Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Kicsirics77 válasza heki02 (#700) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Mondjuk,persze ez csak ujoncoknak kitűnő. Két régi motoros miért fizetne közvetítői díjat?

én sem tartom rossz ötletnek bár sztem lessz olyan akiben ez is kételyeket fog felvetni
sajnálatos dolog ami történt
én haverommal szoktam intéztetni az ilyesmit mert pesten nyomja hétközben ha meg végképp semmi megoldás nincs akkor vonatozok 250km-et oda-vissza

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#702) True válasza heki02 (#700) üzenetére


True
aktív tag

Ez nem csak újoncnak kitünő, hanem annak is aki biztosra szeretne menni, rangtól/kortól/ismertségtől függetlenül...
Mert ugye ilyen személy csak az lehet, aki a PH/MA vezetőség/tulajdonos elött fedhetetlen... Sztem...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#703) vepe válasza True (#702) üzenetére


vepe
senior tag

csak ez akkor lenne jó megoldás,ha az a 3.személy ki is tudná próbálni,vagy letesztelni a terméket,mert az addig ok,hogy elmegy hozzá a cucc és a pénz, de mi van ha a termék rossz és ez a vevőnél derül ki...ebben az esetben a vevő ugyanígy szív..ha ez mind postán keresztül megy,annak a 3.személynek a csomagot ki kell bontani-a és vissza csomagolni..szóval ez egy járható út, de ingyen ezt senki nem csinálná...ez szinte egy egész napos elfoglaltság.. ha viszont addig a pénz nem megy az eladónak,amig a vevő ki nem próbálja az sem jó megoldás,mert mi van olyankor,ha az eldó korrekt árút küldött,de a vevő elcseszte szerelésnél,lesarkazta a procit,stb..;]

(#704) Djuree


Djuree
félisten

tökéletes megoldás nincs és nem is lesz soha :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#705) True válasza vepe (#703) üzenetére


True
aktív tag

Mint mondottam..: Ez csak egy alapötlet, és nem teljesen kiforrott, viszont valami.
Lehet leszolni/támogatni/hozzátenni!

Nem is vagyok benne biztos hogy a kipróbálás, megoldható dolog lenne amugy mert PL:

PC: Ha már csak a foglalat tipusokat nézzük, kártyák terén, még egy szerviz sem biztos hogy megoldást jelenthetne, hisz létezik: ISA/PCI/PCI-E/AGP/AGP Pro/AMR/...stb...
Olyan alaplap pedig nem létezik, ami mindet tudná fogadni.
És ez csak az első buktató, mert sajnos CPU/RAM fronton is hadonló kellemetlen a szitú..

Mobil: Már ott bukik a dolog, ha valaki mondjuk vadonat új telefont postáz, aminek akkumlátora még át sem esett formázáson, ergó: Még bekapcsolni sem lehet...
És még itt is létezik jó pár buktató...

Namost ha a kipróbálás, mint tényező kiesik a sorból, (vagy születik rá ésszerű megoldás)
abban az esetben is lenne dolog vele bőven, (célszerű Posta melett lakni, vagy Postás cimbit szerezni :) ) Viszont a Fórum tekintélyét/minőségét/hírnevét/szinvonalát-is üzleti tekintetben jelentősen növelné.
Nem ismerem a Vaterát meg a többieket, de gondolom ilyen még náluk sincs.

Továbbá az átjátszó személlyel is közölni kell az adatokat, mindkét félnek, Posta cím/számlaszám, aki ha bármi kis zsibit is lát a dologban, még mindig van idelye, értesiteni az vevő-t/eladó-t/modikat, és egyeztetni a továbbiakat...
Mint mondtam ez csak alapőtlet de PRO/Kontra ki lehet forralni...

És tényleg jól látod, hogy ez teljes munkaidős elfoglaltság, ugyan is napi szinten kell Bank/Posta látogatást tenni...
De akinek van munkahelye/nem érzi magát elég felelősnek/érettnek, az úgy sem fogja ezt a posztot megpályázni, ha egyáltalán lessz ilyen valamikor is...



Mod: OFF...

[Szerkesztve]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#706) Rive


Rive
veterán

Ez a közvetítősdi marhára nehézkes dolog lenne. SZVSZ alapból halott ügy.

A dolgot szerintem több oldalról kell megfogni.
- Egyrészt azt kellene szélesebb körben elfogadni, hogy az aláírt papír nem feltétlenül az ördög találmánya. Esetleg ehhez összedobni egy letölthető formanyomtatványt.
- Második lépcső: az igazolványt megmutatni/elkérni sem feltétlen ciki.
- Harmadik: néhányszor már felvetettem, hogy létre kellene hozni egy speciális 'registered businessman' státuszt a bolha számára, amit azok kaphatnak meg, akik önként és dalolva leregisztrálják az IRL adataikat a staffnál.
- Ehhez jöhetne még a fentebbi visszajelzéses rendszer, hivatalos szintre emelve.

Pluszba meg kell barátkozni a gondolattal, hogy valamennyi bénázás mindig is az üzlet része marad. Ami itt tuti, az amott bizony nem feltétlenül, és ez ellen tenni se nagyon lehet.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#707) ftc válasza Rive (#706) üzenetére


ftc
nagyúr

azt kellene elfogadni,hogy a PH! nem a piacról szól...

illetve amit irtal,hogy személyi elkérés ez a tuti...aláirás tőle
Igy nézne ki a papir

Név
Személyi szám
Lakhely

Adott garancia(érvényes az aláirástol) ha bolti garancia akkor a papirt átadni neki és ezt rögziteni papiron is,hogy átadva
Aláirás

(#708) Rive válasza ftc (#707) üzenetére


Rive
veterán

Láttam már fórumot, ahol tojtak a piacra. Márkából nem egész két év alatt döglőfélig jutottak.
A számteknek a piac keményen része, és ezt kell elfogadni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#709) True válasza ftc (#707) üzenetére


True
aktív tag

Mondjuk neked Slovakia-ba sem lenne mindegy, hogy Profi VGA/Telefont kapsz, vagy papirzsepivel kitömött dobozt, vagy te lehet nem is vásárolsz itt?

:azt kellene elfogadni,hogy a PH! nem a piacról szól...
Ez tény, viszont a PH! szerves része...
Ha egy XY Fórumon összekülönbözöl, abból még nemigen származik veszteséged, max erkölcsi, viszont a piacon már anyagi...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#710) ftc válasza True (#709) üzenetére


ftc
nagyúr

elég sok üzletem ugrott már ,hogy nem postázok...csak személyesen

(#711) True


True
aktív tag

Meglett az alapötlet új topikja! Fojtatása a témának ott! [link]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#712) kavicssli válasza heki02 (#700) üzenetére


kavicssli
addikt

Szólj a verni kell menni az illetőt én benne vagyok!!!!! de csak ah nem találnál embert a munkára! :DDD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#713) kavicssli


kavicssli
addikt

Visszatérve az ujoncokra!..1 hete vettem egy 60k telót W950 innen a Mobilarénáról...Debreceni vagyok és igen eddig amiket vettem ittt cuccokat a PH-n! szinte mindig csak Pesti tagokkal üzleteltem!!!Mindíg én mentem fel Pestre.A lényeg hogy ha le lehet vágni azért ha valakinek olyan szándéka van hogy leszeretne húzni!!!
Nálam a Posta kilőve sosem bízok meg bennük!!!
Tesóm rendőr úgyhogy ha kell valami nekem eddig mindíg segített!!!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#714) KVamikaze válasza kavicssli (#713) üzenetére


KVamikaze
tag

1. Nagyon tetszik az aláírásod. :D
2. Szerintem meg nem lehet levágni, ha valaki profi húzza le az embert.

Elmesélek egy esetet, hogy jártam ( nem Prohardver, de tanulságos ). Szerettem volna venni egy nagyobb VGA kártyát. Egy közeli ismerös pont dicsekedett, hogy a haverja milyen gépet hozott neki milyen olcsón. Erre felajánlotta, hogy ha kell akkor összehoz vele. Sajna ez meg is történt. Ugyanis azt mondta, hogy egy nagykerbe dolgozik és csak úgy tudja elhozni ha előleget adok 10 rugót. Belementem úgy, hogy elméletileg a HAVER kezességet vállalt a haverjáért (hehe ilyen a kutya vacsorája). A történet még nem ért végett azzal, hogy se pénz se kártya. Találkoztam vele a megbeszélt napon és azt mondta, nem jött be az árú, majd holnap de ha tudok akkor töltsem fel a telefonkártyáját mert levan merülve majd jóváírjuk és akkor egyből telefonál. Amikor már egyszer plusszba fel is töltöttem a telefonját akkor jött mégegyszer pumpolni. Én akkor már nagyon sejtettem, hogy ebből semmi jó nem fog kisülni, de mégegyszer fel töltöttem a kártyáját mert féltem ha nem teszem akkor elveszítem a 14-rugót. Éppen ezért 19 ezerre tudott lehúzni a gyerek. Hiába tudom hol lakott elköltözött. Még egy jó verésre sem tudtam elkapni. Én megúsztam 19ezerrel, de a szomszédja mondta egy kisgyermekes anyuka is állandóan keresi. Őt durván 200 ezerrel károsította meg. De remélem egyszer összehoz vele a sors.

Ha eladok valamit akkor én is ragaszkodom a személyes átvételhez, mert a Postába nem bízok. És ha valaki vesz tőlem valamit akkor én sem várom el, hogy ismeretlenül vagy akár ismerősen megbízzon bennem. Nem kell minden forintért lehajolni és akkor talán a negatív tapasztalat kevesebb lesz az ember életében. Remélem ez a kis történet tanulságul szolgál másoknak és akkor ha bele is sétál egy ilyenbe akkor kisebb lesz a kára ha időbe kiszáll és lépni tud.

(#715) heki02 válasza kavicssli (#712) üzenetére


heki02
tag

Köszi kavicssli!

De ez a része nem fog gondot okozni. ;) Már bekészítettem az arcokat. Csak még a cím kell. :F De nemsoká az is meglesz. A pénz meg nála maradhat a gyógykezelésekre. ;] És még nagyvonalú is voltam!

Senki sem lehet tőkéletes, belőlem is hiányzik a hiba!

(#716) kavicssli válasza heki02 (#715) üzenetére


kavicssli
addikt

Óóóóóóóóó miért vagy ilyen gonosz? :DDD Jó orvos lennék! :C

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#717) Sanyi2007 válasza Mr X (#655) üzenetére


Sanyi2007
aktív tag

milyen igaz! Ezt bölcs dolog szem előtt tartani, előitéletektől mentesnek maradni, max. egy kis óvatossággal.

(#718) Chieftec válasza Chieftec (#643) üzenetére


Chieftec
őstag

Azota ideert a penz..

(#719) marsu válasza Thrawn (#636) üzenetére


marsu
addikt

Nos, elmesélhetném, hogy vettem egy Ericsson K750i mobiltelefont, garanciával, számlájával, garancialevelével, tartozékaival, adásvételivel ...
Minden teljesen tiszta és hivatalos volt.

De a szolgáltató mégis letiltotta IMEI szám alapján, pedig a telefon nem lopott, csak nem az én előfizetésemen tartják nyilván.

:( :(((

A történet elég bonyodalmas ...

Press any key to continue ...

(#720) Oliverda válasza marsu (#719) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt nem értem. Megvette előfizetésre a telefont, nem fizette a számlát, eladta neked majd végül letiltották a telefont? :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#721) marsu válasza Oliverda (#720) üzenetére


marsu
addikt

Igen, valami ilyesmi, de akitől én vettem az nem az eredeti előfizető volt, és akkor még működött a telefon....

Előfizetéssel vette, két évet aláírt, de nem fizette a számlákat, összejött párszázezer forint tartozás. A szolgáltató letiltotta az előfizetést, és amíg a számla nincs rendezve, addig a telefont is.

Press any key to continue ...

(#722) -Nemtom- válasza marsu (#721) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

ha szerződésed van az adás-vételről, akkor le kell venniük black listről, mivel a telefon már nem az előfizető tulajdona hanem a tiéd, és te nem álsz szerződésben velük.

(#723) marsu válasza -Nemtom- (#722) üzenetére


marsu
addikt

A hivatalos indoklás szerint,amit a T-Mobile-tól kaptam levélben, a szerződő előfizető aláírt két évet, tehát jogilag két évig el sem adhatta volna a készüléket.

Press any key to continue ...

(#724) Gyuri27 válasza -Nemtom- (#722) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szerintem ha valaki akkor Viktor0610 tud segíteni.
Azért az kérdéses, hogy az előfizetéssel, akciósan (ólcsóbban) vett telefont a futamidő végéig el lehet e adni? Mert függetleníteni nem lehet. :F

mod: marsu: akkor jól tudtam. :O



[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#725) DeadMeat válasza marsu (#723) üzenetére


DeadMeat
veterán

Sajnos igazuk van.MAr a t-seknek.Akciosan vett telefont,es a telefon eredeti ara+ a felhalmozott tartozas terheli most.Mar en is jartam igy sajnos veluk.
3 dolgot tehetsz: visszaadod annak akitol vetted,vagy vele megkeresitek azt akitol o vette.Kifizeted a tartozast... Kiutteted a telefont es szarsz az egeszre.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#726) marsu válasza DeadMeat (#725) üzenetére


marsu
addikt

:O :( :(((

Szerintem többet nem veszek használt telefont ....

Press any key to continue ...

(#727) Lortech válasza Gyuri27 (#724) üzenetére


Lortech
addikt

Az oké, hogy nem lehetett volna eladni, de ez az eladó sara. Most meg marsu szív miatta.
Ilyenkor kötelezettsége lenne az eladónak átnézni az eladó előfizetői szerződését és megbizonyosodni arról, hogy az eladó valóban eladhatja-e? Ha igen, mi van, ha már a másodkézből veszi?

Thank you to god for making me an atheist

(#728) marsu válasza Lortech (#727) üzenetére


marsu
addikt

Azt javaslom mindenkinek, hogy legyen óvatos, ha használt telefon vesz ...

Press any key to continue ...

(#729) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

ha a szerzödésben nincs szó tartozás átvállalásáról, akkor jogtalanul tiltották le, marsu telefont vett, nem tartozást.... az eladó nem adhatta volna el, őt fel kell jelenteni, meg a T-mobile-t is károkozásért v vmi hasonlóért. legalábbis én ezt tenném.

lehet hülyeség, amit írok, de legalább leolthattok miatta :D

(#730) marsu


marsu
addikt

Valami megoldás biztos lesz ...

De így már jobban jártam volna, ha bemegyek egy műszaki áruházlánc valamelyik boltjába és veszek egy mobilt, gyárilag függetlenül, garanciával ...

Press any key to continue ...

(#731) kavicssli válasza -Nemtom- (#729) üzenetére


kavicssli
addikt

Igen ebben teljes mértékben igazad van! :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#732) Oliverda válasza marsu (#728) üzenetére


Oliverda
félisten

Amúgy ez a T-fos hülyesége. Akkor is letiltják a készüléket ha dominóra veszel telefont, és nem azzal a kártyával használod ami a csomagban volt. Amúgy pl. a Vodafone nem tilt készüléket csak akkor ha ellopják vagy elhagyod és kéred hogy tiltsák le

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#733) -Nemtom- válasza Oliverda (#732) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

Akkor is letiltják a készüléket ha dominóra veszel telefont, és nem azzal a kártyával használod ami a csomagban volt

ilyen nincs és nem is tehetné meg. ha domioval veszel telot, azt már kifizetted és a saját tulajdonod.
amugy vodánál is ha elöfizus és nincs fizetve ugyanugy letiltják

(#734) Oliverda válasza -Nemtom- (#733) üzenetére


Oliverda
félisten

amugy vodánál is ha elöfizus és nincs fizetve ugyanugy letiltják - Ez nem így van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#735) -Nemtom- válasza Oliverda (#734) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

munkatársamnak letiltották miután 4 hónapig nem tudta fizetni...

(#736) gban válasza marsu (#730) üzenetére


gban
Közösségépítő

marsu, garos a teló?
Úgy látom igen.
Mert akkor van megoldás.

[Szerkesztve]

Postázást nem vállalok.

(#737) kavicssli válasza -Nemtom- (#735) üzenetére


kavicssli
addikt

Ez butaság!!! Saját tapasztalat!!!
Vettem egy telót bla bla bla ja Vodkás volt jó volt szép volt de egy nap megúszott a Balcsiba kihalásztam de használhatatlan volt! Mindig fizettem a számlát de közben kötöttem egy másik szerződést mert a kártya is sza**á ment! a lényeg hogy NEM TILTJÁK LE A TELÓT!!!! ez 100%

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#738) -Nemtom- válasza kavicssli (#737) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

ezt most v. nem értem, v. nem jól irtad.... ha fizetted a számlát akor persze h. nem tiltják le. ha meg megázott és meghalt, akkor nem tudhatod h. le van e tiltva...

(#739) beltram válasza kavicssli (#737) üzenetére


beltram
tag

perpill nem tudom, hogy mi a helyzet, de pár éve a voda nem tiltott, csak a t és a pannon.
sok ''talált'' telefon ezért volt vodafone-osnak hirdetve. :(((

pace be with you

(#740) -Nemtom- válasza beltram (#739) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

ez 2006 közepéig volt igy... de ez a lopott/talált telefonokra vonatkozott és nem nem tiltott, csak nem volt közös a blacklist T-vel és panával

amugy sztem ne offoljunk tovább, nem erről szól a topic.... eddigi offért is sorry mindenkitől akit zavar

(#741) ricsi99 válasza Chieftec (#643) üzenetére


ricsi99
addikt

Úgy néz ki nekem is lessz vele problémám..... :((( de még megvárom ma mit ír... :((

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#742) marsu


marsu
addikt

Nos, mégis az lett, hogy bementem az ElectroWord-be és 39.990.- ért vettem egy vadi új, gyárilag független, SonyEricsson K750i mobiltelefont. Ezzel feltehetően nem lesz gond.

A IMEI tiltott készülékkel meg hamarosan lesz valami.... Remélem.

Akitől vettem itt a PH-n, elnézést kért a kellemetlenségekért, de ő is csak megvette, nem tudta, hogy ez ilyen előfizetéses akciós szerződéses dolog.

:( :(( :(((

Továbbra is azt mondom, hogy legyetek óvatosak a használt mobilokkal! Ez nem volt lopott, de mégsem lehet használni. És nem csak a vételára a bosszantó, hanem az utánajárás, az idő, meg a felesleges bosszúság!

Press any key to continue ...

(#743) vepe válasza ricsi99 (#741) üzenetére


vepe
senior tag

Nekem nem volt vele gondom..igaz egy üzletet kötöttünk,de előre elpostázod 30e ft értékű harvert és teszt után utólag utaltam....

(#744) Lortech válasza marsu (#742) üzenetére


Lortech
addikt

Nem akarok beleugatni, de a leírtak alapján szerintem illene visszavennie annak, akitől te vetted a telefont, mert eladott neked egy használhatatlan telefont. Az rendben van, hogy ő is így vette, de te vele kötöttél üzletet, nem a legelső tulajjal. Úgyhogy szvsz vissza kéne vennie, ő pedig mehet ahhoz reklamálni, akitől ő vette.

Thank you to god for making me an atheist

(#745) gban válasza marsu (#742) üzenetére


gban
Közösségépítő

Marsu, ha mégsem kapod vissza a pénzed, keress meg privátban, és elmondom hogy lesz legálisan minden költség nélkül új, nem letiltott telód.

Postázást nem vállalok.

(#746) hitman, válasza heki02 (#715) üzenetére


hitman,
őstag

Én is medvekomától akartam venni a vga-t.
Elég sokat beszéltem vele msn-en és nagyon feltünt,hogy rámenős és mindig zaklat,hogy mikor veszem meg már a kártyát.
Odáig el sem jutottam vele,hogy megbeszéljek valamit mert gyorsan letöröltem msn-ről mert bűzlött ez a rámenős stílus.
És végül chesterfield-től vettem a vga-t aki nagyon korrekt ember!(és még garipapírt is ad :D )

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#747) ez_meg_emaz válasza vepe (#743) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Nem teljesen vágom amit irtál de ha arra gondoltál hogy te ugy vettél vmit hogy előre elküldték és csak utána fizettél akor hozzáfűzhetem: Én biztos nem üzletelnék veled. :D
Alapbol egy ien kérés hogy utald előre majd kifizetem elég viccesen hangzik. Te mint elado nem találnád annak? :)

(#748) heki02 válasza hitman, (#746) üzenetére


heki02
tag

Jó neked hitman!

Én meg besz.ptam! :W Ez van!

Már a folytatást várom! ;]

Senki sem lehet tőkéletes, belőlem is hiányzik a hiba!

(#749) marsu válasza gban (#745) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Köszi a segítséget. A telefon ma ismét hozzám került, már működik, és nem került sokba ...

;)

Press any key to continue ...

(#750) gban válasza marsu (#749) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nagyszerű.
Jó tudni hogy megint hasznos volt a topic.


[Szerkesztve]

Postázást nem vállalok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.