Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14701) #41635072


#41635072
törölt tag

Az "engaged person" mit jelenthet egy egy pozi req-ben? :D
Elkötelezett a munka iránt, vagy legyek házas? Még ott van a leírásban a mature jelző is, nekem ez kicsit riasztó. ;]

(#14702) emvy válasza #41635072 (#14701) üzenetére


emvy
nagyúr

Proaktiv, lelkes.

while (!sleep) sheep++;

(#14703) #41635072 válasza emvy (#14702) üzenetére


#41635072
törölt tag

Van olyan hely, ahol ezt nem ölik ki az emberből? :P - csak költői kérdés.
Amúgy tökre működnek a fent említett oldalak, most regisztráltam be és full nomrális pozik jönnek, és nem indiai recruiterektől valami lapátoló melóba.

[ Szerkesztve ]

(#14704) bambano válasza #41635072 (#14701) üzenetére


bambano
titán

házas :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14705) #41635072 válasza bambano (#14704) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem tudom hogy iróniának gondolod-e, vagy komolyan.
De őszintén nem hiszem, hogy az egyik legnagyobb globális IT cég ennyire mélyre süllyedne nyilvánosan.

[ Szerkesztve ]

(#14706) Apollyon válasza #41635072 (#14705) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem tudom hogy iróniának gondolod-e, vagy komolyan.

Csak azért, mert egy nap alatt harmadszor futok bele a fórumban a tévesen használt irónia/ironikus kifejezésekbe: nyilvánvalóan szarkazmus volt bambano-tól.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14707) Egon


Egon
nagyúr

Ide is beírom, hátha érdekel valakit: IT biztonsági mérnököt keresünk Bp-i melóhelyre.
Részletek PM-ben.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14708) HoTDoG válasza Sempronius89 (#14688) üzenetére


HoTDoG
tag

Hasonló a tapasztalatom. Linkedin-en már a megkereső üzenetben közlik a bérsávot 10-ből 2-szer. 10-ből 3 akivel ha eljutunk a telefonig, a második mondatot már az elérhető bérsávval kezdik, hogy rövidre zárjuk szükség esetén. A maradék 5 aki előtte elmondaná a fél órás monológot, de inkább megkérem, hogy kezdjük a pénzügyekkel, aztán jön a szokásos "had kérdezzek vissza", majd a "meg kell kérdeznie a főnökét / ügyfelét", de végül legalább az kiderül, hogy az elképzelés távoli vagy van értelme tovább beszélnünk.
Szóval az irány jó, a fejlődés sebessége lehetne gyorsabb, de az már biztos, hogy egy pozira nem kell feleslegesen órákat telefonálni, több környi online vagy személyes interjú körön átesni, hogy a végén puffanj vagy kiderüljön minek is töltöttél el annyi időt, mert legrosszabb esetben Te magad kezdeményezed a legelején a pénzügyi rész tisztázását.

(#14709) Egon válasza HoTDoG (#14708) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez pontosan így van, nekem is ezek a tapasztalataim.
Most vettünk fel pl. etikus hackert, az egyszem HR-es intézi, így nem tudom hogy ő kezdeményezte, vagy éppen a fejvadász már magától is így jár el, de az összes (előszűrt) CV-hez (amit már én kaptam meg) volt bérigény társítva.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14710) dkaro válasza HoTDoG (#14708) üzenetére


dkaro
őstag

+1 persze jó lenne, ha benne lenne a bérsáv a hirdetésekben de itt is átestek jópáran a felesleges panaszkodás kategóriájába.

(#14711) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Egyik cégnél találkoztam határozott idejű (2 év) álláslehetőséggel. Részletesebben érdeklődve kiderült, hogy valójában egy ideiglenesen szülési szabira ment kolléga helyett keresnek valakit. Viszont említették azt is, hogy ha korábban visszajönne a kolléga, akkor a dalnak is vége. Határozott idejű szerződés esetén ezt meglépheti a munkáltató?

(#14712) Tapsi válasza BigBlackDog (#14711) üzenetére


Tapsi
addikt

A szerződés konkrét tartalmától függ a dolog. Lehet például olyan is, hogy határozott idejű, de x hónapos/hetes/napos felmondási idővel korábban felmondható.

(#14713) user12 válasza BigBlackDog (#14711) üzenetére


user12
őstag

Szia
Igen, van erre lehetősége.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#14714) BigBlackDog válasza Tapsi (#14712) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+ #14713user12: :R Köszönöm, akkor ezek szerint a konkrét szerződés még szabhat további feltételeket. Próbaidőnek egyébként 6 hónapot említettek.

Viszont, gondolom, hogy ilyen esetben a munkavállaló indoklás nélkül nem mondhatja fel (kivéve, ha a szerződésben ez kifejezetten meg van engedve).

[ Szerkesztve ]

(#14715) Tapsi válasza BigBlackDog (#14714) üzenetére


Tapsi
addikt

Nekem ez az egész nem tűnik túl jó ajánlatnak.

(#14716) la_cc válasza venom8888 (#14694) üzenetére


la_cc
addikt

Kitartást és sok sikert a balkáni körülményekhez történő visszaszokáshoz!

Ha szabad kérdeznem, mért döntöttetek a visszaköltözés mellett?

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#14717) section9 válasza Tapsi (#14712) üzenetére


section9
őstag

En ugy tudom, hogy felmondhato korabban, de ki kell fizetni a maradek (maximum 12 honapnyi) bert, illetve szigoruan szabalyozott, hogy mik azok az okok amiert megszuntetheto a munkaviszony.

(#14718) Manduia válasza BigBlackDog (#14714) üzenetére


Manduia
csendes tag

Érdemes átnézni a Mt. határozott idejű szerződésre vonatkozó részeit, annál kedvezőbb feltételek szerint lehet szerződést kötni, de a munkavállalóra hátrányosabb feltételekkel nem.

A próbaidő mindig maximum 3 hónap.

(#14719) bambano válasza BigBlackDog (#14711) üzenetére


bambano
titán

a határozott idő nem csak egy konkrét dátum kijelölésével lesz határozott, hanem köthető eseményhez is.
tehát simán bele lehet írni a munkaszerződésbe, hogy x kolléga visszaérkezésekor vége.
mt 192. par. 1. bek: "A határozott idejű munkaviszony tartamát naptárilag vagy más alkalmas módon kell meghatározni."

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14720) Tapsi válasza section9 (#14717) üzenetére


Tapsi
addikt

Persze, itt nyilván arról van szó, hogy a fennmaradó bért nem akarja kifizetni a munkáltató.

(#14721) BigBlackDog válasza Manduia (#14718) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha jól tudom, akkor kollektív szerződés alapján 6 hónapra ki lehet tolni. :B

(#14722) Manduia válasza BigBlackDog (#14721) üzenetére


Manduia
csendes tag

Ott igen, az több feltételben is más történet, mint egy "normál" munkaszerződés. Kollektív szerződést kötnének veled?

(#14723) user12 válasza BigBlackDog (#14714) üzenetére


user12
őstag

Ha a munkáltató mondja fel, indoklást kell írni és nyilván olyan indoklást, ami meg is állja a helyét, ellenkező esetben munkaügyi bíróságon megtámadható (és meg is nyerhető) az ügy.
Épkézláb indoklás lehet pl az, hogy visszajött a kolléga aki eredetileg betöltötte a helyet és nekeed nem tudnak más pozícióban állást biztosítani.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#14724) BigBlackDog válasza Manduia (#14722) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A kollektív szerződés nem az érdekképviseleti szervezet és a munkáltató között van? Mondjuk előírhat jogokat/kötelezettségeket a munkavállalóra is, ha jól sejtem.

#14723user12: :R

(#14725) HoTDoG válasza BigBlackDog (#14721) üzenetére


HoTDoG
tag

Sőt 0 napra is le lehet csökkenteni. Már volt ilyenben részem, első nap megértettem miért, majd két hét után felmondtam és az egy hónapos felmondási időt alig tudtam két hétre leszorítani :)

(#14726) Manduia válasza BigBlackDog (#14724) üzenetére


Manduia
csendes tag

De igen, rosszul fogalmaztam.
Nagyon sok jogot/kötelezettséget előírhat a munkavállalóra nézve, a munkaruhától kezdve a munkaidőkereten keresztül a károkozási felelősségig.

(#14727) bambano válasza BigBlackDog (#14724) üzenetére


bambano
titán

a kollektív szerződésben az a truváj, hogy a szerződésed egyes részleteinek letárgyalását átengeded egy olyan szervezet részére, akinek nagyobb érdekérvényesítő képessége van (nagy tömegeket képvisel, sztrájk) abban a reményben, hogy számodra kedvezőbb feltételeket harcol ki.
értelemszerűen előír kötelezettségeket, mert a munkaszerződés része lesz, de ha valódi a képviselet, jobban jársz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14728) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nem tudom még mennyire divat HR-eseknél ez az IQ tesztelés. Ha esetleg valakinek gondjai vannak az IQ teszttel, akkor érdemes elemezni a lehetséges válaszok listáját, mert sokszor elég csak azt megnézni, és a helyes választ meg lehet kapni a kérdés elolvasása nélkül.

Ez a fajta tudatos vagy tudatalatti információ szivárogtatás a lehetséges válaszokba általában nem elkerülhető. Írtam erről egy kis szösszenetet: [link] [link] Igazából ide is tudnék bloggolni róla, csak copyright védettek ezek a tesztek, a logout meg for profit platform, úgyhogy nem szivatnám meg ezzel. A másik két oldalnál kevésbé érdekel, és tanítási non-profit céllal fel lehet használni egyébként copyright védett anyagot is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14729) emvy válasza inf3rno (#14728) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem divat, mert több országban tilos (nem emlékszem most, hogy hol).

while (!sleep) sheep++;

(#14730) Zsoxx válasza inf3rno (#14728) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Van olyan munkakör vagy szakma, ahol létezik minimális elvárás az IQ-szintre vonatkozólag?

(#14731) axioma válasza Zsoxx (#14730) üzenetére


axioma
veterán

Ketlem, hogy a felveteli eljaras reszekent, plane also szegmenshez, rendes standardizalt iq-tesztet bevetnenek... akkor meg tok mind1.
Ha ketseg van akkor annak a kotelezo (felvetelkor meg talan ketevente) orvosi vizsgalatnak kene resze legyen (nyilvan ritka eset amikor me'rni kell, egyeb jelekbol kovetkeztetnek).

[ Szerkesztve ]

(#14732) inf3rno válasza Zsoxx (#14730) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Passz. Még évekkel ezelőtt felvételizett ismerősöm multihoz programozni, és vele csináltattak IQ tesztet. Kétlem, hogy itthon kötelező lenne bármihez.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14733) #41635072 válasza inf3rno (#14732) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ericssonnál alap az IQ teszt (absztrakciós teszt), de amilyen röhejes béreket adnak, már inkább megmosolyogtató.

(#14734) D1Rect válasza #41635072 (#14733) üzenetére


D1Rect
félisten

2+ éve az egyik ismerősöm ment oda, akkor kapott diploma előtt 580 bruttó + 800 évi szépkártyát.

(#14735) #41635072 válasza D1Rect (#14734) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ez tök jó, csak utána nem igen nő. Én is dolgoztam ott.
Ha mérnökösdiről van szó, akkor tudsz ugrálni a két telco vendor között. Legtöbb pozi szakmai zsákutca, sehol máshol nem hasznosítható az a temérdek tudás amit folyamatosan fel kell húznod magadra. A fizu nagyon hamar cappel és kész ennyi.
Ja lehet menni managerkedni, ha őszülni, szívproblémákra vágyik az ember.
Aki benne van tudja, E/N senior engineerek tömkelegét dolgoztatja 7-800 br-ért. Ez egy mid könyvelő/kontroller/analyst bére 3 év tapasztalattal.

Ezért is verem a fejem a falba, hogy miért nem közgázra mentem anno (akkor még nem pörgött annyira a szektor, mint most). Most gondolkodom, valami karrierváltásban, ami univerzálisabb, és ezáltal jobban helyzetbe tud hozni, pl SAP. Csak még nem tudom mi lenne az én utam. Szívem szerint visszamennék egyetemre businesst tanulni, de így 30 felett már nem opció.

[ Szerkesztve ]

(#14736) inf3rno válasza #41635072 (#14735) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Dehogynem. Levelezősön meg tudod csinálni, csak sok időt elvesz. Nekem most ilyen szempontból jó is a covid, mert nagyon sokat kéne utaznom miatta.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14737) #41635072 válasza inf3rno (#14736) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az a baj, hogy semmit nem tudok mérnöki bsc-ről elismertetni business msc-re kb. Meg mire ebből értelmes karrierem/fizetésem lenne az nagyon sok idő :(
2 éve majdnem elkezdtem de pont bejött a covid, meg kiraktak albiból ezért nem jött össze.

(#14738) inf3rno válasza #41635072 (#14737) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ismerős dolgozott úgy menedzserként, hogy mellette csinálta levelezősön. Szóval nem feltétlen kell a papír, bizonyos helyeken elég bemondani, hogy folyamatban van.

Buliban hasznos! =]

(#14739) #41635072 válasza inf3rno (#14738) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem a menedzser vonal vonzana, azt kimondottan kerülném.
Szakmai részét csinálnám, pénzügy, számvitel, banking stb.
De hát ez a hajó már elúszott.

(#14740) #41635072 válasza #41635072 (#14739) üzenetére


#41635072
törölt tag

De lehet rosszul gondolom és változni fog a helyzet, nem tudom.
Nagyon fura, hogy a nem valami top ismerőseim akik gagyi reporting melókat nyomnak ssc-ben, azok az utóbbi 1-2 évben “senior accountant” poziba kerultek, pedig tovabbra is csak reportolnak, esetleg sapban nyokodnak egy formot. Fogalmam sincs, hogy ezeknél a rém egyszerűen automatizálható melóknál miért volt ekkora bérfejlődés plusz ennyi új lehetőség.

(#14741) D1Rect válasza #41635072 (#14735) üzenetére


D1Rect
félisten

34 voltam amikor elkezdtem az egyetemet. Megcsináltam az programtervező informatikus bsc-t erp szakiránnyal és a gazdasági informatikust.
Most az msc van porondon és közben nyomom a németet és mint abap fejlesztő dolgozom.
Emellett csinálgattam data science gyorstalpalót(data36), cisco alapokat, kicsit nézegettem a cloud dolgokat.
A fő elfoglaltságom, hogy egyedül nevelek két kisgyereket és volt 2 vállalkozásom, amiből az egyiket tartottam meg, mert időben nem fért bele már.
Közben kitaláltam egy másik vállalkozást, csak oda kell tőke, aminek a felhajtásán dolgozok.
Ha nagyot akarnék mondani, akkor ezeken kívül benne vagyok egy startupban ahol szintén a tőke bevonása, a marketing megszervezése és a toborzás a dolgom.
Ez utóbbi nincsen sehol leírva, csak szóbeli megegyezés alapján, de 20 éve ismerem az embert.
Szóval ez, hogy heti 40 óra mellett embereknek nem fér bele egy suli nekem nem annyira valóságos. :)

(#14742) Jorus válasza #41635072 (#14735) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én most 42 évesen csinálom a 2. közgáz MSc-m, utána PhD van tervben, inkább elhatározás, kedv, motiváció, mint kor függvénye, hogy visszamész-e egyetemre.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14743) bambano válasza #41635072 (#14735) üzenetére


bambano
titán

elmúltam 50 éves, amikor az utolsó diplomámat szereztem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14744) Sempronius89 válasza bambano (#14743) üzenetére


Sempronius89
tag

Mikor BSC-n államvizsgáztam volt ott egy 71 éves papi is.

Az Elek baja az ha most kezdené el akkor lenne 40 kb mire közgázból értelmesen keresne.

Mondjuk a saját leírása alapján ezek igencsak szerény képességet igénylő munkakörök. Egy olyan tehetség, mint ő szerintem a papírral a kezében rögtön lőhet szenior pozíciókat. Van ahol nem a ledolgozott éveket nézik hanem a rátermettséget. ;] :U

(#14745) bambano válasza Sempronius89 (#14744) üzenetére


bambano
titán

"Az Elek baja az ha most kezdené el akkor lenne 40 kb mire közgázból értelmesen keresne.": az azt jelenti, hogy 20 év előnnyel államvizsgázna és ugyanúgy 20 év előnnyel kapná meg az első rendes fizetését is hozzám képest. nem értek egyet ezzel a véleményével.

Bambanő papi.
:P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14746) #41635072


#41635072
törölt tag

Ok meggyőztetek. :D

Sempronius: bocs, de reportinghoz az égvilágon semmilyen skill nem kell, és egy ssc-s kömyvelő is a szakma legalja. Most hirtelen sok pozi lett, ezért jelentősen jobban kehet keresni, mint mondjuk 3 éve. Tudom te sokkal magasabbra pozícionálod ezeket. De biztos én vagyok a hülye, ha fiatalabban napi 6 óra munkával többet keresek, mint te 12-vel… Ja és én nem voltam egyetem után sosem munkanélküli, sosem kerestem nettó 200-at, mint te. Ja és én nem vàltogattam a munkahelyeim sem évente… Na mindegy, csak gondoltam ha már személyeskedünk……

(#14747) Sztenly válasza #41635072 (#14746) üzenetére


Sztenly
tag

Az ssc könyveléshez szólnék hozzá.
Az értelmesebb helyeken eleve egyrészt ki van szervezve. Nade maradva az értelmesebb helyeknél mindenhová kell szakirányú diploma és ugye jobb pozikhoz tapasztalat kell már. (Most ne a bölcsész átmegy az AP-re 1 évre típusra gondolj)
Az h nőtt-e rájuk az igény nem látom egyértelműen de ettől még drasztikus bérnövekedés nincs. Nézd meg a 18-as hays és az idei/tavalyi számokat. Én brutto 30k eltérést látok max.
Sztem ez az irány meddő pl az IT bármelyik határterületéhez hasonlítva.
Random medior fejlesztő van a legerősebb pénzügyesek bérszínvonalán.

[ Szerkesztve ]

(#14748) Tapsi válasza #41635072 (#14739) üzenetére


Tapsi
addikt

Miért gondolod, hogy ez jobb lenne neked, mint az IT? Az értelmes közgázos pozik nagy része már IT határterület rengeteg python programozással, data science-szel. Szinte az összes volt szaktársam ezt csinálja már, pedig közgáz elemző a végzettségük.

(#14749) Sempronius89 válasza #41635072 (#14746) üzenetére


Sempronius89
tag

Sok sikert kívánok neked a karrieredben. ;)

Én nem reportingos vagyok egyébként, de ha te azon a területen tervezed a jövődet akkor a jelenlegi attitűdöddel és azzal, hogy semmiségekre felkapod a vizet nehezen fogsz boldogulni. Azt javaslom, hogy ebben próbálj fejlődni.

Ha már az én szakmai előmenetelemet tárgyaljuk akkor pontosítsunk:
Az első pénzügyi kontroller fizum Tégláson (ebből a cég azt hiszem kitalálható) sajnos nem nettó 200 hanem csak bruttó 200 volt ami a próbaidő végén bruttó 230 kHuF-ra nőt. Lehetett volna jobb, de akkor én örültem neki és rengeteget tanultam ott mindenről ami egyébként nem szakma és ma is rengeteg profitálok belőle.
Összességében 9 év alatt 3 munkahelyem volt ebből az első 1,5 év a csodás Téglás az álomfizuval. Azt hogy juniorból lettem medior, majd senior most pedig team coordinator én nem számolom munkahely váltásnak.

Fun-fact: Annó az alacsony kezdő fizu miatt egyébként gondolkodtam, hogy átnyergelek IT-ra. Szegény Bambanő kissebb stroke-ot kapott amikor beírtam ide, hogy Udemy kurzusokkal el lehet-e kezdeni a dolgot. XD

Persze az csak egy kósza ötlet volt mindig is az üzleti tervezés és a Business Case volt ami vonzott. Az már csak kellemes mellékszál, hogy lassacskán fizet is. :K

(#14750) MasterMark válasza Zsoxx (#14730) üzenetére


MasterMark
titán

Anno a lufthansa-ibm level 2-re csináltattak Raven tesztet ami tulajdonképpen tekinthető az IQ teszt egy részének. Meg volt monotonitás-tűrés mérés is.

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.