Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) kigyi_23 válasza szazbolha (#599) üzenetére


kigyi_23
addikt

Task felirat jelzi (a kínaiban természetesen más a neve egy kicsit :D)
Lehet, hogy a kiesések amik az elmúlt pár napban voltak látszanak meg nagyon. Nálam is volt amikor órákig nem ment így nem is volt megfelelő bevételem. A mai viszont eddig teljesen rendben van.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#602) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Most még azt kell megkeresnem mit tiltsak le, hogy ne használja a winyót a win10 amikor nem nyúlok hozzá, mert tutira veszem, hogy sumákol és akkor is túrja amikor megy a plotolás......

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#603) AeSDé Team válasza kigyi_23 (#602) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Na ja, erre kellene egy Linuxos szerver, az nem túrna semmit ha külön meg nem kéred rá. Csak nem mindenki tudja megtenni hogy egy plusz szervert üzemeltet.

Majd írd le hogy mit találtál, szerintem sokakat érdekelhet :)

(#604) kigyi_23 válasza AeSDé Team (#603) üzenetére


kigyi_23
addikt

Az a baj, hogy ezek a gépek amin megy jelenleg gyakorlatilag napi használatban vannak a plotos gép még csak-csak megoldható lenne linux-al is, de most azzal is szívassam magam? Akkor dual oprendszer kell, mert néha kell a win, de nem indíthatom újra, mert megy még a plot.. Ehh ez most halál. Ugye indexelés és defender tiltás az alap, mert ők szeretnek csak úgy túrni, majd még keresem a többi rafkós ms cuccot is.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#605) corvin1984


corvin1984
tag

Jo latni, hogy egyre tobben raugrottatok a chia-ra. :). En szerkesztem a chiablockchain.com oldalt (license folyamatban), illetve van nehany masik domain-en is, ahova szeretnek felhuzni chia-val kapcsolatos dolgokat/szolgalatatasokat. Van aki esetleg aktivabban resztvenne ebben? Udv,

(#606) kigyi_23 válasza corvin1984 (#605) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nem tudom a többiek hogy vannak vele, de akkor készíthetnél ide egy összefoglalót természetesen mehetne az oldaladra pár link ami az adott témával éppen kapcsolatos. Mi is jól járnánk, mert valószínűleg hiteles infókat kapnánk te meg "reklámot".

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#607) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Nem, nem mondtam hogy szivasd magad, inkább úgy érettem hogy átlag embernek túl macerás/költséges lenne külön szervert építenie erre. Majd ha bejön a Chia akkor esetleg megéri :D

(#608) szazbolha


szazbolha
addikt

Órák kérdése és a HPOOL elérheti az 51%-ot.

Most jön az a rész, hogy a drasztikusan csökkenő Network Space és XCH árfolyam egymás zuhanását erősítve mélybe rántja az egészet.
Én meg jól megszedem magam Chia-val (bár a pool bevétel is csökken miközben a power lassan növekszik.)

(#609) Danex válasza szazbolha (#608) üzenetére


Danex
addikt

Lehet gratulálni chia-éknak, hogy ilyen hamar 51% :D

(#610) corvin1984 válasza szazbolha (#608) üzenetére


corvin1984
tag

51% chia eseteben meg nem a vilag vege, eppen ezert van a proof of time is illetve a vdfek a networkon. Green paperben le van irva. Megnezem hatha van rola valami tomorebb.

(#611) Racer77 válasza SaitoX (#576) üzenetére


Racer77
tag

A proci ram az elég lesz hozzá, viszont a 970evo 300tbw tud, ami azt jelenti hogy kb 17TB lehet vele plotolni, a te esetedben 4x8TB ott már biztosan nem bírná. Sajnos mocskosul terheli az ssdket plotonként kb 1,8TB adatot kell számolni. Még a legdurvább ssdk is csak kb 100TB-200TB plotot tudnak legyártani.

(#612) corvin1984 válasza Racer77 (#611) üzenetére


corvin1984
tag

altalaban igaz, hogy a TBW-n tul is mukodokepesek a flash diskek. szamolhato olyan 3x-4x-es tuliras, mire eleg keves spare, ami hasznalhatatlanna teszi meghajtot. ettol fuggetlenul a 300 tbw nem tul sok, erdemes 1600 tbw / tb koruli diskeket nezni. en gigabyte nvme-t vettem, ami arban itthon a legjobb.

(#613) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Lehet most valahol (akár aprón is) olyan PCI-e NVMe bővítőkártyát kapni, amiben több (2 vagy 4) darab NVME SSD működhet?

A legtöbb amit látok, és van is készleten az csak 1db NVMe-t + 1db SATA-t tud kezelni.

Egyedül ezt találtam, de ez két slotot foglal be, ennyi erővel már vehetnék 2db olcsóbb kártyát is :D

Akasa 2x M.2 bővítő kártya PCIe

(#614) Racer77 válasza corvin1984 (#612) üzenetére


Racer77
tag

Én próbáltam már 3féle sata ssdvel, meg most már 3db kötöttem raidbe , de nem fogják bírni azt már most látszik, és nem is elég gyorsak. Most keresgélem a megfelelő ssdt corsair mp600 1800tbw meg Gigabyte aorus ami jónak tűnik, viszont 3200tbw még jobb lenne de az csak 2tbsoknál van, az már inkább 400-500euro. Kérdés lesz e ebből a chiabol valami ? :)

[ Szerkesztve ]

(#615) corvin1984 válasza Racer77 (#614) üzenetére


corvin1984
tag

Hat igen, nekem ketto db gigabyte nvme-m van. Az erdekes, hogy ugyanaz a model mas-mas FW. Az egyik a Percentage used erteket jol adja vissza, a masik nem. Igy az egyik flash mar 3% alatt van, holott meg csak most jar 25%-nal. Helyen kell kezelni a smart ertekeket is.

(#616) corvin1984 válasza AeSDé Team (#613) üzenetére


corvin1984
tag

En is ilyet vettem, sajnos nincs m2 az alaplapomon. A masik mar csak nvme, sata nelkul. En itthon nem talaltam ket NVMe-s PCIE kartyat.

(#617) corvin1984 válasza Racer77 (#614) üzenetére


corvin1984
tag

Hogy lesz-e belole valami? En 2017 vegen akadtam ra, azota kovettem a dolgokat. Bevallom oszinten a sok delay miatt kicsit kiabrandultam belole, de most ev elejen a mainent elott ujra ratalaltam es (bar nem idobe), de elkezdtem plotolni. Nagyon jol at van gondolva szerintem, nagyon jo a on chain chialisp nyelv, igy en bizom benne, hogy felno ahhoz az ertekhez, amin most epp lehet vasarolni. Ez az ar szerintem tulzas. En valahol a 20-100$ koze lottem volna be. Idovel, ha mar valoban platform lesz, akkor bizom benne, hogy ennek a sokszorosat fogja erni.

(#618) AeSDé Team válasza corvin1984 (#616) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Köszi, és mi a véleményed róla? A hűtés megfelelően hűt? És túl zajos esetleg rajta a venti? Lehet valamilyen módon szabályozni?

(#619) sittes79 válasza Racer77 (#614) üzenetére


sittes79
addikt

Mondjuk az eth is így kezdődött, de persze bármi lehet, én vettem egy mp500-at 300EUR ennyit még áldozok, van 20TB-om, megtöltjük azt meglátjuk mit tud az a pool :)

(#620) ONTECH


ONTECH
csendes tag

Sziasztok! Két napja követem a topicot csendes megfigyelőként, össze is állt már nagyjából a fejemben a működése a Plotolásnak és a farmolásnak, viszont lehet elmentem mellette, és basic kérdés tudom, de látott már ebből valaki viszont valamennyi pénzt?

Tomi :R

(#621) oZone762 válasza corvin1984 (#605) üzenetére


oZone762
tag

Milyen aktív részvételre gondoltál?

(#622) corvin1984 válasza ONTECH (#620) üzenetére


corvin1984
tag

En a main-net elott plottoltam, sajnos nem idoben kezdtem es nem megfelelo HW-rel, igy nagyjabol 7-8TB-om volt az elejen, de sikerult egy par db XCH-t begyujtenem. Abban biztam, hogy olcsobban lehet majd venni es nem ereztem szuksegesnek a tovabbi HW vasarlasat. Eddig az elet nem engem igazolt...

(#623) corvin1984 válasza oZone762 (#621) üzenetére


corvin1984
tag

Azt gondolom a Chia idovel tenyleg nagy lesz, en valahova az Ether es a Bitcoin koze lonem most be. Szeretnem "felfuttatni" a blogot, hogy goto legyen mindenki szamara, aki a Chia-val ismerkedik. Gondolkodom sajat pool inditasan is. Alapvetoen nyitott vagyok "barmire", tartalomgyartas, fejlesztes, optimalizalas, ilyenekre gondoltam.

(#624) corvin1984 válasza AeSDé Team (#618) üzenetére


corvin1984
tag

Most nezem, hogy nekem megsem ilyen van. Hanem ez: [link]
Nekem nincs rajta hutes, igy is olyan 40-45 korul van az NVMe. Nyivlan nalam az is benne van, hogy csak egy 16x-es PCIe csatalom van, ami rogton 8x-es lesz, amint a masik 8x-es foglalatban is csucsul valami es ugye ott is PCIe NVME adapter van.

(#625) AeSDé Team válasza corvin1984 (#624) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Ja bocsi, közben én is kevertem a dolgokat, mert amit belinkeltem azon nincs aktív hűtés. Ez tetszett még meg:
Axagon PCIE NVME+NGFF M.2 SSD adapter fekete

Ez azt hiszem pont ugyan olyan mint a tied, csak van rajta egy fém ház, és egy icipici ventilátor is. Ugyan úgy egy darab NVMe-vel bír csak el sajnos, annyi hogy talán egy picit hűvösebben tartja.

(#626) corvin1984 válasza AeSDé Team (#625) üzenetére


corvin1984
tag

Igen ez alapvetoen az. Nagyon erdekes, mert az asztali gepemben tenyleg 40 fok koruli homersekleten futnak. Vettem egy USB-s nvme tokot is, ott viszont nagyon melegedett, nem volt stabil es lassu is volt mellette. En nem feltetlen aggodnek a hutes miatt.

(#627) corvin1984 válasza oZone762 (#573) üzenetére


corvin1984
tag

Privat kulcsodat meg kellett adni?

(#628) AeSDé Team válasza corvin1984 (#626) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Pont ugyan így jártam!

Vettem egy UGREEN USB-C-s tokot (talán pont ezt), beletettem egy egyébként elég lassú és hűvös, kis kapacitású HP NVMe-t, azt mondtam neki hogy apt-get, és félúton lefagyott :D
Megfogtam és majdnem megégetett.
Nem tudom mi a franctól melegszenek ennyire USB házban, amikor a zárt gépházban vagy laptopban ugyan az az SSD tök hűvös.

Nem segített rajta az sem, hogy ha nyitva hagytam az USB ház fedelét.

Pedig úgy néztem, hogy nem is a ház elektronikája melegszik, hanem benne az SSD-t.

[ Szerkesztve ]

(#629) corvin1984 válasza kigyi_23 (#593) üzenetére


corvin1984
tag

Solo farm marad, alapvetoen akkor "tanacsos", ha Petabyte meret solo farmal rendelkezel, mindenki masnap ott a pool. Poolra is jo plot remelhetoleg 17.en jon. Az jo lesz solo-ra is, de lehet "koltoztetni" poolra is. Poolok kozotti vandorlas igy megoldhato.

(#630) corvin1984 válasza AeSDé Team (#628) üzenetére


corvin1984
tag

Igy van, nekem is irto meleg lett es rendre R/W errort dobott, igy volt, hogy csak orakkal kesobb lattam, hogy feluton behalt a plot. Azota nem hasznalom... En aliron vettem Orico-t.

(#631) AeSDé Team válasza corvin1984 (#630) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Olcsót akartam, ezért lett a Ugreen. Lehet hogy rá kellett volna szánnom még egy picit és venni egy értelmeset. Ebben már kétlem hogy felforrna. Na majd egyszer.. :)

(#632) corvin1984 válasza AeSDé Team (#631) üzenetére


corvin1984
tag

Irto draga es ha nincs uj USB-d akkor meg limitalja is az NVMe-t. Ha meg uj a geped, akkor van alaplapi m2. Szerintem ezeknek nem sok ertelme van. Amugy nekem felig alu dobozos az Oricom, abban is megfott.

(#633) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Nekem olyan mókolásokhoz kell, amikor amikor le kell mentenem a laptopom teljes meghajtóját, és ezt kikapcsolt állapotban szeretném megtenni.

Chia-hoz nincs sok értelme, az tuti :)

[ Szerkesztve ]

(#634) corvin1984 válasza AeSDé Team (#633) üzenetére


corvin1984
tag

Igen, nekem Chia volt a use-case, ott elbukott :)

(#635) szazbolha válasza AeSDé Team (#613) üzenetére


szazbolha
addikt

"Lehet most valahol (akár aprón is) olyan PCI-e NVMe bővítőkártyát kapni, amiben több (2 vagy 4) darab NVME SSD működhet?"

Nem. Az általad linkelten kívül nem találtam.

(#636) szazbolha válasza ONTECH (#620) üzenetére


szazbolha
addikt

Törölve.

[ Szerkesztve ]

(#637) NorbixD


NorbixD
tag

Egy i5 8400, 48 GB ram és 2x SSD. Ezen próbálok plotolni. Szeretnék párhuzamosan 4db plotot futtatni 80-90 perc eltolással.
Amikor plotolási beállításoknál megadok egy bizonyos értéket az azt jelenti, hogy összesen ennyit használhat fel az összes plothoz vagy plotonként foglalhat le ennyit?

(#638) corvin1984 válasza NorbixD (#637) üzenetére


corvin1984
tag

Milyen ertekre gondolsz? Gondolom, memoria, thread? Csak a phase1 multithreaded a tobbi single threaded. A mondas az, hogy 3-4 felett nincs ertelme. En 4 thread-el kb 10-15%-os sebessgenovekegedest ertem el. Memoriat pedig ugy tudom, hogy max 6,5 GB tud hasznositani / plot. Queue / Parallel plot futtatasa eseten is per aktiv plot futas szerint ertendoek a bealittasok.

Nalam igy van:

Plot count: 3-5 # par naponta szeretem, ha nincs futo plot a frissitesek miatt
Add plot to queue
--- advanced:
RAM: amennyiben van szabad memoriad, akkor novelheted, ellenkezo esetben en nem piszkalnam
Thread: amennyiben teheted, noveljed 3 v. 4-re.
Queue Name: nalam altalaban ilyen: nvme1_plot_to_$drive. Igy tudom melyik nvme hova plottol.

Ebbol inditok 2-2 darabot (queue name mas es mas), igy parallel megy mindig 4 (kettes csoportban eltolva) es a queueban van a tobbi, igy nem kell piszkalnom.

Ha most tehetnem Linuxon plotolnek - allitolag 10-15%-al gyorsabb, ugyanaz a config.

Tudni kellene a teljes konfigod, hogy mi a bottleneck, memoria, flash disk, vagy core/thread. Nagyjabol ilyen ertekekre lehet szamitani: https://chiablockchain.com/2021/05/05/hardware-buying-guide/

En egy i7 4770, 32gb ram, 2x1tb gigabyite nvme, nehany fokent p300 toshiba disk tudok naponta 9-10 plotot.

[ Szerkesztve ]

(#639) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Nyomtam egy plotot az SSD-re hát mennyivel gyorsabb ez így mint a winyó és nem is ez a lényeg, hanem a felbecsülhetetlen csend :) Kár, hogy sajnálom erre "szétcseszni" Sajnos csak 500-as így 1 plot fér el kellene még egy 500-as, ha lehet valahogy raid-be illeszteni akkor mehetne rájuk 3 :) Csak megszakadna a szívem én szeretek rájuk vigyázni, de hát a cél szentesíti...

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#640) oZone762 válasza corvin1984 (#627) üzenetére


oZone762
tag

Igen

(#641) corvin1984 válasza oZone762 (#640) üzenetére


corvin1984
tag

Azt tudod, hogy ennek birtokaba hozza is ferhetnek az online walletedhez?

(#642) oZone762 válasza corvin1984 (#641) üzenetére


oZone762
tag

Tudom, de csinálok másik walletet. Minden plotom, ami ehhez a wallethez kapcsolódott ment a poolba az eddigi eredményemmel, ami egy nagy nulla.

(#643) szazbolha válasza corvin1984 (#641) üzenetére


szazbolha
addikt

Ez az ára, én is bevállaltam. Amint érkezik coin, azonnal utalom majd egy másik walletra.
Legjobb esetben is 1-2 hetente kell megtenni...
De... egy másik chia wallet mennyivel biztonságosabb? Miért bízunk benne jobban, mint a kinai poolban?

[ Szerkesztve ]

(#644) corvin1984 válasza oZone762 (#642) üzenetére


corvin1984
tag

Es poolban sikeresebb vagy?

(#645) gabi123 válasza corvin1984 (#629) üzenetére


gabi123
senior tag

Akkor azt már lehet érdemes kivárni a plottolással.

Forza Ferrari!

(#646) corvin1984 válasza szazbolha (#643) üzenetére


corvin1984
tag

Talan az egyik eseten biztosan tudod, hogy mas is hozzafer a masik esetben pedig csak ez az elkepzelesed. A chia nyilt forrasu szoval vegig is lehet nezni a kod ide tartozo reszet, igy azert rz biztosabb.

(#647) corvin1984 válasza gabi123 (#645) üzenetére


corvin1984
tag

Azt gondolom igen, legalabbis en a most meg bekotott diskeket teliplotolom, aztan csak farm, amig nem jon ki a frissites. Utanna mar poolra is jo plotokkal toltom meg az uj diskeket.

(#648) sittes79


sittes79
addikt

Akkor mi a helyzet ezzel a poollal érdemes várni 17ig vagy menjek rá hpoolra, solot kizartam 20tbvel.

(#649) szazbolha válasza corvin1984 (#646) üzenetére


szazbolha
addikt

LOL..... egy neten lévő pénztárca szerinted biztonságos?
Holnap lekapcsolja a szervert az üzemeltető és vége. Nincs tovább.

(#650) szazbolha válasza sittes79 (#648) üzenetére


szazbolha
addikt

Ha valamikor elérem a 0,2 XCH-t és megjelenik a pénztárcámban akkor majd IGEN lesz a válasz, addig bizonytalan.
Ha raid0-s HDD-re plottolsz (lassabban mint SSD-re) akkor sokat nem vesztesz rajta csak az áram díját. 1 hét múlva kukázhatod is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.