Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) oZone762 válasza Pisti181818 (#349) üzenetére


oZone762
tag

Nem ismerem a burst-öt, de a hype egy fontos összetevője a sikernek ezen a piacon és nekem úgy tűnik a chia-nak ez nagyon összejött.

(#352) szazbolha válasza BeZol (#348) üzenetére


szazbolha
addikt

Logok a c:\Users\xxxxx\.chia\mainnet\plotter\ mappában találhatóak.

Ezeket a jó időket milyen konfiggal és beállítással (ram: thread) érted el? Gondolom nem volt párhuzamos plottolás.

(#353) szazbolha válasza oZone762 (#351) üzenetére


szazbolha
addikt

Egyetértek, de ezzel lőttek a decentralizáltságnak, szinte biztos, hogy mindenki kisebb-nagyobb pool-okba fog tömörülni.

(#354) BeZol válasza szazbolha (#352) üzenetére


BeZol
őstag

Szuper, köszi!

Eddigi 2 kész plot logja:

Plot 1 --> Thu May 6 21:10:40 2021
Total time = 19166.567 seconds; Copy time = 438.657 seconds

Plot 2 --> Thu May 6 23:05:14 2021
Total time = 20940.203 seconds; Copy time = 455.248 seconds

Windowsban vagyok, szimplán a gui-t használom, párhuzamosan 3 plottal (az 1TB-os nvme SSD miatt is)

18 napon belül végig tudom plotolni a 3db 8TB-os HDD-t, de holnap előkapom a 8700K-s gépemet (ezt adtam volna el, de most így még megtartom), oda átrakok 1 winyót és SSD-t, és akkor ott is gyártom, szóval sztem 12 nap alatt meg kell legyek a 3db winyó felplotolásával.

Most 10900K dolgozik @1.22V 4.9GHz-en (tegnap este raktam össze, nem tudom mizu vele ennél jobban), 20 szálat adtam plotolásra.
4x8GB G.Skill Flare X 3200 CL14 @3866 MHz CL17-en (ezek régi motorosok, csak az volt a kérdés h 4es fogatban is megy-e, de úgy néz ki igen), és ebből 16GB-ot allokáltam plotolásra (feladatkezelőben az egész gép 14GB körül mozog folyamatosan)
Az SSD 1TB-os nvme, ami elvileg 2200/2000-el olvas/ír, a TBW miatt pedig egyelőre nem aggódok, mert a mostani 1TB-os SSD-m 4 év alatt kapott összesen 30TBW-t :D, ez pedig 600 TBW-s, tehát 1,4TB/plottal számolva 428db plot után lenne kb. kuka (nem tudom, még sosem volt ilyen állapotú SSD-m), a 3db 8TB-os HDD-re pedig összesen tudok 216db plotot készíteni, tehát HA csak ezt az SSD-t használnám, akkor 50%-os élettartama még mindig megmarad, az meg nekem teljesen jó :)

Nem tudom mennyire overkill a konfig vagy mennyire lehetne még finomhangolni, egyelőre a lényeg h megy, reggel gépszerelek és belövöm h a 2 gépen menjen egyszerre (1kijelző, 1 bill., 1 egérrel kicsit macera h egyszerre 2 géppel zsonglőrködjek).

Solo pool-ozok, remélem bemákolok vmit :U

(#355) Pisti181818 válasza oZone762 (#351) üzenetére


Pisti181818
lelkes újonc

Ez igaz, hogy jól sikerült, de viszont szerintem az elmúlt hetek Btc. vagy Eth. szárnyalásai is csak olaj volt a tűzre főleg úgy, hogy mindenki szeme előtt az lebegett, hogy hogy a hdd, mint bànyászeszköz ára csak töredékei egy videokártya árainak így hatalmas készleteket és tárolókapacitást lehet belőle hadrendbe àllítani. Ez sikerült is, csak ezzel azt eredményezték, hogy a kicsiknek még azelőtt véget fog érni a játszma mielőtt az igazàból elkezdődhetett volna sajnos. (Kívàncsi lennék, mit tudhat a chia- ra kihegyezett alaplap az Onda B365 D32 D4 alaplap 32 darab sata foglalattal. Vagy esetleg megtudni, milyen processzor, ram, stb kell bele, és valahogy egy ilyen összeállítást megpróbàlni lemásolni, hogy úgy milyen eredmények születhetnének.)

(#356) erer1000 válasza Pisti181818 (#355) üzenetére


erer1000
őstag

B365 chipset, ergo Coffee Lake, celerontól egészen i9-9900KF-ig

32 extra sata meg nem egy nagy mutatvány, csak pár PCI-e -> SATA bővítő kell az alaplapra

tehát csak annyi a különbség hogy megspórol a vevő 5db kommersz SATA bővítőkártyát.
(ebayon 6x SATA III pci-e 3.0 x4 foglalatúak 7-8k-ba mentek még februárban amikor én vettem, csak hogy lásd, olyan sokat nem biztos hogy nyer az illető a spéci lappal)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#357) szazbolha válasza BeZol (#354) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi az adatokat. Ez egy combos gép. SZuper jó plottolási sebességgel.

(#358) MasterDeeJay

Na megy a sync az új verzióval, és másolva is megy az adatbázis, kompletten átmentettem a másik gépre a C:\Users\Admin\.chia\mainnet tartalmát így a core2-es gépnek nem kell sync-elni, egyből synced.
Azt nem tudom ha kihúzom a plottolósról a kész farmokat menet közbe mit szól hozzá, mert át kellene mentenem a farmolós gépre lassan hogy azt farmoljon, a plotolós meg dolgozzon.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#359) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Ezt figyeli valaki?

[netspace]

Kb napontként duplázódik eddig a hálózat mérete, ez azt jelenti, hogy a megtérülés csökken. És amíg nincsenek poolok, addig csak teljes blokkot kaphatsz jutalomnak, nincsenek tört coinok, mint a pooloknál.

Itt egy jó kalkulátor:

[link]

Itt látszódik, hogy a _jelenlegi_ méreten 20 terabájttal 30 nap alatt is bő 35% az esély, hogy nulla coinod lesz. Semmi! Miközben egy nap alatt 11 százalékot nőtt a hálózat! Ha azt is beleszámítjuk, akkor... 60% fölé nő az esély, hogy 20 TB -nyi plottal semmit sem kapsz egy hónap alatt.

Ráadásul mennyi idő a plotokat legyártani? Én tegnap este kezdtem egy sync-be, 11 óra alatt a felét alig haladta meg, és hol vannak még a plotok? Mire elkészül pár terabájtnyi, már nem 2,6 hanem 5,2 lesz a hálózat mérete.

Valaki csinálta ezeket a számításokat, vagy csak én riogatok itt hülyeségekkel?

(#360) Ferdzsoo válasza Krugszvele (#359) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nope, teljesen valid amit írsz, és ez pontosan így van.
Aki nem tud jelenleg napi 15+ plottot csinálni az sok jóra ne számítson szvsz.
Kb arra is megvan az esélye hogy soha nem fog kapni semmit.
Láttam már 300 plottos emberek screenshotját 0 farmed chia-val.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#361) Danex válasza Krugszvele (#359) üzenetére


Danex
addikt

Nekem ma érkezik egy 8TB-os drive, év végén akartam venni de most beplotolom aztán mint egy lottószelvény pöröghet, bánya miatt amúgy is megy a gép.

Illetve, ha elszállnának a merevlemez árak akkor is van már egy drive-om ami elég lesz nekem.

[ Szerkesztve ]

(#362) NorbixD válasza MasterDeeJay (#334) üzenetére


NorbixD
tag

Szerintem meg az SSD járhatóbb út. Nálam egy i5 8400 28GB RAMal, EVO 860 1TB SSD-vel úgy 5-6 óra alatt végez egy plottal. Asszem 600 TBW az írási kapacitása. Ennek az ára 120 euró körül van. 150 euró környékén kapható 1500 TBW írási kapacitású M2es SSD, azzal plottolható majd 100 TB. Ennyi pénzből kukázott olcsó alkatrészes gépekkel nem hozol ki olcsóbban annyi gépet ami napi fél TB-ot tudna. Azonfelül sokunknak ez mellett van munkája, iskolába jár, stb. nem szeretné, hogy ez legyen a fő tevékenysége. Egy ilyen kukázott gépet ennyi HDD-vel, összehozni, letesztelni, javítani ha valami rossz rettenetesen sok idő.

Én normál napi használatra 5 év alatt használtam el 20 TBW írási kapacitást. Ezzel számolva az SSD utolsó 20-30%-át meghagyva bőven elég lehet még évekig. Jó lenne tudni, hogy romlik el egy ilyen SSD, mennyire bírják a rájuk írt értékeket. Mindenesetre egy kis hűtőborda a legkevesebb amit raknék rá.

Nagyon gondolkodom, hogy beruháznék 3x 8TB HDDre 1x 1TB SSDre és pár egyéb dologra. Ennek az összköltsége úgy 900 euró volna. Ezt 1TB plot/nap sebességgel számolva úgy 25 nap alatt tudom teleplotolni. Jelenleg a kalkulátor 25 TB farmra 25 napot ad winrate-re. Mire végeznék a plottolással lehet lenne ez 50-70 nap is. A coin árának stabilitása is kérdéses. Erősen gondolkodom rajta. Ráadásul úgy, hogy ha lesz pool kb. kukázhatom az összes plotot.
25TB után lehetne bővíteni, ha lesz elérhető HDD.

Nagyon kéne már a pool, erről nincs valakinek közelebbi infója kb. mikorra várható? Esetleg páran összeállni és összedobni a kapacitást, lehet bizalom alapján kisebb csoportokkal ez is járható út lenne. Én tudnék berakni 24TB-t.

[ Szerkesztve ]

(#363) gyurma888 válasza NorbixD (#362) üzenetére


gyurma888
aktív tag

[link] Coming soon már vagy 1 hete, de jó a felület :D
Én Hpoolon most járok 4.65 TB-nél, napi 0.01 még megvan. Ma jön még 12 TB, mert kifogytam a helyből :D

(#364) SonicZ


SonicZ
csendes tag

Én is sokat agyaltam poolon de mivel nem lehet biztosat tudni arról, hogy ha ki akarom hozni a plotot egy poolból akkor mi fog történni nem kockáztattam, én nem akarok újraplotolni mindent. Nem hivatalos forrásból de official poolra is vannak megjegyzések júniusi indulással ahová én úgy gondolom csak nem kell majd újra plotolni, biztosan olcsóbb fee-vel ha lesz egyáltalán fee és ami a legfontosabb hogy biztonságosabb lesz mint a hpool, ahol mindened rábízod pár kínai jóindulatára. Nem felejtem milyen történetek voltak a bitcoin hajnalán megjelenő első poolokkal, hány embert húztak le stbstb

(#365) MasterDeeJay válasza NorbixD (#362) üzenetére

2-3eft/db áron van ph-n 250-500gb-os HDD-k de a hdd-k nagy része nekem már adott.
raid0-ba 2db jobbféle egyet plotol 9-14 óra alatt
Most tartok ott hogy 3 plot/14 óra van 2x250+2x500+2x500 hdd-vel az kb 5 plot per nap ez csak simán 6db hdd. Azaz már most tudok 500gb-ot plotolni egy nap kukázott hdd-kel de ha meg is kéne vennem akkor kb 6x3= 18eft 6 plotra képes háttértár egy nap.
Nekem a terv 16db hdd 8 raid tömb kb 13-14 plot/nap. Ehhez persze kell raid vezérlő 8 portos 10eft. Alaplapokon meg szokott lenni 6-8 sata legalább. TBW itt nem számít, nagyobb ugyan a hibalehetőség azaz fenét nagyobb pont hogy kissebb mert több eszközöm van és ha az egyik behal hotswap megy bele másik kukás fos.
Gép ami rendleve hozzá:
Kínai X99T lap 32eft (most egy matx-al megy de csak 6 satám van)
Xeon 4655v3 15eft (már megvan de gyenge 8 plotra, 12 magos lesz kb 30eft)
4x32gb ddr4 LRdimm ram (64eft) ez csak teszt jelleggel amúgy 4x8gb lesz benne
450w thermaltake, elméletileg el kellene bírnia 16db vincsit, kábelek házilag gyártottak más rossz tápokról leszedve. (nem emlékszem hogy 3-4eft volt)
Gépházból kettő van összerakva, márkás 8078-4sata kábelek bőven elég hosszúak hogy másik gépen legyen a vincsik fele.
Dell H310 és 3ware 8 portos raid vezérlők
A raid csak szoftveres, nincs értelme hardverest beüzemelni mert ha változtatni kel az leállással jár, így meg hotswapes az egész.
Farmgépek pedig core2-esek lesznek (csak egy van még)
És minden legalább 750gb-os hdd-vel lesznek tele. 10Tb van jelenleg 0ft-ból. De lomtalanítás lesz jövő héten szóval megyek egy kört utánfutóval :DDD
Nekem ez a babrálás hobbi, nem is a coin érdekel az csak extra, hanem a bügykölés.
Ha bejön a 128gb-rammal gyorsítótárazás akkor még akár jól is jöhetnek ki a hdd-k is, ha sikerül egy 9-10 óra átlag plotolási időt hozni 2hdd-vel cache-el. Ha nem akkor a ramok mennek tovább másik gépembe más feladatra.
Leggyrosabb hdd-m 2x250gb 9 óra alatt van meg de azok Raid editionok, nehéz beszerezni legalább 6eft darabja az már sok lenne tekintve hogy amit lehet azt ingyen vagy olcsóbban akarok belerakni.
A gép persze megy majd eladásra haszonnal ha nem jönne be a bánya, nincs mit vesztenem. HDD-ket meg vasba vagy 1-2eft-os áron elviszik egyből.
Ja és 1 plot másolása kb 15 másodperc egyik gépről a másikra sima gigabites hálón szóval gyorsabb mint leállítani a gépet és hdd-ket cserélhetni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#366) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#365) üzenetére

Azaz hülyeséget írtam, 15 perc (még most is másol 1,5Tb-ot. Ami sok, valami gyorsabb közeg kell.
Erre valami ötlet? Nagy hdd-ket inkább nem hotswappelném, a kész plotokra vigyáznom kell.
Tehát hogyan vigyek át napi kb 1tb adatot két gép között a leggyorsabban.
Plotter még a kis lappal csak 6hdd-vel.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#367) szazbolha válasza Krugszvele (#359) üzenetére


szazbolha
addikt

Nyilván nézzük.
Számomra már elérhetetlen a 2-3 hetes winráta, amit kezdéskor célként tüztem ki.
Megoldás átállás poolra. HPOOL, mást nem ismerek.

(#368) szazbolha válasza SonicZ (#364) üzenetére


szazbolha
addikt

Szerintem ne lehet kihozni a poolból. Hozzá leszel kötve, vagy újra plottolsz.
(technikailag biztos lehetne.)

(#369) SonicZ válasza szazbolha (#368) üzenetére


SonicZ
csendes tag

igen, én is ezt hámoztam ki. Most ha tényleg lesz official pool akkor úgy érzem érdemes lesz váltani hpoolról. Nem véletlen van ott azaz 50%-os fee most, ütik a vasat ameddig lehet mert tudják, hogy nem lesz örökéletű. Persze ez csak okoskodás a részemről :)

(#370) SonicZ


SonicZ
csendes tag

Hopp, közben Twitterről Bram Cohen posztja: Launch estimate update for chia pooling protocol: Currently the 17th of this month for both plot to pool and a pool prototype being out

(#371) szazbolha válasza MasterDeeJay (#366) üzenetére


szazbolha
addikt

Nekem is sokáig másol és a gépek nem lehetnek wifi-sek, mert akkor örökkévalóság 108 GB.

Mindegyik plotter gépembe tettem 1-2TB-os puffert, amikor ez megtelik akkor másolom át manuálisan a végleges tárhelyhere. Tegnap 13 plot másolása Gigás hálózaton 7 óra volt, úgy hogy közben mindkét gép plottolt. Ha leállítom őket nyilván gyorsabb, de akkor helyből 4 plot megszakadt volna.

Szóval nehéz a bányász élete.
És már nincs olcsó HDD. Tegnap írtam hogy megint van 40K alatt. Megrendeltem, de visszaírták hogy tévedés volt a nagykerben. Ja....

(#372) szazbolha válasza SonicZ (#369) üzenetére


szazbolha
addikt

50% fee? Ezt hol olvastad?

(#373) SonicZ válasza szazbolha (#372) üzenetére


SonicZ
csendes tag

előkeresem, én úgy értettem, hogy csak a felét osztják szét. Ha valaki fel tudna menni twittere értelmezni ezt a postot azt megköszönném mert rajtam kifog ugyanis ilyet is ír: There will never be an official pool but I may link to ones which are credible/low fee/well run/not scammy

(#374) Rolly válasza SonicZ (#373) üzenetére


Rolly
veterán

nem tudom, én egy oldalon találtam feeket a hpoolhoz... ott azt írják jelenleg a chia esetén 0 a fee

https://miningpoolstats.stream/hpool.com_pools

persze hogy ez igaz vagy sem az passz :)

(#375) SonicZ válasza Rolly (#374) üzenetére


SonicZ
csendes tag

Redditen volt, de lehet a végén ismét bebizonyosodik, hogy mennyire nem tudok angolul :D
[link]
hozzászólásoknál

[ Szerkesztve ]

(#376) szazbolha válasza SonicZ (#375) üzenetére


szazbolha
addikt

Ha jól értelmeztem a 0,5 a kifizetési limit volt, de az lement 0,3-ra majd 0,2-re.

(#377) SonicZ válasza szazbolha (#376) üzenetére


SonicZ
csendes tag

Én itt torpantam meg:
Disadvantages of HPOOL: they want your 24 words and they only pay out only half of your expected earnings

(#378) SonicZ


SonicZ
csendes tag

Ami viszont twitterről kezd körvonalazódni, hogy nem lesz official pool viszont 17-én indul a hivatalos pool támogatás aminél újra kell plotolni a poolhoz. Az meg rejtély hogy pl a hpoolban most is használt plotokkal mi lesz.
Soloban persze mehet mindenki tovább mint eddig.

(#379) gyurma888 válasza SonicZ (#377) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Én úgy láttam egy ember írta ezt, aki 3 órás farmolás bevétele alapján vonta le ezt a következtetést....

(#380) SonicZ válasza gyurma888 (#379) üzenetére


SonicZ
csendes tag

Bőven elég ahhoz, hogy megálljon az ember aztán semmi hivatalosat ne találjon majd bele se kezdjen a poolba :D.
Az igaz, hogy meg kell adni a 24szót?

(#381) szazbolha válasza SonicZ (#377) üzenetére


szazbolha
addikt

Igen, gyak. átadod a pénztárcádat. Ezért én újat hoztam létre a POOL-hoz és amint megkapom az első adagomat küldöm át a saját pénztárcába vagy váltóra ha lesz ilyen.

(#382) SonicZ válasza szazbolha (#381) üzenetére


SonicZ
csendes tag

akkor erre írja Bram Cohen, hogy ha valaki kiadta a privát kulcsát akkor az új pool protokol kiadása után készítsen újat és replot. De az is jónak tűnik, amit te csináltál

[ Szerkesztve ]

(#383) pn4hvq válasza szazbolha (#381) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Van exchange.

(#384) gyurma888 válasza SonicZ (#382) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Én meg nem használom a saját tárcát, ha kigyűlik meg úgyis kereskedő oldalra küldöm, úgyhogy letojom :D

(#385) szazbolha válasza pn4hvq (#383) üzenetére


szazbolha
addikt

Ez azt jelenti hogy 700 USD-ért el tudnám adni, ha kapnék 1 Coint?
(feltéve ha regisztrálok oda) Saját bankszámlára is át lehetne mozgatni?

(#386) SonicZ válasza gyurma888 (#384) üzenetére


SonicZ
csendes tag

akkor ha valaki nagyon paranoiás akkor a te módszereddel mindig csak az épp még ki nem utalható mennyiség van veszélybe, jól értem?

(#387) szazbolha válasza SonicZ (#386) üzenetére


szazbolha
addikt

Akkor nincs veszélyben, ha már a kő-bankodban van, vagy KP-ban a zsebedben.

(#388) MasterDeeJay

Írok egy rendes gui-t plotoláshoz mert hányadék a gyári. Jövő héten majd felrakom, most gyorsba 10 per alatt összedobtam egy ilyet de ez csak egy alap.

Majd lesz választómenü meg profilok..stb Kell rá pár nap de hétvén nem foglalozom vele majd jövő héten.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#389) sittes79 válasza MasterDeeJay (#388) üzenetére


sittes79
addikt

Az nice köszönjük :R

Akkor én megvarom már a poolt a 17vel..

(#390) Danex


Danex
addikt

hpoolhoz jól olvasom ,hogy a meglévő plotjaimat tudom használni?

(#391) gyurma888


gyurma888
aktív tag

Kíváncsi leszek mi lesz ebből, most hogy már van ára, gondolom rákaptak a nagy halak a hatalmas szerverekkel, nas-okkal stb...

(#392) pn4hvq válasza szazbolha (#385) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Igen.

(#393) arabus


arabus
addikt

Na csak alakulgat ez a plottolósdi.
5ó19p

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#394) MasterDeeJay

Itt van addig egy gui a commandhoz ami generál parancssort futtatáshoz [link] , bár nem próbáltam még ki hogy hogyan működik a command line-os megoldás, még mennek a plotok majd jövő héten ha lesz időm kitesztelem.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#395) oZone762 válasza SonicZ (#375) üzenetére


oZone762
tag

Kösz a linket, de itt azt írják a plottolásról, hogy nem kell Hpool specifikus plotokat gyártani.

Do I need to plot specifically for Hpool?

No. You can use your solo plots on hpool. Hpool provides its own miner client, which will work with any plot for which you have the right signature. You can also go back to solo farming at any time by using the official client to harvest.

(#396) oZone762 válasza szazbolha (#381) üzenetére


oZone762
tag

Itt azt írják, hogy nem kell megadnod, csak az 512 bites hash-t (bár igaz, ezt az ő programjuk generálja le a megadott 24 szóból.

Do I need to give Hpool my mnemonic?

No. You will use your mnemonic to generate a signature, which you then add to your hpool account. However, the hash function to generate your signature is unknown. Although the signature appears to be a 512-bit cryptographic hash, you cannot know for sure if they are able to obtain your mnemonic words from the signature. (They claim that they cannot.) If you are truly worried about this, then you can always generate a second “clean” wallet to store your Chia.

(#397) SonicZ válasza oZone762 (#396) üzenetére


SonicZ
csendes tag

azért én megfogadnám,hogy készítek egy második wallet-et :))

(#398) SonicZ válasza oZone762 (#395) üzenetére


SonicZ
csendes tag

Nem tudom miért írják akkor twitteren hogy biztos az újraplotolás és a solo plot az solo plot és nem fogják poolba engedni

(#399) BeZol


BeZol
őstag

Beröffentettem a
@4.9GHz-es 10900K 32GB @3866MHz CL17-17-17 mellé a
@4.7GHz-es 8700K 16GB @3200MHz CL16-18-18-as gépet.

Mikor még csak 1 plot megy egyszerre, akkor csak a phase 1:
7200sec a 8700K-val (12szálat adva)
4433sec a 10900K-val (20szálat adva)

Az SSD ugyanaz a típus ugyanabban a méretben, tehát csak a proci és a memória eltérő.

A matek ki is adja, mert 67%-kal erősebb a 10900K, sztem a memória nem sok vizet zavarhat, a 16GB-os gépnél 12000-et, a 32GB-osnál 16000et adtam a párhuzamos 3szálnak a gépeken.

Egy dolog kavarhat még be, hogy a 8700K-nál még syncelésre várok, 6 óra elteltével syncelte be a felét... (erre esetleg gyorsított eljárás amikor esetleg 3. gépre is pakolnám fel a miner progit?)

Most a 10900K-n beröffentem a 2. nvme SSD-t is, és akkor kap 3 párhuzamos plot 10szál 12GB ramot az egyik 1TB-oson, és ugyanennyit belövök egy másik 3 párhuzamos plotra is a 2. SSD-n, és akkor egyszerre 6 fog menni.

Tehát 1TB tárhelyen a párhuzamos határ 3db plot.
3db plothoz legalább 6szálra van szükség, tehát egy elterjedt 6mag12száls ryzen procival 6 plot mehetne párhuzamosan, ami egy 2TB-os SSD-n meg is valósulhatna (de sztem 2db 1TB-ossal gyorsabb lenne).

Mivel a phase 1 főleg procierő kérdése, gondolom a 3+3 párhuzamos szál esetén 4433-ról 8866sec-re nő majd a phase 1-em, tehát ha a phase 2 marad 2800-3500sec között, akkor 210perc környéki késleltetést kell beraknom h a 10-10 szál mindig optimálisan rendelkezésre álljon a phase 1-2őknél. Hamarosan kiderül :)

(#400) MasterDeeJay válasza BeZol (#399) üzenetére

Ha két géped van akkor nem kell syncelni mindkettőt külön külön hanem ha az egyik végzett akkor a komplett C:\users\fehasználóneved\.chia mappát átmásolod a másik gépre ugyan arra a helyre.
Nálam így működik csak mert a második csak core2-es gép képtelen sync-elni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.