Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) szazbolha válasza cyber86 (#47) üzenetére


szazbolha
addikt

A HPOOL egy bányatársaság. A bányászatban bevett szokás, hogy a bányászok bányatársaságba szerveződnek, mert egyedül szinte nincs esély 1-1 Coint megszerezni.
A bányatársaság gyakran szerez coint és azt felosztja a tagjai között. Mikrocoinokat kapunk, ezred-százezred darabokat, amit a limit elérésekor lehet saját pénztárcába mozgatni.

A HPOOL a legnagyobb bányatársaság chia-ra, és szerintem saját szoftvereket fejleszt, mert a chia-nak még nincs készen a pool része.

Te mint bányász csatlakozol (fent van leírás) gyártod a plottokat és azokat megosztod a bányatársasággal. Nem a chia farmoló szoftverét használod, hanem a HPOOL-ét.

Biztonságos? Átvernek majd? nem tudom, de nincs alternatíva.

(#52) LordAthis


LordAthis
csendes tag
LOGOUT blog

Na pont a napokban néztem, hogy kipróbálom ezt a Chia-t.

Erre belefutok itt ebbe a Totyikba...
..viszont egyenlőre nem találtam a másik topikot, amit írtatok, hogy ott is volt róla szó.
Belinkelné valaki, ha kérhetem?

Sajnos az új gépem minden alkatrésze még nem érkezett meg, valószínűleg már csak a jövő héten tudom összerakni! :(

Nem teljesen tiszta még pár dolog.
Teljesen Üres HDD-k/SSD-k kellenek ehhez a farminghoz és a plot-hoz?

Ahogy látom, valamihez a több db a jó, valamihez a nagy tárhely...

Tudna valaki egy összefoglalót készíteni ehhez? :DDD :DDD :DDD
Szerintem mindenki örülne, aki újként ide téved! ;)

"Az, hogy működik, még nem jelenti azt, hogy hibátlan." - "Azt mondják, hogy elmebajban szenvedek. De én nem szenvedek, ÉLVEZEM minden percét!"

(#53) LordAthis válasza szazbolha (#51) üzenetére


LordAthis
csendes tag
LOGOUT blog

"Biztonságos? Átvernek majd? nem tudom, de nincs alternatíva."

Azért ez igen fincsi kilátás... :U :U :U

Nagyon az elején, a "Vad-kapitalista" korban, vagy másképpen "Hőskorszakban" vágunk akkor ebbe bele, ahogy nézem!

"Az, hogy működik, még nem jelenti azt, hogy hibátlan." - "Azt mondják, hogy elmebajban szenvedek. De én nem szenvedek, ÉLVEZEM minden percét!"

(#54) szazbolha válasza LordAthis (#52) üzenetére


szazbolha
addikt

Egyszerű, két folyamat van.
1. készítesz plottokat - gyors ssd (min. 480) vagy raid0 HDD - 1 plothoz 235 GB hely kell.
2. Az elkészített plottokat tárolod - nagy háttértár kell, minimális CPU+RAM - 1 plot 108 GB.

A plottolást (1.) addig csinálod, amíg van üres háttértárad, a farmolást (2.) bármeddig csinálhatod, erre kapod a coint. Farmolhatsz egyedül, vagy csatlakozhatsz bányatársasághoz. Elvileg a plottok nem avulnak el.

Hardver minimum plottoláshoz
Legalább 3. de inkább 4. gen intel (AMD-t nem tudom) és 4 mag
RAM 8-16GB. 4+ párhuzamos plothoz 32GB (de ehhez több mag is kéne.)

Sem az SSD-nek (1), sem a HDD (2) nem kell üresnek lennie, lehet mellette ms.
Op. rendszert nem ajánlanak mellé, de nekem azon si ment hiba nélkül.
Ezzel 1 SATA helyet spóroltam.

Ha 1 gépen csinálod, akkor a Windows GUI-val jól menedzselhető mindét rész.
Ha van 2 TB helyed, akkor arra kb. 18 plot fér rá. Ezt egy átlagos géppel, +1db SSD-vel 1-2 hét alatt biztos legyártod. Utána már nincs szükség plottolásra.

[ Szerkesztve ]

(#55) gabi123 válasza szazbolha (#54) üzenetére


gabi123
senior tag

Ez nagyon jó volt, köszönjük! :R

Forza Ferrari!

(#56) szazbolha válasza LordAthis (#53) üzenetére


szazbolha
addikt

Átvernek?
Már kétszer bányásztam, a BTC elején, meg 2 évvel ezelőtt a nagy hullámban.
Mindkétszer megloptak. Pénzváltó és Bányatársaság. Mindkettőnél tömegesen voltak károsultak, nem csak én.
Kb 0 a bizalmam. Amint lehet mozgatom saját pénztárcára a coint, és amint lehet/ésszerű váltom át valós pénzre. (esetleg forgatom vissza HDD-re)

(#57) cyber86 válasza szazbolha (#56) üzenetére


cyber86
őstag

És te melyik részét választod végül? hpool vagy soloba tolod?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#58) LordAthis válasza szazbolha (#54) üzenetére


LordAthis
csendes tag
LOGOUT blog

Szuper leírás volt, köszönöm!

AMD-s vonalon vagyok és szigorú Linux felhasználó. ;)
De azért megoldom!

Ha végre készen lesz a gépem, akkor a Plot-olás gyorsan fog menni két M.2 NVMe SSD-vel, (7000/5000 a sebessége, de RAID-be lesz kötve, szóval... :U ) most akkor a tárhelyen gondolkoztam el..
..azt hiszem sürgősen be kell szereznem valami sata vezérlőt, mégsem eladom azt a rakat HDD-t a szekrényben... :DDD :DDD :DDD

Az alaplapi mind foglalt a rendszer és a munka végett, tehát csak ez lesz a megoldás...

Thx!

BTC: Sajnos nagyon sok a kamu bányászat és a felhő-bányászat... :(
..és egyáltalán a BTC (és a nagyobb Alt-ok) sikerét meglovagoló átverések!
Csakis mindenképpen saját Tárca! ;)
Hideg tároló:
Ledger,
Trezor,
SafePal -------> Ez utóbbi egy új, egyszerűbben használható átlagfelhasználóknak és még kevesebb a támadható megoldása, mint az első kettőnek. (Sem USB-n, sem Bluetooth-on nem kell kommunikáljon, nincsen hálózatra kötve! Full Online!)

"Az, hogy működik, még nem jelenti azt, hogy hibátlan." - "Azt mondják, hogy elmebajban szenvedek. De én nem szenvedek, ÉLVEZEM minden percét!"

(#59) arabus válasza szazbolha (#56) üzenetére


arabus
addikt

Onda már késziti a lapot.Hotbit-en 1220 dollár/XCH.

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#60) MasterDeeJay válasza LordAthis (#58) üzenetére

Arra vigyázz hogy egy plot ha jól emlékszem 1tb írás produkál generáláskor. Pont ez miatt is nem merem használni SSD-vel a plotolást.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#61) gyurma888 válasza arabus (#59) üzenetére


gyurma888
aktív tag

:Y

(#62) MasterDeeJay válasza arabus (#59) üzenetére

Ha komolyan akarnék farmolni vennék egy rakás régi 24bay storage szervert fillérekért. Aztán ha kell azok még plotolni is bőven elég erősek több szálon is. Nem ilyen totál szabványtalan lapot, ami valljuk be gányolás az egész.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#63) szazbolha válasza cyber86 (#57) üzenetére


szazbolha
addikt

Jelenleg párhuzamosan csinálom, nem tudom melyik a jobb vagy célravezetőbb.
Próbálom fele-fele arányban megosztanii az erőforrásokat a HPOOL és a saját bánya között..

(#64) MasterDeeJay

Kevesebb mint 9 óra volt a mostani plot raid0-val. Kettő őskövület wd 250gb re vincsivel. Nem kell ennek drága ssd. 500-asokat szedem ki hétfőn mert azok felénél tartanak valószínű az egyik megdöglött mert rakás bad sector van rajta és húzza le az egész tömböt. Thread marad 2, ram gyári 3.3gb asszem.
Be kell szereznem még ilyen vincsiket, kár hogy kidobáltam egy csomót. [link] wd2502abys

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#65) gabi123 válasza MasterDeeJay (#64) üzenetére


gabi123
senior tag

:C :K ;)

Forza Ferrari!

(#66) szazbolha válasza MasterDeeJay (#64) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi!
Ez kedvező hír. Bár te egy viszonylag erős CPU-t használtál.
Vajon ha egy 4 magos intel. 4 gen mellé beteszek 2x 2x320WD Raid0-ban, mennyi lehet majd a párhuzamos plottálási idő? 10 óra? 12 óra?

Eddig SSD-re 9 óra volt.

(#67) MasterDeeJay válasza szazbolha (#66) üzenetére

Ki kéne mérni a vincsiket, ezek kb 250-270mb/s tudnak. Meg ugye elérési időt nem néztem de 7200rpm ajánlott.
Amúgy lassú hdd vel 130mb/s 15 óra szóval ehhez lehet viszonyítani.
Meg párhuzamos plot csak külön tömbre ajánlott mert egyből kinyírja a plotolást.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#68) hklk


hklk
csendes tag

Ez most mi?

https://www.livecoinwatch.com/price/Chia-XCH

Úgy tudom csak május 3-tól lehet kereskedni vele? Mi alapján van itt 1200 USD? Vagy ez valami kamu oldal?

[ Szerkesztve ]

(#69) MasterDeeJay válasza hklk (#68) üzenetére

Biztos kamu, szerintem jó ha pár usd-t fog érni induláskor.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#70) MasterDeeJay

Upsz lehet ezért nem jó a másik raid tömböm? Bár eleve hülyeség volt hardveres raidbe raknom mert így kontrolálhatatlan az egész.

Bár ez mind kukázott hdd, pedig kiválogattam azokat amiken nincs bad sector, valószínű használat közben keletkezett de lement a plot így is viszont horror idővel. Nem gond, most nem férek hozzá a géphez hétfőig így dolgoztatom döglötten azt a tömböt is, legyen haszna.
Final File size: 101.390 GiB
Total time = 45583.945 seconds. CPU (73.360%) Fri Apr 30 20:21:04 2021
Azaz 12 óra az 500gb-os kevert hulladék raid0 tömbbel. Valószínű mivel nincs egyforma vincsi benne lassítják is egymást meg persze a hibás vissza is fogja.
Eddig az eredmény totál gyári beállításokon (2 thread, 3,3gb ram)
130mb/s 15 óra (1x1tb notebook hdd)
170mb/s 12 óra (hibás 4x500gb raid0)
270mb/s 9 óra (enterprise szériás hdd-k 2x250gb raid0)
Hétfőn bekerül egy új szériás Seagate ST2000DM008-2FR102 ami egy lemezes 230mb/sec és ez igazából plotolásra és farmolásra is jó amolyan aranyközépút lenne kb arra számítok hogy olyan 10 óra lesz a plotolási idő de nagy mérete miatt farmként is mehetne. Mivel új darab (1 éves) ezért talán mégegyet kéne vennem raid0-val plotolási időben 8 óra alá vihető (400mb/s felett valamivel) és ehhez még mindig elég a sata2 vezérlő (elméleti maximum 250mb/s per port)
Amúgy korábban is tapasztaltam hogy az egy lemezes HDD-k szinte mindíg a legjobb seq írás olvasást hozzák (régebben erre tipikus példa samsung F1 széria a maga korában a leggyorsabb olcsó hdd volt!, aztán Wd10ezex azaz 1tb az igazi blue 200mb/s...)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#71) szazbolha válasza MasterDeeJay (#70) üzenetére


szazbolha
addikt

i3 750 2+2 mag raid0-r0 képtelen volt plottolni. Nem a cpu terhelődött be, nem is a ram, hanem valami más.
Most egy i7-2600-at (4/8) fogok tesztelni ugyanazzal a 2 HDD-vel.

(#72) oZone762


oZone762
tag

Bad allocation hibákat megszüntette, hogy engedélyeztem a virtuális memóriát.

Most egyszerre 4-et plottol, de ez már érezhetően megfektet egy core 7-est 16GB rammal.
(3 db 1TB NVMe + 1db Sata SSD)

(#73) gabi123 válasza szazbolha (#71) üzenetére


gabi123
senior tag

Nekem 3900X van, de az xhv miner csak 16 szálon fut, úgyhogy remélhetőleg a maradék szálak bőven ki fogják szolgálni a plottolast.

Forza Ferrari!

(#74) MasterDeeJay válasza szazbolha (#71) üzenetére

Avx hiánya? Lehet azzal plotol?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#75) Frozen válasza hklk (#68) üzenetére


Frozen
őstag

én valahol 0,009 usd vagy 0,09 et olvastam :))

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#76) lacy86


lacy86
addikt

Hello,

En teljesen “szűz” vagyok ebben a témában de gondolkoztam, hogy belevágnék.
Elso sorban vennek 1 NAS-t ami 4 ferohelyes es abba 2db WD HDD-t ( 2x12TB )
Illetve egy pendrive-on futna a Chia alkalmazas / program.

SSD jobb lenne erre a celra? Nem menne tonkre hamarabb?

(#77) lacy86


lacy86
addikt

Youtube videokat nezve nem nagyon elég a NAS ereje 🤪🤪
Es a 2x12TB is ratyi :)
Van akinek 360TB van :Y

Mondjuk lattam olyat , hogy elsonek ideiglenes tarol Plotokat es utana masolja át a vegleges helyre ( valahogy igy lattam a videoba )

(#78) gabi123 válasza lacy86 (#77) üzenetére


gabi123
senior tag

Szia!

Nem sokkal feljebb össze lett foglalva a dolog egy fóriumtárs által:

"Egyszerű, két folyamat van.
1. készítesz plottokat - gyors ssd (min. 480) vagy raid0 HDD - 1 plothoz 235 GB hely kell.
2. Az elkészített plottokat tárolod - nagy háttértár kell, minimális CPU+RAM - 1 plot 108 GB.
A plottolást (1.) addig csinálod, amíg van üres háttértárad, a farmolást (2.) bármeddig csinálhatod, erre kapod a coint. Farmolhatsz egyedül, vagy csatlakozhatsz bányatársasághoz. Elvileg a plottok nem avulnak el.

Hardver minimum plottoláshoz
Legalább 3. de inkább 4. gen intel (AMD-t nem tudom) és 4 mag
RAM 8-16GB. 4+ párhuzamos plothoz 32GB (de ehhez több mag is kéne.)
Sem az SSD-nek (1), sem a HDD (2) nem kell üresnek lennie, lehet mellette ms.
Op. rendszert nem ajánlanak mellé, de nekem azon si ment hiba nélkül.
Ezzel 1 SATA helyet spóroltam.
Ha 1 gépen csinálod, akkor a Windows GUI-val jól menedzselhető mindét rész.
Ha van 2 TB helyed, akkor arra kb. 18 plot fér rá. Ezt egy átlagos géppel, +1db SSD-vel 1-2 hét alatt biztos legyártod. Utána már nincs szükség plottolásra."

Forza Ferrari!

(#79) MasterDeeJay válasza gabi123 (#78) üzenetére

Extrának annyi hogy nálam hdd sentinell szerint 1tb olvasás és írás volt egy plotolási folyamat alatt, ennek ssdnél van jelentősége. Mondjuk egy full fapad 40 tbw-re tervezett wd green lehet nem örül pár hónapos plotolásnak.
Szerintem inkább több gyors hdd raid0-ba (csíkozott kötet lemezkezelőben) mint ssd. Mert később azok a hdd-k mehetnek faromolásra is ha megvolt a plotolás.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80) gabi123 válasza MasterDeeJay (#79) üzenetére


gabi123
senior tag

Igen, de ha még sok év gari van az SSD-re akkor én nem annyira tartanék ettől! :)

Forza Ferrari!

(#81) MasterDeeJay válasza gabi123 (#80) üzenetére

Ja de tbwtől a függ a gari. Ez a baj. Nem tudni megnézik-e.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#82) gabi123 válasza MasterDeeJay (#81) üzenetére


gabi123
senior tag

Maximum, ha gyártóig eljut, de sok termék alapból szürkén jön be, és a beszállító intézi a gart, nem a gyártó, azok ritkán foglalkoznak ilyenekkel. Nagyon nem félnék ettől, persze nem feltétlen egy WD Greent használnék plottolásra, de egy 500 GB 970 EVO-nak már mindjárt 300 a TBW-je... :)

Forza Ferrari!

(#83) szazbolha válasza MasterDeeJay (#74) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem tudom, de a, de van egy lista ahol i5-2400-akkal is egész jó eredménnyel plottolnak.
Nekem meg az I7-2600 is leakadt.

(#84) szazbolha válasza MasterDeeJay (#81) üzenetére


szazbolha
addikt

Én inkább attól tartok hogy egy 70-80%-ra lenyúzott SSD-t nem lehet majd eladni. Jó áron egy 20-30%-ban felhasznált tbw-jüt simán megvennék.

Egyébként a hardveres raid0-ám szétesett, lehet az alaplapi chipszettet nagyon gyilkolja a plottolás. Most a szoftveressel próbálkozom. Persze lehet az egyik 500-as WD a rossz, de eddig semmi baja nem volt. Szólóban plottoltam is rájuk.

Ja.. Asus P8P67 pro lap megy VGA nélkül is. 1155-ös asztali lap.

(#85) MasterDeeJay válasza gabi123 (#82) üzenetére

Kiskernél az az első hogy megnezik tényleg rossz-e az ssd. Az meg annyit lát hogy nem lehet rá írni, egyből megy a gyanakvás hogy mennyi a tbw. De ha kinyírod nagyfeszel hogy ne legyen elindítható sem akkor már biztos nem foglalkozna vele senki.

szazbolha
Nem tudom mi lehet.
Btw szofverekkel soros porton smart írható. Iletve nekem egy klónozó rackem 2 hddt is resetelt már ki. Így lett 0 napos 3tb wd greenem ami 4 évig ment 24/7 ben. Szóval részemről smartnak nem hiszek.
Na akkor vga helyére nagy raid kártya mehet :DD
Harveres raidet hanyagold csak ha oprendszert akarsz indítani akkor jó, win10-el elég rugalmas.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#86) lacy86 válasza gabi123 (#78) üzenetére


lacy86
addikt

Koszonom szepen a valaszt :R

Tehat amit keszitek plottokat azokat kell atraknom a nagy hattertarra?
Tehat ha van mondjuk egy 1TB SSD-m —> ezeken keszitem a plottokat.
Utana pl. 20TB tarhelyem —> ezekre masolom a már korabban elkeszitett plottokat
Es ezek a plottok fognak nekem “farmolni” folyamatosan?

( csak, hogy biztosan megértsem 😅🤪 )

[ Szerkesztve ]

(#87) MasterDeeJay válasza lacy86 (#86) üzenetére

Progi automatán másolja, plotoláskor megadható hol dolgozzon és hova rakja le a kész plotot.
Kész plot farmolható.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88) gabi123 válasza MasterDeeJay (#85) üzenetére


gabi123
senior tag

Kiskerben vagyok garin, mi egyelőre nem utazunk erre kimondottan. :DDD

Forza Ferrari!

(#89) MasterDeeJay válasza gabi123 (#88) üzenetére

Amikor helyi sztech boltba dolgoztam ott meg kellet nézni a garis cuccokat hogy tényleg rosszak-e vagy user error van.
Meg ugye még hddnél ahogy írtad a 0 gyártói garis oem hddket adták el. Esélyes hogy ssdnél is megy ez.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#90) lacy86 válasza MasterDeeJay (#87) üzenetére


lacy86
addikt

A farmolásra inkabb olyan HDD kell aminek az irasa a gyorsabb vagy az olvasása?

( SSD- t nem kerdezem mert azok “alapbol” hasítanak :) )

(#91) szazbolha válasza lacy86 (#86) üzenetére


szazbolha
addikt

Igen, ez a jó stratégia. Lehet manuálisan másolni, de lehet eleve a célmappa a tárhely.
1 TB SATA-s ssd-n 1-2 plottolás megy párhuzamosan , ha pedig Nvme, akkor 2-3.
De ez függ proci típustól és RAM mérettől is. Ki kell tesztelni a sajátoddal.

(#92) MasterDeeJay válasza lacy86 (#90) üzenetére

Mindkettő egyformán, hétfőn tesztelek majd egy 2tb-osat ami pont a híresen szar SMR verzió és nem ajánlott ilyen terhelésre de meglátjuk mit hoz ki. Ha szerencsém van akkor nagy méretű írás van és smr nem számít semmit. Ha sok kicsi írás akkor smr miatt lemegy töredékére az írási sebesség.
Mai hdd-k tudnak 200-250mb/s körül az azért elég jó. De teszteket kell nézni.
Enterprise hdd ajánlott vagy sima nem smr desktop 7200-as hdd raid0-ba. (Lehetőleg egyformák)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#93) gabi123 válasza MasterDeeJay (#89) üzenetére


gabi123
senior tag

A cuccokat mi is teszteljük, de nem utazunk direktbe a tbw-re, ha egy SSD mondjuk kuka. Megy tovább a nagykerbe, és megvárjuk az mit mond... :))

Forza Ferrari!

(#94) arabus


arabus
addikt

Gate.io-n van kereskedés 854 usdt-t adnak épp érte. [link]

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#95) MasterDeeJay válasza arabus (#94) üzenetére

Ha lenne egy darab is már adnám is el :DDD maga a farmer gépen nem ér ennyit.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#96) arabus válasza MasterDeeJay (#95) üzenetére


arabus
addikt

Még egy sincs a 4 plottal?
Megkérdezhetem milyen procit használsz hogy olyan hüvösen csinálja?
Nálam akár mit csinálok nagyon melegszik.
Próbáltam 2-4 most hat szállal inditottam de éppen határ eset hogy megy.

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#97) MasterDeeJay válasza arabus (#96) üzenetére

E5 4655v3 6c12t 30mb l3 135w 15eft aliexpress.
Hűtés 2000ft-os deepcool archer.
Xeonok alapból hűvösebbek mint az asztali i7-esek fele annyi tdpvel.
6 plottolt farmom van kész, csak kettesével.plotolok még.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#98) arabus válasza MasterDeeJay (#97) üzenetére


arabus
addikt

Érdekes most átlépte a 30%-ot már nem melegit annyira pedig nincs 70w-sem a fogyi.
Szóval nem tudom mi terhel ennyire az elején.

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#99) MasterDeeJay válasza arabus (#98) üzenetére

99 fok? Az throtlingol, nem jó a hűtésed valószínű. Azaz nincs rajta rendesen a hűtő.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#100) lacy86


lacy86
addikt

Ha elkezdek mondjuk egy 40TB hellyel farmolni.
es kesobb szeretnek még hozzá tenni akkor hogy tudom a legkonnyebben megoldani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.