Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Speed® válasza poffsoft (#398) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Totyikról nem tudok, ezek nem csak a PHn működnek, de nem vok szaki.
VladimirR-től biztosan bővebb infót kapsz ilyesmikről.
Mégiscsak ő a technikusunk :)
RedAnt is eléggé benne van a dologban.

(#402) poffsoft válasza Speed® (#401) üzenetére


poffsoft
addikt

:R
köcce!

[ Szerkesztve ]

(#403) poffsoft válasza *Ropi* (#345) üzenetére


poffsoft
addikt

inkább ide kellett volna:[link]

[ Szerkesztve ]

(#404) DrGonzo22 válasza poffsoft (#400) üzenetére


DrGonzo22
őstag

És akkor még nem beszéltem a privát üzeneteiről:) De állítólag 2 éve ő nyeri meg az összes magyar számtech versenyt:) Csak hogyan, ha se olvasni, se írni nem tud :F

(#405) old gray válasza Speed® (#397) üzenetére


old gray
addikt

Külsérelmi nyom volt a csomagon? Benyomódás, zúzódás, ütődés? Vagy ilyenek csak Poctaron lesznek? :D :D :D

Poctar esetleg tudná magát tisztázni, ha lenne képe a kameráról postára adás előtt vagy/ és tudná vmilyen módon bizonyítani, hogy a kamera nála még tökéletes képeket csinált. (asszem a file-infoban el van mentve, hogy mivel is készült egy adott kép..... Tulajdonságok->Összegzés->Speciális; digit. gépeknél elmentődnek az infok)


[Szerkesztve]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#406) kilipeti válasza DrGonzo22 (#404) üzenetére


kilipeti
csendes tag

figy, írni olvasni tudok, csak lusta vagyok
és csak 2 számtech versenyt nyertem meg 2 éve, amelyeknek a neve Kozma László Országos Informatikai Verseny, a másikra má nememléxem mer idén nemindult.
de a kozmán bejutottam az országosba idén is.

amúgy látom nektek jobb dolgotok sincs mint 300 soros üziket írtok a fórumokba. én nem vok iylen megszállott. elég a torrent a GameStar a hardver a haverock és a gámák.

[Szerkesztve]

(#407) Kicsirics77 válasza kilipeti (#406) üzenetére


Kicsirics77
veterán

tanulhatnál újonc létedre 1 kis tiszteletet

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#408) Oczu válasza kilipeti (#406) üzenetére


Oczu
senior tag

Hm... azért választottuk ezt az oldalt, mert szerettyük a közösséget. De nem szeressük az okos(kodó) fenékfőket. Igaza van Kicsirics-nek, tanulj Tinó, még megbecsült ember lehetsz te is. :R

(#409) ricsi99 válasza kilipeti (#406) üzenetére


ricsi99
addikt

Ezzel a mentalitássall kiválló informatikus leszel : :DDD

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#410) Oczu válasza ricsi99 (#409) üzenetére


Oczu
senior tag

uppolok egyet, it's true:)

(#411) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Velem jó vigyázni, mert hamarosan a hozzám kötődő garanciális ügyek már nem érvényesíthetőek, ki leszek nyírva :DDD [link]

(#412) poffsoft válasza Speed® (#411) üzenetére


poffsoft
addikt

akkor átvenném minden cuccodat, még tegnap, majd egyszer kifizetem! :DDD :DDD :DDD
csak hogy ne vesszen kárba, ha már úgyis ki leszel nyírva :DDD

:O :O

[ Szerkesztve ]

(#413) RI/OS válasza Speed® (#411) üzenetére


RI/OS
őstag

Ezek a szövegek beszarás....

Bár azért lehet neked se kéne minden hirdetésbe beleszólni :D de jogos egyébként :R
A másikra:
Megnyerte a számtekversenyt. Biztos komoly dolgok lehettek.
Windowsban tégy aktivvá egy particiot és társai :D
Biztos nem az hogy overclockolj egy E6300ast 75%al orthos stabilan :D

[Szerkesztve]

(#414) Speed® válasza RI/OS (#413) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nos igen, Modkerben is írtam, hogy fasz voltam némileg én is, sry.
De ettől függetlenül azóta is fenyegetőzik priviben, tisztára félek :U ;]

Számtekversenyesre: 75% sima ügy, 100%hoz kell szakértelem (meg mázli :D )
Az a csúnya, hogy az ilyen versenyeken ~ECDL szintű tudás a követelmény.
Ami meg egy rakás sz@rt sem ér. Napi szinten találkozom az ''értékével''.

(#415) shteer válasza Speed® (#411) üzenetére


shteer
titán

ááá, miattunk nem kell aggódnod, van fekete ruhánk ;]

..szerintem jónak tűnik

(#416) Speed® válasza shteer (#415) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

kabe :F :D

(#417) Sanyi2007


Sanyi2007
aktív tag

Denes550 (újonc): megbeszéltük jóval korábban, hogy egy floppy meghajtót elvisz, elötte való nap egyeztettünk, utána baszott szólni hogy nem jön, és jelezni is. Én meg várhattam otthon egy jó darabig. -Mindezt egy 400Huf-os floppy drive-ért,
Irtam neki, hogy az adott szó felénk fontosabb, még nem reagált rá...

(#418) Janoska26 válasza Speed® (#411) üzenetére


Janoska26
addikt

Emléked szívünkben örökké élni fog, csak azt akartam mondani, hogyha van valami ingóságod akkor tudod milyen címet kell írnod a végrendeletedbe :O :DDD

(#419) Speed® válasza Janoska26 (#418) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ingóságaimat magam mellé temettetem, valamivel odaát is seftelni kell ;]
Beléd is jó reggelt bari.

(#420) VladimirR válasza poffsoft (#398) üzenetére


VladimirR
nagyúr

topic-ja nincs, a html kodbol lehet kivadaszni
de egyszerubb, ha a reszletes keresest hasznalod (bar azzal topic-on belul nem lehet keresni)
amiket tudok, s jol johetnek:
&fwhat[and]=xxx yyy -- az xxx es yyy szavak is szerepelnek
&fwhat[prec]=xxx yyy -- az xxx yyy szavak pontosan igy szerepelnek
&fwhat[or]=xxx yyy -- az xxx vagy yyy szavak szerepelnek
&fwhat[not]=xxx -- az xxx szo nem szerepel
&fwhen=X -- ahol X lehet 0, 3, 6, 12, vagyis hogy ennyi honapnal nem regebbi (0 eseteben mindegy mikori)
&fuser=xxx -- az xxx nevu felhasznalora szur

(#421) True válasza Speed® (#419) üzenetére


True
aktív tag

A halálod pillanatában jelen lehetnék? Bár szerintem vagyunk ezzel páran, ami nem a személyed ellen irányúlna, hisz az égvilágon semmi bajunk egymással... Hmmm? :DDD Csak mert hullát már láttam tőbb izben, viszont direkt kinyírást még nem... :DDD

Mod: Off...

[Szerkesztve]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#422) poffsoft válasza True (#421) üzenetére


poffsoft
addikt

persze, kamerát is viszel, aztán filmszemlét nyersz....

[ Szerkesztve ]

(#423) poffsoft válasza VladimirR (#420) üzenetére


poffsoft
addikt

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#424) Oczu


Oczu
senior tag

Stoptábla 1. privijében azonnal tiszteletlen. Érzékeny vagyok az ilyesmire.

(#425) eXodus válasza Oczu (#424) üzenetére


eXodus
őstag

Stoptábla se semmi. 1GB ramot 10ért ''akart'' (szó szerint) minden apróhirdetésbe beírt h neki ennyiért ''kell''.
Most 512MB-t elad 8K-ért. (6ért sem adja....)

(#426) Vigneau válasza eXodus (#425) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezek szerint ''ízig-vérig üzletember''... :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#427) Speed® válasza eXodus (#425) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jelentem alássan, konkrétan összefutottam vele...[link]
Simán belegyalogolnék a fejébe...útálom a gyökér/bunkó embereket. :W

(#428) Sanyi2007


Sanyi2007
aktív tag

Rendezzünk egy PH-s boxgálát, valahol a szabad téren, néhány pár boxkesztyüvel.
Mindenkinek jobb lesz, jogi következmények sem lesznek, és a felesleges feszültség sem marad benne senkiben.
Priviben is lehet jelentkezni, felkészitést vállalok :)

(#429) Sanyi2007


Sanyi2007
aktív tag

Mai termés:
Nem hivnám inkorrektnek, mert ez nem jó szó rá, inkább kicsit furi a helyzet.

sanchy:
megbeszéltük, hogy jön egy lcd-s ház+450w tápért, 13kor.
12.50kor korrekt módon felhiv, hogy késni fog. 13.27kor megérkezett, megnézte a házat, tetszett neki. Kivettem a tápot, hogy ne teszteletlenül adjam oda, és akkor kérdezett rá, hogy 20+4, vagy 24+4 es a táp. Láttam, nagyon húzta a száját, annak ellenére, hogy mondtam neki, hogy 500ft-ért lehet venni hozzá átalakitót. Utána mondtam neki, -mivel láttam rajta, hogy nem szivesen vinné- , hogy hagyja itt ha nem akarja elvinni.
Azt mondta, tényleg tetszik neki, csak ez a 24+4 hiánya miatt inkább nem kérné.

Amit én gondolok: amikor 500ft az átalakitó, és tudom hogy ketten vártak rám fél órát, és azért tudtak csak késöbb indulni, akkor nem fogok egy 500ft-os tétel miatt visszalépni az üzlettöl, nem beszélve, hogy bármikor megkérdezhette volna priviben...
Lehet hogy ez egy érzékenyebb üzleti látásmódot kiván, de szerintem ez igy lett volna teljesen korrekt.
Ez persze csak egy vélemény volt.

(#430) Speed® válasza Sanyi2007 (#429) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Elengedtél volna egy átalakítónyit az árból és vitte volna valszeg...
Hja, KM86 LCDje/vezérlője kifeküdt. Ha van venti villog, ha nincs, sípol. Lehúztam..

(#433) Sanyi2007 válasza Speed® (#430) üzenetére


Sanyi2007
aktív tag

azt gondolom, hogy ez esetben (az általam leirt dolgok szerint) nem hiszem, hogy nekem kellett volna bármit is engednem...
Nem gond, azóta vittek megint, már csak 3db maradt, amiböl egy félre van téve.
Az elvek számomra fontosak, engedek, hogyha én vagyok a figyelmetlen, vagy ha korábban ilyen igéretet tettem.
De más figyelmetlensége miatt, nem fogok. És nem az 500ft anyagi része miatt.

(#434) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ma egy negatív ''élménnyel'' gazdagodtam Terminator_ fórumtárs révén. Proci+kp cserét beszéltünk le ma reggel 9-re. 5 perccel a megbeszélt idő előtt ott voltam a megbeszélt helyen, gondoltam rácsörgök. Teló kikapcsolva. 20 perc várakozás után meguntam a dolgot és eljöttem, utána írtam neki privit. Még nem reagált, telefonon egész délelőtt nem volt elérhető. Habár anyagi kár nem ért, azért rosszul esett. Ha még jó indoka is van, legalább szólhatott volna, hogy húzd meg a f.szom, nem érek rá.
Na mindegy.

Terminátor fórumtárs későbbi magyarázata az esetről itt

[ Módosította: philoxenia ]

<< Heimdal >>

(#435) Yushchenko válasza Speed® (#427) üzenetére


Yushchenko
őstag

Nemtom 15 évesen, hogy lehet valaki ekkora gyökér, de iwiwen még a címe is fent van, szal ha olyan kedve van valakinek belegyalogolhat :DDD

(#436) Retekegér válasza Retekegér (#434) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Közben priviben letisztáztuk, nyomós érve volt, mely megbocsátható...

<< Heimdal >>

(#437) True válasza Retekegér (#436) üzenetére


True
aktív tag

Mod: El@rt*m! :R


[Szerkesztve]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#438) mhif


mhif
senior tag

[link]

Nézzetek be... :(

(#439) ricsi99 válasza mhif (#438) üzenetére


ricsi99
addikt

csonkazsolti FEKETE PONT :W

Cseréltem vele egy ramot egy Hőmérségletszabályzó előlapra
Panem megérkezett....A 4 érzékelő helyett csak 3 db jött ,azoknak is el van vágva a zsinorja majd kézzel összesodorva és ! Cellux ! -al megragasztva... a 4 szabályzó hasonló modon kezelve és plussz az 1-ik törött, előlapi hang hoz a kábelek hiányoznak +táp csatihoz az átalakító szintén , Software cd manuál se volt.
Miután reklamáltam hogy ez igy nem kóser halál nyugodtan kijelentette hogy ő igy hosszabbította meg a 4 érzékelő meg rossz volt ,miután rákérdeztem a hiányzó dolgokra ,irta hogy ''éppen el kell mennie'' azóta nem irt.... :(
Maga a panel háll isten működöképes...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#440) greatchaos válasza ricsi99 (#439) üzenetére


greatchaos
addikt

mindig vannak ilyen, szart eladó ''pötshök'' nem tom, hogy oldottátok meg (gondolom posta), mert ha átvételkor láttad volna a hibáit, gondolom, át sem vetted volna

(#441) oncsi válasza ricsi99 (#439) üzenetére


oncsi
őstag

Az az előlapi panel amit még mindig nem tudtam neked megjavitani? :)
Egyébként van egy egyszerű és számomra érthetetlen modon nem használt, bizalom ébresztő mód is. Mégpedig az, hogy ha valaki nem ad meg pontos elérhetőséget (na nem címet, de legalább telefont,várost,) akkor az számomra már nem űzletfél. Azonkivül, hogy sok bonyodalom, és fölösleges levelezéstöl megkimélne, még esetleg gyorsabbá is tenné az űzlet legonyolitását. Én már 25 éve számitogépezek. ebböl 15 évig csak baráti, és pozitiv tapaztalatom volt. De ami az elmúlt 5-7 évben zajlik a számtech fronton, az már nem az én világom. fiatal, ''nagytudású suhancok'' kioktatnak, néha leirhatatlan stilusban..... Sokszor inkább elálok az üzlettöl, mert nem éri meg az idegeskedés azt a pár %-ot ami esetleg haszon volna rajta. Persze vannak akik ebböl élnek, és mégis képesek pár forintért anyázni. Pedig pont nekik kellene megteremteniük a saját jóhirüket. Én mindenképpen támogatnék valamiféle szelekciot. Ha a Vatera-n működik akkor itt is lehetne valami hasonlot csinálni. figyelmeztetés, idöszakos majd esetleg végleges kizárás, Valamiképpen tiltanám a töbszörös regisztráciot. Esetleg kötelezövé tenném a leelenörizhető elérhetőséget. Persze tudom, hogy ez nem mindenkivel szemben lenne etikus. Még vannak sokan akiknek nincs saját gépük, vagy telefonjuk. De valahol meg kelene huzni egy határt ahoz, hogy kizárhassuk a csalókat.
De a becsapot vevök is hibásak!! Ha egy üzlet ugy köttetik, hogy nesze ezek jó ramok és fussunk össze a nyugatinál az legalább egy adás-vételit írhatna amiben benne van minden jogilag megkövetelt feltétele annak, hogy a beigért garancia ne csak szó legyen. Ha valaki megtagadja (ami egyébként is minden adás-vételnél kötelező lenne) az már ki is állitotta a saját minősitését. A papir megirása az adatok egyeztetésével sem több 3 percnél.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#442) joergie válasza Speed® (#411) üzenetére


joergie
őstag

Ne haragudj, de senior taghoz nem méltó a viselkedésed...mondjuk a személyiséged nem függ a PH! rangodtól, de amit csináltál azt gerinctelenségnek hívják felénk. Mit érdekel téged hogy ki mennyiért adja a cumóját? Ha látod hogy a a nyugatinál 350Ft a kenyér, akkor bemész anyázni, hogy ti hülyék vagytok, 200m-re innen megkapom 200ft-ért.
Ha ő ennyiért akarja eladni, és talál rá balekot, vagy valaki pont egy ilyet keres és mindent megadna érte, akkor áldásom rá, örülök hogy mind2en boldogok. De amit te művelsz itt önkényesen seriPH!-ként....gratulálok.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#443) greatchaos válasza joergie (#442) üzenetére


greatchaos
addikt

attól, hogy valakinek nagy, vagy éppen kicsi rangja van, nem kell hogy nagy rang esetén okos/megfontolt vagy kis rang esetén, egyértelműen buta tökfej legyen... nem rangfüggő... igazat adok neked:C

(#444) Sanyi2007


Sanyi2007
aktív tag

Szép jó estét,

Nem szeretnék senki felett pálcát törni, de azt hiszem, hogy nem árt, ha egy bizonyos etikai szintet próbálunk megtartani.
A személyes nézeteltéréseket szerintem priviben remekül el lehet intézni, talán kicsit diszkrétebb. Nyilvánosba meg az olyan esetek, amik mindenki számára hasznos információval bírnak.
Üdv.
Sanyi

Ui.: PC Dancer - egy privi erejéig üzentem neki, hogy örülnék, ha nem az én topicomban hirdeté a szarjait... (ezekszerint tényleg azokat árul... )
Persze addig, hogy illik az ilyenre reagálni, odáig még nem jutott el a ''tananyagban''

(#445) ricsi99


ricsi99
addikt

Vitát nem akartam itt nyitni. Szerintem ez a topic arra van ,hogy ha valaki pórul járt itt le tudja irni. Számomra azért hasznos mert ha itt már meglátom valakinek a loginját hogy ''dicsérik'' azzal szemben óvatosabb vagyok. Jó tapasztalataim töbször voltak mint rosszak ,de hát ez van ,ezt kell szeretni.
Oncsi:
Nagy károm nincs, van még itthon hibás panelem (amit még nem dobtam ki),erről most fel tudtam használi a kábeleket igy a 2-ből most van 1 hibátlan :DDD

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#446) Speed® válasza joergie (#442) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szerintem az adott szituban helyén volt a dolog. Egyébként semmi köze sincs ahhoz, hogy ki senior/fanatic/akármi. Létezik egy olyan oldala is a PHnak, hogy akik itt üzletelgetnek, nem igazán b@sszák át egymást. Márpedig ha irreálisan magas áron ad valamit, akkor továbbra is zavarni fogja a szemem. Ezen a véleményed nem változtat, a vélemény olyan mint a segglyuk: mindenkinek van, de senkit sem érdekel a másé :P

(#447) Hammon Serra


Hammon Serra
senior tag

Megjelent Kurta barátunk a színen!!!!

[link]

Lentebb meséltem róla, hogyan szívatott meg.

[link]
Kerüljétek.
:R

[Szerkesztve]

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#448) Lortech válasza Speed® (#446) üzenetére


Lortech
addikt

Szerinted az eladót érdekelte a te ''segglyukad''?? Árat !fikázni! akkor sem illendő, hogyha szerinted irreális, és még igazad is van. Akkor majd nem fogja tudni eladni azt' rádöbben, vagy ha nem, hát ő baja.. Nem kért árazást! Ha nem tetszik az ár, nem veszed meg. Hol érdekli az eladót, hogy téged zavar az ár?
Beszólogatsz más topikjába, és csodálkozol, ha visszabunkóznak? Ha nem szóltál volna bele abba, amihez egyébként semmi közöd, akkor vsz. nem lett volna semmi probléma a taggal, nem fajult volna idáig a helyzet, de sikerült elérned hogy kiboruljon a bili és bannolni kelljen. Privijét is bemásoltad.
Idézet az alapelvből: minden annyiba kerül, amennyiért el lehet adni. Ha ugyanazt a cuccot olcsóbban láttad/vetted/adod, akkor se rontsd a más üzletét. Az aránytalanul magas árra való kulturált utalás nem minősül üzletrontásnak.
Úgy véled, ennek megfeleltél?

Thank you to god for making me an atheist

(#449) venember83 válasza Lortech (#448) üzenetére


venember83
nagyúr

Ezert mar megkapta a magaet Race-tol, le lehet szallni rola.

(#450) Speed® válasza Lortech (#448) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szerintem teljes mértékben kultúráltan utaltam a túlzottanmagas árra az elején. Ellenben te csak azt látod ami a topikban jelen van, nem azt ami volt. A privik bemásolása csak eszköz volt a kezemben, ilyen emberre nincs szükség itt. Nem melesleg mikor én még tök normális hangnemben beszéltem vele, a topikkal párhuzamosan már kaptam az ''instrukciókat'' priviben, szóval engedtessék meg nekem, hogy ha a ''kihívásra'' méltón válaszolok, ne én legyek megkövezve. köszi. A jogosMod topikban és a ModKerben is tisztázódott a szitu, nem érzem úgy, hogy ennél több időt kellene rá szánnom. Aki megalapozatlanul véleményt alkot, azzal a legkevésbé sem tudok mit kezdeni. sry

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.