Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) JohnyBlue válasza AeSDé Team (#949) üzenetére


JohnyBlue
őstag

hehe :B rídonliban voltam :D
Na de nekem a "seeder" masinám egy ténylegultrahokesz gép. rongyos celeron, 2giga ddr4 meg egy 120 as ssd .... 100megabitrefellógatva oszt hali. Lehet az a baj, hogy gyenge a hardvere?

Mert otthon a mókusplottergépem ugyanúgy zárt portokkal pikk pakk megcsinálta fél nap alatt a syncet (xeon meg valami 64giga ram).

Jövőhéten megjön végre az új procim és végre lesz értelmes plotterező vasam kiváncsi leszek a sync speedre.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#952) kigyi_23 válasza endrogeri (#950) üzenetére


kigyi_23
addikt

2*200 párban már jó attól felfele meg értelem szerűen megfelelő.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#953) q765


q765
tag

Megrendeltem a hardwert... Néhez volt összekaparni , mert nem nagyon van hozzá cucc már raktáron..

Ezután fogok majd utánanézni a hogyanoknak, mert nem szerettem volna abba a hibába esni, hogy egy hétig még tájékozódok, utána meg már nem lesz eszköz hozzá.

Szóval lassan kezdek majd buta kérdésekkel traktálni benneteket ha lehetséges.

A barátnőm suzuki jimnyt szeretett volna magának, de feláldozta magát..
Húú de elfáradtam mire meghoztam a döntést. :)) :R

(#954) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Akik hpool-on plotolnak azok hogy oldják meg az időzítést? mit használnak hozzá ami megbízható és stabil? Mert meg van az időzítési irány nagyjából, de kellene valami megbízható program ami be is tartja és működőképesen el is indítja. Vagy használjam a chia eredeti klienst és valahogy migráljam át hpool-ba a plotokat?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#955) AeSDé Team válasza kigyi_23 (#954) üzenetére


AeSDé Team
őstag

hpool vagy nem hpool, ugyan azzal plotolsz, ugyanúgy :)

Én ezt szeretném most kitanulni, ez nagyon ütősnek tűnik: Swar-Chia-Plot-Manager

Ha valaki már ismeri akkor szívesen olvasnám a tapasztalatokat.

(#956) corvin1984 válasza AeSDé Team (#955) üzenetére


corvin1984
tag

ott a chiadog meg a plotman is, azok is jok.

(#957) kovsol válasza AeSDé Team (#955) üzenetére


kovsol
titán

[link] ebben a videóról erről beszél a csávó. Én most tesztelem, egész jónak tűnik.
Be lehet állítani azt is ha eléri a 4. fázist akkor is indítsa el a következőt ha még a késleltetés nem telt le.

May the Force be with you!

(#958) szazbolha válasza q765 (#953) üzenetére


szazbolha
addikt

Remélem jól döntöttél, mert akkor mind gazdagok leszünk.
Én nem hiszem hogy tartani lehet az 1000 USD körüli árfolyamot.
De még 2-3 hétig kitarthatna....

(#959) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

végig olvastam az összes hszt, berendeltem egy 4TB vinyót az ssd és 1TB vinyó mellé, de még nem döntöttem el akarom-e ezt csinálni :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#960) endrogeri


endrogeri
csendes újonc

jut eszembe, 101 gigas plotot mennyire lehet osszetomoriteni amugy? :D

mert ha itthon is gyartanam a plotot, vhogy a celgepre kene rakni remote, a tokom se maszkal be vinyoval a szerverterembe ;) :D :D

van erre mar vmi teszt ;) tgz vagy rar a baratom? :D

(#961) szazbolha válasza kigyi_23 (#954) üzenetére


szazbolha
addikt

1. Chia klienssel is lehet HPOOL-ra gyártani, de a tárhely nem lehet közös, időnként át kell másolgatni a plot-okat,.

2, parancssor / batch fájlban lehet(ne) időzíteni. Nem kényelmes. Én eleresztem 2-3 órás különbséggel a párhuzamos plottereket. Van eltolódás, nem tökéletes, de úgy gondolom az időzítés miatti várakozásból adódó veszteség összemérhető az egymásra tolódott plottolások hardver limitáció miatti lassulásának veszteségével.

(#962) szazbolha válasza kisza25 (#959) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem gond, a 4TB HDD-t átveszem nettó áron.

[ Szerkesztve ]

(#963) endrogeri válasza q765 (#953) üzenetére


endrogeri
csendes újonc

ebbol meg baj lesz :D

azert arra nincs garancia, hogy ebbol valaha is fixen lesz penzed, ha kisorsoljak a plot azonositodat kapod a chia-t

ez matematikailag mukodik, de valojaban a valoszinusegszamitas egy vicces dolog... en ezert nem rakok bele 1 forintot se, ha igy osszejon valami, akkor legyen, de hogy erre penzt dobjak ki :D eleg nagy lutri, ennel talan jobb a GPU-s banyaszas, mert ott legalabb van latszata a dolognak

ne ertsd felre, nem lebeszelni akarlak, de egy kalappal hozza

(#964) q765 válasza endrogeri (#963) üzenetére


q765
tag

Már lebeszélni felesleges. A pénz kinnt van.
A chiakalkulátor szerint választottam hardwert (1342plot).
Nemtudom a heliummal mi van, de nekem nagyobb a ráció ebben. Főleg úgy, hogy új coin.

A merevlemezek valamennyire ugyanúgy értéktartóak, mint egy VGA. Próbáltam olyan körítést csinálni, hogy eladhatóak legyenek ha nem jön be a számításom.

ETH most veszettül szakít.. :DD

[ Szerkesztve ]

(#965) endrogeri válasza q765 (#964) üzenetére


endrogeri
csendes újonc

nezd, a hdd arakkal most rafaragni nem lehet, mennek szepen fel, mint amikor elontotte az arviz a gyarakat :D

en ugy voltam vele, hogy amit kitermel azt visszaforgatom aztan lesz vmi, majd a celgepekben hdd csere max, generalas meg megy szepen majd amugy is :)

(#966) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Akik hpooloznak, mennyit hoz naponta mondjuk 8-10TB-s plotokkal? Nem tudom eldönteni solozzak vagy hpoolozzak. :\

(#967) Albigator


Albigator
őstag

Hali!

Ilyenkor mi van?

Folyamatban volt egy plotolás és több farming is (zöld csík), aztán az összes megváltozott sárgára és azt hiszem az volt kiírva not available.
View/Reloadra nyomtam hátha betölt újból azóta csak ez van. Próbál csatlakozni és körbe körbe jár a kör.

Járt már valaki így? Ilyenkor mit kell csinálni? Nem merem bezárni mert még folyamatban van az egy plotolás akkor az is megszakad gondolom.

Net nem ment el, ETH bánya is fut közben.

[ Szerkesztve ]

(#968) whitetiger11 válasza Albigator (#967) üzenetére


whitetiger11
kezdő

Nekem a mac-en pont ugyanezt csinálja, a net sem ment el és csak forog körbe. Letöröltem, újratelepítettem, újraindítottam a gépet és ugyanezt csinálja továbbra is. Már két órája nézegetem hátha történik valami...

(#969) Albigator válasza whitetiger11 (#968) üzenetére


Albigator
őstag

Érdekes ha az sem segít..
Nekem meg még folyamatban van a plotolás, eddig magas SSD aktivitás volt (temp) most viszont már a HDD-re ír, az megy max közelben. Ezért be se zártam még.

(#970) kigyi_23 válasza Albigator (#967) üzenetére


kigyi_23
addikt

Valaki írta, hogy biztonsági incidens történt a chia-nál lehet azzal van kapcsolatban ez is. Figyelni kell a híreket mit írnak.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#971) szazbolha válasza r3dsnake (#966) üzenetére


szazbolha
addikt

Ebben a pillanatban 1,84 Chia/PB/Nap, azaz 10TB naponta 0,018 Chia-t fial.
Szóló esélye kb ugyanennyi. 10TB-re 2/0,018= 111 napot kéne mutasson azaz 3-4 hónapot.
Ha ettől jelentősen kevesebb időt mutat, azaz gyakoribb/nagyobb nyerési esélyt ad, akkor egyértelműen a szóló bányászat éri meg jobban.

(#972) szazbolha válasza Albigator (#967) üzenetére


szazbolha
addikt

Ki kell lőni a programot és beletörődni, hogy elveszett.

(#973) whitetiger11 válasza Albigator (#969) üzenetére


whitetiger11
kezdő

Azért írtam meg, hogy sajnos a bezárás sem segített. És továbbra is csak pörög körbe :-(

(#974) Mr.Csizmás válasza Albigator (#967) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

view - force reload

nálam megoldotta

ps. mondjuk azóta se csináltam egy plotot se :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#975) Albigator válasza szazbolha (#972) üzenetére


Albigator
őstag

De még mindig ír a HDD-re, még reménykedem. ;]

(#973) whitetiger11

Jaja értem. :((

(#974) Mr.Csizmás

Azt is próbáltam természetesen, nem segített.

Én már kb 2 hete belevágtam csak megadtam neki 16 GB RAM-ot (32-ből) tök feleslegesen és újból indult a gépem, eseménynaplóból kiderült pont vmi memória hiba volt mégis.
Olyan mérges voltam, ugye ETH bánya is leállt, h le is töröltem az egészet. :D
Most egy napja meg újból belevágtam és feleslegesen nem adok neki ennyi memóriát. :))

[ Szerkesztve ]

(#976) endrogeri válasza szazbolha (#971) üzenetére


endrogeri
csendes újonc

az ok, hogy 0.018 chia-t fial, ha azt fixen felirjak, az legalabb biztos, nem?

(#977) bulitshady


bulitshady
csendes tag

Kipróbáltam az itt is javasolt PrimoCachet, alapbeállításokkal (L2 off, defer write on, a két vinyónak 8-8 GB cache).

Természetesen ezzel sem volt szerencsém, 4%-on megállt vele a plottolás, órák múlva sem ment tovább. Uninstall, majd restart után a probléma eltűnt.

Pedig nem lett volna rossz, ha legalább ezzel tudtam volna gyorsítani a dolgon.

[ Szerkesztve ]

(#978) whitetiger11 válasza Mr.Csizmás (#974) üzenetére


whitetiger11
kezdő

A mac-en ezt a force reload-ot hogy lehet megoldani?

(#979) Albigator válasza szazbolha (#972) üzenetére


Albigator
őstag

Amúgy közben helyre jött.

Jó h nem lőttem ki, láttam szépen miután leállt a HDD-n az írás, a temp fájl plot fájlá "változott".
Szóval ettől nem állt le a folyamat.

Bezártam a progit újból megnyitottam, már jó. :K

[ Szerkesztve ]

(#980) r3dsnake válasza szazbolha (#971) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi szépen! Ezt milyen oldalon tudom nyomonkövetni, összehasonlítani napi szinten?

(#981) szazbolha válasza Albigator (#975) üzenetére


szazbolha
addikt

Igazad van, mehet a háttérben a plotter folyamat. Nálam is volt egyszer ilyen, de a végét nem csinálta meg, a TMP fájlt kézzel kellett kimásolni a célhelyre.
Keresd meg a logfájlt, abból látod hol tart és halad-e egyáltalán vagy csak írogat.-

(#982) szazbolha válasza endrogeri (#976) üzenetére


szazbolha
addikt

Ezt mindenkinek magának kell megítélnie.
Türelmetlen vagyok, nem bírok várni a szerencsekerékre, nekem a kevesebb is megfelel, jó nézni ahogy pörög a mikro coin. Holnap, de legkésőbb pénteken kiveszem.
Lesz aki segít forintra váltani, nem vagyok jártas a váltók világában. majd beszámolok róla.

0,22 chia lesz eladó. Az a cél hogy KP-t kapjak, vagy a bankszámlámra kerüljön.
Mikor régebben bányásztam "olcsón" ment PayPal-ra a coin.

(#983) szazbolha válasza r3dsnake (#980) üzenetére


szazbolha
addikt

https://www.hpool.com/ Chia fülön tudod megnézegetni. De ez csak pillanatnyi érték.

(#984) szazbolha


szazbolha
addikt

HPOOL-nak meg van az 51% (52) Mégsem dőlt össze a Chia világ, sőt újra 1000 USD felett.

Ha esetleg valaki megfejtené a stagnáló majd az égbeszökő görbéket az jó lenne.

Például hogy tudott a HPOOL 800 PB-t növekedni miközben a hálózat csak 400-at, (ennyien átálltak?) és miért stagnált előtte napokig?

[ Szerkesztve ]

(#985) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

A Chia appban hogy tudok betallózni X mappában lévő plotokat? Látom azokat, amiket legenerált, de lenne másik mappában is. Nem találok tallózás opciót, hogy hozzáadjam.

(#986) kisza25 válasza szazbolha (#962) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:DDD ok, bár még meg sem hozta a futár :D, fog az még pénzt érni :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#987) r3dsnake válasza r3dsnake (#985) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tárgytalan, user error volt.

(#988) szazbolha válasza r3dsnake (#985) üzenetére


szazbolha
addikt

Közben megírtam, hátha másnak is segít.

Plots fül -> jobb-felül 3pontos menű -> Add Plot Directory

(#989) Danex


Danex
addikt

Parhuzamositasnal miket neznetek ha dinamikusan szeretnétek megoldani?

Jelenleg ezeknek járok utána, hogy pl phase1-ben ha 10 szál érhető el, akkor mondjuk 2-nél több ne legyen benne (4szal per plot)

Ramnal azt fogom vizsgálni hogy oké hogy 3850mb-ot eszik az alap beállítás mellet maximum a p1-ben, de utána többi fázisban már akár csak 2500 lehet a peak fogyasztás, így akár 10gb szabad rammal mehet 3 plot feltéve ha p1ben maximum csak 2 plot tartózkodhat

Ssd temp tarhelynel is lehet nyerni azzal hogy talán p2 végére foglal 250gb, de p3ban egyre kevesebbet, szóval itt lehet időt nyerni ha már a p3 utolsó harmadában csak 150gb helyet eszik akkor indulhat egy új plot

(#990) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ti le szoktátok csekkolni a plotokat, hogy tényleg jók-e? Találtam redditen command line plot checkert, de hiába írom be neki az elérési utat, csak a gui-t hozza fel.

(#991) Rolly


Rolly
veterán

elkezdtem használni a Swar-Chia-Plot-Manager-t kérdés, hogy ha később módosítom a configot és újra indítom a managert a korábbi plotok attól futni fognak?

(#992) whitetiger11


whitetiger11
kezdő

tegnap megjött a gép, elindítottam rajta 6 plotot késleltetéssel - reggel ez várt - első kép. Aztán egy percre rá teljesen elszállt - 2 kép. Valakinek ötlete, hogy mit jelentenek ezek?

[ Szerkesztve ]

(#994) szazbolha válasza whitetiger11 (#992) üzenetére


szazbolha
addikt

Az első képet még csak-csak értem, az egy szokásos log. Már az első fázisban error.
Buffer Size 28 000???

Amikor a RAM méretet megadod az 1 plottolásra vonatkozik. Ha párhuzamosan mennek akkor az 6x 28GB lesz. Abba belehal szinte biztosan.

Ez a default nálam (gyenge gép 2 párhuzamos plot, 3.gen i3 / 8GB-s memóriával):
ID: 9b1c??
Plot size is: 32
Buffer size is: 34000MiB
Using 128 buckets
Using 2 threads of stripe size 65536

32GB-os géphez 6x párhuzamos plothoz, ha bírja az SSD, akkor ezt javasolnám
Plot size is: 32
Buffer size is: 4600MiB
Using 128 buckets
Using 4 threads of stripe size 65536

Ha a memóriát teljesen kihasználod pottolásra, akkor rendszer állandóan dolgozni fog a C meghajtóra. Indexelés kikapcsolva, frissítés kikapcsolva. (defendert nem kapcsolom ki)

----
A második képet nem értem.
Windows GUI-t vagy parancssort használsz?

Nem ismerem előnyét a parancssornak a GUI-val szemben.
HPOOL-nál csak cli van.

[ Szerkesztve ]

(#995) whitetiger11 válasza szazbolha (#994) üzenetére


whitetiger11
kezdő

köszi :-). akkor a következőt másképp csinálom :) . aztán jelzek, hogy mi történik. sima GUI-t, a parancssoroknál még nem tartok.

(#996) ZoZoˇˇ


ZoZoˇˇ
tag

Hello
Érdemes lenne Raid0 rakni vagy hagyjam mindegyiket külön? WD Purple 2x4TB + van még 4x1TB HDD?

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#997) cyber86


cyber86
őstag

Bocsánat az offért de ti milyen programot használtok a távoli eléréshez, hogy ne kelljen monitort használnom a géphez?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#998) whitetiger11


whitetiger11
kezdő

a chiacalculatoron átváltottam advanced modusba és beállítottam a jelenlegi network space növekedést. Hát vagy valamit nagyon benéztem vagy ez nem igazán néz ki jól. Ti mit gondoltok?

(#999) pauger válasza cyber86 (#997) üzenetére


pauger
csendes tag

Bár nem kimondottan a bányászáshoz, de mindkettőt használom rendszeresen:
- Windows Távoli Asztal (RDP)
- Google Remote Desktop (https://remotedesktop.google.com/)

(#1000) Rolly válasza whitetiger11 (#992) üzenetére


Rolly
veterán

ilyen hibát akkor ad a chia plotter ha nem jó valamelyik key (farm / plotter) legalábbis nekem a swar-chia-plot-manager-nél ezt dobta :) amit neked a consoleban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.