addikt

Ezen video alapjan kicsit eltántorított a srac a “pool”-ra plottolastol.
[link]

Mondjuk ha solo-ba plottolok utana atlehet tenni pool-ra?
Mert akkor nem lenne nagy baj 🤪😅

(#531) Beasttel válasza sittes79 (#529) üzenetére


Beasttel
csendes újonc

M.2:
Corsair Force MP510 1.9TB M2 2280 PCIe CSSD-F1920GBMP510 125-130K most
Endurance 3,120 TBW -> 10%-os hiábal számolva (3120/1,6)*0,9= 1.755 db ploting jó.
KB 177TB

SATA-ra több féle van kérdés mennyire akarod használni után, ha igen akkor:
Intel D3-S4610 Series 2.5 1.9TB SATA3 (SSDSC2KG019T801) 150-160K most
Endurance 9,400 TBW -> 10%-os hiábal számolva (9400/1,6)*0,9= 5.288 db ploting jó.
KB 528 TB

(#532) Danex válasza lacy86 (#530) üzenetére


Danex
addikt

Eddigi állás szerint a hpool ahol a mostani plotokkal is lehet banyaszni, de cserébe le kell mondanod a walleted tulajdonjogarol mondhatni, gyakorlatilag a bankkártyad pinkodjat adod oda nekik amit nem lehet megvaltoztatni.

Új pooloknal elvileg újra kell plotolni, ez mondjuk szerintem elég gáz az egész chia oldaláról főleg hogy elvileg kisembereknek lett szánva és úgy megy a network egy jó ideje hogy nincs pooling

(#533) Beasttel


Beasttel
csendes újonc

Szépen esik a Total Network Space, sokan leszakadtak, többek között én is.
Alig találtam működő node-ot.

[ Szerkesztve ]

(#534) Rolly válasza Danex (#532) üzenetére


Rolly
veterán

hát nem tudom minden poolban kb ez van mert oda bányászol és míg nem tudod a min értékkel kiutalni addig igazából nem a tied... ez annyira nem gáz a CHIA esetén sem persze itt a technikai hülység miatt kell plusz péntárca... de én például minimum estén valami váltóra ki fogom utalni aztán felét eladom a másik fele meg megy BTC és ETH-ba 50-50 arányban ...

(#535) Beasttel válasza Danex (#532) üzenetére


Beasttel
csendes újonc

Azért ebben a videóban vannak finoman szólva hülyeségek is.
Néztem korábban más videóit is és már akkor tudott olyanokat mondani, hogy a szemem kettéált :) Nem nagyon érti mi miért működik.
Persze attól még igaz a HPOOL és a többi ilyen csináld magad pool az nagyon veszélyes.

(#536) BeZol válasza Danex (#526) üzenetére


BeZol
őstag

Nem tudom megmondani mennyire fontos a memória, lehet olyan mint a játékoknál, hogy legyen 3000+MHz és onnantól jó vagy.
Annyi h valahol mintha azt olvastam volna, hogy az időzítés jobban számít mint az órajel :F

Ki kéne logoltatni HWINFO-val szimplán csak 1 plotra menve, hogy mit mikor mennyire terhel be, bár megtette ezt már ugye más is: [link]

SSD sebessége kb végig számít.
Memória főleg phase 1-ben van jobban kihasználva (legalábbis több memóriát kér itt).
A processzor pedig főleg phase 1-ben, de vmilyen szinten még phase 2-ben is be van terhelve.

Na ezért mondják sokan, hogy akkor kéne indulnia az új plotnak, amikor az éppen futó plot befejezi a phase 2-őt.

Viszont mivel kb. a phase 1+2 ideje annyi, mintha a phase 3+4 ideje, ezért "csak" 2 plotot lehetne ez alapján párhuzamosan futtatni, hiszen pont befejezi az 1. plot a phase 4et, amikor a 2. plot belép a phase 3ba és a 3. plot indul phase 1-el, tehát egyszerre így mindig csak 2 plot lesz a rendszerben.

Tehát ha 6 óra 1 plot legyártása (és itt most nem a szóló plotolásra gondolok, hanem arra amikor 2-3 plot is megy egyszerre), akkor kb. 3 óra mire phase 1+2 lemegy és mehet a 2. plot, ergo a delaynek 3 órának kéne lennie, de ez így csak 2 plot egyszerre.
HA a rendszer párhuzamos plotolgatás mellett 6 órás szintidőt tud tartani 3 párhuzamos plottal is, na akkor pedig 2 órás delay-ekkel lehetne számolni, de itt akkor már lesz átfedés, hiszen 2-2-2 órás szakaszokban indulnak a plotok, és 3 óra lesz mire phase 1+2 lemegy.

HA phase 1 után indítod a következő plotot, akkor kb. ez a teljes plotolási időd 1/3-a lesz delayben.

3ezres író/olvasó SSD-vel sztem hozható a 2 órás delay (nemsokára kiderül), 2ezresekkel már kevés a 2 óra, oda 135-145perc kell.

Nem tudom milyen SSD-d van, de a végső eredmény kb ez lesz.
Persze a proci és a memória is ott van mint extra változó és ezek elviekben főleg csak phase 1-2-ben számítanak jobban, de sztem még mindig előbb limitál az SSD, mint maga a proci v. a memória így 2-3 párhuzamos plotnál!
Persze 6-7 párhuzamos plothoz már 32GB ram kéne meg 1+1 v. 2TB SSD, és most nekem 10+10szálat adva teljesen jól muzsikál, az SSD-n múlik csak a dolog, nem a procin v. a memórián (persze biztos kell x mennyiségű szál meg tutira kell x GB ram).

(#537) sittes79 válasza Beasttel (#531) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi, már csak 16gb mem kellene +és akkor 32gb ram 5800x proci val csak elmegy a krealas

(#538) szazbolha válasza fasyrt (#519) üzenetére


szazbolha
addikt

Igen, arra a bejegyzésre.

(#539) szazbolha válasza Danex (#526) üzenetére


szazbolha
addikt

Ez nagyon jól hangzik. A log fájlokat szkenneled? Onnan tudod hogy vége a P1-nek?

(#540) Freddy S válasza lacy86 (#530) üzenetére


Freddy S
tag

Hát igen, sajnos úgy néz ki hogy kidobhatjuk eddigi plotjainkat,

LGB - Lets go Brandon ugyanazt jelenti mint FJB csak takartabban. FJB pedig F - Csúnya szó, J - Joe, B - kitalálhatod!

(#541) szazbolha válasza Beasttel (#533) üzenetére


szazbolha
addikt

Közben karbantartás van HPOOL-nál. Kínai fordító mondja hogy közben a bányászat zavartalanul megy. De így nem tudom kipróbálni a régi plottok migrálásáát. Majd holnap du.

(#542) kigyi_23 válasza szazbolha (#541) üzenetére


kigyi_23
addikt

Persze, hogy megy a bányászat hiszen az nekik nettó haszon :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#543) szazbolha válasza BeZol (#536) üzenetére


szazbolha
addikt

Érdekesek ezek az összehasonlítások. A Viper SSD-m 3000-es. De jóval gyengébb a CPU-m.
2,5 óránként manuálisan indítva a 3 párhuzamos plotottal volt a legjobb eredmény, de valamiért nem volt azonos a futási idő és kezdtek összecsúszni.

A "delay" funkció csak az első indítást szinkronizálja vagy mindig eltolja az indítást az előzőhöz képest? Azaz üresen várakoztatja az egyik plotter folyamatot?

(#544) BeZol válasza szazbolha (#543) üzenetére


BeZol
őstag

Praktikusan amit korábban beraktam képet h hogyan indítom, a te verziód akkor a 150perces delay-nek felelne meg.

Amint új plotot adsz a rendszerhez, az azonnal indul.
A delay csak az új plotsorozat részei közötti delay lesz.

Tehát én pl. amikor tesztelgettem, mindig figyeltem mikor ér az éppen utolsó plotom phase 2 végére, és akkor addoltam újra be a plotsorozatomat 120, 135 és 145 perces delayekkel most éppen.

Ha még esetleg nem néztétek volna, der8auer is csinált chia farmolásos tesztet: [link]
Érdekességnek mindenképp érdemes megnézni.

(#545) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Lehet-e itthon olyan PCI-E kártyát kapni amivel beköthető több SATA HDD is? :)

Hol / milyet éri meg venni?

Nem feltétlenül kell ilyen eszméletlen kapacitású, nem hiszem hogy a közeljövőben lesz 16 HDD-m, de azért nem is egy 2 portos kártyára vágyom.

[ Szerkesztve ]

(#546) Beasttel válasza Freddy S (#540) üzenetére


Beasttel
csendes újonc

Akkor viszont érdemes lehet felkészülni erre.
Hisz lényegében 0-ról indítják a rendszert el.
Ha tényleg így lesz, akkor az elején ankinek nagy a plot kapacitása annak egész jól meg fog indulni a szekér :)

(#547) fasyrt válasza AeSDé Team (#545) üzenetére


fasyrt
őstag

LSI SAS 9207-8i vagy akarmelyik brandeld (hp, dell...) valtozata, illetve epkezlab SAS kartyak. Ez tud pl. ket SAS csatit, egy csatira 4 SATA vinyo megy, tehat a kartya 8 hdd-vel boldogul - expanderrel asszem 256-ig. Jo szorakozast. :D
Ebay-en Dunat lehet ezekkel rekeszteni.

(#548) snake1977 válasza Beasttel (#546) üzenetére


snake1977
őstag

Ez azt jelenti hogy újra kell plottolni, tehát az eddigi plotok mennek a kukába? Mert akkor lelövöm a gépem, ma kezdtem el telerakni a vinyóm. :U

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#549) Rolly válasza Freddy S (#540) üzenetére


Rolly
veterán

hát ez jelentheti a coin végét is nem?

(#550) szazbolha válasza Beasttel (#546) üzenetére


szazbolha
addikt

Ez biztos? Nem csak a "hivatalos" pool redszer indul 0-ról?
És aki magának farmolt május 03 óta azt is kukázzák?
Ez kissé necces lenne. Gyak a bizalom 0-ra menne le. Ilyet nem lehet csinálni a hivatalos indulás után. Hiszen bármikor újra megtörténhet, csak attól függ hogy a ktalálónak mi az érdeke.

Mintha valaki azt mondaná holnaptól a BTC-ket kivonjuk a forgalomból, csak az újak számítanak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.