Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Beasttel válasza szazbolha (#550) üzenetére


Beasttel
csendes újonc

Itt nem a coinról magáról van szó. Csak a plotokról és a farmról.
Ne keverjük a szezont a fazonnal.
A walleteket értékestül átemelik és minden megy tovább.
Számtalan ehhez hasonló volt már pl.: BTC -> BTH

Egyenlőre semmi sem biztos, mindás más csak találgatás :)

[ Szerkesztve ]

(#552) sittes79 válasza Freddy S (#540) üzenetére


sittes79
addikt

Your old plots won't be able to join pools, but new plots which support pooling will be able to switch between pools without replotting"
?
MI számít új plotnak és mikortól?

(#553) BeZol


BeZol
őstag

Amúgy nem tudom ki mennyire matekozott azon h mennyire érdemes HDD-ket vásárolgatnia, de az én matekom most kb. az, hogy jelenleg kb. napi 10%-kal nő a hálózat mérete, ezért ahhoz h minden nap utolérjem a hálózatnövekedést (ergo tartsam a reward szintemet), ahhoz az éppen meglévő plotmennyiségemet napi 10%-kal kéne növelnem.

Tehát én most 2 géppel 30 plotot gyártok per nap.
300 plotnál ha leszek (legyen 30TB) és 10%-kal nő a hálózat, akkor 330-on még oké vagyok, de utána levő nap 33 plot kéne, de csak 30at tudok gyártani, 363 plot utána 399 plot, és ekkor csak 390em lenne stb., és pl. 600 plotnál a +30 már csak +5% lenne, ergo sosem érném utól a hálózat növekedést, folyamatosan szakadnék le.

Tehát sztem ezt is vegye mindenki figyelembe, hogy esélyesen bizonyos plotmennyiség fölé kvázi értelmetlen menni.

Én most a 3db 8TB-os mellé rendeltem 3db 12TB-osat, ez így 60TB lesz és az én részemről itt end of story, várom a Chia coinokat, és akkor mivel a reward 2 coin, ezért ha az árfolyam marad ezer dollár környékén, akkor a befektetésem teljesen megtérülne, minden további coin pedig ingyen pénz.

Hát kíváncsi leszek, most járok 64 plotnál, még nem voltam szerencsés :U

[ Szerkesztve ]

(#554) Racer77 válasza BeZol (#553) üzenetére


Racer77
tag

A solo mininghoz nagy szerencse kell. A nagy polookal szemben ahol percenként visznek 1 rewardot. Olyan mintha ipari halászat közben ott ülnél ahol a halakat hálóval felfogják és egy bottal pecáznál :D

(#555) BeZol válasza BeZol (#553) üzenetére


BeZol
őstag

Itt pedig egy kalkuláció, hogy mire számíthatok a mostani 60 plotomról napi 30at hozzápakolva egészen 600 plotig 1129 USD per XCH árfolyam mellett.

Hát annyira nem nagy buli ezek alapján, hacsak nem megy az árfolyam feljebb...

Racer77:
igen, de ha pool-ban lennék és továbbra is napi 10%-kal bővül a hálózat, akkor a lenti 0.93 XCH-m lenne 6 hónap múlva (ergo mivel a reward 2 XCH, ezért simán lehet h 6 hónap alatt sem lesz semmim solo-ban nyomva), árfolyam meg ki tudja hol lesz addigra :U

lacy86:
majd foglalkozom a kérdéskörrel ha nyertem vmit, addig drukkolok mindenkinek h nyerjen vmit :C

[ Szerkesztve ]

(#556) lacy86 válasza BeZol (#555) üzenetére


lacy86
addikt

Ez tök jo :)
Hogyan fogod tudni “kiutalni magadnak”?
Milyen modon fogod atforgatni?
Ezt is jo lenne tudni majd egyszer :DDD

(#557) Danex válasza szazbolha (#539) üzenetére


Danex
addikt

Szakmailag nem, mert a chia kimenetét nézem, de gyakorlatban az megegyezik a log fajlal :U

(#558) szazbolha válasza Beasttel (#551) üzenetére


szazbolha
addikt

Akkor is kezelhetetlen a dolog.
Az ajánlásnak megfelelően veszel SSD-t plottolni. 100-200-1000 plottolással leamortizálod és most mehet a kukába amibe pénzt öltél?

Én úgy értelmezem a saját plottokat lehet tovább farmoltatni szólóban, az új plottokkal lehet majd poolhoz csatlakozni.
Ha a HPOOL metodikája nem változik, akkor nem változik semmi az ő rendszerükben.
Holnap kiderül..

(#559) Rolly válasza szazbolha (#550) üzenetére


Rolly
veterán

Én ott a tweetek alapján úgy gondolom, hogy:
- solora maradhat a régi plot
- így tippet a hpool is maradhat
- de az új plotokat lehet majd használni az új poolokban

(#560) sittes79 válasza szazbolha (#558) üzenetére


sittes79
addikt

Mi lesz holnap?

(#561) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Elkezdtem Plot-olni egy 269GB-os SSD partíciót használva temp-nek, és másodlagos temp-nek pedig megadtam a C meghajtóm, amin volt még 100GB szabad hely.

Eredmény: 7 óra után a 269GB-os partíción kb. 150GB adat volt, a C-met viszont teljesen teletömte, és meghalt a rendszer :D A plot 98%-nál akadt be és le kellett állítanom. Tök jó.

A doksi szerint: "you will need 256.6 GB of temporary space and the final plot file will take 108.8 GB"

Most akkor mennyi kell neki összesen? Én úgy képzelném el, hogy ha 239GiB (256GB) kell egy teljes plot-hoz, akkor azt teljes egészében az elsődleges temp meghajtón végzi el. Mit keresett 100GB-nyi adat a másodlagos temp meghajtómon is? Ezt a két számot össze kell adni?

(#562) bfkerek


bfkerek
kezdő

Tesztelgettem egy kicsit egy 500GB-os SSD-re a temp ...(max 1 db plot) mondom ok, 100Gb/plot csinálok pár nap alatt (-ja 30 nap lenne kb 6TB-nyit a HDD-k re..) csakhogy azt vettem észre hogy ez mikor plotol 180-350 MB/s-el használja az SSD-t és az 0/24-ben nem 1-2db plotnyi terhelés (ami csak ~ 200GB lenne) hanem ~napi 15TB! Az 500GB curcial lifetime írásának ~ 180TB van megadva... szóval ennek ~10-11 nap és kapa (-25 000 Ft)

Ha a HDD-n "plotolnék", (RAID0) az ssd sebesség ~ fele, de az is napi 7TB hogy létrehozza azt a ~1 plotot de abból az 50-55db kb 60 nap ami ismét nem 5,5TB-nyi írás hanem vagy 300TB (mondjuk akkor 150TB/HDD) - szerintem az sem szereti ha 50x teleírják :)

Talán ramdiskre kellene tenni a temp mappáját csakhogy 1plothoz kell vagy (menyni is ? már uninstalláltam ezt a hóbelebancot) ~ 400 GB RAM már csak az 1,4M Ft...

Hát ehhez a farmolgatáshoz nem ártana ez a két cucc:
Plotolni valami ilyesmivel: Liqid Badger Den ~ $60 000 [link]
Ránézésre csak CPU limit lenne a 128 thread miatt.. egyszerre "csak" 64 plot a badger meg ~28-38GB/s (linux alatt 98GB/s) (csak kész lenne egy pakkal "gyorsba" ~ 2óra 64db ~ napi 768 plot...(gyengébb gépek is tudnak 8-14-et egyszerre 7-12 óra alatt [link] ) 1Peta 10 000 plot 13 nap alatt csak fullon lenne egy ilyesmi cucc: ~$60 000 [link]

A mai árfolyamon [link] ~2021 júni 18.-ra vissza is hozná a ~$120 000 hardver árát [link]
Ha valahol be is lehetne váltani dollárra vagy forintra... de egyenlőre csak más cryptora lehet [link] Valahogy így? [link]

Lehet pénzért is letölteni előre készített plotokat ~ €400/100db (10TB) [link] (az még meg is térülne 3 hét alattha valóban adnak is valamit azért a €400-ért vagy csak 10db (1TB) €4,5/db .. az is visszahozná az árát júni 1.-re azt a€45) de azért már van €1800 -ért is ugyanannyi (100db, 10TB) [link] ahá.. azért €1800 a 100 plot mert a jelenlegi árfolyamon (~$1100/XCH) 100 plot novemberre "simulna ki", viszont addigra visszahozná az árát is...- onnantól már csak $3.36/nap a hozam lehet venni az új pakkot a $3.36/napi bevételből az átváltogatás után meg esetleg futá még egy winyóra amin elfér :)

Aztán az árfolyam bezuhanna és a 2. pakk már nem jönne vissza soha.

Majd ezt a posztot visszakeresem pár év múlma mikor ez a "zöldkoin is" (ami még a BTC-nél és az Ethernél is károsabb mert az antminereket és VGA-kat nem kell két hetente kukázni) majd lesz vagy $30 000/db és addigra már normálisan $-ra is lehet váltani...

No, sok sikert aki beleugrik!

[ Szerkesztve ]

(#563) sittes79 válasza bfkerek (#562) üzenetére


sittes79
addikt

Jó sok kedvet csináltál :DDD küldöm is vissza a 14tb vinyot azt veszek belőle dogecoint :)

(#564) erer1000 válasza bfkerek (#562) üzenetére


erer1000
őstag

tudom nem nagyon vígasztal, de a TBW adatok a garanciánál fontosak.
ezeknél bőven többet tudnak az eszközök.

[link] a TLC 2-2,5k után QLC ha 1k csak, akkor is 500GB SSD 500TBW-t kibírhat, ami a gyári megadott 180TBW-nél bőven több, csak túlbiztosítani szeretnek a gyártók, meg a professzionális irányba terelni az embereket ha az írás fontos nekik.

szóval véleményem szerint ha TBW adatot el is éred, és ott kiveszed a temp meghajtók közül, akkor még átlagos felhasználói célokra tökéletesen fogod tudni használni.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#565) erer1000


erer1000
őstag

amúgy az emberek nem tudnak felszinkronizálódni mind mert valami technikai probléma van, vagy pedig szállnak ki?

ma még volt 3,1 EiB csúcs, most meg szép lassan lement egészen 2,77 EiB-re a network.
bővülés helyett -11%

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#566) szazbolha válasza sittes79 (#560) üzenetére


szazbolha
addikt

Gondolom a HPOOL-nál változás. Most karbantartanak,.

(#567) szazbolha válasza AeSDé Team (#561) üzenetére


szazbolha
addikt

Szerintem nem érdemes másodlagos temp-et használni, kivéve ha nagy és jelentősen gyorsabb mint a céltárhely. (pl hálózaton vagy USB2-ön elérhető a céltárhely)

Ma azt a visszajelzést kaptam, hogy valakinek HPOOL plottolót használva 320GB-os lemez megtelt, leakadt a plot. Korábbi állapot 240 GB-volt, de a "hivatalos" plotterrel. HPOOL-t nem mértem meg,.

(#568) szazbolha válasza bfkerek (#562) üzenetére


szazbolha
addikt

Igen, a plottolás folyamata alatt 1,8GB-ot ír a TMP mappába. Ez sok a legtöbb SSD-nek, nagy TBW-jüt kell szerezni, de nem is ez a fő probléma, hanem hogy melegiti az SSD-t.

Azért ez nem olyan drága.... nem kell millióükat költeni, ötthoni lomizott cuccokból is össze lehet rakni, vagy hardverapróról.
Veszel 30-40K-ért egy intel 4.gen brand gépet. (legyen 4-6 SATA portja) ehhez veszel 4 db 350-500GB HDD-t használtan 10K,
Csinálsz 2 RAID tömböt és indulhat a plottolás, napi 3db biztos meglesz. Céltárhely másik gépen vagy NAS vagy USB külső.

Ha ezen a gépen akarod tárolni és farmolni, akkor 2 olcsó 250-500GB-os HDD és 1 RAID tömbbön plottolsz kb 5eFt. (1,5 plot/nap) És veszel 2 tároló HDD-t, annyiért amennyi pénzed van. Mondjuk használtan 2x2 TB. Elköltöttél összesen 70-80 eFT-t.
4 TB mostani áron 10 USD. 3 hónap alatt megtérülne ha a diff nem növekedne. helyette 5-6 hónap.

(#569) erer1000 válasza szazbolha (#568) üzenetére


erer1000
őstag

hát a melegedés nem tudom. átlagos hűtéssel egészen jól tartja magát.
970 EVO, laptopban 67-68 fok felett nem láttam még. annyi extrája van hogy egy szilikon hővezető lap van a laptop burkolat és az SSD felülete között, tehát nem nagy extra

asztali gépben 860 EVO, az már SATA, de 42 fok volt a maximuma annak.

nyilván az nvme-re gondoltál hogy baj a hőmérséklet, de ha laptopban tudja ezt az értéket tartani, ami totál oké még neki, akkor asztaliban egy extra borda, levegő ráirányítás, és bőven túl is van biztosítva.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#570) szazbolha válasza erer1000 (#569) üzenetére


szazbolha
addikt

Igen, nagy sebességű NVMe melegedésre gondoltam. Nagy borda sem sokat segített rajta.
Elérte a 70 fokot aktív hűtés nélkül nyitott házban,

Más: Mi lesz reggelre? Valami "baj" van. Nem csak a hálózat zuhan, de a HPOOL napi bevétele is drasztikusan lecsökkent és óránként további 1%-ot csökken.
Tegnap még 2m5 volt, most 1,42 és csorog lefele, annak ellenére hogy a pool részesedése az ábra szerint növekszik, megint közelít az 50%-hoz.

(#571) AeSDé Team válasza szazbolha (#567) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Köszi!

Azért adtam meg másodlagost, mert ezt írja:
"If none selected, then it will default to the temporary directory."

Ezt én úgy értelmezném, hogy ha nem adom meg akkor a default másodlagos táhelye az az operációs rendszer temp könyvtára lesz. Az pedig ugyan úgy a C meghajtón van, csak jóval eldugottabb helyen :)

Szerk.:
Tehát eddig azt hittem hogy ez túlcsordulásos esetekre vonatkozik csak.

Reddit-en viszont ezt írják:

"It moves plotting over to the 2nd location after stage 1&2. Can be marginally useful to move from fastest SSD to a slower SSD to free up your fastest SSD for a new plot - but your mileage may vary."

Na akkor ezért próbálta a teljes plot-ot rágyömöszölni a szegény 100GB-nyi SSD-re. Akkor a fenti értelmezésem helytelen, és ezentúl ezt üresen hagyom.

[ Szerkesztve ]

(#572) BeZol


BeZol
őstag

Nekem meg hajnalban összecsuklott a plotolás, túl aggresszív volt a 120perces delay a 3ezerrel író/olvasó SSD-nek, a 8700K-s gépen 145ös késleltetéssel teljesen jól halad a dolog a 2ezres sebességűn, a 10900K-val is jól haladt 135össel a 2ezresen, most 135öt adtam a gyorsabb ssd-nek is...

(#573) oZone762


oZone762
tag

Beregeltem HPOOL-ra, feltöltöttem a plottjaimat. Ennyit kell látni a minerben? Minden működik?

A web oldal is csak a tárterületet mutatja, minden más oldal üres a weben.

Pár láma kérdés:
- A hivatalos Chia toolt állítsam le? Összeakad a két miner? Vagy ha másik walletet regisztrálok, utaláshoz, akkor mehet?
-Ha párhuzamosan több plottot akarok, akkor a plot.bat-ot indítsam 3 példányban 3 másik temp directoryval?
- Az újraplottolással most mi a helyzet?

(#574) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Az Alza milyen státuszú rendeléseket szokott visszamondani? Tegnap rendeltem egyet, ami azóta már készleten nincs, de a rendelésemre ezt írja:

"A megrendelést szállításra készítjük elő. Várható szállítási idő: szerda 2021. 5. 12. (...)"

Már a számla is letölthető. Így is esélyes hogy mégsem érkezik meg?

(#575) oZone762 válasza oZone762 (#573) üzenetére


oZone762
tag

Elindítottam a hpool-miner-chia-console-t is, az dobott egy csomó "invalid plot header magic" exception, de a Hpool weben Miner>Online Plot oldalra felkerültek a plotok signed státuszban.
De a contribution és revenue oldal tök üres.

(#576) SaitoX


SaitoX
tag

Sziasztok!

i5-4690k, 16 GB ram-mal lenne értelme chiát bányásznom, vagy kevés hozzá? :)

Kezdésnek 970 EVO Plus 500GB + 4x8 TB HDD-ra gondoltam.
Szerintetek ez jól működne?

[ Szerkesztve ]

(#577) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Hpool-ról én is "leszakadtam" Nem tudom beszinkronizálni az új plotokat és nem kapok feladatot sem a farmoláshoz az egyik gépen. Nem tudom mi a gondja. Majd megnézem mi van otthon, de arra azt írja az oldal, hogy ott megy. Itt ezen a gépen viszont nincs feladat kiosztva a szerverhez nem kapcsolódik offline....

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#578) gyurma888 válasza szazbolha (#570) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Valami történt, áramszünet Kínában? :D Nálam most kezd megugrani az income, Miner/Revenue fülön látszik.

#573oZone762
Pool/Configuration résznél a binding check legyen meg, onnantól jönnie kell, Open Pool/Undistribute mined fog számolni. Hivatalos chia tool mehet, ha vannak külön plotjaid oda is. A bat fájlt kell többször elindítani igen, nem kell külön temp mappa, ugyanoda mehet.

(#579) Danex válasza oZone762 (#573) üzenetére


Danex
addikt

A solo miningot állitsd le különben bannolhatnak ha párhuzamosan megy a hpool-lal

(#580) Danex válasza AeSDé Team (#574) üzenetére


Danex
addikt

Ez teljesen normális, nekem is ez volt a státusz a szállítás előtti nap végéig amíg átadják a futárnak

(#581) oZone762 válasza kigyi_23 (#577) üzenetére


oZone762
tag

Mit kell látni, amikor minden ok?

(#582) AeSDé Team válasza Danex (#580) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Köszi!

A kérdésem inkább azokhoz szólt, akiknek visszamondtak rendelést. Vajon még ezen a ponton is érdemes alternatív forrásokat keresgélni, vagy innen már tuti hogy meg is kapom?

[ Szerkesztve ]

(#583) kigyi_23 válasza oZone762 (#581) üzenetére


kigyi_23
addikt

A Task mellett vannak számok és folyamatosan változnak azaz kapsz megoldandó feladatot illetve, ha kész (mert valaki kifarmolta) akkor ugye kapsz újat. Na ez nekem most üres, nem megy tehát nem kapok feladatot a szervertől.
Érdemes volt aggódni, mert amíg ezt leírtam megérkezett a feladat szóval visszacsatlakoztam ez mondjuk gond, mert akkor a többi nagy farm is :D
A fele állomány, mert kb fele van otthon és fele itt az többet hozott az elmúlt 2 órában mint az egész együtt előtte. Sokan leszakadhattak. Persze nem megyek vele semmire, mert még vízcsepp sem vagyok a tengerben nem tudom nagyban nyomni.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#584) oZone762 válasza gyurma888 (#578) üzenetére


oZone762
tag

Binding check megvan. Most elkezdett működni, a console végre kapcsolódott. A contribution és revenue oldalon is megjelent valami. Úgy látszik csak rossz pillanatban kapcsolódtam.

Kérdés a miner gui-nak és a konzolnak is futni kell? vagy a gui csak a konfigot csinálja meg a consolnak?

(#585) kigyi_23 válasza oZone762 (#584) üzenetére


kigyi_23
addikt

Igazából mindegy melyiket használod én gui-zok, mert szeretem látni mi van.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#586) oZone762 válasza Danex (#579) üzenetére


oZone762
tag

ok, leálitottam

(#587) gyurma888 válasza oZone762 (#584) üzenetére


gyurma888
aktív tag

A konzol nem tudom mit csinál, mert nem volt benne a kínai leírásban. Még soha nem is futtattam, csak a guit :)

(#588) ga_-bor


ga_-bor
tag

A hpool mennyire érzékeny a leállításra? 1 hete vagyok benn, 1 hét alatt kb megdupláztam a plotok számát, és ennek ellenére megfeleződött az income. Nyilván napi szinten le van állítva, más helyekről másolom be a plotokat, de... nem hiszem, hogy dupla méretű plottal is fele income normális...

(#589) MasterDeeJay

Végre egy pozitívum az official szoftvertől. Nem kell restartolni ha kihúzom és másolgatom menet közben a kész plotokat így nem szakad meg a félkész plotolás sem. Bár másolás alatt írogatja hogy failed to open aztán egyszer csak átkerül a kész plot listába és megjelenik az összesítőben is. Igaz a failed to open listában benne marad, az csak program restartkor ürül ki.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#590) kigyi_23 válasza MasterDeeJay (#589) üzenetére


kigyi_23
addikt

Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy nem a gyökérbe másolom és azt adom meg plotfarmnak hanem mappába. Így amíg a gyökérbe vagy másik mappába felmásolom nem zavarja a rendszert és onnan csak egy áthelyezéssel meg van oldva az egy pillanat műve igaz +1 művelet, de nem okoz galibát kész plot-ot kap egyből és nem akad össze garantáltan semmivel.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#591) gabi123 válasza Freddy S (#540) üzenetére


gabi123
senior tag

Valóban jó lenne tudni, hogy ezzel mi lesz, mert én is most kezdtem el a plottgyártást a hivatalos chia szoftverrel (k-33), és a 10 TB-os HDD-re azért nem 2 perc lesz, mire megdurrantom - nem volna jó, ha újra kéne gyártani az egészet. :U

Forza Ferrari!

(#592) MasterDeeJay válasza kigyi_23 (#590) üzenetére

Ja, igaz legközelebb úgy csinálom. Rakás kis vincsim van úgyhogy lesz még bőven másolósdi.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#593) kigyi_23 válasza gabi123 (#591) üzenetére


kigyi_23
addikt

Solo farm marad a hivatalos pool-hoz kell majd újra plotolni. Nyilván a pool folyamatos, de kisebb bevétel a solo meg azoknak akik szerencsésebbek és nyernek a lottón :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#594) AeSDé Team válasza kigyi_23 (#593) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Ha teszem azt egy 10TB-s tárolóm már tele van plotokkal, akkor meg lehet majd csinálni azt, hogy párhuzamosan bányászok solo-ban és pool-ban is?

Pl. a régiek közül naponta csak néhány plot-ot törölnék ki, és ezeket azonnal elkezdeném újra generálni úgy hogy az újak már pool-ban futhassanak.

így fokozatosan lehetne átállni és nem esne el senki semmilyen bevételtől (vagy lottó esélytől).

[ Szerkesztve ]

(#595) gabi123 válasza kigyi_23 (#593) üzenetére


gabi123
senior tag

10 TB-tal szerintem értelmetlen a solo mining, akkor viszont mit csináljak, állítsam le a plottolást és várjam meg amíg kijön egy alternatív pool? Ha HPOOL-ra át lehet állítani a chia szoftverrel legyárrtott poolokat, akkor egy más poolra miért?

Forza Ferrari!

(#596) kigyi_23 válasza AeSDé Team (#594) üzenetére


kigyi_23
addikt

Erre szerintem senki sem tudja a biztos választ, majd amikor elindulnak a pool-ok akkor derül ki minden, hogy milyen megoldást csináltak rá, de én úgy gondolom lehetséges ez a megoldás amit szeretnél.

gabi123: na ez a nagy dilemma most mindenkinél, hogy a hpool-ra gyárt és ott maradjon vagy rendes pool-ra, de a feltételek nem ismerjük még korai valamit is mondani rá és még akár hetekig is eltarthat amire rendeződik és kiderül hol éri majd meg farmolni. Nyilván, ha sok pool indul akkor lesznek olyanok ahol jobb feltételekkel farmolhatsz és lesznek ahol rosszabbakkal, de ugye mindig kérdés kinek mi a jobb és rosszabb, mert más szempontok alapján ez fordulhat.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#597) gabi123 válasza kigyi_23 (#596) üzenetére


gabi123
senior tag

Hát igen...

Én azt nem értem, hogy ha HPOOL-ra megoldható a meglévő plotok átvitele/felhasználása, akkor ez más poolokra miért ne lehet megoldható?

Forza Ferrari!

(#598) kigyi_23 válasza gabi123 (#597) üzenetére


kigyi_23
addikt

Mert a hpool nem pool :D Igazából csak egy csináld magad pool minden ezzel járó hátrányával tehát mindenedből is kiforgathatnak, ha akarnak, de persze nem kell a legrosszabbat feltételezni minden kicsi kínairól :) Az origi pooloknál nem kell a walleted kiadnod ide ugye ki kell ez igazából egy kötegelt solo :D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#599) szazbolha válasza kigyi_23 (#583) üzenetére


szazbolha
addikt

"azaz kapsz megoldandó feladatot"

Ezt hol lehet látni?
Nálam jelentősen lecsökkent a HPOOL bevétel, korábban napi 0,01 volt a bevételem, most ennek fele és jóval több a plottom, amit belistázott (vagyis kompenzálja az XCH/PB csökkenést)

(#600) szazbolha válasza gabi123 (#595) üzenetére


szazbolha
addikt

Szerintem azért mert a HPOOL saját farmoló és plottoló programot fejlesztett.
Az az ára, hogy kiadod nekik a tárcád, mert nem volt hivatalos támogatás pool-hoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.